"Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және оны жүргізудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 қарашадағы № 1149 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі № 393 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 10 тамыздағы № 636 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 10.08.2015 № 636 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және оны жүргізудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 қарашадағы № 1149 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 45, 529-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және оны жүргізудің ережесінде:
5-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Тапсырыс берушілердің тізілімін қалыптастыру осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес веб-порталдағы тапсырыс берушінің тіркеу деректері негізінде веб-портал арқылы автоматты түрде жүзеге асырылады. Бұл ретте тапсырыс беруші веб-порталда ол әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей тіркеледі. Қайта ұйымдастырылған (таратылған) не тапсырыс берушінің әділет органындағы тіркеу деректері өзгерген жағдайда, тапсырыс беруші осындай жағдайлар әділет органдарында тіркелген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде веб-порталдағы тапсырыс берушінің тіркеу деректеріне өзгертілген мәліметтерді енгізеді.»;
7-тармақ алынып тасталсын;
13-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) конкурс қорытындылары, аукцион қорытындылары, бір көзден сатып алуды өткізу қорытындылары, баға ұсыныстарын сұратуды жүргізу қорытындылары шығарылған күн, сондай-ақ шарттың жасалу негізін растайтын құжаттың деректемелері;»;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«8) заңды тұлғалар үшін – атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) және өнім беруші (орындаушы, мердігер) болып табылатын жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты жері, жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);»;
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Заңның 4-бабы 1-тармағының 3), 23) тармақшаларында көзделген мемлекеттік сатып алудың нәтижелері бойынша жасалған шарттар туралы мәліметтер мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізіліміне енгізілуге жатпайды.»;
16-тармақ алынып тасталсын;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года № 1149 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2014 года № 393. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 636
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 636 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года № 1149 «Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 45, ст. 529) следующие изменения:
в Правилах формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок:
подпункт 3) пункта 5 изложить в следующей редакции:
«3) бизнес-идентификационный номер (БИН);»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. Формирование реестра заказчиков осуществляется автоматически посредством веб-портала на основании регистрационных данных заказчика на веб-портале согласно приложению 2 к настоящим Правилам. При этом заказчик регистрируется на веб-портале не позднее трех рабочих дней с даты его государственной регистрации в органах юстиции. В случае реорганизации (ликвидации) либо изменения регистрационных данных заказчика в органах юстиции, заказчик в срок не позднее десяти рабочих дней со дня регистрации таких случаев в органах юстиции вносит измененные сведения в регистрационные данные заказчика на веб-портале.»;
пункт 7 исключить;
в пункте 13:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) дата подведения итогов конкурса, итогов аукциона, итогов проведения закупок из одного источника, итогов проведения запроса ценовых предложений, а также реквизиты документа, подтверждающего основание заключения договора»;
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
«8) наименование, место нахождения, бизнес-идентификационный номер (БИН) – для юридических лиц и фамилия, имя, отчество, место жительства, индивидуальный идентификационный номер (ИИН) – для физических лиц, являющихся поставщиками (исполнителями, подрядчиками)»;
часть третью изложить в следующей редакции:
«Не подлежат включению в реестр договоров о государственных закупках сведения о договорах, заключенных по результатам государственных закупок, предусмотренных подпунктами 3), 23) пункта 1 статьи 4 Закона.»;
пункт 16 исключить;

25-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) жосықсыз өнім беруші туралы ақпарат:
өнім берушінің атауы;
елі;
Қазақстан Республикасының резиденттері үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН) (заңды тұлға үшін);
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (жеке тұлға үшін);
Ресей Федерациясының резиденттері үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (СТС) (заңды тұлғалар үшін), дара жеке шоттың сақтандыру нөмірі (ДЖШСН) (жеке тұлғалар үшін);
Беларусь Республикасының резиденттері үшін – төлеушінің есепке алу нөмірі (ТЕН) (заңды тұлғалар үшін), веб-порталда автоматты түрде берілетін реттік нөмір (РН) (жеке тұлғалар үшін);»;
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«26. Мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы туралы мәліметтерді қамтитын тізілімдегі жазба Заңда белгіленген мерзім өткен соң тізілімнен автоматты түрде алынып тасталады. Мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тану туралы шешімді жою туралы заңды күшіне енген сот актісі болған жағдайда, мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы туралы мәліметтерді қамтитын тізілімдегі жазба әлеуетті өнім берушінің не өнім берушінің сұрау салуы бойынша уәкілетті орган тиісті сот актісін алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде алынып тасталады.»;
көрсетілген Ережеге 2789-қосымшалар осы қаулыға 1234-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 сәуірдегі
№ 393 қаулысына
1-қосымша
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың
және оны жүргізудің
ережесіне
2-қосымша
Тапсырыс берушілер тізілімі
Р/с
Тізілімдегі жазба нөмірі
Тапсырыс берушінің атауы
Тіркеу күні
Соңғы жаңарту күні
БСН
Қазақ тілінде
Орыс тілінде
1
2
2
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Резиденттік
КАТО
Өңір
Есептілік әкімшісінің атауы
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Атрибуттар
Басшы
КОПФ
КФС
Кәсіпорынның бірқалыптылығы
Экономика секторының коды
Белгілер
БСН
Т.А.Ә.
Лауазымы
Деректер көзі
12
13
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
Басшы
Байланыс ақпарат
Электрондық почта
Телефон
Ұялы телефон
Елі
КАТО
Толық мекенжайы
Мекенжай түрі
21
22
23
24
25
26
27
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 сәуірдегі
№ 393 қаулысына
2-қосымша
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың
және оны жүргізудің
ережесіне
7-қосымша
Шарттардың тізілімі
Тізілімдегі жазбаның нөмірі
Жазбаның соңғы өзгерген күні
Тапсырыс беруші
Шартты қаржыландыру көзі
Мем сатып алуды жүзеге асыру тәсілі
Мем.сатып алуды өткізу туралы хабарламаның нөмірі
Мем.сатып алудың қорытындыларын шығару күні
Шартты жасасудың негізін растайтын құжаттың деректемелері
Шарт
Шарттың валюта коды
Шарттың мәртебесі
атауы
БСН
нөмірі
күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Шарттың аумақтық қазынашылық органдарында тіркелгені туралы мәліметтер (мемлекеттік мекемелер үшін)
Сатып алу мәнінің түрі
Шарттың мәні
Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінде шартты тіркеуге берген өтінім
Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінде шартты тіркеу туралы хабарлама
сыныптама бойынша өнімнің коды
тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер атауы
тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы
тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қосымша сипаттамасы
өлшем, бірлігі
Бір бірлік үшін баға, теңге
саны
сома, теңге (егер өнім беруші ҚҚС төлеушісі болып табылған жағдайда, ҚҚС ескере отырып, соманы көрсету қажет)
нөмірі
күні
нөмірі
күні
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
кестенің жалғасы
Шарт бойынша өнім берушілер (орындаушылар, мердігерлер) туралы ақпарат
Шарттың орындалу күні
Шарттың қолданысын тоқтату
Заңды тұлғаның атауы (жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
БСН, ЖСН (РФ – үшін СТС, ДЖШСН БР үшін – ТЕН, РН)
Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер және олардың өнім берушілерінің дерекқорындағы жазба нөмірі
өнім берушінің елі
Заңды мекенжайы
Іс жүзіндегі мекенжайы
Электрондық почтаның мекенжайы
мәртебесі
Телефон (факс)
шарт бойынша
іс жүзінде
Тапсырыс беруші іс жүзінде төледі, теңге (егер өнім беруші ҚҚС төлеушісі болып табылған жағдайда, ҚҚС ескере отырып, соманы көрсету қажет)
күні
Негізі және себебі
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 сәуірдегі
№ 393 қаулысына
3-қосымша
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың
және оны жүргізудің
ережесіне
8-қосымша
Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар туралы мәліметтер
Жосықсыз өнім беруші туралы ақпарат
Заңның 6-бабы 1-тармағының 3), 3-1), 3-2) тармақшаларына сәйкес адамдар туралы мәліметтер
Тапсырыс беруші туралы ақпарат
Өткізілген сатып алу туралы мәліметтер
Мемлекеттік сатып алу туралы шарттың тізіліміндегі шарттың нөмірі
(Әлеуетті) өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушысы деп тану негізі
Өнім берушінің атауы
Өнім берушінің елі
БСН, ЖСН (РФ үшін – СТС, ДЖШСН БР үшін – ТЕН, РН)
Т.А.Ә.
РФ үшін – СТС, ДЖШСН, БР үшін – ТЕН, РН
Тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс берушінің елі
БСН, ЖСН (РФ үшін – СТС, ДЖШСН, БР үшін – ТЕН, РН)
Сатып алу тәсілі
Веб-порталдағы сатып алу туралы хабарламаның нөмірі
Сатып алуды хабарлау күні
Сатып алу қорытындыларын жасау күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Сот шешімі туралы мәліметтер
Тізілімнен алып тастау күні
Соттың атауы
Сот шешімінің нөмірі
Сот шешімінің күні
Сот шешімінің заңды күшіне енген күні
15
16
17
18
19
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 сәуірдегі
№ 393 қаулысына
4-қосымша
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың
және оны жүргізудің
ережесіне
9-қосымша
Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізілімі
Жосықсыз өнім беруші туралы ақпарат
Тапсырыс беруші туралы ақпарат
Өткізілген сатып алу туралы мәліметтер
Мемлекеттік сатып алу туралы шарттың тізіліміндегі шарт нөмірі
(Әлеуетті) өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушысы деп тану негізі
Өнім берушінің атауы
Өнім берушінің елі
БСН, ЖСН (РФ үшін – СТС, ДЖШСН, БР үшін – ТЕН, РН)
Тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс берушінің елі
БСН, ЖСН (РФ үшін – СТС, ДЖШСН, БР үшін – ТЕН, РН)
Сатып алу тәсілі
Веб-порталдағы сатып алу туралы хабарламаның нөмірі
Сатып алуды хабарлау күні
Сатып алу қорытындыларын жасау күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Сот шешімі туралы мәліметтер
Тізілімнен алып тастау күні
Соттың атауы
Сот шешімінің нөмірі
Сот шешімінің күні
Сот шешімінің заңды күшіне енген күні
13
14
15
16
17

подпункт 1) пункта 25 изложить в следующей редакции:
«1) информация о недобросовестном поставщике:
наименование поставщика;
страна;
для резидентов Республики Казахстан – бизнес идентификационный номер (БИН) (для юридического лица);
индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для физического лица);
для резидентов Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН) (для юридических лиц), страховой номер индивидуального лицевого счета (СНИЛС) (для физических лиц);
для резидентов Республики Беларусь – учетный номер плательщика (УНП) (для юридических лиц), порядковый номер, автоматически присваиваемый веб-порталом (ПН) (для физических лиц);»;
пункт 26 изложить в следующей редакции:
«26. Запись в реестре, содержащая сведения о недобросовестном участнике государственных закупок, исключается из реестра автоматически по истечении срока, установленного Законом. В случае наличия вступившего в законную силу судебного акта об отмене решения о признании недобросовестным участником государственных закупок, запись в реестре, содержащая сведения о недобросовестном участнике государственных закупок исключается по запросу потенциального поставщика либо поставщика в течение трех рабочих дней со дня получения уполномоченным органом соответствующего судебного акта.»;
приложения 2789 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2014 года № 393
Приложение 2
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
Реестр заказчиков
п/п
Номер записи в реестре
Наименование заказчика
Дата регистрации
Дата последнего обновления
БИН
На казахском языке
На русском языке
1
2
2
4
5
6
7
продолжение таблицы
Резидентство
КАТО
Регион
Наименование администратора отчетности
8
9
10
11
продолжение таблицы
Атрибуты
Руководитель
КОПФ
КФС
Размерность предприятия
Код сектора экономики
Отметки
ИИН
ФИО
Должность
Источник данных
12
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
Руководитель
Контактная информация
Электронная почта
Телефон
Мобильный телефон
Страна
КАТО
Полный адрес
Тип адреса
21
22
23
24
25
26
27
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2014 года № 393
Приложение 7
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
Реестр договоров
Номер
запи-
си в
реес-
тре
Дата
послед-
него
изме-
нения
записи
Заказ-
чик
Источ-
ник
финан-
сирования
договора
Способ
осущест-
вления
госза-
купок
Номер
изве-
щения о
прове-
дении
госза-
купок
Дата
подве-
дения
ито-
гов
госза-
купок
Рекви-
зиты
доку-
мента,
подтверж-
даю-
щего
осно-
вание
заклю-
чения
дого-
вора
Договор
Код
валюты
дого-
вора
Ста-
тус
дого-
вора
наиме-
нова-
ние
БИН
номер
дата
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Сведения
о регист-
рации-
дого-
вора в
террито-
риальных
подраз-
делениях
казна-
чейства
(для
государст-
венных
учреж-
дений)
Вид
предмета
закупок
Предмет договора
заявка
на
регист-
рацию
договора
в
террито-
риаль-
ном
подраз-
деле-
нии Казна-
чейства
уведом-
ление
о
регист-
рации
дого-
вора в
террито-
риаль-
ном
подраз-
деле-
нии
Казна-
чейства
код
продук-
ции по
клас-
сифика-
тору
наиме-
нова-
ние
това-
ров,
работ,
услуг
краткая харак-
терис-
тика
товаров,
работ,
услуг
допол-
нитель-
ная
харак-
терис-
тика
товаров,
работ,
услуг
еди-
ница
изме-
рения
цена
за
еди-
ницу,
тенге
коли-
чество
сумма,
тенге
случае
если
постав-
щик
явля-
ется
платель-
щиком
НДС,
необхо-
димо
указать
сумму с
учетом
НДС)
номер
дата
номер
дата
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
продолжение таблицы
Информация о
поставщиках
(исполнителях,
подрядчиках) по
договору
Дата
исполнения
договора
Прекращение
действия договора
наимено-
вание
юриди-
ческого
лица
(ф.и.о.
физичес-
кого
лица)
БИН, ИИН
(ИНН,
СНИЛС –
для
РФ,
УНП,
ПН – для
РБ)
номер
записи
в Базе
данных
товаров,
работ,
услуг
и их
постав-
щиков
страна
постав-
щика
юриди-
ческий
адрес
факти-
ческий
адрес
адрес
элект-
ронной
почты
ста-
тус
Теле-фон
(факс)
по
дого-
вору
Факти-
чески
факти-
чески
опла-
чено
заказ-
чиком,
тенге
(в случае
если
постав-
щик
явля-
ется
платель-
щиком
НДС,
необхо-
димо
указать
сумму с
учетом
НДС)
дата
осно-
вание
и
при-
чина
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2014 года № 393
Приложение 8
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
Сведения о недобросовестных участниках государственных закупок
Инфор-
мация
о
недоб-
росо-
вестном
постав-
щике
Сведе-
ния о
лицах в
соответ-
ствии с
под-
пунк-
тами 3),
3-1),
3-2)
пункта 1
статьи 6
Закона
Инфор-
мация о
заказ-
чике
Сведения
о прове-
денных
закупках
Номер
дого-
вора в
Реестре
дого-
воров о
госу-
дарст-
венных
закуп-
ках
Осно-
вание
призна-
ния
(потен-
циаль-
ного)
постав-
щика
недоб-
росо-
вестным
участ-
ником
госу-
дарст-
венных
заку-
пок
Наиме-
нование
постав-
щика
Страна
постав-
щика
БИН,
ИИН
(ИНН,
СНИЛС -
для
РФ, УНП,
ПН - для
РБ)
Ф.И.О
ИИН,
СНИЛС -
для РФ,
ПН – для
РБ
Наиме-
нование
заказ-
чика
Страна
заказ-
чика
БИН,
ИИН
(ИНН,
СНИЛС - для
РФ,
УНП,
ПН - для
РБ)
Спо-
соб
заку-
пок
Номер
объяв-
ления
о
заку-
пке
на
веб-
пор-
тале
Дата
объяв-
ления
заку-
пки
Дата
подве-
дения
итогов
заку-
пки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Сведения о решении суда
Дата исключения из Реестра
Наименование суда
Номер решения суда
Дата решения суда
Дата вступления в законную силу решения суда
15
16
17
18
19
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2014 года № 393
Приложение 9
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
Реестр недобросовестных участников государственных закупок
Информация
о недобро-
совестном
поставщике
Информация
о заказчике
Сведения о
проведенных
закупках
Номер
дого-
вора
в Реестре
догово-
ров о
госу-
дарствен-
ных
закуп-
ках
Осно-
вание
призна-
ния
(потенци-
ального)
постав-
щика
недоб-
росовест-
ным
участ-
ником
госу-
дарствен-
ных
заку-
пок
Наиме-
нование
постав-
щика
Страна
постав-
щика
БИН,
ИИН
(ИНН,
СНИЛС - для
РФ,
УНП,
ПН - для
РБ)
Наиме-
нование
заказ-
чика
Страна
заказ-
чика
БИН,
ИИН
(ИНН,
СНИЛС - для
РФ,
УНП,
ПН - для
РБ)
Спо-
соб
заку-
пок
Номер
объяв-
ления о
закуп-
ке на
веб-
пор-
тале
Дата
объяв-
ления
закуп-
ки
Дата
подве-
дения
итогов
закуп-
ки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Сведения о решении суда
Дата исключения
из Реестра
Наименование
суда
Номер решения суда
Дата
решения
суда
Дата вступления в законную силу решения суда
11
12
13
14
15