«Босқындар туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 4 желтоқсандағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 19 қаңтардағы № 7-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Босқындар туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 4 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 19 қаңтардағы
№ 7-ө өкімімен
бекітілген
«Босқындар туралы» Қазақстан Республикасы 2009 жылғы
4 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің
тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1 2 3 4 5
1.
Босқын мәртебесін беру, ұзарту, айыру және тоқтату ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы  Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, ІІМ, СІМ
2010 жылғы қаңтар
2.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы № 136 және 2000 жылғы 12 шілдедегі № 1063 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы  Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, ІІМ, Әділетмині
2010 жылғы қаңтар
3.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы  Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, ІІМ, СІМ
2010 жылғы қаңтар
4.
Босқын мәртебесін беру туралы қолдаухатты тіркеу және қарау ережесін бекіту туралы
Бұйрық
Еңбекмині, ІІМ, СІМ, ҰҚК (келісім бойынша)
2010 жылғы қаңтар
5.
Босқын куәлігінің, жол жүру құжатының, пана іздеген адам куәлігінің, пана іздеген адамды және босқынды тіркеу үшін ішкі істер органдарына жолдаманың үлгілерін бекіту туралы
Бұйрық
Еңбекмині
2010 жылғы қаңтар
6.
Босқын мәртебесін беру, ұзарту, одан айыру және тоқтату рәсімдерін жүзеге асыру жөніндегі комиссия туралы ережені бекіту туралы
Бұйрық
Еңбекмині
2010 жылғы қаңтар
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года "О беженцах"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 января 2010 года № 7-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года "О беженцах" (далее - перечень).
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
1) разработать и внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 января 2010 года № 7-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях
реализации Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года
"О беженцах"
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государственный
орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении
Правил
присвоения,
продления,
лишения и
прекращения
статуса беженца
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН, МВД, МИД
Январь
2010 года
2.
О внесении
изменений и
дополнений в
постановления
Правительства
Республики
Казахстан от 28
января 2000 года
136 и от 12
июля 2000 года №
1063
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН, МВД, МЮ
Январь
2010 года
3.
О внесении
изменений и
дополнений в
некоторые
решения
Правительства
Республики
Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН, МВД, МИД
Январь
2010 года
4.
Об утверждении
Правил
регистрации и
рассмотрения
ходатайства о
присвоении
статуса беженца
Приказ
МТСЗН, МВД, МИД,
КНБ
(по согласованию)
Январь
2010 года
5.
Об утверждении
образцов
удостоверения
беженца,
проездного
документа,
свидетельства
лица, ищущего
убежище,
направления в
органы
внутренних дел
для регистрации
лица, ищущего
убежище, и
беженца
Приказ
МТСЗН
Январь
2010 года
6.
Об утверждении
Положения о
комиссии по
осуществлению
процедуры
присвоения,
продления,
лишения и
прекращения
статуса беженца
Приказ
МТСЗН
Январь
2010 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЮ  - Министерство юстиции Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан