Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауылшаруашылық дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 мамырдағы № 573 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2015 жылғы 31 қазандағы № 870 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 31.10.2015 № 870 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/306 бұйрығын қараңыз.
«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 10) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауылшаруашылық дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 29 мамырдағы
№ 573 қаулысымен
бекiтiлген
Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауылшаруашылық дақылдарын
өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау
қағидалары 1. Жалпы ережелер
1. Осы Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауылшаруашылық дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) «Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге ауылшаруашылық дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату бойынша жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген қаржы есебінен және шегінде субсидиялар (бұдан әрi – субсидиялар) төлеу тәртібін айқындайды.
2. Субсидиялар ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (бұдан әрі – АШТӨ) осы Қағидаларда белгiленген тәртiпке сәйкес мынадай бағыттар бойынша:

Об утверждении Правил субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2014 года № 573. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2015 года № 870
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.10.2015 № 870 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/306.
В соответствии с подпунктом 10) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2014 года № 573
Правила субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов
(энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки
сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений, (далее – Правила) определяют порядок выплаты субсидий за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год (далее – субсидии), по удешевлению сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий».
2. Субсидии выделяются сельхозтоваропроизводителям (далее – СХТП) в соответствии с порядком, установленным настоящими Правилами, по следующим направлениям на:

1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген гербицидтердің құнын арзандатуға (50 %-ға дейiн);
2) биоагенттер (энтомофагтар) мен биопрепараттардың құнын арзандатуға (40 %-ға дейiн) бөлiнедi.
3. Қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен облыстың және Астана мен Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органының шешiмi негiзiнде осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетiлген бағыттарға сәйкес облыстың және Астана мен Алматы қалаларының тиiстi жылға арналған бюджеттерiнде көзделген қаражат шегiнде жүзеге асырылады.
Бұл ретте, облыстың және Астана мен Алматы қалаларының жергілікті бюджеттерінде көзделетін қаражат көлемі республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында тиісті жылға белгіленген, ауыл шаруашылығына бағытталатын ең аз бюджет қаражатының көлемінен төмен болмауы тиіс.
4. Қандай да бір аудан бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда, облыстардың әкімдері оларды облыс бойынша бекітілген субсидиялау көлемі шегінде осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген бағыттар бойынша қайта бөле алады.
5. АШТӨ-нің субсидиялар алуға арналған тiзiмiн айқындау үшiн әрбiр ауданда (облыстық маңызы бар қалада, Астана және Алматы қалаларында) аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана және Алматы қалалары) әкiмiнiң шешiмiмен ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi – ВАК) құрылады.
ВАК-тің құрамына:
1) аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана және Алматы қалалары) әкiмдiгiнiң, оның ішінде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың, Астана және Алматы қалаларының) ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлiмдерiнiң немесе басқармаларының;
2) агроөнеркәсiптiк кешендi дамыту саласындағы уәкiлеттi органның аумақтық инспекциясының;
3) тиісті облыстың, облыстық маңызы бар қалалардың, Астана және Алматы қалаларының аудандарындағы облыстар, Астана және Алматы қалалары өңірлік кәсіпкерлер палатасы филиалының (бар болса);
4) аграрлық бейіндегі қоғамдық және ғылыми ұйымдардың (бар болса) өкілдері кіреді.
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлiмi, ал Астана және Алматы қалалары және облыстық маңызы бар қала бойынша – қала әкiмдiгiнiң ауыл шаруашылығы басқармасы немесе бөлiмi (бұдан әрi – бөлiм) ВАК-тың жұмыс органы болып табылады.
6. Бөлiм субсидиялар алу үшiн құжаттарды қабылдаудың басталатын және аяқталатын күнін белгілейді және құжаттарды қабылдау мерзiмi мен басқа да қажеттi мәлiметтердi көрсете отырып, ВАК-тың жұмыс тәртiбiн жергiлiктi бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етедi.

1) удешевление (до 50 %) стоимости гербицидов, зарегистрированных в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) удешевление (до 40 %) стоимости биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов.
3. Финансирование осуществляется в установленном законодательством Республики Казахстан порядке на основании решения местного исполнительного органа области и городов Астана и Алматы в соответствии с направлениями, указанными в пункте 2 настоящих Правил, в пределах средств, предусмотренных в бюджетах области и городов Астаны и Алматы на соответствующий год.
При этом объем средств, предусматриваемый в местных бюджетах области и городов Астана и Алматы, не должен быть ниже установленного законодательством Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на соответствующий год минимального объема бюджетных средств, направляемого на сельское хозяйство.
4. Акимы областей, в случае неполного освоения каким–либо районом выделенных средств, могут перераспределить их в пределах утвержденного объема субсидирования по области по направлениям, указанным в пункте 2 настоящих Правил.
5. Для определения списка СХТП на получение субсидий в каждом районе (городе областного значения, городах Астана и Алматы) решением акима района (города областного значения, городов Астана и Алматы) создается межведомственная комиссия (далее – МВК).
В состав МВК включаются представители:
1) акимата района (города областного значения, городов Астана и Алматы), в том числе отделов или управлений сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения, городов Астана и Алматы);
2) территориальной инспекции уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса;
3) филиала региональной палаты предпринимателей областей, городов Астана и Алматы в районах соответствующей области, городов областного значения, городов Астана и Алматы (при наличии);
4) научных и общественных организаций аграрного профиля (при наличии).
Рабочим органом МВК являются отдел сельского хозяйства района, а по городам Астана и Алматы и городу областного значения – управление или отдел сельского хозяйства акимата города (далее – отдел).
6. Отдел устанавливает дату начала и окончания приема документов для получения субсидий и обеспечивает публикацию порядка работы МВК в местных средствах массовой информации с указанием сроков приема документов и других необходимых сведений.

7. Аудандар бойынша субсидиялар көлемдері (басым дақылдардың егістік алқабының болжамды құрылымына қарай) облыстың және Астана мен Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органының шешiмiмен белгіленеді.
8. Облыстың және Астана мен Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органының шешiмiмен агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) келісімі бойынша:
1) субсидияланатын гербицидтердің түрлері және гербицид жеткiзушiлерден сатып алынған гербицидтердiң 1 литрiне (килограмына) арналған субсидиялар нормалары;
2) субсидияланатын биоагенттер (энтомофагтар) мен биопрепараттардың түрлері және биоагенттер (энтомофагтар) мен биопрепараттарды жеткізушілерден сатып алынған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың 1 граммына (данасына) арналған субсидиялар нормалары белгіленеді.
2. Гербицидтердің құнын арзандатуға арналған субсидияларды
төлеу тәртiбi 1. Субсидия төлеу шарттары
9. Гербицидтердің құнын арзандатуға арналған субсидиялар ағымдағы жылы гербицид жеткізушілерден гербицид сатып алған АШТӨ-нің және өткен жылдың төртінші тоқсанында шығындарды ішінара өтеуге субсидия алмаған АШТӨ-нің шығындарын iшiнара өтеуге арналады.
10. Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiрудi (формуляциялауды) және (немесе) сатуды жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар гербицид жеткiзушiлер болып табылады.
11. Бюджеттік субсидиялар сатып алынған гербицидтердің 1 литрiне (килограмына) арналған субсидиялардың нормаларына сәйкес мынадай мөлшерде беріледі:
1) отандық өндірістің гербицидтерін сатып алған кезде субсидиялар АШТӨ-ге сатып алынған гербицид құнының 50 %-на дейінгі мөлшерде төленеді;
2) шетелдік өндірістің гербицидтерін сатып алған кезде субсидиялар АШТӨ-ге сатып алынған гербицид құнының 30 %-на дейінгі мөлшерде төленеді.
Осы Қағидалардың 8-тармағының 1) тармақшасында көзделген гербицидтер түрлеріне арналған субсидиялар нормаларын белгілеген кезде гербицид жеткізушілер сататын шетелдік өндірістің гербицидтерінің құны ұқсас отандық өндірістің гербицидтерінің құнынан аспауы тиіс, отандық және шетелдік өндіріс гербицидтеріне арналған субсидиялар мөлшерлері арасындағы айырмашылық осы тармақта белгіленген айырмашылыққа барабар сәйкес болуы тиіс.
12. Осы Қағидалардың 910 және 11-тармақтарында белгіленген шарттарды АШТӨ-нің сақтамауы облыстың (Астана және Алматы қалаларының) ауыл шаруашылығы басқармасының (бұдан әрi – басқарма) төленген субсидияларды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өндіріп алуы үшін негіз болып табылады.

7. Объемы субсидий по районам (в зависимости от прогнозной структуры посевных площадей приоритетных культур) устанавливаются решением местного исполнительного органа области и городов Астана и Алматы.
8. Решением местного исполнительного органа области и городов Астана и Алматы по согласованию с уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган) устанавливаются:
1) виды субсидируемых гербицидов и нормы субсидий на 1 литр (килограмм) гербицидов, приобретенных у поставщиков гербицидов;
2) виды субсидируемых биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов и нормы субсидий на 1 грамм (штук) биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, приобретенных у поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов.
2. Порядок выплаты субсидий на удешевление стоимости гербицидов
1. Условия выплаты субсидий
9. Субсидии на удешевление стоимости гербицидов предназначаются для частичного возмещения затрат СХТП, которые приобрели гербициды у поставщика гербицидов в текущем году и не получили субсидии для частичного возмещения затрат в четвертом квартале предыдущего года.
10. Поставщиками гербицидов являются физические и (или) юридические лица, осуществляющие производство (формуляцию) и (или) реализацию пестицидов (ядохимикатов).
11. Бюджетные субсидии предоставляются в следующих размерах в соответствии с нормами субсидий на 1 литр (килограмм) приобретенных гербицидов:
1) при приобретении гербицидов отечественного производства субсидии выплачиваются СХТП в размере до 50 % от стоимости приобретенных гербицидов;
2) при приобретении гербицидов иностранного производства субсидии выплачиваются СХТП в размере до 30 % от стоимости приобретенных гербицидов.
При установлении норм субсидий на виды гербицидов, предусмотренных подпунктом 1) пункта 8 настоящих Правил, стоимость гербицидов иностранного производства, реализуемых поставщиками гербицидов, не должна превышать стоимости аналогичных гербицидов отечественного производства, разница между размерами субсидий на гербициды отечественного и иностранного производства должна пропорционально соответствовать разнице, установленной настоящим пунктом.
12. Несоблюдение СХТП условий, установленных пунктами 910 и 11 настоящих Правил, является основанием для взыскания управлением сельского хозяйства области (городов Астана и Алматы) (далее – управление) выплаченных субсидий в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

2. Қажетті құжаттар тізбесі
13. АШТӨ бөлiм белгілеген мерзімдерде бөлiмге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар алуға арналған АШТӨ тізіміне (бұдан әрі – АШТӨ тізімі) қосуға өтінім береді, бұл ретте бір уақытта гербицидтерді жеткізуші берген шот-фактуралар мен тауарлық-көліктік жүкқұжаттардың түпнұсқалары ұсынылады.
Өтінім қабылданған күні АШТӨ-ге өтінімнің қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Қосымша қаражат бөлінген жағдайда, бөлім жоғарыда көрсетілген құжаттар қоса берілген өтінімдерді қосымша қабылдауды бөлім белгілеген мерзімде жүзеге асырады.
14. Осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес субсидиялар алатын, гербицидтердің құнын шартта айтылған мерзімдерде төлейтін АШТӨ де бюджеттік субсидиялар алушылардың тізіміне енгізіледі.
15. Мынадай жағдайларда:
1) тиісті түрде ресімделмеген өтінім берілгенде;
2) өтінім берудің осы Қағидалардың 6 және 13-тармақтарында белгіленген мерзімі бұзылғанда субсидиялар берілмейді.
3. ВАК-тың жұмыс тәртібі
16. Бөлiм құжаттарды қабылдау аяқталған күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде оларды өңдеудi жүзеге асырады және ВАК-тың қарауына ұсынады.
17. ВАК сегіз жұмыс күнi iшiнде бөлiм ұсынған құжаттарды қарайды және тиесiлi субсидиялар сомасын көрсете отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ тiзiмiн қалыптастырады және оны аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiне, ал Астана мен Алматы қалалары бойынша – қала әкiмiне бекiтуге жiбередi. Бұл ретте, субсидиялауға жататын гербицидтердiң көлемi бөлiнген бюджет қаражаты мен әрбiр АШТӨ-нiң егiс алаңдарының мөлшерi ескерiле отырып, АШТӨ-нiң өтiнiмдерiне барабар белгiленедi.
Аталған АШТӨ тiзiмiне қосудан бас тартылған жағдайда, бөлiм АШТӨ-ге тiзiм жасалған сәттен бастап үш жұмыс күнiнен кешiктiрмей бас тарту себебiн көрсете отырып, жазбаша хабарлама бередi.
18. Аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана, Алматы қалалары) әкiмi екi жұмыс күнi iшiнде АШТӨ тiзiмiн бекiтедi.
19. Аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана және Алматы қалалары) әкімі АШТӨ тізімін бекіткеннен кейін бөлім ауданның (облыстық маңызы бар қаланың, Астана және Алматы қалаларының) жергілікті атқарушы органының интернет-ресурсында және ресми баспа басылымдарында тиесілі субсидиялар сомасын көрсете отырып, АШТӨ тізімін орналастырады және оны басқармаға ұсынады.
20. АШТӨ өтiнiм берiлген гербицидтер көлемiн сатып алудан немесе өтеуден бас тартқан жағдайда, ВАК осы гербицидтер көлемiн АШТӨ тiзiмiне енгізілген басқа АШТӨ арасында әрбiр АШТӨ-нiң егiс алаңдарының мөлшерiне қарай қайта бөледi.

2. Перечень необходимых документов
13. СХТП в сроки, установленные отделом, представляют в отдел заявку для включения в список СХТП на получение субсидий (далее – список СХТП) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, при этом одновременно предоставляются оригиналы счета–фактуры и товарно–транспортной накладной, выданных поставщиком гербицидов.
СХТП в день приема заявки выдается расписка о принятии заявки.
В случае выделения дополнительных средств, отдел осуществляет дополнительный прием заявок с приложением вышеуказанных документов в установленный отделом срок.
14. СХТП, оплачивающие стоимость гербицидов в сроки, оговоренные в договоре, которые получают субсидии в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил, также включаются в список получателей бюджетных субсидий.
15. Субсидии не предоставляются в случаях:
1) предоставления ненадлежащим образом оформленной заявки;
2) нарушения сроков предоставления заявки, установленных пунктами 6 и 13 настоящих Правил.
3. Порядок работы МВК
16. Отдел в течение десяти рабочих дней с даты окончания приема документов осуществляет их обработку и представляет на рассмотрение МВК.
17. МВК в течение восьми рабочих дней рассматривает представленные отделом документы и формирует список СХТП по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с указанием причитающейся суммы субсидии и направляет его на утверждение акиму района (города областного значения), а по городам Астане и Алматы – акиму города. При этом объемы подлежащих субсидированию гербицидов устанавливаются пропорционально заявкам СХТП с учетом выделенных бюджетных средств и размера посевных площадей каждого СХТП.
В случае отказа во включении в данный список СХТП, отдел не позднее трех рабочих дней с момента составления списка выдает СХТП письменное уведомление с указанием причины отказа.
18. Аким района (города областного значения, городов Астана и Алматы) в течение двух рабочих дней утверждает список СХТП.
19. Отдел в течение трех рабочих дней после утверждения списка СХТП акимом района (города областного значения, городов Астана и Алматы) размещает на интернет-ресурсе местного исполнительного органа района (города областного значения, городов Астана и Алматы) и в официальных печатных изданиях список СХТП с указанием причитающейся суммы субсидии и представляет его в управление.
20. В случае отказа СХТП от приобретения или возмещения заявленного объема гербицидов, МВК перераспределяет данный объем гербицидов между остальными СХТП, включенными в список СХТП, в зависимости от размера посевных площадей каждого СХТП.

4. Субсидия төлеу тәртібі
21. Бөлiм тізімді ұсынғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде басқарма осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы жылы және өткен жылдың төртінші тоқсанында гербицидтер жеткізушіден сатып алынған гербицидтер шығындарын өтеуге арналған АШТӨ-нiң жиынтық тiзiлiмiн жасайды.
22. Гербицид жеткiзушiлерден сатып алынған гербицидтерге субсидиялар алу үшiн басқарма АШТӨ-нiң жиынтық тiзiлiмдерi негiзiнде оларды жасағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ-ге субсидиялар төлеуге арналған ведомость қалыптастырады.
23. Тиесілі субсидияларды АШТӨ-нің және өндірушілердің банк шоттарына аударуды басқарма төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес тиісті айдың 30-күніне дейін аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне екi данада төлем шоттарымен қоса төлем шоттарының тiзiлiмiн ұсыну арқылы жүзеге асырады.
Бұл ретте, тиесілі субсидияларды АШТӨ-нің және өндірушілердің банк шоттарына желтоқсан айында аударуды басқарма тиісті жылдың 20 желтоқсанына дейін жүзеге асырады.
24. Басқарма тиiстi жылдың 5 шiлдесiне және 25 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде уәкiлеттi органға субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпарат бередi.
3. Биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың
құнын арзандатуға субсидиялар төлеу тәртiбi 1. Субсидия төлеу шарттары
25. Субсидиялар биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды жеткізушілерден өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды сатып алған кездегі шығындарын арзандату (40 %-ға дейін) үшін АШТӨ-ге арналады.
26. Биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды жеткізуші арнайы жарақтандырылған өндірістік биозертханалары мен биофабрикалары бар Қазақстан Республикасында биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруді жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғалар және/немесе биоагенттерді (энтомофагтарды) өткізуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резиденті болып табылады.
27. Бюджеттік субсидиялар жеткізушілерден сатып алынған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың 1 граммына (данасына) арналған субсидиялардың нормаларына сәйкес беріледі.
2. Қажетті құжаттар тізбесі
28. АШТӨ бөлiм белгілеген мерзімдерде бөлiмге осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар алуға арналған АШТӨ тізіміне (бұдан әрі – АШТӨ тізімі) қосуға өтінім береді, бұл ретте бір уақытта биоагенттер (энтомофагтар) мен биопрепараттарды жеткізуші берген шот-фактуралар мен тауарлық-көліктік жүкқұжаттардың түпнұсқалары ұсынылады.
Өтінім қабылданған күні АШТӨ-ге өтінімнің қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Қосымша қаражат бөлінген жағдайда, бөлім жоғарыда көрсетілген құжаттар қоса берілген өтінімдерді қосымша қабылдауды бөлім белгілеген мерзімде жүзеге асырады.

4. Порядок выплаты субсидий
21. Управление составляет сводный реестр СХТП в течение пяти рабочих дней после представления списка отделом по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, для возмещения затрат за приобретенные гербициды у поставщика гербицидов в текущем году и четвертом квартале предыдущего года.
22. Для получения субсидий за приобретенные гербициды у поставщика гербицидов управление на основании сводных реестров СХТП в течение трех рабочих дней после их составления формирует ведомость для выплаты субсидий СХТП по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
23. Перечисление причитающихся субсидий на банковские счета СХТП и производителей осуществляется управлением в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам до 30-го числа соответствующего месяца путем представления в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате с приложением счетов к оплате в двух экземплярах.
При этом перечисление причитающихся субсидий на банковские счета СХТП и производителей в декабре месяце осуществляется управлением до 20 декабря соответствующего года.
24. Управление в срок до 5 июля и 25 декабря соответствующего года представляет в уполномоченный орган сводную информацию об использовании субсидий.
3. Порядок выплаты субсидий на удешевление стоимости биоагентов
(энтомофагов) и биопрепаратов
1. Условия выплаты субсидий
25. Субсидии предназначаются СХТП для удешевления (до 40 %) затрат при приобретении биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений, у поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов.
26. Поставщиками биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов являются физические или юридические лица, осуществляющие производство биоагентов (энтомофагов) в Республике Казахстан, имеющие специально оснащенные производственные биолаборатории и биофабрики, и/или резидент Республики Казахстан, осуществляющий реализацию биоагентов (энтомофагов).
27. Бюджетные субсидии предоставляются в соответствии с нормами субсидий на 1 грамм (штук) биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, приобретенных у поставщиков.
2. Перечень необходимых документов
28. СХТП в сроки, установленные отделом, представляют в отдел заявку для включения в список СХТП на получение субсидий (далее – список СХТП) по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, при этом одновременно предоставляются оригиналы счета–фактуры и товарно–транспортной накладной, выданных поставщиком биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов.
СХТП в день приема заявки выдается расписка о принятии заявки.
В случае выделения дополнительных средств, отдел осуществляет дополнительный прием заявок с приложением вышеуказанных документов в установленный отделом срок.

29. Осы Қағидалардың 25-тармағына сәйкес субсидиялар алатын, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын шартта айтылған мерзімдерде төлейтін АШТӨ де бюджеттік субсидиялар алушылардың тізіміне енгізіледі.
30. Мынадай жағдайларда:
1) тиісті түрде ресімделмеген өтінім берілгенде;
2) өтінім берудің осы Қағидалардың 28 және 29-тармақтарында белгіленген мерзімі бұзылғанда субсидиялар берілмейді.
3. ВАК-тың жұмыс тәртібі
31. Бөлiм құжаттарды қабылдау аяқталған күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде оларды өңдеудi жүзеге асырады және ВАК-тың қарауына ұсынады.
32. ВАК сегіз жұмыс күнi iшiнде бөлiм ұсынған құжаттарды қарайды және тиесiлi субсидиялар сомасын көрсете отырып, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ тiзiмiн қалыптастырады және оны аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiне, ал Астана мен Алматы қалалары бойынша – қала әкiмiне бекiтуге жiбередi. Бұл ретте, субсидиялауға жататын биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың көлемi бөлiнген бюджет қаражаты мен әрбiр АШТӨ-нiң егiс алаңдарының мөлшерi ескерiле отырып, АШТӨ-нiң өтiнiмдерiне барабар белгiленедi.
Аталған АШТӨ тiзiмiне қосудан бас тартылған жағдайда, бөлiм АШТӨ-ге тiзiм жасалған сәттен бастап үш жұмыс күнiнен кешiктiрмей бас тарту себебiн көрсете отырып, жазбаша хабарлама бередi.
33. Аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана, Алматы қалалары) әкiмi екi жұмыс күнi iшiнде АШТӨ тiзiмiн бекiтедi.
34. Аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана және Алматы қалалары) әкімі АШТӨ тізімін бекіткеннен кейін бөлім ауданның (облыстық маңызы бар қаланың, Астана және Алматы қалаларының) жергілікті атқарушы органының интернет-ресурсында және ресми баспа басылымдарында тиесілі субсидиялар сомасын көрсете отырып, АШТӨ тізімін орналастырады және оны басқармаға ұсынады.
35. АШТӨ өтiнiм берiлген биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар көлемiн сатып алудан немесе өтеуден бас тартқан жағдайда, ВАК осы биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар көлемiн АШТӨ тiзiмiне енгізілген басқа АШТӨ арасында әрбiр АШТӨ-нiң егiс алаңдарының мөлшерiне қарай қайта бөледi.
4. Субсидия төлеу тәртібі
36. Бөлім тізімді ұсынғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде басқарма осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы жылы биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар жеткізушіден биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар сатып алған және өткен жылдың төртінші тоқсанында шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алмаған АШТӨ шығындарын ішінара өтеуге арналған АШТӨ-нiң жиынтық тiзiлiмiн жасайды.

29. СХТП, оплачивающие стоимость биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов в сроки, оговоренные в договоре, которые получают субсидии в соответствии с пунктом 25 настоящих Правил, также включаются в список получателей бюджетных субсидий.
30. Субсидии не предоставляются в случаях:
1) предоставления ненадлежащим образом оформленной заявки;
2) нарушения сроков предоставления заявки, установленных пунктами 28 и 29 настоящих Правил.
3. Порядок работы МВК
31. Отдел в течение десяти рабочих дней с даты окончания приема документов осуществляет их обработку и представляет на рассмотрение МВК.
32. МВК в течение восьми рабочих дней рассматривает представленные отделом документы и формирует список СХТП по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, с указанием причитающейся суммы субсидии и направляет его на утверждение акиму района (города областного значения), а по городам Астане и Алматы – акиму города. При этом объемы подлежащих субсидированию биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов устанавливаются пропорционально заявкам СХТП с учетом выделенных бюджетных средств и размера посевных площадей каждого СХТП.
В случае отказа во включении в данный список СХТП, отдел не позднее трех рабочих дней с момента составления списка выдает СХТП письменное уведомление с указанием причины отказа.
33. Аким района (города областного значения, городов Астана и Алматы) в течение двух рабочих дней утверждает список СХТП.
34. Отдел в течение трех рабочих дней после утверждения списка СХТП акимом района (города областного значения, городов Астана и Алматы) размещает на интернет-ресурсе местного исполнительного органа района (города областного значения, городов Астана и Алматы) и в официальных печатных изданиях список СХТП с указанием причитающейся суммы субсидии и представляет его в управление.
35. В случае отказа СХТП от приобретения или возмещения заявленного объема биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, МВК перераспределяет данный объем биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов между остальными СХТП, включенными в список СХТП, в зависимости от размера посевных площадей каждого СХТП.
4. Порядок выплаты субсидий
36. Управление составляет сводный реестр СХТП в течение пяти рабочих дней после представления списка отделом по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, для частичного возмещения затрат СХТП, которые приобрели биоагенты (энтомофаги) и биопрепараты у поставщика биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов в текущем году и не получили субсидии для частичного возмещения затрат в четвертом квартале предыдущего года.

37. Биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар жеткiзушiлерден сатып алынған биоагенттерге (энтомофагтарға) және биопрепараттарға субсидиялар алу үшiн басқарма АШТӨ-нiң жиынтық тiзiлiмдерi негiзiнде оларды жасағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ-ге субсидиялар төлеуге арналған ведомость қалыптастырады.
38. Тиесілі субсидияларды АШТӨ-нің және өндірушілердің банк шоттарына аударуды басқарма төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес тиісті айдың 30-күніне дейін аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне екi данада төлем шоттарымен қоса төлем шоттарының тiзiлiмiн ұсыну арқылы жүзеге асырады.
Бұл ретте, тиесілі субсидияларды АШТӨ-нің және өндірушілердің банк шоттарына желтоқсан айында аударуды басқарма тиісті жылдың 20 желтоқсанына дейін жүзеге асырады.
39. Басқарма тиiстi жылдың 5 шiлдесiне және 25 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде уәкiлеттi органға субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпарат бередi.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауылшаруашылық дақылдарын өңдеуге
арналған гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
_____________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала әкiмдiгiнiң толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Өтінім
______ л ( кг) көлемiнде ___________________________________________,
(гербицид түрi)
______ л (кг) көлемiнде ____________________________________________,
(гербицид түрi)
______ л (кг) көлемiнде ___________________________________________,
(гербицид түрi)
гербицидтер сатып алу үшiн субсидиялар алуға арналған ауыл
шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң тiзiмiне қосуды сұраймын.
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк немесе анықтама – заңды тұлға үшін
тіркеу нөмірі
тіркеу күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркеу күні
кім берді
2.
Жеке басын куәландыратын құжат – жеке тұлға үшiн
жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі
ЖСН
кім берді
берілген күні
Дара кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк – жеке тұлға үшiн
орналасқан жері
тіркеу күні
кім берді
3.
Жер учаскесiне сәйкестендiру және (немесе) құқық белгiлейтiн құжат
актінің нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық ауданы, га
оның ішінде егістік
нысаналы мақсаты
сәйкестендiру құжатының нөмірі мен берілген күні кім берді
жер пайдаланушының атауы
4.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң анықтамасы
ЖСК
Кбе
Банктің деректемелері:
банктің атауы
БСК
К/ш
БСН
Кбе
5.
Сәйкестiк сертификаты (Қазақстан Республикасында өндірілген сатып алынған гербицидтерге)
сертификаттың әрекет ету мерзімі
нөмірі
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)
өтініш беруші (атауы, мекенжайы)
кім берді
6.
Шығу тегінің сертификаты/ сапа сертификаты (импорттық гербицидтерге гербицидтерді өңдірушінің)
экспорттаушы/жүк жөнелтуші
импортшы/жүк алушы
тауардың атауы
берілген күні мен орны
7.
Гербицидтер жеткізушілердің мемлекеттік лицензиясы (пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) және өткізу жөніндегі қызметпен айналысуға)
лицензияның нөмірі
толық атауы
орналасқан жері
лицензияның түрі
кіші қызмет түрінің (әрекет) атауы
кім берді
берілген күні
Ауылшаруашылық дақылдың атауы
Алаңы, га
1 га-ға гербицидтерді қолданудың ғылыми ұсынылған нормалары
Өңделетін алаңның көлемi, га
Гербицид түрі (л, кг)
Ұсынылған ақпараттың дәйектілігін растаймын және дәйекті емес
мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына
сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
______________________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))            (қолы)
Басшысы ______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))         (қолы)
Мөр орны
20__ жылғы «___»______________
Өтiнiм қарауға 20__жылғы «___»____________ қабылданды
_____________________________________________________________________
(өтiнiштi қабылдаған жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауылшаруашылық дақылдарын өңдеуге
арналған гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
«Бекiтемiн»
________________________________________
(облыстың атауы)
________________________________________
аудан (облыстық маңызы бар қала,
Астана және Алматы қалалары) әкiмi
_________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрi)
20__жылғы «__» ____________________
Бюджеттік субсидиялар алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын
өндiрушiлердiң тiзiмi
ағымдағы жылы гербицидтер жеткізушіден гербицидтер сатып алған
АШТӨ және өткен 20__ жылғы төртінші тоқсанда шығындарын ішінара
өтеуге субсидиялар алмаған АШТӨ шығындарын ішінара өтеуге арналады
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН/ БСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Гербицид түрi
Сатып алынған гербицидте рдің көлемi, (л, кг)
1 л (кг) гербицидтердің құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
Жиыны:
ВАК төрағасы ___________________________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
ВАК мүшелері: __________________________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
________________________________________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Мөр орны
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауылшаруашылық дақылдарын өңдеуге
арналған гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң жиынтық
тiзiлiмi
ағымдағы жылы гербицидтер жеткізушіден гербицидтер сатып алған
АШТӨ және өткен 20__ жылғы төртінші тоқсанда шығындарын ішінара
өтеуге субсидиялар алмаған АШТӨ шығындарын ішінара өтеуге арналады
Аудан (қала)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН/БСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Гербицид түрi
Сатып алынған гербицидте рдің көлемi, (л, кг)
1 л (кг) гербицидтердің құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:
Басқарманың құрылымдық
бөлiмшесiнiң басшысы ___________________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауылшаруашылық дақылдарын өңдеуге
арналған гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
«Бекiтемiн»
_____________облысының (қаласының)
басқарма басшысы ___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрi)
20__жылғы «__» ____________________
20__ жылғы «__» _________ «__» _________ аралығында субсидиялар
төлеуге арналған ведомость
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге:
Ауданның атауы
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер дiң атауы
Гербицид түрi
Гербицид тердi сатып алған күні
Сатып алынған гербицидтер үшiн шығынды өтеуге нақты берiлген құжаттар, (л, кг)
жыл басынан бері
20__ж. «__» – «__» аралығында
1
2
3
4
5
6
Жиыны:
кестенің жалғасы
1 л (кг) бюджеттiк субсидиялардың нормативi, теңге
Тиесiлi бюджеттiк субсидияла р сомасы, теңге
Жыл басынан төленгенi , теңге
Тиесiлi бюджеттiк субсидиялар сомасының қалдығы, теңге
20__ ж. «__» ________ төлеуге жататыны, теңге
7
8
9
10
11
Төлеу сомасы ___________ (цифрмен) __________________ (жазбаша) теңге
Басқарманың құрылымдық
бөлiмшесiнiң басшысы ____________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Бас бухгалтер ___________________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауылшаруашылық дақылдарын өңдеуге
арналған гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
_____________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала әкiмдiгiнiң толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса))
Өтінім
_________грамм (дана) көлемінде _____________________________________
(биоагент түрі)
биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды сатып алу үшін
субсидиялар алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің
тізіміне қосуды сұраймын.
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк немесе анықтама – заңды тұлға үшін
тіркеу нөмірі
тіркеу күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркеудің күні
кім берді
2.
Жер учаскесiне сәйкестендiру және (немесе) құқық белгiлейтiн құжат
актінің нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық ауданы, га
оның ішінде егістік
нысаналы мақсаты
сәйкестендiру құжатының нөмірі мен берілген күні,
кім берді
жер пайдаланушының атауы
3.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң анықтамасы
ЖСК
Кбе
Банктің деректемелері:
Банктің атауы
БСК
К/ш
БСН
Кбе
Ауылшаруашылық дақылдың атауы
Алаңы, га
1 га биоагенттерді қолданудың ғылыми ұсынылған нормалары
Өңделетін алаңның көлемi, га
Биоагент түрі (дана, гр)
1
2
3
4
5
Ұсынылған ақпараттың дәйектілігін растаймын және дәйекті емес
мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына
сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын
_____________________________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))              (қолы)
Басшысы _____________________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))               (қолы)
Мөр орны
20___ жылғы «___» _______________
Өтінім қарауға 20__ жылғы «___» ___________ қабылданды.
_____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауылшаруашылық дақылдарын өңдеуге
арналған гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
«Бекiтемiн»
________________________________________
(облыстың атауы)
________________________________________
аудан (облыстық маңызы бар қала,
Астана және Алматы қалалары) әкiмi
________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрi)
20__жылғы «__» ____________________
Бюджеттік субсидиялар алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын
өндiрушiлердiң тiзiмi
ағымдағы жылы биоагенттер (энтомофагтар) мен биопрепараттарды
жеткізушіден биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар сатып
алған АШТӨ және өткен 20__ жылғы төртінші тоқсанда шығындарын ішінара
өтеуге субсидиялар алмаған АШТӨ шығындарын ішінара өтеуге арналады
Ауыл шаруашылы ғы тауарын өндiрушiн iң атауы
ЖСН/БСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Биоагент (энтомофаг) және биопрепарат
түрi
Сатып алынған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттард ың көлемi, (грамм, дана)
1 грамм (дана) биоагенттердің (энтомофагтарлың) және биопрепараттардың құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
ВАК төрағасы ___________________________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))          (қолы)
ВАК мүшелері ___________________________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))          (қолы)
________________________________________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))          (қолы)
Мөр орны
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауылшаруашылық дақылдарын өңдеуге
арналған гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
7-қосымша
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң жиынтық
тiзiлiмi
ағымдағы жылы биоагенттер (энтомофагтар) мен биопрепараттарды
жеткізушіден биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар сатып
алған АШТӨ және өткен 20__ жылғы төртінші тоқсанда шығындарын ішінара
өтеуге субсидиялар алмаған АШТӨ шығындарын ішінара өтеуге арналады
Аудан (қала)
Ауыл шаруашылы ғы тауарын өндiрушiн iң атауы
ЖСН/БСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Биоагент (энтомофаг) және биопрепарат түрi
Сатып алынған биоагентте  рдің (энтомофаг тардың) және биопрепара ттардың көлемi, (грамм, дана)
1 грамм (дана) биоагенттер дің (энтомофагт ардың) және биопрепарат тардың құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:
ВАК төрағасы __________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))        (қолы)
ВАК мүшелері _________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))        (қолы)
_______________________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))        (қолы)
Мөр орны
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауылшаруашылық дақылдарын өңдеуге
арналған гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Бекiтемiн»
_____________облысының (қаласының)
басқарма басшысы___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)), мөрi)
20__жылғы «__» ____________________
20__ жылғы «__» _________ «__» _________ аралығында субсидиялар
төлеуге арналған ведомость
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге:
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң атауы
Биоагент (энтомофаг) және биопрепарат түрi
Биоагенті (энтомофаг ті) және биопрепара тті сатып алған күні
Сатып алынған биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар үшiн шығынды өтеуге нақты берiлген құжаттар, (грамм, дана)
жыл басынан
бері
20__ж. «__» ________ «__»
аралығында
1
2
3
4
5
Жиыны:
кестенің жалғасы
1 грамм (дана) бюджеттiк субсидиялардың нормативi, теңге
Тиесiлi бюджеттiк субсидияла р сомасы, теңге
Жыл басынан төленгенi, теңге
Тиесiлi бюджеттiк субсидиялар сомасының қалдығы, теңге
20__ ж. «__» ________
төлеуге жататыны, теңге
6
7
8
9
10
Төлеу сомасы __________ (цифрмен) __________________ (жазбаша) теңге.
Басқарманың құрылымдық
бөлiмшесiнiң басшысы ____________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Бас бухгалтер ___________________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)

37. Для получения субсидий за приобретенные биоагенты (энтомофаги) и биопрепараты у поставщика биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов управление на основании сводных реестров СХТП в течение трех рабочих дней после их составления формирует ведомость для выплаты субсидий СХТП по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
38. Перечисление причитающихся субсидий на банковские счета СХТП и производителей осуществляется управлением в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам до 30-го числа соответствующего месяца путем представления в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате с приложением счетов к оплате в двух экземплярах.
При этом перечисление причитающихся субсидий на банковские счета СХТП и производителей в декабре месяце осуществляется управлением до 20 декабря соответствующего года.
39. Управление в срок до 5 июля и 25 декабря соответствующего года представляет в уполномоченный орган сводную информацию об использовании субсидий.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений
В ___________________________________________________________________
(полное наименование акимата области, района, города)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица)
Заявка
Прошу включить в список сельскохозяйственных товаропроизводителей на
получение субсидий для приобретения гербицидов в объеме
_____________________________________________________________ л, (кг)
(вид гербицидов)
в объеме ____________________________________________________ л (кг),
(вид гербицидов)
в объеме _____________________________________________________ л (кг)
(вид гербицидов)
п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
2.
Документ, удостоверяющий личность, – для физического лица
номер документа, удостоверяющего личность
ИИН
кем выдано
дата выдачи
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица
местонахождение
дата регистрации
кем выдано
3.
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, га
в том числе пашни
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование землепользователя
4.
Справка банка второго уровня о наличии текущего счета
ИИК
Кбе
Реквизиты банка:
наименование банка
БИК
К/С
БИН
Кбе
5.
Сертификат соответствия (на приобретенные гербициды, произведенные в Республике Казахстан)
срок действия сертификата
номер
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес)
кем выдано
6.
Сертификат происхождения/ сертификат качества (производителя гербицидов на импортные гербициды)
экспортер/грузоотправитель
импортер/грузополучатель
наименование товара
дата и место выдачи
7.
Государственная лицензия поставщиков гербицидов (на занятие деятельностью по производству (формуляция) и реализации пестицидов (ядохимикатов)
номер лицензии
полное наименование
местонахождение
вид лицензии
наименование подвида
деятельности (действия)
кем выдано
дата выдачи
Наименование
сельскохозяйственной
культуры
Площадь, га
Научно
рекомендованные
нормы применения
гербицидов на 1 га
Размер
обрабатываемой
площади, га
Вид гербицида
(л, кг)
1
2
3
4
5
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений
в соответствии с законами Республики Казахстан
_______________________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Руководитель _______________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))   (подпись)
Место печати
«___» __________ 20___ г.
Заявка принята к рассмотрению «___» __________ 20___ г.
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) ответственного лица,
принявшего заявление, подпись)
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений
«Утверждаю»
Аким ________________________________
района (города областного значения,
городов Астаны и Алматы)
_____________________________________
(наименование области)
_____________________________________
(Ф.И.О. при наличии, подпись, печать)
«___» __________ 20__ года
Список
сельскохозяйственных товаропроизводителей на
получение бюджетных субсидий
для частичного возмещения затрат СХТП, которые приобрели
гербициды у поставщика гербицидов в текущем году и не получили
субсидии для частичного возмещения затрат в четвертом квартале
предыдущего 20___ года
Наименованиесельхозтоваро-производителя
ИИН/БИН
Текущий счет сельхозтоваро-производителя
Вид гербицида
Объем
приобретенных
гербицидов, (л, кг)
Стоимость
1 л (кг)
гербицидов,
тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
Председатель МВК ______________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Члены МВК: ____________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))    (подпись)
_______________________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))          (подпись)
Место печати
Приложение 3
к Правилам субсидирования
стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений
Сводный реестр отечественных
сельхозтоваропроизводителей
для частичного возмещения затрат СХТП, которые приобрели
гербициды у поставщика гербицидов в текущем году и не получили
субсидии для частичного возмещения затрат в четвертом квартале
предыдущего 20___ года
Район
(город)
Наименованиесельхозтоваро-производителя
ИИН/БИН
Текущий счет сельхозтоваро-производителя
Вид гербицида
Объем приобретенных гербицидов, (л, кг)
Стоимость 1 л (кг) гербицидов,
тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
Руководитель структурного
подразделения управления ________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Приложение 4
к Правилам субсидирования
стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений
«Утверждаю»
руководитель управления
____________________ области (города)
_____________________________________
(Ф.И.О. при наличии, подпись, печать)
«___» ________ 20___ год
Ведомость для выплаты субсидий
за период с «___» ______ по «___» _____ 20__ года
отечественным сельхозтоваропроизводителям:
Наименование
района
Наименование отечественныхсельхозтоваро-производителя
Видгербицида
Датаприобретения
гербицидов
Фактически представлено документов на возмещение затрат за приобретенные гербициды, (л, кг)
с начала года
за период с «___»
по «___» 20___ г.
1
2
3
4
5
6
Итого:
продолжение таблицы
Норматив
бюджетных
субсидий
на 1 л (кг),
тенге
Причитающаяся
сумма
бюджетных
субсидий,
тенге
Оплачено
с начала
года, тенге
Остаток
причитающейся
суммы бюджетных
субсидий,
тенге
Подлежит к оплате
на «__» ______ 20__г,
тенге
7
8
9
10
11
Сумма к оплате ______ (цифрами) ____________________ (прописью) тенге
Руководитель структурного
подразделения управления __________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Главный бухгалтер _________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Приложение 5
к Правилам субсидирования
стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений
В ___________________________________________________________________
(полное наименование акимата области, района, города)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица)
Заявка
Прошу включить в список сельскохозяйственных товаропроизводителей на
получение субсидий для приобретения биоагентов (энтомофагов) и
биопрепаратов _______________________________________ (вид биоагента)
в объеме _________ (грамм, штук)
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
2.
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, га
в том числе пашни
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование землепользователя
3.
Справка банка второго уровня о наличии текущего счета
ИИК
Кбе
Реквизиты банка:
наименование банка
БИК
К/С
БИН
Кбе
Наименование
сельскохозяйственной
культуры
Площадь, га
Научно
рекомендованные
нормы применения
биоагентов на 1 га
Размер
обрабатываемой
площади, га
Вид биоагента
(штук, гр)
1
2
3
4
5
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений
в соответствии с законами Республики Казахстан
______________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Руководитель _______________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Место печати
«____» ____________ 20___ г.
Заявка принята к рассмотрению «_____» ___________ 20___ г.
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) ответственного лица, принявшего
заявление, подпись)
Приложение 6
к Правилам субсидирования
стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений
«Утверждаю»
Аким ________________________________
района (города областного значения,
городов Астаны и Алматы)
_____________________________________
(наименование области)
_____________________________________
(Ф.И.О. при наличии, подпись, печать)
«___» __________ 20__ года
Список
сельскохозяйственных товаропроизводителей на
получение бюджетных субсидий
для частичного возмещения затрат СХТП, которые приобрели
биоагенты (энтомофаги) и биопрепараты у поставщика биоагентов
(энтомофагов) и биопрепаратов в текущем году и не получили субсидии
для частичного возмещения затрат в четвертом квартале предыдущего
20___ года
Наименование
сельхозтоваро-производителя
ИИН/БИН
Текущий счет сельхозтоваро-производителя
Вид
биоагентов
(энтомофагов) и
биопрепаратов
Объем
приобретенных
биоагентов
(энтомофагов) и
биопрепаратов,
(грамм, штук)
Стоимость
1 грамма
(штук)
биоагентов
(энтомофагов) и
биопрепаратов тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
Председатель МВК ________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))   (подпись)
Члены МВК: ______________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))      (подпись)
__________________________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))            (подпись)
Место печати
Приложение 7
к Правилам субсидирования
стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений
Сводный реестр отечественных
сельхозтоваропроизводителей
для частичного возмещения затрат СХТП, которые приобрели
биоагенты (энтомофаги) и биопрепараты у поставщика биоагентов
(энтомофагов) и биопрепаратов в текущем году и не получили субсидии
для частичного возмещения затрат в четвертом квартале предыдущего
20___ года
Район
(город)
Наименование
сельскохозяйственного
товаропроизводителя
ИИН/БИН
Текущий счет сельхозтоваро-производителя
Вид
биоагентов
(энтомофагов)
и биопрепаратов
Объем
приобретенных
биоагентов
(энтомофагов)
и биопрепаратов,
(грамм, штук)
Стоимость
1 грамма
(штук)
биоагентов
(энтомофагов)
и биопрепаратов
тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
7
8
9
10
Итого:
Председатель МВК ________________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))   (подпись)
Члены МВК: ______________________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))      (подпись)
_________________________________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))             (подпись)
Место печати
Приложение 8
к Правилам субсидирования
стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений
«Утверждаю»
руководитель управления
_____________________ области (города)
______________________________________
(Ф.И.О. при наличии., подпись, печать)
«___» ________ 20___ год
Ведомость для выплаты субсидий
за период с «___» _____ по «___» _____ 20__ года
отечественным сельхозтоваропроизводителям:
Наименование
отечественных
сельхозтоваро-производителя
Вид
биоагентов
(энтомофагов)
и биопрепаратов
Дата
приобретения
биоагентов
(энтомофагов)
и биопрепаратов
Фактически представлено документов на возмещение затрат за приобретенные биоагенты (энтомофаги) и биопрепараты, (грамм, штук)
с начала года
за период с «___»
по «___» 20___ г.
1
2
3
4
5
Итого:
продолжение таблицы
Норматив
бюджетных
субсидий
на 1 грамм
(штук), тенге
Причитающаяся
сумма
бюджетных
субсидий,
тенге
Оплачено
с начала
года, тенге
Остаток
причитающейся
суммы бюджетных
субсидий,
тенге
Подлежит к оплате
на «__» ______ 20__г,
тенге
6
7
8
9
10
Сумма к оплате _____ (цифрами) _____________________ (прописью) тенге
Руководитель структурного
подразделения управления __________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Главный бухгалтер _________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)