"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасында жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 2 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 120-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасында жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 2 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Жауапты орталық мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 120-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 2 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития местного самоуправления в Республике Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 120-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития местного самоуправления в Республике Казахстан" (далее – перечень).
2. Ответственным центральным государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 120-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасында жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 2 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Әзірлеу және қабылдау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития местного самоуправления в Республике Казахстан"
п/п
Наименование нормативного правового акта Форма акта Государственные органы, ответственные за исполнение Срок разработки и принятия Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых и правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасының аудандық маңызы бар қалалары, ауылдық округтері, ауылдық округтің құрамына кірмейтін кенттері мен ауылдары әкімдерінің сайлауын өткізудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 24 сәуірдегі № 555 Жарлығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы (келісім бойынша)
2015 жылғы 10 желтоқсан
В.К. Фоос
2.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
2015 жылғы 10 желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
3.
Жергілікті өзін-өзі басқарудың аумақтық кеңестері туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
2015 жылғы 10 желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
4.
"Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 195 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
2015 жылғы 10 желтоқсан
Р.Е. Дәленов

О внесении изменения и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 24 апреля 2013 года № 555 "О некоторых вопросах проведения выборов акимов городов районного значения, сельских округов, поселков и сел Республики Казахстан, не входящих в состав сельского округа"
Указ Президента Республики Казахстан
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан (по согласованию)
10 декабря 2015 года
Фоос В.К.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
10 декабря 2015 года
Ускенбаев К.А.
3.
Об утверждении Типового положения о территориальных советах местного самоуправления
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
10 декабря 2015 года
Ускенбаев К.А.
4.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 195 "Об утверждении Правил предоставления трансфертов органам местного самоуправления"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
Министерство финансов Республики Казахстан
10 декабря 2015 года
Даленов Р.Е.