Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 мамырдағы № 533 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 307 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына,  9-бабының 11) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Жобаларға, өнімдерге, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Микробиологиялық зертханаларға патогендігі 1-4 топтардағы қоздырғыштармен жұмыс істеуге рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Тамақ өнімдерінің жарамдылық мерзімдерін және сақталу шарттарын келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының                         К. Мәсімов
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 мамырдағы
№ 533 қаулысымен
бекітілген
"Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық
белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді,
бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация
құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар
мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық
заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік
тіркеу және қайта тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2014 года № 533. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2015 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра национальной экономики РК от 03.04.2015 г. № 307.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6, подпунктом 11) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам»;
3) стандарт государственной услуги «Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, продукцию, работы и услуги»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения микробиологическим лабораториям на работу с возбудителями 1-4 группы патогенности»;
6) стандарт государственной услуги «Согласование сроков годности и условий хранения пищевой продукции».
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2014 года № 533
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация и перерегистрация продуктов
детского питания, пищевых и биологически активных добавок
к пище, генетически модифицированных объектов, красителей,
средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов
и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания,
химических веществ, отдельных видов продукции и веществ,
оказывающих вредное воздействие на здоровье человека»

1. Жалпы ережелер
1. «Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Агенттік және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру кезінде – күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;
мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қайта тіркеу кезінде – күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы қатаң есептілік бланкісі болып табылатын куәлік.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басылып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде – мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі туралы хабарлама «жеке кабинетке» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру www.azpp.gov. kz интернет-ресурсында орналастырылған мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары бойынша жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по защите прав потребителей (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Агентством и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются:
1) через канцелярию услугодателя;
2) через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги услугодателем:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем, а также при обращении на портал:
при выдаче свидетельства о государственной регистрации – не позднее 30 (тридцать) календарных дней;
при перерегистрации свидетельства о государственной регистрации – 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека, являющееся бланком строгой отчетности.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю – результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
В случае обращения услугополучателя через портал – уведомление о результате государственной услуги направляется в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя. Выдача свидетельства о государственной регистрации осуществляется по адресам мест оказания государственной услуги, которые размещены на интернет-ресурсе: www.azpp.gov.kz.

7. Мемлекеттік қызмет тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) балалар тамағы өнімдеріне, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларға, генетикалық түрлендірілген объектілерге, бояғыштарға, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарына, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарға, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарға, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлеріне мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті (бұдан әрі – Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік) алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алуға арналған құжат туралы мәліметтер нысаны;
дайындаушы (өндіруші) растаған өнімдер негізге алынып дайындалатын құжаттардың көшірмелері (стандарттар, техникалық шарттар, регламенттер, технологиялық нұсқаулықтар, ерекшеліктер, рецептуралар, құрамы туралы мәліметтер);
дайындаушының (өндірушінің) өзі дайындаған өнімнің (өнім үлгілерінің) негізге алынып дайындалатын құжаттардың талаптарына жауап беретіні туралы жазбаша хабарламасының көшірмесі;
бақылаудағы тауарларды қолдану (пайдалану) бойынша дайындаушының (өндірушінің) құжаттарының көшірмелері (нұсқаулық, басшылық, регламент, ұсынымдар) не өтініш беруші растаған оның көшірмесі);
заттаңбалардың (қаптамалардың) көшірмелері немесе көрсетілетін қызметті алушы растаған бақылаудағы тауарларға арналған олардың макеттері;
көрсетілетін қызметті алушы растаған тағамға биологиялық белсенді қоспалардың (құрамында белгісіз компоненттер бар, ресми емес жазбалары бар препараттар үшін) ерекше белсенділігі туралы құжаттардың көшірмелері;
зерттеулер (сынақтар) хаттамаларының көшірмелері (гигиеналық сараптама актілері), ғылыми есептер, сараптама қорытындылары.
Кеден одағына (бұдан әрі – КО) мүше мемлекеттердің кедендік аумағынан тыс дайындалатын бақылаудағы тауарлар үшін қосымша:
мемлекеттік тіркеу жүргізілетін КО-ға мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес расталған препараттың (пестицидтер, агрохимикаттар, қорғаныш құралдары және өсімдіктердің өсуін реттеуіштер үшін) токсикологиялық сипаттамасы туралы құжаттардың көшірмелері;
тағамға биологиялық белсенді қоспа, тағамдық қоспа, дезинфекция (дезинсекция, дератизация) құралы, косметикалық өнім өндірілетін елдің құзыретті денсаулық сақтау органдарының (басқа да мемлекеттік уәкілетті органдарының) тіркеу жүргізілетін КО-ға мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес расталған дайындаушының (өндірушінің) мемлекеті аумағында осы өнімнің қауіпсіздігін растайтын және еркін айналысына рұқсат беретін құжаттарының көшірмелері немесе осындай құжатты ресімдеу қажеттігінің жоқтығы туралы мәліметтер;
мемлекеттік тіркеу жүргізілетін КО-ға мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес куәландырылған КО-ға  мүше мемлекеттердің кедендік аумағына бақылаудағы тауарлардың үлгілерінің әкелінуін растайтын құжаттардың көшірмелері ұсынылады;
порталға:

7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы:
1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) для получения свидетельства о государственной регистрации на продукты детского питания, пищевые и биологически активные добавки к пище, генетически модифицированные объекты, красители, средства дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалы и изделия, контактирующие с водой и продуктами питания, химические вещества, отдельные виды продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека (далее – Свидетельство о государственной регистрации):
к услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений о документе для получения свидетельства о государственной регистрации согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копии документов, в соответствии с которыми изготавливается продукция (стандарты, технические условия, регламенты, технологические инструкции, спецификации, рецептуры, сведения о составе), заверенные изготовителем (производителем);
копия письменного уведомления изготовителя (производителя) о том, что изготовленная им продукция (образцы продукции) отвечает требованиям документов, в соответствии с которыми она изготавливается;
копии документов изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) подконтрольных товаров (инструкция, руководство, регламент, рекомендации) либо его копия, заверенная услугополучателем);
копии этикеток (упаковки) или их макеты на подконтрольные товары, заверенные услугополучателем;
копии документов о специфической активности биологически активной добавки к пище (для препаратов, содержащих неизвестные компоненты, неофициальные прописи), заверенные услугополучателем;
копии протоколов исследований (испытаний), (акты гигиенической экспертизы), научные отчеты, экспертные заключения.
Дополнительно для подконтрольных товаров, изготовляемых вне таможенной территории государств-членов Таможенного союза (далее – ТС) предоставляются:
копии документов о токсикологической характеристике препарата (для пестицидов, агрохимикатов, средств защиты и регуляторов роста растений), заверенные в соответствии с законодательством государств-членов ТС, в которой проводится государственная регистрация;
копия документа, компетентных органов здравоохранения (других государственных уполномоченных органов) страны, в которой производится биологически активная добавка к пище, пищевая добавка, дезинфицирующее (дезинсекционное, дератизационное) средство, косметическая продукция подтверждающая безопасность и разрешающая свободное обращение данной продукции на территории государства изготовителя (производителя), заверенная в соответствии с законодательством государств-членов ТС, в которой проводится регистрация, или сведения об отсутствии необходимости оформления такого документа;
копии документов, подтверждающих ввоз образцов подконтрольных товаров на таможенную территорию государств-членов ТС, заверенные в соответствии с законодательством государств-членов ТС, в которой проводится государственная регистрация;
на портал:

1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алуға арналған құжат туралы мәліметтер нысаны;
3) дайындаушы (өндіруші) куәландырған, өнімдерді жасауда негізге алынған құжаттардың сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмелері (стандарттар, техникалық шарттар, регламенттер, технологиялық нұсқаулықтар, ерекшеліктер, рецептуралар, құрамы туралы мәліметтер);
4) өнімнің (өнім үлгілерінің) негізге алынып дайындалатын құжаттардың талаптарына жауап беретіні туралы дайындаушы (өндіруші) жазбаша хабарламасының сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмелері;
5) бақылаудағы тауарларды қолдану (пайдалану, қолдану) бойынша дайындаушы (өндіруші) құжаттарының (нұсқаулықтар, басшылық, регламент, ұсынымдар) сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмелері, көрсетілетін қызметті алушы куәландырған (бар болса) өнімдер заттаңбаларының (қаптамаларының) көшірмелері;
6) заттаңбалардың (қаптамалардың) сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмелері немесе көрсетілетін қызметті алушы куәландырған бақылаудағы тауарларға арналған олардың макеттері, өнімдер заттаңбаларының (қаптамаларының) куәландырылған көшірмелері;
7) тағамға биологиялық белсенді қоспалардың (құрамында белгісіз компоненттер бар, ресми емес жазбалары бар препараттар үшін) ерекше белсенділігі туралы құжаттардың сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмелері, көрсетілетін қызметті алушы куәландырылған өнімдер заттаңбаларының (қаптамаларының) куәландырылған көшірмелері;
8) зерттеулер (сынақтар) хаттамаларының сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмелері, (гигиеналық сараптама актілері), ғылыми есептер, сараптама қорытындылары.
КО-ға мүше мемлекеттердің кедендік аумағынан тыс дайындалатын бақылаудағы тауарлар үшін қосымша:
1) мемлекеттік тіркеу жүргізілетін КО-ға мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес куәландырылған препараттың (пестицидтер, агрохимикаттар, қорғаныш құралдары және өсімдіктердің өсуін реттеуіштер үшін) токсикологиялық сипаттамасы туралы құжаттардың сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмелері;
2) тағамға биологиялық белсенді қоспа, тағамдық қоспа, дезинфекция (дезинсекция, дератизация) құралы, косметикалық өнім шығарылатын елдің құзыретті денсаулық сақтау органдарының (басқа да мемлекеттік уәкілетті органдарының) тіркеу жүргізілетін КО-ға мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес куәландырылған, осы өнімнің қауіпсіздігін растайтын және дайындаушының (өндірушінің) мемлекеті аумағында еркін айналысына рұқсат беретін құжаттарының сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмелері немесе мұндай құжатты ресімдеу қажеттігінің жоқтығы туралы мәліметтер;

1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) форма сведений о документе для получения свидетельства о государственной регистрации согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
3) электронные копии документов, в соответствии с которыми изготавливается продукция (стандарты, технические условия, регламенты, технологические инструкции, спецификации, рецептуры, сведения о составе), заверенные изготовителем (производителем), прикрепляемые к запросу;
4) электронные копии письменного уведомления изготовителя (производителя) о том, что изготовленная им продукция (образцы продукции) отвечает требованиям документов, в соответствии с которыми она изготавливается, прикрепляемые к запросу;
5) электронные копии документов изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) подконтрольных товаров (инструкция, руководство, регламент, рекомендации), копии этикеток (упаковки) продукции, заверенные услугополучателем (при наличии), прикрепляемые к запросу;
6) электронные копии этикеток (упаковки) или их макеты на подконтрольные товары, заверенные копии этикеток (упаковки) продукции, заверенные услугополучателем, прикрепляемые к запросу;
7) электронные копии документов о специфической активности биологически активной добавки к пище (для препаратов, содержащих неизвестные компоненты, неофициальные прописи), заверенные копии этикеток (упаковки) продукции, заверенные услугополучателем, прикрепляемые к запросу;
8) электронные копии протоколов исследований (испытаний), (акты гигиенической экспертизы), научные отчеты, экспертные заключения, прикрепляемые к запросу.
Дополнительно для подконтрольных товаров, изготовляемых вне таможенной территории государств-членов ТС, предоставляются:
1) электронные копии документов о токсикологической характеристике препарата (для пестицидов, агрохимикатов, средств защиты и регуляторов роста растений), заверенные в соответствии с законодательством государств-членов ТС, в которой проводится государственная регистрация, прикрепляемые к запросу;
2) электронные копии документов компетентных органов здравоохранения (других государственных уполномоченных органов) страны, в которой производится биологически активная добавка к пище, пищевая добавка, дезинфицирующее (дезинсекционное, дератизационное) средство, косметическая продукция, подтверждающие безопасность и разрешающие свободное обращение данной продукции на территории государства изготовителя (производителя), заверенные в соответствии с законодательством государств-членов ТС, в которой проводится регистрация, или сведения об отсутствии необходимости оформления такого документа, прикрепляемые к запросу;

3) мемлекеттік тіркеу жүргізілетін КО-ға мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес куәландырылған КО-ға мүше мемлекеттердің кедендік аумағына бақылаудағы тауарлардың үлгілерінің әкелінуін растайтын құжаттардың сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмелері ұсынылады.
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қайта тіркеу мынадай:
1) ұйымдық-құқықтық нысаны, заңды мекенжайы, өнімдерді дайындаушының не көрсетілетін қызметті алушының атауы өзгерген;
2) өнімдердің құрамына өзгерістер енгізілген;
3) олар бойынша өнімдер шығарылатын нормативтік және (немесе) техникалық құжаттарға өзгерістер енгізілген;
4) қабылдануы гигиеналық қауіпсіздік көрсеткіштеріне, өнімдердің құрамына өзгерістер енгізуге әкелмейтін, өнімдерге қойылатын талаптарды қамтитын жаңа нормативтік құқықтық акті шығарылған жағдайларда жүргізіледі.
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қайта тіркеу кезіндегі құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алуға арналған құжат туралы мәліметтер нысаны;
3) дайындаушы (өндіруші) растаған, өнімдер жасауда негізге алынған құжаттардың көшірмелері (стандарттар, техникалық шарттар, регламенттер, технологиялық нұсқаулықтар, ерекшеліктер, рецептуралар, құрамы туралы мәліметтер);
4) дайындаушының (өндірушінің) өзі дайындаған өнімнің (өнім үлгілерінің) оларды жасауда негізге алынған құжаттардың талаптарына сай келетіні туралы жазбаша хабарламасының көшірмелері;
5) бақылаудағы тауарларды қолдану (пайдалану, қолдану) бойынша дайындаушының (өндірушінің) құжаттарының (нұсқаулықтар, басшылық, регламент, ұсынымдар) көшірмелері не оның көрсетілетін қызметті алушы растаған көшірмесі (болған жағдайда);
6) заттаңбалардың (қаптамалардың) көшірмелері немесе көрсетілетін қызметті алушы растаған олардың бақылаудағы тауарларға арналған макеттері;
7) тағамға биологиялық белсенді қоспалардың (құрамында белгісіз компоненттер бар, ресми емес жазбалары бар препараттар үшін) ерекше белсенділігі туралы құжаттардың көрсетілетін қызметті алушы растаған көшірмелері;
8) зерттеулер (сынақтар) хаттамаларының көшірмелері, (гигиеналық сараптама актілері), ғылыми есептер, сараптама қорытындылары;
9) мемлекеттік тіркеу туралы бұрын берілген куәлік (түпнұсқасы).
КО-ға мүше мемлекеттердің кедендік аумағынан тыс дайындалатын бақылаудағы тауарлар үшін қосымша:
1) препараттың (пестицидтер, агрохимикаттар, қорғаныш құралдары және өсімдіктердің өсуін реттеуіштер үшін) токсикологиялық сипаттамасы туралы мемлекеттік тіркеу жүргізілетін КО-ға мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес куәландырылған құжаттардың көшірмелері;

3) электронные копии документов, подтверждающих ввоз образцов подконтрольных товаров на таможенную территорию государств-членов ТС, заверенные в соответствии с законодательством государств-членов ТС, в которой проводится государственная регистрация, прикрепляемые к запросу.
Перерегистрация свидетельства о государственной регистрации проводится в следующих случаях:
1) изменение организационно-правовой формы, юридического адреса, названия изготовителя продукции либо услугополучателя;
2) внесение изменений в состав продукции;
3) внесение изменений в нормативные и (или) технические документы, по которым выпускается продукция;
4) издание нового нормативного правового акта, содержащего требования к продукции, принятие которого не влечет за собой внесение изменений в показатели гигиенической безопасности, состава продукции.
Перечень документов при перерегистрации свидетельства о государственной регистрации:
к услугодателю:
1) заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) форма сведений о документе для получения свидетельства о государственной регистрации согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) копии документов, в соответствии с которыми изготавливается продукция (стандарты, технические условия, регламенты, технологические инструкции, спецификации, рецептуры, сведения о составе), заверенные изготовителем (производителем);
4) копия письменного уведомления изготовителя (производителя) о том, что изготовленная им продукция (образцы продукции) отвечает требованиям документов, в соответствии с которыми она изготавливается;
5) копии документов изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) подконтрольных товаров (инструкция, руководство, регламент, рекомендации) либо его копия, заверенная услугополучателем);
6) копии этикеток (упаковки) или их макеты на подконтрольные товары, заверенные услугополучателем;
7) копии документов о специфической активности биологически активной добавки к пище (для препаратов, содержащих неизвестные компоненты, неофициальные прописи), заверенные услугополучателем;
8) копии протоколов исследований (испытаний), (акты гигиенической экспертизы), научные отчеты, экспертные заключения;
9) ранее выданное свидетельство о государственной регистрации (оригинал).
Дополнительно для подконтрольных товаров, изготовляемых вне таможенной территории государств-членов ТС, представляются:
1) копии документов о токсикологической характеристике препарата (для пестицидов, агрохимикатов, средств защиты и регуляторов роста растений), заверенные в соответствии с законодательством государств-членов ТС, в которой проводится государственная регистрация;

2) дайындаушының (өндірушінің) мемлекеті аумағында осы өнімнің қауіпсіздігін растайтын және еркін айналысына рұқсат беретін тағамға биологиялық белсенді қоспа, тағамдық қоспа, дезинфекция (дезинсекция, дератизация) құралы, косметикалық өнім өндірілетін елдің құзыретті денсаулық сақтау органдарының (басқа мемлекеттік уәкілетті органдарының) тіркеу жүргізілетін КО-ға мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес куәландырылған құжатының көшірмесі немесе осындай құжатты ресімдеу қажеттігінің жоқтығы туралы мәліметтер;
3) КО-ға мүше мемлекеттердің кедендік аумағына бақылаудағы тауарлардың үлгілерінің әкелінуін растайтын мемлекеттік тіркеу жүргізілетін КО-ға мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес куәландырылған құжаттардың көшірмелері ұсынылады.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – қағаз жеткізгіштегі өтініштің көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілген қызметті берушінің кеңсесінде оның тіркелгені туралы белгі оның қабылданғанын растау болып табылады;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алуға арналған құжат туралы мәліметтер нысаны;
3) бұрын берілген куәліктердің сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмелері.
Электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алынатын күнін көрсетіп отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі

2) копия документа, компетентных органов здравоохранения (других государственных уполномоченных органов) страны, в которой производится биологически активная добавка к пище, пищевая добавка, дезинфицирующее (дезинсекционное, дератизационное) средство, косметическая продукция подтверждающая безопасность и разрешающая свободное обращение данной продукции на территории государства изготовителя (производителя), заверенная в соответствии с законодательством государств-членов ТС, в которой проводится регистрация, или сведения об отсутствии необходимости оформления такого документа;
3) копии документов, подтверждающих ввоз образцов подконтрольных товаров на таможенную территорию государств-членов ТС, заверенные в соответствии с законодательством государств-членов ТС, в которой проводится государственная регистрация.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства или справки о государственной регистрации (пререгистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица государственного органа.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на копии документа с указанием даты, времени приема пакета документов и фамилии, имени, отчества принявшего;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) форма сведений о документе для получения свидетельства о государственной регистрации согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
3) электронные копии ранее выданных свидетельств, прикрепляемые к запросу.
Прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата оказания государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг

10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымның тіркелі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің басшысына жіберіледі.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы уәжделген жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесіне қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Портал арқылы электрондық шағым жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» өтінішті көрсетілетін қызметті беруші өңдеуі барысында жаңартылып тұратын өтініш туралы ақпарат (жеткізілуін, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.

10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя или Агентства по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Агентства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Агентства, с указанием фамилии и инициалов лица, подавшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Агентства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Агентства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Агентства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін
қызметті көрмет ерекшеліктерін есепке ала отырып қойылатын өзге
де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары www.аzрр.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы бар болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті» арқылы, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.аzрр.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық
және биологиялық белсенді қоспаларды,
генетикалық түрлендірілген объектілерді,
бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция
және дератизация құралдарын, сумен және
тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар
мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды
әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен
заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік
тіркеу және қайта тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
_______________________________________
мемлекеттік органның атауы
______________________________________
басшының Т.А.Ә.
____________________________________
өтініш берушінің  Т.А.Ә.
_______________________________________
жеке  куәлігінің (паспортының) №
_______________________________________
заңды тұлға ұйымының атауы
____________________________________
мекенжайы, деректемелері (ЖСН/БСН)
_______________________________________
өтініш берушінің байланыс телефоны
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік алуға
ӨТІНІШ
Сізден
_____________________________________________________________________
(өнімнің атауы)
________________________________________________ мемлекеттік тіркеуді
(қайта тіркеуді)   жүргізуді сұраймын.
(қажеттісінің астын сызу)
Қолы
күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттар көшірмелері):
1.
2.
3.
М.О.
«Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық
және биологиялық белсенді қоспаларды,
генетикалық түрлендірілген объектілерді,
бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция
және дератизация құралдарын, сумен және
тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар
мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды
әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен
заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік
тіркеу және қайта тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті
алуға арналған құжат туралы
мәліметтер нысаны

4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе: www.аzрр.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.аzрр.gov.kz, раздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация и перерегистрация
продуктов детского питания, пищевых и
биологически активных добавок к пище,
генетически модифицированных объектов,
красителей, средств дезинфекции,
дезинсекции и дератизации, материалов и изделий,
контактирующих с водой и продуктами питания,
химических веществ, отдельных видов
продукции и веществ, оказывающих вредное
воздействие на здоровье человека»
форма
__________________________________________
наименование государственного органа
__________________________________________
ф.и.о. руководителя
от _______________________________________
ф.и.о. заявителя
__________________________________________
№ удостоверения личности (паспорта)
__________________________________________
наименование организации юридического лица
__________________________________________
адрес, реквизиты (ИИН/БИН)
__________________________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
на получение свидетельства о государственной регистрации
Прошу Вас провести государственную регистрацию (перерегистрацию)
_____________________________________________________________________
(необходимое подчеркнуть)
_____________________________________________________________________
(наименование продукции)
Подпись
число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
3.
М.П.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация и перерегистрация
продуктов детского питания, пищевых и
биологически активных добавок к пище,
генетически модифицированных объектов,
красителей, средств дезинфекции,
дезинсекции и дератизации, материалов и изделий,
контактирующих с водой и продуктами питания,
химических веществ, отдельных видов
продукции и веществ, оказывающих вредное
воздействие на здоровье человека»
Форма сведений
о документе для получения свидетельства о
государственной регистрации

1. Дайындаушының (өндірушінің) тамақ өнімдерінде гендік-инженерлік түрлендірілген (трансгендік) организмдердің, наноматериалдардың, гормондардың, пестицидтердің бар-жоғы туралы декларациясының болуы туралы ақпарат:
1) декларацияның нөмірі мен күні______________________________;
2) дайындаушының (өндірушінің) атауы _________________________;
3) дайындаушының (өндірушінің) елі____________________________;
4) өнімнің (заттардың) атауы _________________________________.
2. Үлгілерді (сынамаларды) іріктеп алу актісінің болуы туралы ақпарат:
үлгілерді (сынамаларды) іріктеп алу актісінің нөмірі мен берілген күні_______________________________________________________;
үлгілерді (сынамаларды) іріктеп алу актісін берген органның атауы ________.
3. Кеден одағының кедендік аумағына үлгілердің, бақылаудағы тауарлардың әкелінуін растайтын құжаттардың болуы туралы ақпарат (тек КО-дан тыс дайындалған бақылаудағы тауарлар үшін):
1) үлгілердің әкелінуін растайтын құжаттың атауы _____________;
2) құжаттың нөмірі мен күні __________________________________;
3) құжатты берген органның (ұйымның) атауы ___________________;
4) импорттаушы елдің атауы ___________________________________;
5) өнімнің (заттың) атауы ___________________________________.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 мамырдағы
№ 533 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау
объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және
гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын  Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі  (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Агенттік  және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті   беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4.  Көрсетілетін  мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:

1. Информация о наличии декларации изготовителя (производителя)
о наличии генно-инженерно-модифицированных (трансгенных) организмов,
наноматериалов, гормонов, пестицидов в пищевых продуктах:
1) номер и дата декларации ___________________________________;
2) наименование изготовителя (производителя) _________________;
3) страна изготовителя (производителя) _______________________;
4) наименование продукции (веществ) __________________________.
2. Информация о наличии акта отбора образцов (проб):
номер и дата выдачи акта отбора образцов (проб) ______________;
наименование органа, выдавшего акт отбора образцов (проб) ____.
3. Информация о наличии документов, подтверждающих ввоз
образцов, подконтрольных товаров на таможенную территорию Таможенного
союза (только для подконтрольных товаров, изготовленных вне ТС):
1) наименование документа, подтверждающего ввоз образцов _____;
2) номер и дата документа ____________________________________;
3) наименование органа (организации), выдавшего документ _____;
4) наименование страны-импортера _____________________________;
5)наименование продукции (вещества) __________________________.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2014 года № 533
Стандарт государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о
соответствии (несоответствии) объекта государственного
санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым
актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия
населения и гигиеническим нормативам»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по защите прав потребителей (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Агентством и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) через канцелярию услугодателя;
2) через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті алушы  құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 15  (он бес) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15  (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басылып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті  беруші басшысының қолымен куәландырылады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетіне» санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру туралы хабарлама  жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында  сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен  сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті алу үшін жүгінген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
аккредиттелген (аттестатталған) зертханалар жүргізген сынақтар, зерттеулер хаттамасы.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтерін, көрсетілетін қызметті алушы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Құжаттарды қабылдау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы www.аzрр.gov.kz интернет-ресурсында орналасқан мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары бойынша жүзеге асырылады.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес талон беріледі.

1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем, а также при обращении на портал – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги: санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется уведомление о выдаче санитарно-эпидемиологического заключения.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы:
1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
протокол испытаний, исследований, проводимый аккредитованными (аттестованными) лабораториями.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугополучатель сам получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица государственного органа.
Прием документов осуществляется через канцелярию услугодателя по адресам мест оказания государственной услуги, которые размещены на интернет-ресурсе: www.azpp.gov.kz
При приеме документов через канцелярию услугодателя, услугополучателю выдается талон согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
аккредиттелген (аттестатталған) зертханалар жүргізген сынақтар, зерттеулер хаттамасының электрондық көшірмесі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің мәліметтерін, көрсетілетін қызметті алушы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану кезінде шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, шағымның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің басшысына жіберіледі.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы уәжделген жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесіне қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефон арқылы алуға болады.
Портал арқылы электрондық шағым жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі барысында жаңартылып тұратын өтініш туралы ақпарат (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен куөрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
электронная копия протоколов испытаний, исследований, проводимый аккредитованными (аттестованными) лабораториями.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугополучатель сам получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица государственного органа.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя или Агентства по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Агентства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Агентства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Агентства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Агентства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Агентства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін
қызметті көрсету ерекшеліктерін есепке ала отырып қойылатын
өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары www.аzрр.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы бар болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті» арқылы, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.аzрр.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалау объектісінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы
саласындағы нормативтік құқықтық актілерге
және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
(сәйкес еместігі) туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
___________________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________________
басшысының Т.А.Ә.
____________________________________
өтініш берушінің Т.А.Ә.
____________________________________
өтініш берушінің тұрғылықты мекенжайы
____________________________________
өтініш берушінің байланыс телефоны
Өтініш
Сізден ______________________________________________________________
(аудан, көше, үй, пәтер)
________________________________________ мекенжайы бойынша орналасқан
_____________________________________________________________________
объектінің нысаналы мақсаты
_____________________________________________________________________
тексеруді және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді сұраймын.
__________________________
қолы, күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
3.
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалау объектісінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы
саласындағы нормативтік құқықтық актілерге
және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
(сәйкес еместігі) туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Талон
1. Сұраныстың нөмірі және қабылданған күні
_____________________________________________________________________

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе www.аzрр.gov.kz раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.аzрр.gov.kz, раздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологических
заключений о соответствии (несоответствии)
объекта государственного санитарно-
эпидемиологического надзора нормативным
правовым актам в сфере санитарно-
эпидемиологического благополучия населения
и гигиеническим нормативам»
ф.и.о. руководителя
______________________________________
наименование государственного органа
от ___________________________________
ф.и.о. заявителя
______________________________________
адрес проживания заявителя
______________________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас обследовать и выдать санитарно-эпидемиологическое
заключение                                                         на
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
целевое назначение объекта
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
расположенного по адресу:
___________________________________________________
(район, улица, дом, квартира)
_______________________________________
подпись, число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
3.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологических
заключений о соответствии (несоответствии)
объекта государственного санитарно-
эпидемиологического надзора нормативным
правовым актам в сфере санитарно-
эпидемиологического благополучия населения
и гигиеническим нормативам»
Талон
1.Номер и дата приема запроса
_____________________________________________________________________

2. Сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі:
____________________________
_____________________________________________________________________
3. Қоса берілген құжаттардың саны мен атауы
______________________________
_____________________________________________________________________
4. Құжаттардың берілетін күні (уақыты) және орны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкердің Т.А.Ә.,
қолы, байланыс телефондары
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 мамырдағы
№ 533 қаулысымен бекітілген
«Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын
тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Агенттік және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 16 (он алты) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімін өндіру объектісіне есептік нөмір беру туралы тізілімнен үзінді көшірме.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны:
электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызмет берушіге жүгінген жағдайда, көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қолымен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

2. Вид запрашиваемой государственной услуги
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Количество и название приложенных документов
_____________________________________________________________________ __________________________________________________________________________________________________________________________________________
4. Дата (время) и место выдачи документов
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. ФИО, роспись, контактные телефоны работника, принявшего
заявление на оформление документов
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2014 года № 533
Стандарт государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой
продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по защите прав потребителей (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Агентством и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются:
1) через канцелярию услугодателя;
2) через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем, а также при обращении на портал – не позднее 16 (шестнадцати) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выписка из реестра о присвоении учетного номера объекту производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю – результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік қызмет тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
көрсетілетін қызметті беруші: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
өндірілетін тамақ өнімдері тізбесінің көшірмесі.
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
өндірілетін тамақ өнімдері тізбесінің электрондық көшірмесі.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының мәліметтерін, қызметті алушы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі және оларға қойылатын талаптар бойынша жеңілдіктер көзделмеген.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге – көшірмесіндегі құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде оның тіркелгені туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы:
услугодателя: с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
копия перечня производимой пищевой продукции;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия перечня производимой пищевой продукции.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица государственного органа.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
По перечню документов и требованиям к ним, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя, льготы не предусмотрены.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата оказания государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану кезінде шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің басшының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің басшысына жіберіледі.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы уәжделген жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесіне қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Портал арқылы электрондық шағым жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» өтінішті көрсетілетін қызметті беруші өңдеуі барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя или Агентства по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Агентства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Агентства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Агентства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Агентства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Агентства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін
қызметті көрсету ерекшеліктерін есепке ала отырып қойылатын
өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары www.аzрр.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ бар болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті» арқылы, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.аzрр.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалауға жататын тамақ өнімдерін
өндіру объектілеріне есептік
нөмірлер беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________
басшысының Т.А.Ә.
____________________________
өтініш берушінің Т.А.Ә.
_________________________________
жеке немесе заңды тұлғаның атауы,
почталық мекенжайы
____________________________
байланыс телефоны
Өтініш
Сізден
_____________________________________________________________________
(аудан, көше, үй, пәтер)
мекенжайы бойынша орналасқан санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын
_____________________________________________________________________
________               (объектінің атауы)
тамақ өнімін өндіру объектісіне есептік нөмір беруді сұраймын.
Қолы
күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
3.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 мамырдағы
№ 533 қаулысымен
бекітілген
«Жобаларға, өнімдерге, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. «Жобаларға, өнімдерге, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе www.аzрр.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.аzрр. gov.kz, раздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам
производства пищевой
продукции, подлежащей санитарно-
эпидемиологическому надзору»
форма
ф.и.о. руководителя
________________________________________
наименование государственного органа
от _____________________________________
ф.и.о. заявителя
________________________________________
наименование, почтовый адрес физического
или юридического лица
________________________________________
контактный телефон
Заявление
Прошу Вас присвоить учетный номер объекту производства
(изготовления) пищевой продукции, подлежащей
санитарно-эпидемиологическому надзору,
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование объекта)
расположенного по
адресу:______________________________________________________________
( район, улица, дом, квартира)
Подпись
число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
3.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2014 года № 533
Стандарт государственной услуги «Выдача
санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, продукцию, работы и услуги»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, продукцию, работы и услуги» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по защите прав потребителей (далее – Агентство).

3. Мемлекеттік қызметті Агенттік және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – Орталық) арқылы;
3) www.е.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Орталық арқылы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған қағаз жеткізгіштегі не электрондық құжат нысанындағы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басылып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қолымен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) Орталық – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).

3. Государственная услуга оказывается Агентством и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются:
1) через канцелярию услугодателя;
2) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Центр);
3) через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, через Центр, а также при обращении на портал – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – санитарно-эпидемиологическое заключение на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Центра – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов без перерыва;
прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
1) өнеркәсіптік және азаматтық мақсаттағы объектілердің техникалық-экономикалық негіздемесіне, орналастыру және құрылыс жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге немесе Орталыққа:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
объектінің сипаттамасы туралы түсіндірме жазбасы бар жобалау құжаттамасы және материалдар;
болжанатын құрылысқа арналған жер учаскесіне санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
объектінің сипаттамасы туралы түсіндірме жазбасы бар жобалау құжаттамасының және материалдардың электрондық көшірмесі;
болжанатын құрылыстың учаскесіне санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының электрондық көшірмесі;
мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктерді орталық қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады;
2) өнеркәсіптік және азаматтық мақсаттағы объектілерді реконструкциялау кезінде оның техникалық-экономикалық негіздемесіне, жобасына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге немесе Орталыққа:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
объектілерді реконструкциялауға арналған техникалық-экономикалық негіздеме, жобалау құжаттамасы;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
объектілерді реконструкциялауға арналған техникалық-экономикалық негіздеменің, жобалау құжаттамасының электрондық көшірмесі;
мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжаттар нысанында алады;
3) қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілген шекті шығарындылары мен рұқсат етілген шекті төгінділері, уытты, радиоактивті және басқа да зиянды заттарды кәдеге жарату және көму құжаттамалары жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілген шекті шығарындылары мен рұқсат етілген шекті төгінділері, уытты, радиоактивті және басқа да зиянды заттарды кәдеге жарату және көму бойынша жобалар және нормативтік құжаттама;
порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілген шекті шығарындылары мен рұқсат етілген шекті төгінділері, уытты, радиоактивті және басқа да зиянды заттарды кәдеге жарату және көму бойынша жобалардың және нормативтік құжаттаманың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады;

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на технико-экономическое обоснование, проекты размещения и строительства объектов промышленного и гражданского назначения:
к услугодателю или Центр:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проектная документация и материалы с пояснительной запиской о характеристике объекта;
санитарно-эпидемиологическое заключение на участок предполагаемой застройки;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия проектной документации и материалов с пояснительной запиской о характеристике объекта;
электронная копия санитарно-эпидемиологического заключения на участок предполагаемой застройки;
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах сотрудник центра получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;
2) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на технико-экономическое обоснование, проект при реконструкции объектов промышленного и гражданского назначения:
к услугодателю или Центр:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
технико-экономическое обоснование, проектная документация на реконструкцию объектов;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия технико-экономического обоснования, проектной документации на реконструкцию объектов;
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющегося государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник центра получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;
3) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, утилизации и захоронения токсичных, радиоактивных и других вредных веществ:
к услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проекты и нормативная документация по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, утилизации и захоронения токсичных, радиоактивных и других вредных веществ;
на портал:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия проектов и нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, утилизации и захоронения токсичных, радиоактивных и других вредных веществ;
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющегося государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник центра получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;

4) жерүсті және жерасты сумен жабдықтау көздерінің санитариялық қорғаныш аймағын (бұдан әрі – СҚА) белгілеу бойынша техникалық-экономикалық негіздемеге, құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
СҚА жобасы, оның ішінде жерасты және жерүсті көздері суының сапасы мен гидрогеологиялық зерттеулер қорытындысы;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
СҚА жобасының, оның ішінде жерасты және жерүсті көздері суының сапасы мен гидрогеологиялық зерттеулер қорытындысының электрондық көшірмесі;
мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады;
5) санитариялық-қорғаныш аймақтарын белгілеу және түзету жөніндегі құжаттама жобаларына, геологиялық зерттеулердің құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
санитариялық-қорғаныш аймақтарын белгілеу және түзету жөніндегі жоба, геологиялық зерттеулердің құжаттама жобасы;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
санитариялық-қорғаныш аймақтарын белгілеу және түзету жөніндегі жобаның, геологиялық зерттеулердің құжаттама жобасының электрондық көшірмесі;
мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады;
6) қалалық және ауылдық елді мекендер құрылысының техникалық-экономикалық негіздемелеріне, бас жоспарлары, елді мекендер құрылыстарын жоспарлау жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
қалалық және ауылдық елді мекендер құрылысының техникалық-экономикалық негіздемесі, бас жоспарлары, елді мекендер құрылыстарын жоспарлау жобалары;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
қалалық және ауылдық елді мекендер құрылысының техникалық-экономикалық негіздемесінің, бас жоспарларының, елді мекендер құрылыстарын жоспарлау жобаларының электрондық көшірмелері;
мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады;

4) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на технико-экономические обоснования, проекты документации по установлению зоны санитарной охраны (далее – ЗСО) поверхностного и подземного источников водоснабжения:
к услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проект ЗСО, в том числе заключение гидрогеологических исследований и качества вод подземных и поверхностных источников;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия проекта ЗСО, в том числе заключения гидрогеологических исследований и качества вод подземных и поверхностных источников;
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющегося государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник центра получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;
5) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты документации по установлению и корректировке санитарно-защитных зон, на проекты документации на геологические исследования:
к услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проект по установлению и корректировке санитарно-защитных зон, проект документации на геологические исследования;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия проекта по установлению и корректировке санитарно-защитных зон, проекта документации на геологические исследования;
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющегося государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник центра получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;
6) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на технико-экономические обоснования, проекты генеральных планов застройки городских и сельских населенных пунктов, планировки застройки населенных пунктов:
к услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
технико-экономическое обоснование, проект генерального плана застройки городских и сельских населенных пунктов, планировки застройки населенных пунктов;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия технико-экономического обоснования, проекта генерального плана застройки городских и сельских населенных пунктов, планировки застройки населенных пунктов;
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющегося государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник Центра получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;

7) жаңа шикізат түрлеріне, технологиялық жабдықтарға, тағам өнімдерін өндіру процестеріне арналған стандарттар мен нормативтік құжаттар жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
өнімдер дайындалған кезде негізге алынатын құжаттар (стандарттар, техникалық шарттар, регламенттер, технологиялық нұсқаулықтар, ерекшеліктер, рецептуралар, құрамы туралы мәліметтер); гендік-инженерлік-түрлендірілген ағзалардың, наноматериалдардың, гормондардың, пестицидтердің (тағам өнімдері үшін) болуы туралы дайындаушының (өндірушінің) декларациясы;
бақылаудағы тауарларды қолдану (пайдалану, қолдану) жөніндегі дайындаушының (өндірушінің) құжаты (нұсқаулықтар, басшылық, регламент, ұсынымдар);
Кеден одағының (бұдан әрі – КО) заңнамасына сәйкес расталған зерттелетін үлгілердің қауіпсіздігі мен сапасын куәландыратын дайындаушының (өндірушінің) құжаты;
зерттеулер (сынаулар) хаттамалары, ғылыми есептер, сараптама қорытындылары;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
өнімдер дайындалған кезде негізге алынатын құжаттар (стандарттар, техникалық шарттар, регламенттер, технологиялық нұсқаулықтар, ерекшеліктер, рецептуралар, құрамы туралы мәліметтер);
гендік-инженерлік-түрлендірілген ағзалардың, наноматериалдардың, гормондардың, пестицидтердің (тағам өнімдері үшін) болуы туралы дайындаушының (өндірушінің) декларациясы;
бақылаудағы тауарларды қолдану (пайдалану, қолдану) жөніндегі дайындаушының (өндірушінің) құжаты (нұсқаулықтар, басшылық, регламент, ұсынымдар);
мемлекеттік тіркеу жүргізілетін КО заңнамасына сәйкес расталған зерттелетін үлгілердің қауіпсіздігі мен сапасын куәландыратын дайындаушының (өндірушінің) құжаты;
зерттеулер (сынаулар) хаттамалары, ғылыми есептер, сараптама қорытындылары;
мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады;
8) азық-түлік шикізат өнімдеріне, өнеркәсіп бұйымдарына, құрылыс материалдарына, иондаушы сәулелендіру көздеріне, химиялық заттар мен өнімдерге, биологиялық, дәрілік, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарына, медициналық иммундық-биологиялық препараттарға, ыдыстарға, азық-түлік шикізатымен, тамақ өнімдерімен және ауыз сумен жанасатын қаптау және полимер материалдарына, парфюмерлік-косметикалық және кеңінен қолданылатын басқа да тауарларға, жабдыққа, аспаптарға және жұмысшы құрал-сайманға (бұдан әрі – өнімдер) арналған стандарттар мен нормативтік құжаттар жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
өнімдерге арналған стандарт жобасы;
өнімдердің санитариялық-эпидемиологиялық сараптама хаттамалары (өнімнің қауіпсіздігінің белгіленген гигиеналық көрсеткіштері немесе сақтау шарттары (мерзімдері) өзгерген кезде);
бұйымдарды дайындаған кезде қолданылатын материалдар мен заттардың тізбесі және дайын бұйымнан көшуге қабілетті заттардың тізбесі (рұқсат етілген шекті шоғырлануды, әсер етудің шамалық қауіпсіз деңгейі (бұдан әрі – ӘШҚД) көрсете отырып);
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
өнімдерге стандарт жобасының электрондық көшірмесі;
өнімдердің санитариялық-эпидемиологиялық сараптама хаттамаларының электрондық көшірмелері (өнімнің қауіпсіздігінің белгіленген гигиеналық көрсеткіштері немесе сақтау шарттары (мерзімдері) өзгерген кезде);
бұйымдарды дайындаған кезде қолданылатын материалдар мен заттардың тізбесі және дайын бұйымнан көшуге қабілетті заттардың тізбесі (рұқсат етілген шекті шоғырлануды, ӘШҚД-ны көрсете отырып);
мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес қолхат беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Орталықтан алған жағдайда, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға Орталық ұсынған нысан бойынша жазбаша келісім береді.
Жеке тұлғаның (көрсетілетін қызметті алушының) жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктерді немесе анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.

7) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты стандартов и нормативных документов на новые виды сырья, технологического оборудования, процессы производства пищевых продуктов:
к услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документы, на основании которых изготавливается продукция (стандарты, технические условия, регламенты, технологические инструкции, спецификации, рецептуры, сведения о составе);
декларации изготовителя (производителя) о наличии генно-инженерно-модифицированных организмов, наноматериалов, гормонов, пестицидов (для пищевых продуктов);
документ изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) подконтрольных товаров (инструкция, руководство, регламент, рекомендации);
документ изготовителя (производителя), удостоверяющий безопасность и качество исследуемых образцов, заверенный в соответствии с законодательством Таможенного союза (далее – ТС);
протоколы исследований (испытаний), научные отчеты, экспертные заключения;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документы на основании которых изготавливается продукция (стандарты, технические условия, регламенты, технологические инструкции, спецификации, рецептуры, сведения о составе);
декларации изготовителя (производителя) о наличии генно-инженерно-модифицированных организмов, наноматериалов, гормонов, пестицидов (для пищевых продуктов);
документ изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) подконтрольных товаров (инструкция, руководство, регламент, рекомендации);
документ изготовителя (производителя), удостоверяющий безопасность и качество исследуемых образцов, заверенный в соответствии с законодательством ТС, где проводится государственная регистрация;
протоколы исследований (испытаний), научные отчеты, экспертные заключения;
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющегося государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник Центра получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;
8) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты стандартов и нормативных документов на продукцию продовольственное сырье, промышленные изделия, строительные материалы, источники ионизирующего излучения, химические вещества и продукты, биологические, лекарственные, дезинфицирующие, дезинсекционные и дератизационные средства, медицинские иммунобиологические препараты, тару, упаковочные и полимерные материалы, контактирующие с продовольственным сырьем, пищевыми продуктами и питьевой водой, парфюмерно-косметические и другие товары широкого потребления, оборудование, приборы и рабочий инструментарий – (далее – продукция):
к услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проект стандарта на продукцию;
протоколы санитарно-эпидемиологической экспертизы продукции (при изменении установленных гигиенических показателей безопасности или условий (сроков) хранения продукции;
перечень материалов и веществ, используемых при изготовлении изделий, и перечень веществ, способных к миграции из готового изделия (с указанием предельно допустимой концентрации, ориентировочный безопасный уровень воздействия (далее – ОБУВ);
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия проекта стандарта на продукцию;
электронные копии протоколов санитарно-эпидемиологической экспертизы продукции (при изменении установленных гигиенических показателей безопасности или условий (сроков) хранения продукции;
перечень материалов и веществ, используемых при изготовлении изделий, и перечень веществ, способных к миграции из готового изделия (с указанием предельно допустимой концентрации, ОБУВ);
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющегося государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник Центра получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
При приеме документов услугополучателю выдается расписка согласно приложению 2 настоящего стандарта государственной услуги.
В случае получения государственной услуги в Центре услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной Центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица (услугополучателя), свидетельства и справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Орталықтың қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының, Халыққа қызмет көрсету орталығының және
(немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану шағымдану осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық тұрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің басшысына жіберіледі.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Орталықтың басшысына жолданады.
Орталықтың кеңсесіне қолма-қол, сонымен бірге почтамен келіп түскен шағымдарды қабылдауды растау оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шараларды қабылдау үшін Орталықтың басшысына жіберіледі.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Агенттіктің, Орталықтың мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы тіркелген күнінен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы уәжделген жауап қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің, Агенттіктің, Орталықтың кеңсесіне қолма - қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Портал арқылы шағым жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеуі барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, Центра обслуживания
населения и (или) их работников по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, или Агентства по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Агентства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Агентства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Агентства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба на действия (бездействия) работника Центра направляется к руководителю Центра.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии Центра, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю Центра для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Агентства, Центра подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Агентства, Центра.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және халыққа
қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті көрсету
ерекшеліктерін есепке ала отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулығына байланысты Орталыққа өзінің келу мүмкіндігі жоқ қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне бару арқылы орталықтың қызметкері жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурсында орналастырылған:
Агенттіктің www.аzрр.gov.kz «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімі;
Орталықтың: www.con.gov.kz.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ бар болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті» арқылы, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.аzрр.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
«Жобаларға, өнімдерге, жұмыстарға
және көрсетілетін қызметтерге санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
______________________________________
аумақтық бөлімшенің атауы
______________________________________
аумақтық бөлімше басшысының Т.А.Ә.
_______________________________________
өтініш берушінің Т.А.Ә.
______________________________________
мекенжайы, деректемелері (ЖСН/БСН)
______________________________________
өтініш берушінің байланыс телефоны
Өтініш
Сізден ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жобаның атауы)
жобалау құжаттамасына санитариялық-эпидемиологиялық сараптама
жүргізуді және  санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді
сұраймын.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қолы
күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
3.
«Жобаларға, өнімдерге, жұмыстарға
және көрсетілетін қызметтерге санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
(Т.А.Ә., не қызмет алушы
ұйымының атауы)
_________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2) тармақшасын басшылыққа ала отырып,  «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №  бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых в связи с состоянием здоровья отсутствует возможность личной явки в Центр, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником центра с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
Агентства: www.аzрр.gov.kz раздел «Государственные услуги»;
Центра: www.con.gov.kz
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Агентства: www.аzрр.gov.kz, раздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты, продукцию,
работы и услуги»
___________________________________________
наименование территориального подразделения
___________________________________________
ф.и.о. руководителя территориального
подразделения
от _______________________________________
ф.и.о. заявителя
___________________________________________
адрес, реквизиты (ИИН/БИН)
___________________________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас провести санитарно-эпидемиологическую экспертизу
проектной документации и выдать санитарно-эпидемиологическое
заключение на
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование проекта)
_____________________________________________________________________
Подпись
число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
3.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты, продукцию,
работы и услуги»
(Ф.И.О., либо наименование
организации услугополучателя)
_____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь подпунктом 2 статьи 20 Закона Республики
Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел
№ __ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
(указать наименование государственной услуги в соответствии со
стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного
пакета документов согласно перечня, предусмотренного стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ____________________________;
2) ____________________________;
3) ..
мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік қызметтің атауын көрсету) құжаттар қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр бір тарап  үшін бір данадан 2 данада жасалды.
(Орталық қызметкерінің Т.А.Ә.)                      (қолы)
Орындаушы Т.А.Ә. _____________
Тел.________
Алдым: Т.А.Ә. / қызмет алушының қолы
20 __  жылғы  «____ » _______________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 мамырдағы
№ 533 қаулысымен
бекітілген
«Микробиологиялық зертханаларға патогендігі 1-4-топтардағы
қоздырғыштармен жұмыс істеуге рұқсат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Микробиологиялық зертханаларға патогендігі 1-4-топтардағы қоздырғыштармен жұмыс істеуге рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Агенттік және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттарды тапсыру үшін кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес)минут;
3) қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – патогендігі 1-4 топтардағы қоздырғыштармен жұмыс істеуге микробиологиялық зертханаларға рұқсат беру.
7. Мемлекеттік қызмет тегін негізде көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттікті куәландыратын құжат;

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ....
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой
стороны.
ФИО (работника центра)                          (подпись)
Исп. Ф.И.О. _____________
Тел. __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2014 года № 533
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения микробиологическим лабораториям на работу
с возбудителями 1-4 группы патогенности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга: «Выдача разрешения микробиологическим лабораториям на работу с возбудителями 1-4 группы патогенности» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по защите прав потребителей (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Центральной режимной комиссией Агентства и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи документов услугополучателем – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение микробиологическим лабораториям на работу с возбудителями 1-4 групп патогенности.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому  законодательству Республики Казахстан, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя;

3) үй-жайлардың қолданылу мақсатын көрсете отырып, зертхананың схемаларын және таза, жұқпалы ағындар қозғалыстарының схемаларын қоса беру арқылы, оның бейініне сәйкес зертхананы режимдік комиссиялар мамандарының тексеру актісі;
4) зерттеулердің орындалатын номенклатурасы, материалдық базаны, кадр құрамын және персоналдың кәсіптік даярлығы көрсетілген түсіндірме жазба;
5) зертхананың бейініне сәйкес орталық режимдік комиссия сарапшыларының қорытындылары;
6) персоналдың медициналық кітапшалары;
7) персоналдың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген профилактикалық егулерді алуы туралы анықтама.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон беріледі.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану кезінде шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің басшысына жіберіледі.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы уәжделген жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесіне қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

3) акт обследования лаборатории соответствующими ее профилю специалистами режимных комиссий, с приложением схемы лаборатории с указанием назначения помещений и схемы движения чистых, заразных потоков;
4) пояснительная записка с указанием выполняемой номенклатуры исследований, материальной базы, кадрового состава и профессиональной подготовки персонала;
5) заключения экспертов центральной режимной комиссии соответствующего профилю лаборатории;
6) медицинские книжки персонала;
7) справка о получении персоналом профилактических прививок, установленных законодательством Республики Казахстан.
При приеме документов через канцелярию услугодателя услугополучателю выдается талон о приеме соответствующих документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя или Агентства по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Агентства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Агентства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Агентства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Агентства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Агентства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

4. Құжаттардың берілетін күні (уақыты) және орны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкердің Т.А.Ә., қолы, байланыс телефондары
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 мамырдағы
№ 533 қаулысымен
бекітілген
«Тамақ өнімдерінің жарамдылық мерзімдерін және сақталу
шарттарын келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Тамақ өнімдерінің жарамдылық мерзімдерін және сақталу шарттарын келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Агенттік және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттарды тапсыру үшін кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты –15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – тамақ өнімдерінің жарамдылық мерзімдері мен сақтау шарттарын келісу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басылып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде – мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі туралы хабарлама «жеке кабинетке» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет тегін негізде көрсетіледі.

4. Дата (время) и место выдачи документов
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5.ФИО, роспись, контактные телефоны работника, принявшего
заявление на оформление, документов
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2014 года № 533
Стандарт государственной услуги
«Согласование сроков годности и условий
хранения пищевой продукции»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Согласование сроков годности и условий хранения пищевой продукции» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по защите прав потребителей (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Агентством и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются:
1) через канцелярию услугодателя;
2) через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – согласование сроков годности и условий хранения пищевой продукции.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю – результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Қызмет алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті алу үшін жүгінген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:
тамақ өнімдерінің жарамдылық мерзімдері мен сақтау шарттарына келісім алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
оларға сәйкес өнім дайындалатын, дайындаушы (өндіруші) растаған құжаттардың (стандарттар, техникалық шарттар, регламенттер, технологиялық нұсқаулар, ерекшеліктер) көшірмелері;
санитариялық-эпидемиологиялық қызметтің аккредиттелген зертханалары берген қауіпсіздіктің санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарына сәйкестігіне тамақ өнімдерінің сынамаларын зерттеу (сынау) хаттамалары;
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
сұрау салуға қоса тіркелетін оларға сәйкес өнім дайындалатын, дайындаушы (өндіруші) растаған құжаттардың (стандарттар, техникалық шарттар, регламенттер, технологиялық нұсқаулар, ерекшеліктер) электрондық көшірмелері;
сұрау салуға қоса тіркелетін санитариялық-эпидемиологиялық қызметтің аккредиттелген зертханалары берген қауіпсіздіктің санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарына сәйкестігіне тамақ өнімдерінің сынамаларын зерттеу (сынау) хаттамаларының электрондық көшірмелері.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің немесе анықтаманың, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көрсетілетін қызметті алушы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге рұқсат етілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі және оларға қойылатын талаптар бойынша жеңілдіктер көзделмеген.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:

8. График работы:
1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
Для получения согласования сроков годности и условий хранения пищевой продукции:
1) к услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
копии документов, в соответствии с которыми изготавливается продукция (стандарты, технические условия, регламенты, технологические инструкции, спецификации), заверенные изготовителем (производителем);
протоколы исследований (испытаний) проб пищевых продуктов на соответствие санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований безопасности, выданные аккредитованными лабораториями санитарно-эпидемиологической службы;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронные копии документов, в соответствии с которыми изготавливается продукция (стандарты, технические условия, регламенты, технологические инструкции, спецификации), заверенные изготовителем (производителем), прикрепляемые к запросу;
электронные копии протоколы исследований (испытаний) проб пищевых продуктов на соответствие санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований безопасности, выданные аккредитованными лабораториями санитарно-эпидемиологической службы, прикрепляемые к запросу.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, справки свидетельства о государственной регистрации в качестве юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица государственного органа.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
По перечню документов и требованиям к ним, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя, льготы не предусмотрены.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін
қызметті көрсету ерекшеліктерін есепке ала отырып қойылатын
өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары www.azpp.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы бар болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті» арқылы, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.аzрр.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Тамақ өнімдерінің жарамдылық
мерзімдерін және сақталу
шарттарын келісу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
қосымша
_______________________________
мемлекеттік органның атауы
_______________________________
басшысының Т.А.Ә.
________________________________
заңды немесе жеке тұлғаның атауы,
почталық мекенжайы
____________________________________________
байланыс телефоны
Өтініш
Сізден ______________________________________________________________
(аудан, көше, үй, пәтер)
мекенжайы бойынша орналасқан
_____________________________________________________________________
(өндіріс объектісінің атауы) дайындаған (өндірген)
_____________________________________________________________________
тамақ өнімінің атауы, тамақ өнімдерінің жарамдылық мерзімдерін және
сақталу шарттарын келісуді сұраймын.
Қолы
күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 22 мамырдағы
№ 533 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
кейбір күші жойылған шешімдерінің тізбесі
1. «Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 мамырдағы № 560 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 39, 488-құжат).

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе www.аzрр. gov. kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.azpp.gov.kz, раздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Согласование сроков годности
и условий хранения пищевой продукции»
ф.и.о. руководителя
________________________________________
наименование государственного органа
от _____________________________________
ф.и.о. заявителя
________________________________________
наименование, почтовый адрес физического
или юридического лица
________________________________________
контактный телефон
Заявление
Прошу Вас согласовать сроки годности и условий хранения пищевой
продукции __________________________________________________________,
(наименование пищевой продукции)
изготовленной (произведенной) ______________________________________,
(наименование объекта производства)
расположенный по адресу:____________________________________________.
(область, город, район, улица, дом, квартира)
Подпись
число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
3.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2014 года № 533
Перечень утративших силу
некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2011 года № 560 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека» и внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 39, ст. 488).

2. «Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 қазандағы № 1271 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 72-73, 1063-құжат).
3. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 және «Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 23 мамырдағы № 560 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 20 ақпандағы № 157 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 16, 292-құжат).
4. «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 және «Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» 2012 жылғы 8 қазандағы № 1271 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 222 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 19, 329-құжат).

2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2012 года № 1271 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 72-73, ст. 1063).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2013 года № 157 «О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и от 23 мая 2011 года № 560 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека» и внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 16, ст. 292).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 222 «О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и от 8 октября 2012 года № 1271 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 19, ст. 329).