"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 29 қыркүйектегі N 286-ө өкімі. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.12.30. N 383 өкімімен.
1. Қоса беріліп отырған "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - Тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне енгізсiн.
3. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар екi ай мерзiмде "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында тиiстi ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдердi қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2004 жылғы 29 қыркүйектегі
N 286 өкімімен бекiтiлген
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және
пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңын
iске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтiк құқықтық кесiмдердің
тiзбесi
___________________________________________________________________
P/c|   Нормативтiк құқықтық   |Кесiм нысаны | Орындалу  | Жауапты
N |     кесiмнiң атауы       |             | мерзімі   |орындаушы
___________________________________________________________________
1               2                   3            4          5
___________________________________________________________________
1.  Жануарлар дүниесiн мемле.  Қазақстан     2004 жылғы  АШМ
кеттiк қорғау туралы       Республикасы  қараша
ереженi бекiту туралы      Үкiметiнiң
қаулысы
2.  Халықаралық және респу.    Қазақстан     2004 жылғы  АШМ
бликалық маңызы бар балық  Республикасы  қараша
шаруашылығы су тоғандары.  Үкiметiнiң
ның (учаскелерiнiң) тiз.   қаулысы
бесiн бекiту туралы
3.  Жануарлар дүниесiн пайда.  Қазақстан     2004 жылғы  АШМ
лануға рұқсаттар беру      Республикасы  қараша
ережесiн бекiту туралы     Үкiметiнiң
қаулысы
4.  Аңшылық шаруашылығын       Қазақстан     2004 жылғы  АШМ
жүргiзу ережесiн бекiту    Республикасы  қараша
туралы                     Үкiметiнiң
қаулысы
5.  Балық шаруашылығын         Қазақстан     2004 жылғы  АШМ
жүргiзу ережесiн бекiту    Республикасы  қараша
туралы                     Үкiметiнiң
қаулысы

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 сентября 2004 года N 286-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 декабря 2004 года N 383-р (R040383)
1. Утвердить прилагаемый Перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее - Перечень).
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан разработать и внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно Перечню.
3. Центральным и местным исполнительным органам в двухмесячный срок принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты в целях реализации Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 сентября 2004 года N 286
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан
"Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"
____________________________________________________________________
N N|  Наименование  |   Форма акта   |    Срок    |  Ответственный
п/п|  нормативного  |                | исполнения |   исполнитель
| правового акта |                |            |
____________________________________________________________________
1  |       2        |       3        |      4     |       5
____________________________________________________________________
Постановление      ноябрь         МСХ
1.  Об утверждении    Правительства      2004 г.
Положения о        Республики
государственной     Казахстан
охране животного
мира
2.  Об утверждении    Постановление      ноябрь         МСХ
Перечня рыбо-     Правительства      2004 г.
хозяйственных      Республики
водоемов            Казахстан
(участков)
международного
и республиканского
значения
3.  Об утверждении    Постановление      ноябрь         МСХ
Правил выдачи     Правительства      2004 г.
разрешений на      Республики
пользование         Казахстан
животным миром
4.  Об утверждении    Постановление      ноябрь         МСХ
Правил ведения    Правительства      2004 г.
охотничьего        Республики
хозяйства           Казахстан
5.  Об утверждении    Постановление      ноябрь         МСХ
Правил ведения    Правительства      2004 г.
рыбного           Республики
хозяйства           Казахстан

6.  Қазақстан Республикасының  Қазақстан     2004 жылғы  АШМ, БҒМ,
Қызыл кiтабы туралы        Республикасы  қараша      Қоршаған.
ереженi бекiту туралы      Үкiметiнiң                ортамині
қаулысы
7.  Аң аулау ережесiн бекiту   Қазақстан     2004 жылғы  АШМ
туралы                     Республикасы  қараша
Үкiметiнiң
қаулысы
8.  Балық аулау ережесiн       Қазақстан     2004 жылғы  АШМ
бекiту туралы              Республикасы  желтоқсан
Үкiметiнiң
қаулысы
9.  Жануарлар дүниесiнiң       Қазақстан     2004 жылғы  АШМ
объектілерiн пайдалануға   Республикасы  желтоқсан
шектеулер мен тыйым        Үкiметiнiң
салуларды белгiлеу         қаулысы
ережесiн бекiту туралы
10. Жануарлар дүниесiнiң       Қазақстан     2004 жылғы  АШМ,
мемлекеттiк есебiн,        Республикасы  желтоқсан   Қоршаған.
кадастрын және мониторин.  Үкiметiнiң                ортаминi,
гiн жүргiзу ережесiн       қаулысы                   БҒМ
бекiту туралы
11. Зоологиялық коллекциялар   Қазақстан     2004 жылғы  АШМ, БҒМ
құру және мемлекеттiк      Республикасы  желтоқсан
есебiнiң ережесiн бекiту   Үкiметiнiң
туралы                     қаулысы
12. Аңшылық алқаптарды және    Қазақстан     2004 жылғы  АШМ
балық шаруашылығы су       Республикасы  желтоқсан
тоғандарын (учаскелерiн)   Үкiметiнiң
бекiту жөнiнде конкурс     қаулысы
өткiзу ережесiн және
конкурсқа қатысушыларға
қойылатын бiлiктiлiк
талаптарын бекiту туралы
13. Жануарлар дүниесiн қорғау, Қазақстан     2004 жылғы  АШМ
өсiмiн молайту және        Республикасы  желтоқсан
пайдалану саласындағы      Үкiметiнiң
нормативтерді бекiту       қаулысы
туралы
14. Нысанды киiм (погонсыз)    Қазақстан     2004 жылғы  AШM
киіп жүруге құқығы бар     Республикасы  желтоқсан
жануарлар дүниесiн қорғау, Үкiметiнiң
өсiмiн молайту және        қаулысы
пайдалану саласында мем.
лекеттiк бақылауды жүзеге
асыратын уәкiлеттi және
аумақтық органдардың
лауазымды тұлғаларының,
сондай-ақ жануарлар
дүниесiн тiкелей қорғауды
жүзеге асыратын мемлекет.
тiк мекемелер мен ұйымдар
қызметкерлерiнiң тізбесiн
бекiту туралы
15. Жануарлар түрлерiн пайда.  ведомстволық  2004 жылғы  AШM
лануға арналған шаруашылық нормативтiк   қараша
мақсаттардың (аң аулау мен құқықтық
балық аулаудан басқа)      кесiм
тiзбесi
16. Жануарлар дүниесiн қорғау  ведомстволық  2004 жылғы  AШM
жөнiндегi мемлекеттiк      нормативтiк   қараша
инспекторлардың арнайы     құқықтық
құралдарды қолдану ережесi кесім
17. Аңшылық шаруашылығы және   ведомстволық  2004 жылғы  AШM
балық шаруашылығы ұйымдары нормативтiк   қараша
жолдамаларының үлгілік     құқықтық
нысаны                     кесім

6.  Об утверждении    Постановление      ноябрь         МСХ, МОН,
Положения о       Правительства      2004 г.          МООС
Красной книге      Республики
Республики          Казахстан
Казахстан
7.  Об утверждении    Постановление      ноябрь         МСХ
Правил охоты      Правительства      2004 г.
Республики
Казахстан
8.  Об утверждении    Постановление      декабрь        МСХ
Правил рыболов-   Правительства      2004 г.
ства               Республики
Казахстан
9.  Об утверждении    Постановление      декабрь
Правил установ-   Правительства      2004 г.        МСХ
ления ограниче-    Республики
ний и запретов      Казахстан
на пользование
объектами
животного мира
10. Об утверждении    Постановление      декабрь        МСХ, МООС,
Правил ведения    Правительства      2004 г.           МОН
государственного   Республики
учета, кадастра     Казахстан
и мониторинга
животного мира
11. Об утверждении    Постановление      декабрь        МСХ, МОН
Правил создания и Правительства      2004 г.
государственного   Республики
учета зоологи-      Казахстан
ческих коллекций
12. Об утверждении    Постановление      декабрь
Правил проведе-   Правительства      2004 г.        МСХ
ния конкурса по    Республики
закреплению         Казахстан
охотничьих
угодий и рыбо-
хозяйственных
водоемов
(участков) и
квалификационных
требований,
предъявляемых к
участникам
конкурса
13. Об утверждении    Постановление      декабрь        МСХ
нормативов в      Правительства      2004 г.
области охраны,    Республики
воспроизводства     Казахстан
и использования
животного мира
14. Об утверждении    Постановление      декабрь        МСХ
Перечня           Правительства      2004 г.
должностных лиц    Республики
уполномоченного     Казахстан
и территориальных
органов,
осуществляющих
государственный
контроль в
области охраны,
воспроизводства
и использования
животного мира,
а также работ-
ников государ-
ственных учре-
ждений и органи-
заций, осу-
ществляющих
непосредственную
охрану животного
мира, имеющих
право на ношение
форменной одежды
(без погон)
15. Перечень          ведомственный      ноябрь         МСХ
хозяйственных      нормативный       2004 г.
целей (кроме       правовой акт
охоты и рыболов-
ства) для
использования
видов животных
16. Правила           ведомственный      ноябрь         МСХ
применения         нормативный       2004 г.
специальных        правовой акт
средств
государственными
инспекторами по
охране животного
мира
17. Типовые формы     ведомственный      ноябрь         МСХ
путевок охото-     нормативный       2004 г.
хозяйственных      правовой акт
и рыбохозяй-
ственных
организаций

18. Аңшы куәлiгiн беру тәртiбi ведомстволық  2004 жылғы  AШM
нормативтiк   қараша
құқықтық
кесім
19. Аңшылық шаруашылығы және   ведомстволық  2004 жылғы  AШM
балық шаруашылығы ұйымда.  нормативтiк   қараша
рының қорықшылық қызметi   құқықтық
туралы үлгiлiк ереже       кесім
20. Аң және балық аулау        ведомстволық  2004 жылғы  AШM
объектiлерiне жатпайтын    нормативтiк   желтоқсан
жануарларды, сондай-ақ     құқықтық
олардың пайдалы қасиеттерi кесім
мен тiршілiк өнiмдерiн
шаруашылық мақсаттарда
пайдалану ережесi
21. Сирек кездесетiн және      ведомстволық  2004 жылғы  AШM,
құрып кету қатерi төнген   нормативтiк   желтоқсан   БҒМ
жануарлардан басқаларын    құқықтық
ғылыми, мәдени-ағарту,     кесім
тәрбие және эстетикалық
мақсаттарда, соның iшiнде
зоологиялық коллекциялар
жасау үшiн пайдалану
ережесi
22. Жануарлар санын реттеу     ведомстволық  2004 жылғы  AШM,
ережесi                    нормативтiк   желтоқсан   Қоршаған.
құқықтық                  ортамині,
кесім                     Денсау.
лықмині
23. Жануарлар дүниесiн         ведомстволық  2004 жылғы  AШM
пайдаланғаны үшін төлем    нормативтiк   желтоқсан
ставкаларын белгiлеу       құқықтық
әдiстемесi                 кесім
24. Жануарлар дүниесiн қорғау, ведомстволық  2004 жылғы  AШM
өсiмiн молайту және пай.   нормативтiк   желтоқсан
далану саласындағы Қа.     құқықтық
зақстан Республикасының    кесім
заңнамасын бұзумен кел.
тiрiлген зиянды өтеу
мөлшерiн белгiлеу
әдiстемесi
25. Нысанды киiм (погонсыз)    ведомстволық  2004 жылғы  AШM
үлгiлерiн және жануарлар   нормативтiк   желтоқсан
дүниесiн қорғау, өсiмiн    құқықтық
молайту және пайдалану     кесім
саласында мемлекеттiк
бақылауды жүзеге асыратын
уәкiлеттi және аумақтық
органдардың лауазымды
тұлғаларының, сондай-ақ
жануарлар дүниесiн тiкелей
қорғауды жүзеге асыратын
мемлекеттiк мекемелер мен
ұйымдар қызметкерлерiнiң
оны киiп жүру тәртiбiн
және онымен қамтамасыз
ету нормаларын бекiту
туралы
26. Жануарлар дүниесiн         ведомстволық  2004 жылғы  AШM
пайдалануға биологиялық    нормативтiк   желтоқсан
негiздеме дайындау ережесi құқықтық
кесім
___________________________________________________________________

18. Порядок выдачи    ведомственный      ноябрь         МСХ
удостоверений      нормативный       2004 г.
охотника           правовой акт
19. Типовое           ведомственный      ноябрь         МСХ
Положение о        нормативный       2004 г.
егерской службе    правовой акт
охотохозяйствен-
ных и рыбохозяй-
ственных
организаций
20. Правила           ведомственный      декабрь        МСХ
использования      нормативный       2004 г.
в хозяйственных    правовой акт
целях животных,
не относящихся к
объектам охоты и
рыболовства, а
также их полезных
свойств и
продуктов
жизнедеятельности
21. Правила           ведомственный      декабрь        МСХ
использования      нормативный       2004 г.        МОН
животных, кроме    правовой акт
редких и
находящихся под
угрозой исчез-
новения, в
научных,
культурно-
просветитель-
ских, воспита-
тельных и
эстетических
целях, в том
числе для
создания зооло-
гических коллек-
ций
22. Правила           ведомственный      декабрь        МСХ МООС
регулирования      нормативный       2004 г.           МЗ
численности        правовой акт
животных
23. Методика           ведомственный     декабрь        МСХ
определения         нормативный      2004 г.
ставок плат         правовой акт
за пользование
животным миром
24. Методика           ведомственный     декабрь        МСХ
определения         нормативный      2004 г.
размеров            правовой акт
возмещения
вреда, приченен-
ного нарушением
законодательства
Республики
Казахстан в
области охраны,
воспроизводства
и использования
животного мира
25. Об утверждении    ведомственный      декабрь        МСХ
образцов формен-   нормативный       2004 г.
ной одежды (без    правовой акт
погон) и порядка
ношения и норм
обеспечения ею
должностных лиц
уполномоченного
и территориальных
органов, осу-
ществляющих
государственный
контроль в
области охраны,
воспроизводства и
использования
животного мира, а
также работников
государственных
учреждений и
организаций,
осуществляющих
непосредственную
охрану животного
мира
26. Правила           ведомственный      декабрь        МСХ
подготовки         нормативный       2004 г.
биологического     правовой акт
обоснования на
пользование
животным миром