"Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 ақпандағы № 151 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 қазандағы № 860 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 13 наурыздағы № 113 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 13.03.2017 № 113 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 ақпандағы № 151 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасында:
"Бағдарламаның паспорты" деген 1-бөлімде:
"Нысаналы индикаторларда":
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) АӨК субъектілерінің борыштық жүктемесін қарыздарды қайта қаржыландыру және қайта құрылымдау есебінен жалпы сомасы 500 млрд. теңгеге кемінде 9 жылға ұзарту;";
"Қаржыландыру көздері мен көлемдері" мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржыландыру көздері мен көлемдері":
"Бағдарламаны 2013 – 2020 жылдары іске асыруға республикалық және жергілікті бюджеттерде көзделген жалпы шығыстар барлығы 3 393,2 млрд. теңгені құрайды, оның ішінде:
2013 жылы – 339,7 млрд. теңге

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2013 года № 151 "Об утверждении Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 - 2020 годы "Агробизнес-2020"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 860. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2017 года № 113
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.03.2017 № 113.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2013 года № 151 "Об утверждении Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 – 2020 годы "Агробизнес-2020" следующие изменения и дополнения:
в Программе по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 – 2020 годы "Агробизнес-2020", утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1. "Паспорт Программы":
в "Целевые индикаторы":
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) пролонгация долговой нагрузки субъектов АПК за счет рефинансирования и реструктуризации займов не менее чем на 9 лет на общую сумму 500 млрд. тенге;";
"Источники и объемы финансирования" изложить в следующей редакции:
"Источники и объемы финансирования":
"Общие расходы, предусмотренные в республиканском и местном бюджетах на реализацию Программы в 2013-2020 годах, составят всего 3 393,2 млрд. тенге,
в т.ч.:
2013 год – 339,7 млрд. тенге

2014 жылы – 466,0 млрд. теңге*
2015 жылы – 543,2 млрд. теңге*
2016 жылы – 356,7 млрд. теңге
2017 жылы – 396,7 млрд. теңге
2018 жылы – 417,3 млрд. теңге
2019 жылы – 421,4 млрд. теңге
2020 жылы – 452,2 млрд. теңге
";
"Агроөнеркәсіптік кешендегі ағымдағы ахуалды талдау" деген 3-бөлімде:
"ҚР агроөнеркәсіптік кешенінің өнімін өткізудің нысаналы ішкі және сыртқы нарықтары" деген 3.1-кіші бөлім мынадай мазмұндағы он сегізінші бөлікпен толықтырылсын:

2014 год – 466,0 млрд. тенге*
2015 год – 543,2 млрд. тенге*
2016 год – 356,7 млрд. тенге
2017 год – 396,7 млрд. тенге
2018 год – 417,3 млрд. тенге
2019 год – 421,4 млрд. тенге
2020 год – 452,2 млрд. тенге";
в разделе 3. "Анализ текущей ситуации в агропромышленном комплексе":
подраздел 3.1. "Целевые внутренние и внешние рынки сбыта продукции агропромышленного комплекса РК" дополнить частью восемнадцатой следующего содержания:

"Жергілікті өндірістің жүгері дәнін терең өңдеу өнімдерінің ішкі нарығы 2020 жылға қарай болжам бойынша шамамен 44,8 мың тоннаны құрайды, бұл ретте шамамен 11,0 мың тонна крахмал-сірне өнімдері экспортталады.";
"Бағдарламаны іске асыру мақсаты, міндеттері, нысаналы индикаторлары және нәтижелерінің көрсеткіштері" деген 4-бөлімде:
"Бағдарламаның нысаналы индикаторларында":
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) АӨК субъектілерінің борыштық жүктемесін қарыздарды қайта қаржыландыру және қайта құрылымдау есебінен жалпы сомасы 500 млрд. теңгеге кемінде 9 жылға ұзарту;";

"Внутренний рынок продукции глубокой переработки зерна кукурузы местного производства по прогнозам к 2020 году составит около 44,8 тыс. тонн, при этом будет экспортировано порядка 11,0 тыс. тонн крахмалопаточной продукции.";
в разделе 4. "Цель, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы":
в "Целевые индикаторы Программы":
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) пролонгация долговой нагрузки субъектов АПК за счет рефинансирования и реструктуризации займов не менее чем на 9 лет на общую сумму 500 млрд. тенге;";

"Қаржылық сауықтыру" деген 4.1-кіші бөлімде:
"АӨК-ні қаржылық сауықтыру жөніндегі нысаналы көрсеткіш" деген 7-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"
Р/с №
Көрсеткіш атауы
Іске асыру жылдары
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
1
АӨК субъектілерін қаржылық сауықтыру шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша мерзімдері ұзартылған міндеттемелердің сомасы, млрд. теңге
150
150
200
2
АӨК субъектілерін қаржылық сауықтыру шеңберінде қарыздар бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау көлемі, млрд. теңге
7,9
14,7
20,1
26,6
21,9
17,6
12,7
7,7
";
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру" деген 4.2-кіші бөлімде:
"Малды күтіп-бағудың және мал шаруашылығы өнімдері өндірісінің экономикалық қолжетімділігін арттыру" деген 4.2.4.1-міндет мынадай мазмұндағы бесінші бөлікпен толықтырылсын:
"Отандық өнімдердің бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету үшін ірі, шырынды, құнарлы жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды арзандатуға берілетін субсидиялау жүзеге асырылатын болады.";
мынадай мазмұндағы 16-1-кестемен толықтырылсын:
"16-1-кесте. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер есебінен бөлінген қаражат шеңберінде малды күтіп-бағудың және мал шаруашылығы өнімдері өндірісінің экономикалық қолжетімділігін арттыру жөніндегі нысаналы көрсеткіштер
Р/с№
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Іске асыру жылдары
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
1
Ірі, шырынды, құнарлы жемшөппен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған етті бағыттағы ІҚМ басының саны
мың бас
42,5
2
Ірі, шырынды, құнарлы жемшөппен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған сүтті бағыттағы ІҚМ басының саны
мың бас
22,6
3
Ірі, шырынды, құнарлы жемшөппен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған өндірілетін құс етінің көлемі
мың
тонна
37,8
4
Ірі, шырынды, құнарлы жемшөппен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған өндірілетін тауарлық жұмыртқаның көлемі
млн.
дана
1 165,9
5
Ірі, шырынды, құнарлы жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған өндірілетін шошқа етінің көлемі
мың
тонна
11,0
6
Өндіру құнын арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған өндірілетін тауарлық жұмыртқаның көлемі
млн.
дана
701,8
7
Өндіру құнын арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған өндірілетін құс етінің көлемі
мың
тонна

в подразделе 4.1. "Финансовое оздоровление":
таблицу 7 "Целевой показатель по финансовому оздоровлению АПК" изложить в следующей редакции:
"
№ п/п
Наименование показателя
Годы реализации
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
1
Сумма пролонгированных обязательств по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках финансового оздоровления субъектов АПК, млрд. тенге
150
150
200
2
Объем субсидирования процентной ставки по займам в рамках финансового оздоровления субъектов АПК, млрд. тенге
7,9
14,7
20,1
26,6
21,9
17,6
12,7
7,7
";
в подразделе 4.2. "Повышение доступности товаров, работ и услуг для субъектов агропромышленного комплекса":
задачу 4.2.4.1. "Повышение экономической доступности содержания скота и производства продукции животноводства" дополнить частью пятой следующего содержания:
"Для обеспечения конкурентоспособности отечественной продукции будет осуществляться субсидирование на удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок.";
дополнить таблицей 16-1 следующего содержания:
"таблица 16-1. Целевые показатели по повышению экономической доступности содержания скота и производства продукции животноводства в рамках средств, выделенных за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
№ п/п
Наименование показателя
Единица измерения
Годы реализации
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
1
Количество голов КРС мясного направления, охваченное субсидированием на удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
тыс. голов
42,5
2
Количество голов КРС молочного направления, охваченное субсидированием на удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
тыс. голов
22,6
3
Объем производимого мяса птицы, охваченный субсидированием на удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
тыс. тонн
37,8
4
Объем производимого товарного яйца, охваченный субсидированием на удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
млн. штук
1165,
9
5
Объем производимой свинины, охваченный субсидированием на удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
тыс. тонн
11,0
6
Объем производимого товарного яйца, охваченный субсидированием на удешевление стоимости производства
млн. штук
701,8
7
Объем производимого мяса птицы, охваченный субсидированием на удешевление стоимости производства
тыс. тонн

20,9
";
"Асыл тұқымды өнімнің экономикалық қолжетімділігін арттыру" деген 4.2.4.2-міндет мынадай мазмұндағы 17-1-кестемен толықтырылсын:
"17-1-кесте. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер есебінен бөлінген қаражат шеңберінде асыл тұқымды өнімдердің экономикалық қолжетімділігін арттыру жөніндегі нысаналы көрсеткіштер
Р/с№
Тікелей нәтижелер көрсеткіштері
Өлшем бірлігі
Жоспарлы кезең
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
1
Селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге берілетін субсидиялаумен қамтылған ірі қара мал басының саны
мың
бас
296,6
";
"Ауыл шаруашылығы шикізатын терең өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің экономикалық қолжетімділігін арттыру" деген 4.2.5-кіші бөлімде:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекет тарапынан жасалатын осы қолдау отандық өңдеу кәсіпорындарын Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – ЕАЭО) елдерінің кәсіпорындарымен тең жағдайға қоюға мүмкіндік береді. Нәтижесінде бәсекеге қабілетті өнім өндірісі көлемінің ұлғаюы, ішкі тұтынудағы сүттің, қант қызылшасының және жүгері дәнінің терең өңдеу өнімдері бойынша импорт үлесінің қысқаруы және кәсіпорындардың қаржы-шаруашылық қызметіне оң әсер етуі күтіледі, бұл тұтас алғанда, АӨК-тің өндеу саласын дамытуға да оң әсерін тигізеді.";
"Ауыл шаруашылығы шикізатын терең өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің экономикалық қолжетімділігін арттыру жөніндегі нысаналы көрсеткіштер" деген 19-кесте мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
- крахмалдық сірне
-
-
-
25,3
33,7
33,7
33,7
33,7
";
"Кредиттер мен лизингтің экономикалық қолжетімділігін арттыру" деген 4.2.6.1-міндеттегі тоғызыншы және оныншы бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Аталған проблеманы шешу үшін Германия тәжірибесін қолдану және АӨК субъектілері үшін қолайлы шарттармен АӨК жобаларын одан әрі қаржыландыруы үшін ЕДБ-ні қорландыруға "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ-ның қаржы институттарын пайдалану ұсынылады.
Осылайша, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ-ның қаржы институттары АӨК субъектілеріне тікелей кредит беруді кезең-кезеңмен қысқартады, меншікті және тартылған қаражат негізінде ЕДБ-ні, микрокредиттік ұйымдарды және кредиттік серіктестіктерді қорландыруды жүзеге асырады. Бұл дамыған филиалдық желісі бар банктік инфрақұрылымды пайдалана отырып, қаржыландыруға қолжетімділікті кеңейтуге, сондай-ақ АӨК субъектілеріне тіркелген қолайлы мөлшерлеме бойынша ұзақ мерзімге қарыздар, сондай-ақ банктік көрсетілетін қызметтердің толық спектрін алуға мүмкіндік береді.";
"Ауыл шаруашылығында техникалық реттеу жүйесін дамыту" деген 4.4.5-кіші бөлімдегі үшінші, төртінші және бесінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:

20,9
";
задачу 4.2.4.2. "Повышение экономической доступности племенной продукции" дополнить таблицей 17-1 следующего содержания:
"таблица 17-1. Целевые показатели по повышению экономической доступности племенной продукции в рамках средств, выделенных за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
№ п/п
Показатели прямых результатов
Единица измерения
Плановый период
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
1
Количество голов крупного рогатого скота, охваченное субсидированием на ведение селекционно-племенной работы
тыс. голов
296,6
";
в подразделе 4.2.5. "Повышение экономической доступности товаров, работ и услуг для производства продукции глубокой переработки сельхозсырья":
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Данная поддержка со стороны государства позволит поставить в равные условия отечественные перерабатывающие предприятия с предприятиями стран Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС). В результате ожидается увеличение объемов производства конкурентоспособной продукции, сокращение доли импорта по продуктам глубокой переработки молока, сахарной свеклы и зерна кукурузы во внутреннем потреблении и оказание положительного влияния на финансово-хозяйственную деятельность предприятий, что также даст положительный эффект в целом на развитие перерабатывающей отрасли АПК.";
таблицу 19 "Целевые показатели по повышению экономической доступности товаров, работ и услуг для производства продукции глубокой переработки сельхозсырья" дополнить строкой следующего содержания:
"
-патока крахмальная
-
-
-
25,3
33,7
33,7
33,7
33,7
";
в задаче 4.2.6.1. "Повышение экономической доступности кредитов и лизинга" части девятую и десятую изложить в следующей редакции:
"Для решения данной проблемы предлагается применить опыт Германии и использовать финансовые институты АО "НУХ "КазАгро" для фондирования БВУ для последующего финансирования ими проектов АПК на приемлемых для субъектов АПК условиях.
Таким образом, финансовые институты АО "НУХ "КазАгро" поэтапно будут сокращать прямое кредитование субъектов АПК и на основе собственных и привлеченных средств осуществлять фондирование БВУ, микрокредитных организаций и кредитных товариществ. Это позволит расширить доступ к финансированию, используя имеющуюся банковскую инфраструктуру с развитой филиальной сетью, а также субъектам АПК получать займы по приемлемой фиксированной ставке на более длительные сроки, а также полный спектр банковских услуг.";
в подразделе 4.4.5. "Развитие системы технического регулирования в сельском хозяйстве" части третью, четвертую и пятую изложить в следующей редакции:

"ЕАЭО-да АӨК саласындағы интеграциялық процестерді тереңдету және жеделдету мақсатында КО-ның 7 техникалық регламенті бекітілді, ЕАЭО-ның тағы 6 техникалық регламентін қосымша әзірлеу қажет.
ЕАЭО-ның техникалық регламенттері кедендік аумақта тікелей қолданылады және барлық бес ел үшін бірыңғай талаптар белгілейді. ЕАЭО-ның техникалық регламенттері қабылданған соң, осы техникалық регламенттің талаптарын сақтай отырып өндірілген өнімдерді ЕАЭО аумағы бойынша қандай да бір шектеусіз, құжаттарды қосымша растаусыз және қайта ресімдеусіз өткізуге болады.
Техникалық регламенттердің талаптарын орындау үшін халықаралық және еуропалық стандарттармен үйлестірілген, кейіннен мемлекетаралық стандарттар етіп қайта пысықталатын АӨК өнімдерінің түрлеріне арналған стандарттардың бірыңғай тізбелері қалыптастырылған.";
"Ауыл шаруашылығында техникалық реттеу жүйесін дамыту жөніндегі нысаналы көрсеткіш" деген 31-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"
Р/с
Көрсеткіш атауы
Іске асыру жылдары

"В целях углубления и ускорения интеграционных процессов в ЕАЭС в области АПК утверждены 7 технических регламентов ТС, дополнительно необходимо разработать еще 6 технических регламентов ЕАЭС.
Технические регламенты ЕАЭС будут иметь прямое действие на таможенной территории и устанавливать единые требования для всех пяти стран. С принятием технических регламентов ЕАЭС продукция, произведенная с соблюдением требований этого технического регламента, может перемещаться по территории ЕАЭС без каких-либо ограничений, дополнительных подтверждений и переоформления документов.
Для выполнения требований технических регламентов сформированы единые перечни стандартов для видов продукции АПК, гармонизированных с международными или европейскими стандартами, которые в последующем будут перерабатываться в межгосударственные стандарты.";
таблицу 31 "Целевой показатель по развитию системы технического регулирования в сельском хозяйстве" изложить в следующей редакции:
"
№ п/п
Наименование показателя
Годы реализации

42,5
ТН
Ірі, шырынды және құнарлы жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау мен сатып алу бойынша шығындарды арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған сүтті бағыттағы ІҚМ басының саны
мың бас
22,6
ТН
Ірі, шырынды және құнарлы жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау мен сатып алу бойынша шығындарды арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған өндірілетін құс етінің көлемі
мың тонна
37,8
ТН
Ірі, шырынды және құнарлы жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау мен сатып алу бойынша шығындарды арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған өндірілетін тауарлық жұмыртқаның көлемі
млн. дана

42,5
ПР
Количество голов КРС молочного направления, охваченное субсидированием на удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и добавок
тыс. голов
22,6
ПР
Объем производимого мяса птицы, охваченный субсидированием на удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и добавок
тыс. тонн
37,8
ПР
Объем производимого товарного яйца, охваченный субсидированием на удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и добавок
млн. штук

1 165,9
ТН
Ірі, шырынды және құнарлы жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау мен сатып алу бойынша шығындарды арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған өндірілетін шошқа етінің көлемі
мың тонна
11,0
ТН
Өндiру құнын арзандатуға субсидиялаумен қамтылған өндірілетін тауарлық жұмыртқаның көлемі
млн. дана
701,8
ТН
Өндiру құнын арзандатуға берілетін субсидиялаумен қамтылған өндірілетін құс етінің көлемі
мың тонна

1 165,9
ПР
Объем производимой свинины, охваченный субсидированием на удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и добавок
тыс. тонн
11,0
ПР
Объем производимого товарного яйца, охваченный субсидированием на удешевление стоимости производства
млн. штук
701,8
ПР
Объем производимого мяса птицы, охваченный субсидированием на удешевление стоимости производства
тыс. тонн

432
193 390
2 774
595 263
* – сомалар тиісті қаржы жылына арналған мемлекеттік бюджетке сәйкес нақтыланатын болады
Аббревиатуралар мен қысқартулар
ҚР
Қазақстан Республикасы
РФ
Ресей Федерациясы
АҚШ
Америка Құрама Штаттары
ЕО
Еуропалық Одақ
КО
Кеден одағы
ТМД
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
ОА
Орталық Азия
ДСҰ
Дүниежүзілік сауда ұйымы
БЭК
Бірыңғай экономикалық кеңістік
БҰҰ
Біріккен Ұлттар Ұйымы
ЭЫДҰ/OECD
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы
ФАО/FAO
Біріккен Ұлттар Ұйымының Азық-түлік және ауыл шаруашылығы ұйымы
АШМ
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ЭБЖМ
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині КБК
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті
USDA
Америка Құрама Штаттарының Ауыл шаруашылығы министрлігі
FASUSDA
Америка Құрама Штаттары Ауыл шаруашылығы министрлігінің Шетелдік ауыл шаруашылығы қызметі
INTA
Аргентинаның Ұлттық ауыл шаруашылығы технологиялары институты
INRA
Францияның Ұлттық ауыл шаруашылығы зерттеулері институты
АӨК
агроөнеркәсіптік кешен
АӨКЭСТО/ACEPAS
"Агроөнеркәсіптік кешеніндегі экономикалық саясатты талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
ЖІӨ
жалпы ішкі өнім
РБ
республикалық бюджет
ҰҚ
Ұлттық қор
ЖБ
жергілікті бюджет
ҒЗТКЖ
ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар
ЕДБ
екінші деңгейдегі банктер
ЖҚШ
жеке қосалқы шаруашылық
АШТӨ
ауыл шаруашылығы тауарларын өндіруші
ІҚМ
ірі қара мал
ҰМ
ұсақ мал
ГАЖ
геоақпараттық жүйе
ХҚКО
халыққа қызмет көрсету орталығы
GMP
тиісті өндірістік практика
GLP
тиісті зертханалық практика
ЕАЭО
Еуразиялық экономикалық одақ
ҰЭМ
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
НИ
нысаналы индикатор
НК
нәтижелер көрсеткіші
І
АНТ
НТ
іс-шара
ағымдағы нысаналы трансферттер
нысаналы трансферт
ВАК
Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия
"АКК" АҚ
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" акционерлік қоғамы

432
193 390
2 774595 263
* суммы будут уточняться в соответствии с государственным бюджетом на соответствующий финансовый год.
Аббревиатуры и сокращения
РК
РФ
США
ЕС
ТС
СНГ
ЦА
ВТО
ЕЭП
ООН
ОЭСР/OECD
ФАО/FAO
МСХ
МЭБП
КТК МФ
USDA
FASUSDA
INTA
INRA
АПК
АЦЭП / ACEPAS
ВВП
РБ
МБ
НФ
НИОКР
БВУ
ЛПХ
СХТП
КРС
МРС
ГИС
ЦОН
GMP
GLP
ЕАЭС
МНЭ
ЦИ
ПР
М
ЦТТ
ЦТ
МВК
АО "ПКК"
Республика Казахстан
Российская Федерация
Соединенные Штаты Америки
Европейский союз
Таможенный союз
Содружество Независимых Государств
Центральная Азия
Всемирная торговая организация
Единое экономическое пространство
Организация Объединенных Наций
Организация Экономического Сотрудничества и Развития
Продовольственная и сельскохозяйственная организация Организации Объединенных Наций
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан
Министерство сельского хозяйства Соединенных Штатов Америки
Зарубежная служба сельского хозяйства Министерства сельского хозяйства Соединенных Штатов Америки
Национальный институт сельскохозяйственных технологий Аргентины
Национальный институт сельскохозяйственных исследований Франции
агропромышленный комплекс
товарищество с ограниченной ответственностью "Аналитический центр экономический политики в агропромышленном комплексе"
валовой внутренний продукт
республиканский бюджет
местный бюджет
Национальный фонд
научно-исследовательские, опытно-конструкторские работы
банки второго уровня
личное подсобное хозяйство
сельхозтоваропроизводитель
крупный рогатый скот
мелкий рогатый скот
гео-информационная система
центр обслуживания населения
надлежащая производственная практика
надлежащая лабораторная практика
Евразийский экономический союз
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
целевой индикатор
показатель результатов
мероприятие
целевые текущие трансферты
целевой трансферт
Межведомственная комиссия по вопросам законопроектной деятельности при Правительстве Республики Казахстан
акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация"