Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 3 мамырдағы № 235 қаулысы.
Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясының авиациялық персоналын даярлау жүйесін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтық авиация академиясы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам) акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқықтары заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігіне берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігімен және Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбір шешiмдерiне мынадай өзгерiс пен толықтырулар енгiзiлсiн
1) "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" деген бөлімде реттік нөмірі 222-12-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитетіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 359-24-жолмен толықтырылсын:
"359-24. "Азаматтық авиация академиясы" акционерлік қоғамы";
2) Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 936 қаулысымен.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 936 қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

О некоторых вопросах Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 мая 2018 года № 235.
В целях совершенствования системы подготовки авиационного персонала гражданской авиации Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Передать в установленном законодательством порядке права владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества "Академия гражданской авиации" (далее – общество) Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерством образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательном порядке осуществить необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменение и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству образования и науки Республики Казахстан" строку, порядковый номер 222-12, исключить;
раздел "Комитету гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 359-24, следующего содержания:
"359-24. Акционерное общество "Академия гражданской авиации";
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 936;
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 936.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев