"Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері жөнінде комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 желтоқсандағы № 2091 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 16 сәуірдегі № 361 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 28 тамыздағы № 512 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2017 № 512 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері жөнінде комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 желтоқсандағы № 2091 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Ыдырысов
Ерлан Әбілфайызұлы
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
министрі, төраға
Волков
Алексей Юрьевич
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрінің орынбасары, төрағаның
орынбасары
Жолшоринов
Айбек Айтмағанбетұлы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі Көпжақты ынтымақтастық
департаментінің үшінші хатшысы, хатшы
Исетов
Арман Асқарұлы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі Халықаралық құқық
департаментінің директоры
Сембаев
Ерболат Нәсенұлы
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
министрлiгi Көпжақты ынтымақтастық
департаментiнiң директоры;
мына:
"Жақсылықов
Тимур Мекешұлы
Қазақстан Республикасының Экономикалық
даму және сауда вице-министрі"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Жақсылықов
Тимур Мекешұлы
Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау вице-министрінің
міндетін атқарушы";
көрсетілген құрамнан Ержан Хозеұлы Қазыханов, Қайрат Ермекұлы Омаров, Зүлфия Алтайқызы Аманжолова, Барлыбай Кәрiмұлы Садықов, Жандос Алмасұлы Рысқұлов шығарылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже осы қаулыға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулымен бекітілген Ереженің 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 13, 14-тармақтарын қоспағанда, осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 сәуірдегі
№ 361 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 2091 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық
мәселелері жөніндегі комиссия туралы
ереже

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2009 года № 2091 "О создании Комиссии по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2013 года № 361. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 512
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2017 № 512.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2009 года № 2091 "О создании Комиссии по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями" следующие изменения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
ввести в состав Комиссии по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями:
Идрисова - Министра иностранных дел
Ерлана Республики Казахстан,
Абильфаизовича председателем
Волкова - заместителя Министра
Алексея иностранных дел Республики
Юрьевича Казахстан, заместителем
председателя
Жолшоринова - третьего секретаря Департамента
Айбека многостороннего сотрудничества
Айтмаганбетовича Министерства иностранных дел
Республики Казахстан, секретарем
Исетова - директора Международно-правового
Армана департамента Министерства
Аскаровича иностранных дел Республики
Казахстан
Сембаева - директора Департамента
Ерболата многостороннего сотрудничества
Насеновича Министерства иностранных дел
Республики Казахстан;
строку:
"Жаксылыков - вице-министр экономического развития
Тимур и торговли Республики Казахстан"
Мекешевич
изложить в следующей редакции:
"Жаксылыков - исполняющий обязанности
Тимур вице-министра экономики и
Мекешевич бюджетного планирования Республики
Казахстан";
вывести из указанного состава: Казыханова Ержана Хозеевича, Умарова Кайрата Ермековича, Аманжолову Зульфию Алтаевну, Садыкова Барлыбая Каримовича, Рыскулова Жандоса Алмасовича;
Положение о Комиссии по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями, утвержденное указанным постановлением, изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, за исключением пунктов 13, 14 утвержденного настоящим постановлением Положения, которые вводятся в действие с 1 января 2014 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 апреля 2013 года № 361
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2009 года № 2091
Положение
о Комиссии по вопросам сотрудничества
Республики Казахстан с международными организациями

1. Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға кіруі, қатысуы және олардан шығуы мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастығы бойынша ұсыныстар, сондай-ақ тиісті халықаралық ұйымдарға жарналарды төлеу шарттарын әзірлеу жөніндегі консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін және өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу;
2) халықаралық ұйымдарға міндетті және ерікті жарналарды төлеу шарттары жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
Комиссия гуманитарлық құқық және адам құқықтары жөніндегі мәселелер бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының ратификациялаған халықаралық шарттар шеңберінде қабылданып жатқан өзге салалардағы Қазақстан Республикасының міндеттемелері туралы мәселелерді қарамайды (тиісті халықаралық ұйымның жарғылық құжаттарының сипаты барларын қоспағанда).
4. Комиссияның негізгі функциялары:
1) Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға кіру, қатысу және олардан шығу мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу;
2) халықаралық ұйымдарға міндетті және ерікті жарналарды төлеу орындылығы және шарттары, олардың көлемдері және төлеу мерзімдері, сондай-ақ басым төлемдерді айқындау жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
5. Комиссия өз құзыреті шегінде өзіне жүктелген міндеттерді орындау үшін:
1) белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне сыртқы саяси орындылықты ескере отырып, халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық бойынша ұсыныстар енгізуге;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан Комиссияның құзыретіне жататын мәселелер бойынша ақпаратты сұрауға және алуға;
3) Комиссияның қарауына енгізілетін мәселелерді шешу бойынша ұсыныстарды әзірлеуге ғылыми ұйымдарды, сондай-ақ отандық және шетелдік сарапшыларды тартуға құқығы бар.
6. Комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі (бұдан әрі – жұмыс органы) болып табылады.
7. Комиссия отырыстары қажеттігіне қарай, бірақ жарты жылда кемінде бір рет өткізіледі.
Комиссия төрағасының шешімімен мүдделі мемлекеттік органдар, халықаралық ұйымдар ұсынған материалдардың негізінде Комиссияның жоспардан тыс отырыстары өткізілуі мүмкін.
Егер Комиссия отырысына Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, ол заңды болып саналады.
Комиссия мүшелері отырысқа алмастыру құқығынсыз қатысады.

1. Комиссия по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями (далее – Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан по выработке предложений по сотрудничеству Республики Казахстан с международными организациями по вопросам вступления Республики Казахстан в международные организации, участия и выхода из них, а также условий выплаты взносов в соответствующие международные организации.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Основными задачами Комиссии являются:
1) выработка предложений по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями;
2) выработка предложений по условиям выплаты обязательных и добровольных взносов в международные организации.
Комиссия не рассматривает вопросы об обязательствах Республики Казахстан по вопросам гуманитарного права и правам человека, а также в иных сферах, принимаемых в рамках ратифицированных международных договоров Республики Казахстан (за исключением имеющих характер уставных документов соответствующей международной организации).
4. Основными функциями Комиссии являются:
1) выработка предложений по вопросам вступления Республики Казахстан в международные организации, участия и выхода из них;
2) выработка предложений по целесообразности и условиям выплаты обязательных и добровольных взносов в международные организации, их размерам и срокам выплат, а также по определению приоритетных выплат.
5. Комиссия в пределах своей компетенции для осуществления возложенных на нее задач имеет право:
1) вносить в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан предложения по сотрудничеству с международными организациями с учетом внешнеполитической целесообразности;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов и иных организаций информацию по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
3) привлекать научные организации, а также отечественных и иностранных экспертов к выработке предложений по решению вопросов, вносимых на рассмотрение Комиссии.
6. Рабочим органом Комиссии является Министерство иностранных дел Республики Казахстан (далее – рабочий орган).
7. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие.
По решению председателя Комиссии могут проводиться внеплановые заседания Комиссии на основании материалов, представленных заинтересованными государственными органами, международными организациями.
Заседание Комиссии считается правомочным, если в нем принимает участие не менее двух третьих от общего числа членов Комиссии.
Члены Комиссии участвуют на заседании без права замены.

8. Комиссия төрағасы оның жұмысына басшылық жасайды, Комиссияның отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешімдерінің іске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары атқарады.
9. Комиссияның хатшысы Комиссия отырысының күн тәртібіне ұсыныстар, қажетті құжаттар, материалдар дайындайды және отырыстар өткізілгеннен кейін хаттамаларды ресімдейді.
Хатшы Комиссияның мүшесі болып табылмайды.
10. Комиссия Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарының, халықаралық ұйымдардың ұсыныстарын өз міндеттеріне сәйкес қарайды.
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға кіруі, қатысуы және олардан шығуы, халықаралық ұйымдарға жарналар төлеу шарттарының мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастығы бойынша ұсынысқа, Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдары:
1) ұсыныс енгізілетін халықаралық ұйым туралы және оған кіру, қатысу немесе одан шығу шарттары туралы ақпаратты;
2) кірудің, қатысудың және шығудың, соның ішінде тиісті салалық, стратегиялық бағдарламаларға, жоспарларға, Қазақстан Республикасының заңдарына сілтеме жасап орындылығы негіздемелерін;
3) халықаралық ұйымның құрылтай құжатының көшірмесін;
4) осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған түсіндірме жазбаны;
5) ұсынысты мүдделі мемлекеттік органдармен келісу материалдарын қоса береді.
11. Сыртқы саяси орындылығын, бюджетті үнемдеудің, халықаралық ұйымдарға ерікті жарналарды төлеу қажеттілігі туралы мемлекеттiк органдардың негіздемелерін және осы төлемдерге орай болжамданатын саяси дивидендтерді ескере отырып, Комиссияның жұмыс органы келесі жоспарлы кезеңге халықаралық ұйымдарға басым ерiктi жарналар төлеудiң тiзбесін әзірлейді және оны Комиссияның қарауына енгiзедi.
Комиссиямен келісілген басым ерiктi жарналар тiзбесі келесi жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджеттi қалыптастыру процесі басталғанға дейін Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне қарау және мақұлдау үшiн енгiзіледi.
12. Жұмыс органы түзетуді, соның ішінде валюталар бағамының өзгеруіне байланысты емес себептер бойынша жарналардың сомасын ұлғайту немесе азайтуды көздейтін халықаралық ұйымдарға міндетті жарналарды төлеу бойынша ұсыныстарды, жарналарды ұлғайтудың немесе азайтудың тиiстi негіздемелерімен Комиссияның қарауына енгiзедi.
Комиссиямен келісілген оларды ұлғайтуды немесе азайтуды көздейтін міндетті жарналар тiзбесі келесi жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджеттi қалыптастыру процесі басталғанға дейін Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне қарау және мақұлдау үшiн енгiзіледi.

8. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях Комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя.
9. Секретарь Комиссии готовит предложения к повестке дня заседаний Комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протоколы после проведения заседаний.
Секретарь не является членом Комиссии.
10. Комиссия рассматривает предложения заинтересованных государственных органов Республики Казахстан, международных организаций в соответствии со своими задачами.
К предложению по сотрудничеству Республики Казахстан с международными организациями по вопросам вступления Республики Казахстан в международные организации, участия и выхода из них, условий выплаты взносов в международные организации заинтересованные государственные органы Республики Казахстан прилагают:
1) информацию о международной организации, в отношении которой вносится предложение, и условиях вступления в нее, участия или выхода из нее;
2) обоснования целесообразности вступления, участия и выхода, в том числе со ссылкой на соответствующие отраслевые стратегические программы, планы, законы Республики Казахстан;
3) копию учредительного документа международной организации;
4) пояснительную записку, заполненную по форме согласно приложению к настоящему Положению;
5) материалы согласования предложения с заинтересованными государственными органами.
11. С учетом внешнеполитической целесообразности, экономии бюджета, обоснований государственных органов о необходимости выплат добровольных взносов в международные организации и прогнозируемых в связи с этими выплатами политических дивидендов рабочий орган Комиссии разрабатывает и вносит на рассмотрение Комиссии перечень приоритетных добровольных взносов в международные организации на следующий плановый период.
Согласованный Комиссией Перечень приоритетных добровольных взносов вносится для рассмотрения и одобрения Премьер-Министру Республики Казахстан до начала процесса формирования республиканского бюджета на следующий плановый период.
12. Предложения по выплате обязательных взносов в международные организации, предполагающие корректировку, в том числе увеличение или уменьшение суммы взносов по причинам, не связанным с изменением курса валют, с соответствующими обоснованиями увеличения или уменьшения взносов рабочий орган вносит на рассмотрение Комиссии.
Согласованный Комиссией Перечень обязательных взносов, предполагающий их увеличение или уменьшение, вносится для рассмотрения и одобрения Премьер-Министру Республики Казахстан до начала формирования республиканского бюджета на следующий плановый период.

13. Келесi жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджет бекiтілгеннен кейiн Комиссияның төрағасы келесi жоспарлы кезеңге арналған Халықаралық ұйымдарға мiндеттi және ерiктi жарналарды төлеудiң жоспарын (бұдан әрі – жоспар) бекiтедi.
Жоспарға нақтылаулар тиісті кезеңге арналған нақтыланған республикалық бюджет шеңберінде енгізіледі.
14. Халықаралық ұйымға ағымдағы жылы жоспарда қарастырылмаған ерікті жарнаны төлеу туралы ұсыныс осындай төлемнің саяси орындылығы туралы жұмыс органының ұсынысы және уәкілетті мемлекеттік органдармен келісу нәтижелері негізінде Комиссиямен қаралады. Комиссия мақұлдаған жағдайда жұмыс органы аталған ұсынысты келесi жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджеттi қалыптастыру басталғанға дейін Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне қарау және мақұлдау үшiн енгiзедi.
15. Тиісті ұсынысқа бастамашылық жасаған мемлекеттік орган осы Ереженің 10-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын отырыс басталғанға дейін екі аптадан кешіктірмей Комиссияның қарауына енгізеді. Жұмыс органы кезекті отырысты өткізу мерзімдері туралы мемлекеттік органдарға дер кезінде хабарлайды.
Жұмыс органы Комиссияның алдағы отырыстарына арналған материалдарды Комиссияның тиiстi отырысын өткізу күніне дейiн жетi жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссияның мүшелерiне жібереді.
Осы Ереженің 4-тармағында көрсетілген мәселелерді Комиссияның жедел пысықтауы туралы жоғары тұрған мемлекеттiк органдардың немесе лауазымды адамдардың тапсырмасы болған жағдайда, материалдар барынша қысқа мерзімде ұсынылуы мүмкін.
16. Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға қосылуына бастамашылық жасаған мемлекеттік органдар, жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде Комиссияның жұмыс органына:
1) Қазақстан Республикасының тиісті халықаралық ұйымдар жанындағы өкілдері қол қойған Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдар алдындағы қаржылық міндеттемелерін орындауы туралы есепті жылдағы салыстырып тексеру актілерін;
2) есепті жылдағы Қазақстан Республикасының мүшелік жарналарды пайдалануы туралы есепті;
3) Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға одан әрі қатысуының орындылығы туралы ұсынысты;
4) Қазақстан Республикасының тиісті халықаралық ұйымға қатысуының тиімділігі және ерікті жарналарды одан әрі төлеудің орындылығы туралы ақпаратты береді.
17. Комиссияның шешімдері ашық дауыс берумен қабылданады және егер оған отырысқа қатысушы Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданған болып саналады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданған болып саналады.
Комиссия мүшелерінің ерекше пікір білдіру құқығы бар, ол білдірілген жағдайда, жазбаша түрде баяндалуы және Комиссия отырысының хаттамасына қоса берілуі тиіс.
Комиссия отырыстарын өткізу нәтижелері бойынша оның барлық мүшелері міндетті түрде қол қоятын хаттама жасалады.

13. После утверждения республиканского бюджета на следующий плановый период председатель Комиссии утверждает План выплат обязательных и добровольных взносов в международные организации на следующий плановый период (далее – план).
Уточнения в план вносятся в рамках уточненного республиканского бюджета на соответствующий период.
14. Предложение о выплате в текущем году добровольного взноса в международную организацию, не предусмотренного планом, рассматривается Комиссией на основании предложения рабочего органа о политической целесообразности такой выплаты и результатов согласования с уполномоченными государственными органами. В случае одобрения Комиссией, рабочий орган вносит данное предложение на рассмотрение и одобрение Премьер-Министру Республики Казахстан до начала формирования республиканского бюджета на следующий плановый период.
15. Государственный орган, инициирующий соответствующее предложение, вносит на рассмотрение Комиссии не позднее чем за две недели до начала заседания полный пакет документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего Положения. Рабочий орган своевременно оповещает государственные органы о сроках проведения очередного заседания.
Рабочий орган направляет членам Комиссии материалы предстоящих заседаний Комиссии в срок не позднее семи рабочих дней до даты проведения соответствующего заседания Комиссии.
В случае поручения вышестоящих государственных органов или должностных лиц об оперативной проработке Комиссией вопросов, указанных в пункте 4 настоящего Положения, материалы могут быть представлены в более сжатые сроки.
16. Государственные органы, инициировавшие вступление Республики Казахстан в международные организации, ежегодно в срок до 15 января года, следующего за отчетным годом, представляют рабочему органу Комиссии:
1) акты-сверки о выполнении финансовых обязательств Республики Казахстан перед международными организациями за отчетный год, подписанные представителями Республики Казахстан при соответствующих международных организациях;
2) отчет об использовании членских взносов Республики Казахстан за отчетный год;
3) предложения о целесообразности дальнейшего участия Республики Казахстан в международных организациях;
4) информацию об эффективности участия Республики Казахстан в соответствующей международной организации и целесообразности дальнейшей выплаты добровольных взносов.
17. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания Комиссии.
По результатам проведения заседаний Комиссии составляется протокол, подписываемый в обязательном порядке всеми его членами.

18. Комиссия қабылдаған шешімдердің негізінде ұсынысқа бастамашылық жасаған мүдделі мемлекеттік орган Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымға кіруі, қатысуы және одан шығуы мәселелері бойынша тиісті ұсынысты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне және Қазақстан Республикасының Президентіне енгізеді.
Қазақстан Республикасының
халықаралық ұйымдармен
ынтымақтастық мәселелері жөніндегі
комиссия туралы ережеге
қосымша
Бастамашылық жасаған мемлекеттік органның Қазақстан
Республикасының халықаралық ұйымдарға кіруі, одан әрі қатысуы
және/немесе мүшелігі не олардан шығуы туралы ұсынысына
түсіндірме жазбаның нысаны
Р/с
Түсіндірме жазбада көрсетілуі тиіс мәліметтердің тізбесі
Бастамашы органның ақпараты
1
Бастамашы органның атауы
2
Халықаралық ұйымның құрылтай құжатының атауы
3
Халықаралық ұйымның құрылтай құжатының реттеу нысанасы
4
Халықаралық ұйымның құрылтай құжатына қатысушы-мемлекеттердің саны мен атауы
5
Халықаралық ұйымның құрылтай құжатына бар ескертпелері мен мәлімдемелері
6
Халықаралық ұйымға қатысушы мемлекет қабылдайтын міндеттемелер тізбесі (құрылтай құжатының және халықаралық ұйымның басқа құжаттарының тиісті баптарын, тармақтарын және басқа нормаларын көрсете отырып)
7
Құрылтай құжатының Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінен өзге нормаларды белгілейтін нормалары (заңнамалық актінің тиісті баптары мен тармақтарын көрсете отырып)
8
Құрылтай құжатының орындау үшін ұлттық деңгейде құқықтық жағдайларды қамтамасыз ету (Қазақстан Республикасының заңнамасына имплементациялау бойынша шаралар қабылдау) талап етілетін нормалары
9
Құрылтай құжатының орындау үшін мемлекеттік бюджеттен қаржыландыру талап етілетін нормалары және болжалды қаржыландыру көздері
10
Құрылтай құжатының орындау үшін Қазақстан Республикасының аумағында басқа да (салалық) жағдайларды қамтамасыз ету талап етілетін нормалары және ұсынылатын шаралар
11
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға кіруінің және олардан шығуының ықтимал саяси, құқықтық, қаржы-экономикалық және өзге де салдарлары туралы ақпарат

18. На основании принятых Комиссией решений инициирующий предложение заинтересованный государственный орган вносит соответствующее предложение по вступлению Республики Казахстан в международную организацию, вопросам участия и выходу из нее в Правительство Республики Казахстан и Президенту Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение
к Положению о Комиссии по вопросам
сотрудничества Республики Казахстан
с международными организациями
Форма пояснительной записки
к предложению инициирующего государственного
органа о вступлении Республики Казахстан
в международные организации, дальнейшем участии
и/или членстве либо выходе из них
п/п
Перечень сведений, которые должны быть отражены в пояснительной записке
Информация органа-инициатора
1
Наименование органа-инициатора
2
Наименование учредительного документа международной организации
3
Предмет регулирования учредительного документа международной организации
4
Количество и наименование государств-участников учредительного документа международной организации
5
Имеющиеся оговорки и заявления к учредительным документам международной организации
6
Перечень обязательств, которые принимает государство-участник международной организации (с указанием соответствующих статей, пунктов и других норм учредительного документа и иных документов международной организации)
7
Нормы учредительного документа, устанавливающие нормы, иные чем в действующих законодательных актах Республики Казахстан (с указанием соответствующих статей и пунктов законодательного акта)
8
Нормы учредительного документа, для исполнения которых требуется обеспечение правовых условий на национальном уровне (принятие мер по имплементации в законодательство Республики Казахстан)
9
Нормы учредительного документа, для исполнения которых потребуется финансирование из государственного бюджета, и предлагаемые источники финансирования
10
Нормы учредительного документа, для исполнения которых требуется обеспечение других (отраслевых) условий на территории Республики Казахстан, и предлагаемые меры
11
Информация о возможных политических, правовых, финансово-экономических и иных последствиях вступления Республики Казахстан в международные организации и выхода из них