"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне оларды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесімен сәйкестендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 140-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне оларды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесімен сәйкестендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы  Премьер-Министрінің орынбасары Қ.Н. Келімбетовке жүктелсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 15 тамыздағы
№ 140-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне оларды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесімен сәйкестендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с № Нормативтік құқықтық актінің атауы Аяқталу нысаны Жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі
1 2 3 4 5
1.
«Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 3 желтоқсандағы № 280 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА
2013 жылғы қыркүйек
2.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне («Қазақстан Республикасында есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру ережесін бекiту туралы» 2000 жылғы 10 қарашадағы № 1693 және «Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң мәселелерi» туралы 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607)  өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ (жинақтау), ДСМ, ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
3.

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 3 июля 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам приведения их в соответствие с Системой государственного планирования Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 августа 2013 года № 140-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 3 июля 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам приведения их в соответствие с Системой государственного планирования Республики Казахстан» (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Келимбетова К.Н.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 августа 2013 года № 140-р
Перечень нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации Закона
Республики Казахстан от 3 июля 2013 года «О внесении изменений
и дополнений в некоторые законодательные акты Республики
Казахстан по вопросам приведения их в соответствие с Системой
государственного планирования Республики Казахстан»
пп/н
Наименование нормативного правового акта
Форма завершения
Ответственный государственный
орган
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года № 280 «Вопросы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы»
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС
сентябрь 2013 года
2.
О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан (от 10 ноября 2000 года № 1693 «Об утверждении Правил осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан» и от 22 июня 2005 года № 607 «Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан»)
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД (созыв), МЗ, КНБ (по согласованию)
сентябрь 2013 года
3.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне («Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836, «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінiң кейбiр мәселелерi» туралы 2004 жылғы 29 қазандағы № 1132 және «Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квотаны белгілеу қағидаларын және Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің қағидалары мен шарттарын бекіту және «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45) өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині,  (жинақтау), БҒМ, ИЖТМ, ІІМ
2013 жылғы қыркүйек
4.
«Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ереженi бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 16 тамыздағы № 1074 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2013 жылғы қыркүйек
5.
Үкіметінің кейбір шешімдеріне («Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудiң ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі № 958, «Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын әзірлеу және келісу қағидасын бекіту туралы» 2011 жылғы 4 наурыздағы № 222 және «Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің мәселелері» туралы 2013 жылғы 8 ақпандағы № 109) өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨДМ
2013 жылғы қыркүйек
6.
«Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1111 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2013 жылғы қыркүйек
7.
«Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігiнің мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1112 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТЖМ
2013 жылғы қыркүйек
8.
«Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1116 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2013 жылғы қыркүйек
9.
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1117 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2013 жылғы қыркүйек
10.

О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан (от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», от 29 октября 2004 года № 1132 «Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» и от 13 января 2012 года № 45 «Об утверждении Правил установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, Правил и условий выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы и о внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения»)
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН (созыв), МОН, МИНТ, МВД
сентябрь 2013 года
4.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2001 года № 1074 «Об утверждении Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
сентябрь 2013 года
5.
О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан (от 20 сентября 2003 года № 958 «Об утверждении Правил ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан», от 4 марта 2011 года № 222 «Об утверждении Правил разработки и согласования Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан» и от 8 февраля 2013 года № 109 «Вопросы Министерства регионального развития Республики Казахстан»)
постановление Правительства Республики Казахстан
МРР
сентябрь 2013 года
6.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1111 «Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
сентябрь 2013 года
7.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1112 «Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2013 года
8.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1116 «Вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП
сентябрь 2013 года
9.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1117 «Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
сентябрь 2013 года
10.

«Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2013 жылғы қыркүйек
11.
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы № 1130 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2013 жылғы қыркүйек
12.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң мәселелерi» туралы 2004 жылғы 24 қарашадағы № 1232 және «Ақпараттандыру саласындағы оператор туралы» 2010 жылғы 1 шілдедегі № 679 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ,
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
13.
«Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінiң кейбiр мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2013 жылғы қыркүйек
14.
«Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2013 жылғы қыркүйек
15.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне («Қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін айқындау ережесін бекіту туралы» 2007 жылғы 1 маусымдағы № 448, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерін босалқы жерге ауыстыру ережесін бекіту туралы» 2009 жылғы 17 ақпандағы № 172 және «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің мәселелері» туралы 2013 жылғы 25 ақпандағы № 172) өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанорта мині
2013 жылғы қыркүйек
16.
«Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы қыркүйек
17.
«Қазақстан Республикасының мемлекеттік қорғаныстық тапсырысын қалыптастыру, орналастыру және орындау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2219 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині (жинақтау), ИЖТМ, ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
18.
«Кен орындарының және пайдалы қазбалар көрініс белгілерінің мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1494 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ (жинақтау), МГМ, ӨДМ
2013 жылғы қыркүйек
19.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 «Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
сентябрь 2013 года
11.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года № 1130 «Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
сентябрь 2013 года
12.
О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года № 1232 «Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» и от 1 июля 2010 года № 679 «Об операторе в сфере информатизации»
постановление Правительства Республики Казахстан
МТК, КНБ (по согласованию)
сентябрь 2013 года
13.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 «Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МИНТ
сентябрь 2013 года
14.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 «Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2013 года
15.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 448 «Об утверждении Правил определения целевых показателей качества окружающей среды», от 17 февраля 2009 года № 172 «Об утверждении Правил перевода земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса» и от 25 февраля 2013 года № 172 «Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС
сентябрь 2013 года
16.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 «О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2013 года
17.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2219 «Об утверждении Правил формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МО (созыв), МИНТ, КНБ (по согласованию)
сентябрь 2013 года
18.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1494 «Об утверждении Правил ведения государственного кадастра месторождений и проявлений полезных ископаемых»
постановление Правительства Республики Казахстан
МИНТ (созыв), МНГ, МРР
сентябрь 2013 года
19.

«Мемлекеттік экологиялық сараптамасын жүргізу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 28 маусымдағы № 207-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортам ині
2013 жылғы қыркүйек
20.
«Асыл тұқымды малдардың мемлекеттік тіркелімін жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы  № 792 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2013 жылғы қыркүйек
21.
«Мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын және қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру үшін І санаттағы объектілерді қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009 жылғы 23 шілдедегі № 143-Ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің бұйрығы
Қоршағанортамині
2013 жылғы қыркүйек
22.
«Мемлекеттік стандарттау жөніндегі жұмыс жоспарлары мен бағдарламаларын әзірлеу және бекіту ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 сәуірдегі № 41 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің бұйрығы
ИЖТМ
2013 жылғы қыркүйек
23.
«Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 27 мамырдағы № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің
бұйрығы
ІІМ
2013 жылғы қыркүйек
24.
«Қазақстан Республикасы мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарында қызмет өткерудің кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2012 жылғы 1 маусымдағы № 242 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2013 жылғы қыркүйек
25.
«Құрылыс салудың аумақтық ережелерiн әзірлеудің қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 10 желтоқсандағы № 603 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің бұйрығы
ӨДМ
2013 жылғы қыркүйек

О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 207-п «Об утверждении Правил проведения государственной экологической экспертизы»
приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан
МООС
сентябрь 2013 года
20.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 792 «Об утверждении Правил ведения государственного регистра племенных животных»
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2013 года
21.
О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 23 июля 2009 года № 143-Ө «О распределении объектов I категории, подлежащих государственной экологической экспертизе, и для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями»
приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан
МООС
сентябрь 2013 года
22.
О внесении изменений в приказ и.о. Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 23 апреля 2010 года № 41 «Об утверждении Правил разработки и утверждения планов и программ работ по государственной стандартизации»
приказ Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МИНТ
сентябрь 2013 года
23.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 мая 2011 года № 246 «Некоторые вопросы прохождения службы в органах внутренних дел Республики Казахстан»
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
сентябрь 2013 года
24.
О внесении изменений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 1 июня 2012 года № 242 «Некоторые вопросы прохождения службы в органах государственной противопожарной службы Республики Казахстан»
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2013 года
25.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 10 декабря 2012 года № 603 «Об утверждении Правил разработки территориальных правил застройки»
приказ Министра регионального развития Республики Казахстан
МРР
сентябрь 2013 года