"Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 24 мамырдағы № 513 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 44, 401-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiнде:
реттік нөмірі 5-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Еңбекмині»;
5 және 6-бағандар мынадай редакцияда жазылсын:
«Еңбекмині Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары»;
реттік нөмірі 34-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (тіркеу және есепке қою)»;
реттік нөмірі 36-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
реттік нөмірі 38-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Мерзімді баспасөз басылымдарын және ақпарат агенттіктерін есепке қою»;
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ»;
5 және 6-бағандар мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ Ақпарат және мұрағаттар комитеті»;
реттік нөмірі 39-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ»;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ Ақпарат және мұрағаттар комитеті»;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ХҚО, МАМ Ақпарат және мұрағаттар комитеті»;
реттік нөмірі 40-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ»;
реттік нөмірі 58-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (куәлік)»;
реттік нөмірі 62-жолда:
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰБ»;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰБ орталық аппараты»;
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз түрінде (анықтама)»;
реттік нөмірі 64-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру»;
5 және 6-бағандар мынадай редакцияда жазылсын:
«ЖАО»;
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық түрінде (куәлік)»;
реттік нөмірлері 71 және 88-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 89-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Ауыл шаруашылығы министрлігі тіркейтін көлік құралдарын қоспағанда, автокөлік құралдарын тіркеу, қайта тіркеу және тіркелген нөмір белгілерін беру*»;
реттік нөмірі 93-жол алынып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2013 года № 513. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 44, ст. 401) следующие изменения и дополнения:
в реестре государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 5:
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МТСЗН»;
графу 5 и 6 изложить в следующей редакции:
«Территориальные органы Комитета по контролю и социальной защиты МТСЗН»;
графу 7 строки, порядковый номер 34, изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (регистрация и постановка на учет)»;
графу 4 строки, порядковый номер 36, изложить в следующей редакции:
«МРР»;
в строке, порядковый номер 38:
графу 2 изложить в следующей редакции:
«Постановка на учет периодических печатных изданий и информационных агентств»;
в графах 4, 5 и 6 в тексте на казахском языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется;
в графы 4, 5 и 6 строки, порядковый номер 39, в тексте на казахском языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется;
в графе 4 строки, порядковый номер 40, в тексте на казахском языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется;
графу 7 строки, порядковый номер 58, изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (свидетельство)»;
в строке порядковый номер 62:
графу 5 изложить в следующей редакции:
«НБ»;
графу 6 изложить в следующей редакции:
«Центральный аппарат НБ»;
графу 7 изложить в следующей редакции:
«В бумажном виде (справка)»;
в строке, порядковый номер 64:
графу 2 изложить в следующей редакции:
«Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей»;
графы 5 и 6 изложить в следующей редакции:
«МИО»;
графу 7 изложить в следующей редакции:
«В электронном виде (свидетельство)»;
строки, порядковые номера 71 и 88 исключить;
графу 2 строки, порядковый номер 89, изложить в следующей редакции:
«Регистрация, перерегистрация автотранспортных средств и выдача регистрационных номерных знаков, за исключением транспортных средств, регистрируемых Министерством сельского хозяйства*»;
строку, порядковый номер 93, исключить;

реттік нөмірлері 97, 98, 99 және 100-жолдарда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» РМК»;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ХҚО, «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» РМК»;
реттік нөмірлері 105, 106, 107 және 112-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 116-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Жолаушыларды қалааралық, облысаралық ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»;
реттік нөмірлері 128 және 129-жолдардың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ХҚО»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 150-1-жолмен толықтырылсын:
«
150-1.
1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арналған арнайы рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары
ХҚО
Электрондық, қағаз түрінде (арнайы рұқсат)
»;
реттік нөмірі 159-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (мүгедектік туралы анықтама; мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы картасынан үзінді; жалпы еңбекке қабілеттілігін жоғалту дәрежесі туралы анықтама; кәсіптік еңбекке қабілеттілігін жоғалту дәрежесі туралы анықтама; зардап шеккен қызметкердің қосымша көмек түрлеріне және күтімге мұқтаждығы туралы қорытынды, толық оңалту туралы хабарлама, мүгедектігін растайтын ақпарат)»;
реттік нөмірі 160-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру*»;
реттік нөмірі 161-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 164-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу»;
реттік нөмірі 172-жолда:
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі»;
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (хабарлама)»;
реттік нөмірі 173-жолдың 7-бағаны мынадай редакция жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (хабарлама)»;
реттік нөмірі 174-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Ауылдық жерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу жөнінде әлеуметтік көмек тағайындау»;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері»;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ХҚО, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі»;

в строках, порядковые номера 97, 98, 99 и 100:
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МРР»;
графу 5 изложить в следующей редакции:
РГП «Научно-производственный центр земельного кадастра»;
графу 6 изложить в следующей редакции:
«ЦОН, РГП «Научно-производственный центр земельного кадастра»;
строки, порядковые номера, 105, 106, 107 и 112, исключить;
графу 2 строки, порядковый номер 116, изложить в следующей редакции:
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном, межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении»;
графу 6 строки, порядковый номер 128 и 129, изложить в следующей редакции:
«ЦОН»;
дополнить строкой, порядковый номер 150-1, следующего содержания:
«
150-1.
Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7
Физические и юридические лица
МТК
Территориальные органы Комитета транспортного контроля МТК
ЦОН
В электронном, бумажном виде (специальное разрешение)
»;
графу 7 строки, порядковый номер 159, изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (справка об инвалидности; выписка из карты индивидуальной программы реабилитации инвалида; справка о степени утраты общей трудоспособности; справка о степени утраты профессиональной трудоспособности; заключение о нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и уходе; извещение о полной реабилитации, информация о подтверждении инвалидности)»;
графу 2 строки, порядковый номер 160, изложить в следующей редакции:
«Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика накопительного пенсионного фонда*»;
строку, порядковый номер 161, исключить;
графу 2 строки, порядковый номер 164, изложить в следующей редакции:
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифло-техническими и обязательными гигиеническими средствами»;
в строке, порядковый номер 172:
графу 6 изложить в следующей редакции:
«Управления занятости и социальных программ гг. Астана и Алматы, отделы занятости и социальных программ районов, городов областного значения, аким поселка, села, сельского округа»;
графу 7 изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (уведомление)»;
в графе 7 строки, порядковый номер 173, в тексте на казахском языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется;
в строке, порядковый номер 174:
графу 2 изложить в следующей редакции:
«Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельской местности, по приобретению топлива»;
графу 5 изложить в следующей редакции:
«Отделы занятости и социальных программ районов, города областного значения»;
графу 6 изложить в следующей редакции:
«ЦОН, отделы занятости и социальных программ районов, города областного значения, аким поселка, села, сельского округа»;

реттік нөмірі 175-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз түрінде (анықтама)»;
реттік нөмірі 176-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (анықтама)»;
реттік нөмірі 177-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (бағыт)»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 177-1-жолмен толықтырылсын:
«
177-1.
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетел қызметкеріне жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетел жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту
Жеке және заңды тұлғалар
Еңбекмині
Облыстардың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары
Облыстардың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары
Электрондық, қағаз түрінде (рұқсат қағаз)
»;
реттік нөмірі 178-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (хабарлама)»;
реттік нөмірі 179-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Еңбекмині»;
5 және 6-бағандар мынадай редакцияда жазылсын:
«Еңбекмині Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары»;
реттік нөмірі 180-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
реттік нөмірі 189-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Техникалық және кәсiптік, орта білімнен кейінгі бiлiм бағдарламалары бойынша бiлiм беру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»;
реттік нөмірі 210-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 215-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (сертификат)»;
реттік нөмірі 216-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (қорытынды)»;
реттік нөмірі 217-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Тауардың шыққан елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, олардың сәйкестігін, аккредитациялауды растау бойынша сарапшы-аудиторды аттестаттау»;
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (аттестат)»;
реттік нөмірі 218-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы техникалық сарапшы біліктілігін беру туралы сертификат беру»;
реттік нөмірі 219-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының аумағында қолданылатын халықаралық, өңiрлiк стандарттарды және шет мемлекеттер стандарттарын, шет мемлекеттер ұйымдарының стандарттарын, техникалық-экономикалық ақпарат жiктеуiштерін, стандарттау, сәйкестiктi растау және аккредиттеу жөніндегі қағидаларын, нормалары мен ұсынымдарын есепке алу»;
реттік нөмірі 220-жол алынып тасталсын;

графу 7 строки, порядковый номер 175, изложить в следующей редакции:
«В бумажном виде (справка)»;
в графе 7 строки, порядковый номер 176, в тексте на казахском языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется;
графу 7 строки, порядковый номер 177, изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (направление)»;
дополнить строкой, порядковый номер 177-1, следующего содержания:
«
177-1.
Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-
территориальной единицы
Физические и юридические лица
МТСЗН
Управления координации занятости и социальных программ областей, управления занятости и социальных программ гг. Астана и Алматы
Управления координации занятости и социальных программ областей, управления занятости и социальных программ гг. Астана и Алматы
В электронном, бумажном виде (разрешение)
»;
в строке, порядковый номер 178:
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МРР»;
в графе 7, в тексте на казахском языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется;
в строке, порядковый номер 179:
графы 4 изложить в следующей редакции:
«МТСЗН»;
графу 5 и 6 изложить в следующей редакции:
«Территориальные органы Комитета по контролю и социальной защиты МТСЗН»;
графу 4 строки, порядковый номер 180, изложить в следующей редакции:
«МРР»;
графу 2 строки, порядковый номер 189, изложить в следующей редакции:
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на образовательную деятельность по программам технического и профессионального, послесреднего образования»;
строку, порядковый номер 210, исключить;
графу 7 строки, порядковый номер 215, изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (сертификат)»;
графу 7 строки, порядковый номер 216, изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (заключение)»;
в строке, порядковый номер 217:
графу 2 изложить в следующей редакции:
«Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия, аккредитации, определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара»;
графу 7 изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (аттестат)»;
графу 2 строки, порядковый номер 218, изложить в следующей редакции:
«Выдача сертификата о присвоении квалификации технического эксперта в области обеспечения единства измерений»;
графу 2 строки, порядковый номер 219, изложить в следующей редакции:
«Учет международных, региональных стандартов и стандартов иностранных государств, стандартов организаций, классификаторов технико-экономической информации, правил, норм и рекомендаций иностранных государств по стандартизации, подтверждению соответствия и аккредитации, применяемых на территории Республики Казахстан»;
строку, порядковый номер 220, исключить;

реттік нөмірлері 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231 және 232-жолдардың 5 және 6-бағандарының орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
реттік нөмірлері 234, 239 және 241-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 242-жолда:
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ХҚО, ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті»;
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (рұқсат)»;
реттік нөмірі 243-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (куәлік)»;
реттік нөмірі 247-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Заңды тұлғаларда өз өндірісі барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүліктік кешенді сатып алу нәтижесінде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметті лицензиялау, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру»;
реттік нөмірі 250-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (рұқсат)»;
реттік нөмірі 252-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда барлауды, өндіруді немесе бірлескен барлауды және көмірсутегі шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруді қоспағанда, барлауды, өндіруді жүргізу үшін берілген жер қойнауы учаскелеріне сервитуттарды тіркеу»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 255-2 және 255-3-жолдармен толықтырылсын:
«
255-2.
Кең таралған пайдалы қазбаларға барлау жүргізу және өндіру үшін берілген жер қойнауы учаскелеріне сервитуттарды, осы Заңда көзделген жағдайларда барлаумен немесе өндірумен байланысты емес құрылыстар және (немесе) жер асты құрылыстарын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдары
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдары
Қағаз түрінде (хат хабарлама)
255-3.
Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға жер қойнауын пайдалануға құқық беруге арналған келісімшарттарды тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдары
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдары
Қағаз түрінде (тіркелген келісімшарт)
»;

графы 5 и 6 строк, порядковые номера 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231 и 232, изложить в следующей редакции:
«Комитет по атомной энергии МИНТ»;
строки, порядковые номера 234, 239 и 241, исключить;
в строке, порядковый номер 242:
графу 6 изложить в следующей редакции:
«ЦОН, Комитет промышленности МИНТ»;
графу 7 изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (разрешение)»;
графу 7 строки, порядковый номер 243, изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (свидетельство)»;
графу 2 строки, порядковый номер 247, изложить в следующей редакции:
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам»;
графу 7 строки, порядковый номер 250, изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (разрешение)»;
графу 2 строки, порядковый номер 252, изложить в следующей редакции:
«Регистрация сервитутов на участки недр, представленных для проведения разведки, добычи, за исключением разведки, добычи или совмещенной разведки и добычи углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании»;
дополнить строками, порядковые номера 255-2 и 255-3, следующего содержания:
«
255-2.
Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных настоящим Законом
Физические и юридические лица
МИНТ
Местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы)
Местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы)
В бумажном виде (письмо-уведомление)
255-3.
Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Физические и юридические лица
МИНТ
Местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы)
Местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы)
В бумажном виде (зарегистрированный контракт)
»;

реттік нөмірлері 263, 265 және 266-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 266-1-жолмен толықтырылсын:
«
266-1.
Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу
Заңды тұлғалар
МГМ
МГМ Мұнай-газ кешені бойынша мемлекеттік инспекция комитеті
МГМ Мұнай-газ кешені бойынша мемлекеттік инспекция комитеті
Қағаз түрінде (куәлік)
»;
реттік нөмірлері 271, 285, 287, 288, 289, 290, 293, 294, 295, 296, 297, 299 және 304-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 306-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»;
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Заңды тұлғалар»;
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (лицензия)»;
реттік нөмірлері 308 және 309-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 316-жолдың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Облыстар, аудандар, облыстық және аудандық маңызы бар қалалар, қалалардағы аудандар бойынша салық органдары, ХҚО»;
реттік нөмірлері 338 және 339-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 341-жолдың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Облыстар, Алматы және Астана қалалары бойынша салық органдары, ХҚО»;
реттік нөмірі 354-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 355-жолда:
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰБ»;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰБ орталық аппараты»;
реттік нөмірі 356-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (лицензия);
реттік нөмірлері 359 және 360-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 362-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (лицензия)»;
реттік нөмірлері 363, 364 және 365-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 367-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз түрінде (келісу хаты)»;
реттік нөмірі 368-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру»;
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз түрінде (келісу хаты)»;
реттік нөмірі 369-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
Қағаз түрінде (сатып алуға келісім)»;
реттік нөмірі 370-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз түрінде (куәлік)»;
реттік нөмірі 371-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз түрінде (ҰБ Басқармасының қаулысы)»;
реттік нөмірі 379-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз түрінде (хат)»;
реттік нөмірлері 381 және 383-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 384-жолда:
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰБ»;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰБ орталық аппараты»;
реттік нөмірі 385-жол алынып тасталсын;

строки, порядковые номера 263, 265 и 266, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 266-1, следующего содержания:
«
266-1.
Аккредитация газосетевых организаций
Юридические лица
МНГ
Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МНГ
Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МНГ
В бумажном виде (свидетельство)
»;
строки, порядковые номера 271, 285, 287, 288, 289, 290, 293, 294, 295, 296, 297, 299 и 304, исключить;
в строке, порядковый номер 306:
в графе 2, в тексте на казахском языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется;
графу 3 изложить в следующей редакции:
«Юридические лица»;
графу 7 изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (лицензия)»;
строки, порядковые номера 308 и 309, исключить;
графу 6 строки, порядковый номер 316, изложить в следующей редакции:
«Налоговые органы по областям, районам, городам областного и районного значения, районам в городах, ЦОН»;
строки, порядковые номера 338 и 339, исключить;
графу 6 строки, порядковый номер 341, изложить в следующей редакции:
«Налоговые органы по областям, гг.Астана и Алматы, ЦОН»;
строку, порядковый номер 354, исключить;
в строке, порядковый номер 355:
графу 5 изложить в следующей редакции:
«НБ»;
графу 6 изложить в следующей редакции:
«Центральный аппарат НБ»;
графу 7 строки, порядковый номер 356, изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (лицензия)»;
строки, порядковые номера 359 и 360, исключить;
графу 7 строки, порядковый номер 362, изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (лицензия)»;
строки, порядковые номера 363, 364 и 365, исключить;
графу 7 строки, порядковый номер 367, изложить в следующей редакции:
«В бумажном виде (письмо-согласование)»;
в строке, порядковый номер 368:
графу 2 изложить в следующей редакции:
«Выдача согласия на избрание (назначение) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов»;
графу 7 изложить в следующей редакции:
«В бумажном виде (письмо-согласование)»;
графу 7 строки, порядковый номер 369, изложить в следующей редакции:
«В бумажном виде (согласие на выкуп)»;
графу 7 строки, порядковый номер 370, изложить в следующей редакции:
«В бумажном виде (свидетельство)»;
графу 7 строки, порядковый номер 371, изложить в следующей редакции:
«В бумажном виде (постановление Правления НБ)»;
графу 7 строки, порядковый номер 379, изложить в следующей редакции:
«В бумажном виде (письмо)»;
строки, порядковые номера 381 и 383, исключить;
в строке, порядковый номер 384:
графу 5 изложить в следующей редакции:
«НБ»;
графу 6 изложить в следующей редакции:
«Центральный аппарат НБ»;
строку, порядковый номер 385, исключить;

реттік нөмірлері 386, 387 және 388-жолдардың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз түрінде (ҰБ Басқармасының қаулысы)»;
реттік нөмірі 406-жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 407-1-жолмен толықтырылсын:
«
407-1.
Қаржы құралдарымен мәмілелер бойынша клирингтік қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
Электрондық, қағаз түрінде
»;
реттік нөмірі 408-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйым құруына немесе сатып алуына рұқсат беру»;
реттік нөмірі 409-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Ұйымның жарғылық капиталына банктің және (немесе) банк холдингінің елеулі түрде қатысуына рұқсат беру»;
реттік нөмірі 410-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйым құруға немесе сатып алуға рұқсат беру»;
реттік нөмірі 411-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Ұйымдардың капиталына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің елеулі түрде қатысуына рұқсат беру»;
реттік нөмірі 412-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру»;
реттік нөмірлері 414 және 415-жолдардың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз түрінде (ҰБ Басқармасының қаулысы)»;
реттік нөмірлері 416 және 417-жолдардың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз түрінде (рұқсат беру)»;
реттік нөмірлері 419, 420 және 421-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 424-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз түрінде (рұқсат беру)»;
реттік нөмірі 426-жолда:
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰБ»;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰБ орталық аппараты»;
реттік нөмірі 430-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Тауарларды жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу»;
реттік нөмірлері 432, 433 және 434-жолдардың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық түрде (лицензия)»;
реттік нөмірлері 435 және 436-жолдардың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық түрде (қорытынды)»;
реттік нөмірлер 443-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 444-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;

графу 7 строк, порядковые номера 386, 387 и 388, изложить в следующей редакции:
«В бумажном виде (постановление Правления НБ)»;
строку, порядковый номер 406, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 407-1, следующего содержания:
«
407-1.
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление клиринговой деятельности по сделкам с финансовыми инструментами
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
В электронном, бумажном виде
»;
графу 2 строки, порядковый номер 408, изложить в следующей редакции:
«Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации банком и (или) банковским холдингом»;
графу 2 строки, порядковый номер 409, изложить в следующей редакции:
«Выдача разрешения на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в уставном капитале организаций»;
графу 2 строки, порядковый номер 410, изложить в следующей редакции:
«Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом»;
графу 2 строки, порядковый номер 411, изложить в следующей редакции:
«Выдача разрешения на значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капиталах организаций»;
графу 2 строки, порядковый номер 412, изложить в следующей редакции:
«Выдача разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга)»;
графу 7 строк, порядковые номера 414 и 415, изложить в следующей редакции:
«В бумажном виде (постановление Правления НБ)»;
графу 7 строк, порядковые номера 416 и 417, изложить в следующей редакции:
«В бумажном виде (разрешение)»;
строки, порядковые номера 419, 420 и 421, исключить;
графу 7 строки, порядковый номер 424, изложить в следующей редакции:
«В бумажном виде (разрешение)»;
в строке, порядковый номер 426:
графу 5 изложить в следующей редакции:
«НБ»;
графу 6 изложить в следующей редакции:
«Центральный аппарат НБ»;
графу 2 строки, порядковый номер 430, изложить в следующей редакции:
«Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий»;
графу 7 строк, порядковые номера 432, 433 и 434, изложить в следующей редакции:
«В электронном виде (лицензия)»;
графу 7 строк, порядковые номера 435 и 436, изложить в следующей редакции:
«В электронном виде (заключение)»;
строку, порядковый номер 443, исключить;
в строке, порядковый номер 444:
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МРР»;

5 және 6-бағандар мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ Жер ресурстарын басқару комитеті»;
реттік нөмірлері 445 және 446-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 447-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
5 және 6-бағандар мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ Жер ресурстарын басқару комитеті»;
реттік нөмірі 448-жолда:
2-бағанда орыс тіліндегі мәтінге өзгерістер енгізілген, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Жер кадастры ғылыми-өндiрiстiк орталығы» РМК»;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ХҚО, «Жер кадастры ғылыми-өндiрiстiк орталығы» РМК»;
реттік нөмірі 449-жолда:
2-бағанда орыс тіліндегі мәтінге өзгерістер енгізілген, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Жер кадастры ғылыми-өндiрiстiк орталығы» РМК»;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ХҚО, «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» РМК»;
реттік нөмірі 450-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру»;
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Жер кадастры ғылыми-өндiрiстiк орталығы» РМК»;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ХҚО, «Жер кадастры ғылыми-өндiрiстiк орталығы» РМК»;
реттік нөмірі 451-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Жер учаскесіне бастапқы құқық берудің құқық белгілеуші құжаты туралы ақпарат ұсыну»;
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Жер кадастры ғылыми-өндiрiстiк орталығы» РМК»;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ХҚО, «Жер кадастры ғылыми-өндiрiстiк орталығы» РМК»;
реттік нөмірі 452-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
реттік нөмірі 453-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық, қағаз түрінде (бұйрық)»;
реттік нөмірі 454-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
5 және 6-бағандар мынадай редакцияда жазылсын:
«Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары»;
реттік нөмірі 455-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Iздестіру жұмыстары үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру»;
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
5 және 6-бағандар мынадай редакцияда жазылсын:
«Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары»;

графу 5 и 6 изложить в следующей редакции:
«Комитет по управлению земельными ресурсами МРР»;
строки, порядковые номера, 445 и 446, исключить;
в строке, порядковый номер 447:
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МРР»;
графу 5 и 6 изложить в следующей редакции:
«Комитет по управлению земельными ресурсами МРР»;
в строке, порядковый номер 448:
графу 2 изложить в следующей редакции:
«Представление информации о принадлежности земельного участка»;
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МРР»;
графу 5 изложить в следующей редакции:
«РГП «Научно-производственный центр земельного кадастра»;
графу 6 изложить в следующей редакции:
«ЦОН, РГП «Научно-производственный центр земельного кадастра»;
в строке, порядковый номер 449:
графу 2 изложить в следующей редакции:
«Представление кадастровой информации на земельный участок*»;
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МРР»;
графу 5 изложить в следующей редакции:
«РГП «Научно-производственный центр земельного кадастра»;
графу 6 изложить в следующей редакции:
«ЦОН, РГП «Научно-производственный центр земельного кадастра»;
в строке, порядковый номер 450:
графу 2 изложить в следующей редакции:
«Представление информации об изготовлении идентификационного документа на земельный участок»;
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МРР»;
графу 5 изложить в следующей редакции:
«РГП «Научно-производственный центр земельного кадастра»;
графу 6 изложить в следующей редакции:
«ЦОН, РГП «Научно-производственный центр земельного кадастра»;
в строке, порядковый номер 451:
графу 2 изложить в следующей редакции:
«Представление информации о правоустанавливающем документе первичного предоставления права на земельный участок»;
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МРР»;
графу 5 изложить в следующей редакции:
«РГП «Научно-производственный центр земельного кадастра»;
графу 6 изложить в следующей редакции:
«ЦОН, РГП «Научно-производственный центр земельного кадастра»;
графу 4 строки, порядковый номер 452, изложить в следующей редакции:
«МРР»;
в строке, порядковый номер 453:
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МРР»;
графу 7 изложить в следующей редакции:
«В электронном, бумажном виде (приказ)»;
в строке, порядковый номер 454:
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МРР»;
графы 5 и 6 изложить в следующей редакции:
«Местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы), района (городов областного значения)»;
в строке, порядковый номер 455:
в графе 2 в тексте на казахском языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется;
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МРР»;
графы 5 и 6 изложить в следующей редакции:
«Местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы), района (городов областного значения)»;

реттік нөмірлері 474 және 488-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірлері 497, 498, 499, 500 және 501-жолдарда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ЭБЖМ»;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ЭБЖМ Сауда комитеті»;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ЭБЖМ Сауда комитеті, ХҚО»;
реттік нөмірі 502-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ЭБЖМ»;
5 және 6-бағандар мынадай редакцияда жазылсын:
«ЭБЖМ Сауда комитеті»;
реттік нөмірлері 503, 504-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 511-1-жолмен толықтырылсын:
«
511-1.
Лотереяны (мемлекеттіктен (ұлттықтан) басқа) ұйымдастыру мен өткізу бойынша қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру
Заңды тұлғалар
СДШІА
СДШІА
ХҚО, СДШІА
Электрондық, қағаз түрінде (лицензия)
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 525-1, 525-2, 525-3, 525-4, 525-5, 525-6, 525-7, 525-8, 525-9, 525-10, 525-11 және 525-12-жолдармен толықтырылсын:
«
525-1.
Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде сирек санатқа жатқызылған және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Қоршағанортамині Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті, Балық шаруашылығы комитеті
Қоршағанортамині Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті, Балық шаруашылығы комитеті
Қағаз түрінде (рұқсат)
525-2.
Құрып кету қаупі төнген жануарлар мен өсімдіктер түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге Қазақстан Республикасындағы әкімшілік органның рұқсатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Қоршағанортамині Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті, Балық шаруашылығы комитеті
Қоршағанортамині Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті, Балық шаруашылығы комитеті
Қағаз түрінде (рұқсат)
525-3.
Жануарларды интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Қоршағанортамині Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары, Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
Қоршағанортамині Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары, Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
Қағаз түрінде (рұқсат)
525-4.
Жарылғыш құрылғыларды, улы химикаттарды қолдана отырып (дала кемiргiштерiн жою кезiнде, сондай-ақ жануарлардың құтыру iндетi мен басқа да аурулары жағдайларында улы химикаттарды қолдануды қоспағанда) жануарлар дүниесi объектiлерiн аулауға келісу
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Қоршағанортамині Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
Қоршағанортамині Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
Қағаз түрінде (келісу хат)

строки, порядковые номера 474 и 488, исключить;
в строках, порядковые номера 497, 498, 499, 500 и 501:
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МЭБП»;
графу 5 изложить в следующей редакции:
«Комитет торговли МЭБП»;
графу 6 изложить в следующей редакции:
«Комитет торговли МЭБП, ЦОН»;
в строке, порядковый номер 502:
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МЭБП»;
графу 5 и 6 изложить в следующей редакции:
«Комитет торговли МЭБП»;
строки, порядковые номера 503 и 504, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 511-1, следующего содержания:
«
511-1.
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по организации и проведению лотереи (кроме государственных (национальных)
Юридические лица
АДСФК
АДСФК
ЦОН, АДСФК
В электронном, бумажном виде (лицензия)
»;
дополнить строками, порядковые номера 525-1, 525-2, 525-3, 525-4, 525-5, 525-6, 525-7, 525-8, 525-9, 525-10, 525-11 и 525-12 следующего содержания:
«
525-1.
Выдача разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов животного мира, их частей и дериватов, в том числе видов животных, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения
Физические и юридические лица
МООС
Комитет лесного и охотничьего хозяйства, Комитет рыбного хозяйства МООС
Комитет лесного и охотничьего хозяйства, Комитет рыбного хозяйства МООС
В бумажном виде (разрешение)
525-2.
Выдача разрешения административного органа в Республике Казахстан на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов животных и растений, их частей или дериватов, находящихся под угрозой исчезновения
Физические и юридические лица
МООС
Комитет лесного и охотничьего хозяйства, Комитет рыбного хозяйства МООС
Комитет лесного и охотничьего хозяйства, Комитет рыбного хозяйства МООС
В бумажном виде (разрешение)
525-3.
Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных
Физические и юридические лица
МООС
Территориальные инспекции Комитета лесного и охотничьего хозяйства, Территориальные инспекции Комитета рыбного хозяйства МООС
Территориальные инспекции Комитета лесного и охотничьего хозяйства, Территориальные инспекции Комитета рыбного хозяйства МООС
В бумажном виде (разрешение)
525-4.
Согласование добычи объектов животного мира с применением взрывных устройств, ядохимикатов (за исключением применения ядохимикатов при истреблении полевых грызунов, а также в случаях эпизоотии бешенства и других болезней животных)
Физические и юридические лица
МООС
Территориальные инспекции Комитета лесного и охотничьего хозяйства МООС
Территориальные инспекции Комитета лесного и охотничьего хозяйства МООС
В бумажном виде (письмо-согласование)

525-5.
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Қоршағанортамині Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары, Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
Қоршағанортамині Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары, Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
Қағаз түрінде (рұқсат)
525-6.
Бекітілген лимит негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Қоршағанортамині Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары, Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
Қоршағанортамині Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары, Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
Қағаз түрінде (бекітілген квоталар)
525-7.
Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында бекіре балық түрлерінің уылдырығын сатуға арналған марканы бекіту және оны Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сатуға арналған марканы беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Қоршағанортамині Балық шаруашылығы комитеті
Қоршағанортамині Балық шаруашылығы комитеті
Қағаз түрінде (марка, марканы бекіту туралы бұйрық)
525-8.
Жерсiндiруге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Қоршағанортамині Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
Қоршағанортамині Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
Қағаз түрінде (рұқсат)
525-9.
Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Қоршағанортамині Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
Қоршағанортамині Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
Қағаз түрінде (келісу хат)
525-10.
Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылығының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Облыстардың жергілікті атқарушы органдары
Қоршағанортамині Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары, Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
Қағаз түрінде (облыс әкімдігінің қаулысы)
525-11.
Орман және ағаш кесу билетін беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Мемлекеттік орман иелері
Мемлекеттік орман иелері
Қағаз түрінде (орман билеті және ағаш кесу билеті)
525-12.
Арнайы су пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Қоршағанортамині Су ресурстар комитетінің Су ресурстарын пайдалану және қорғауды реттеу жөніндегі бассейіндік инспекциялары
Қоршағанортамині Су ресурстар комитетінің Су ресурстарын пайдалану және қорғауды реттеу жөніндегі бассейіндік инспекциялары
Қағаз түрінде (рұқсат)
»;

525-5.
Выдача разрешения на пользование животным миром
Физические и юридические лица
МООС
Территориальные инспекции Комитета лесного и охотничьего хозяйства, Территориальные инспекции Комитета рыбного хозяйства  МООС
Территориальные инспекции Комитета лесного и охотничьего хозяйства, Территориальные инспекции Комитета рыбного хозяйства  МООС
В бумажном виде (разрешение)
525-6.
Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов
Физические и юридические лица
МООС
Территориальные инспекции Комитета лесного и охотничьего хозяйства, Территориальные инспекции Комитета рыбного хозяйства  МООС
Территориальные инспекции Комитета лесного и охотничьего хозяйства, Территориальные инспекции Комитета рыбного хозяйства  МООС
В бумажном виде (утвержденные квоты)
525-7.
Утверждение марки для торговли икрой осетровых видов рыб на внешнем рынке Республики Казахстан и выдача марки для торговли ею на внутреннем рынке Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МООС
Комитет рыбного хозяйства МООС
Комитет рыбного хозяйства МООС
В бумажном виде (марка, приказ об утверждении марки)
525-8.
Выдача разрешения на акклиматизацию
Физические и юридические лица
МООС
Территориальные инспекции Комитета рыбного хозяйства  МООС
Территориальные инспекции Комитета рыбного хозяйства  МООС
В бумажном виде (разрешение)
525-9.
Согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений
Физические и юридические лица
МООС
Территориальные инспекции Комитета рыбного хозяйства  МООС
Территориальные инспекции Комитета рыбного хозяйства  МООС
В бумажном виде (письмо- согласование)
525-10.
Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
Физические и юридические лица
МООС
Местные исполнительные органы областей
Территориальные инспекции Комитета рыбного хозяйства и Территориальные инспекции Комитета лесного и охотничьего хозяйства МООС
В бумажном виде (постановление областного акимата)
525-11.
Выдача лесорубочного и лесного билета
Физические и юридические лица
МООС
Государственные лесовладельцы
Государственные лесовладельцы
В бумажном виде (лесорубочный или лесной билет)
525-12.
Выдача разрешения на специальное водопользование
Физические и юридические лица
МООС
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МООС
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МООС
В бумажном виде (разрешение)
»;

реттік нөмірлері 526, 527 және 528-жолдарда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті, облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының мемлекеттік сәулет-құрылысты бақылау және лицензиялау департаменттері»;
реттік нөмірі 529-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті, облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының мемлекеттік сәулет-құрылысты бақылау және лицензиялау департаменттері»;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ХҚО, ӨДМ Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті, облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының мемлекеттік сәулет-құрылысты бақылау және лицензиялау департаменттері»;
реттік нөмірі 530-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірлері 531 және 532-жолдардың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ӨДМ»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 532-1-жолмен толықтырылсын:
«
532-1.
Сарапшыларды сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік қызмет көрсетуді жүзеге асыру құқығына аттестаттау
Жеке тұлғалар
ӨДМ
ӨДМ Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті және оның аумақтық бөлімшелері
ӨДМ Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің аумақтық бөлімшелері
Қағаз түрінде (аттестат)
»;
реттік нөмірі 533-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 535-жолдың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ХҚО, ТМРА»;
реттік нөмірлері 536 және 537-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 556-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық түрінде (куәлік)»;
реттік нөмірі 557-жол алынып тасталсын;
ескертпеде:
аббревиатуралардың толық жазылуында:
«мына:
«
ЭДСМ      - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда
министрлігі
ЖБРА      - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару
жөніндегі агенттігі
ҚТКШІА    - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық істері агенттігі
МемжерҒӨО - «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік
ғылыми-өндірістік орталығы» республикалық мемлекеттік
кәсіпорны
»
деген жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрлігі
ӨДМ  - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
».
2. Орталық мемлекеттік органдар бір ай мерзімде тиісті қаулы жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.

в строках, порядковые номера 526, 527 и 528:
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МРР»;
графу 5 изложить в следующей редакции:
«Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МРР, Департаменты государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования областей, гг. Астана и Алматы»;
в строке, порядковый номер 529:
графу 4 изложить в следующей редакции:
«МРР»;
графу 5 изложить в следующей редакции:
«Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МРР, Департаменты государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования областей, гг. Астана и Алматы»;
графу 6 изложить в следующей редакции:
«ЦОН, Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МРР, Департаменты государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования областей, гг. Астана и Алматы»;
строку порядковый номер 530, исключить;
графу 4 строк, порядковые номера 531 и 532, изложить в следующей редакции:
«МРР»;
дополнить строкой, порядковый номер 532-1, следующего содержания:
«
532-1.
Аттестация экспертов на право, осуществления экспертных работ и инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Физические лица
МРР
Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МРР и его территориальные подразделения
Территориальные подразделения Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МРР
В бумажном виде (аттестат)
»;
строку, порядковый номер 533, исключить;
графу 6 строки, порядковый номер 535, изложить в следующей редакции:
«ЦОН, АРЕМ»;
строки, порядковые номера 536 и 537, исключить;
графу 7 строки, порядковый номер 556, изложить в следующей редакции:
«В электронном виде (удостоверение)»;
строку, порядковый номер 557 исключить;
в примечании:
в расшифровке аббревиатур:
строки:
«
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
АУЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
АДСЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
ГосНПЦзем - Республиканское государственное предприятие «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства»
»
исключить;
дополнить строками следующего содержания:
«
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МРР - Министерство регионального развития Республики Казахстан
».
2. Центральным государственным органам в месячный срок разработать соответствующие проекты постановлений и внести в установленном законодательством порядке в Правительство Республики Казахстан.

3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов