Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 маусымдағы № 607 қаулысы. 1-тармақтың 26) тармақшасын қоспағанда, күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1108 қаулысымен
Ескерту. 1-тармақтың 26) тармақшасын қоспағанда, күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.12.2015 № 1108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығын және ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10) «Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсу және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысы жоқ мақсаттар үшін ауыз су сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2014 года № 607
Сноска. Утратило силу, за исключением подпункта 26) пункта 1 постановлением Правительства РК от 29.12.2015 № 1108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра энергетики РК от 23.04.2015 г. № 301; приказ Министра сельского хозяйства РК от 06.05.2015 г. № 18-1/415.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015  № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015  № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
3) утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015  № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
4) утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015  № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
5) утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015  № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
6) утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015  № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
7) утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015  № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
8) утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015  № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
9) утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015  № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
10) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества»;

11) «Арнайы су пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
12) «Экономика салаларында су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
13) «Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
14) «Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының режимін келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
15) «Су объектілерін конкурстық негізде оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
16) «Ағаш кесу және орман билетін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
17) «Сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар үшін; аңшылық шаруашылығы; қосымша орман пайдалану қажеттілігіне ұзақ мерзімді орман пайдалану үшін орман ресурстары берілетін мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
18) «Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын аумақтық бөлімшелерде мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
19) «Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесінің объектілерін алып қоюға квоталар бөлу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
20) «Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында бекіре балық түрлері уылдырығының саудасына арналған марканы бекіту және оны Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сатуға арналған марканы беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
21) «Жерсiндiруге рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
22) «Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
23) «Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
24) «Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған жағдайда, биологиялық негіздеме негізінде заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, мелиорациялық аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды, молайту мақсатындағы аулауды жүзеге асыруға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

11) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на специальное водопользование»;
12) стандарт государственной услуги «Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения в отраслях экономики»;
13) стандарт государственной услуги «Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника»;
14) стандарт государственной услуги «Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках»;
15) стандарт государственной услуги «Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе»;
16) стандарт государственной услуги «Выдача лесорубочного и лесного билета»;
17) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования»;
18) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда в территориальных подразделениях»;
19) стандарт государственной услуги «Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов»;
20) стандарт государственной услуги «Утверждение марки для торговли икрой осетровых видов рыб на внешнем рынке Республики Казахстан и выдача марки для торговли ею на внутреннем рынке Республики Казахстан»;
21) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на акклиматизацию»;
22) стандарт государственной услуги «Согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений»;
23) стандарт государственной услуги «Регистрация в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения»;
24) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на осуществление любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах, расположенных на особо охраняемых природных территориях со статусом юридического лица, на основании биологического обоснования при наличии положительного заключения государственной экологической экспертизы»;

25) «Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
26) «Дала кеміргіштерін жою кезінде, сондай-ақ жануарлардың құтыруы мен басқа да ауруларының індеті жағдайларында жануарлар әлемі объектілерін улы химикаттарды қолдана отырып аулауға келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыстарды орындауға және
қызметтер көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Озонды бұзатын заттарды және құрамында солардың өнімдері бар
заттарды Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан
Республикасының аумағына әкелуге және осы елдерге Қазақстан
Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге,
құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«І санаттағы объектілер үшін экологиялық рұқсаттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«І санаттағы объектілерге мемлекеттік экологиялық сараптаманың
қорытындыларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін қысқарту
саласындағы кәсіптік верификациялық және валидациялық
(детерминациялық) қызметті жүзеге асыратын тәуелсіз ұйымдарды
аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Парниктік газдар шығарындыларына сертификат беру және қайта
ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Экологиялық ақпарат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.10.2015 № 808 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты
суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсу және
шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысы жоқ мақсаттар
үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер

25) стандарт государственной услуги «Выдача справки о происхождении вылова»;
26) стандарт государственной услуги «Согласование добычи объектов животного мира с применением ядохимикатов при истреблении полевых грызунов, а также в случаях эпизоотии бешенства и других болезней животных».
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 01.10.2015 № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей
среды»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015 № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в
Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в
эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015 № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на производство работ с использованием
озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015 № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Выдача экологических разрешений для объектов I категории»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015 № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Выдача заключений государственной экологической
экспертизы для объектов I категории»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015 № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Регистрация паспортов опасных отходов»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015 № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Аккредитация независимых организаций, осуществляющих
профессиональную верификационную и валидационную
(детерминационную) деятельность в области сокращения выбросов и
поглощений парниковых газов»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015 № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Выдача и переоформление сертификатов
на выбросы парниковых газов»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015 № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт оказания государственной услуги
«Представление экологической информации»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 01.10.2015 № 808 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого
качества для целей, не связанных с питьевым и
хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где
отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются
достаточные запасы подземных вод питьевого качества» 1. Общие положения

1. «Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсу және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысы жоқ мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан
әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсырған тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсу және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысы жоқ мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жер асты суларын пайдалануға уәкілетті лауазымды адам қол қойған қағаз түріндегі рұқсат.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ауызсу және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы суды пайдалану негіздемесіне қатысты мәліметтерді, су пайдалану мақсатын, жерасты суларын өндірудің жылдық және маусымдық есептік көлемін, сондай-ақ қолданыстағы және резервтік ұңғымалардың санын қамтитын еркін нысандағы өтініш.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдарың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне,
әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

1. Государственная услуга «Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
(далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2.Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут.
4) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества, в бумажном виде за подписью уполномоченного должностного лица.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно с 09.00 часов до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
заявление в произвольной форме, содержащее сведения относительно обоснования использования подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением, цели водопользования, расчетного объема добычи подземных вод в год и по сезонам, а также количества эксплуатационных и резервных скважин.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг

10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе тиісті облыстың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органы басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша түрде почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе облыстың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органының кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе облыстың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органының кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен уақыты) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе облыстың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органының басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, облыстың жергілікті атқарушы органының мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:
1) жеке тұлға – тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілген қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
өзгеде талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.eco.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.eco.gov.kz интернет ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығында (1414) орналастырылған.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Арнайы су пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер

10. Для обжалования решений, действий (бездействий) местных исполнительных органов областей, городов Астана и Алматы, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо соответствующего местного исполнительного органа области, города Астана и Алматы, непосредственным представителям государственной услуги по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или местного исполнительного органа области, города Астана и Алматы в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или местного исполнительного органа области, города Астана и Алматы с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или местного исполнительного органа области, города Астана и Алматы для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или соответствующего местного исполнительного органа области, города Астана и Алматы, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
17. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
18. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на специальное водопользование» 1. Общие положения

1. «Арнайы су пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) жұмыс күні ішінде, ал шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – қағаз түрінде арнайы су пайдалануға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат).
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат беру туралы өтініш;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтаманың түпнұсқасы;
* Ескертпе: «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
3) су шаруашылығы құрылысының, гидромелиоративтік жүйелердің немесе құрылғылардың паспорты;

1. Государственная услуга «Выдача разрешения на специальное водопользование» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается бассейновыми инспекциями по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 30 (тридцать) календарных дней, а для субъектов малого предпринимательства – в течение 10 (десять) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на специальное водопользование (далее – разрешение) в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно с 09.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление о выдаче разрешения по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия свидетельства* или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
* примечание: свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;.
3) паспорт водохозяйственного сооружения, гидромелиоративных систем или устройств;

4) салық органында есепте қою туралы куәліктің көшірмесі немесе дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі.
Су тарту үшін су объектілерін пайдалануға байланысты рұқсат алу үшін қосымша мыналар ұсынылады:
1) су тұтынушылар мен олардың суға қажеттіліктері туралы мәліметтер;
2) су жинау есебі құрылғыларының бар болуы және жиналатын су сапасын бақылау (байқау) туралы мәліметтер.
Гидроэнергетика мақсаттары үшін су объектілерін пайдалануға байланысты рұқсатты алу үшін қосымша мыналар ұсынылады:
1) гидроэлектр станциясының белгіленген қуаты туралы деректер;
2) энергетикалық, су ағызу және өзге де құрылыстардың өткізу қабілеті туралы мәліметтер;
3) балық қорғау және балық жіберу құрылыстары туралы мәліметтер;
4) жоғарғы және төменгі бьефтердегі су режимі мен су сапасының көрсеткіштерін бақылау (қадағалау) құралдарының болуы туралы мәліметтер;
5) гидроэнергетика мұқтаждарына су ресурстарын пайдаланудың мәлім етілген көрсеткіштері туралы деректер.
Суды алмастан жерүсті қабатындағы су объектілерін пайдалануға байланысты рұқсатты алу үшін қосымша мыналар ұсынылады:
1) кеменің техникалық сипаттамалары;
2) кеменің тіркелген порты (тіркелу орны) көрсетіле отырып, оны пайдалануға Кеме қатынасы тіркелімінің рұқсаты;
3) кемеде құралатын сарқынды сулардың, қалдықтар мен шығарындылардың бүкіл көлемін қабылдау үшін жағалау және жүзбелі құрылғылармен қамтамасыз етілуі туралы деректер;
4) су объектісінің және қоршаған ортаның жай-күйіне теріс әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілерді пайдалану және жұмыстарды жүргізу кезінде акватория учаскесіндегі су сапасын бақылау (қадағалау) құралдарының болуы туралы мәліметтер.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ қызметті берушінің және
(немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызмет беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Министрліктер үйі (сол жағалау), Орынбор көшесі № 8, № 14 кіреберіс, телефон 8 (7172) 74-08-09.
Шағым жазбаша түрде почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымда:

4) копия свидетельства о постановке на учет в налоговом органе или копия свидетельства о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя.
Для получения разрешения, связанного с использованием водных объектов для забора воды, дополнительно представляются:
1) сведения о водопотребителях и потребности их в воде;
2) сведения о наличии средств учета забора воды и контроля (наблюдения) за качеством забираемых вод.
Для получения разрешения, связанного с использованием водных объектов для целей гидроэнергетики, дополнительно представляются:
1) данные об установленной мощности гидроэлектростанции;
2) сведения о пропускной способности энергетических, сбросных и иных сооружений;
3) сведения о рыбозащитных и рыбопропускных сооружениях;
4) сведения о наличии средств контроля (наблюдения) за показателями водного режима и качества воды в верхнем и нижнем бьефах;
5) данные о показателях заявленного использования водных ресурсов на нужды гидроэнергетики.
Для получения разрешения, связанного с использованием поверхностных водных объектов без изъятия воды, дополнительно представляются:
1) технические характеристики судна;
2) разрешение регистра судоходства на эксплуатацию судна с указанием порта его приписки (места регистрации);
3) данные об обеспеченности береговыми и плавательными устройствами для приема всего объема сточных вод, отходов и отбросов, образующихся на судне;
4) сведения о наличии средств контроля (наблюдения) за качеством воды на участке акватории при эксплуатации объектов и производстве работ, которые оказывают или могут оказать негативное влияние на состояние водного объекта и окружающей среды.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателя и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо Министерства по адресу: 010000, город Астана, Дом министерств (левый берег), улица Орынбор № 8, подъезд № 14, телефон 8 (7172) 74 08 09.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившего в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течении пяти рабочих дней со дня его регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлға – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.eco.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Арнайы су пайдалануға
рұқсатты беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Нысан
Кімге _________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
Кімнен ________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның толық атауы)
Арнайы су пайдалануға рұқсат беру туралы өтініш
__________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Су кодексінің 66-бабының 6-тармағына сәйкес
су пайдалану түрін көрсету)
рұқсат беруіңізді сұраймын.
1. Жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер:
1) жеке тұлғалар үшін жеке басын куәландыратын құжаттың немесе
заңды тұлғалар үшін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы
куәліктің деректері, ___________________________________
(№, кім және қашан берді)
2) мекенжайы __________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй №, телефон, факс)
3) филиалдары, өкілдіктері_____________________________________
4) су пайдалануға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты,
байланыс телефоны____________________________________________________
2. Жерүсті суларын (ағызылатын сарқынды суларды, жерасты су
көзін) алу және (немесе) пайдалану орындарының координаттары
көрсетілген ахуалдық схемасы (қоса беріледі)
3. Су пайдалану мақсаты _____________________________________
4. Су объектісінің немесе өнеркәсіптік, коммуналдық-тұрмыстық,
дренаждық және басқа да сарқынды сулардың ағынын бұруды қабылдауға
арналған құрылыс атауы. Негізгі гидрологиялық және гидрогеологиялық
сипаттамалары, су пайдаланудың басқа да шарттары
_____________________________________________________________________

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13.Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение
к Стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на специальное
водопользование»
Форма
в ________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
от _______________________________________________________
(полное наименование юридического или физического лица)
Заявление
о выдаче разрешения на специальное водопользование
Прошу выдать разрешение на
_____________________________________________________________________
(указать вид водопользования в соответствии с пунктом 6 статьи 66
Водного кодекса Республики Казахстан)
1. Сведения о физическом или юридическом лице:
1) данные документа, удостоверяющего личность для физических
лиц или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации)
юридического лица для юридических лиц) ______________________________
(№, кем и когда выдано)
2) адрес ______________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
3) филиалы, представительства _________________________________
4) фамилия, имя, отчество, контактный телефон лица,
ответственного за водопользование ___________________________________
2. Ситуационная схема мест забора и (или) использования
поверхностных вод (сброса сточных вод, источника подземных вод) с
указанием координат (прилагается)
3. Цель водопользования _______________________________________
4. Наименование водного объекта или сооружения,
предназначенного для приема сброса промышленных, коммунально-бытовых,
дренажных и других сточных вод. Основные гидрологические и
гидрогеологические характеристики, другие условия водопользования ___

5. Жерүсті суларын (ағызылатын сарқынды суларды, алынатын
жерасты суларын) алудың және (немесе) пайдаланудың есептік көлемі осы
Арнайы су пайдалануға рұқсат беру туралы өтінішке қосымшаға сәйкес
ұсынылады.
6. Өнімнің бір бірлігіне кететін жерүсті, жерасты және сарқынды
сулардың үлестік шығыстары___________________________________________
7. Су пайдалануды бастау және аяқтаудың болжамды
мерзімі______________________________________________________________
8. Су пайдаланушының өндірістік қызметінің сипаттамасы
(шығарылатын өнімнің көлемі, қызметкерлердің, қызмет көрсетілетінхалықтың саны, қуаты, суарылатын учаскелердің алаңдары)
_________________________________
9. Арнайы су пайдалануға бұрын берілген рұқсаттың деректері
(егер өтініш берушіде бар болса, нөмірі, берілген күні, кім берді,
қолданылу мерзімі, жерүсті және жерасты суларын алу және (немесе)
пайдалану жөніндегі пайдалану, өнеркәсіптік және басқа да сарқынды
суларды жерүсті су объектілеріне ағызу тәжірибесі)___________________
10. Су пайдалануды есепке алуға, режимдік байқаулар мен
зертханалық талдаулар жүргізуге арналған жабдықтардың сипаттамалары
_____________________________________________________________________
Өтініш беруші
_____________________________________________________________________
(қолы)                                    (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
20___ жылғы «_____» ___________
Өтініш 20____жылғы «____» ____________қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
«Арнайы су пайдалануға
рұқсатты беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Жер үсті суларын (ағызылатын сарқынды суларды, алынатын жер
асты су көзін) алу және (немесе) пайдаланудың есептік көлемі
№ р/с
Айлар
Литр/секунд
Текше метр/тәул.
Текше метр/ай
1
2
3
4
5
1
Қаңтар
2
Ақпан
3
Наурыз
4
Сәуір
5
Мамыр
6
Маусым
7
Шілде
8
Тамыз
9
Қыркүйек
10
Қазан
11
Қараша
12
Желтоқсан
Барлығы жылына,
текше метр/жылына
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Экономика салаларында су тұтынудың және су бұрудың үлестік
нормаларын келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Экономика салаларында су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Су ресурстары комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

5. Расчетный объем забора и (или) использования поверхностных
вод (сбрасываемых сточных вод, забираемых подземных вод)
представляется согласно приложению к настоящему заявлению о выдаче
разрешения на специальное водопользование.
6. Удельные расходы поверхностных, подземных и сточных вод на
единицу продукции____________________________________________________
7. Предполагаемые сроки начала и окончания водопользования ____
8. Характеристика производственной деятельности
водопользователя (объем выпускаемой продукции, численность
работников, обслуживаемого населения, мощность, площади орошаемых
участков) ___________________________________________________________
9. Данные ранее выданного разрешения на специальное
водопользование (номер, дата выдачи, кем выдано, срок действия, если
таковые имеются у заявителя, опыт эксплуатации по забору и (или)
использованию поверхностных и подземных вод, сброса промышленных,
коммунально-бытовых, дренажных и других сточных вод) ________________
10. Характеристика оборудования для учета использования вод,
ведению режимных наблюдений и лабораторных анализов _________________
______________________________________
(номер, срок действия разрешения)
Заявитель _____________________________________________________
(подпись)                (фамилия, имя, отчество)
Место печати
«  »        20 года
Заявление принято к рассмотрению « » 20 года
_____________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество лица, принятовшего заявление)
Приложение
к Заявлению о выдаче
разрешения на специальное
водопользование
Расчетный объем забора и (или) использования поверхностных
вод (сбрасываемых сточных вод, забираемых подземных вод)
п/п
Месяцы
Литр/секунд
Кубический
метр/сутки
Кубический
метр/месяц
1
2
3
4
5
1
Январь
2
Февраль
3
Март
4
Апрель
5
Май
6
Июнь
7
Июль
8
Август
9
Сентябрь
10
Октябрь
11
Ноябрь
12
Декабрь
Итого в год,
кубический метр/год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения
в отраслях экономики» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения в отраслях экономики» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по водным ресурсам Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – экономика салаларында су тұтынуды және су бұрудың үлестік нормаларын қағаз түріндегі келісу.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) тасымалдайтын желілердегі, су тұтыну нүктелерiндегi судың шығынын, ысырабын есепке алуды ұйымдастыруды және су объектілерінен су алу көлемдерiн қысқарту мүмкiндiгiн жыл сайынғы талдау жөніндегі деректер;
3) түрлі технологиялық процестер мен су тұтынудың салыстырмалы нормаларына су шығынының жобалық нормативтері.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ қызметті берушінің және
(немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызмет беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Министрліктер үйі (сол жағалау), Орынбор көшесі № 8, № 14 кіреберіс, телефон 8 (7172) 74-08-09.
Шағым жазбаша түрде почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің не Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымда:

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
8. Результат оказания государственной услуги – согласование удельных норм водопотребления и водоотведения в отраслях экономики в бумажном виде.
9. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы услугодателя с понедельника по пятницу включительно с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление в произвольной форме;
2) данные по ежегодному анализу организации учета расходы вод, потерь воды в транспортирующих сетях, точках потребления воды и возможности сокращения объемов изъятия воды из водных объектов;
3) проектные нормативы расхода воды на различные технологические процессы и удельные нормы водопотребления.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий),
центральных государственных органов, а также услугодателя и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо Министерства по адресу: 010000, город Астана, Дом министерств (левый берег), улица Орынбор № 8, подъезд № 14, телефон 8 (7172) 74 08 09.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобы, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившего в адрес услугодателя, Министерства, подлежат рассмотрению в течении пяти рабочих дней со дня его регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлға – тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.eco.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде интернет-ресурсында орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефоны: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын
жергілікті халықтың мұқтажы үшін әуесқойлық (спорттық) балық
аулауға жолдама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – әуесқойлық (спорттық) балық аулауға қағаз түріндегі жолдама (бұдан әрі – жолдама).
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет алушылар) ақылы көрсетіледі.
Төлемақы жолдама алған жер бойынша бюджетке 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 501-бабына сәйкес жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін мөлшерлемелер бойынша бір килограммына 0,017 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде төленеді.
Мемлекеттік баж екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда төленеді, олар мөлшері мен күнін растайтын құжат (түбіртек) береді.

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Выдача путевки на проведение любительского (спортивного)
рыболовства, для нужд местного населения, проживающего в
охранной зоне Маркакольского государственного природного
заповедника» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Маркакольским государственным природным заповедником (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 1 (один) рабочего дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – путевка на осуществление любительского (спортивного) рыболовства (далее – путевка) в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим лицам (далее – услугополучатели).
Плата уплачивается в бюджет по месту получения путевки по ставкам платы за пользование животным миром в соответствии со статьей 501 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) в размере
0,017 месячного расчетного показателя за один килограмм.
Государственная пошлина оплачивается в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, которыми выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.

8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызмет алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажет құжаттар тізбесі:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) тұрғылықты жерінен анықтама;
3) жеке тұлғалар үшін салыстыруға түпнұсқасын бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақының төленгенін растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы оның көшірмесіне қойылған белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Министрліктер үйі (сол жағалау), Орынбор көшесі, № 8, №14 кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74 08 09.
Шағым жазбаша түрде почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің не Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымда:

8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому  законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) заявление в произвольной форме;
2) справка с места жительства;
3) копия документа удостоверяющего личность услугополучателя, с представлением оригинала для сверки для физических лиц;
5) документ, подтверждающий уплату в бюджет за пользование животным миром.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо Министерства по адресу: 010000, город Астана, Дом министерств (левый берег), улица Орынбор № 8, подъезд № 14, телефон 8 (7172) 74 08 09.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобы, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлға – тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.eco.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған,
сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және
(немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының режимін келісу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының режимін келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.е.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства – www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средствам единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства
нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах
и (или) участках» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными инспекциями Комитета рыбного хозяйства Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – в течение 3 (три) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз жеткізгіштегі немесе электрондық құжат нысанындағы көрсетілетін қызметті көрсетушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының режимін келісу (бұдан әрі – келісу).
7. Мемлекеттік қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес өтініш;
порталда:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрдегі сұрау салу.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсету мониторингі ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, оның тіркелгені туралы көшірмесіндегі белгі қағаз жеткізгіште өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.

5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках (далее – согласование) на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
заявление согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
на портал:
запрос в электронном виде согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверяющего ЭЦП услугополучателя.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне,
әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Министрліктер үйі (сол жағалау), Орынбор көшесі, № 8, № 14 кіреберіс, телефон 8 (7172) 74 08 09.
Шағым жазбаша түрде почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің не Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымда:
1) жеке тұлға – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо Министерства по адресу: 010000, город Астана, Дом министерств (левый берег), улица Орынбор № 8, подъезд № 14, телефон 8 (7172) 74 08 09.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срок и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын
өзге де талаптар
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер орындарының мекенжайы Министрліктің www.eco.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефоны: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Уылдырық шашу кезеңінде
балық аулауға тыйым салынған,
сондай-ақ алық аулауға тыйым
салынған су айдындарында және
(немесе) учаскелерінде су көлігі
қозғалысының режимін келісу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Нысан
___________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Мекенжайы ________________________
(индексі, қала, аудан, облыс,
көше, үй №, телефон)
Өтініш берушінің деректемелері ______________
(Заңды тұлғаны/дара кәсіпкерді мем.тіркеу
(қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе
анықтаманың №, банктік сәйкестендіру нөмірі,
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ
балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе)
учаскелерінде кеме қатынасы режимін келісу туралы
өтініш
Кеме иесінің атауы___________________________________________________
Кеме жүргізушінің аты, тегі, әкесінің аты (бар болса)
Кеменің атауы________________________________________________________
Кеменің тіркеу нөмірі _______________________________________________
Кеменің техникалық параметрлері:_____________________________________
Ұзындығы (метр)______________________________________________________
Ені (метр) __________________________________________________________
Тұнуы (см) __________________________________________________________
Кемедегі ескіш бұрандасының айналу жылдамдығы (айн/мин)______________
Кеменің типі_________________________________________________________
Кеменің маркасы _____________________________________________________
Қозғалтқыштың қуаты _________________________________________________
Кеме қатынасының мақсаты ___________________________________________
Жүзу мерзімі 20__жылғы _______ бастап ________қоса алғанда
Жүзу бағдары_________________________________________________________
Кеменің тұрағы ______________________________________________________
Өкілдің аты, тегі, әкесінің аты (бар болса)__________________________
Өтініш берілген күн __________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Су объектілерін конкурстық негізде оқшауланған немесе бірлесіп
пайдалануға беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средствам «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Согласование режима судоходства в
запретный для рыболовства нерестовый
период, а также в запретных для
рыболовства водоемах и (или) участках»
Форма
В __________________________________________
(полное наименование государственного органа)
От _________________________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес ______________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя_________________________
____________________________________________
(№ свидетельства или справки о гос. регистрации (перерегистрации)
юридических лиц/индивидуальных предпринимателей, банковский
идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер)
Заявление
О согласовании режима судоходства в запретный для рыболовства
нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и
(или) участках.
Наименование судовладельца __________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) судоводителя
Наименование судна __________________________________________________
Регистрационный номер судна _________________________________________
Технические параметры судна (длина, ширина, осадка):
Длина (в метрах) ____________________________________________________
Ширина (в метрах) ___________________________________________________
Осадка (см) _________________________________________________________
Скорость вращения гребных винтов на судах (об/мин) __________________
Тип судна ___________________________________________________________
Марка судна _________________________________________________________
Мощность двигателя __________________________________________________
Цель судоходства ____________________________________________________
Сроки движения с ___________ по ____________20____года
Маршрут движения ____________________________________________________
Место стоянки _______________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) представителя __________________
Дата обращения ______________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Предоставление водных объектов в обособленное или совместное
пользование на конкурсной основе» 1. Общие положения

1. «Су объектілерін конкурстық негізде оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 60 (алпыс) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - су объектісін оқшау немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы облыстардың жергілікті атқарушы органдары шешімінің және (немесе) конкурс нәтижесі туралы конкурстық комиссияның хаттамасы негізінде берілген облыстардың жергілікті атқарушы органдары мен конкурстың жеңімпазы арасындағы су объектісін оқшау немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы қағаз түріндегі шарт.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) конкурсқа қатысуға еркін нысандағы өтініш;
2) конкурсқа қатысушыға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар (нотариалды куәландырылған көшірмелер):
су объектісін пайдаланудың мәлімделген мақсаттарына сай материалдық-техникалық базаның болуы;
қаржыландыру көздері мен көлемін көрсетіп, үш және одан да көп жылдарға арналған жылдар бойынша даму жоспары (су қорғау іс-шараларын жүргізуді, су объектісін ұтымды пайдалану, су ресурстарын қорғау, су объектілерін абаттандыру жөніндегі іс-шараларды қоса алғанда);
конкурсқа қатысушы міндеттемелерінің барлық түрі бойынша банк немесе банк филиалы алдында анықтама берілген күннің алдында үш айдан астам уақытқа созылған мерзімі өтіп кеткен берешегінің жоқ екені туралы конкурсқа қатысушыға қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының қол қойылған және мөр басылған анықтамасының түпнұсқасы (конкурсқа қатысушы екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болған жағдайда, бұл анықтама осындай банктердің әрқайсысынан беріледі), анықтама конкурстық өтінімдер салынған конверттер ашылатын күннің алдындағы бір айдан ерте берілмеуге тиіс;
бірінші басшы немесе оны алмастыратын адам қол қойған соңғы қаржы жылы үшін бухгалтерлік теңгерімнің түпнұсқасы (егер конверттерді ашу ағымдағы жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде жүргізілсе, онда соңғы қаржы жылының алдындағы қаржы жылындағы бухгалтерлік теңгерімнің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі ұсынылуы мүмкін);
үш айдан астам уақытқа (төлем мерзімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда) салық берешегі және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің жоқ екені не салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша бір теңгеден аз берешектің бар екені туралы конкурстық өтінімдер салынған конверттер ашылатын күннен бұрын бір ай ішінде берілген тиісті салық органы анықтамасының түпнұсқасы;

1. Государственная услуга «Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе»
(далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
(далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей (далее – услугодатели).
Прием заявлени и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги услугодателем:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 60 (шестьдесят) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи услугополучателем конкурсной заявки – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – договор о представлении водного объекта в обособленное или совместное пользование между местным исполнительным органом области и победителем конкурса в бумажном виде на основании решения местного исполнительного органа области о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование и (или) протокола конкурсной комиссии об итогах конкурса.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы услугодателя с понедельника по пятницу включительно с 09.00 часов до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление на участие в конкурсе в произвольной форме;
2) документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к участнику конкурса (нотариально заверенные копии):
наличие материально-технической базы, соответствующей заявляемым целям использования водного объекта;
план развития по годам на три и более года с указанием источников и объемов финансирования (включая проведение водоохранных мероприятий, мероприятий по рациональному использованию водного объекта, охране водных ресурсов, благоустройству водных объектов);
оригинал справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается участник конкурса, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств участника конкурса, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка (в случае, если участник конкурса является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков), выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;
оригинал бухгалтерского баланса за последний финансовый год, подписанный первым руководителем или лицом, его замещающим (в случае, если вскрытие конвертов происходит в срок до 30 апреля текущего года, то могут представляться оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году);
оригинал справки соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям более, чем за три месяца (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан), либо о наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям менее одного тенге, выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;

3) мыналардың нотариалды расталған көшірмелері:
жарғы;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтаманың түпнұсқасы;
* Ескертпе: «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, жеке куәлік немесе паспорт және салық төлеушінің куәлігі;
4) инвестициялардың қысқаша негіздемесі бар конкурсқа қатысушының су объектісін пайдалануға қатысты ниеті;
5) мыналар:
жергілікті өкілді органдар белгілеген шарттарда жалпы су пайдалану құқығын сақтау;
су қорғаудың іс-шараларын жүзеге асыру;
оқшау немесе бірлесіп пайдалануға берілетін су объектілерінде жеке тұлғалардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету, су объектілерінің су қорғау аймақтарының аумақтарында шаруашылық және өзге де қызметтің белгіленген режимін сақтау жөніндегі міндеттемелерін қамтиды.
Конкурстық өтінім беттері нөмірленіп, тігілген күйінде беріледі, соңғы бетіне қол қойылады және мөрмен (бар болған жағдайда) куәландырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне,
әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Облыстардың жергілікті атқарушы органдарының, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не тиісті облыстың жергілікті атқарушы органы басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша түрде почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің не облыстың жергілікті атқарушы органының кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе облыстың жергілікті атқарушы органының кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе облыстың жергілікті атқарушы органының басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе тиісті облыстың жергілікті атқарушы органының мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымда:

3) нотариально заверенные копии:
устава;
свидетельства* или оригинал справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
*примечание: Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, удостоверения личности или паспорта и свидетельства налогоплательщика – для физических лиц;
4) намерение участника конкурса в отношении использования водного объекта с кратким обоснованием инвестиций;
5) обязательства по:
соблюдению прав общего водопользования на условиях, установленных местными представительными органами;
осуществлению водоохранных мероприятий;
обеспечению безопасности физических лиц на водных объектах, предоставляемых в обособленное или совместное водопользование, соблюдению установленного режима хозяйственной и иной деятельности на территории водоохранных зон водных объектов.
Конкурсная заявка представляется в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя страница заверяется подписями и печатью (при наличии).
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Для обжалования решений, действий (бездействий) местных, исполнительных органов областей, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо соответствующего местного исполнительного органа области по адресам, указанным в пункте 12 стандарта государственной услуги.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или местного исполнительного органа области в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или местного исполнительного органа области с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или местного исполнительного органа области для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или соответствующего местного исполнительного органа области подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлға – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілген қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.eco.gov.kz. интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» бөлімінде орналастырылған.
13 Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.eco.gov.kz. интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» бөлімінде және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығында (1414) орналасқан.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Ағаш кесу және орман билетін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Ағаш кесу және орман билетін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік қызмет) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті мемлекеттік орман иеленушілер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсырған сәттен бастап - 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз нысанда ағаш кесу және (немесе) орман билетін беру.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет ресурсе www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Выдача лесорубочного и лесного билета» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лесорубочного и лесного билета» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается государственными лесовладельцами (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги услугодателем:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 3 (три) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов - 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача лесорубочного и (или) лесного билета в бумажной форме.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).

8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ағаш кесу билетін немесе орман билетін алу үшін жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
еркін нысандағы өтініш.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіліп, көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесінде тіркеу туралы оның көшірмесіндегі белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, облыстық жергілікті атқарушы
органдардың сондай-ақ қызмет көрсетушілердің және (немесе)
олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, облыстардың жергілікті атқарушы органдарының, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Министрліктер үйі (сол жағалау), Орынбор көшесі, № 8, № 14 кіреберіс, телефон 8 (7172) 74-08-09.
Шағым жазбаша түрде почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің, әкімдіктің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, тиісті облыстардың жергілікті атқарушы органының немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымда:

8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому  законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) для получения лесорубочного билета или лесного билета: заявление в произвольной форме.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, местных исполнительных
органов областей, а также услугодателей и (или) его должностных
лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, местных исполнительных органов областей, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо по адресу Министерства: 010000, город Астана, Дом министерств (левый берег), улица Орынбор № 8, подъезд № 14, телефон 8 (7172) 74 08 09.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, акимата или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, акимата или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобы, сроков и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, соответствующего местного исполнительного органа областей или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлға – тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын
өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мына интернет-ресурстарында орналастырылған:
1) Министрлік - www.eco.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті беруші: www.fhc.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімі.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефоны: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық
мақсаттар үшін; аңшылық шаруашылығы; қосымша орман пайдалану
қажеттілігіне ұзақ мерзімді орман пайдалану үшін орман
ресурстары берілетін мемлекеттік орман қоры жерлерінде
учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар үшін; аңшылық шаруашылығы; қосымша орман пайдалану қажеттілігіне ұзақ мерзімді орман пайдалану үшін орман ресурстары берілетін мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік Министрліктің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет – ресурсах:
1) Министерства – www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) услугодателя – www.ecokloh@eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средствам «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуги.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на использование участков под
объекты строительства на землях государственного лесного
фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное
лесопользование для оздоровительных, рекреационных,
историко-культурных, туристских и спортивных целей;
нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом лесного и охотничьего хозяйства Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – орман ресурстары сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар үшін, аңшылық шаруашылығының мұқтажы, жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілері үшін пайдалануға арналған қағаз не көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы рұқсат.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және оның басшысының қолтаңбасымен куәландырылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияны жүзеге асыратын тиісті жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесімен келісілген құрылыс объектісінің эскизі (эскиздік жобасы), оған мынадай құжаттарды қоса беріледі:
1) құрылыс объектісінің эскизін (эскиздік жобаны) келісу және учаскені құрылыс объектісі үшін пайдалануға рұқсат беру туралы еркін нысандағы жазбаша өтініш;
2) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартының нотариалды куәландырылған көшірмесі не салыстыру үшін түпнұсқасын бере отырып, оның көшірмесі;

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – в течение 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания –10 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования в бумажной либо в электронной форме, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
согласованный со структурным подразделением соответствующего местного исполнительного органа, осуществляющим функцию в сфере архитектуры и градостроительства, эскиз (эскизный проект) объекта строительства с приложением к нему следующих документов:
1) письменное заявление в произвольной форме о согласовании эскиза (эскизного проекта) объекта строительства и выдаче разрешения на использование участка под строительство объекта;
2) нотариально заверенная копия договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда либо его копия с представлением оригинала для сверки;

3) эскиздің (эскиздік жоба) мемлекеттік экологиялық сараптаманың және мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманың оң қорытындылары;
4) мемлекеттік орман иеленушінің жазбаша келісімі;
порталға:
сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияны жүзеге асыратын тиісті жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесімен келісілген құрылыс объектісінің электрондық эскизінің көшірмесі (эскиздік жобасы);
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұранымы;
2) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартының нотариалды куәландырылған электрондық көшірмесі;
3) эскиздің (эскиздік жоба) мемлекеттік экологиялық сараптаманың және мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманың оң қорытындылары;
4) мемлекеттік орман иеленушінің жазбаша келісімі.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы оның көшірмесіндегі белгі қағазға басылған түрінде өтініштің қабылдануының дәлелі болып табылады;
портал арқылы қызмет алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет нәтижесі алынған күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраным қабылдау туралы мәртебесі жіберіледі.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ қызмет көрсетушілердің және
(немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Министрліктер үйі (сол жағалау), Орынбор көшесі, № 8, № 14 кіреберіс, телефон 8 (7172) 74 08 09.
Шағым жазбаша түрде почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің не Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымда:

3) положительные заключения государственной экологической и санитарно-эпидемиологической экспертиз на эскиз (эскизный проект);
4) письменное согласование государственного лесовладельца;
на портале:
согласованная со структурным подразделением соответствующего местного исполнительного органа, осуществляющим функцию в сфере архитектуры и градостроительства, электронная копия эскиза (эскизный проект) объекта строительства;
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) нотариально заверенная электронная копия договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда;
3) положительные заключения государственной экологической и санитарно-эпидемиологической экспертиз на эскиз (эскизный проект);
4) письменное согласование государственного лесовладельца.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо по адресу Министерства: 010000, город Астана, Дом министерств (левый берег), улица Орынбор № 8, подъезд № 14, телефон 8 (7172) 74 08 09.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобы, сроков и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлға – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық
нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтің ерекшеліктері
ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мына интернет-ресурстарында орналастырылған:
1) Министрліктің: www.eco.gov.kz;
2) көрсетілетін қызметті берушінің: www.ecokloch.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман
пайдалану шартын аумақтық бөлімшелерде мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын аумақтық бөлімшелерде мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 5 (бес) жұмыс күн ішінде;

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет – ресурсах:
1) Министерства - www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) услугодателя - www.ecokloh@eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средствам «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация договора долгосрочного
лесопользования на участках государственного лесного
фонда в территориальных подразделениях» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда в территориальных подразделениях» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными инспекциями Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб – портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – в течение 5 (пять) рабочих дней;

2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – аумақтық бөлімшелердегі мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын қағаз не көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік тіркеу.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырылады және басшысы қол қояды.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес шартты мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
2) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөніндегі тендер комиссиясының хаттамасы;
3) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шарты 3 данада.
порталға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызмет беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында шартты мемлекеттік тіркеу туралы сұрау салу;
2) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөніндегі тендер комиссиясы хаттамасының көшірмесі;
3) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шарты – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы оның көшірмесіндегі белгі қағазға басылған түрінде өтініштің қабылдануының дәлелі болып табылады;
портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет нәтижесі алынатын күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда в территориальных подразделениях в бумажной и электронной форме, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – улугополучатели).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявление о государственной регистрации договора согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) протокол тендерной комиссии по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование;
3) договор долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда в 3 экземплярах;
на портал:
1) запрос о государственной регистрации договора в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия протокола тендерной комиссии по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование;
3) договор долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда – в виде электронной копии документа.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын
өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.eco.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
2) көрсетілетін қызмет берушінің – www.ecokloh@eco.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58. және мемлекеттік қызметтер көрсету жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Мемлекеттік орман қоры
учаскелерінде ұзақ мерзімді орман
пайдалану шартын аумақтық
бөлімшелерде мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
қосымша
Нысан
_____________________________________________________________ басшысы
_____________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты жері)
____________________________________________________________________
(заңды тұлға үшін – атауы, орналасқан жері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
телефон
Өтініш
Мен (біз)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін – тегі, аты-жөні, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлға үшін – атауы)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты немесе толық атауы және банк деректемелері)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
жасалған мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын тіркеуді сұраймын (сұраймыз).
Өтінішке қоса берілді 1._____________________________________________

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет – ресурсах:
1) Министерства – www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) услугодателя – www.ecokloh@eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средствам «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация договора
долгосрочного лесопользования на
участках государственного лесного фонда
в территориальных подразделениях»
Форма
Руководителю __________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, инициалы)
от __________________________________________________________________
(для физического лица – фамилия, имя, отчества, место проживания)
_____________________________________________________________________
(для юридического лица – наименование местонахождения)
_____________________________________________________________________
телефон
Заявление
Я (мы) ______________________________________________________________
(для физического лица – фамилия, имя, отчество,
_____________________________________________________________________
для юридического лица – наименование) прошу (просим) зарегистрировать
договор долгосрочного лесопользования на участках государственного
лесного фонда, заключенный с
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество или полное наименование и
банковские реквизиты)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаются: 1. _________________________________________

2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
20__ жылғы «___»__________          ___________________________
(өтініш берушінің қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесінің
объектілерін алып қоюға квоталар бөлу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесінің объектілерін алып қоюға квоталар бөлу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті:
1) аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қоюға квоталар бөлу кезінде – Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары;
2) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қоюға квоталар бөлу кезінде – Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған кезде:
аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қоюға квоталар бөлу – Қазақстан Республикасының Үкіметі аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар дүниесінің объектілерін алып қою лимиттерін бекіткеннен кейін күнтізбелік 10 (он) күн ішінде;
балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қоюға квоталар бөлу – Қазақстан Республикасының Үкіметі балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою лимиттерін бекіткеннен кейін күнтізбелік 21 (жиырма бір) күн ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз жеткізгіштегі бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесінің объектілерін алып қою квоталары (бұдан әрі – квота).
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілген қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.

2. _________________________________________
3. _________________________________________
«__» _______ 20___ года ____________________________
(подпись заявителя)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Распределение квот на изъятие объектов животного мира
на основании утвержденных лимитов» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
(далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается:
1) при распределении квот на изъятие видов животных, являющихся объектами охоты, – территориальными инспекциями Комитета лесного и охотничьего хозяйства;
2) при распределении квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных – территориальными инспекциями Комитета рыбного хозяйства (далее – услугодатели).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателей.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) при сдачи пакета документов услугодателю:
распределении квот на изъятие видов животных, являющихся объектами охоты, – в течение 10 (десять) календарных дней после утверждения Правительством Республики Казахстан лимитов на изъятие объектов животного мира, являющихся объектами охоты;
распределении квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных – в течение 21 (двадцати одного) календарного дня после утверждения Правительством Республики Казахстан лимитов на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – утвержденные квоты на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов (далее – разрешение) на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатели).
8. График работы услугодателя с понедельника по пятницу включительно с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қоюға квоталар бөлу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім беру қажет.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінімді алдындағы жылдың 1 қазанына дейін береді.
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қоюға квоталар бөлу кезінде:
осы мемлекеттік қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім беру қажет.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінімді алдындағы жылдың 1 ақпанына дейін береді.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсету мониторингі ақпараттық жүйесі арқылы алады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және
немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының, не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Министрліктер үйі (сол жағалау), Орынбор көшесі № 8, № 14-кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74 08 09.
Шағым жазбаша түрде почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымда:

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) услугодателю:
для распределения квот на изъятие видов животных, являющихся объектами охоты, необходимо представить:
заявку по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Услугополучатель представляет заявку до 1 октября предшествующего года.
Для распределения квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных необходимо представить:
заявку по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Услугополучатель представляет заявку до 1 февраля предшествующего года.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо Министерства по адресу: 010000, город Астана, Дом министерств (левый берег), улица Орынбор № 8, подъезд № 14, телефон 8 (7172) 74 08 09.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобы, срок и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежат рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлға – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің ? www.eco.gov.kz;
2) көрсетілетін қызметті берушінің www.fhc.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Бекітілген лимит негізінде
жануарлар дүниесінің объектілерін
алып қоюға квоталар бөлу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
______________________________________ аңшылық шаруашылығы үшін
Аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша
алып қою квотасын алуға өтінім
Аңшылық шаруашылығының атауы
Жануардың түрі
Үстіміздегі жылғы (дарақтар) саны
Бекітілген (дарақтар) алып қою квотасы
Сұралып отырған алу квотасы (дарақтар)
Оның ішінде (тұяқтылар үшін)
аталықтары
ұрғашылары
төлі
Берілген күні
МО
Аңшылық шаруашылығы
субъектісі басшысының Т.А.Ә. Қолы
«Бекітілген лимит негізінде
жануарлар дүниесінің объектілерін
алып қоюға квоталар бөлу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы су айдындарында
және (немесе) учаскелерінде жануарлар әлемі объектілерін
алып қоюға
ӨТІНІМ
1. Балық шаруашылығы субъектісінің атауы ______________________
2. Бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынының және
(немесе) учаскенің атауы ____________________________________________
_____________________________________________________________________
аумақтық бөлімшесімен жасалған Балық шаруашылығын жүргізуге арналған
______ жылғы «___» ________ № ____ шарт
3. Ағымдағы жылы балық ресурстарының өсімін молайтуға жұмсалған
қаржы қаражатының көлемі (мың/теңгемен) _____________________________
_____________________________________________________________________

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства: www.eco.gov.kz;
2) услугодателя: www.fhc.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Распределение квот на изъятие объектов
животного мира на основании утвержденных лимитов»
Заявка
на получение квоты на изъятие по видам животных,
являющихся объектами охоты для охотничьего хозяйства ___
Наименование охотхозяйства
Вид животного
Численность (особей) в текущем году
Запрашиваемая квота изъятия (особей)
В том числе (для копытных)
самцов
самок
сеголеток
Дата подачи
МП
Ф.И.О. руководителя субъекта
охотничьего хозяйства
подпись
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Распределение квот на изъятие объектов
животного мира на основании утвержденных лимитов»
ЗАЯВКА
на изъятие объектов животного мира в рыбохозяйственных
водоемах и (или) участках Республики Казахстан
1. Наименование субъекта рыбного хозяйства
___________________________________________
2. Наименование закрепленного рыбохозяйственного водоема и (или)
участка _____________________________________________________________
Договор на ведение рыбного хозяйства № _____ от «_____» _____________
года, заключенный с территориальным подразделением __________________
3. Объем финансовых средств, направленных в текущем году на
воспроизводство рыбных ресурсов (в тысячах тенге) ___________________

4. Аулау және көлік флотының болуы, соның ішінде:
1) қуаты 40 а/к және одан жоғары балық аулау кемелері (бірлік)
_______________________________________________________________
2) моторлы қайықтар (бірлік) __________________________________
3) көлік кемелері (бірлік) ____________________________________
5. Балық аулау қағидаларына сәйкес келетін балық ресурстарын
және басқа су жануарларын аулау құралдары:
1) торлар (дана) ______________________________________________
2) аулар, қабадандар (дана) ___________________________________
3) басқа да аулау құралдары (дана) ____________________________
6. Ағымдағы жылы бөлінген квотаның нақты игерілуі (тн) ________
7. Балықшылардың саны (адам) __________________________________
Берілген күні
МО
Балық шаруашылығы субъектісі Қолы
басшысының Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында бекіре балық
түрлері уылдырығының саудасына арналған марканы бекіту және
оны Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сатуға арналған
марканы беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында бекіре балық түрлері уылдырығының саудасына арналған марканы бекіту және оны Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сатуға арналған марканы беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында сатуға арналған марканы бекіту туралы бұйрық, сондай-ақ Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сатуға арналған қағаз жеткізгіштегі марканы беру.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.

4. Наличие добывающего и транспортного флота, в т.ч.:
1) рыболовецкие судна мощностью 40 и выше л/с (единиц) ______________
2) моторные лодки (единиц) __________________________________________
3) транспортные судна (единиц) ______________________________________
5. Наличие орудия лова рыбных ресурсов и добычи других водных
животных, соответствующего Правилам рыболовства:
1) невода (штук) ______________________________________________
2) сети, вентеря (штук) _______________________________________
3) других орудий лова (штук) __________________________________
6. Фактическое освоение выделенной квоты, в текущем году (тн) _______
_____________________________________________________________________
7. Количество рыбаков (человек) _____________________________________
Дата подачи
МП
Ф.И.О. руководителя субъекта рыбного хозяйства _______________
Подпись
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Утверждение марки для торговли икрой осетровых видов рыб
на внешнем рынке Республики Казахстан и выдача марки для
торговли ею на внутреннем рынке Республики Казахстан» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Утверждение марки для торговли икрой осетровых видов рыб на внешнем рынке Республики Казахстан и выдача марки для торговли ею на внутреннем рынке Республики Казахстан»
(далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом рыбного хозяйства Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – приказ об утверждении марки для торговли на внешнем рынке Республики Казахстан, а также выдача марки для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).

8. Көрсетілетін қызмет берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетілмей, кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сатуға арналған марканы беру кезінде:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі (жеке тұлға үшін);
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің* көшірмесі.
Ескертпе: «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
4) заңды тұлғаны құрусыз кәсіпкерлік қызметін жүзеге асыруға құқық беретін құжаттардың көшірмесі;
5) құрылтай құжатының көшірмесі (заңды тұлға үшін) (болған жағдайда);
6) егер мәлімделген уылдырық:
отандық-табиғи (жабайы) болса, мәлімделген уылдырық алынған бекіре балық түрлерін аулаудың заңдылығын растайтын осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес жануарлар дүниесін пайдалануға берілген рұқсаттың көшірмесін ұсыну қажет;
импорттық болса, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес әкімшілік орган уылдырықты Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге берген рұқсатының көшірмесін ұсыну қажет;
тәркіленген болса, тәркілеу туралы сот қаулысын ұсыну қажет;
7) маркалар үшін төлемақы туралы төлем тапсырысының төлнұсқасы, төлемақы мөлшері және төлеу деректемелері Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған: www.eco.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімі.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті лауазымды адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому  законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
при выдаче марки для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан:
1) заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
3) копия свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
Примечание: свидетельство* о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
4) копии документов, предоставляющих право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица;
5) копия учредительного документа (для юридического лица) (при наличии);
6) если заявленная икра:
отечественная-естественная (дикая), необходимо представить копию разрешения на пользование животным миром, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги, подтверждающего законность вылова осетровых видов рыб, из которых была изготовлена заявленная икра;
импортированная, необходимо представить копию разрешения административного органа на ввоз икры в Республику Казахстан согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
конфискованная, необходимо представить судебное постановление о конфискации;
7) подлинник платежного поручения об оплате за марки, размер платы и реквизиты оплаты которой размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг

14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефоны: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Қазақстан Республикасының сыртқы
нарығында бекіре балық түрлері
уылдырығының саудасына арналған
марканы бекіту және оны
Қазақстан Республикасының
ішкі нарығында сатуға арналған
марканы беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна
мен флора түрлерімен халықаралық сауда
туралы конвенция бойынша
Әкімшілік орган
_________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
_________________________________________
жеке тұлғаның (дара кәcіпкердің)
_________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
_________________________________________
мекенжайы, телефоны)
ӨТІНІШ
Бекіре балық түрлерінің уылдырығын ішкі нарықта сатуға арналған
маркаларды беруді сұраймын.
1
Мемлекеттік, орыс және латын тілдеріндегі атауы көрсетілген уылдырық түрі
2
Үлгінің шығу тегі (отандық, импортталған, тәркіленген), егер Қазақстан Республикасында қолдан өсірілген болса, әкімшілік органда тіркелгені туралы куәлігінің нөмірі мен мерзімін көрсету қажет
3
Өтінім берушінің мемлекеттік және орыс тіліндегі заңды мекенжайы (жеке тұлға үшін - үй мекенжайы, паспорттық деректері), олардың телефондары
4
Банкалар саны және уылдырықтың түрі бойынша салмағы
20__ жылғы _________________ Мөр орны _________________________
(өтініш берушінің күні)      (өтінім берушінің қолы және
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
«Қазақстан Республикасының сыртқы
нарығында бекіре балық түрлері
уылдырығының саудасына арналған
марканы бекіту және оны
Қазақстан Республикасының
ішкі нарығында сатуға арналған
марканы беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті
_____________________________________________________________________
(аумақтық бөлімше)
Нөмір:__________ Берілген күні: ________
Жануарлар дүниесін пайдалануға
РҰҚСАТ
Берілді:___________________________________________________
Пайдалану түрі:____________________________________________
Алып қою мақсаты:__________________________________________
Су қоймасының атауы:_______________________________________
Алып тастау тәсілі:________________________________________
Рұқсатты пайдалану үшін жауапты тұлғалар:__________________________________________________
Мекендейтін ортасынан алынуы жоспарланған жануарлар дүниесі объектілерінің тізбесі мен саны:
Балықтардың және басқа да су жануарларының түрлері
Саны (кг, тн)
Жыныс-жас құрамы (қажет болған жағдайда)________________________________
Алып қою мерзімі__________ бастап _____________ қоса алғанда
Болжамды алу учаскесінің ауданы (аумағы) мен шекарасы
_________________________________________________
Нақты орналасқан жері_______________________________________
Алып қою құралдары:_________________________________________
Алып қою құралдарының атауы
Саны дана
жүзу құралдары:
Кеменің типі
Саны дана
Уәкілетті адам:
«Қазақстан Республикасының сыртқы
нарығында бекіре балық түрлері
уылдырығының саудасына арналған
марканы бекіту және оны
Қазақстан Республикасының
ішкі нарығында сатуға арналған
марканы беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Конвенция о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (СИТЕС)
ОРИГИНАЛ
Original
Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora (CITES)
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
Ministry of Environment and Water Resources of the Republic of Kazakhstan
Экспорт
Export
Қазақстан Республикасындағы СИТЕС әкімшілік органы
Административный орган СИТЕС в Республике Казахстан
Management Authorities for CITES in the Republic of Kazakhstan
010000, Ministry House, Orynbor 8, Astana city, Republic of Kazakhstan Tel.: (+7172) 743325 Fax: (+7172) 743300
Импорт
Import
Реэкспорт
Re-export
Прочие
Other
Экспортер / Реэкспортер:
Exporter / Re-exporter:
Разрешение №:
Permit №:
Защитная марка №:
Security stamp №:
Действительно до:
Valid until:
Импортер:
Importer:
Особые условия:
Special conditions:
Для живых животных данное разрешение действительно только, если условия транспортировки соответствуют рекомендациям СИТЕС, а в случае авиаперевозки правилам ИАТА
For live animals this permit is only valid if the transport conditions conform to the CITES Guidelines for Transport of Live or, in the case of air transport, to the IATA Live Animal Regulations
Русское и латинское название животного или растения
Russian and scientific name of animal or plant
Описание образца, включая метки
Description of specimens, including identifying marks or numbers
Приложение
Appendix
Источник
Source
Цель
Purpose
Количество экземпляров или вес
Quantity: number of specimens or weight
А
Страна происхождения
Country of origin
Номер разрешения и дата
Permit № and date
В
Страна происхождения
Country of origin
Номер разрешения и дата
Permit № and date
Настоящее разрешение выдано:
This permit was issued on: ______________ ___________________________________________
Дата / Date Защитная марка, подпись и печать
Казахстан / Kazakhstan Security stamp, signature and official seal
Подтверждение экспорта / реэкспорта
Заполняется в пункте пересечения таможенной границы Республики Казахстан
Пункт пропуска: _________________
Дата: ___________________________
Подпись должностного лица и печать: _________________________
Номер коносамента/авианакладной: _________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Жерсiндiруге рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер

14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Утверждение марки для торговли икрой
осетровых видов рыб на внешнем рынке
Республики Казахстан и выдача марки
для торговли ею на внутреннем рынке
Республики Казахстан»
Форма
Административный орган
по Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой исчезновения
от ______________________________________
(полное наименование юридического лица,
_________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица
_________________________________________
(индивидуального предпринимателя), адрес,
_________________________________________
номер телефона)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать марки для торговли икрой осетровых видов рыб на
внутреннем рынке.
1
Вид икры с указанием его названия на государственном, русском и латинском языках
2
Происхождение образца (отечественная, импортированная, конфискованная), если произведена в Республике Казахстан искусственно, то необходимо указать номер и дату свидетельства о регистрации в административном органе
3
Юридический адрес (для физических лиц - домашний адрес, паспортные данные) заявителя на государственном и русском языках, их телефоны
4
Количество банок и вес икры по видам
_______________________ 20 __ года Место печати _____________________
(дата подачи заявления)                      (подпись и фамилия, имя,
отчество (при наличии)
заявителя)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Утверждение марки для торговли икрой
осетровых видов рыб на внешнем рынке
Республики Казахстан и выдача марки
для торговли ею на внутреннем рынке
Республики Казахстан»
Комитет рыбного хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
________________________________________________________________
(территориальное подразделение)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Утверждение марки для торговли икрой
осетровых видов рыб на внешнем рынке
Республики Казахстан и выдача марки
для торговли ею на внутреннем рынке
Республики Казахстан»
Конвенция о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (СИТЕС)
ОРИГИНАЛ
Original
Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora (CITES)
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
Ministry of Environment and Water Resources of the Republic of Kazakhstan
Экспорт
Export
Қазақстан Республикасындағы СИТЕС әкімшілік органы
Административный орган СИТЕС в Республике Казахстан
Management Authorities for CITES in the Republic of Kazakhstan
010000, Ministry House, Orynbor 8, Astana city, Republic of Kazakhstan Tel.: (+7172) 743325 Fax: (+7172) 743300
Импорт
Import
Реэкспорт
Re-export
Прочие
Other
Экспортер / Реэкспортер:
Exporter / Re-exporter:
Разрешение №:
Permit №:
Защитная марка №:
Security stamp №:
Действительно до:
Valid until:
Импортер:
Importer:
Особые условия:
Special conditions:
Для живых животных данное разрешение действительно только, если условия транспортировки соответствуют рекомендациям СИТЕС, а в случае авиаперевозки правилам ИАТА
For live animals this permit is only valid if the transport conditions conform to the CITES Guidelines for Transport of Live or, in the case of air transport, to the IATA Live Animal Regulations
Русское и латинское название животного или растения
Russian and scientific name of animal or plant
Описание образца, включая метки
Description of specimens, including identifying marks or numbers
Приложение
Appendix
Источник
Source
Цель
Purpose
Количество экземпляров или вес
Quantity: number of specimens or weight
А
Страна происхождения
Country of origin
Номер разрешения и дата
Permit № and date
В
Страна происхождения
Country of origin
Номер разрешения и дата
Permit № and date
Настоящее разрешение выдано:
This permit was issued on: ______________ ___________________________________________
Дата / Date Защитная марка, подпись и печать
Казахстан / Kazakhstan Security stamp, signature and official seal
Подтверждение экспорта / реэкспорта
Заполняется в пункте пересечения таможенной границы Республики Казахстан
Пункт пропуска: _________________
Дата: ___________________________
Подпись должностного лица и печать: _________________________
Номер коносамента/авианакладной: _________________________________
CITES PERMIT/CERTIFICATE №
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на акклиматизацию» 1. Общие положения

1. «Жерсiндiруге рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап ? 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жерсіндіруге арналған қағаз жеткізгіштегі рұқсат (бұдан әрі – рұқсат).
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті алушының жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі ? жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) заңды тұлға үшін – құрылтай құжатының және мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің немесе анықтаманың* көшірмелері және (немесе) дара кәсіпкер үшін – мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің жеке басты куәландыратын құжаттың (паспорт немесе жеке куәлік – жеке тұлға үшін) көшірмелері;
Ескертпе: «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;

1. Государственная услуга «Выдача разрешения на акклиматизацию» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными инспекциями Комитета рыбного хозяйства Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение
3 (три) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на акклиматизацию (далее – разрешение) на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копии учредительных документов, справки или свидетельства* о государственной регистрации для юридического лица и (или) для индивидуального предпринимателя, документ, удостоверяющий личность (паспорт или удостоверение личности – для физического лица).
Примечание: свидетельство* о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: көрсетілетін қызметті берушінің www.eco.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімі.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефоны: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Жерсiндiруге рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
___________________________________________
аумақтық балық шаруашылығы инспекциясына
(аумақтық бөлімшенің атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлғаның толық атауы)
_____________________________________________________________________
(мекенжайы, телефон және факс нөмірі)
Өтініш
_____________________________________________________________________
_____________________________жерсіндіруге рұқсат беруіңізді сұраймын.
(су қоймасының атауы көрсетіледі)
Мақсаты
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Балықты қорғау құрылғысының түрі
_____________________________________________________________________
Жерсіндірілген балықтар саны
_____________________________________________________________________
Жерсіндірілген балықтар салмағы
_____________________________________________________________________
Жерсіндіруді өткізу мерзімі _________________________________________
Жерсіндіруді өткізу ауданы __________________________________________
Басшы _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөр орны (заңды тұлғалар үшін)
20___ жылғы «____» ___________________
Өтініш 20___ жылғы «____» _______________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
өтінішті қабылдаған жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса))
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды
келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение
к стандарту государственной
услуги «Выдача разрешения
на акклиматизацию»
В_________________________________
территориальную инспекцию рыбного хозяйства
(наименование территориального подразделения)
от __________________________________________________________________
(полное наименование физического/юридического лица)
____________________________________________________________________
(адрес, номер телефона и факса)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать разрешение на акклиматизацию ___________________________
_____________________________________________________________________
(указать наименование водоема)
Цель_________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Вид рыбозащитного устройства_________________________________________
Количество акклиматизированной рыбы__________________________________
Вес акклиматизированной рыбы_________________________________________
Сроки проведения акклиматизации______________________________________
Район проведения акклиматизации______________________________________
Руководитель_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
Место печати (для юридических лиц)
«______» ___________20__ год.
Заявление принято к рассмотрению «___» ______________20___ г.
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись ответственного
лица, принявшего заявление)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Согласование установки рыбозащитных устройств
водозаборных сооружений» 1. Общие положения

2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.eco.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы (1414).
«Су тарту құрылыстарының
балық қорғау құрылғыларын
орнатуды келісу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
________________________________________
аумақтық балық шаруашылығы инспекциясына
(аумақтық инспекцияның атауы)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, заңды тұлғаның атауы)
____________________________________________________________
(мекенжайы, телефон және факс нөмірі)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_________________________________________ келісім беруіңізді сұраймын
Су тарту құрылысының түрі____________________________________________
_____________________________________________________________________
(қысқаша сипаттамасы)
Балық қорғау құрылғысының типі: _____________________________________
_____________________________________________________________________
(қысқаша сипаттама)
Су объектісінің орналасқан жері _____________________________________
_____________________________________________________________________
Балықты қорғау құрылғысын орнату күні/мерзімі _______________________
Басшы ____________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны (заңды тұлғалар үшін)
20___ жылғы «____» _________________
Өтініш 20___ жылғы «____» _______________________ қарауға қабылданды.
____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің
халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына
түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын
жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер

2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение
к стандарту государственной
услуги «Согласование установки
рыбозащитных устройств
водозаборных сооружений»
В_________________________________
территориальную инспекцию рыбного хозяйства
(наименование территориальной инспекции)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, наименование юридического лица)
_____________________________________________________________________
(адрес, номер телефона и факса)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать согласование на ________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Вид водозаборного сооружения ________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(краткая характеристика)
Тип рыбозащитного устройства ________________________________________
_____________________________________________________________________
(краткая характеристика)
Местонахождение водного объекта: ____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата/сроки проведения установки рыбозащитного устройства: ___________
Руководитель _________  _________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество)
Место печати (для юридических лиц)
«____» __________________ 20 ___ год.
Заявление принято к рассмотрению «___» ______________20___ г.
____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица,
принявшего заявление)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Регистрация в административном органе физических и юридических
лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды
которых включены в приложения I и II Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой
исчезновения» 1. Общие положения

1. «Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеуі» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті:
балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қоспағанда, жануарлар дүниесі мен өсімдіктерді қорғау, молықтыру және пайдалану саласында - Министрліктің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші);
балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында – Министрліктің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушілердің кеңсесі;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызметті көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағазға түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды тіркеу туралы қағаз жеткізгіштегі не көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тіркелген рұқсат.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге рұқсат алуға жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және оның басшысының қолтаңбасымен куәландырылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:

1. Государственная услуга «Регистрация в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
(далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается:
в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и растений – Комитет лесного и охотничьего хозяйства Министерства (далее – услугодатель);
в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных – Комитет рыбного хозяйства Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателей;
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю, а также при обращении на Портал – в течение 3 (трех) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – зарегистрированное свидетельство о регистрации физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатели).
8. График работы:

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30 дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін;
мемлекеттік қызмет алдын ала жазылмай және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш:
2) жануар түрінің шығу тегін растайтын құжат (жануарлар дүниесін пайдалануға берілген рұқсат қоса берілген сауда-саттық шарты (бұрынғы иесінің);
3) жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат;
4) жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды Қазақстан Республикасына әкелуге рұқсат.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсету мониторингі ақпараттық жүйесі арқылы алады.
порталда:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) жануар түрінің шығу тегін растайтын электрондық құжат түріндегі құжат (жануарлар дүниесін пайдалануға берілген рұқсат қоса берілген сауда-саттық шарты (бұрынғы иесінің);
3) мәліметтер нысаны түріндегі жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат;
4) жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды Қазақстан Республикасына әкелуге мәліметтер нысаны түріндегі рұқсат.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде беріледі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлға ретінде тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, төлем (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті лауазымды адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не почта байланысы арқылы) – қағаз жеткізгіште өтінішті қабылдау растамасы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, оның тіркелгені туралы көшірмесіндегі белгі болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности):
к услугодателю:
1) заявка по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, подтверждающий происхождение вида животного (договор купли-продажи с приложением разрешения на пользование животным миром (прежнего владельца);
3) разрешение на пользование животным миром;
4) разрешение на ввоз в Республику Казахстан животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя:
2) документ, подтверждающий происхождение вида животного (договор купли-продажи с приложением разрешения на пользование животным миром (прежнего владельца) в виде электронного документа;
3) разрешение на пользование животным миром в виде формы сведений;
4) разрешение на ввоз в Республику Казахстан животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, в виде формы сведений.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын
өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мына интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Министрліктің ? www.eco.gov.kz;
2) көрсетілетін қызметті берушінің www.fhc.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімі.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Жабайы фауна мен флораның құрып кету
қаупі төнген түрлерінің халықаралық
саудасы туралы конвенцияның І және ІІ
қосымшаларына түрлері енгізілген
жануарларды қолдан өсіруді жүзеге
асыратын жеке және заңды тұлғаларды
әкімшілік органда тіркеуі»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
қосымша
Нысан
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің
халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына
түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын
жеке және заңды тұлғаларды тіркеуге өтініш
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды тіркеу туралы куәлік беруді сұраймын.
Жануарлар түрлерінің атауы:
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік, орыс және латын тілдерінде)
Жануарлар түрлерінің шығу тегі:
_____________________________________________________________________
(еріксіз немесе жартылай ерікті жағдайларда өсірілді)
Мекенжайы: __________________________________________________________
(жеке тұлғаның/дара кәсіпкердің/заңды тұлғаның)
20___жылғы _________ ________________________________________________
(өтінім берілген күн) (қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған
жағдайда, биологиялық негіздеме негізінде заңды тұлға мәртебесі
бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су
объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды,
мелиорациялық аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды,
молайту мақсатындағы аулауды жүзеге асыруға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства: www.eco.gov.kz;
2 услугодателя: www.fhc.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средствам «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение
к стандарту государственной услуги
регистрации в административном органе
физических и юридических лиц,
осуществляющих искусственное разведение
животных, виды которых включены в
приложения I и II Конвенции о
международной торговле видами дикой
фауны и флоры, находящимися под угрозой
исчезновения
Форма
Заявление
на регистрацию физических и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных, виды которых включены в
приложения I и II Конвенции о международной торговле видами
дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Прошу выдать свидетельство о регистрации физических и
юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных,
виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой
исчезновения
Наименование видов животных: ________________________________________
(на государственном, русском и латинском языках)
Происхождение видов животных: _______________________________________
(разведен в неволе или полувольных условиях)
Адрес: _____________________________________________________________
(физического лица/ индивидуального предпринимателя/
юридического лица)
____________ 20__ г.  ______________________________________________
(дата подачи заявки) (подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии).
Место печати
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на осуществление любительского (спортивного)
рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского
лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах,
расположенных на особо охраняемых природных территориях со
статусом юридического лица, на основании биологического
обоснования при наличии положительного заключения
государственной экологической экспертизы» 1. Общие положения

1. «Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған жағдайда, биологиялық негіздеме негізінде заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, мелиорациялық аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды, молайту мақсатындағы аулауды жүзеге асыруға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті табиғат қорғау мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
әуесқойлық (спорттық) балық аулау – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
мелиорациялық аулау, ғылыми-зерттеу мақсатында аулау және өсімін молайту мақсатында аулау – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, мелиорациялық аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды, өсімін молайту мақсаттарында аулауды жүзеге асыруға арналған қағаз түріндегі рұқсат.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
жеке тұлғаларға әуесқойлық (спорттық) балық аулау үшін:
2 данада еркін нысандағы өтініш;
салыстыру үшін түпнұсқасы ұсыныла отырып, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
жеке және заңды тұлғаларға мелиорациялық аулау, ғылыми-зерттеу мақсатында аулау, өсімін молайту мақсаттарындағы аулау үшін:
2 данада еркін нысандағы өтініш;
салыстыру үшін түпнұсқасы ұсыныла отырып, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе *куәліктің көшірмесі;

1. Государственная услуга «Выдача разрешения на осуществление любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах, расположенных на особо охраняемых природных территориях со статусом юридического лица, на основании биологического обоснования при наличии положительного заключения государственной экологической экспертизы» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается природоохранными учреждениями (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю:
на любительское (спортивное) рыболовства – в течение 1 (одного) рабочего дня;
на мелиоративный лов, научно-исследовательский лов и на лов в воспроизводственных целях – в течение 10 (десяти) рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов - 30 минут;
максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на осуществление любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
для проведения любительского (спортивного) рыболовства для физических лиц:
заявление в произвольной форме в 2-х экземплярах;
копия документа, удостоверяющего личность услугополучателя, с представлением оригинала для сверки.
Для мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях для физических и юридических лиц:
заявление в произвольной форме в 2-х экземплярах;
копия документа удостоверяющего личность услугополучателя с представлением оригинала для сверки для физических лиц;
копия справки или *свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.

Ескертпе: «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
мелиорациялық аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды, өсімін молайту мақсаттарындағы аулауды жүзеге асыруға рұқсат беретін заңды тұлға жарғысының көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіліп, көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесінде тіркеу туралы оның көшірмесіне қойылған белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Министрліктер үйі (сол жағалау), Орынбор көшесі, № 8, № 14 кіреберіс, телефон 8 (7172) 74 08 09.
Шағым жазбаша түрде почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің не Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымда:

примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
копия устава юридического лица, по которому допускается осуществление мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг, жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо Министерства по адресу: 010000, город Астана, Дом министерств (левый берег), улица Орынбор № 8, подъезд № 14, телефон 8 (7172) 74 08 09.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобы, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлға – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.eco.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Балықтың қайдан ауланғаны
туралы анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
________________________________________
(аумақтық инспекцияның атауы)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________________
(мекенжайы, телефон және факс нөмірі)
Өтініш
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________ анықтама
беруіңізді сұраймын
_____________________________________________________________________
(қысқаша сипаттамасы)
Ауланған балықтың түрі:______________________________________________
_____________________________________________________________________
(қысқаша сипаттама)
Балықтың мөлшері (тонна)_____________________________________________
Балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің атауы
мен орналасқан жері:_________________________________________________
_____________________________________________________________________
Көлік жүк құжатының және сату-сатып алу шартының нөмірі және күні
(пайдаланушыны алып тастағанда)______________________________________
_____________________________________________________________________
Балықтың және басқа да су жануарларының ауланған күні/мерзімі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы _______________________________________________________________                  (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөр орны (заңды тұлғалар үшін)
20___ жылғы «____» _________________
Өтініш 20___ жылғы «____» _______________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса), қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
«Дала кеміргіштерін жою кезінде, сондай-ақ жануарлардың құтыруы
мен басқа да ауруларының індеті жағдайларында жануарлар әлемі
объектілерін улы химикаттарды қолдана отырып аулауға келісу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.eco.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение
к стандарту государственной
услуги «Выдача справки о
происхождении вылова»
В_________________________________
_________________________________________________________
(наименование территориального подразделения)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии),
наименование юридического лица)
_____________________________________________________________________
(адрес, номер телефона и факса)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать справку:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(краткая характеристика)
Вид выловленной рыбы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(краткая характеристика)
Объем рыб (тонн) _____________________________________
Наименование и местонахождение рыбохозяйственного водоема и (или)
участка: ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Номер и дата транспортной накладной _________________________________
и договора купли-продажи (за исключением пользователя) ______________
Дата/сроки вылова рыб и других водных животных: _____________________
Руководитель_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
Место печати (для юридических лиц)
«____» __________________ 20 ___ год.
Заявление принято к рассмотрению «___» ______________20___ г.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись ответственного лица,
принявшего заявление)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Стандарт государственной услуги
«Согласование добычи объектов животного мира с применением
ядохимикатов при истреблении полевых грызунов, а также в
случаях эпизоотии бешенства и других болезней животных»

1. Жалпы ережелер
1. «Дала кеміргіштерін жою кезінде, сондай-ақ жануарлардың құтыруы мен басқа да ауруларының індеті жағдайларында жануарлар әлемі объектілерін улы химикаттарды қолдана отырып аулауға келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – дала кеміргіштерін жою кезінде, сондай-ақ жануарлардың құтыруы мен басқа да ауруларының індеті жағдайларында улы химикаттарды қолдана отырып, жануарлар дүниесі объектілерін аулауды келісу (бұдан әрі – келісу).
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызмет берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не нотариалды куәландырылған сенімхат оның өкілі бойынша) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жануарлар дүниесі объектілері ауруының қойылған диагнозымен бірге (жануарлардың құтыруы мен басқа да ауруларының індеті жағдайларында) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық қадағалау органы актісінің (сараптамасының) көшірмесі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ қызметті берушінің және
(немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Согласование добычи объектов животного мира с применением ядохимикатов при истреблении полевых грызунов, а также в случаях эпизоотии бешенства и других болезней животных» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
(далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными инспекциями Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 3 (три) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - согласование добычи объектов животного мира с применением ядохимикатов при истреблении полевых грызунов, а также в случаях эпизоотии бешенства и других болезней животных (далее – согласование).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – улугополучатели).
8. График работы услугодателя с понедельника по пятницу включительно с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия акта (экспертизы) органа государственного ветеринарно-санитарного надзора с установленным диагнозом заболевания объектов животного мира (в случаях эпизоотии бешенства и других болезней животных).
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг

14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету жөнңндегі бойынша бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Дала кеміргіштерін жою кезінде, сондай-ақ
жануарлардың құтыруы мен басқа да
ауруларының індеті жағдайларында
жануарлар әлемі объектілерін улы
химикаттарды қолдана отырып аулауға
келісу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
_______________________________________________________
орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясына
(аумақтық инспекцияның атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы не тегі, аты, әкесінің аты)
ӨТІНІШ
_______________________________________ келісім беруіңізді сұраймын
(қызмет түрі көрсетілсін)
___________________________________________________аумағында
(аулау аумағы (ауданы) көрсетілсін
Улы химикаттардың түрлері ___________________________________________
Жойылуға жататын жануарлар түрлері
Аулау мерзімі _______________________________________________________
Ұйым туралы мәліметтер (заңды тұлғалар үшін):
1. Меншік нысаны ____________________________________________________
2. Құрылған жылы ____________________________________________________
3.Тіркеу туралы куәлік немесе мемлекеттік тіркеу туралы анықтама _____________________________________________________________________
(№, кім және қашан берді)
4. Мекенжайы, байланыс деректері ____________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы, көшесі, үйдің №, телефоны)
5. Филиалдар, өкілдіктер_____________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
Жеке тұлға туралы мәліметтер (жеке тұлғалар үшін):
1. Жеке басты куәландыратын құжаттың деректері ______________________
(№, кім және қашан берген)
2. Мекенжайы, байланыс деректері ____________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы, көшесі, үйдің №, телефоны)
Қоса беріліп отырған құжаттар: ______________________________________
20____жылғы «__»_________ ____________________________
(өтініш берілген күн) (қолы, Т.А.Ә.)
М.О. (заңды тұлғалар үшін)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.06.2015 № 475 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.04.2015 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.

14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение
к стандарту государственной
услуги «Согласование добычи
объектов животного мира с
применением ядохимикатов при
истреблении полевых грызунов,
а также в случаях эпизоотии
бешенства и других болезней
животных»
В_____________________________________________
территориальную инспекцию лесного и охотничьего хозяйства
(наименование территориальной инспекции)
от __________________________________________________________________
(наименование юридического лица либо фамилия, имя, отчество)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу согласовать ___________________________________________________
(указать вид деятельности)
На территории _______________________________________________________
(указать территорию (район) добычи)
Виды ядохимикатов ___________________________________________________
Виды животных, подлежащих уничтожению
Срок добычи _________________________________________________________
Сведения об организации (для юридических лиц):
1. Форма собственности ______________________________________________
2. Год создания______________________________________________________
3. Свидетельство о регистрации или справка о государственной
регистрации _________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес, контактные данные _________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
5. Филиалы, представительства _______________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Сведения о физическом лице (для физических лиц):
1. Данные документа, удостоверяющего личность _______________________
(№, кем и когда выдано)
2. Адрес, контактные данные _________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Прилагаемые документы: ______________________________________________
«____»_________20____г. ____________________________
(дата подачи заявки)           (подпись, Ф.И.О.)
М.П. (для юридического лица)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.06.2015 № 475 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.04.2015 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. «Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету жөніндегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 желтоқсандағы № 1684 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 5, 113-құжат):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету жөніндегі қызметтің лицензиары болып айқындалсын.».
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 607 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күшi жойылған кейбiр
шешiмдерiнiң тiзбесi
1. «Орман және аңшылық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгеріс енгізу туралы»
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 403 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 33, 399-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 наурыздағы № 305 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 35, 472-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 6-тармағы.
3. «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 66, 931-құжат) 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 6), 7) тармақшалары.
4. «Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 67, 973-құжат) 1-тармағының 4), 6), 7), 8), 9) тармақшалары.
5. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1755 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 7, 149-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.

3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года № 1684 «О некоторых вопросах лицензирования деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 5, ст. 113):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Определить лицензиаром деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды Комитет по экологическому регулированию и контролю Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.».
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2014 года № 607
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 403 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного и охотничьего хозяйства и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 33, ст.399).
2. Пункт 6 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2012 года № 305 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 35, ст.472).
3. Подпункты 1)2)3)4)6)7) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 66, ст.931).
4. Подпункты 4)6)7)8)9) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 67, ст.973).
5. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1755 «О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 7, ст.149).