Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 15 мамырдағы N 593 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Президентінің 2010.02.01 № 922 Жарлығымен.
2) "Қазақстан Республикасында 2006-2016 жылдарға арналған Гендерлік теңдік стратегиясын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 29 қарашадағы N 1677 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 41, 569-құжат; 2006 ж., N 5, 39-құжат):
3-тармақтағы "Отбасы істері және гендерлік" деген сөздер "Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия жыл сайын 15 ақпанға Стратегияның іске асырылу барысы туралы Мемлекет басшысын хабардар етіп отырсын.";
5-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Отбасы істері және гендерлік саясат жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы N 56 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 5, 39-құжат; 2007 ж., N 12, 135-құжат):
Жарлықтың атауындағы және 1-2-тармақтарындағы "Отбасы істері және гендерлік", 3-тармақтың 1) тармақшасындағы және 4-тармақтағы "отбасы істері және гендерлік" деген сөздер тиісінше "Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық", "әйелдер істері және отбасылық-демографиялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Отбасы істері және гендерлік саясат жөніндегі ұлттық комиссия туралы ережеде:
атауында және 1-тармақта "Отбасы істері және гендерлік" деген сөздер "Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
3) тармақшада:
"гендерлік теңдіктің жай-күйі" деген сөздер "әйелдердің жағдайы мен отбасылық-демографиялық ахуал" деген сөздермен ауыстырылсын;
"гендерлік" деген сөзден кейін "және отбасылық-демографиялық" деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақшада:
екінші және төртінші абзацтардағы "гендерлік теңдікке", сегізінші абзацтағы "гендерлік теңдіктің" деген сөздер тиісінше "әйелдер мен ерлер мүмкіндіктері теңдігіне", "әйелдер мен ерлер мүмкіндіктері теңдігінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші абзацта:
"ерлердің, әйелдер мен балалардың" деген сөздер "халықтың" деген сөзбен ауыстырылсын;
сегізінші абзацтағы "жәрдемдесу" деген сөз алып тасталып, мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"демографиялық жағдайды жақсартуға жәрдемдесу;";
8) тармақшадағы "гендерлік теңдіктің" деген сөздер "жыныстар теңдігінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
9) және 12) тармақшалардағы "отбасы және гендерлік теңдік" деген сөздер "әйелдер, отбасы және демография" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) тармақшадағы "гендерлік теңдік" деген сөздер "әйелдер" деген сөзбен ауыстырылсын;
4-тармақта:
3) және 4) тармақшалардағы "отбасы және гендерлік теңдік" деген сөздер "жыныстар теңдігі, отбасы және демография" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы "және бақылауға" деген сөздер алып тасталсын;
7) тармақшадағы "және бекітуге" деген сөздер алып тасталсын;
6-тармақтағы "отбасы және гендерлік теңдік" деген сөздер "жыныстар теңдігі, отбасы және демография" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 15 мая 2008 года N 593
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) утратил силу Указом Президента РК от 01.02.2010 N 922;
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2005 года N 1677 "Об утверждении Стратегии гендерного равенства в Республике Казахстан на 2006 - 2016 годы" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 41, ст. 569; 2006 г., N 5, ст.39):
в пункте 3 слова "семьи и гендерной" заменить словами "женщин и семейно-демографической";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан ежегодно к 15 февраля информировать Главу государства о ходе реализации Стратегии.";
подпункт 1) пункта 5 исключить;
3) в Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года N 56 "О Национальной комиссии по делам семьи и гендерной политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 5, ст. 39; 2007 г., N 12, ст. 135):
в названии Указа и пунктах 1, 2, 4 и подпункте 1) пункта 3 слова "семьи и гендерной" заменить словами "женщин и семейно-демографической";
в Положении о Национальной комиссии по делам семьи и гендерной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в названии и пункте 1 слова "семьи и гендерной" заменить словами "женщин и семейно-демографической";
в пункте 3 :
в подпункте 3) :
слова "состояния гендерного равенства" заменить словами "положения женщин и семейно-демографической ситуации";
после слова "гендерной" дополнить словами "и семейно-демографической";
в подпункте 4) :
в абзацах втором, четвертом и восьмом слова "гендерного равенства" заменить словами "равенства возможностей женщин и мужчин";
в абзаце пятом:
после слова "здоровья" дополнить словом "населения";
слова "мужчин, женщин и детей," исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"улучшению демографической ситуации;";
в подпункте 8) слова "гендерного равенства" заменить словами "равноправия полов";
в подпунктах 9) и 12) слова "семьи и гендерного равенства" заменить словами "женщин, семьи и демографии";
в подпункте 10) слова "гендерного равенства" заменить словом "женщин";
в пункте 4 :
в подпунктах 3) и 4) слова "семьи и гендерного равенства" заменить словами "равноправия полов, семьи и демографии";
в подпункте 6) слова "и контролировать" исключить;
в подпункте 7) слова "и утверждению" исключить;
в пункте 6 слова "семьи и гендерного равенства" заменить словами "равноправия полов, семьи и демографии";

мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Сараптамалық-талдамалық зерттеулер жүргізу үшін Комиссия жанынан ғылыми мекемелер, білім беру ұйымдары және үкіметтік емес ұйымдар өкілдерінен қоғамдық негізде жұмыс істейтін сараптамалық кеңес құрылады.
Сараптамалық кеңестің құрамы Комиссияның отырысында бекітіледі.";
12-тармақта:
4) тармақшадағы "оның тапсырмасы бойынша отырыстарға Комиссия мүшелерінің бірі" деген сөздер "отырыстарға Комиссия хатшысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Комиссия төрағасы болмағанда Комиссияның қызмет құжаттарына, ұсынымдары мен қорытындыларына оның хатшысы қол қояды.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Комиссия қызметін ақпараттық-талдау және ұйымдық қамтамасыз етуді Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құрылымдық бөлімшесіне кіретін Комиссия хатшылығы жүзеге асырады.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Отбасы істері және гендерлік саясат жөніндегі ұлттық комиссияның құрамы осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4) Күші жойылды - ҚР Президентінің 2009.06.18 N 829 Жарлығымен.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) бір ай мерзім ішінде Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері жанындағы отбасы істері және гендерлік саясат жөніндегі комиссия туралы үлгі ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізсін;
2) осы Жарлықты іске асыру жөніндегі өзге де қажетті шараларды қабылдасын.
3. Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері әкімдер жанындағы отбасы істері және гендерлік саясат жөніндегі комиссиялар туралы ережелерге тиісінше өзгерістер мен толықтырулар енгізсін.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                       Н. Назарбев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2008 жылғы 15 мамырдағы
N 593 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2006 жылғы 1 ақпандағы
N 56 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы
Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат
жөніндегі ұлттық комиссияның
ҚҰРАМЫ
Әбдіқалықова                    - Қазақстан Республикасы
Гүлшара Наушақызы                 Президентінің кеңесшісі, төрайым
Байқадамов                      - Қазақстан Республикасы
Болат Кенжекешұлы                 Президентінің Әкімшілігі Ішкі
саясат бөлімінің сектор
меңгерушісі, Комиссияның хатшысы
Байқошқарова                    - "Экомед" ЭКО клиникасының басшысы
Салтанат Берденқызы               (келісім бойынша)
Башмаков                        - Қазақстан Республикасы Парламенті
Анатолий Афанасьевич              Сенатының депутаты
(келісім бойынша)
Даржұманова                     - "Серіктестік орталығы" қоғамдық
Гүлнар Қанатқызы                  бірлестігінің директоры
(келісім бойынша)
Дерновой                        - Қазақстан Республикасының
Анатолий Григорьевич              Денсаулық сақтау министрі
Жүкенов                         - Қазақстан Республикасы
Жұмажан Қамкенұлы                 Білім және ғылым министрлігінің
Балалар құқығын қорғау комитетінің
төрағасы
Ықсанова                        - "Хабар" агенттігі" акционерлік
Гүлнар Мұстахимқызы               қоғамының бас директоры
(келісім бойынша)
Клебанова                       - Қазақстан Республикасы Парламенті
Дарья Владимировна                Мәжілісінің депутаты
(келісім бойынша)
Құрманбаева                     - М. Әуезов атындағы Семей
Шырын Асылханқызы                 мемлекеттік университетінің
президенті (келісім бойынша)
Мұсақожаева                     - Қазақ ұлттық музыка академиясының
Айман Қожабекқызы                 ректоры (келісім бойынша)
Мусина                          - Халықаралық бизнес орталығының
Зинадбану Мұқанқызы               директоры (келісім бойынша)
Мұстафина                       - Астана қаласы Сарыарқа ауданының
Сәбила Сапарқызы                  әкімі
Назарбаева                      - Қазақстан Республикасының
Сара Алпысқызы                    Бірінші Ханымы
Новодворская                    - Балалар және жастар ұйымдары
Наталия Борисовна                 қауымдастығының төрайымы
(келісім бойынша)
Рысбекова                       - "Арман" жеке мектеп-гимназиясының
Ардақ Қалымбекқызы                бас директоры (келісім бойынша)
Соловьева                       - Қазақстан Республикасы Парламенті
Айгүл Сағадибекқызы               Мәжілісінің депутаты, Қазақстан
Азаматтық альянсінің президенті
(келісім бойынша)
Солтиева                        - "Егемен Қазақстан" республикалық
Жұмагүл Қуанышбекқызы             газеті" АҚ бас редакторының
орынбасары (келісім бойынша)
Судьин                          - Қазақстан Республикасы Парламенті
Александр Сергеевич               Сенаты Төрағасының орынбасары
(келісім бойынша)
Сыздықова                       - "Деловой мир Астана" ЖШС
Шолпан Викторқызы                 директоры, "Деловой мир"
қазақстандық экономикалық
журналының бас редакторы
(келісім бойынша)
Тарасенко                       - Қазақстан Республикасы Парламенті
Елена Ивановна                    Мәжілісінің депутаты (келісім
бойынша)
Тұтқышев                        - Қазақстан Республикасы Парламенті
Бексұлтан Серікбайұлы             Сенатының депутаты (келісім
бойынша)
Унжакова                        - "Status" әйелдер федерациясының
Ирина Сергеевна                   президенті (келісім бойынша)
Хайруллина                      - "Шығармашылық бастамашы әйелдер
Әсия Үкіқызы                      лигасы" қоғамдық бірлестігі
басқармасының төрайымы
(келісім бойынша)
Шаукенова                       - Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық
Зарема Қаукенқызы                 университеті философия және
саясаттану факультетінің деканы
(келісім бойынша)
Шоқаманов                       - Қазақстан Республикасы Статистика
Юрий Камирұлы                     агенттігінің жауапты хатшысы

дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Для проведения экспертно-аналитических исследований при Комиссии создается экспертный совет из представителей научных учреждений, организаций образования и неправительственных организаций, работающий на общественных началах. Состав экспертного совета утверждается на заседании Комиссии.";
в пункте 12 :
в подпункте 4) слова "по его поручению на заседаниях председательствует один из членов Комиссии" заменить словами "на заседаниях председательствует секретарь Комиссии";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. В отсутствие председателя Комиссии служебные документы, рекомендации и заключения Комиссии подписывает ее секретарь.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Информационно-аналитическое и организационное обеспечение деятельности Комиссии осуществляет ее Секретариат, входящий в структурное подразделение Администрации Президента Республики Казахстан.";
Состав Национальной комиссии по делам семьи и гендерной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему Указу;
4) утратил силу Указом Президента РК от 18.06.2009 № 829 .
2. Правительству Республики Казахстан:
1) в месячный срок внести изменения и дополнения в типовое положение о комиссии по делам семьи и гендерной политике при акимах городов Астаны и Алматы, областей;
2) принять иные необходимые меры по реализации настоящего Указа.
3. Акимам городов Астаны и Алматы, областей внести соответствующие изменения и дополнения в положения о комиссиях по делам семьи и гендерной политике при акимах.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                            Н. Назарбаев
Приложение
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 15 мая 2008 года N 593
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 1 февраля 2006 года N 56
СОСТАВ
Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической
политике при Президенте Республики Казахстан
Абдыкаликова               - советник Президента Республики
Гульшара Наушаевна           Казахстан, председатель
Байкадамов                 - заведующий сектором Отдела внутренней
Болат Кенжекешевич           политики Администрации Президента
Республики Казахстан, секретарь
Комиссии
Байкошкарова               - руководитель клиники ЭКО "Экомед"
Салтанат Берденовна          (по согласованию)
Башмаков                   - депутат Сената Парламента Республики
Анатолий Афанасьевич         Казахстан (по согласованию)
Даржуманова                - директор общественного объединения
Гульнар Канатовна            "Центр партнерства" (по согласованию)
Дерновой                   - Министр здравоохранения Республики
Анатолий Григорьевич         Казахстан
Жукенов                    - председатель Комитета по охране прав
Жумажан Камкенович           детей Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Иксанова                   - генеральный директор АО "Агентство
Гульнар Мустахимовна         "Хабар" (по согласованию)
Клебанова                  - депутат Мажилиса Парламента Республики
Дарья Владимировна           Казахстан (по согласованию)
Курманбаева                - президент Семипалатинского
Шырын Асылхановна            государственного университета
им. М. Ауэзова (по согласованию)
Мусаходжаева               - ректор Казахской национальной академии
Айман Кожабековна            музыки (по согласованию)
Мусина                     - директор Международного бизнес-центра
Зинадбану Мукановна          (по согласованию)
Мустафина                  - аким района Сарыарка города Астаны
Сабила Сапаровна
Назарбаева                 - Первая Леди Республики Казахстан
Сара Алпысовна
Новодворская               - председатель Ассоциации детских и
Наталия Борисовна            молодежных организаций (по
согласованию)
Рысбекова                  - генеральный директор частной школы-
Ардак Калымбековна           гимназии "Арман" (по согласованию)
Соловьева                  - депутат Мажилиса Парламента Республики
Айгуль Сагадибековна         Казахстан, президент Гражданского
альянса Казахстана (по согласованию)
Солтиева                   - заместитель главного редактора АО
Жумагуль Куанышбековна       "Республиканская газета "Егемен
Қазакстан" (по согласованию)
Судьин                     - заместитель Председателя Сената
Александр Сергеевич          Парламента Республики Казахстан (по
согласованию)
Сыздыкова                  - директор ТОО "Деловой мир Астана",
Шолпан Викторовна            главный редактор казахстанского
экономического журнала "Деловой мир"
(по согласованию)
Тарасенко                  - депутат Мажилиса Парламента Республики
Елена Ивановна               Казахстан (по согласованию)
Туткушев                   - депутат Сената Парламента Республики
Бексултан Серикпаевич        Казахстан (по согласованию)
Унжакова                   - президент федерации женщин "Status"
Ирина Сергеевна              (по согласованию)
Хайруллина                 - председатель правления общественного
Асия Укеевна                 объединения "Лига женщин творческой
инициативы" (по согласованию)
Шаукенова                  - декан факультета философии и
Зарема Каукеновна            политологии Казахского Национального
университета им. аль-Фараби (по
согласованию)
Шокаманов                  - ответственный секретарь Агентства
Юрий Камирович               Республики Казахстан по статистике