Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1100 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне көзделген штат санының бекітілген лимиті шегінде мынадай:
1) «Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Астана қаласы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Астана қаласы Алматы ауданы тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы»;
2) «Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Астана қаласы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Астана қаласы Есіл ауданы тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы»;
3) «Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Астана қаласы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Астана қаласы Сарыарқа ауданы тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы» мемлекеттік мекемелері құрылсын.
2. Мекемелерді қаржыландыру 2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) мекемелердің ережелерін бекiтсiн және олардың әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. «Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 59-60, 555-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі:
мынадай мазмұндағы 223-1, 223-2, 223-3-жолдармен толықтырылсын:
«223-1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Астана қаласы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Астана қаласы Алматы ауданы тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
223-2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Астана қаласы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Астана қаласы Есіл ауданы тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

О некоторых вопросах Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1100
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать в пределах утвержденного лимита штатной численности, предусмотренного Министерству национальной экономики Республики Казахстан, следующие государственные учреждения:
1) «Управление по защите прав потребителей Алматинского района города Астаны Департамента по защите прав потребителей города Астаны Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан»;
2) «Управление по защите прав потребителей Есильского района города Астаны Департамента по защите прав потребителей города Астаны Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан»;
3) «Управление по защите прав потребителей Сарыаркинского района города Астаны Департамента по защите прав потребителей города Астаны Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан».
2. Установить, что финансирование учреждений осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных Министерству национальной экономики Республики Казахстан в республиканском бюджете на 2015-2017 годы.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить положения учреждений и обеспечить их государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 «Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 59-60, ст. 555) следующие дополнения:
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
перечень государственных учреждений - территориальных органов Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан:
дополнить строками 223-1, 223-2, 223-3 следующего содержания:
«223-1. Управление по защите прав потребителей Алматинского района города Астаны Департамента по защите прав потребителей города Астаны Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
223-2. Управление по защите прав потребителей Есильского района города Астаны Департамента по защите прав потребителей города Астаны Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

223-3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Астана қаласы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Астана қаласы Сарыарқа ауданы тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.».
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К.Мәсімов

223-3. Управление по защите прав потребителей Сарыаркинского района города Астаны Департамента по защите прав потребителей города Астаны Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.».
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов