"Жекешелендіру объектілерін сату қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 сәуірдегі № 374 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жекешелендіру объектілерін сату қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 51, 706-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жекешелендiру объектiлерiн сату қағидасында:
1-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) ағымдағы баға – жекешелендіру объектісінің аукциондағы немесе электрондық аукциондағы сауда-саттық барысында қалыптасатын бағасы;»;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) бастапқы баға – әрбір жекешелендіру объектiсi бойынша сауда-саттық басталатын баға;»;
4)5) және 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«4) аукцион нөмірі – қатысушыға аукционға немесе электрондық цифрлық қолтаңбасы болған кезде электрондық аукционға қатысу үшін берілетін нөмір;
5) аукционшы – аукцион жүргізетін және тиiстi аукциондық сауда-саттық жүргiзу техникасын меңгерген, сатушының қызметкері болып табылады не Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында айқындалған тәртіппен тартылатын жеке тұлға;
6) алғашқы баға – тәуелсіз бағалаушының бағалау туралы есебін ескере отырып, мемлекеттік меншік объектілерін жекешелендіру мәселелері жөніндегі комиссия белгілейтін баға;»;
мынадай мазмұндағы 15-1) тармақшамен толықтырылсын:
«15-1) кепілдік жарнасы – сауда-саттыққа қатысу үшін жекешелендіру объектісінің алғашқы бағасының 15 %-ы мөлшерінде жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлға енгізетін ақшалай сома;»;
мынадай мазмұндағы 22-1) тармақшамен толықтырылсын:
«22-1) Тізілімнің веб-порталы – www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша Интернет желісінде орналастырылған, Мемлекеттік мүлік тізілімінің (бұдан әрі – Тізілім) жекешелендіру объектілерін сату жөніндегі электрондық дерекқорға бірыңғай қол жеткізу нүктесін ұсынатын интернет-ресурс;»;
23) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«23) ұйымдастырушы – жекешелендіру объектілерін дайындауды және сатуды ұйымдастыратын сатушы не мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада айқындалған тәртіппен тартылатын заңды немесе жеке тұлға;»;
мынадай мазмұндағы 24), 25), 26), 27) тармақшалармен толықтырылсын:
«24) электрондық аукцион – Тізілімнің веб-порталын пайдалана отырып, электрондық форматта өткізілетін сауда-саттық нысаны;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920 "Об утверждении Правил продажи объектов приватизации"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2013 года № 374
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920 «Об утверждении Правил продажи объектов приватизации» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 51, ст. 706) следующие изменения и дополнения:
в Правилах продажи объектов приватизации, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) текущая цена - цена объекта приватизации, складывающаяся в ходе торгов на аукционе или электронном аукционе;»;
в подпункте 2) внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
подпункты 4)5) и 6) изложить в следующей редакции:
«4) аукционный номер - номер, присваиваемый участнику для участия на аукционе или электронном аукционе, при наличии электронной цифровой подписи;
5) аукционист - физическое лицо, проводящее аукцион и владеющее техникой проведения соответствующих аукционных торгов, являющееся работником продавца либо привлекаемое в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
6) начальная цена - цена, устанавливаемая комиссией по вопросам приватизации объектов государственной собственности, с учетом отчета об оценке независимого оценщика;»;
дополнить подпунктом 15-1) следующего содержания:
«15-1) гарантийный взнос - денежная сумма в размере 15 % от начальной цены объекта приватизации, вносимая физическим или негосударственным юридическим лицом для участия в торгах;»;
дополнить подпунктом 22-1) следующего содержания:
«22-1) веб-портал реестра - интернет-ресурс,  размещенный в сети Интернет по адресу: www.gosreestr.kz, предоставляющий единую точку доступа к электронной базе данных по продаже объектов приватизации реестра государственного имущества (далее – реестр);»;
подпункт 23) изложить в следующей редакции:
«23) организатор - продавец, либо юридическое или физическое лицо, привлекаемое в порядке, определенном законодательством о государственных закупках, организующее подготовку и продажу объектов приватизации»;
дополнить подпунктами 24), 25), 26), 27) следующего содержания:
«24) электронный аукцион – форма торгов, проводимая с использованием веб-портала реестра в электронном формате;

25) электрондық аукцион залы (бұдан әрі – аукцион залы) – электрондық аукционды өткізу үшін қажетті ақпаратты енгізу, сақтау және өңдеу мүмкіндігін қамтамасыз ететін Тізілім веб-порталының бөлімі;
26) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
27) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.»;
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Объектіні жекешелендіру туралы шешімді жекешелендіру объектілері туралы ақпаратты Тізілімге енгізуді қамтамасыз ететін мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган не жергілікті атқарушы орган қабылдайды.»;
8-тармақта:
4) және 5) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«4) сауда-саттықты дайындауды және өткізуді жүзеге асыру;
5) мемлекеттік меншікті жекешелендіру мәселелері жөніндегі комиссияның шешімі негізінде жекешелендіру объектілерінің алғашқы, бастапқы және ең төменгі бағаларын, кепілдік жарнасының сомасын айқындау;»;
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«13) жекешелендiру объектiсiнде мемлекеттiк материалдық резервтiң материалдық құндылықтары болған жағдайда, объектiнi жекешелендiруге дейiн бұл материалдық құндылықтарды одан әрi орналастыру туралы шешiм қабылдауы үшiн мемлекеттiк материалдық резервтi басқару жөнiндегi уәкiлеттi органға болатын жекешелендiру туралы алдын ала хабарлау;»;
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«15) ұйымдастырушымен сауда-саттықты ұйымдастыруға және өткізуге, сондай-ақ аукционшы тартылған жағдайда онымен аукционды ұйымдастыруға және өткізуге шарт жасасу;»;
мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
«16-1) электрондық аукционға қатысу үшін жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлғалар ұсынған электрондық өтінімдер мен құжаттарды қарау және электрондық аукционға жіберу;»;
11-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Сауда-саттықты ұйымдастыру және өткізу үшін сатушы міндетті тәртіппен мемлекеттік меншік объектілерін жекешелендіру мәселелері жөніндегі тұрақты комиссия (бұдан әрі – комиссия) құрады, оның құрамына сатушының және басқа да мемлекеттік органдардың өкілдері немесе олардың аумақтық бөлімшелерінің өкілдері енгізіледі. Комиссия мүшелерінің саны кемінде 5 адамды құрайды. Сатушының өкілі комиссия төрағасы болып табылады. Хатшы комиссия мүшесі болып табылмайды.»;
12-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) осы Қағиданың 1-тармағының 7) және 9) тармақшаларында көзделген жағдайларды қоспағанда, әрбір жекешелендіру объектісі бойынша жекешелендіруді жүргізу түрі, сауда-саттық шарттары, нысандары мен әдістері туралы шешім қабылдайды;»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) жекешелендіру объектiсiнiң құнын бағалау туралы бағалаушы ұсынған есепті ескере отырып, жекешелендіру объектiсiнiң алғашқы, бастапқы және ең төменгі бағаларын белгілеу туралы шешім қабылдайды;»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) кепілдік жарна сомасы туралы шешім қабылдайды;»;
11) және 12) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

25) электронный аукционный зал (далее – аукционный зал) – раздел веб-портала реестра, обеспечивающий возможность ввода, хранения и обработки информации, необходимой для проведения электронного аукциона;
26) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
27) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;»;
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
«2. Решение о приватизации объекта принимается уполномоченным органом по государственному имуществу либо местным исполнительным органом, которые обеспечивают внесение информации об объектах приватизации в реестр.»;
в пункте 8:
подпункты 4) и 5) изложить в следующей редакции:
«4) осуществление подготовки и проведения торгов;
5) определение начальной, стартовой и минимальной цен объектов приватизации, суммы гарантийного взноса на основании решения комиссии по вопросам приватизации государственной собственности;»;
в подпункте 13) внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
«15) заключение договора на организацию и проведение торгов с организатором, а также аукциона с аукционистом, в случае привлечения;»;
дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
«16-1) рассмотрение электронной заявки и документов, представленных физическими или негосударственными юридическими лицами для участия в электронном аукционе, и допуск их к электронному аукциону;»;
часть первую пункта 11 изложить в следующей редакции:
«11. Для организации и проведения торгов продавцом в обязательном порядке формируется постоянная комиссия по вопросам приватизации объектов государственной собственности (далее - комиссия), в состав которой включаются представители продавца и других государственных органов или представители их территориальных подразделений. Число членов комиссии составляет не менее 5 человек. Председателем комиссии является представитель продавца. Секретарь не является членом комиссии.»;
в пункте 12:
в подпункте 2) внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) принимает решение об установлении начальной, стартовой и минимальной цен объекта приватизации с учетом отчета об оценке стоимости объекта приватизации, представленного оценщиком;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) принимает решение о сумме гарантийного взноса;»;
подпункты 11) и 12) изложить в следующей редакции:

«11) сауда-саттыққа қатысушылардың құжаттарын қарайды және оларды сауда-саттыққа (электрондық аукционды қоспағанда) жібереді;
12) сауда-саттық (электрондық аукционды қоспағанда) жеңімпазын жариялайды.»;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«13. Сауда-саттықты өткізуге дайындықты сауда-саттықты өткізу туралы хабарламаның уақтылы жариялануын қамтамасыз ететін, өтiнiмдерді қабылдауды және қатысушыларды тiркеудi жүргiзетiн, аукционның, тендердің және екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурстың келіп түскен материалдарын комиссияның қарауына беретін сатушы жүзеге асырады.»;
14-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жекешелендіру объектiсiнiң құнын бағалау туралы бағалаушы ұсынған есепті ескере отырып, жекешелендіру объектiсiнiң алғашқы, бастапқы және ең төменгі бағалары айқындалады;»;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) кепiлдiк жарнаны енгiзу тәртiбi айқындалады;»;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Кепiлдiк жарна сатушының деректемелеріне хабарламада белгіленген нысанда және тәртіппен және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес енгізіледі. Кепiлдiк жарнаны қатысушы не қатысушының атынан кез келген жеке немесе заңды тұлға енгізеді. Сатушы кепiлдiк жарнаның алушысы болып табылады.»;
18-тармақта:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Қор биржасында бағалы қағаздарды сату туралы хабарлама сауда-саттықты өткізу мерзімі басталғанға дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын жарияланады.»;
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Хабарлама қазақ және орыс тiлдерiнде мерзімді баспа басылымдарында және Тізілімнің веб-порталында жарияланады.»;
19-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) бастапқы, ал аукцион сауда-саттықтың голландтық әдiсiн қолдана отырып өткiзiлген кезде, сатуға қойылатын жекешелендіру объектiлерiнiң ең төменгі бағасын;»;
20-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті не заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы;»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«21. Сауда-саттыққа қатысушыларды тіркеу хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және электрондық аукцион басталғанға дейін қырық сегіз сағат бұрын, аукцион басталғанға дейін бір сағат бұрын және тендер және/немесе екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурс басталғанға дейін жиырма төрт сағат бұрын аяқталады.»;
22-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«22. Аукционға, тендерге немесе екі кезеңді рәсім арқылы конкурсқа қатысушы ретінде тіркелу үшін мыналарды:»;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жеке тұлғалар үшiн:
салыстыру үшiн түпнұсқасын мiндеттi түрде көрсете отырып, паспорттың немесе жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн не көрсетілген құжаттың нотариалдық куәландырылған көшiрмесiн;
банктен ағымдағы шоттың бар-жоғын растайтын анықтаманың түпнұсқасын;
заңды тұлғалар үшiн:
салыстыру үшiн түпнұсқасын мiндеттi түрде көрсете отырып, жарғының көшiрмесiн немесе көрсетілген құжаттың нотариалдық куәландырылған көшiрмесiн;
салыстыру үшiн түпнұсқасын мiндеттi түрде көрсете отырып, заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің көшірмесін немесе көрсетілген құжаттың нотариалдық куәландырылған көшiрмесiн не заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасын;
банктен банктік шоттың бар-жоғын растайтын анықтаманың түпнұсқасын.
Құжаттардың түпнұсқалары салыстырғаннан кейін бір жұмыс сағаты ішінде қайтарып беріледі;»;
23-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«11) рассматривает документы участников торгов и допускает их к торгам (за исключением электронного аукциона);
12) объявляет победителя торгов (за исключением электронного аукциона).»;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
«13. Подготовку к проведению торгов осуществляет продавец, который обеспечивает своевременное опубликование извещения о проведении торгов, проводит прием заявок и регистрацию участников, передает поступившие материалы аукциона, тендера и конкурса путем двухэтапных процедур для рассмотрения комиссией.»;
в пункте 14:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) определяются начальная, стартовая и минимальная цены объектов приватизации с учетом отчета об оценке стоимости объекта приватизации, представленного оценщиком;»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«5) определяется порядок внесения гарантийного взноса;»;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
«15. Гарантийный взнос вносится на реквизиты продавца в форме и порядке, установленном в извещении, и в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Гарантийный взнос вносится участником либо от имени участника любым другим физическим или юридическим лицом. Получателем гарантийного взноса является продавец.»;
в пункте 18:
в части второй внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
часть третью изложить в следующей редакции:
«Извещение публикуется в периодических печатных изданиях и на веб-портале реестра на казахском и русском языках.»;
в подпункте 4) пункта 19 внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
абзац четвертый пункта 20 изложить в следующей редакции:
«2) свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица либо справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;»;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
«21. Регистрация участников торгов производится со дня публикации извещения и заканчивается за сорок восемь часов до начала электронного аукциона, за один час до начала аукциона и двадцать четыре часа до начала тендера и/или конкурса путем двухэтапных процедур.»;
в пункте 22:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«22. Для регистрации в качестве участника аукциона, тендера или конкурса путем двухэтапных процедур необходимо представить:»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) для физических лиц:
копию паспорта или документа, удостоверяющего личность физического лица, с обязательным предъявлением оригинала для сверки либо нотариально засвидетельствованную копию указанного документа;
оригинал справки с банка, подтверждающей наличие текущего счета;
для юридических лиц:
копию устава с обязательным предъявлением оригинала для сверки или нотариально засвидетельствованную копию указанного документа;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица с обязательным предъявлением оригинала для сверки или нотариально засвидетельствованную копию указанного документа либо справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
оригинал справки с банка, подтверждающей наличие банковского счета.
Оригиналы документов после сверки возвращаются в течение одного рабочего часа.»;
часть первую пункта 23 изложить в следующей редакции:

«23. Аукционға, тендерге немесе екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурсқа қатысуға ниет білдірген тұлғалардың өтінімдерін қабылдау және оларды тiркеу талап етілетін құжаттардың толық жинағы болған кезде жүргізіледі.»;
мынадай мазмұндағы 23-1, 23-2, 23-3-тармақтармен толықтырылсын:
«23-1. Электрондық аукционға қатысу үшін мыналарды:
1) жеке тұлғалар үшін: жеке сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – ЖСН), тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда);
2) заңды тұлғалар үшін: бизнес сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – БСН), толық атауын, бірінші басшының тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда);
3) кепілдік жарнаны қайтару үшін екінші деңгейдегі банктегі есеп-айырысу шотының деректемелерін;
4) байланыс деректерін (пошталық мекенжайы, телефоны, факс, е-mail);
5) ұлттық куәландырушы орталық берген ЭЦҚ-ның жарамдылығы мерзімін көрсете отырып, Тізілімнің веб-порталында алдын ала тіркелу қажет.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде қатысушы бір жұмыс күні ішінде Тізілімнің веб-порталына енгізілген деректерді өзгертеді.
23-2. Электрондық аукционға қатысушы ретінде тіркелу үшін мынадай құжаттардың:
1) жеке тұлғалар үшін: паспорттың немесе жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың, сондай-ақ банктен ағымдағы шоттың бар-жоғын растайтын анықтаманың;
заңды тұлғалар үшін: жарғының, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің не заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың, сондай-ақ банктен банктік шоттың бар-жоғын растайтын анықтаманың;
2) қатысушының кепілдік жарна сомасын аударғанын растайтын банк белгісі бар төлем құжатының;
3) заңды тұлға өкілінің өкілеттіктерін куәландыратын құжаттың, сондай-ақ заңды тұлғаның өкілі паспортының немесе оның жеке басын куәландыратын құжаттың;
4) мемлекетке тиесілі акцияларды сату кезінде – қатысушының акцияларына иелік ететін акционерлік қоғамдар туралы ақпаратты (хабарламаны жариялау сәтінде) қамтитын акционерлердің тізілімінен үзіндінің көшірмелерін қоса бере отырып, электрондық аукционға қатысуға осы Қағиданың 22-тармағында көрсетілген нысан бойынша қатысушының ЭЦҚ қойылған (сканерленген) электрондық өтінімді (бұдан әрі – электрондық өтінім) Тізілімнің веб-порталында тіркеу қажет.
Шетелдік заңды тұлғалар қазақ және/немесе орыс тілдеріндегі нотариалдық куәландырылған аудармасы бар құрылтай құжаттарының электрондық (сканерленген) көшірмелерін ұсынады.
23-3. Электрондық аукционның жеңімпазы сатып алу-сату шартына қол қойған кезде осы Қағиданың 23-2-тармағында көрсетілген құжаттардың көшірмелерін, көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын не нотариалдық куәландырылған көшірмелерін салыстыру үшін міндетті түрде көрсете отырып, сатушыға ұсынады. Құжаттардың түпнұсқалары салыстырылғаннан кейін бір жұмыс сағаты ішінде қайтарылады.»;
24-тармақта:
1) тармақша алынып тасталсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

«23. Прием заявок и регистрация лиц, желающих принять участие в аукционе, тендере или конкурсе путем двухэтапных процедур, производятся при наличии полного комплекта требуемых документов.»;
дополнить пунктами 23-1, 23-2, 23-3 следующего содержания:
«23-1. Для участия в электронном аукционе необходимо предварительно зарегистрироваться на веб-портале реестра с указанием:
1) для физических лиц: индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), фамилии, имени и отчества (при наличии);
2) для юридических лиц: бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), полного наименования, фамилии, имени и отчества (при наличии) первого руководителя;
3) реквизитов расчетного счета в банке второго уровня для возврата гарантийного взноса;
4) контактных данных (почтовый адрес, телефон, факс, е-mail);
5) срока действия ЭЦП, выданной национальным удостоверяющим центром.
При изменении вышеуказанных данных участник в течение одного рабочего дня изменяет данные, внесенные в веб-портал реестра.
23-2. Для регистрации в качестве участника электронного аукциона необходимо на веб-портале реестра зарегистрировать электронную заявку на участие в электронном аукционе (далее – электронная заявка) по форме, указанной в пункте 22 настоящих Правил, подписанную ЭЦП участника, с приложением электронных (сканированных) копий следующих документов:
1) для физических лиц: паспорта или документа, удостоверяющего личность физического лица, а также справки с банка, подтверждающей наличие текущего счета;
для юридических лиц: устава, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица либо справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, а также справки с банка, подтверждающей наличие банковского счета;
2) платежного документа с отметкой банка, подтверждающего перечисление участником суммы гарантийного взноса;
3) документа, удостоверяющего полномочия представителя юридического лица, а также паспорта или документа, удостоверяющих личность представителя юридического лица;
4) при продаже принадлежащих государству акций - выписки из реестра акционеров, содержащей информацию об акционерных обществах, которые владеют акциями участника (на момент опубликования извещения).
Иностранные юридические лица представляют электронные (сканированные) копии учредительных документов с нотариально заверенным переводом на казахский и/или русский языки.
23-3. Победитель электронного аукциона представляет продавцу при подписании договора купли-продажи копии документов, указанных в пункте 23-2 настоящих Правил, с обязательным предъявлением оригиналов для сверки либо нотариально засвидетельствованные копии указанных документов. Оригиналы документов после сверки возвращаются в течение одного рабочего часа.»;
в пункте 24:
подпункт 1) исключить;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:

«3) қатысушы ретінде тіркелу үшін осы Қағиданың 22 және 23-2-тармақтарында аталғандардан басқа, қосымша құжаттар ұсынуды талап етуге жол берілмейді.»;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«25. Қатысушылардың құжаттары журналда тіркелгеннен кейін сейфте сақталады, аукцион, тендер немесе екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурс өткiзiлетiн күні қатысушылардың құжаттары қарау және аукционға, тендерге немесе екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурсқа жіберу үшін комиссияға берiледi.»;
мынадай мазмұндағы 26-1, 26-2-тармақтармен толықтырылсын:
«26-1. Сатушы электрондық өтінімді Тізілімнің веб-порталында тіркеген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде электрондық аукционға қатысу үшін жеке және заңды тұлғалар ұсынған электрондық өтінімдер мен құжаттарды қарайды және қатысушының Тізілімнің веб-порталында көрсетілген электрондық мекенжайына электрондық өтінімді қабылдау немесе электрондық өтінімді қабылдаудан бас тарту себептері туралы электрондық хабарлама жібереді. Сатушы электрондық аукционға жіберген қатысушыға Тізілімнің веб-порталы беретін аукцион нөмірі бойынша аукцион залына кіруге рұқсат беріледі.
Сатушының электрондық өтінімді қабылдаудан бас тартуы үшін қатысушының осы Қағиданың 23-1 және 23-2-тармақтарында көрсетілген талаптарды сақтамауы, сондай-ақ жеке және заңды тұлғаның электрондық өтінімі мен құжаттарын қарау мерзімі аяқталғанға дейін сауда-саттықты өткізу туралы хабарламада көрсетілген кепілдік жарнаның Сатушының шотына түспеуі негіз болып табылады.
26-2. Сатушы аукционға немесе электрондық аукционға қатысудан, оны өткізуден бұрын үш жұмыс күнінен кешіктірмей жазбаша бас тартқан қатысушының аукцион нөмірін жояды.»;
28-тармақ алынып тасталсын;
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«29. Қатысушыларға кепiлдiк жарнаның кез келген санын енгiзуге жол беріледі, бұл ретте бір кепілдік жарнасы қатысушыға ол бойынша сауда-саттыққа қатысу үшін осы кепілдік жарнасын енгізген жекешелендіру объектісін сатып алу құқығын береді.»;
30-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Сауда-саттықтың ағылшын әдісін қолдана отырып жекешелендіру объектісін екінші және кейінгі сауда-саттыққа қою кезінде объектінің бастапқы бағасы сауда-саттықтың ағылшын әдісімен өткізілген алдыңғы аукционның бастапқы бағасын төмендету арқылы, бірақ 50 пайыздан асырылмай белгіленеді. Сауда-саттықтың голланд әдісін қолдана отырып жекешелендіру объектісін сауда-саттыққа қою кезінде бастапқы ең төменгі баға бастапқы бағаның кемінде 50 пайызы мөлшерінде белгіленеді. Голланд әдісі бойынша кейінгі әрбір аукцион кезінде ең төменгі баға Комиссия ең төменгі баға бойынша шектеулерді жою туралы шешім қабылдауға рұқсат ететін голланд әдісін қолдана отырып үшінші және кейінгі сауда-саттықты қоспағанда, алдыңғы аукционның ең төменгі бағасын 50 пайызға төмендету арқылы белгіленеді.»;

«3) требовать представления дополнительных документов для регистрации в качестве участника, кроме перечисленных в пунктах 22 и 23-2 настоящих Правил.»;
пункт 25 изложить в следующей редакции:
«25. Документы участников после регистрации в журнале хранятся в сейфе, в день проведения аукциона, тендера или конкурса путем двухэтапных процедур документы участников передаются комиссии для рассмотрения и допуска к аукциону, тендеру или конкурсу путем двухэтапных процедур.»;
дополнить пунктами 26-1, 26-2 следующего содержания:
«26-1. Продавец в течение одного рабочего дня с даты регистрации электронной заявки на веб-портале реестра рассматривает электронные заявки и документы, представленные физическими или юридическими лицами для участия в электронном аукционе, и направляет на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра, электронное уведомление о принятии электронной заявки или причинах отказа в принятии электронной заявки. Участнику, допущенному продавцом к электронному аукциону, представляется доступ к аукционному залу по аукционному номеру, присваиваемому веб-порталом реестра.
Основанием для отказа продавцом в принятии электронной заявки являются несоблюдение участником требований, указанных в пунктах 23-1 и 23-2 настоящих Правил, а также непоступление до окончания срока рассмотрения электронной заявки и документов физического и юридического лица гарантийного взноса, указанного в извещении о проведении торгов, на счет продавца.
26-2. Продавец аннулирует аукционный номер участника, письменно отказавшегося от участия в аукционе или электронном аукционе, не позднее чем за три рабочих дня до его проведения.»;
пункт 28 исключить;
пункт 29 изложить в следующей редакции:
«29. Участникам допускается внесение любого количества гарантийных взносов, при этом один гарантийный взнос дает право покупки того объекта приватизации, для участия в торгах по которому участником внесен данный гарантийный взнос.»;
пункт 30 дополнить частью второй следующего содержания:
«При выставлении объекта приватизации на вторые и последующие торги с применением английского метода торгов стартовая цена объекта устанавливается путем снижения стартовой цены предыдущего аукциона, проведенного английским методом торгов, не более чем на 50 процентов. При выставлении объекта приватизации на торги с применением голландского метода торгов первоначальная минимальная цена устанавливается в размере не менее 50 процентов от начальной цены. При каждом последующем аукционе по голландскому методу минимальная цена устанавливается путем снижения минимальной цены предыдущего аукциона не более чем на 50 процентов, за исключением третьих и последующих торгов с применением голландского метода, по которым Комиссией допускается принятие решения об отмене ограничений по минимальной цене.»;

323334 және 35-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«32. Әрбiр жекешелендiру объектiсi бойынша аукцион аукционшының сату объектiсiн, қойылып отырған жекешелендiру объектiсiнiң қысқаша сипаттамасын, сауда-саттықты өткiзудiң әдiсiн, бастапқы бағасын және бағаның өзгеру қадамын жариялауынан басталады. Аукцион процесiнде аукционшының ол туралы хабарлай отырып, қадамды өзгертуіне жол беріледі.
Бағаны өзгерту қадамы былайша белгіленеді:
1) жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 100 000 еселенгенге дейінгі мөлшерінде болған кезде өзгерту қадамы 10 пайыз мөлшерінде белгiленедi;
2) жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 100 000 еселенгеннен бастап 500 000 еселенгенге дейінгі мөлшерінде болған кезде өзгерту қадамы 5 пайыз мөлшерінде белгiленедi;
3) жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 500 000 еселенген мөлшерінде, және одан жоғары болған кезде өзгерту қадамы 1 пайыз мөлшерінде белгiленедi.
Аукционшының объект бағасын қайталап жариялауы арасындағы үзiлiс кемінде 5 секундты құрайды.
33. Аукцион төменде сипатталған екi әдiстiң бiрi бойынша өткiзiледi:
1) Сауда-саттықтың ағылшындық әдiсi:
Аукционшы жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы бағасын және бағаның арттыру қадамын жариялайды. Аукционға қатысушылар нөмiрін көтере отырып, бастапқы бағаны арттырады, бiрақ жарияланған қадамнан кем болмауы тиiс. Аукционшы аукционға қатысушылардың аукцион нөмiрлерiн жариялайды, бағаларын бекiтедi және оны көтерудi ұсынады. Жекешелендiру объектiсi бойынша аукцион ұсынылған ең жоғары бағаға дейiн жүргiзiледi. Аукционшы жекешелендiру объектiсi үшiн неғұрлым жоғары баға ұсынған қатысушыны жариялайды. Аукционшы жекешелендiру объектiсiнiң соңғы бағасын үш рет қайталайды және басқа нөмiр көтерiлмеген жағдайда балғаны соғып, осы жекешелендiру объектiсiнiң сатылғандығы туралы жариялайды.
Жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы бағасы бағаны арттырудың кемiнде екi қадамына артқан жағдайда ғана сауда-саттықтың ағылшындық әдiсi бойынша жекешелендіру объектiсi бойынша аукцион өткiзiлген болып саналады, бұл ретте бастапқы бағаны екі қадамға арттыруды кемінде екі қатысушы жүзеге асырады;
2) Сауда-саттықтың голландтық әдiсi:
Аукционшы жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы бағасын жариялайды және жаңа бағаны жариялай отырып, оны мәлiмделген қадаммен төмендетедi. Аукционшы баға жарияланған кезде аукцион нөмiрiн бiрiншi көтерген қатысушының нөмiрiн атайды және балғаны соғып, осы жекешелендiру объектiсi бойынша оны жеңiмпаз деп жариялайды. Егер аукционшы жекешелендiру объектiсiнiң ең төменгi бағасын жариялаған кезде қатысушылардың бiрде-бiрi осы жекешелендiру объектiсiн сатып алуға ниет бiлдiрмесе, онда бұл жекешелендiру объектiсi аукционнан алынып тасталады.
Егер бағаны жариялаған сәтте екi немесе одан көп нөмiр бір мезгілде көтерiлсе, онда аукционшы бағаны жеңiмпаз айқындалған сәтке дейiн белгіленген қадам көлемiне көтере бастайды. Жарияланған қадам аукционның голландтық әдiсi бойынша белгiленген қадамға, бiрақ ұлғайту жағына тең болады. Егер бағаны арттыру кезiнде өз нөмiрлерiн бiр мезгiлде көтерген аукционға қатысушы тұлғалардың бiрде-бiрi оны арттырылған баға бойынша сатып алуға ниет бiлдiрмесе, онда аукционшы жеребе тастау рәсiмiн қолданады.
Жекешелендіру объектісі бойынша аукцион, егер оны өткізу сәтіне жекешелендіру объектісін жалғыз қатысушыға сатуға жол берілетін голландтық әдіс бойынша үшінші және кейінгі сауда-саттықтарды қоспағанда, тек бір қатысушы қатысқан жағдайда өтпеген болып саналады.

пункты 323334 и 35 изложить в следующей редакции:
«32. Аукцион по каждому объекту приватизации начинается с объявления аукционистом объекта продажи, краткой характеристики объекта приватизации, который выставляется, метода проведения торгов, стартовой цены и шага изменения цены. Аукционистом допускается изменение шага в процессе аукциона, объявляя об этом.
Шаг изменения цены устанавливается следующим образом:
1) при стартовой или текущей цене объекта приватизации в размере до 100 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 10 процентов;
2) при стартовой или текущей цене объекта приватизации в размере от 100 000-кратного до 500 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 5 процентов;
3) при стартовой или текущей цене объекта приватизации в размере от 500 000-кратного размера месячного расчетного показателя и выше шаг изменения устанавливается в размере 1 процента.
Интервал между повторами объявления аукционистом цены объекта составляет не менее 5 секунд.
33. Аукцион проводится по одному из двух ниже описанных методов:
1) Английский метод торгов:
аукционист объявляет стартовую цену объекта приватизации и шаг увеличения цены. Поднятием номера участники аукциона повышают стартовую цену, но не менее чем на объявленный шаг. Аукционист объявляет аукционные номера участвующих на аукционе, закрепляет цену и предлагает ее повысить. Аукцион по объекту приватизации идет до максимально предложенной цены. Участник, предложивший наиболее высокую цену за объект приватизации, объявляется аукционистом. Аукционист трижды повторяет последнюю цену объекта приватизации и при отсутствии других поднятых номеров с ударом молотка объявляет о продаже данного объекта приватизации.
Аукцион по объекту приватизации по английскому методу торгов считается состоявшимся только в том случае, если стартовая цена объекта приватизации повысилась не менее чем на два шага увеличения цены, при этом повышение стартовой цены на два шага осуществляют не менее двух участников.
2) Голландский метод торгов:
аукционист объявляет стартовую цену объекта приватизации и понижает ее с заявленным шагом, объявляя новую цену. Аукционист называет номер участника, который первый поднял аукционный номер при объявленной цене, и с ударом молотка объявляет его победителем по данному объекту приватизации. Если при объявлении аукционистом минимальной цены объекта приватизации ни один из участников не изъявил желания приобрести данный объект приватизации, то этот объект приватизации снимается с аукциона.
В случае, если в момент объявления цены одновременно поднимаются два или более номера, то аукционист начинает повышать цену на величину фиксированного шага до момента определения победителя. Объявленный шаг равен установленному шагу на аукционе по голландскому методу, но в сторону увеличения. Если при повышении цены никто из лиц, участвующих на аукционе, одновременно поднявших свои номера, не изъявил желание приобрести его по цене с повышением, то аукционист применяет процедуру жеребьевки.
Аукцион по объекту приватизации считается несостоявшимся в случае, если на момент его проведения участвует только один участник, за исключением третьих и последующих торгов по голландскому методу, на которых допускается продажа объекта приватизации единственному участнику.

34. Әрбір сатылған жекешелендіру объектiсi бойынша аукцион нәтижелерi аукцион нәтижелерi туралы хаттамамен ресiмделедi, оған әрбiр жекешелендiру объектiсi бойынша аукцион аяқталғанда комиссияның төрағасы, комиссияның барлық мүшелерi, аукционшы және жеңiмпаз қол қояды және аукцион өткен күннен бастап бес жұмыс күн ішінде ол Тізілімге енгізілуге тиіс. Комиссия мүшесi қажет болған кезде өзiнiң айрықша пiкiрiн хаттамада жазбаша баяндайды немесе хаттамаға қоса береді. Аукционшы қажет болған кезде хаттамаға қол қою үшiн он минуттан аспайтын уақытқа үзiлiс жариялайды. Хаттама сатушы, сатып алушы және ұйымдастырушы үшін бiр-бiр данадан жасалады. Ұйымдастырушы аукцион өткiзiлгеннен кейiнгi күннен кешiктiрмей, аукцион нәтижелерi туралы хаттаманың бiр данасын сатушыға береді.
35. Аукцион нәтижелері туралы хаттама аукцион нәтижелерi мен жеңiмпаздың және сатушының сату бағасы бойынша жекешелендiру объектiсiнiң сатып алу-сату шартын жасасу мiндеттемелерiн тiркейтiн құжат болып табылады. Жеңімпазбен сатып алу-сату шартына аукцион нәтижелерi туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күннен аспайтын мерзімде қол қойылады. Жеңімпаз аукцион нәтижелерi туралы хаттамаға немесе сатып алу-сату шартына белгіленген мерзімде қол қоймаған жағдайда осы жекешелендiру объектiсi тағы да сауда-саттыққа қойылады.»;
мынадай мазмұндағы 4-1-бөліммен толықтырылсын:
«4-1. Электрондық аукционды өткізу
36-1. Жекешелендіру объектісінің бастапқы, алғашқы және ең төменгі бағаларын айқындау, кепілдік жарнасын енгізу, электрондық аукцион жүргізу кезінде жекешелендіру объектісін бірінші және кейінгі сауда-саттыққа қою осы Қағиданың 272930-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
36-2. Электрондық аукционға қатысушылар электрондық аукцион басталғанға дейін бір сағат ішінде аукцион залына ЭЦҚ мен аукцион нөмірін пайдалана отырып кіреді. Электрондық аукцион жекешелендіру объектісінің бастапқы құнын аукцион залында автоматты түрде орналастыру жолымен сауда-саттықты өткізу туралы хабарламада көрсетілген Астана қаласының уақыты бойынша басталады.
Аукцион залында электрондық аукцион Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мереке және демалыс күндерін қоспағанда, сейсенбіден бастап жұманы қоса алғандағы кезеңде өтеді. Электрондық аукцион Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден бастап сағат 17:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі, бұл ретте электрондық аукцион Астана қаласының уақыты бойынша сағат 15:00-ден кешіктірілмей басталады.
Егер сауда-саттықтың ағылшындық тәсілін қолдана отырып, жүргізілген электрондық аукционның аяқталу сәтінде сағат 17:00-де электрондық аукцион жеңімпазы айқындалмаса, онда жекешелендіру объектісін сатып алуға ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз болып танылады және осы жекешелендіру объектісі бойынша электрондық аукцион өткізілген болып танылады.
Егер сауда-саттықтың голландтық тәсілін қолдана отырып, жүргізілген электрондық аукционның аяқталу сәтінде сағат 17:00-де электрондық аукцион жеңімпазы айқындалмаса, онда осы жекешелендіру объектісі бойынша электрондық аукцион өтпеді деп танылады.

34. Результаты аукциона по каждому проданному объекту приватизации оформляются протоколом о результатах аукциона, который подписывается председателем комиссии, всеми членами комиссии, аукционистом и победителем по окончании аукциона по каждому объекту приватизации и подлежит включению в реестр в течение пяти рабочих дней со дня проведения аукциона. Член комиссии при необходимости письменно излагает свое особое мнение в протоколе или прилагает его к протоколу. Аукционист при необходимости объявляет перерыв для подписания протокола, но не более чем на десять минут. Протокол составляется по одному экземпляру для продавца, покупателя и организатора. Организатор передает продавцу один экземпляр протокола о результатах аукциона не позднее дня, следующего за днем проведения аукциона.
35. Протокол о результатах аукциона является документом, фиксирующим результаты аукциона и обязательства победителя и продавца подписать договор купли-продажи объекта приватизации по цене продажи. Договор купли-продажи с победителем подписывается в срок не более десяти календарных дней со дня подписания протокола о результатах аукциона. В случае неподписания победителем в установленные сроки протокола о результатах аукциона или договора купли-продажи, данный объект приватизации вновь выставляется на торги.»;
дополнить разделом 4-1 следующего содержания:
«4-1. Проведение электронного аукциона
36-1. Определение стартовой, начальной и минимальной цены объекта приватизации, внесение гарантийного взноса, выставление объекта приватизации на первые и последующие торги при проведении электронного аукциона осуществляются в соответствии с пунктами 27, 29, 30 настоящих Правил»;
36-2. Участники электронного аукциона в течение одного часа до начала электронного аукциона заходят в аукционный зал, используя ЭЦП и аукционный номер. Электронный аукцион начинается в указанное в извещении о проведении торгов время города Астаны путем автоматического размещения в аукционном зале стартовой цены объекта приватизации.
Электронный аукцион в аукционном зале проходит в период со вторника по пятницу, за исключением праздничных и выходных дней, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. Электронный аукцион проводится в период с 10:00 часов до 17:00 часов по времени города Астаны, при этом электронный аукцион начинается не позднее 15:00 часов по времени города Астаны.
Если на момент завершения электронного аукциона с применением английского метода торгов в 17:00 часов победитель электронного аукциона не определен, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести объект приватизации, и электронный аукцион по данному объекту приватизации признается состоявшимся.
Если на момент завершения электронного аукциона с применением голландского метода торгов в 17:00 часов победитель электронного аукциона не определен, то электронный аукцион по данному объекту приватизации признается несостоявшимся.

36-3. Егер электрондық аукцион басталған сәтте жекешелендіру объектісі бойынша аукцион залында екі қатысушыдан аз тіркелсе және болса (жалғыз қатысушыға жекешелендіру объектісін сатуға жол берілетін голландтық әдіс бойынша үшінші және келесі сауда-саттықтарды қоспағанда), осы жекешелендіру объектісі бойынша электрондық аукцион өткізілмеген болып танылады.
36-4. Бағаны өзгерту қадамы былайша белгіленеді:
1) жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 100 000 еселенгенге дейінгі мөлшерінде болған кезде өзгерту қадамы 10 пайыз мөлшерінде белгiленедi;
2) жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 100 000 еселенгеннен бастап 500 000 еселенгенге дейінгі мөлшерінде болған кезде өзгерту қадамы 5 пайыз мөлшерінде белгiленедi;
3) жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 500 000 еселенген мөлшерінде, және одан жоғары болған кезде өзгерту қадамы 1 пайыз мөлшерінде белгiленедi.
Электрондық аукцион төменде көрсетілген екі әдістің біреуі бойынша жүргізіледі.
36-5. Сауда-саттықтың ағылшын әдісі бойынша электрондық аукцион:
1) егер аукцион залында электрондық аукцион басталған сәттен бастап жиырма минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі осы Қағиданың 36-4-тармағына сәйкес белгіленген қадамға жекешелендіру объектісінің бастапқы бағасын арттыру жолымен жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамайтын болса, осы жекешелендіру объектісі бойынша электрондық аукцион өткізілмеген болып танылады;
2) егер аукцион залында электрондық аукцион басталған сәттен бастап жиырма минут ішінде қатысушылардың біреуі осы Қағиданың 36-4-тармағына сәйкес белгіленген қадамға жекешелендіру объектісінің бастапқы бағасын арттыру жолымен жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растайтын болса, бастапқы баға белгіленген қадамға артады;
3) егер ағымдағы баға артқаннан кейін жиырма минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі жекешелендіру объектісінің ағымдағы құнын арттыру жолымен жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамайтын болса, жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз болып танылады, ал осы жекешелендіру объектісі бойынша электрондық аукцион өткізілген болып танылады.
Жекешелендіру объектісі бойынша сауда-саттықтың ағылшын әдісі бойынша электрондық аукцион қатысушылардың біреуі ұсынған ең жоғары бағаға дейін жүргізіледі.
Жекешелендіру объектісінің бастапқы бағасы бағаны ұлғайтудың кемінде екі қадамына өскен жағдайда ғана жекешелендіру объектісі бойынша сауда-саттықтың ағылшын әдісі бойынша электрондық аукцион өткізілген болып танылады, бұл ретте бастапқы бағаның екі қадамға өсуін кемінде екі қатысушы жүзеге асырады.

36-3. В случае, если на момент начала электронного аукциона в аукционном зале по объекту приватизации зарегистрировались и находятся менее двух участников электронного аукциона, то электронный аукцион по данному объекту приватизации признается не состоявшимся (за исключением третьих и последующих торгов по голландскому методу, на которых допускается продажа объекта приватизации единственному участнику).
36-4. Шаг изменения цены устанавливается следующим образом:
1) при стартовой или текущей цене объекта приватизации в размере до 100 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 10 процентов;
2) при стартовой или текущей цене объекта приватизации в размере от 100 000-кратного до 500 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 5 процентов;
3) при стартовой или текущей цене объекта приватизации в размере от 500 000-кратного размера месячного расчетного показателя и выше шаг изменения устанавливается в размере 1 процента.
Электронный аукцион проводится по одному из двух ниже описанных методов.
36-5. Электронный аукцион по английскому методу торгов:
1) если в течение двадцати минут с начала электронного аукциона в аукционном зале ни один из участников не подтвердил свое желание приобрести объект приватизации путем увеличения стартовой цены объекта приватизации на шаг, установленный согласно пункту 36-4 настоящих Правил, то электронный аукцион по данному объекту приватизации признается не состоявшимся;
2) если в течение двадцати минут с начала электронного аукциона в аукционном зале один из участников подтвердит свое желание приобрести объект приватизации путем увеличения стартовой цены объекта приватизации на шаг, установленный согласно пункту 36-4 настоящих Правил, то стартовая цена увеличивается на установленный шаг;
3) если в течение двадцати минут после увеличения текущей цены ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести объект приватизации путем увеличения текущей цены, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести объект приватизации, а электронный аукцион по данному объекту приватизации признается состоявшимся.
Электронный аукцион по объекту приватизации по английскому методу торгов идет до максимально предложенной цены одним из участников.
Электронный аукцион по объекту приватизации по английскому методу торгов считается состоявшимся только в том случае, если стартовая цена объекта приватизации повысилась не менее чем на два шага увеличения цены, при этом повышение стартовой цены на два шага осуществляют не менее двух участников.

36-6. Сауда-саттықтың голландтық әдісі бойынша электрондық аукцион:
1) егер электронды аукцион басталған сәттен бастап бес минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі электрондық аукционда жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамайтын болса, жекешелендіру объектісінің бастапқы бағасы осы Қағиданың 36-4-тармағына сәйкес белгіленген қадамға азаяды;
2) егер баға азайғаннан кейін бес минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі жекешелендіру объектісін сатып алуға ниетін растамайтын болса, жекешелендіру объектісінің соңғы жарияланған бағасы белгіленген қадаммен азаяды.
Жарияланған баға бойынша жекешелендіру объектісін сатып алуға ниетін бірінші болып растаған қатысушы сауда-саттықтың голландтық әдісі бойынша электронды аукцион жеңімпазы болып танылады және осы жекешелендіру объектісі бойынша электронды аукцион өткізілген болып танылады;
3) егер жекешелендіру объектісінің бағасы белгіленген ең төменгі мөлшерге жетсе және қатысушылардың бірде-біреуі жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамаса, онда электрондық аукцион өткізілмеген болып танылады.
Осы Қағиданың 36-2-тармағының төртінші бөлігінде, 36-3-тармағында, 36-5-тармағының 1) тармақшасында және 36-6-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жағдайларда, сатушы Тізілімнің веб-порталынан басып шығарылатын электрондық аукционның өткізілмегені туралы актіге қол қояды.
36-7. Әрбір сатылған жекешелендіру объектісі бойынша электрондық аукцион нәтижелері электрондық аукцион нәтижелері туралы электронды хаттамамен ресімделеді, оған сатушы және жеңімпаз ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, электрондық аукцион аяқталғаннан кейін жиырма төрт сағат ішінде Тізілімнің веб-порталында қол қояды.
36-8. Электрондық аукцион нәтижелері туралы хаттама электрондық аукцион нәтижелерін және жеңімпаз сатушының жекешелендіру объектісін сату бағасы бойынша сатып алу-сату шартына қол қою міндеттерін белгілейтін құжат болып табылады. Жеңімпазбен сатып алу-сату шартына электрондық аукцион өткізілген күннен бастап күнтізбелік он күннен аспайтын мерзімде қол қойылады.
36-9. Егер жеңімпаз электрондық аукцион нәтижелері туралы электрондық хаттамаға осы Қағиданың 36-7 және 36-8-тармақтарында көрсетілген мерзімдерде сатып алу-сату шартына қол қоюдан бас тартқан жағдайда, сатушы Тізілім веб-порталынан басып шығарылатын электрондық аукцион нәтижелерінің күшін жою туралы актіге қол қояды және осы жекешелендіру объектісі сауда-саттыққа тағы да шығарылады.
36-10. Тізілім веб-порталының қызмет етуін мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор) қамтамасыз етеді.

36-6. Электронный аукцион по голландскому методу торгов:
1) если в течение пяти минут с начала электронного аукциона ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести объект приватизации в электронном аукционе, то стартовая цена объекта приватизации уменьшается на шаг, установленный согласно пункту 36-4 настоящих Правил;
2) если в течение пяти минут после уменьшения цены ни один из участников не подтвердил свое желание приобрести объект приватизации, то последняя объявленная цена объекта приватизации уменьшается с установленным шагом.
Победителем электронного аукциона по голландскому методу торгов признается участник, первый подтвердивший свое желание приобрести объект приватизации по объявленной цене, и электронный аукцион по данному объекту приватизации признается состоявшимся;
3) если цена объекта приватизации достигла установленного минимального размера, и ни один из участников не подтвердил свое желание приобрести объект приватизации, то электронный аукцион признается не состоявшимся.
В случаях, указанных в части четвертой пункта 36-2, в пункте 36-3, подпункте 1) пункта 36-5 и подпункте 3) пункта 36-6 настоящих Правил, продавцом подписывается акт о несостоявшемся электронном аукционе, распечатываемый из веб-портала реестра.
36-7. Результаты электронного аукциона по каждому проданному объекту приватизации оформляются электронным протоколом о результатах электронного аукциона, который подписывается на веб-портале реестра продавцом и победителем с использованием ЭЦП в течение двадцати четырех часов после завершения электронного аукциона.
36-8. Протокол о результатах электронного аукциона является документом, фиксирующим результаты электронного аукциона и обязательства победителя и продавца подписать договор купли-продажи объекта приватизации по цене продажи. Договор купли-продажи с победителем подписывается в срок не более десяти календарных дней со дня проведения электронного аукциона.
36-9. В случае, если победитель отказался от подписания электронного протокола о результатах электронного аукциона либо договора купли-продажи в сроки, указанные в пунктах 36-7 и 36-8 настоящих Правил, то продавцом подписывается акт об отмене результатов электронного аукциона, распечатываемый из веб-портала реестра, и данный объект приватизации вновь выставляется на торги.
36-10. Функционирование веб-портала реестра обеспечивается единым оператором в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор).

36-11. Электрондық аукцион кезінде электрондық аукционға қатысуға кедергі болатын техникалық ақаулықтар туындаған жағдайда, қатысушы:
1) Тізілім веб-порталымен орнықты байланыстың жоғалған кезден бастап 30 секунд ішінде электрондық аукционға қатысушының мониторында бірыңғай оператордың байланыс деректері бар электрондық хабарламаны шығару жолымен хабардар етеді;
2) бірыңғай оператордың байланыс деректері бойынша телефон немесе электрондық хабарлама арқылы дереу хабардар етеді.
36-12. Бірыңғай оператор техникалық ақаулықтардың болуы фактісін тіркеп, Тізілім веб-порталы жағында техникалық ақаулықтар болған кезде ақпаратты Тізілім веб-порталында орналастыру жолымен электрондық аукционға қатысушылардың барлығын хабардар етеді.
36-13. Қатысушының компьютерлік және/немесе телекоммуникация жабдығының техникалық ақаулықтары болғанда, электрондық аукцион жалғаса береді.
36-14. Электрондық аукционды жүргізуге немесе электрондық аукционды жүргізу рәсіміне кедергі болатын осы Қағиданың 36-12-тармағында көрсетілген Тізілім веб-порталының техникалық ақаулығы фактісі болған жағдайда, бірыңғай оператор бұл туралы сатушыға жазбаша түрде хабарлайды, ал сатушы алдын ала міндетті түрде осы электрондық аукционның жалғастырылатын күні мен уақыты туралы ақпаратты Тізілім веб-порталында орналастыру және Тізілімнің веб-порталында көрсетілген қатысушының электрондық мекенжайына электрондық хабарлама жіберу арқылы электрондық аукционға қатысқан қатысушыларды хабардар етіп, электрондық аукционды бірыңғай оператор техникалық ақауларды жойған күннен кейін келесі үш жұмыс күнінің біреуіне ауыстырады.»;
37-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Тендерде жекешелендіру объектісін екінші және кейінгі сауда-саттыққа қою кезінде бастапқы баға алдыңғы тендердің бастапқы бағасынан 20 пайыздан аспай төмендетіледі.»;
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«38. Тендерге қатысу үшін кепілдік жарнасы әрбір жекешелендіру объектісі бойынша жеке енгізіледі.»;
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«40. Комиссияның шешімі негізінде сатушы тендер шарттарын, жекешелендiру объектiсiнің бастапқы бағасын, кепілдік жарнасының сомасын айқындайды.»;
63-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«63. Ұйымдастырушының және/немесе аукционшының және/немесе бірыңғай оператордың қызметтеріне ақы төлеу сатушының жекешелендіру бойынша сауда-саттықты дайындауға және өткiзуге жұмсалатын шығыстарына қосылады.»;
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«66. Бағалы қағаздарды сатуға құқылы делдал компанияны айқындауды Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес сатушы жүзеге асырады.»;
71-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«71. Туынды бағалы қағаздарды сату туралы шешімде оларға туынды бағалы қағаздар шығарылған мемлекетке тиесілі акциялардың саны, сатылатын туынды бағалы қағаздардың типі, оның (олардың) аумағында туынды бағалы қағаздарды сатуды жүзеге асыру ұйғарылған шет мемлекет (шет мемлекеттер), мәмілені аяқтаудың ең көп мерзімі, туынды бағалы қағаздардың меншік иелерінің құқықтарын сату шарттары мен тәртібі қамтылуы тиіс.»;
көрсетілген Қағидаға қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

36-11. При возникновении в ходе электронного аукциона технического сбоя, препятствующего участию в электронном аукционе, участник:
1) уведомляется в течение 30 секунд с момента отсутствия устойчивой связи с веб-порталом реестра путем выведения на монитор участника электронного аукциона электронного уведомления с контактными данными единого оператора;
2) незамедлительно посредством телефона или электронного сообщения ставит в известность об этом по контактным данным единого оператора.
36-12. Единый оператор фиксирует факт наличия технического сбоя и при наличии технического сбоя на стороне веб-портала реестра уведомляет всех участников электронного аукциона посредством размещения информации на веб-портале реестра.
36-13. При наличии технического сбоя компьютерного и/или телекоммуникационного оборудования участника электронный аукцион продолжается.
36-14. В случае наличия факта технического сбоя веб-портала реестра, указанного в пункте 36-12 настоящих Правил, препятствующего проведению электронного аукциона или процедуре проведения электронного аукциона, единый оператор письменно уведомляет об этом продавца, а продавец переносит электронный аукцион на один из последующих трех рабочих дней после дня исправления единым оператором технического сбоя с обязательным предварительным уведомлением принимавших участие в электронном аукционе участников о дате и времени продолжения данного электронного аукциона посредством размещения информации на веб-портале реестра и направления электронного сообщения на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра.»;
пункт 37 дополнить частью второй следующего содержания:
«На тендере при выставлении объекта приватизации на вторые и последующие торги стартовая цена снижается не более чем на 20 процентов от стартовой цены предыдущего тендера.»;
пункт 38 изложить в следующей редакции:
«38. Гарантийный взнос для участия в тендере вносится на каждый объект приватизации отдельно.»;
пункт 40 изложить в следующей редакции:
«40. Продавец определяет условия тендера, стартовую цену объекта приватизации, сумму гарантийного взноса на основании решения комиссии.»;
пункт 63 изложить в следующей редакции:
«63. Оплата услуг организатора и/или аукциониста и/или единого оператора включается в расходы продавца на подготовку и проведение торгов по приватизации.»;
в пункте 66 внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункте 71 внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 18 сәуірдегі
№ 374 қаулысына
қосымша
Жекешелендіру объектілерін
сату қағидасына
қосымша
Жекешелендіру объектіcін (объектілерін) сату бойынша
____________________________________________________________ қатысуға
(сауда-саттық нысаны көрсетіледі)
ӨТІНІМ
1. ______________________________________________ жекешелендіру
объектісінің (объектілерінің) сатылуы туралы жарияланған хабарламаны
қарап және сату қағидаларымен танысып, ______________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе
заңды тұлғаның атауы және
сенімхат негізінде
_______________________________________ 20__ жылғы «___» ____________
әрекет ететін заңды тұлға басшысының
немесе заңды тұлға өкілінің Т.А.Ә.)
мына мекенжай бойынша _______________________________________ болатын
сауда-саттықта қатысуға ниет білдіреді.
2. Мен (біз) сауда-саттыққа қатысу үшін _______________________
(мемлекеттік мүлік
жөніндегі уәкілетті
орган не жергілікті
атқарушы орган
көрсетіледі)
______________ депозиттік шотына жалпы сомасы ___________ көрсетіледі
(цифрмен)
(_______________________) теңге ______ кепілдік жарнасын (жарналарын)
(сомасы таратып жазылады)       (саны)
енгіздім (енгіздік).
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетіндегі
ЖСК № _______, БСН __________, төлем тағайындау коды _______________,
Кбе _________, мекеме коды __________.
Кепілдік жарнасы енгізілген жекешелендіру объектілері туралы
мәлімет:
Р/с
Жекешелендіру объектісінің атауы
Аударуға жататын кепілдік жарнасының сомасы, теңге
1
2
Жиыны
Енгізілген кепілдік жарналары туралы мәлімет:
Р/с
Кепілдік жарнасының тағайындалуы және сауда-саттыққа қатысу үшін кепілдік жарнасы енгізілген жекешелендіру объектісінің атауы
Төлем құжатының №
Төлем құжатының күні
Кепілдік жарнасының сомасы, теңге
1
2
Жиыны
3. Мен (біз) мыналардың:
1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне немесе
құрылтай құжаттарына сәйкес оларды жүзеге асыру объектінің
сауда-саттықта сатылу шарты болып табылатын қызмет түрлерімен
шұғылдануға құқығы жоқ заңды тұлға;
2) ұйымдастырушы аукцион қатысушылары бола алмайтыны туралы
хабардармын (хабардармыз).
4. Қатысушыға қойылатын талаптарға мен (біз) сәйкес емес екенім
(екеніміз) анықталған жағдайда, мен (біз) сауда-саттықта қатысу
құқығынан айырылуымен, мен (біз) қол қойған сауда-саттық нәтижелері
туралы хаттама және сатып алу-сату шарты жарамсыз деп танылатын
келісемін (келісеміз).

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 апреля 2013 года № 374
Приложение
к Правилам продажи объектов
приватизации
ЗАЯВКА
на участие в _______________________________
(указывается форма торгов)
по продаже объекта (-ов) приватизации
1. Рассмотрев опубликованное извещение о продаже объекта (-ов)
приватизации и ознакомившись с правилами продажи,
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица или
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
наименование юридического лица и Ф.И.О.
руководителя или представителя юридического лица,
действующего на основании доверенности)
желает принять участие в торгах, которые состоятся
«___» _________ 20 __ года
по адресу: _______________________________ .
2. Мною (нами) внесен (-о) ______________ гарантийный (-х) взнос (-ов) для
(количество)
участия в торгах общей суммой
__________ (________________________________________)
(цифрами)                 (сумма прописью)
тенге на депозитный счет _____________________________________
(указываются уполномоченный орган
по государственному имуществу либо
местный исполнительный орган)
ИИК № ________________ в Комитете казначейства Министерства
финансов Республики Казахстан, БИН ___________, код назначения
платежа ______, Кбе ___________, код учреждения __________.
Сведения об объектах приватизации, по которым внесен
гарантийный взнос:
№ п/п
Наименование объекта приватизации
Сумма гарантийного взноса, подлежащая перечислению, тенге
1
2
Итого
Сведения о внесенных гарантийных взносах:
№ п/п
Назначение гарантийного взноса и наименование объекта приватизации, по которому внесен гарантийный взнос для участия в торгах
№ платежного документа
Дата платежного документа
Сумма гарантийного взноса, тенге
1
2
Итого
3. Я (мы) осведомлен (-ы), что не подлежат регистрации в качестве участника торгов:
1) юридическое лицо, которое в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан или учредительными документами не вправе заниматься теми видами деятельности, осуществление которых является условием продажи объекта на торгах;
2) организатор.
4. Согласен (-ы) с тем, что в случае обнаружения моего (нашего) несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику, я (мы) лишаюсь(-емся) права участия в торгах, подписанный мной (нами) протокол о результатах торгов и договор купли-продажи будут признаны недействительными.

5. Егер мен (біз) сауда-саттық жеңімпаз(дар)ы деп танылған
жағдайда өзімізге сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға
_____________________________________________________________________
(сауда-саттық нысаны көрсетіледі)
өткізілген күні қол қою және ___________________________ өткен күннен
(сауда-саттық нысаны көрсетіледі)
бастап күнтізбелік он күн ішінде сатып алу-сату шартына қол қою
міндеттемелерін аламын (аламыз).
6. Мынадай:
1) сауда-саттық өткізілгенге дейін күнге үш жұмыс күнінен аз
уақыт қалғанда оған қатысудан бас тартқан;
2) сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюдан бас
тартқан;
3) белгіленген мерзімде сатып алу-сату шартына қол қоюдан бас
тартқан;
4) сатып алу-сату шарты бойынша мен (біз) міндеттемелерді
орындамаған және тиісінше орындамаған;
5) менің (біздің) қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкес емес
екенім (екеніміз) анықталған жағдайларда, мен (біз) енгізген кепілдік
жарнасының сомасы қайтарылмайтынына және сатушыда қалатынына
келісемін (келісеміз).
7. Осы өтінім сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамамен бірге
сатып алу-сату шартын жасасуға дейінгі қолданылатын шарт күшіне ие.
8. Өзім (өзіміз) туралы мынадай мәліметтер беремін:
Заңды тұлға үшін:
Атауы _________________________________________________________
БСН ___________________________________________________________
Басшының Т.А.Ә. _______________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ________________________________________
Банктік деректемелері:
ЖСК ___________________________________________________________
БСК ___________________________________________________________
Банктің атауы _________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
4) ____________________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
Т.А.Ә.: _______________________________________________________
ЖСН ___________________________________________________________
Паспорт деректері _____________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ________________________________________
Банктік деректемелері:
ЖСК ___________________________________________________________
БСК ___________________________________________________________
Банктің атауы _________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:

5. В случае, если я (мы) буду (-ем) определен (-ы) победителем (-ями) торгов, принимаю (-ем) на себя обязательства подписать протокол о результатах торгов в день проведения _________________________________________ и подписать договор
(указывается форма торгов)
купли-продажи в течение десяти календарных дней со дня проведения _______________________________.
(указывается форма торгов)
6. Согласен (-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса не возвращается и остается у продавца в случаях:
1) отказа от участия в торгах менее чем за три рабочих дня до его проведения;
2) отказа подписать протокол о результатах торгов;
3) отказа подписать договор купли-продажи в установленные сроки;
4) неисполнения и/или ненадлежащего исполнения мною (нами) обязательств по договору купли-продажи;
5) обнаружения моего (нашего) несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику.
7. Настоящая заявка вместе с протоколом о результатах торгов имеет силу договора, действующего до заключения договора купли-продажи.
8. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование _____________________________________________________
БИН _____________________________________________________
Ф.И.О. руководителя _____________________________________________________
Адрес: _____________________________________________________
Номер телефона (факса): _____________________________________________________
Банковские реквизиты:
ИИК _____________________________________________________
БИК _____________________________________________________
Наименование банка _____________________________________________________
Кбе _____________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) _____________________________________________________
2) _____________________________________________________
3) _____________________________________________________
4) _____________________________________________________
Для физического лица:
Ф.И.О. _____________________________________________________
ИИН _____________________________________________________
Паспортные данные _____________________________________________________
Адрес: _____________________________________________________
Номер телефона (факса): _____________________________________________________
Банковские реквизиты:
ИИК _____________________________________________________
БИК _____________________________________________________
Наименование банка _____________________________________________________
Кбе _____________________________________________________
К заявке прилагаются:

1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
________ ______________________________________________________
(қолы)  (жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы және
заңды тұлға басшысының немесе заңды тұлғаның сенімхат
негізінде әрекет ететін өкілінің Т.А.Ә.)
20__ ж. «___» ____________.
М.О.
20__ ж. «___» _________ 20__ ж. сағат «___» минутта қабылданды.
_______        ________________________________________________
(қолы)            (өтінімді қабылдап алған адамның Т.А.Ә.)
Қатысушының аукцион нөмірі ________ (аукцион немесе электрондық
аукцион өткізілетін кезде көрсетіледі).

1)_____________________________________________
2) ____________________________________________
3) ____________________________________________
_____________     __________________________________________
(подпись)              (Ф.И.О. физического лица или наименование
юридического лица и Ф.И.О. руководителя или
представителя юридического лица,
действующих на основании  доверенности)
«___» ____________ 20 __ г.
М.П.
Принято «___» __________ 20 __ г. __________ часов _______ мин.
____________     __________________________________________________
(подпись)                (Ф.И.О. лица, принявшего заявку)
Аукционный номер участника _____________________ (указывается при проведении аукциона или электронного аукциона)