"Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 13 қазандағы № 669 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 17 қазандағы № 962 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 202 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 13 қазандағы № 669 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 17 қазандағы № 962 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 41, 458-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес акцияларының мемлекеттік пакеттері (жарғылық капиталға қатысу үлестері) Қордың орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге берілетін заңды тұлғалардың тізбесі (бұдан әрі – тізбе);
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға ("қызмет бабында пайдалану үшін" белгісімен) сәйкес Қордың тәуелсіз директорларына берілетін сыйақылардың мөлшері және төлеу шарттары бекітілсін.";
2) 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес құрамда Қордың Директорлар кеңесі сайлансын.";
3) мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Қордың Директорлар кеңесінің өкілеттік мерзімі 2020 жылғы 1 қаңтар – 2023 жылғы 31 желтоқсан болып белгіленсін.";
4) көрсетілген қаулыға қоса берілетін акцияларының мемлекеттік пакеттері (жарғылық капиталдардағы қатысу үлестері) "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге берілетін заңды тұлғалардың тізбесінің жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 17 қазандағы
№ 962 қаулысына
1-қосымша";
5) көрсетілген қаулыға қоса берілетін Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 17 қазандағы
№ 962 қаулысына
2-қосымша";
6) көрсетілген қаулыға "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы Директорлар кеңесінің құрамы" деген 1-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 17 қазандағы
№ 962 қаулысына
4-қосымша";
мына:
"Руслан Ерболатұлы Дәленов – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі,
Ахметжан Смағұлұлы Есімов – "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы басқармасының төрағасы"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның бірінші басшысы – "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының жалғыз акционерінің өкілі,
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2008 года № 962 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 октября 2008 года № 669"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 202.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.2
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2008 года № 962 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 октября 2008 года № 669" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 41, ст. 458) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить:
1) перечень юридических лиц, государственные пакеты акций (доли участия в уставных капиталах) которых передаются в оплату размещаемых акций Фонда, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) размер и условия выплаты вознаграждений независимым директорам Фонда согласно приложению 3 к настоящему постановлению (с грифом "для служебного пользования").";
2) пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Избрать Совет директоров Фонда в составе согласно приложению 4 к настоящему постановлению.";
3) дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Определить срок полномочий Совета директоров Фонда с 1 января 2020 года по 31 декабря 2023 года.";
4) правый верхний угол перечня юридических лиц, государственные пакеты акций (доли участия в уставных капиталах) которых передаются в оплату размещаемых акций акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", прилагаемого к указанному постановлению изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2008 года № 962";
5) правый верхний угол изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, прилагаемых к указанному постановлению изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2008 года № 962";
6) в приложении 2 к указанному постановлению "Состав Совета директоров акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына":
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2008 года № 962";
строки:
"Даленов Руслан Ерболатович – Министр национальной экономики Республики Казахстан,
Есимов Ахметжан Смагулович – председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
изложить в следующей редакции:
"первый руководитель центрального уполномоченного органа по государственному планированию – представитель единственного акционера акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына",
председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына";

7) көрсетілген қаулыға "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының тәуелсіз директорларына берілетін сыйақылардың мөлшері және төлеу шарттары" деген 3-қосымша осы қаулыға қосымшаға (қызмет бабында пайдалану үшін) сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы оған қосымшаның 2019 жылғы 6 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізілетін 2 және 3-тармақтарын қоспағанда, 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

7) приложение 3 "Размер и условия выплаты вознаграждений независимых директоров акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" к указанному постановлению изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению (для служебного пользования).
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2020 года, за исключением пунктов 2 и 3 приложения к настоящему постановлению, которые вводятся в действие с 6 декабря 2019 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин