Дүниежүзілік Банктің "Doing Business" рейтингісі индикаторларын жақсарту жөніндегі шаралардың 2013 жылға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 10 желтоқсандағы № 227-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған Дүниежүзілік Банктің «Doing Business» рейтингісі индикаторларын жақсарту жөніндегі шаралардың 2013 жылға арналған кешенді жоспары (бұдан әрі - Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша):
1) Кешенді жоспарды іске асыру жөніндегі шараларды қабылдасын;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейін Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 02.08.2013 № 130-ө өкімімен.
3. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күніне дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 02.08.2013 № 130-ө өкімімен.
Премьер-Министр                                 С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 227-ө өкімімен
бекітілген
Дүниежүзілік Банктің «Doing Business» рейтингісі
индикаторларын жақсарту жөніндегі шаралардың 2013 жылға
арналған кешенді жоспары

Об утверждении Комплексного плана мер по улучшению индикаторов рейтинга "Doing Business" Всемирного банка на 2013 год
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 декабря 2012 года № 227-р
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план мер по улучшению индикаторов рейтинга «Doing Business» Всемирного банка на 2013 год (далее - Комплексный план).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию):
1) принять меры по реализации Комплексного плана;
2) представлять ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, в Министерство регионального развития Республики Казахстан информацию о ходе реализации Комплексного плана.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 02.08.2013 № 130-р.
3. Министерству регионального развития Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Комплексного плана ежеквартально до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Сноска. Пункт 3 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 02.08.2013 № 130-р.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 10 декабря 2012 года № 227-р
Комплексный план мер
по улучшению индикаторов рейтинга «Doing Business»
Всемирного банка на 2013 год

Ескерту. Кешенді жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 02.08.2013 № 130-ө өкімімен.
р/с
Шара
Ұсынылатын іс-шаралар
Аяқтау нысаны
Жауаптылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
6
1. «Кәсіпорындар ашу» индикаторы
1.
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру үшін заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу
Нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу, мүдделі мемлекеттік органдармен келісу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині, Қаржымині, ӨДМ
Қазақстан Республикасының Заңы қабылданғаннан кейін бір ай ішінде
2.
Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеу рәсімін жеңілдету бойынша қабылданып жатқан шаралар туралы бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау, өңірлерде түсіндіру іс-шараларын ұйымдастыру және жүргізу
БАҚ-қа сұхбат пен мақалалар, дөңгелек үстелдер, семинарлар
ӨДМ-ге ақпарат
Әділетмині, Қаржымині, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша), USAІD және Дүниежүзілік банк сарапшылары (келісім бойынша)
2013 жыл бойы

Сноска. Комплексный план с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 02.08.2013 № 130-р.
п/п
Мера
Предлагаемые
мероприятия
Форма
завершения
Ответствен-
ные
Сроки
исполнения
1
2
3
4
5
6
1. Индикатор «Открытие предприятий»
1.
Разработка подзаконных нормативных правовых актов в реализацию Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств»
Внесение изменений и дополнений в нормативные правовые акты, согласование с заинтересованными государственными органами
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ, МФ, МРР
В течение месяца после принятия Закона Республики Казахстан
2.
Освещение в средствах массовой информации,
организация и проведение в регионах
разъяснительных мероприятий о принимаемых мерах по упрощению процедуры регистрации юридических лиц, филиалов и представительств
Интервью и статьи в СМИ, круглые столы, семинары
Информация в
МРР
МЮ, МФ, НЭПК
«Союз
«Атамекен»
(по
согласованию),
эксперты USAID
и Всемирного
банка (по
согласованию)
В течение
2013 года

2. «Меншікті тіркеу» индикаторы
3.
Жылжымайтын мүлікке меншік құқығын тіркеу үшін тұрғындардан талап етілетін құжаттарды қысқарту мақсатында басқа мүдделі мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен ықпалдасуды жүзеге асыру жоспарланған
Мүдделі мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен ықпалдасуды жүзеге асыру
ӨДМ-ге ақпарат
Әділетмині, мүдделі мемлекеттік органдар
2013 жылғы I жартыжыл бойы
4.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу тәртібін жеңілдету бойынша әділет органдары қабылдап жатқан шаралар туралы бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау, өңірлерде түсіндіру іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу
БАҚ-қа сұхбат пен мақалалар, дөңгелек үстелдер, семинарлар
ӨДМ-ге ақпарат
Әділетмині және аумақтық әділет органдары, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша), USAІD және Дүниежүзілік банк сарапшылары (келісім бойынша)
2013 жыл бойы
3. «Кредиттер алу» индикаторы
5.
Кепілді кредиторлардың талаптарын қанағаттандыру тетігін қайта қарау
Әлеуметтік кезек бойынша кредиторлық борыштарды алдын-ала өту шартымен кепілді мүлікті беру жолымен кепілді кредиторлардың талаптарын өтеу мүмкіндігін белгілеу (кредиторлар жиналысының келісімімен)
«Оңалту және банкроттық туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қаржымині, ИЖТМ, ӨДМ, Еңбекмині, ҰБ (келісім бойынша), «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша), USAID және Дүниежүзілік банк сарапшылары (келісім бойынша)
2013 жыл бойы
6.
Исламдық қаржыландыруды дамыту
Қазақстан Республикасының заңнамасын Қазақстанда исламдық қаржыландыруды және «тауарлық мурабах» операциясын дамыту бөлігінде жетілдіру
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізуді көздейтін сақтандыру және исламдық қаржыландыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ҰБ (келісім бойынша), Қаржымині, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша), USAID және Дүниежүзілік банк сарапшылары (келісім бойынша)
2013 жылдың екінші жартыжылдығы
7.
Қазақстан Республикасының заңнамасын кредиттік тізіліммен, жеке саудагерлермен қамтуды кеңейту бөлігінде жетілдіру
Мемлекеттік органдардың ұсыныстарын ескере отырып, кредиттік тізілім жүйесінде көрсету үшін бөлшек саудагерлердің, кредитке саудагерлердің, мемлекеттік және квазимемлекеттік компаниялардың кредиттік ақпаратты беру міндетін бекіту мәселесін пысықтау
ӨДМ-ге ақпарат
ҰБ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
2013 жылдың екінші жартыжылдығы
8.
Мемлекеттік кредиттік бюросында кредиттік тарих субъектілерін қамтуды кеңейту
Жаңа кредиттік ақпарат жеткізушілерді микроқаржы ұйымдарының тізілесінің кеңейтуді көздейтін нормаларды енгізу
«Микроқаржы ұйымдары туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне микроқаржы ұйымдары қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Заңдары
ҰБ (келісім бойынша), Қаржымині, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша), USAID және Дүниежүзілік банк сарапшылары (келісім бойынша)
2013 жылғы маусым
9.
Аталған индикаторды жақсарту бойынша реформалар жүргізуде озық практикасы бар елдердің халықаралық тәжірибесін зерделеу
Дүниежүзілік банк сарапшыларымен консультациялар
Дүниежүзілік банк сарапшыларымен және мүдделі мемлекеттік органдармен бейнеконференция өткізу
Мүдделі мемлекеттік органдар, USAID және Дүниежүзілік банк сарапшылары (келісім бойынша)
2013 жыл бойы

2. Индикатор «Регистрация собственности»
3.
В целях сокращения
требуемых от населения документов для регистрации права собственности на недвижимое имущество запланированоосуществление интеграции с информационными
системами других
заинтересованных
государственных органов
Реализация интеграции с информационными
системами
заинтересованных государственных органов
Информация в
МРР
МЮ, заинтере-
сованные
государст-
венные органы
В течение I
полугодия
2013 года
4.
Освещение в средствах массовой информации, организация и проведение в регионах
разъяснительных
мероприятий о принимаемых органами юстиции мерах по упрощению порядка государственной регистрации прав на недвижимое имущество
Интервью и статьи в СМИ, круглые столы, семинары
Информация в
МРР
МЮ и
территориальные
органы юстиции, НЭПК «Союз «Атамекен» (по
согласованию),
эксперты USAID
и Всемирного
банка (по
согласованию)
В течение
2013 года
3. Индикатор «Получение кредитов»
5.
Пересмотр механизма
удовлетворения
требований
залоговых
кредиторов
Установление
возможности погашения требований залоговых кредиторов (с
согласия собрания кредиторов) путем передачи залогового имущества при условии предварительного погашения ими
кредиторской
задолженности
по социальным
очередям
Проект Закона
Республики
Казахстан
«О реабилитации   и банкротстве»
МФ, МИНТ,
МРР, МТСЗН,
НБ (по
согласованию),
НЭПК «Союз
«Атамекен» (по
согласованию),
эксперты USAID
и Всемирного
банка (по
согласованию)
В течение
2013 года
6.
Развитие исламского
финансирования
Совершенствование законодательства Республики Казахстан в части развития в Казахстане исламского финансирования и операции «товарная мурабаха»
Проект Закона
Республики
Казахстан,
предусматри-
вающий внесение
изменении и
дополнений в
некоторые законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам
страхования и
исламского
финансирования
НБ(по
согласованию),
МФ, НЭПК «Союз
«Атамекен» (по
согласованию),
эксперты USAID
и Всемирного
банка (по
согласованию)
Второе
полугодие
2013 года
7.
Совершенствование
законодательства
Республики
Казахстан в части
расширения
охвата кредитным
реестром
частных торговцев
Проработка вопроса закрепления обязанности представления кредитной информации розничными торговцами, торговцами в кредит, государственными и квазигосу-дарственнымикомпаниями для отражения в системе кредитного реестра с учетом предложений государственных органов
Информация в
МРР
НБ (по
согласованию),
заинтересованные
государствен-
ные органы
Второе
полугодие
2013 года
8.
Расширение охвата
субъектов кредитных историй в государственном
кредитном бюро
Введение норм,предусматривающих расширение перечня
поставщиков
кредитной
информации -
микрофинансовых
организаций
Законы
Республики
Казахстан «О
микрофинансовых
организациях» и
«О внесении
изменений и
дополнений в
некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам
деятельности
микрофинансовых
организаций»
НБ (по
согласованию),
МФ, НЭПК «Союз
«Атамекен» (по
согласованию),
эксперты USAID
и Всемирного
банка (по
согласованию)
Июнь
2013 года
9.
Изучение международного опыта стран с передовой практикой проведения реформ по улучшению
данного индикатора
Консультации с экспертами Всемирного банка
Проведение видеоконференции
с экспертами
Всемирного банка
и заинтере-
сованными
госорганами
Заинтересован-
ные государст-
венные органы,
эксперты
USAID и
Всемирного
банка (по
согласованию)
В течение
2013 года

4. «Құрылысқа рұқсат алу» индикаторы
10.
Жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын салалық мемлекеттік органдармен (экологиялық, санитарлық-эпидемиологиялық, энергетикалық және т.б.) міндетті келісу талабының алып тастау
Жобалау-сметалық құжаттамасын келісу рәсімдері бойынша ұсынымдар әзірлеу
Салалық заңнамалық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Салалық нормативтік-құқықтық актілерді бекіту
ӨДМ, ИЖТМ, Қоршағанортамині, ДСМ ТЖМ
2012 жылғы
20 желтоқсан 2013 жылғы
2-тоқсан
11.
Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосуға арналған техникалық шарттарды алу рәсімін жетілдіру
Сәулет-жоспарлау тапсырмаларын берудің мерзімдерін ескере отырып, техникалық шарттар мерзімдерін регламенттеу бойынша ұсынымдар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат Салалық нормативтік-құқықтық актілерге және нормативтік-техникалық құжаттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
ӨДМ, ИЖТМ, МГМ, ККМ Салалық нормативтік-құқықтық актілерді және нормативтік-техникалық құжаттарды бекіту
2012 жылғы 20 желтоқсан
2013 жылғы 2-тоқсан
12.
Жер учаскесіне құқықтарды беру рәсімдерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Заңнамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ӨДМ, жергілікті атқарушы органдар
2013 жылғы 2-тоқсан
13.
Құрылысқа рұқсат алу саласында жүргізіліп отырған реформалар туралы бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау, өңірлерде түсіндіру іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу
БАҚ-қа сұхбат пен мақалалар, дөңгелек үстелдер, семинарлар
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ӨДМ, жергілікті атқарушы органдар
2013 жылғы 2-тоқсан
5. «Жұмысшылар құқықтарын қорғау» индикаторы
14.
Индикаторды есептеу әдіснамасымен таныстыру, бастапқы ақпаратты жинау
Дүниежүзілік банк сарапшыларымен консультациялар
Жұмыстың басталуына және есептеу әдістемесімен танысу қажеттілігіне байланысты Дүниежүзілік банк сарапшыларымен және мүдделі мемлекеттік органдармен бейнеконференция өткізу
Еңбекмині, Қаржымині, ӨДМ, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша), USAID және Дүниежүзілік банктің сарапшылары (келісім бойынша)
2013 жылғы ішінде
6. «Электрмен жабдықтау жүйесіне қосылу» индикаторы
15.
Электрмен жабдықтау жүйесіне қосылу бойынша техникалық шарттарды беру кезінде тұтынушылардың белгіленген қуаты 100 кВт-тан жоғары электрлік қондырғыларды электр желілеріне қосуына рұқсат беру процесін автоматтандыру жөніндегі ұсыныстар мен шараларды әзірлеу
«Тұтынушылардың белгіленген қуаты 100 кВт-тан жоғары электрлік қондырғыларды электр желілеріне қосуына рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2013 жылғы 2-тоқсан

4. Индикатор «Получение разрешения на строительство»
10.
Исключение требования обязательного согласования проектной (проектно-сметной) документации с отраслевыми государственными органами (экологической, санитарно-эпидемио-
логической, энергетической и т.д.)
Выработка рекомендаций по
процедурам согласования
проектно-сметной документации
Внесение
изменений и
дополнений в
отраслевые
законодательные
акты
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Утверждение
отраслевых
нормативных
правовых актов
МРР, МИНТ,
МООС, МЗ, МЧС
20 декабря
2012 года
2 квартал
2013 года
11.
Совершенствование
процедуры
получения
технических условий
на подключение к
источникам
инженерного и
коммунального
обеспечения
Выработка
рекомендаций по
регламентации
сроков технических условий с учетом сроков выдачи
архитектурно-
планировочных
заданий
Внесение
изменений и
дополнений в
отраслевые
нормативные
правовые акты и
нормативно-
технические
документы
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Утверждение
отраслевых
нормативных
правовых актов и
нормативно-
технических
документов
МРР, МИНТ,
МНГ, МТК
20 декабря
2012 года
2 квартал
2013 года
12.
Выработка
предложений по
совершенствованию
процедуры
предоставления
права на земельный
участок
Выработка
предложений по
внесению
изменений и
дополнений в
законода-
тельство
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МРР, местные
исполнительные
органы
2 квартал 2013
года
13.
Освещение в
средствах массовой
информации,
организация и
проведение в
регионах
разъяснительных
мероприятий о
проводимых реформах
в области получения
разрешения на
строительство
Интервью и
статьи в СМИ,
круглые столы,
семинары
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МРР, местные
исполнительные
органы
2 квартал 2013
года
5. Индикатор «Защита прав работников»
14.
Презентация
методологии расчета
индикатора, сбор
исходной информации
Консультации с
экспертами
Всемирного
банка
Проведение
видеоконференции
с экспертами
Всемирного банка
и заинтересо-
ванными
госорганами в
связи с началом
работы и
необходимостью
ознакомления с
методикой
расчета
МТСЗН, МФ,
МРР, НЭПК
«Союз
«Атамекен» (по
согласованию),
эксперты USAID
и Всемирного
банка (по
согласованию)
В течение 2013
года
6. Индикатор «Подключение к системе электроснабжения»
15.
Разработка
предложений и мер
по автоматизации
процесса выдачи
разрешения на
подключение к
электрическим сетям
электроустановок
потребителей с
установленной
мощностью свыше 100
кВт при выдаче
технических условий
по подключению к
системе
электроснабжения
Внесение изменений в стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на подключение к электрическим сетям электроустановок потребителей с
установленной
мощностью свыше 100 кВт»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ
2 квартал
2013 года

7. «Төлем қабілетсіздігін шешу» индикаторы
16.
Оңалту және банкроттық саласындағы заңнаманы жетілдіру
«Оңалту және банкроттық туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қазақстан Республикасының Заңы
Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
2013 жыл бойы
17.
Кредиторлардың мүліктік мүдделеріне зиян келтіру ықтималдығын анықтау үшін басқарушылар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау әдістемесін әзірлеу
Тәуекел дәрежесін бағалау өлшемдерін бекіту туралы бірлескен бұйрықты әзірлеу
Тәуекел дәрежесін бағалау өлшемдерін бекіту туралы бірлескен бұйрық
Қаржымині, мүдделі органдар
2013 жылғы 2-тоқсан
18.
Борышкерлер мүлкін (активтерін) электронды аукцион арқылы өткізудің құқықтық тәртібін айқындау
Борышкерлер мүлкін электронды аукцион арқылы өткізу мүмкіндігін көздеу бөлігінде қолданыстағы Борышкердің мүлкін (активтерін) сату жөнінде сауда-саттық жүргізу ережесіне өзгерістер енгізу
«Борышкердің мүлкін (активтерін) сату жөнінде сауда-саттық жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 сәуірдегі № 326 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині, мүдделі органдар
2013 жылғы 2-тоқсан
19.
«Doing Business» рейтингісін жақсарту бойынша реформалар жүргізуде озық практикасы бар елдерге шығумен халықаралық тәжірибені зерделеу
Грузияға, Польшаға, Сербияға, Латвияға шығу
Грузия, Польша, Сербия, Латвия елдерінің сарапшыларымен консультациялар
Қаржымині, СIМ
2013 жылғы 1-тоқсан
20.
Өңірлерде «Оңалту және банкроттық туралы» Қазақстан Республикасының Заңын түсіндіру бойынша, сондай-ақ төлем қабілетсіздігін шешу саласында жүргізіліп отырған реформалар туралы бизнес-қоғамдастық өкілдерімен түсіндіру іс-шараларын өткізу
БАҚ-қа сұхбат пен мақалалар, дөңгелек үстелдер, семинарлар
ӨДМ-ге ақпарат
Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
2013 жыл бойы
8. «Келісімшарттарды орындау» индикаторы
21.
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне атқарушылық іс жүргізуді жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині, мүдделі мемлекеттік органдар
Қазақстан Республикасының Заңы қабылданған нан кейін бір ай ішінде
22.
Атқарушылық іс жүргізу туралы заңнама нормаларын қолдану бойынша өңірлерде бизнес-қоғамдастық өкілдерімен түсіндіру іс-шараларын өткізу
БАҚ-қа сұхбат пен мақалалар, дөңгелек үстелдер, семинарлар
ӨДМ-ге ақпарат
Әділетмині, мүдделі мемлекеттік органдар
Тоқсан сайын
23.
Аталған индикаторды жақсарту бойынша реформалар жүргізуде озық практикасы бар елдердің халықаралық тәжірибесін зерделеу
Дүниежүзілік банк сарапшыларымен консультациялар
Дүниежүзілік банк сарапшыларымен және мүдделі мемлекеттік органдармен бейнеконференция өткізу
Мүдделі мемлекеттік органдар, USAID және Дүниежүзілік банк сарапшылары (келісім бойынша)
2013 жыл бойы

7. Индикатор «Разрешение неплатежеспособности»
16.
Совершенствование
законодательства в
области реабилитации и банкротства
Проект Закона Республики Казахстан «О реабилитации и банкротстве»
Закон Республики
Казахстан
МФ,
заинтересованные
государственные органы
В течение
2013 года
17.
Разработка методики
оценки степени
риска деятельности
управляющих для
определения
вероятности
причинения вреда
имущественным
интересам
кредиторов
Разработка
совместного
приказа об
утверждении
критериев
оценки
степени рисков
Совместный
приказ об
утверждении
критериев оценки
степени рисков
МФ,
заинтересован-
ные органы
2 квартал
2013 года
18.
Определение
правового порядка
реализации
имущества (активов)
должников через
электронный аукцион
Внесение изменений в действующие Правила о проведении торгов по продаже имущества (активов) должника в части, предусматривающей
возможности
реализации имущества должников через
электронный
аукцион
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан «О
внесении
изменений в
постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 26 апреля 2006 года № 326 «Об утверждении
Правил
проведения
торгов по
продаже
имущества
(активов)
должника»
МФ, заинтере-
сованные
органы
2 квартал
2013 года
19.
Изучение
международного
опыта с выездом в
страны с передовой
практикой
проведения реформ
по улучшению
рейтинга «Doing
Business»
Выезд в Грузию,
Польшу, Сербию,
Латвию
Консультации с
экспертами стран
Грузии, Польши,
Сербии, Латвии
МФ, МИД
1 квартал
2013 года
20.
Проведение в регионах разъяснительных мероприятий с представителями
бизнес-сообществ по
разъяснению Закона
Республики
Казахстан «О
реабилитации и
банкротстве», а
также о проводимых
реформах в области
разрешения
неплатеже-
способности
Интервью и
статьи в СМИ,
круглые столы,
семинары
Информация в
МРР
МФ, заинтере-
сованные
государственные органы
В течение
2013 года
8. Индикатор «Исполнение контрактов»
21.
Разработка
подзаконных
нормативных
правовых актов в
целях реализации
Закона Республики
Казахстан «О
внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам
совершенствования
исполнительного
производства»
Разработка
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ,
заинтересован-
ные
государствен-
ные органы
В течение
месяца после
принятия
Закона
Республики
Казахстан
22.
Проведение в
регионах
разъяснительных
мероприятий с
представителями
бизнес-сообществ по
применению норм
законодательства об
исполнительном
производстве
Интервью и
статьи в СМИ,
круглые столы,
семинары
Информация в
МРР
МЮ,
заинтересован-
ные
государствен-
ные органы
Ежеквартально
23.
Изучение
международного
опыта стран с
передовой
практикой
проведения реформ
по улучшению
данного индикатора
Консультации с
экспертами
Всемирного
банка
Проведение
видеоконферен-
ции с экспертами
Всемирного банка
и заинтере-
сованными
госорганами
Заинтересован-
ные
государствен-
ные органы,
эксперты
USAID и
Всемирного
банка (по
согласованию)
В течение
2012 года

9. «Халықаралық сауда» индикаторы
24.
Сыртқы сауда саласында экспорттық-импорттық операциялар кезінде бірыңғай электрондық терезені енгізу
2011-2012 жылдарға арналған сыртқы сауда саласында экспорттық-импорттық операциялар кезінде «Е-терезе» ақпараттық жүйесін Қазақстан Республикасында іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын орындау
ЭБЖМ-ге ақпарат
Қаржымині мүдделі мемлекеттік органдар
Жарты жылда 1 рет
25.
Кедендік тазартуға уақыт шығынын қысқарту
Барлық кедендік рәсімдер бойынша тауарларды пилоттық электрондық декларациялауды енгізу
ЭБЖМ-ге ақпарат
Қаржымині
2013 жылғы 4-тоқсан
26.
Өңірлерде заңнаманы түсіндіру бойынша, сондай-ақ халықаралық сауда саласында жүргізіліп отырған реформалар туралы бизнес-қоғамдастық өкілдерімен түсіндіру іс-шараларын өткізу
БАҚ-қа сұхбат пен мақалалар, дөңгелек үстелдер, семинарлар
ЭБЖМ-ге ақпарат
Қаржыминi, ККМ, халықаралық сауданы мемлекеттік реттеуге тартылған мемлекеттік органдар
Тоқсан сайын
10. «Салық салу» индикаторы
27.
Салық органдары көрсететін қызметтер сапасын арттыру
Салық органдарының қабылдау және өңдеу орталықтарында өзекті электрондық басқару жүйесін енгізу.
«Электрондық үкімет» порталы арқылы салық органдары көрсететін қызметтер санын ұлғайту
ӨДМ-ге ақпарат
Қаржымині
2013 жыл бойы
28.
Салықтық заңнама мен әкімшілендіруді жетілдіру бойынша қабылданып жатқан шаралар туралы ақпаратты бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау, түсіндіру іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу
БАҚ-қа сұхбат пен мақалалар, дөңгелек үстелдер, семинарлар
ӨДМ-ге ақпарат
Қаржымині, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша), USAID және Дүниежүзілік банк сарапшылары (келісім бойынша)
2013 жыл бойы
29.
Аталған индикаторды жақсарту бойынша реформалар жүргізуде озық практикасы бар елдердің халықаралық тәжірибесін зерделеу
Дүниежүзілік банк сарапшыларымен консультациялар
Дүниежүзілік банк сарапшыларымен және мүдделі мемлекеттік органдармен бейнеконференция өткізу
Мүдделі мемлекеттік органдар, USAID және Дүниежүзілік банк сарапшылары (келісім бойынша)
2013 жыл бойы
11. «Инвесторларды қорғау» индикаторы
30.
Аталған индикаторды жақсарту бойынша реформалар жүргізуде озық практикасы бар елдердің халықаралық тәжірибесін зерделеу
Дүниежүзілік банк сарапшыларымен консультациялар
Дүниежүзілік банк сарапшыларымен және мүдделі мемлекеттік органдармен бейнеконференция өткізу
Мүдделі мемлекеттік органдар, USAID және Дүниежүзілік банк сарапшылары (келісім бойынша)
2013 жыл бойы
Ескертпе. Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖС - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
СІМ- Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
МГМ - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ӨДМ – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
«Атамекен» одағы» ҚҰЭП - «Атамекен» одағы» Қазақстанның ұлттық экономикалық палатасы
БАҚ - бұқаралық аппарат құралдары
USAID - АҚШ Халықаралық даму агенттігі

9. Индикатор «Международная торговля»
24.
Внедрение единого
электронного окна
при экспортно-
импортных
операциях в сфере
внешней торговли
Исполнение
плана
мероприятий по
реализации в
Республике
Казахстан
информационной
системы
«Е-окно» при
экспортно-
импортных
операциях в
сфере внешней
торговли на
2011-2012 годы
Информация в
МЭБП
МФ, заинтере-
сованные
государствен-
ные органы
1 раз в
полугодие
25.
Сокращение
временных затрат на
таможенную очистку
Внедрение
пилотного
электронного
декларирования
товаров по всем
таможенным
процедурам
Информация в
МЭБП
МФ
4 квартал 2013
года
26.
Проведение в
регионах
разъяснительных
мероприятий с
представителями
бизнес-сообществ по
разъяснению
законодательства, а
также о проводимых
реформах в области
международной
торговли
Интервью и
статьи в
СМИ, круглые
столы, семинары
Информация в
МЭБП
МФ, МТК,
государственные
органы,
задействованные
в госу-
дарственном
регулировании
международной
торговли
Ежеквартально
10. Индикатор «Налогообложение»
27.
Повышение качества
услуг, оказываемых
налоговыми органами
Внедрение
электронной
системы
управления
очередью в
центрах приема
и обработки
налоговых
органов.
Увеличение
количества
услуг,
оказываемых
налоговыми
органами
посредством
портала
«Электронного
правительства»
Информация в
МРР
МФ
В течение 2013
года
28.
Освещение в
средствах
массовой
информации,
организация и
проведение
разъяснительных
мероприятий о
принимаемых мерах
по
совершенствованию
налогового
законодательства и
администрирования
Интервью и
статьи в СМИ,
круглые столы,
семинары
Информация в
МРР
МФ, НЭПК «Союз
«Атамекен» (по
согласованию),
эксперты USAID
и Всемирного
банка (по
согласованию)
В течение
2013 года
29.
Изучение
международного
опыта стран с
передовой практикой
проведения реформ
по улучшению
данного индикатора
Консультации с
экспертами
Всемирного
банка
Проведение
видеоконферен-
ции с экспертами
Всемирного банка
и заинтере-
сованными
госорганами
Заинтересован-
ные
государствен-
ные органы,
эксперты
USAID и
Всемирного
банка (по
согласованию)
В течение
2013 года
11. Индикатор «Защита инвесторов»
30.
Изучение
международного
опыта стран с
передовой практикой
проведения реформ
по улучшению
данного индикатора
Консультации с
экспертами
Всемирного
банка
Проведение
видеоконферен-
ции с экспертами
Всемирного банка
и заинтере-
сованными
госорганами
Заинтересован-
ные государст-
венные органы,
эксперты
USAID и
Всемирного
банка (по
согласованию)
В течение
2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
НЭПК «Союз «Атамекен» - национальная экономическая палата Казахстана «Союз «Атамекен»
СМИ - средства массовой информации
USAID - международное агентство развития США
МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан