"Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1200 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 25 тамыздағы № 535 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 587 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.07.2023 № 587 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1200 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 89-90, 636-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында:
6-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) арнаулы мемлекеттік органдар үшін әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастыру және бекіту үшін әлеуетті өнім берушілер туралы мәліметтерді ұсынады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Қағидалардың 10-1-тармағында белгіленген жағдайды қоспағанда, конкурс тәсілімен өткізілетін мемлекеттік сатып алу конкурстық құжаттаманың мәтіндерін конкурс тәсілімен өткізілетін мемлекеттік сатып алудың жүзеге асырылуы туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама), конкурсқа қатысуға өтінімдері бар конверттерді ашудың қол қойылған хаттамаларын, конкурсқа қатысуға алдын ала жіберу туралы, жіберу туралы және конкурс тәсілімен өткізілетін мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттамаларды тапсырыс берушілердің интернет-ресурсында және мемлекеттік сатып алу веб-порталында (бұдан әрі – веб-портал) орналастырмай жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Арнаулы мемлекеттік органдардың конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуын қоспағанда, конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу жоспарланатын мемлекеттік сатып алу туралы хабарландыруды (тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің түрлері бойынша қысқаша ақпарат) веб-порталда орналастыру жолымен жүзеге асырылады.
Бұл ретте әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастыру рәсімін мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы осы Қағидалардың 28-1, 28-2, 28-3, 28-4 және 29-1-тармақтарында көзделген талаптарды ескере отырып жүзеге асырады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді конкурс тәсілімен жүзеге асырылатын мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу мынадай дәйекті іс-шараларды орындауды көздейді:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1200 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2020 года № 535. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 587.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.07.2023 № 587.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1200 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 89-90 ст. 636) следующие изменения и дополнения:
в Правилах осуществления государственных закупок с применением особого порядка, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 7) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"7) сведения о потенциальных поставщиках для формирования и утверждения списка потенциальных поставщиков для специальных государственных органов.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Государственные закупки способом конкурса осуществляются без размещения на веб-портале государственных закупок (далее – веб-портал) и интернет-ресурсе заказчиков извещения об осуществлении государственных закупок способом конкурса (далее - извещение), текстов конкурсной документации, подписанных протоколов вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе, протоколов о предварительном допуске к участию в конкурсе, допуске и итогах государственных закупок способом конкурса, за исключением случая, установленного пунктом 10-1 настоящих Правил.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Государственные закупки способом конкурса, за исключением государственных закупок способом конкурса специальных государственных органов, осуществляются путем размещения на веб-портале объявления о планируемых государственных закупках (краткая информация по видам товаров, работ, услуг).
При этом, процедура формирования списка потенциальных поставщиков осуществляется организатором государственных закупок с учетом требований, предусмотренных пунктами 28-1, 28-2, 28-3, 28-4 и 29-1 настоящих Правил.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Организация и проведение государственных закупок товаров, работ, услуг, осуществляемых способом конкурса, предусматривают выполнение следующих последовательных мероприятий:

1) тапсырыс берушінің мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыны, тапсырыс берушінің уәкілетті өкілін белгілеуі;
2) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілін айқындауы;
3) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының конкурстық құжаттаманы әзірлеуі, сондай-ақ қажет болған кезде сараптау комиссиясының құрамын (сарапшыны) қалыптастыруы және бекітуі;
4) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының конкурстық комиссияның құрамын, конкурстық комиссияның хатшысын қалыптастыруы және оны бекітуге ұсынуы;
5) тапсырыс берушінің конкурстық құжаттаманы бекітуі;
6) тапсырыс берушінің, ұйымдастырушының әлеуетті өнім берушілер тізімін бекітуі;
7) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының веб-порталда жоспарланып отырған мемлекеттік сатып алу туралы хабарландыруды орналастыруы;
8) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының веб-порталда өткізілетін мемлекеттік сатып алуға қатысу туралы өтінішхат берген әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастыруы;
9) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының өтініш берген әлеуетті өнім берушілердің осы Қағидалардың 29-1-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруі;
10) әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізілмеген әлеуетті өнім берушілерге олардың енгізілмеу себептерін көрсете отырып, веб-портал арқылы хабарлама жіберу;
11) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлауы;
12) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуға қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім берушілерге конкурстық құжаттаманың көшірмесін ұсынуы, сондай-ақ осындай әлеуетті өнім берушілер туралы мәліметтерді конкурстық құжаттаманы алған тұлғаларды тіркеу журналына енгізуі;
13) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының осы Қағидалардың 38 – 40-тармақтарында көзделген жағдайларда, конкурстық құжаттаманың көшірмесін алған әлеуетті өнім берушілерге оның ережелерін түсіндіруі;
14) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының конкурсқа қатысуға өтінімдерді тіркеу журналында тіркеуі;
15) конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашуы, сондай-ақ конкурстық комиссия отырысының тиісті хаттамасын ресімдеуі;
16) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының мемлекеттік сатып алуға қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасының көшірмесін әлеуетті өнім берушілерге не олар туралы мәліметтер конкурсқа қатысуға өтінімдерді тіркеу журналына енгізілген олардың уәкілетті өкілдеріне жіберуі (ұсынуы);

1) определение заказчиком организатора государственных закупок уполномоченного представителя заказчика;
2) определение организатором государственных закупок уполномоченного представителя организатора государственных закупок;
3) разработка организатором государственных закупок конкурсной документации, а также формирование и утверждение, при необходимости, состава экспертной комиссии (эксперта);
4) формирование и представление на утверждение организатором государственных закупок состава конкурсной комиссии, секретаря конкурсной комиссии;
5) утверждение заказчиком конкурсной документации;
6) утверждение заказчиком, организатором списка потенциальных поставщиков;
7) размещение организатором государственных закупок на веб-портале объявления о планируемых государственных закупках;
8) формирование организатором государственных закупок на веб-портале списка потенциальных поставщиков, подавших ходатайство об участии в проводимых государственных закупках;
9) проверка организатором государственных закупок потенциальных поставщиков, подавших ходатайство на соответствие требованиям, установленным пунктом 29-1 настоящих Правил;
10) направление посредством веб-портала потенциальным поставщикам, не включенным в список потенциальных поставщиков, уведомления с указанием причины их не включения;
11) извещение организатором государственных закупок потенциальных поставщиков об осуществлении государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса;
12) представление организатором государственных закупок копии конкурсной документации потенциальным поставщикам, изъявившим желание участвовать в государственных закупках товаров, работ, услуг способом конкурса, а также внесение сведений о таких потенциальных поставщиках в журнал регистрации лиц, получивших конкурсную документацию;
13) разъяснение организатором государственных закупок положений конкурсной документации потенциальным поставщикам, получившим ее копию в случаях, предусмотренных пунктами 38-40 настоящих Правил;
14) регистрация организатором государственных закупок в журнале регистрации заявок на участие в конкурсе;
15) вскрытие конкурсной комиссией конвертов с заявками на участие в конкурсе, а также оформление соответствующего протокола заседания конкурсной комиссии;
16) направление (представление) организатором государственных закупок копий протокола вскрытия конвертов с заявками на участие в государственных закупках потенциальным поставщикам либо их уполномоченным представителям, сведения о которых внесены в журнал регистрации заявок на участие в конкурсе;

17) біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау үшін конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарауы;
18) конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға рұқсат етілген әлеуетті өнім берушілердің тізбесін қалыптастыруы және алдын ала рұқсат ету туралы тиісті хаттаманы ресімдеуі;
19) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының конкурсқа қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушілерге алдын ала рұқсат беру туралы хаттаманың көшірмесін жіберуі (ұсынуы);
20) конкурсқа қатысуға берілетін өтінімдерді конкурстық құжаттама талаптарына және біліктілік талаптарына сәйкестендіру;
21) конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілер тізілімін қалыптастыруы және рұқсат беру туралы тиісті хаттаманы ресімдеуі;
22) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім берушілерге рұқсат беру туралы хаттаманың көшірмелерін жіберуі (ұсынуы);
23) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілер ұсынған мәліметтерді, конкурстық баға ұсыныстары бар конверттерді конкурстық баға ұсыныстарын тіркеу журналында тіркеуі;
24) конкурсқа қатысушылардың баға ұсыныстары салынған конверттерді ашу, конкурстық комиссияның конкурстық баға ұсыныстарын бағалауы және салыстырып тексеруі (конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындыларын шығаруы);
25) конкурстық комиссияның конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алудың қорытындылары туралы хаттаманы ресімдеп, оған қол қоюы және оны мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілерге жіберуі;
26) тапсырыс берушінің конкурс жеңімпазымен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасуы.
Осы тармақтың 7), 8), 9) және 10) тармақшаларында көзделген іс-шаралар арнайы мемлекеттік органдарға қолданылмайды.";
3-кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастыру және бекіту
28. Осы Қағидалардың 28-1, 28-2, 28-3, 28-4, 29-1 тармақтарында белгіленген жағдайларды қоспағанда, жабық рәсімдерді қолдана отырып, конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды өткізу кезінде мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізілген әлеуетті өнім берушілердің атына мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жібереді.
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік құпияларды қамтитын мәліметтер пайдаланылмайтын, бірақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтер пайдаланылатын жағдайларды қоспағанда, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілерде Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті және оның органдары белгіленген тәртіппен беретін мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтер пайдаланылатын жұмыстарды істеуге рұқсат болуға тиіс.

17) рассмотрение конкурсной комиссией заявок на участие в конкурсе для определения потенциальных поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации;
18) формирование конкурсной комиссией перечня потенциальных поставщиков, которые не допущены к участию в конкурсе, и оформление соответствующего протокола о предварительном допуске;
19) направление (представление) организатором государственных закупок потенциальным поставщикам, представившим заявки на участие в конкурсе, копий протокола о предварительном допуске;
20) приведение заявок на участие в конкурсе в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями конкурсной документации;
21) формирование конкурсной комиссией перечня потенциальных поставщиков, которые допущены к участию в конкурсе, и оформление соответствующего протокола о допуске;
22) направление (представление) организатором государственных закупок потенциальным поставщикам, представившим заявки на участие в конкурсе, копий протокола о допуске;
23) регистрация организатором государственных закупок сведений в журнале регистрации конкурсных ценовых предложений, представленных потенциальными поставщиками, допущенными к участию в конкурсе, конвертов с конкурсными ценовыми предложениями;
24) вскрытие конвертов с конкурсными ценовыми предложениями участников конкурса, оценка и сопоставление конкурсной комиссией конкурсных ценовых предложений (подведение итогов государственных закупок способом конкурса);
25) оформление и подписание конкурсной комиссией протокола об итогах государственных закупок способом конкурса и его направление организатором государственных закупок потенциальным поставщикам, допущенным к участию в конкурсе;
26) заключение заказчиком договора о государственных закупках с победителем конкурса.
Мероприятия, предусмотренные подпунктами 7), 8), 9) и 10) настоящего пункта не распространяются на специальные государственные органы.";
подраздел 3 изложить в следующей редакции:
"3. Формирование и утверждение списка потенциальных поставщиков
28. При проведении государственных закупок способом конкурса с применением закрытых процедур организатор государственных закупок направляет в адрес потенциальных поставщиков, включенных в список потенциальных поставщиков, извещение об осуществлении государственных закупок, за исключением случаев, установленных пунктами 28-1, 28-2, 28-3, 28-4, 29-1 настоящих Правил.
Потенциальные поставщики, которым направляется извещение об осуществлении государственных закупок, должны иметь разрешение на работы с использованием сведений, составляющих государственные секреты, выдаваемое в установленном порядке Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан и его органами, за исключением случаев, когда при осуществлении государственных закупок не используются сведения, относящиеся к государственным секретам, но используются сведения, содержащие служебную информацию ограниченного распространения, определенные Правительством Республики Казахстан.

28-1. Арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда, жабық рәсімдерді қолдана отырып, конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды өткізу кезінде мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы веб-порталда жоспарланатын мемлекеттік сатып алу туралы хабарландыруды орналастырады. Хабарландыру мынадай ақпаратты қамтиды:
1) тапсырыс беруші мен мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының толық атауы, олардың орналасқан жері;
2) мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілі мен мерзімдері;
3) тиісті орган бекіткен номенклатуралық анықтамалыққа сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің коды;
4) әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтінішхаттарды қабылдау күні мен уақыты көрсетіледі.
Бұл ретте, әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтінішхаттарын қабылдау Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін (қоса алғанда) бір жұмыс күнін құрайды;
5) жоспарланатын мемлекеттік сатып алу туралы қысқаша сипаттама.
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу Заңның 39-бабының 4), 9), 9-1), 31), 32) және 35) тармақшаларында көзделген жағдайларда хабарландыру орналастырылмай жүзеге асырылады.
Хабарландыруда Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған таратылуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтердің болуына жол берілмейді.
Хабарландыруды мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы веб-порталда мемлекеттік сатып алуды өткізу басталғанға дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын орналастырады.
28-2. Жоспарланып отырған мемлекеттік сатып алуға қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші веб-портал арқылы мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыға өзін әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізу туралы өтінішхат береді.
Берілетін өтінішхатта әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 29-1-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайды.
Әлеуетті өнім беруші әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтінішхатты осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы белгілеген мерзімде веб-порталда қалыптастырады.
28-3. Арнаулы мемлекеттік органдардың мемлекеттік сатып алуын ұйымдастырушыны қоспағанда, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы мемлекеттік сатып алуды өткізу басталғанға дейін екі жұмыс күні ішінде веб-порталда осы Қағидалардың 29-1-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізе отырып, өтінішхат берген әлеуетті өнім берушілердің қатарынан олардың тізімін қалыптастырады.
Бұл ретте, егер өткізілетін мемлекеттік сатып алуға қатысу туралы өтінішхат түспесе немесе екеуден аз әлеуетті өнім берушіден түссе не мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы жүргізген осы Қағидалардың 29-1-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігін тексергеннен кейін бір әлеуетті өнім берушіге рұқсат етілген жағдайда, хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің тізімін ұйымдастырушы толықтыруы мүмкін.
Өтініш берген және осы Қағидалардың 29-1-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілер хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізіледі.

28-1. При проведении государственных закупок способом конкурса с применением закрытых процедур, за исключением специальных государственных органов организатор государственных закупок на веб-портале размещает объявление о планируемых государственных закупках. Объявление содержит следующую информацию:
1) полное наименование заказчика и организатора государственных закупок, их местонахождение;
2) способ и сроки осуществления государственных закупок;
3) код закупаемых товаров, работ, услуг согласно номенклатурному справочнику, утвержденному соответствующим органом;
4) дату и время приема ходатайств потенциальных поставщиков о включении в список потенциальных поставщиков.
При этом, прием ходатайств потенциальных поставщиков о включении в список составляет один рабочий день с 9-00 до 18-00 (включительно) по времени города Нур-Султана;
5) краткая характеристика планируемых государственных закупок.
Приобретение товаров, работ, услуг в соответствии с подпунктами 4), 9), 9-1), 31), 32) и 35) статьи 39 Закона, осуществляется без размещения объявления.
В объявлении не допускается содержание сведений, составляющих государственные секреты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах и (или) содержащих служебную информацию ограниченного распространения, определенную Правительством Республики Казахстан.
Объявление размещается организатором государственных закупок на веб-портале не менее чем за пятнадцать календарных дней до начала проведения государственных закупок.
28-2. Потенциальный поставщик, изъявивший желание принять участие в планируемых государственных закупках, посредством веб-портала подает организатору государственных закупок ходатайство о включении его в список потенциальных поставщиков.
Потенциальный поставщик в подаваемом ходатайстве подтверждает соответствие требованиям, установленным в пункте 29-1 настоящих Правил.
Потенциальный поставщик формирует ходатайство о включении его в список потенциальных поставщиков на веб-портале в сроки, установленные организатором государственных закупок согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам.
28-3. Организатор государственных закупок, за исключением организатора государственных закупок специальных государственных органов, в течение двух рабочих дней до начала проведения государственных закупок формирует на веб-портале список потенциальных поставщиков из числа подавших ходатайство, с проведением проверки их соответствия на требования, установленные пунктом 29-1 настоящих Правил.
При этом, список потенциальных поставщиков, в адрес которых направляется извещение, может дополняться в случае если ходатайства об участии в проводимых государственных закупках не поступили или поступили менее чем от двух потенциальных поставщиков, либо после проверки, проведенной организатором государственных закупок на соответствие требованиям, установленным пунктом 29-1 настоящих Правил, допущен один потенциальный поставщик.
Потенциальные поставщики, подавшие ходатайства и соответствующие требованиям, установленным пунктом 29-1 настоящих Правил, включаются в список потенциальных поставщиков в адрес которых направляется извещение.

28-4. Арнаулы мемлекеттік органдардың мемлекеттік сатып алуын ұйымдастырушыны қоспағанда, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізілген әлеуетті өнім берушілердің атына мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жібереді.
Тізімге енгізілмеген әлеуетті өнім берушілерге олардың енгізілмеу себептері көрсетіліп, өтінішхатты қабылдамау туралы хабарлама жіберіледі.
Әлеуетті өнім берушілердің өтінішхатын қабылдамау туралы хабарлама осы Қағидаларға 1-2-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім берушілердің тізімі бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде жіберіледі.
29. Атына хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің тізімін Заңның 6-бабында көзделген шектеулерді ескере отырып, тапсырыс беруші жасайды және оны тапсырыс берушінің бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға бекітеді.
Мемлекеттік сатып алу Заңның 7-бабының 3 және 4-тармақтарына сәйкес өткізілген жағдайда, конкурсқа қатысуға шақырылатын әлеуетті өнім берушілердің тізімін мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы жасайды және ұйымдастырушының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға не тапсырыс берушінің жауапты хатшысы немесе жауапты хатшының өкілеттіктерін жүзеге асыратын басқа лауазымды адам немесе оның міндетін атқарушы тұлға бекітеді.
29-1. Арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда, хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің тізімін ұйымдастырушы мыналарды ескере отырып қалыптастырады:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті және оның органдары белгіленген тәртіппен беретін мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтер пайдаланылатын жұмыстарға рұқсат, ол өткізілетін мемлекеттік сатып алудың мәніне сәйкес болуы тиіс;
2) Заңның 6-бабында көзделген шектеулердің болмауы;
3) мемлекеттік сатып алу веб-порталында тиісті тіркеудің болуы.
Бұл ретте мемлекеттік құпиялар болып табылатын мәліметтер пайдаланылатын жұмыстарға рұқсаттың болуы мемлекеттік құпияларға жататын мәліметтер пайдаланылатын мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылған кезде ғана міндетті.
Хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің тізімін мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы веб-порталда қалыптастырады.
Әлеуетті өнім берушілердің тізімін ұйымдастырушының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға бекітеді.
30. Өндіру, қайта өңдеу, жеткізу және өткізу үшін әлеуетті өнім берушінің оларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге құқығы талап етілетін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша тапсырыс беруші тиісті құқықтары бар әлеуетті өнім берушілер қатарынан конкурсқа қатысуға шақырылатын әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастырады.
Азық-түлік тауарларын және тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде тапсырыс беруші конкурсқа қатысуға шақырылатын әлеуетті өнім берушілердің тізімін отандық тауар өндірушілер және/немесе отандық кәсіпкерлер қатарынан қалыптастырады.";

28-4. Организатор государственных закупок, за исключением организатора государственных закупок специальных государственных органов, направляет в адрес потенциальных поставщиков, включенных в список потенциальных поставщиков, извещение об осуществлении государственных закупок.
Потенциальным поставщикам, не включенным в список, направляется уведомление об отклонении ходатайства потенциального поставщика с указанием причины их не включения.
Уведомление об отклонении ходатайства потенциального поставщика направляется в течение десяти календарных дней со дня утверждения списка потенциальных поставщиков согласно приложению 1-2 к настоящим Правилам.
29. Список потенциальных поставщиков, в адрес которых будет направляться извещение, составляется заказчиком с учетом ограничений, предусмотренных статьей 6 Закона, и утверждается первым руководителем заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности.
В случае проведения государственных закупок в соответствии с пунктами 3 и 4 статьи 7 Закона, список потенциальных поставщиков, приглашаемых к участию в конкурсе, составляется организатором государственных закупок и утверждается первым руководителем организатора либо лицом, исполняющим его обязанности, либо ответственным секретарем или иным осуществляющим полномочия ответственного секретаря должностным лицом заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности.
29-1. Список потенциальных поставщиков, в адрес которых будет направляться извещение, формируется организатором, за исключением специальных государственных органов с учетом:
1) разрешение, на работы с использованием сведений, составляющих государственные секреты, выдаваемое в установленном порядке Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан и его органами должно соответствовать предмету проводимых государственных закупок;
2) отсутствия ограничений, предусмотренных статьей 6 Закона;
3) наличия соответствующей регистрации на веб-портале государственных закупок.
При этом, наличие разрешения, на работы с использованием сведений, составляющих государственные секреты, обязательно только при осуществлении государственных закупок, где используются сведения, относящиеся к государственным секретам.
Список потенциальных поставщиков, в адрес которых будет направляться извещение, формируется организатором государственных закупок на веб-портале.
Список потенциальных поставщиков утверждается первым руководителем организатора либо лицом, исполняющим его обязанности.
30. По государственным закупкам товаров, работ, услуг, на производство, переработку, поставку и реализацию которых требуется право потенциального поставщика на их производство, переработку, поставку и реализацию, заказчик формирует список потенциальных поставщиков, приглашаемых к участию в конкурсе, из числа потенциальных поставщиков, имеющих соответствующие права.
При приобретении продовольственных товаров и услуг по организации питания заказчик формирует список потенциальных поставщиков, приглашаемых к участию в конкурсе, из числа отечественных товаропроизводителей и/или отечественных предпринимателей.";

31 және 32-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастырушы конкурстық құжаттама бекiтiлген күннен бастап үш жұмыс күнiнен кешiктiрмей, бiрақ әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтiнiм беруінің соңғы күніне дейiн кемiнде күнтiзбелiк жиырма күн қалғанда әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізілген әлеуетті өнім берушілердің атына мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жібереді.
Конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
Хабарламаға жауап ретінде әлеуетті өнім берушінің сұрау салуы бойынша конкурстық құжаттаманың көшірмесін жібереді және конкурстық құжаттаманы алған тұлғаның орналасқан жері, пошта мекенжайы туралы мәліметтерді, сондай-ақ тұлға туралы басқа да мәліметтерді көрсете отырып, бекітілген конкурстық құжаттаманы ұсыну фактісінің хронологиялық тәртіппен тіркелуін қамтамасыз етеді.
32. Конкурс тәсілімен қайта мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылған жағдайда, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурстық құжаттама бекітілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей, бірақ конкурсқа қатысуға арналған өтінімдерді ұсынудың соңғы күніне дейін кемінде күнтізбелік он күн қалғанда осы Қағидалардың 31-тармағында көзделген талаптарды орындауға міндетті.
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының хабарландыруында (хабарлама) қамтылған мәліметтер конкурстық құжаттамада көрсетілген мәліметтерге сәйкес келуге тиіс.";
96-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"96. Әлеуетті өнім берушілердің конкурстық баға ұсыныстары тең болған жағдайда конкурс нысаны болып табылатын, сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесі мол әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып табылады.
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурсқа қатысатын әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесінің болуы мәселесін қараған кезде конкурстық комиссия әрбір жылын ескере отырып, осы конкурста сатып алынатын тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету нарығындағы жұмыс тәжірибесін ғана қарастырады.
Бағалары бірдей бірнеше әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесі тең болған кезде конкурстық баға ұсынысы басқа әлеуетті өнім берушілердің конкурстық баға ұсыныстарынан бұрын тіркелген конкурсқа қатысушы жеңімпаз болып танылады.";
осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес Қағидаларға 1-1 және 1-2-қосымшалармен толықтырылсын;
Қағидаларға 12, 13 және 14-қосымшалар осы қаулыға 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

пункты 31 и 32 изложить в следующей редакции:
"31. Организатор государственных закупок не позднее трех рабочих дней со дня утверждения конкурсной документации, но не менее чем за двадцать календарных дней до окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе направляет в адрес потенциальных поставщиков, включенных в список потенциальных поставщиков, извещение об осуществлении государственных закупок.
Извещение об осуществлении государственных закупок способом конкурса оформляется согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
В ответ на извещение по запросу потенциального поставщика организатор государственных закупок направляет копию конкурсной документации и обеспечивает регистрацию в хронологическом порядке факта представления утвержденной конкурсной документации с указанием сведений о (об) месте нахождения, почтовом адресе, а также других сведений о лице, получившем конкурсную документацию.
32. В случае осуществления повторных государственных закупок способом конкурса, организатор государственных закупок не позднее трех рабочих дней со дня утверждения конкурсной документации, но не менее чем за десять календарных дней до окончательной даты представления заявок на участие в конкурсе обязан выполнить требования, предусмотренные пунктом 31 настоящих Правил.
Сведения, содержащиеся в объявлении (уведомлении) организатора государственных закупок, должны соответствовать сведениям, указанным в конкурсной документации.";
пункт 96 изложить в следующей редакции:
"96. При равенстве цен конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков победителем признается потенциальный поставщик, имеющий больший опыт работы на рынке закупаемых товаров, работ, услуг, являющихся предметом конкурса.
При рассмотрении вопроса наличия опыта работы потенциального поставщика, участвующего в конкурсе по государственным закупкам товаров, работ, услуг, конкурсная комиссия рассматривает опыт работы только на рынке поставки товаров, выполнения работ и оказания услуг, приобретаемых на данном конкурсе с учетом расчета за каждый год.
При равенстве опыта работы нескольких потенциальных поставщиков, имеющих равные цены, победителем признается участник конкурса, конкурсное ценовое предложение которого зарегистрировано ранее конкурсных ценовых предложений других потенциальных поставщиков.";
дополнить приложениями 1-1 и 1-2 к Правилам согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению;
приложения 12, 13 и 14 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4 и 5 к настоящему постановлению;

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 25 тамыздағы
№ 535 қаулысына
1-қосымша
Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына
1-1-қосымша
Әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтінішхат
_________________________________ мемлекеттік сатып алу конкурсы
(толық атауын көрсету)
Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Атауы ____________________________________
БСН/ЖСН/_______________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы, байланыс деректері _____________________
Осымен конкурсқа шақырылатын әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу үшін өтініш білдіреміз, сондай-ақ "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабында және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1200 қаулысымен бекітілген Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 29-1-тармағында белгіленген біліктілік талаптар мен шектеулерінің сәйкес екенімізді растайтын мәліметтерді алуға келісім береміз.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 25 тамыздағы
№ 535 қаулысына
2-қосымша
Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына
1-2-қосымша
Әлеуетті өнім берушілердің өтінішхатын қабылдамау туралы хабарлама
_____________________ мемлекеттік сатып алудың тапсырыс берушісі немесе
(толық атауын көрсету)
ұйымдастырушысы
Р/с
Өнім берушінің атауы БСН/ЖСН (бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі) Қабылдамау себептері Қабылдамау себептерінің негіздемесі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 25 тамыздағы
№ 535 қаулысына
3-қосымша
Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
12-қосымша
_____________________ сатып алу бойынша конкурс тәсілімен өткізілетін (конкурстың атауы) мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттама
___________________________ ________________________ (орналасқан жері) (уақыты мен күні)
1. Конкурстық комиссия құрамы: _______________________
(конкурстық комиссия құрамын тізбелеу)
____________________________________________________________ .
(сатып алынатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді қысқаша сипаттау)
мемлекеттік сатып алу бойынша_________________________________ конкурс
(екі кезеңді рәсімдерді пайдалана отырып)
2. Әрбір лот бойынша жеке-жеке сатып алу үшін теңгемен бөлінген сома:
_________________________.
(сомасын көрсету)

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 августа 2020 года № 535
Приложение 1-1
к Правилам осуществления
государственных закупок с
применением особого порядка
Ходатайство о включении в список потенциальных поставщиков
Конкурс по государственным закупкам ___________________________
(указать полное наименование)
Общие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование______________________
БИН/ИИН/_______________
(бизнес-идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер)
Адрес, контакты____________________
Настоящим ходатайствуем о включении в список потенциальных поставщиков,
приглашаемых к участию в конкурсе, а также выражаем согласие на получение сведений,
подтверждающих наше соответствие требованиям и ограничениям, установленным статьей 6
Закона Республики Казахстанот 4 декабря 2015 года "О государственных закупках" и
пунктом 29-1 Правил осуществления государственных закупок с применением особого
порядка, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря
2015 года №1200.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 августа 2020 года № 535
Приложение 1-2
к Правилам осуществления
государственных закупок с
применением особого порядка
Уведомление об отклонении ходатайства потенциального поставщика
Заказчик или организатор государственных
закупок ___________________________
(указать полное наименование)
№ п/п
Наименование поставщика
БИН/ ИИН
(бизнес-идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер)
Причина отклонения
Обоснование причины отклонения
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 августа 2020 года № 535
Приложение 12
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого порядка
Протокол об итогах государственных закупок способом конкурса по
закупке_____________________________
(название конкурса)
__________________________ _________________________
(местонахождение)             (время и дата)
1. Конкурсная комиссия в составе: _______________________________
(перечислить состав конкурсной комиссии)
конкурс __________________________________________________________
(с использованием двухэтапных процедур)
по государственным закупкам_______________________________________.
(кратко описать закупаемые товары, работы, услуги)
2. Сумма, выделенная для закупки, (указать сумму) в тенге по каждому лоту отдельно:
________________.
(указать сумму)

3. Келесі өтінімдер конкурсқа қатысуға жіберілді:
__________________________________________________________________.
(рұқсат беру туралы хаттамаға сәйкес конкурсқа жіберілген әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдерін көрсету)
4. Конкурстық баға ұсыныстарын тіркеуге арналған соңғы уақыт өткеннен кейін берілуіне байланысты бағалауға және салыстыруға қабылданбаған әлеуетті өнім берушілердің______________________________________________________
(әлеуетті өнім берушілердің атауларын көрсету)
конкурстық баға ұсыныстары бар конверттер.
5. Конкурстық комиссияның отырысына қатысуға конкурстық баға ұсыныстарын оларды тіркеуге арналған соңғы уақыт өткенге дейін берген конкурсқа қатысушылардың:
__________________________________________________________________
(конкурстық баға ұсыныстары бар конверттерді тіркеу журналына сәйкес конкурсқа қатысушылардың не олардың уәкілетті өкілдерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) хронологиялық тәртіппен біріздендіру керек)
конкурстық баға ұсыныстары ашылды және мыналарды қамтиды:
__________________________________________________________________
(конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстары бар конверттерді ашу кезінде барлық қатысушыларға жария етілген конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын конкурстық баға ұсыныстары бар конверттерді тіркеу журналына оларды тіркеудің хронологиялық тәртібімен көрсету).
5-1. Екінші жеңімпаздың (әрбір лот бойынша) атауы, орналасқан жері және бағасы:
__________________________________________________________________
6. Конкурстық баға ұсыныстары қабылданбады:
__________________________________________________________________
(мынадай себептер: конкурстық баға ұсынысы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген сомадан асып түсуін; демпингтік болып табылатын конкурстық баға ұсынысын көрсете отырып, конкурстық баға ұсыныстары қабылданбаған конкурсқа қатысушылардың не олардың уәкілетті өкілдерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсету).
7. Конкурстық комиссия бағалау және салыстыру нәтижелері бойынша ашық дауыс беру жолымен былай деп шешті:
1)___________________________________________________________
(конкурсқа қатысушының атауы мен орналасқан жерін, сондай-ақ ол жеңімпаз деп танылған шарттарды көрсету)
конкурсқа қатысушының конкурстық өтінімі жеңімпаз деп танылсын немесе _______________________ мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурс өтпеді деп (конкурстың атауы) танылсын;
(егер конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын қарау, бағалау және салыстыру кезінде конкурс жеңімпазы анықталмаса немесе барлық конкурстық баға ұсыныстары қабылданбаса, тиісті себебін көрсету)

3. Следующие заявки на участие в конкурсе были допущены:
_________________________________________________________________________.
(указать заявки на участие в конкурсе потенциальных поставщиков, допущенных к
конкурсу в соответствии с протоколом о допуске)
4. Конверты с конкурсными ценовыми предложениями потенциальных
поставщиков
_______________________________________________________________
(указываются наименования потенциальных поставщиков)
ценовые предложения которых, не были приняты к оценке и сопоставлению в связи с
их представлением по истечении окончательного времени для их регистрации.
5. Конкурсные ценовые предложения участников конкурса, представивших
конкурсные ценовые предложения до истечения окончательного времени для их
регистрации к участию заседания конкурсной комиссии:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указываются фамилия, имя, отчество (при наличии) участников конкурса либо их
уполномоченных представителей, в хронологическом порядке согласно журналу
регистрации конвертов с конкурсными ценовыми предложениями)
вскрыты и они содержат:
______________________________________________________.
(указываются конкурсные ценовые предложения участников конкурса в
хронологическом порядке их регистрации в журнале регистрации конвертов с
конкурсными ценовыми предложениями, которые оглашены всем присутствующим
при вскрытии конвертов с конкурсными ценовыми предложениями участников
конкурса)
5-1. Наименование, местонахождение и цена второго победителя (по каждому лоту):
__________________________________________________________________________
6. Конкурсные ценовые предложения отклонены:_______________________________
_________________________________________________________________________.
(указываются фамилия, имя, отчество (при наличии) участников конкурса либо их
уполномоченных представителей, конкурсные ценовые предложения которых
отклонены с указанием причины: превышение конкурсного ценового предложения
над суммой, выделенной для закупок товаров, работ, услуг; конкурсное ценовое
предложение, являющееся демпинговой)
7. Конкурсная комиссия по результатам оценки и сопоставления путем открытого
голосования решила:
1) признать выигравшей конкурсную заявку участника конкурса__________
_________________________________________________________________
(указать наименование и местонахождение участника конкурса, а также условия,
на которых он признан победителем)
или признать конкурс по государственным закупкам___________________
(наименование конкурса)
несостоявшимся;
(если при рассмотрении, оценке и сопоставлении конкурсных ценовых предложений
участников конкурса не был определен победитель конкурса или все конкурсные
ценовые предложения были отклонены, указать соответствующую причину)

2) Тапсырыс беруші (тапсырыс берушілер)
__________________________________________________________________
(әрбір тапсырыс берушінің атауын және орналасқан жері тізбеленсін)
____________ жылға дейінгі мерзімде_________________________________
(конкурс жеңімпазының атауын көрсету)
-мен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасассын.
3) Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы ___________________________
__________________________________________________________________
(мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының атауы көрсетілсін)
Осы шешімге дауыс бергендер:
Жақтап _______ дауыс (конкурстық комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
Қарсы _________ дауыс (конкурстық комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Конкурстық комиссия төрағасының, мүшелерінің және хатшысының қолдары.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 25 тамыздағы
№ 535 қаулысына
4-қосымша
Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды  жүзеге асыру қағидаларына
13-қосымша
Бір көзден алу тәсілімен өткізілетін мемлекеттік сатып алу қорытындысы туралы хаттама __________________мемлекеттік сатып алудың атауы)
_____________________________ _______________________ (орналасқан жері) (уақыты мен күні)
1. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы: ___________________
(атауы, мекенжайы)
_________________________________________________________________
(сатып алынатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді қысқаша сипаттау)
сатып алуды бір көзден алу тәсілімен жүргізді.
2. Сатып алуға бөлінген сома (сомасын көрсету) теңге.
3. Осы тәсілді қолдануға негіздеме ___________________________________
(тапсырыс берушінің бір көзден мемлекеттік
__________________________________________________________________
сатып алуды жүзеге асыру туралы шешімін қоса беру, бұйрықтың нөмірі, күні)
4. Өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі ____________________
("Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңның 9-бабы 1-тармағында
__________________________________________________________________
көзделген талаптарға сәйкестігін немесе сәйкес келмеуін көрсету)
5. Шарт жасалатын өнім берушінің атауы және орналасқан жері және мұндай шарттың бағасы:
__________________________________________________________________
6. Сарапшыларды тарту, олар ұсынған қорытындылар туралы ақпарат.
7. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы осы бір көзден алу тәсілімен сатып алу нәтижесі бойынша былай деп шешті:
1) тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) ___________________
(өнім берушінің атауы және
_________________________________ өнім берушіден сатып алынсын
(орналасқан жерін көрсету)
немесе бір көзден алу тәсілімен өткізілетін мемлекеттік сатып алу өтпеді деп танылсын
_____________________________________________________;
(тиісті себебін көрсету)

2) Заказчику (заказчикам) ___________________________________________________
(перечислить наименование и местонахождение
__________________________________________________________________________
каждого заказчика)
в срок до _______ года заключить договор о государственных закупках с
___________________________________________.
(указать наименование победителя конкурса)
3) Организатор государственных закупок:
______________________________________________________________
(указать наименование организатора государственных закупок)
За данное решение проголосовали:
За – ______ голосов (фамилия, имя, отчество (при наличии) членов конкурсной
комиссии);
Против – ______ голосов (фамилия, имя, отчество (при наличии) членов конкурсной
комиссии).
Подписи председателя, членов и секретаря конкурсной комиссии.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 августа 2020 года № 535
Приложение 13
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого порядка
Протокол об итогах
государственных закупок способом из одного источника
_____________________________________________
(название государственной закупки)
___________________                               __________________
(местонахождение)                                     (время и дата)
1. Организатор государственных закупок______________________
(название, адрес)
провел закупки способом из одного источника__________________________
__________________________________________________________________.
(кратко описать закупаемые товары, работы, услуги)
2. Сумма, выделенная для закупки, (указать сумму) тенге.
3. Обоснования применения данного способа__________________________
__________________________________________________________________.
(приложить решение заказчика об осуществлении государственных закупок
из одного источника, номер, дату приказа)
4. Соответствие поставщика квалификационным требованиям
__________________________________________________________________.
(указываются соответствие либо несоответствие требованиям,предусмотренным
пунктом 1 статьи 9 Закона "О государственных закупках")
5. Наименование и местонахождение поставщика, с которым будет заключен договор,
и цена такого договора:
__________________________________________________________________.
6. Информация о привлечении экспертов, представленных ими заключений.
7. Организатор государственных закупок по результатам данных закупок способом из
одного источника решил:
1) закупить товары (работы, услуги) у поставщика
__________________________________________________________________
(указать наименование и местонахождение поставщика)
или признать государственные закупки способом из одного источника
несостоявшимся ___________________________________________________;
(указать соответствующую причину)

2) Тапсырыс беруші (тапсырыс берушілер)
_________________________________________________________________
(әрбір тапсырыс берушінің атауын және орналасқан жерін көрсету)
_________ жылға дейінгі мерзімде мемлекеттік сатып алу шартын ________ _____________________________жасассын. (өнім берушінің атауын көрсету)
3) Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы___________________________
__________________________________________________________________
(мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының атауын көрсету)
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілінің және бірінші басшының не жауапты хатшының немесе жауапты хатшының өкілеттігін жүзеге асыратын өзге лауазымды тұлғаның, тапсырыс берушінің немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның қолдары.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 25 тамыздағы
№ 535 қаулысына
5-қосымша
Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына
14-қосымша
Көрсетілетін қызметтердің өнім берушісін таңдау өлшемшарттары
Өлшемшарттар Балдар Растаушы құжат
1 2 3 4 5
1.
Қызметтер көрсетілетін жерде* ет өнімдерін өндірудің және/немесе қайта өңдеудің бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте –
3 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама..
3. Нормада қолданылатын өнімге тауардың шығу тегінің қолданыстағы сертификаты.
жалға алынған –
1 балл
1. Қазақстан Республикасы әділет органдарында тіркелген жалға беру шарты (көшірме).
2. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
3. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
4. Нормада қолданылатын өнімге тауардың шығу тегінің қолданыстағы сертификаты.
2.
Қызметтер көрсетілетін жерде* сүт өнімдерін өндірудің және/немесе қайта өңдеудің бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте –
3 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме)
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.

2) Заказчику (заказчикам) ___________________________________________
__________________________________________________________________
(перечислить наименование и местонахождение каждого заказчика)
в срок до _____________ года заключить договор о государственных закупках с
_________________________________________________________________
(указать наименование поставщика)
3) Организатор государственных закупок
__________________________________________________________________
(указать наименование организатора государственных закупок)
Подписи уполномоченного представителя организатора государственных закупок и
первого руководителя либо ответственного секретаря или иного, осуществляющего
полномочия ответственного секретаря, должностного лица заказчика либо лица,
исполняющего его обязанности.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 августа 2020 года № 535
Приложение 14
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого порядка
Критерии выбора поставщика услуг
Критерии
Баллы
Подтверждающий документ
1
2
3
4
5
1.
Наличие производства и/или переработки мясных продуктов питания по месту оказания услуг*
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности – 3 балла
1.Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
3. Действующий сертификат происхождения товара на продукты, применяемые в норме.
имеется в аренде – 1 балл
1. Договор аренды, зарегистрированный в органах юстиции Республики Казахстан(копия).
2. Технический паспорт объекта (копия).
3. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
4. Действующий сертификат происхождения товара на продукты, применяемые в норме.
2.
Наличие производства и/или переработки молочных продуктов питания по месту оказания услуг*
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности – 3 балла
1. Технический паспорт объекта (копия)
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".

3. Нормада қолданылатын өнімге тауардың шығу тегінің қолданыстағы сертификаты.
жалға алынған –
1 балл
1. Қазақстан Республикасының әділет органдарында тіркелген жалға беру шарты (көшірме).
2.Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
3. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
4. Нормада қолданылатын өнімге тауардың шығу тегінің қолданыстағы сертификаты.
3.
Қызмет көрсетілетін жерде* нан-тоқаш өнімдері өндірісінің
бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте –
3 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме)
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
3. Нормада қолданылатын өнімге тауардың шығу тегінің қолданыстағы сертификаты.
жалға алынған –
1 балл
1. ҚР әділет органдарында тіркелген жалға беру шарты (көшірме).
2.Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
3. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
4. Нормада қолданылатын өнімге тауардың шығу тегінің қолданыстағы сертификаты.
4.
Өзінің
жеміс-көкөніс өнімдерін өсіру немесе жеміс-көкөніс өнімдерін өсіретін отандық өндірушімен келісімшарттардың бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте –
3 балл
1. 29-СХ есептің статистикалық нысаны немесе өткен жылғы А-005 нысаны
жалға алынған –
1 балл
1. Отандық өндірушімен жасасқан шарт (көшірме).
2. 29-СХ есептің статистикалық нысаны немесе отандық өндірушілердің өткен жылғы А-005 нысаны
5.
Өзінің ірі қара малын өсіру немесе отандық ірі қара мал өндірушілермен келісімшарттардың бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте –
3 балл
1. 29-СХ есептің статистикалық нысаны немесе өткен жылғы А-008 нысаны
жалға алынған –
1 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. 24-СХ есептің статистикалық нысаны немесе отандық өндірушілердің өткен жылғы А-008 нысаны
6.
Көкөніс қоймаларының бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте –
3 балл

3. Действующий сертификат происхождения товара на продукты, применяемые в норме.
имеется в аренде – 1 балл
1. Договор аренды, зарегистрированный в органах юстиции Республики Казахстан(копия).
2. Технический паспорт объекта (копия).
3. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
4. Действующий сертификат происхождения товара на продукты, применяемые в норме.
3.
Наличие производства хлебобулочных изделий по месту оказания услуг*
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности – 3 балла
1. Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
3. Действующий сертификат происхождения товара на продукты, применяемые в норме.
имеется в аренде – 1 балл
1. Договор аренды, зарегистрированный в органах юстиции Республики Казахстан(копия).
2. Технический паспорт объекта (копия).
3. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
4. Действующий сертификат происхождения товара на продукты, применяемые в норме.
4.
Выращивание собственной плодоовощной продукции или наличие контрактов с отечественным производителем, выращивающим плодоовощную продукцию
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности – 3 балла
1. Статистическая форма отчета 29-СХ или форма А-005 за прошедший год
имеется договор – 1 балл
1. Договор, заключенный с отечественным производителем (копия).
2. Статистическая форма отчета 29-СХ или форма А-005 за прошедший год отечественного производителя
5.
Разведение собственного крупнорогатого скота или наличие контрактов с отечественными производителями крупнорогатого скота
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности – 3 балла
1. Статистическая форма отчета 24-СХ или форма А-008 за прошедший год
имеется договор – 1 балл
1. Договор, заключенный с отечественным производителем (копия).
2. Статистическая форма отчета 24-СХ или форма А-008 за прошедший год отечественного производителя
6.
Наличие овощехранилища
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности – 3 балла

1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
шарт бар –
1 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
3. ҚР әділет органдарында тіркелген жалға беру шарты (көшірме).
7.
Азық-түлік сақтауға арналған қойма үй-жайларының
бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте –
3 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
Шарт бар –
1 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
3. ҚР әділет органдарында тіркелген жалға беру шарты (көшірме).
8.
Бөлімшелер орналасқан орындарда қоғамдық тамақтандыру объектісінің
бар-жоғы (ҚР ҰҚК Шекара қызметінің бөлімшелері үшін ғана қолданылады)
жоқ
(0 балл)
(меншігінде бар - 3 балл;
жалға алған - 1 балл)
бар
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
3. ҚР әділет органдарында тіркелген жалға беру шарты (көшірме).
9.
Әлеуетті өнім берушінің тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында, қызмет көрсету орны бойынша аумақтық әділет органында тіркелуінің
бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
(3 балл) бар
Заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлік және жеке куәліктің көшірмесі (жеке тұлға үшін). Бұл ретте, дара кәсіпкер ретінде тіркеудің бар болуы туралы ақпаратты тапсырыс беруші қажет болған жағдайда www.kgd.gov.kz сайтындағы "Электрондық сервис/салық төлеушілерді іздеу" қосымша парағынан алады.
10.
Ұқсас қызметтерді көрсету нарығындағы жұмыс тәжірибесі
жоқ
(0 балл)
Бар

1. Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
имеется договор – 1 балл
1. Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
3. Договор аренды, зарегистрированный в органах юстиции Республики Казахстан (копия).
7.
Наличие складских помещений для хранения продовольствия
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности – 3 балла
1. Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
имеется договор – 1 балл
1. Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
3. Договор аренды, зарегистрированный в органах юстиции Республики Казахстан (копия).
8.
Наличие объекта общественного питания в местах дислокации подразделений (распространяется только для подразделений Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан)
отсутствует (0 баллов)
имеется (в собственности – 3 балла;
в аренде – 1 балл)
1. Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
3. Договор аренды, зарегистрированный в органах юстиции Республики Казахстан (копия).
9.
Наличие регистрации в территориальном органе юстиции потенциального поставщика на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы, по месту оказания услуг
отсутствует (0 баллов)
имеется (3 балла)
Свидетельство о регистрации юридического лица или копия удостоверения личности (для физического лица). При этом, информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя заказчик при необходимости получает на сайте www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков".
14.
Опыт работы на рынке оказания аналогичных услуг
отсутствует (0 баллов)

(әрбір жұмыс істеген жылға 0,5 баллдан, бірақ 5 баллдан артық емес)
1. Көрсетілген қызметтер актісі (әрбір жыл үшін) (көшірме).
2. Шот-фактура (әрбір жыл үшін) (көшірме).
Ескертпе
* Қызметтер көрсетілетін жер тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың) аумағы шегінде айқындалады.

имеется (по 0,5 балла за каждый год работы, но не более 5 баллов)
1. Акт оказанных услуг (за каждый год) (копия).
2. Счет-фактура (за каждый год) (копия).
Примечание
* Место оказания услуг определяется в пределах территории соответствующей административно-территориальной единицы (области, городов республиканского значения и столицы).