Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 31 қазандағы № 366 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
(үзінді)
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы" мемлекеттік мекемесі болып қайта аталсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 31 қазандағы
№ 366 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 29 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 1, 2-құжат):
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
"
Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы
33
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
33
".
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 сәуірдегі № 378 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 20, 218-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы туралы ережеде:
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы" мемлекеттік мекемесі";
16-тармақтың 2) тармақшасында:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының функциялары:";
жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"құрылыстың, қайта жаңарту мен күрделі жөндеудің ағымдағы және перспективалық бағдарламаларын және жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлейді және бекітеді, Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының ведомстволық қарасты кәсіпорындарының объектілерін салуды, қайта жаңарту мен күрделі жөндеуді ұйымдастырады, тұрғын үйді, әлеуметтік-тұрмыстық және өндірістік мақсаттағы объектілерді жобалау мен салуды ұйымдастырады;";
оныншы, он бірінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының балансындағы объектілерді пайдалануды, сондай-ақ оларға бекітілген үй-жайларды, жабдық пен өзге де мүлікті, сондай-ақ іргелес аумақты қалыпты жай-күйде күтіп ұстауды ұйымдастырады;
қызмет көрсетілетін тұлғалардың қызметі үшін қажетті жағдай жасау мақсатында Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының ведомстволық қарасты ұйымдарының жұмысына басшылық етуді, оны үйлестіру мен бақылауды жүзеге асырады;";
он үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының ведомстволық қарасты ұйымдарының қаржылық қызметін бақылауды жүзеге асырады;";
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы мен оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдар тізбесінде:
он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
шаруашылық жүргізу құқығындағы "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының әкімшілік ғимараттары дирекциясы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
шаруашылық жүргізу құқығындағы "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының инженерлік орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
шаруашылық жүргізу құқығындағы "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының автошаруашылығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны.".

О некоторых вопросах Управления Делами Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 31 октября 2016 года № 366.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
(выписка)
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Переименовать государственное учреждение "Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление материально-технического обеспечения".
2. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 31 октября 2016 года № 366
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые указы Президента
Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 1, ст. 2):
в приложении 1 к вышеназванному Указу:
строку:
"
ХОЗУ Парламента Республики Казахстан
33
"
изложить в следующей редакции:
"
Управление материально-технического обеспечения
33
".
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года № 378 "О некоторых вопросах Управления Делами Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 20, ст. 218):
в Положении об Управлении Делами Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) государственное учреждение "Управление материально-технического обеспечения";
в подпункте 2) пункта 16:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"функции Управления материально-технического обеспечения:";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"разрабатывает и утверждает текущие и перспективные программы строительства, реконструкции, капитального ремонта и проектно-сметную документацию, организует строительство, реконструкцию и капитальный ремонт объектов подведомственных предприятий Управления материально-технического обеспечения, организует проектирование и строительство жилья, объектов социально-бытового и производственного назначения;";
абзацы десятый, одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"организует эксплуатацию объектов, находящихся на балансе Управления материально-технического обеспечения, а также содержание закрепленных за ними помещений, оборудования и иного имущества, а также прилегающей территории в надлежащем состоянии;
осуществляет руководство, координацию и контроль работы подведомственных Управлению материально-технического обеспечения организаций в целях создания необходимых условий для деятельности обслуживаемых лиц;";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"осуществляет контроль за финансовой деятельностью подведомственных организаций Управления материально-технического обеспечения;";
в Перечне организаций, находящихся в ведении Управления Делами Президента Республики Казахстан и его ведомств:
абзацы четырнадцатый, пятнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый изложить в следующей редакции:
"Государственное учреждение "Управление материально-технического обеспечения":
республиканское государственное предприятие "Дирекция административных зданий Управления материально-технического обеспечения" на праве хозяйственного ведения;
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инженерный центр Управления материально-технического обеспечения";
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Автохозяйство Управления материально-технического обеспечения".".

3. "Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының құрылымы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 18 тамыздағы № 1167 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 33, 323-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының құрылымында оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы".
4. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
5. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 520-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
Мемлекеттік саяси лауазымдар деген 1-тарауда:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медицина орталығының басшысы және оның орынбасарлары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы ведомстволарының басшылары және олардың орынбасарлары";
Мемлекеттік әкімшілік лауазымдар деген 2-тарауда:
"А" корпусы бөлімінде:
"Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының басшысы және оның орынбасарлары" деген жол алып тасталсын.
6. "Азаматтардың "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметіне кіруінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 151 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 521-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарында:
8-тармақтың 2) тармақшасындағы "төрағалары" деген сөз "төрағалары лауазымдарын қамтиды." деген сөздермен ауыстырылсын, 3) тармақшасы алып тасталсын.
7. Күші жойылды – ҚР Президентінің 16.08.2017 № 532 Жарлығымен.
8. "Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 4 шілдедегі № 295 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 39, 230-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесінде:
"
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медицина орталығының басшысы және оның орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы ведомстволарының басшылары және олардың орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
".

3. В Указе Президента Республики Казахстан от 18 августа 2003 года № 1167 "О структуре Управления делами Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 33, ст. 323):
в структуре Управления делами Президента Республики Казахстан, утвержденной вышеназванным Указом, абзац десятый изложить в следующей редакции:
"Управление материально-технического обеспечения".
4. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
5. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 520):
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе 1. Политические государственные должности:
строку "Руководитель Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан и его заместители" изложить в следующей редакции:
"Руководители ведомств Управления Делами Президента Республики Казахстан и их заместители";
в главе 2. Административные государственные должности:
в разделе Корпус "А":
строку "Руководитель Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан и его заместители" исключить.
6. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 151 "О некоторых вопросах поступления граждан на административную государственную службу корпуса "А" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 521):
в Специальных квалификационных требованиях к административным государственным должностям корпуса "А", утвержденных вышеназванным Указом:
подпункт 3) пункта 8 исключить.
7. Утратил силу Указом Президента РК от 16.08.2017 № 532.
8. В Указе Президента Республики Казахстан от 4 июля 2016 года № 295 "Об утверждении перечня уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 39, ст. 230):
в Перечне уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"
Руководитель Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан и его заместители
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
"
изложить в следующей редакции:
"
Руководители ведомств Управления Делами Президента Республики Казахстан и их заместители
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
".