"Инновациялық қызметтi мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 17 шілдедегі N 206-ө Өкімі
1. Қоса берiлiп отырған "Инновациялық қызметтi мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 23 наурыздағы  Заңын  iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi:
1) орталық мемлекеттiк органдармен бiрлесiп, тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге енгiзсiн;
2) тиiстi ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдi қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкiметiн қабылданған шаралар туралы хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2006 жылғы 17 шілдедегі
N 206-ө өкімімен
бекітілген
"Инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы"

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной поддержке инновационной деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 июля 2006 года N 206-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 23 марта 2006 года "О государственной поддержке инновационной деятельности" (далее - перечень).
2. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан:
1) совместно с центральными государственными органами разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующий ведомственный нормативный правовой акт и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 июля 2006 года N 206-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях

Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 23 наурыздағы
Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік
құқықтық кесімдердің тізбесі
Р/с
N
Нормативтік құқықтық кесімнің атауы
Кесімнің нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Технологиялық бизнес-инкубаторлар мен технопарктерді аккредиттеу ережесін және оларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ (жинақтау), БҒМ, "ҰИҚ" АҚ, "ИТТО" АҚ
2006 жылғы қазан
2.
Бюджет қаражаты есебінен инновациялық гранттар беру және өнеркәсіптік меншік объектілерін енгізу жөнінде қабылданған шаралар туралы есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ (жинақтау), БҒМ, ЭБЖМ, Қаржымині, "ҰИҚ" АҚ, "ИТТО" АҚ
2006 жылғы тамыз
3.
Бюджет қаражаты есебінен инновациялық гранттар алуға арналған өтінімдерге мемлекеттік ғылыми-технкалық сараптама және экономикалық сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ (жинақтау), БҒМ, ЭБЖМ, Қаржымині, "ҰИҚ" АҚ, "ИТТО" АҚ
2006 жылғы қыркүйек
4.
Пайдаланылуы ұлттық қауіпсіздік мәселелеріне байланысты зияткерлік меншік объектілеріне ерекше құқықтар алу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ (жинақтау), Әділетмині,БҒМ, ҰҚК, "ҰИҚ" АҚ
2006 жылғы қараша
5.
Технологиялық бизнес-инкубаторлар мен технопарктердің персоналына және офистік, өндірістік үй-жайларына қойылатын талаптарды айқындау
Уәкілетті органның атауы
ИСМ (жинақтау), "ҰИҚ" АҚ, "ИТТО" АҚ
2006 жылғы қыркүйек
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы :
ИСМ          - Индустрия және сауда министрлiгi
БҒМ          - Білім және ғылым министрлiгi
ЭБЖМ         - Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгі
Қаржыминi    - Қаржы министрлiгi
Әдiлетминi   - Әдiлет министрлiгi
ҰҚК          - Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
"ҰИҚ" АҚ     - "Ұлттық инновациялық қор" акционерлiк қоғамы
"ИТТО" АҚ    - "Инжиниринг және технологиялар трансфертi орталығы"
акционерлiк қоғамы

реализации Закона Республики Казахстан от 23 марта 2006 года
"О государственной поддержке инновационной деятельности"
N
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Ответственные
исполнители
Срок
испол-
нения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении
Правил аккредитации
технологических
бизнес-инкубаторов
и технопарков и
квалификационных
требований,
предъявляемых к ним
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ (свод),
МОН, АО "НИФ",
АО "ЦИТТ"
Октябрь
2006 года
2.
Об утверждении
Правил
предоставления
инновационных
грантов за счет
бюджетных средств и
представления
отчетов о мерах,
принятых по
внедрению объектов
промышленной
собственности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ (свод),
МОН, МЭБП, МФ,
АО "НИФ",
АО "ЦИТТ"
Август
2006 года
3.
Об утверждении
Правил проведения
государственной
научно-технической
экспертизы и
экономической
экспертизы заявок
на получение
инновационных
грантов за счет
бюджетных средств
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ (свод),
МОН, МЭБП, МФ,
АО "НИФ",
АО "ЦИТТ"
Сентябрь
2006 года
4.
Об утверждении
Правил приобретения
исключительных прав
на объекты
интеллектуальной
собственности,
использование
которых связано с
вопросами
национальной
безопасности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ (свод),
МЮ, МОН,
КНБ, АО "НИФ"
Ноябрь
2006 года
5.
Определение
требований к
персоналу и к
офисным,
производственным
помещениям
технологических
бизнес-
инкубаторов и
технопарков
Приказ
уполномочен-
ного органа
МИТ (свод),
АО "НИФ",
АО "ЦИТТ"
Сентябрь
2006 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИТ         - Министерство индустрии и торговли
МОН         - Министерство образования и науки
МЭБП        - Министерство экономики и бюджетного планирования
МФ          - Министерство финансов
МЮ          - Министерство юстиции
КНБ         - Комитет национальной безопасности
АО "НИФ"    - акционерное общество "Национальный инновационный фонд"
АО "ЦИТТ"   - акционерное общество "Центр инжиниринга и трансферта технологий"