Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 156 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы. 1999 жылғы 21 қыркүйек N 1426 Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.12.10. N 1300 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 23 ақпандағы N 156  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1999 ж., N 6, 40-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Регламентiнде:
23-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "және Кеңсеге енгiзедi" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы сөйлемдермен толықтырылсын:
"Бұл ретте әзiрлеушi түпкiлiктi нұсқасын дайындау процесінде мiндеттi түрде және толық көлемде мемлекеттiк органдардың өзi келiскен және заң техникасы бойынша ескертпелерiн жояды. Жобаның аталған нұсқасы виза қою жолымен мүдделi мемлекеттiк органдармен (жобаны келiсуден бас тартылған жағдайларды қоспағанда) келiсiледi және Кеңсеге ұсынылады.";
екiншi абзацтағы "келiспеген жағдайда" деген сөздер "Бұл ретте әзiрлеушi ескертпелермен және ұсыныстармен келiспеген жағдайда" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 40-1-тармақпен толықтырылсын:
"40-1. Қазақстан Республикасының Парламентiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi енгiзген заңдардың жобасын ұсынушы уәкiлеттi тұлғаларға оларды қарау кезiнде заңның тұжырымдамасына құқықтық мазмұнын өзгертуге байланысты және мемлекеттiк кiрiстердi қысқартуды немесе мемлекеттiк шығыстарды арттыруды көздейтiн өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге Үкiметпен келiспестен келiсiм білдiруге тыйым салынады.
Көрсетiлген өзгерiстер мен толықтыруларды қарау кезiнде Қазақстан Республикасының Парламентiнде тиiстi заң жобасын ұсынушы мемлекеттiк органдардың бiрiншi басшылары дереу Премьер-Министрдің Кеңсесіне бұл өзгерістер мен толықтырулар туралы жазбаша түрде хабарлауға міндетті.
Қазақстан Республикасының Парламентінде тиісті заң жобасын ұсынатын мемлекеттік органдардың бірінші басшылары Үкіметтің келісуінсіз көрсетілген негіздемелер бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізуге келіскені үшін жауаптылықта болады.
Парламентарийлер көрсетілген негіздемелер бойынша Үкіметпен келісілмеген өзгерістер мен толықтыруларды дауысқа салған жағдайда заң жобаларын ұсынушы тұлғалар Мәжілістің стенограммасында өзінің қарсылығын көрсетуді талап етуге және Премьер-Министрдің Кеңсесіне осы өзгерістер немесе толықтырулар туралы дереу хабарлауға міндетті.".

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года № 156
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 1999 года № 1426. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 10 декабря 2002 г. N 1300.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.12.2002 № 1300 (вступает в силу с 01.01.2003).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года № 156 P990156_ "О Регламенте Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 6, ст. 40) следующие изменения и дополнения:
в Регламенте Правительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 23:
в абзаце первом слова "и вносит в Канцелярию" исключить;
дополнить предложениями следующего содержания:
"При этом в процессе подготовки окончательного варианта разработчик в обязательном порядке и в полном объеме устраняет замечания государственных органов, с которыми он согласился, и по юридической технике. Данный вариант проекта в обязательном порядке согласовывается путем визирования заинтересованными государственными органами (кроме случаев, когда в согласовании проекта отказано) и представляется в Канцелярию.";
в абзаце втором слова "При несогласии" заменить словами "При этом в случае несогласия разработчика";
дополнить пунктом 40-1 следующего содержания:
"40-1. Уполномоченным лицам, представляющим в Парламенте Республики Казахстан проекты законов, внесенные Правительством Республики Казахстан, запрещается выражать согласие при их рассмотрении на внесение изменений и дополнений, связанных с концепцией закона, изменением правового содержания и предусматривающих сокращение государственных доходов или увеличение государственных расходов без согласования с Правительством.
При рассмотрении указанных изменений и дополнений первые руководители государственных органов, представляющих в Парламенте Республики Казахстан соответствующие законопроекты обязаны незамедлительно письменно информировать Канцелярию Премьер-Министра об этих изменениях и дополнениях.
Ответственность за согласие на внесение изменений и дополнений по указанным основаниям без согласования с Правительством несут первые руководители государственных органов, представляющих в Парламенте Республики Казахстан соответствующие законопроекты.
В случаях вынесения на голосование парламентариями изменений и дополнений по указанным основаниям, не согласованных с Правительством, лица, представляющие проекты законов, обязаны требовать фиксации в стенограмме заседания своих возражений и незамедлительно информировать Канцелярию Премьер-Министра об этих изменениях или дополнениях.".

2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вступает в силу с даты подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан