Басым тауарлар мен қызметтердің бірыңғай картасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 ақпандағы № 187 қаулысы. Күші жойылды -Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 15 қыркүйектегі № 701 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.09.2022 № 701 қаулысымен.
"Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы" 2012 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 9) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об утверждении Единой карты приоритетных товаров и услуг
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2013 года № 187. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2022 года № 701.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.09.2022 № 701 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).
В соответствии с подпунктом 9) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 9 января 2012 года "О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Қоса беріліп отырған Басым тауарлар мен қызметтердің бірыңғай картасы бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 27 ақпандағы
№ 187 қаулысымен
бекітілген
Басым тауарлар мен қызметтердің бірыңғай картасы
Ескерту. Бірыңғай картаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.12.2013 № 1355 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Р/с
Атауы
1
2

1. Утвердить прилагаемую Единую карту приоритетных товаров и услуг.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2013 года № 187
Единая карта приоритетных товаров и услуг
Сноска. Единая карта с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 20.12.2013 № 1355 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
п/п
Наименование
1
2

1. Тау-кен металлургия саласының басым тауарларының (тауар топтарының) тізбесі
1
Қара металдардан жасалған (шойын құймадан басқа), мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған сорғылы-компрессорлы және өзге де бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар
2
Илектеу процесiнде алынған немесе илектеуден кейiн бұралған, қуыстары, кертіктерi, ойықтары немесе басқа да деформациялары бар, темiрден немесе қоспаланған болаттан жасалған өзге де шыбықтар
3
Ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструзияланғаннан басқа, одан әрі өңделмеген басқа темір немесе қоспаланған болаттан жасалған бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер
4
Балқытудан, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе ыстықтай экструзияланғаннан басқа, одан әрі өңделмеген, темiрден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған өзге де шыбықтар
5
Лакталмаған және қапталмаған, жалтыратылған немесе жалтыратылмаған, темiрден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған сым
6
Темiрден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, қуыс, жіксіз, дөңгелек қималы өзге түтiктер, түтiкшелер және профильдер
7
Енi 600 мм немесе одан астам, өзге де қоспаланған болаттан жасалған өзге де тeгiс илектер
8
Тiк жiктi, флюспен доғалық дәнекерлеу әдiсiмен дайындалған мұнай және газ құбырларына арналған түтiктер
9
Суық деформациядан немесе суық күйдегі әрлеуден басқа, одан әрі өңделмеген, қоспаланған болаттан жасалған өзге де шыбықтар
10
Илектеу процесiнде алынған, қуыстары, кертіктерi, ойықтары немесе басқа да деформациялары бар темiрден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған бос оралған бумалардағы ыстықтай басылған шыбықтар
11
Диаметрi 14 мм-ден кем дөңгелек қима темiрден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған бос оралған бумалардағы ыстықтай басылған өзге де шыбықтар
12
Теміржол немесе трамвай жолдары үшін қолданылатын қара металдардан жасалған өзге де бұйымдар
13
Алюминийден жасалған металл құрылымдары (9406 тауар позициясындағы құрастырылатын құрылыс металл құрылымдарынан басқа) және олардың бөлiктері; металл құрылымдарында қолданылуға арналған бұйымдар
14
Никель қорытпаларынан жасалған плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга
15
Алюминий қорытпаларынан жасалған өзге де шыбықтар мен профильдер
16
Никель қорытпаларынан жасалған шыбықтар мен профильдер
17
Қалыңдығы 0,15 мм-ден астам өзге де тазартылған мыстан жасалған плиталар, табақтар, жолақтар және таспалар
18
Өңделмеген мыс және мырыш негiзiнде жасалған қорытпалар
19
Мыс және мырыш негiзiнде жасалған қорытпалардан (жез) жасалған шыбықтар мен профильдер
2. Машина жасау саласының басым тауарлары (тауар топтары) мен қызметтерінің тізбесі
1
Өздігінен жүрмейтін жүк теміржол немесе трамвай вагондары
2
Шығыс өлшегіштері бар немесе жоқ сұйықты сорғылар; сұйықты көтергіштер
3
Жүк-жолаушы автомобиль-фургондарды және жарыс автомобильдерін қоса алғанда, ең алдымен адамдарды тасымалдауға арналған (8 702 тауар позициясының моторлы көлік құралдарынан басқа) жеңіл автомобильдер және өзге де моторлы көлік құралдары
4
Механикалық жетегі бар немесе жетегі жоқ аспаптарға немесе станоктарға арналған (мысалы, сығымдау, мөрлеу, кесу, ойманы кесу, тесу, егеу, созу, фрезерлеу, токарьлік өңдеу) алмастырылатын жұмыс аспаптары
5
Сығымдау іріктеушіні, сабанды немесе шөпті бумаға орау үшін сығымдауды; шөп шабатын немесе көгал шабатын машиналарды; жұмыртқаларды, жемістерді тазартуға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналарды қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе механизмдер
6
Қара металдардан жасалған бұрамалар, бұрандамалар, сомындар, тығындағыштар, бұрама ілмектер, тойтарма шегелер, сыналар, шплинттер, шайбалар (серіппелілерді қоса алғанда) және оларға ұқсас бұйымдар
7
Жүк тасымалдауға арналған моторлық көлік құралдары
8
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлық көлік құралдары
9
Ауыл шаруашылығы, топырақты дайындау мен өңдеуге арналған бақша немесе орман шаруашылығы машиналары; көгалдарға немесе спорт алаңдарына арналған илектер
10
Топырақты, тасты, қатты күйдегі (оның ішінде ұнтақ немесе қоймалжың) руданы немесе басқа да минералдық қазбаларды сұрыптау, елеу, айыру, шаю, ұсақтау, ұнтақтау, қосу немесе араластыруға арналған жабдықтар
11
Тракторлар (8709 тауар позициясындағы тракторлардан басқа)
12
Жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатындардан басқа, арнайы мақсаттағы моторлы көлік құралдары (мысалы, апатты жүк автомобильдері, автокрандар, өрт көлік құралдары, автобетон араластырғыштар, жолды жинауға арналған автомобильдер, суаруға арналған автомобильдер, автошеберханалар, рентгендік қондырғылары бар автомобильдер)
13
Топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кендi араластыруға, жоспарлауға, профильдеуге, игеруге, нығыздауға, тығыздауға, қазып алуға немесе бұрғылауға арналған машиналар мен өзге де механизмдер; тiреуiштер қағуға және суырып алуға арналған жабдықтар; соқалы және роторлы қар тазартқыштар
14
Металдарды көлемдi қалыптау, соғу немесе қалыптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (сығымдағыштарды қоса алғанда); металдарды өңдеуге арналған ию, көмкеру, түзеу, кесу, тесу немесе шабу станоктары (сығымдағыштарды қоса алғанда); металл немесе карбидтерді өңдеуге арналған өзге де сығымдағыштар

1. Перечень приоритетных товаров (товарных групп) горно–металлургической
отрасли
1
Прочие трубы обсадные, насосно-компрессорные и бурильные для бурения нефтяных
или газовых скважин из черных металлов (кроме чугунного литья)
2
Прутки из железа или нелегированной стали, имеющие выемки, выступы, борозды
или другие деформации, полученные в процессе прокатки или скрученные после прокатки
3
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали
без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования
4
Прочие прутки из железа или нелегированной стали без дальнейшей обработки
кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования
5
Проволока из железа или нелегированной стали, нелакированная и непокрытая, полированная или неполированная
6
Прочие трубы, трубки и профили пустотелые, бесшовные, круглого сечения из железа или нелегированной стали
7
Прочий прокат плоский из прочих легированных сталей шириной 600 мм или более
8
Трубы для нефте- и газопроводов прямошовные, изготовленные методом дуговой сварки под флюсом
9
Прочие прутки из легированных сталей без дальнейшей обработки, кроме холодной
деформации или отделки в холодном состоянии
10
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной
стали, имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки
11
Прочие прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или
нелегированной стали круглого сечения диаметром менее 14 мм
12
Прочие изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей
13
Прочие металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных
металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части; изделия,
предназначенные для использования в строительных металлоконструкциях
14
Плиты, листы, полосы или ленты и фольга из никелевых сплавов
15
Прочие прутки и профили из алюминиевых сплавов
16
Прутки и профили из никелевых сплавов
17
Плиты, листы, полосы и ленты из рафинированной меди толщиной более 0,15 мм прочие
18
Сплавы на основе меди и цинка необработанные
19
Прутки и профили из сплавов на основе меди и цинка (латуни)
2. Перечень приоритетных товаров (товарных групп) и услуг
отрасли машиностроения
1
Вагоны железнодорожные или трамвайные, грузовые несамоходные
2
Насосы жидкостные с расходомерами или без них; подъемники жидкостей.
3
Автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные
главным образом для перевозки людей (кроме моторных транспортных средств
товарной позиции 8702), включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили.
4
Сменные рабочие инструменты для ручных инструментов с механическим приводом
или без него или для станков (например, для прессования, штамповки, вырубки,
нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания, фрезерования, токарной обработки.)
5
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур,
включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена;
сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов
6
Винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты,
шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия из черных металлов.
7
Моторные транспортные средства для перевозки грузов
8
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя
9
Машины сельскохозяйственные, садовые или лесохозяйственные для подготовки и
обработки почвы; катки для газонов или спортплощадок.
10
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения,
размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других
минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии.
11
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709)
12
Моторные транспортные средства специального назначения, кроме используемых
для перевозки пассажиров или грузов (например, автомобили грузовые аварийные,
автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для
уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками).
13
Машины и механизмы прочие для перемещения, планировки, профилирования,
разработки, трамбования, уплотнения, выемки или бурения грунта, полезных
ископаемых или руд; оборудование для забивки и извлечения свай;
снегоочистители плужные и роторные.
14
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой
или штамповкой; станки для обработки металлов (включая прессы) гибочные,
кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные или вырубные; прессы для обработки металлов или карбидов.