Жекелеген заңды тұлғалар акцияларының мемлекеттік пакеттерін (қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқықтарын берудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 597 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 166-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Сейсмология институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің мемлекеттік қатысу үлесін 100 (жүз) пайыз мөлшерінде иелену және пайдалану құқықтары және "Сейсмологиялық тәжірибелік-әдістемелік экспедиция" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің мемлекеттік қатысу үлесін 100 (жүз) пайыз мөлшерінде иелену және пайдалану құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігіне берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігімен және Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды жүзеге асырсын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 597 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" деген бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті" деген кіші бөлімде реттік нөмірлері 222-39-9, 222-39-10-жолдар алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне" деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 295-11, 295-12-жолдармен толықтырылсын:
"295-11. "Сейсмология институты" ЖШС
295-12. "Сейсмологиялық тәжірибелік-әдістемелік экспедиция" ЖШС".

О некоторых вопросах передачи прав владения и пользования государственными пакетами акций (долями участия) отдельных юридических лиц
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 597.
В соответствии с пунктом 2 статьи 166 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Передать в установленном законодательством Республики Казахстан порядке права владения и пользования государственной долей участия товарищества с ограниченной ответственностью "Институт сейсмологии" в размере 100 (сто) процентов и права владения и пользования государственной долей участия товарищества с ограниченной ответственностью "Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция" в размере 100 (сто) процентов Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и Министерством образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке осуществить необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 сентября 2021 года № 597
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству образования и науки Республики Казахстан":
в подразделе "Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан":
строки, порядковые номера 222-39-9, 222-39-10, исключить;
раздел "Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан":
дополнить строками, порядковые номера 295-11, 295-12, следующего содержания:
"295-11. ТОО "Институт сейсмологии".
295-12. ТОО "Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция".".

2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
3. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 21 шілдедегі № 700 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"4. Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер" деген бөлім алып тасталсын.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2022 № 361 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Жауапкершілігі шектеулі серіктестік" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер:
1. "Қызылорда теміржол ауруханасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
2. "Сейсмология институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
3. "Сейсмологиялық тәжірибелік-әдістемелік экспедиция" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".

2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2006 года № 700 "Некоторые вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан":
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
раздел "4. Товарищества с ограниченной ответственностью" исключить.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2022 № 361 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
раздел "Товарищество с ограниченной ответственностью" изложить в следующей редакции:
"Товарищества с ограниченной ответственностью:
1. Товарищество с ограниченной ответственностью "Кызылординская железнодорожная больница".
2. Товарищество с ограниченной ответственностью "Институт сейсмологии".
3. Товарищество с ограниченной ответственностью "Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция".".