Темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 қаңтардағы № 58 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 634 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 634 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі бекітілсін.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыру жөніндегі лицензиар;
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi Мемлекеттiк санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетi мен оның аумақтық бөлімшелері өтініш берушінің Қазақстан Республикасының санитариялық-эпидемиологиялық талаптарына сәйкестігі бөлігінде темекі өнімдерін өндіруге лицензия беруге келісетін мемлекеттік орган болып белгіленсін.
3. «Темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 352 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 25 шілдедегі № 628 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 25, 296-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 352 қаулысына өзгерістер енгізу туралы»;
1-тармақ алынып тасталсын.
4. Қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізілетін 2-тармақты қоспағанда, осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 29 қаңтардағы
№ 58 қаулысымен
бекітілген
Темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік
талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
Р/с№
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметтің түрі үшін
1
Темекі өнімдерін өндірушінің өндіріс паспорты
Темекі өнімдерін өндіруші әзірлеген және толтырған өндіріс паспортының көшірмесі
Өндірістік паспорты «Темекi өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы» 2003 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 2-тармағында көзделген талаптарды сақтай отырып толтырылады
2
Өндіріс паспортында көрсетілген, өтініш берушіге меншік құқығында тиесілі темекі өнімдерін өндіру үшін қажетті ғимараттар мен үй-жайлар немесе өзге құқықтар
Өндірістік тіркелгені туралы тіркеу органының белгісі бар құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі, өндірістік тіркелгені туралы хабарламаның көшірмесі – құқықтық кадастр ақпараттық жүйесі арқылы тіркелген жағдайда (2013 жылғы 1 қаңтардан бастап ұсынылады).
Аталған шарттарды бір жылдан аз мерзімге жасаған жағдайда жалға беру немесе өтеусіз пайдалану шартының көшірмесі
Жылжымайтын мүлікке меншік құқығы немесе уақытша иелік ету, пайдалану құқығы мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар арқылы белгіленеді
3
Өндіріс паспортында көрсетілген өндірістің технологиялық схемасына сәйкес келетін темекі өнімдерін өндіру кезінде пайдаланылатын технологиялық жабдық
Технологиялық жабдықтың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
Көрсетілген жабдықтың болуын «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес лицензиар бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
4
Қазақстан Республикасының техникалық реттеу және өлшеу бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары
Өлшеу құралдарының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (қосымшаға сәйкес)
Өлшеу құралдарының болуын «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес лицензиар бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
5
Темекі өнімдерін, өндірістің қосалқы өнімдерін, шикізатты, қосымша материалдарды және ыдыстарды сақтау шарттары санитарлық- эпидемиологиялық қадағалау саласындағы нормативтік құқықтық актілер талаптарына сәйкес келетін қойма үй-жайлар
Санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау саласындағы уәкілетті органның лицензиардың сұрауына жауабы
Санитарлық-эпидемиялогиялық қадағалау саласындағы уәкілетті орган лицензиардың сұрауына жауапты «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 42-бабында белгіленген тәртіппен ұсынады
6
Темекі өнімдерінің өндірісін технологиялық бақылау бойынша зертханалар
Зертхананың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
Зертхананың болуын «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес лицензиар бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
7
Барлық тауар белгілерінің дәл және толық атауларын көрсете отырып, өндірілетін өнім тізбесі
Өндірілетін өнім тізбесі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
-
8
«Техникалық реттеу туралы» 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес келетін нормативтік техникалық құжаттар
Нормативтік техникалық құжаттарының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
-
Темекі өнімдерін өндіру жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын
біліктілік талаптары және оларға
сәйкестікті растайтын
құжаттардың тізбесіне
қосымша
Темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына мәліметтер нысандары

О некоторых вопросах лицензирования деятельности по производству табачных изделий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2013 года № 58. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 634
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 634 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, к деятельности по производству табачных изделий.
2. Определить:
1) лицензиаром по осуществлению деятельности по производству табачных изделий Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан;
2) государственным органом, согласующим выдачу лицензии на производство табачных изделий, в части соответствия заявителя санитарно-эпидемиологическим требованиям Республики Казахстан Комитет государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальные подразделения.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2007 года № 628 «Об утверждении квалификационных требований к деятельности по производству табачных изделий и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 352» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 25, ст. 296) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 352»;
пункт 1 исключить.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования, за исключением пункта 2, который вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 января 2013 года № 58
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, к деятельности
по производству табачных изделий
п/п
Квалификационные
требования
включают наличие:
Документы
Примечание
1
2
3
4
Для вида деятельности по производству табачных изделий
1
Паспорта
производства
производителя
табачных изделий
Копия паспорта
производства,
разработанного и
заполненного
производителем
табачных изделий
Паспорт производства
заполняется с
соблюдением
требований,
предусмотренных
пунктом 2 статьи 7
Закона Республики
Казахстан от 12 июня
2003 года «О
государственном
регулировании
производства и
оборота табачных
изделий»
2
Зданий и помещений,
принадлежащих
заявителю на праве
собственности или
иных правах,
необходимых для
производства
табачных изделий,
указанных в
паспорте
производства
Копия
правоустанавливающего
документа с отметкой
регистрирующего
органа о
произведенной
регистрации, копия
уведомления о
произведенной
регистрации – в
случае регистрации
посредством
информационной
системы правового
кадастра
(представляется с 1
января 2013 года)
Право собственности
или право временного
владения, пользования
на недвижимое
имущество
устанавливается
посредством
государственных
электронных
информационных
ресурсов
Копия договора
аренды или
безвозмездного
пользования в случае
заключения данных
договоров на срок
менее одного года
3
Технологического
оборудования,
используемого при
производстве
табачных изделий,
соответствующего
технологической
схеме производства,
указанной в
паспорте
производства
Форма сведений,
содержащих
информацию о наличии
технологического
оборудования
(согласно
приложению)
Наличие указанного
оборудования
устанавливается
лицензиаром путем
проведения иной формы
контроля согласно
статье 10 Закона
Республики Казахстан
«О государственном
контроле и надзоре в
Республике Казахстан»
4
Средств измерений,
соответствующих
требованиям
законодательства
Республики
Казахстан в области
технического
регулирования и
обеспечения
единства измерений
Форма сведений,
содержащих
информацию о наличии
средств измерений
(согласно
приложению)
Наличие средств
измерений
устанавливается
лицензиаром путем
проведения иной формы
контроля согласно
статье 10 Закона
Республики Казахстан
«О государственном
контроле и надзоре в
Республике Казахстан»
5
Складских
помещений, в
которых условия
хранения табачных
изделий, побочных
продуктов
производства,
сырья,
вспомогательных
материалов и тары
соответствуют
требованиям
нормативных
правовых актов в
сфере
санитарно-
эпидемиологического
надзора
Ответ
уполномоченного
органа в области
санитарно-
эпидемиологического
надзора на запрос
лицензиара
Ответ на запрос
лицензиара
представляется
уполномоченным
органом в области
санитарно-
эпидемиологического
надзора в порядке,
установленном статьей
42 Закона Республики
Казахстан «О
лицензировании»
6
Лаборатории по
технологическому
контролю
производства
табачных изделий
Форма сведений,
содержащих
информацию о наличии
лаборатории
(согласно
приложению)
Наличие лаборатории
устанавливается
лицензиаром путем
проведения иной формы
контроля согласно
статье 10 Закона
Республики Казахстан
«О государственном
контроле и надзоре в
Республике Казахстан»
7
Перечня
производимой
продукции с
указанием точных и
полных наименований
всех товарных
знаков
Форма сведений,
содержащих
информацию о перечне
производимой
продукции (согласно
приложению)
-
8
Нормативных
технических
документов,
соответствующих
требованиям Закона
Республики
Казахстан от 9
ноября 2004 года «О
техническом
регулировании»
Форма сведений,
содержащих
информацию о наличии
нормативных
технических
документов (согласно
приложению)
-
Приложение
к Квалификационным требованиям
и перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по производству
табачных изделий
Формы сведений к квалификационным требованиям для осуществления
деятельности по производству табачных изделий

1. Темекі өнімдерін өндірушінің өндірістік паспортында көрсетілген өндірістің технологиялық схемасына сәйкес келетін темекі өнімдерін өндіру кезінде пайдаланылатын технологиялық жабдық:
мыналар:
1) жабдықтың атауы _________________________________________;
2) түрі ____________________________________________________;
3) маркасы _________________________________________________;
4) жабдықтың өнімділігі ____________________________________;
5) саны ____________________________________________________;
6) жабдықты сатып алуды растайтын құжаттың нөмірі мен күні __;
7) соңғы және кейінгі тексеру (калибрлеу) күні ___________ көрсетілсін.
2. Қазақстан Республикасының техникалық реттеу және өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары:
мыналар:
1) өлшеу құралының атауы ___________________________________;
2) түрі ____________________________________________________;
3) маркасы _________________________________________________;
4) саны ____________________________________________________;
5) соңғы және кейінгі тексеру (калибрлеу) күні ____________ көрсетілсін.
3. Темекі өнімдерінің өндірісін технологиялық бақылау бойынша зертханалар:
Болған кезде мыналар:
1) аккредиттеу аттестатын (куәлігін) берген орган __________;
2) аттестаттың (куәліктің) қолданыс мерзімі ________________;
3) аккредиттеу (аттестаттау) саласы ________________________;
4) аккредиттеу аттестатының (куәлігінің) нөмірі және күні
____________ көрсетілсін;
5) берген орны ____________________________________________.
4. Барлық тауар белгілерінің дәл және толық атауларын көрсете отырып, өндірілетін өнім тізбесі:
мыналар:
1) барлық тауар белгілерінің дәл және толық атауларын көрсете отырып, өндірілетін өнімнің дәл және толық атауы _________________;
2) тауар белгісін тіркеу нөмірі және күні __________________ көрсетілсін.
5. «Техникалық реттеу туралы» 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес келетін нормативтік техникалық құжаттар:
техникалық құжаттаманың болуы көрсетілсін:
1) стандарттың нөмірі және күні ____________________________;
2) техникалық регламенттің нөмірі және күні ________________;
3) технологиялық нұсқаулық нөмірі және күні (болған кезде)
__________________________________________________________________;
4) басқа құжаттама (болған кезде) __________________________.

1. Технологическое оборудование, используемое при производстве
табачных изделий, соответствующее технологической схеме производства,
указанной в паспорте производства производителя табачных изделий:
указать:
1) наименование оборудования__________________________________;
2) тип________________________________________________________;
3) марку _____________________________________________________;
4) производительность оборудования____________________________;
5) количество ________________________________________________;
6) номер и дату документа, подтверждающего приобретение
оборудования ___________________________________________________;
7) дату последней и последующей поверки (калибровки)__________.
2. Средства измерений, соответствующих требованиям
законодательства Республики Казахстан в области технического
регулирования и обеспечения единства измерений:
указать:
1) наименование средства измерения ___________________________;
2) тип _______________________________________________________;
3) марку _____________________________________________________;
4) количество ________________________________________________;
5) дату последней и последующей поверки (калибровки)__________.
3. Лаборатория по технологическому контролю производства табачных изделий:
указать при наличии:
1) орган, выдавший аттестат (свидетельство) аккредитации______;
2) срок действия аттестата (свидетельства)____________________;
3) области аккредитации (аттестации)__________________________;
4) номер и дату аттестата (свидетельства) аккредитации____________;
5) место выдачи_______________________________________________.
4. Перечень производимой продукции с указанием точных и полных
наименований всех товарных знаков:
указать:
1) точное и полное наименование производимой продукции с
указанием наименований всех товарных знаков
____________________________________;
2) номер и дату регистрации товарного знака___________________.
5. Нормативные технические документы, соответствующие
требованиям Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года
«О техническом регулировании»:
указать наличие технической документации:
1) номер и дату стандарта_____________________________________;
2) номер и дату технического регламента_______________________;
3) номер и дату технологической инструкции (при наличии)______;
4) другую документацию (при наличии)__________________________.