"Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қазақстандық бөлігінде бақылау-өткізу пунктін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 маусымдағы № 762 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 1 қазандағы № 565 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қазақстандық бөлігінде бақылау-өткізу пунктін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 маусымдағы № 762 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 55, 758-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"2005 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қызметiн реттеу туралы келiсімнің 5-бабына, "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 243248 және 254-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
мынадай мазмұндағы 1-1 және 1-2-тармақтармен толықтырылсын:
"1-1. "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қазақстандық бөлігіндегі бақылау-өткізу пунктінің аумағы тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу орны болып белгіленсін.
1-2. "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының Қытай бөлігінен Қазақстан бөлігіне тауарлардың келуі және "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының Қазақстан бөлігінен Қытай бөлігіне тауарлардың кетуі Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың келу орны немесе Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тауарлардың кету орны болып табылмайтын арнайы өткел арқылы жүзеге асырылады.".
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2012 года № 762 "О создании контрольно-пропускного пункта в казахстанской части Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2016 года № 565
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2012 года № 762 "О создании контрольно-пропускного пункта в казахстанской части Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 55, ст. 758) следующие изменение и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 5 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики от 4 июля 2005 года о регулировании деятельности Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос", статьями 243248 и 254 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
дополнить пунктами 1-1 и 1-2 следующего содержания:
"1-1. Территорию контрольно-пропускного пункта в казахстанской части Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" определить местом перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза.
1-2. Прибытие товаров с китайской части на казахстанскую часть Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" и убытие товаров с казахстанской части на китайскую часть Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" осуществляются через специальный переход, не являющийся местом прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и местом убытия товаров с таможенной территории Евразийского экономического союза.".
2. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными государственными органами принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев