Қазақстан Республикасының әділет органдары қылмыстық-атқару жүйесінің туы және нышаны туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 8 қаңтардағы N 240 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 11 мамырдағы № 326 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2012.05.11 № 326 Жарлығымен.
"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  10-бабына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы әділет органдарының қылмыстық-атқару жүйесі туының;
2) Қазақстан Республикасы әділет органдарының қылмыстық-атқару жүйесі нышанының сипаттамалары бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы 8 қаңтардағы
N 240 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы әділет органдарының
қылмыстық-атқару жүйесі туының
СИПАТТАМАСЫ
Қазақстан Республикасының әділет органдары қылмыстық-атқару жүйесінің туы (бұдан әрі - ту) қара көк түсті тік бұрышты мата болып табылады.
Тудың ортасында Қазақстан Республикасының әділет органдары қылмыстық-атқару жүйесі нышанының бейнесі орналасқан.
Тудың шеті алтын сары түсті шашақпен көмкеріліп, сапқа бекітіледі. Саптың ұштығы найза нысанында жасалған, оған алтын сары түсті екі шашағы бар өрілген бау бекітілген.
Тудың графикалық бейнесі қоса беріліп отыр.
Қазақстан Республикасы Президентінің
2007 жылғы 8 қаңтардағы
N 240 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
әділет органдары қылмыстық-атқару
жүйесі нышанының сипаттамасына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы әділет органдары қылмыстық-атқару
жүйесі нышанының графикалық бейнесі
(қағаз мәтіннен қараңыз)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы 8 қаңтардағы
N 240 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының әділет органдарының
қылмыстық-атқару жүйесі нышанының
СИПАТТАМАСЫ
Қазақстан Республикасының әділет органдары қылмыстық-атқару жүйесінің нышаны (бұдан әрі - нышан) ұлттық елтаңбатану нышандарының тұрпаттамалық элементтеріне құрылған және сегіз қырлы жұлдыздың бейнесін білдіреді.
Нышанның орталық бөлігінде сегіз қырлы жұлдыз ішінде қылмыстық-атқару жүйесінің Қазақстан Республикасының әділет органдарына тиістілігін білдіретін негізгі сәйкестік нышан ретінде таразы орналасқан.
Сегіз қырлы жұлдыз қорған мен сенімділікті бейнелейтін тұйық контурды білдіретін көлемді элемент ретінде бейнеленген және тазаруды, қайта өрлеуді білдіретін шұғылалы күн сәулесі аясында орналасқан.
Сегіз қырлы жұлдыз астында "ҚАЗАҚСТАН" деген мемлекеттік тілдегі жазуы бар лента орналасқан.
Барлық композиция алтын сары түске боялған төрт үшкір ұштықты семсердің қиысқан жеріндегі үлкен сегіз қырлы жұлдызда орналасқан.
Нышанның орталық композициясы жоғары жағында "ӘДІЛЕТ МИНИСТРЛІГІ", төменгі жағында - "ҚЫЛМЫСТЫҚ-АТҚАРУ ЖҮЙЕСІ" деген мемлекеттік тілдегі алтын сары түсті жазба орналасқан қара көк түсті сақинамен жиектелген.
Сақинамен жиектелген композиция шеттері алтын сары түсті ернеумен көмкерілген көгілдір көк түсті сегіз қырлы жұлдыз аясында орналасқан. Сегіз қырдың ішкі бұрыштары көк жиекті алтын түстес сегіз қырлы жұлдыздың ұштарымен толтырылған.

О знамени и символе уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 8 января 2007 года № 240. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 11 мая 2012 года № 326
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 11.05.2012 № 326.
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые описания:
1) знамени уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан;
2) символа уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 8 января 2007 года N 240
ОПИСАНИЕ
знамени уголовно-исполнительной системы
органов юстиции Республики Казахстан
Знамя уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан (далее - знамя) представляет собой прямоугольное полотнище темно-синего цвета.
В центре знамени размещено изображение символа уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан.
Знамя по краям окаймлено бахромой золотисто-желтого цвета, крепится на древко. Наконечник древка имеет форму копья, к которому прикреплен витой шнур золотисто-желтого цвета с двумя кистями.
Графическое изображение знамени прилагается.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к описанию знамени
уголовно-исполнительной
системы органов юстиции
Республики Казахстан, утвержденному
Указом Президента Республики Казахстан
от 8 января 2007 года N 240
Графическое изображение знамени уголовно-исполнительной
системы органов юстиции Республики Казахстан
(см. бумажный вариант)
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 8 января 2007 года N 240
ОПИСАНИЕ
символа уголовно-исполнительной системы
органов юстиции Республики Казахстан
Символ уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан (далее - символ) построен на типологических элементах национальных геральдических символов и представляет собой изображение восьмигранной звезды.
В центральной части символа в восьмиугольной звезде расположены весы - как основной идентификационный символ, обозначающий принадлежность уголовно-исполнительной системы к органам юстиции Республики Казахстан.
Восьмигранная звезда изображена как объемный элемент, представляющий собой замкнутый контур, который символизирует крепость и надежность, и расположена на фоне расходящихся лучей, символизирующих очищение, возрождение.
Под восьмигранной звездой расположена лента с надписью на государственном языке "ҚАЗАҚСТАН".
Вся композиция расположена на большой восьмиугольной звезде, которая расположена на пересечении четырех остроконечных копий, окрашенных в желто-золотистый цвет.
Центральная композиция символа обрамлена кольцом темно-синего цвета, на котором в верхней части расположена надпись желто-золотистого цвета на государственном языке "ӘДІЛЕТ МИНИСТРЛІГІ", в нижней части - "ҚЫЛМЫСТЬҚ - АТҚАРУ ЖҮЙЕСІ".
Композиция в обрамлении кольца располагается на фоне восьмиугольной звезды сине-голубого цвета, края которой окаймлены выступающим бортиком желто-золотистого цвета. Внутренние углы восьмиугольника заполнены вершинами восьмигранной звезды золотистого цвета с синей каймой.

Нышанның көгілдір көк, қара көк және алтын түстері PANTONE Халықаралық түстер атласының 3125 С және 810 С нөмірлеріне сәйкес келеді.
Нышанның графикалық бейнесі қоса беріліп отыр.
Қазақстан Республикасы Президентінің
2007 жылғы 8 қаңтардағы
N 240 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
әділет органдары қылмыстық-атқару
жүйесі нышанының сипаттамасына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы әділет органдары қылмыстық-атқару
жүйесі туының графикалық бейнесі
(қағаз мәтіннен қараңыз)

Сине-голубой, темно-синий и золотистый цвета символа соответствуют номерам 3125 С и 810 С Международного атласа цветов PANTONE.
Графическое изображение символа прилагается.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к описанию символа
уголовно-исполнительной
системы органов юстиции
Республики Казахстан,
утвержденному
Указом Президента
Республики Казахстан
от 8 января 2007 года N 240
Графическое изображение символа
уголовно-исполнительной системы
органов юстиции Республики Казахстан
(см. бумажный вариант)