Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 806 Жарлығы
Мемлекеттік басқару жүйесінің тиімділігін арттыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Инвестициялар жəне даму министрлігі:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне инвестицияларды тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру саласындағы;
2) Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне инвестицияларды тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру саласындағы функциялары мен өкілеттіктері беріле отырып өзгертіліп, Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі экспортты ілгерілету саласындағы қызметті үйлестіруге жауапты;
2) мемлекеттік органдар берілетін функциялар мен өкілеттіктерге сəйкес қайта ұйымдастырылатын мемлекеттік органның құқықтары мен міндеттемелерінің құқықтық мирасқорлары болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар жəне даму министрлігінің Инвестициялар жөніндегі комитетін Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің қарамағына беруді;
2) қайта ұйымдастырылатын мемлекеттік органның тиісті штат санын беруді;
3) Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне "Kazakh Invest" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының акциялар пакетін иелену жəне пайдалану құқықтарын беруді;
4) осы Жарлықты іске асыру бойынша өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 6 Жарлығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар жəне даму министрлігі;" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі;".
5. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Əкімшілігіне жүктелсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.НАЗАРБАЕВ

О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 26 декабря 2018 года № 806
В целях повышения эффективности системы государственного управления ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Реорганизовать Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан путем преобразования в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан с передачей функций и полномочий:
1) Министерству национальной экономики Республики Казахстан в сфере формирования государственной политики по привлечению инвестиций;
2) Министерству иностранных дел Республики Казахстан в сфере реализации государственной политики по привлечению инвестиций.
2. Определить:
1) Министерство иностранных дел Республики Казахстан ответственным за координацию деятельности в сфере продвижения экспорта;
2) государственные органы правопреемниками прав и обязательств реорганизуемого государственного органа в соответствии с передаваемыми функциями и полномочиями.
3. Правительству Республики Казахстан обеспечить:
1) передачу Комитета по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в ведение Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
2) передачу соответствующей штатной численности реорганизуемого государственного органа;
3) передачу прав владения и пользования пакетом акций акционерного общества "Национальная компания "Kazakh Invest" Министерству иностранных дел Республики Казахстан;
4) принятие иных мер по реализации настоящего Указа.
4. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 6 "О структуре Правительства Республики Казахстан" следующее изменение:
строку "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;" изложить в следующей редакции:
"Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;".
5. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев