"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 5 желтоқсандағы № 768 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 59-60, 555-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ережеде:
«Орталық аппараттың функциялары» деген 16-тармақта:
мынадай мазмұндағы 50-1) тармақшамен толықтырылсын:
«50-1) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп Автомобиль жолдарын басқару жөніндегі ұлттық оператор мен астананың көліктік инфрақұрылымы объектілерін басқару функцияларын жүзеге асыратын компанияның және басқа квазимемлекеттік сектор субъектілерінің мемлекет кепілдігімен берілген мемлекеттік емес қарызды өтеу көздерінің бірі республикалық және жергілікті бюджеттерден берілетін төлемақылар (төлемдер) болып табылатын, қарыз алушыдан мемлекеттік емес қарыз бойынша мемлекеттік кепілдік берілгені үшін алдын ала біржолғы төлем (алым) алынбайтын, екінші деңгейдегі банк кепілдігі не сақтандыру шарты берілмейтін, меншікті капиталының болуы талап етілмейтін әлеуметтік маңызы бар инвестициялық жобаларының және (немесе) инвестициялық бағдарламаларының тізбесін бекіту;»;
мынадай мазмұндағы 64-1) және 64-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«64-1) табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға көрсететін қызметтерінің стандарттарын бекіту;
64-2) тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтiк сметаларды оңайлатылған тәртiппен бекiту тәртiбiн айқындау;»;
мынадай мазмұндағы 169-6), 169-7), 169-8) және 169-9) тармақшалармен толықтырылсын:
«169-6) ерекше реттеуді және (немесе) қала құрылысын регламенттеуді талап ететін жекелеген құрылыс объектілерін айқындау бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізу;
169-7) ерекше реттеуді және (немесе) қала құрылысын регламенттеуді талап ететін жекелеген объектілерді салуға арналған жобалау-сметалық құжаттаманы кезең-кезеңімен әзірлеу мен келісудің жеке жоспарларын бекіту;
169-8) қалдықтардың адамға және қоршаған ортаға әсер ету дәрежесі бойынша (уыттылық дәрежесі бойынша) олардың қауіптілік сыныптарын айқындау;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2016 года № 768
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п.2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 «Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 59-60, ст. 555) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16 «Функции центрального аппарата:»:
дополнить подпунктом 50-1) следующего содержания:
«50-1) утверждение совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета перечня социально значимых инвестиционных проектов и (или) инвестиционных программ Национального оператора по управлению автомобильными дорогами и компании, осуществляющей функции управления объектами транспортной инфраструктуры столицы, и других субъектов квазигосударственного сектора, по которым одним из источников погашения негосударственного займа под государственную гарантию являются выплаты (платежи) из республиканского и местных бюджетов, по которым не взимается предварительная единовременная плата (сбор) за предоставление государственной гарантии по негосударственному займу с заемщика, не предоставляются гарантия банка второго уровня либо договор страхования, не требуется наличие собственного капитала;»;
дополнить подпунктами 64-1) и 64-2) следующего содержания:
«64-1) утверждение стандартов оказания услуг потребителям субъектами естественных монополий;
64-2) определение порядка утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в упрощенном порядке;»;
дополнить подпунктами 169-6), 169-7), 169-8) и 169-9) следующего содержания:
«169-6) внесение предложений в Правительство Республики Казахстан по определению отдельных объектов строительства, требующих особого регулирования и (или) градостроительной регламентации;
169-7) утверждение индивидуальных планов поэтапной разработки и согласования проектно-сметной документации на строительство отдельных объектов, требующих особого регулирования и (или) градостроительной регламентации;
169-8) определение классов опасности отходов по степени их воздействия на человека и окружающую среду (по степени токсичности);

169-9) тағамға биологиялық активті қоспаларды жарнамалауды жүзеге асыру тәртібін бекіту;»;
203) және 204) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«203) жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттарды, сондай-ақ олар бойынша талап ету құқықтарын басқаға беру туралы шарттарды есепке алуды жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
204) үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсат беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;»;
205) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 248-1), 248-2) және 248-3) тармақшалармен толықтырылсын:
«248-1) жеке кәсiпкерлiк субъектілері бірлестіктерін аккредиттеу;
248-2) мемлекеттік құпияларды қамтитын нормативтік құқықтық актілері қоспағанда, кәсiпкерлiк субъектілерінің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актілерді сарапшылық кеңестің қарауына енгізу;
248-3) кәсiпкерлiкті мемлекеттік реттеу саласында мемлекеттік бақылау және қадағалау тиімділігі мониторингін жүзеге асыру;»;
288) тармақша алып тасталсын;
327) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«327) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттың үлгілік нысанын әзірлеу және бекіту;»;
мынадай мазмұндағы 327-1), 327-2), 327-3), 327-4), 327-5), 327-6), 327-7), 327-8) және 327-9) тармақшалармен толықтырылсын:
«327-1) кепілдік беру туралы шарттың үлгілік нысанын әзірлеу және бекіту;
327-2) құрылысы аяқталмаған объектімен бірге жер учаскесін кепілге қою шартының үлгілік нысанын әзірлеу және бекіту;
327-3) уәкілетті компанияның дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) кепіл шартының үлгілік нысанын әзірлеу және бекіту;
327-4) уәкілетті компанияның дауыс беретін акцияларын (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) cенімгерлік басқару шартының үлгілік нысанын әзірлеу және бекіту;
327-5) кепілдік жарнаның мөлшерін айқындау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
327-6) капиталдың жеткіліктілік нормативін айқындау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
327-7) кепілдік беру жағдайларын реттеуге арналған резервті есептеу және қалыптастыру әдістемесін әзірлеу және бекіту;
327-8) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы инжинирингтік компаниялардың Тұрғын үй құрылысына кепілдік беру қорына, екінші деңгейдегі банкке немесе жергілікті атқарушы органға (тұрғын үй құрылысына үлестік қатысуды ұйымдастыру тәсіліне қарай) беретін тұрғын үй (тұрғын ғимарат) құрылысының барысын мониторингтеу нәтижелері туралы есебінің нысанын әзірлеу және бекіту;
327-9) Тұрғын үй құрылысына кепілдік беру қорының тұрғын үйдің (тұрғын ғимараттың) құрылыс жобасы бойынша құжаттарды тексеру тәртібін бекіту;»;

169-9) утверждение порядка осуществления рекламы биологически активных добавок к пище;»;
подпункты 203) и 204) изложить в следующей редакции:
«203) разработка и утверждение правил ведения учета местными исполнительными органами договоров о долевом участии в жилищном строительстве, а также переуступке прав требований по ним;
204) разработка и утверждение правил выдачи разрешения на привлечение денег дольщиков;»;
подпункт 205) исключить;
дополнить подпунктами 248-1), 248-2) и 248-3) следующего содержания:
«248-1) аккредитация объединений субъектов частного предпринимательства;
248-2) внесение на рассмотрение экспертного совета нормативных правовых актов, затрагивающих интересы субъектов предпринимательства, за исключением нормативных правовых актов, содержащих государственные секреты;
248-3) осуществление мониторинга эффективности государственного контроля и надзора в области государственного регулирования предпринимательства;»;
подпункт 288) исключить;
подпункт 327) изложить в следующей редакции:
«327) разработка и утверждение типовой формы договора о долевом участии в жилищном строительстве;»;
дополнить подпунктами 327-1), 327-2), 327-3), 327-4), 327-5), 327-6), 327-7), 327-8) и 327-9) следующего содержания:
«327-1) разработка и утверждение типовой формы договора о предоставлении гарантии;
327-2) разработка и утверждение типовой формы договора залога земельного участка вместе с объектом незавершенного строительства;
327-3) разработка и утверждение типовой формы договора залога голосующих акций (долей участия в уставном капитале) уполномоченной компании;
327-4) разработка и утверждение типовой формы договора доверительного управления голосующими акциями (долями участия в уставном капитале) уполномоченной компании;
327-5) разработка и утверждение методики определения размера гарантийного взноса;
327-6) разработка и утверждение методики определения норматива достаточности капитала;
327-7) разработка и утверждение методики расчета и формирования резерва на урегулирование гарантийных случаев;
327-8) разработка и утверждение формы отчета инжиниринговых компаний в сфере долевого участия в жилищном строительстве о результатах мониторинга за ходом строительства жилого дома (жилого здания) в Фонд гарантирования жилищного строительства, банк второго уровня или местный исполнительный орган (в зависимости от способа организации долевого строительства);
327-9) утверждение порядка проверки документов по проекту строительства жилого дома (жилого здания) Фондом гарантирования жилищного строительства;»;

мынадай мазмұндағы 337-1), 337-2), 337-3), 337-4), 337-5), 337-6) және 337-7) тармақшалармен толықтырылсын:
«337-1) қоғамдық кеңес құру;
337-2) қоғамдық кеңестің ұсынымдарын қарау;
337-3) қоғамдық кеңестің жұмыс тобының құрамындағы өкілдіктің дербес құрамын айқындау;
337-4) қоғамдық кеңесті қалыптастыру жөніндегі жұмыс тобының құрамын бекіту;
337-5) қоғамдық кеңесті қалыптастыру жөніндегі жұмыс тобының құрамындағы өкілдік құрамын бекіту;
337-6) қоғамдық кеңес туралы ережені бекіту;
337-7) қоғамдық кеңестің қызметін ұйымдық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;»;
мынадай мазмұндағы 339-60), 339-61), 339-62), 339-63), 339-64), 339-65), 339-66), 339-67), 339-68) және 339-69) тармақшалармен толықтырылсын:
«339-60) мыналарды:
тамақ өнімдеріне оның қауіпсіздігін айқындау бойынша санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу;
курортология ғылыми орталықтарының табиғи минералды суларды пайдалануға бальнеологиялық қорытынды беруі;
тамаққа биологиялық активті қоспалардың айналымы;
балалар тағамы өнімдерін, тамаққа тағамдық және биологиялық активті қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, сумен және тамақ өнімдерімен араласатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу туралы шешімді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және кері қайтарып алу;
тамаққа биологиялық активті қоспалардың қауіпсіздігін ғылыми негізде растау жөніндегі жұмыстарды жүргізу тәртібін бекіту;
339-61) тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және бекіту;
339-62) жыл сайын 1 мамырдан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне тұтынушылардың құқықтарын қорғаудың жай-күйі туралы жылдық есеп жіберу;
339-63) тұтынушылардың құқықтарын қорғау мәселелері жөніндегі халықаралық шарттардың жобаларын дайындауға қатысу;
339-64) ашық деректер интернет-порталында ақпарат орналастыру;
339-65) ашық бюджеттер интернет-порталында ақпарат орналастыру;
339-66) ашық нормативтік құқықтық актілер интернет-порталында ақпарат орналастыру;
339-67) мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпаратты орналастыру;
339-68) ашық бюджеттер интернет-порталында ақпарат орналастыру тәртібін белгілейтін нормативтік құқықтық актіні келісу;
339-69) ақпараттың сапасына және уақтылы берілуіне ішкі бақылау жүргізу;»;
«Ведомстволардың функциялары» деген 17-тармақта:
мынадай мазмұндағы 30-1) тармақшамен толықтырылсын:
«30-1) үлескерлердің ақшасын тартуға берілген рұқсаттар туралы ақпаратты жинау;»;

дополнить подпунктами 337-1), 337-2), 337-3), 337-4), 337-5), 337-6) и 337-7) следующего содержания:
«337-1) образование общественного совета;
337-2) рассмотрение рекомендаций общественного совета;
337-3) определение персонального состава представительства в составе рабочей группы общественного совета;
337-4) утверждение состава рабочей группы по формированию общественного совета;
337-5) представительство в составе рабочей группы по формированию общественного совета;
337-6) утверждение положения об общественном совете;
337-7) осуществление организационного обеспечения деятельности общественного совета;»;
дополнить подпунктами 339-60), 339-61), 339-62), 339-63), 339-64), 339-65), 339-66), 339-67), 339-68) и 339-69) следующего содержания:
«339-60) утверждение порядка:
проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы пищевой продукции по определению ее безопасности;
выдачи научными центрами курортологии бальнеологического заключения на использование природных минеральных вод;
оборота биологически активных добавок к пище;
государственной регистрации, перерегистрации и отзыва решения о государственной регистрации продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека;
проведения работ по научно обоснованному подтверждению безопасности биологически активных добавок к пище;
339-61) разработка и утверждение нормативных правовых актов в сфере защиты прав потребителей;
339-62) ежегодно не позднее 1 мая направление в Правительство Республики Казахстан годового отчета о состоянии защиты прав потребителей;
339-63) участие в подготовке проектов международных договоров по вопросам защиты прав потребителей;
339-64) размещение информации на интернет-портале открытых данных;
339-65) размещение информации на интернет-портале открытых бюджетов;
339-66) размещение информации на интернет-портале открытых нормативных правовых актов;
339-67) размещение информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов;
339-68) согласование нормативного правового акта, устанавливающего порядок размещения информации на интернет-портале открытых бюджетов;
339-69) проведение внутреннего контроля за качеством и своевременностью представления информации;»;
в пункте 17 «Функции ведомств:»:
дополнить подпунктом 30-1) следующего содержания:
«30-1) сбор информации о выданных разрешениях на привлечение денег дольщиков;»;

мынадай мазмұндағы 83-1) тармақшамен толықтырылсын:
«83-1) жекелеген тауар нарықтарындағы бәсекелестіктің жай-күйі және монополиялық қызметті шектеу бойынша қолданылатын шаралар туралы жылдық есепті дайындау;»;
85) тармақша алып тасталсын;
109) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«109) мемлекеттік монополия субъектілерінің Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде белгіленген шектеулерді сақтауын бақылауды жүзеге асыру;»;
мынадай мазмұндағы 114-1) және 114-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«114-1) табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандарттарын әзірлеу;
114-2) тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтiк сметаларды оңайлатылған тәртiппен бекiту тәртiбiн әзірлеу;»;
127) тармақша алып тасталсын;
128) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«128) «Рұқсаттар және хабарламалар туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рұқсат беру рәсімдерін лицензиялауды және хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыру;»;
132) және 133) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 173-1) тармақшамен толықтырылсын:
«173-1) санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;»;
мынадай мазмұндағы 174-1) тармақшамен толықтырылсын:
«174-1) тұтынушыларға ақпарат беруді, консультация жүргізуді және сауаттандыруды жүзеге асыру;»;
177) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«177) халықтың пайдалануы мен қолдануына, сондай-ақ кәсіпкерлік және (немесе) өзге де қызметте пайдалану мен қолдануға арналған өнімді Қазақстан Республикасының аумағына, оның ішінде эпидемиялық маңызы бар объектілерге әкелуге, онда қолдануға және өткізуге тыйым салу;»;
мынадай мазмұндағы 186-1) тармақшамен толықтырылсын:
«186-1) тұтынушылардың құқықтарын қорғау мәселелері жөнінде зерттеулер жүргізу, ақпараттық-сауаттандыру жұмыстары және халыққа консультациялық көмек көрсету бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды және іске асыруды жүзеге асыру;»;
мынадай мазмұндағы 189-1) тармақшамен толықтырылсын:
«189-1) тұтынушылардың шағымдарына жартыжылдық, жылдық талдауды және тұтынушылардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметіне жыл сайынғы талдауды жүргізу;»;
191) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«191) балалар тағамы өнімдерін, тамаққа биологиялық активті қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, сумен және тамақ өнімдерімен араласатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы шешімді кері қайтарып алу, Қазақстан Республикасында қолдануға рұқсат етілген заттар мен өнімдердің мемлекеттік тізілімін интернет-ресурстарда орналастыру;»;

дополнить подпунктом 83-1) следующего содержания:
«83-1) подготовка годового отчета о состоянии конкуренции на отдельных товарных рынках и мерах, принимаемых по ограничению монополистической деятельности;»;
подпункт 85) исключить;
подпункт 109) изложить в следующей редакции:
«109) осуществление контроля за соблюдением субъектами государственной монополии ограничений, установленных Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;»;
дополнить подпунктами 114-1) и 114-2) следующего содержания:
«114-1) разработка стандартов оказания услуг потребителям субъектами естественных монополий;
114-2) разработка порядка утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в упрощенном порядке;»;
подпункт 127) исключить;
подпункт 128) изложить в следующей редакции:
«128) осуществление лицензирования разрешительных процедур и прием уведомлений в соответствии с Законом Республики Казахстан «О разрешениях и уведомлениях»;»;
подпункты 132) и 133) исключить;
дополнить подпунктом 173-1) следующего содержания:
«173-1) реализация государственной политики в области безопасности пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору;»;
дополнить подпунктом 174-1) следующего содержания:
«174-1) осуществление информирования, консультирования и просвещения потребителей;»;
подпункт 177) изложить в следующей редакции:
«177) запрещение ввоза, применения и реализации на территории Республики Казахстан, в том числе на эпидемически значимых объектах, продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в предпринимательской и (или) иной деятельности;»;
дополнить подпунктом 186-1) следующего содержания:
«186-1) осуществление формирования и реализации государственного социального заказа по проведению исследований, информационно-просветительской работе и консультационной помощи населению по вопросам защиты прав потребителей;»;
дополнить подпунктом 189-1) следующего содержания:
«189-1) проведение полугодового, годового анализа жалоб потребителей и ежегодного анализа деятельности государственных органов по вопросам защиты прав потребителей;»;
подпункт 191) изложить в следующей редакции:
«191) государственная регистрация, перерегистрация и отзыв решения о государственной регистрации продуктов детского питания, биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека, размещение Государственного реестра веществ и продукции, разрешенных к применению в Республике Казахстан, на интернет-ресурсах;»;

мынадай мазмұндағы 197-1) және 197-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«197-1) Қазақстан Республикасының санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы заңнамасында белгіленген талаптардың сақталуына мемлекеттік бақылауды ұйымдастыру, үйлестіру және жүзеге асыру;
197-2) санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын қауіпті тамақ өнімдерін анықтау және өткізуге жол бермеу жөніндегі шараларды әзірлеу мақсатында өндіріс объектілері мен ішкі сауда объектілеріне санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыру;»;
мынадай мазмұндағы 198-1) тармақшамен толықтырылсын:
«198-1) тамаққа биологиялық активті қоспалардың қауіпсіздігін ғылыми негізделген растау жөніндегі жұмыстарды жүргізу;»;
мынадай мазмұндағы 205-1) тармақшамен толықтырылсын:
«205-1) тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін айқындау бойынша оларға санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманы жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың қызметін бақылау;»;
мынадай мазмұндағы 206-1) және 206-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«206-1) санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындағы санитариялық-эпидемиологиялық қағидалар мен нормаларды, гигиеналық нормативтерді, техникалық регламенттерді, нормативтік құжаттарды әзірлеу;
206-2) тамақ өнімдерінің жарамдылық мерзімдерін және сақталу шарттарын, санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттаманың жобаларын, санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды бере отырып, Қазақстан Республикасының тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға тамақ өнімдерін әзірлеу (жасау), өндіру (дайындау), оның айналымы, кәдеге жарату және жою процестерінің (сатыларының) сәйкестігін, әзірлеу (жасау), өндіру (дайындау), оның айналымы, кәдеге жарату және жою кезінде пайдаланылатын машиналар мен жабдықтардың, материалдар мен бұйымдардың сәйкестігін келісу;»;
мынадай мазмұндағы 208-1) тармақшамен толықтырылсын:
«208-1) бір мәселе бойынша оннан астам тұтынушының құқықтары бұзылған жағдайларда тұтынушылардың айқындалмаған тобының құқықтарын қорғау мәселелері бойынша сотқа жүгіну;»;
мынадай мазмұндағы 227-1) тармақшамен толықтырылсын:
«227-1) санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының атынан өкілдік ету;»;
243) тармақша алып тасталсын.
2. Осы қаулы оның 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармағының алпыс төртінші абзацын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  Б.Сағынтаев

дополнить подпунктами 197-1) и 197-2) следующего содержания:
«197-1) организация, координация и осуществление государственного контроля за соблюдением требований, установленных законодательством Республики Казахстан о безопасности пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору;
197-2) осуществление санитарно-эпидемиологического надзора объектов производства и объектов внутренней торговли в целях выявления и выработки мер по недопущению реализации опасной пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору;»;
дополнить подпунктом 198-1) следующего содержания:
«198-1) проведение работ по научно обоснованному подтверждению безопасности биологически активных добавок к пище;»;
дополнить подпунктом 205-1) следующего содержания:
«205-1) контроль за деятельностью физических и юридических лиц, осуществляющих санитарно-эпидемиологическую экспертизу пищевой продукции, по определению ее безопасности;»;
дополнить подпунктами 206-1) и 206-2) следующего содержания:
«206-1) разработка санитарно-эпидемиологических правил и норм, гигиенических нормативов, технических регламентов, нормативных документов в области безопасности пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору;
206-2) согласование сроков годности и условий хранения пищевой продукции, проектов нормативно-технической документации в области безопасности пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору, соответствия процессов (стадий) разработки (создания), производства (изготовления), оборота, утилизации и уничтожения пищевой продукции, соответствия машин и оборудования, материалов и изделий, используемых при разработке (создании), производстве (изготовлении), обороте, утилизации и уничтожении, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о безопасности пищевой продукции, с выдачей санитарно-эпидемиологического заключения;»;
дополнить подпунктом 208-1) следующего содержания:
«208-1) обращение в суд по вопросам защиты прав неопределенного круга потребителей в случаях нарушения прав более десяти потребителей по одному и тому же вопросу;»;
дополнить подпунктом 227-1) следующего содержания:
«227-1) представление Республики Казахстан в международных организациях по обеспечению безопасности пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору;»;
подпункт 243) исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением абзаца шестьдесят четвертого пункта 1 настоящего постановления, который вводится в действие с 1 января 2017 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       Б. Сагинтаев