Капиталдың сыртқы нарықтарында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды шығару туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 ақпандағы № 121 Қаулысы
«Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына сәйкес республикалық бюджеттің тапшылығын қаржыландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес капиталдың сыртқы нарықтарында кемінде 500 (бес жүз) миллион АҚШ доллары сомасына мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі:
1) елдің кредиттік рейтингін жаңарту, инвесторларды тарту мақсатында мемлекеттік бағалы қағаздар шығару нарықтары мен әріптестерді айқындау жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруды және өткізуді;
2) осындай мәміле үшін белгіленген талаптарға сәйкес қажетті құжаттаманы дайындауды;
3) мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастырудан республикалық бюджетке қаражаттың түсуін қамтамасыз етуді;
4) мемлекеттік бағалы қағаздар шығарылымы әріптестеріне көрсетілген қызметтерге комиссиялық сыйақы түрінде ақы төлеуді қамтамасыз етуді;
5) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды жүзеге асырсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрі                                     С. Ахметов

О выпуске государственных эмиссионных ценных бумаг на внешних рынках капитала
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2013 года № 121
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания», в целях финансирования дефицита республиканского бюджета Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Выпустить государственные эмиссионные ценные бумаги на внешних рынках капитала на сумму не менее 500 (пятьсот) миллионов долларов США в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Министерству финансов Республики Казахстан осуществить:
1) организацию и проведение мероприятий по обновлению кредитного рейтинга страны, определению рынков и партнеров выпуска государственных ценных бумаг с целью привлечения инвесторов;
2) подготовку необходимой документации в соответствии с установленными для такой сделки требованиями;
3) обеспечение поступления средств от размещения государственных эмиссионных ценных бумаг в республиканский бюджет;
4) обеспечение оплаты услуг партнерам выпуска государственных ценных бумаг в виде комиссионного вознаграждения;
5)иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов