Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің тізбесі мен нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 1391 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 622 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 622 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 2-тармағының 31-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің тізбесі;
2) Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің нысандары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 1391 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу
саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз
көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің
тізбесі
1. «Қауіпсіздік мәселелері бойынша барлық теңізшілерге арналған бастапқы даярлау мен нұсқау»;
2. «Құтқару қайықшалары мен салдар және шапшаң кезекші қайықшаларды қоса алғанда, кезекші қайықшалар бойынша маман»;
3. «Кеңейтілген бағдарлама бойынша өртпен күрес»;
4. «Кемеде алғашқы медициналық көмек көрсету»;
5. «Кемедегі медициналық күтім»;
6. «Командалық құрамның кемені қорғауға жауапты адамдарын даярлау»;
7. «Күзетуге қатысты мәселелер бойынша барлық теңізшілерге арналған даярлау немесе нұсқау»;
8. «Жолаушылар кемелерінің капитандарын, командалық және қатардағы құрамның тұлғаларын, сондай-ақ басқа да персоналын даярлау мен олардың біліктілігі»;
9. «Мұнай танкерлері мен химиялық заттарды тасымалдайтын танкерлердегі жүк операцияларына қатысты капитандарды, командалық және қатардағы құрамының тұлғаларын бастапқы даярлау»;

Об утверждении перечня и форм свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2013 года № 1391. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 622
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 622 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 362.
В соответствии с подпунктом 31-1) пункта 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года «О торговом мореплавании» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания;
2) формы свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2013 года № 1391
Перечень
свидетельств подготовки специалистов морского транспорта
в соответствии с требованиями международных договоров
Республики Казахстан в области торгового мореплавания
1. «Начальная подготовка и инструктаж по вопросам безопасности для всех моряков»;
2. «Специалист по спасательным шлюпкам, плотам и дежурным шлюпкам, включая скоростные дежурные шлюпки»;
3. «Борьба с пожаром по расширенной программе»;
4. «Оказание первой медицинской помощи на судне»;
5. «Медицинский уход на судне»;
6. «Подготовка лиц командного состава, ответственных за охрану судна»;
7. «Подготовка или инструктаж по вопросам, относящимся к охране, для всех моряков»;
8. «Подготовка и квалификация капитанов, лиц командного и рядового состава, а также другого персонала пассажирских судов»;
9. «Начальная подготовка капитанов, лиц командного и рядового состава в отношении грузовых операций на нефтяных танкерах и танкерах-химовозах»;