Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 13 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі актiлерiнiң
жинағында жариялануға тиiс
(үзінді)
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 13 маусымдағы
№ 13 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
2. "Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері, арнаулы мемлекеттік органдары, құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет пен прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары бойынша тізілімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1283 Жарлығына:
Қызмет бабында пайдалану үшін.
3. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жалпы әскери жарғыларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығына:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының гарнизондық және қарауылдық қызметтер жарғысындағы:
1-тармақтағы "Объектілерді қорғау қызметі" деген сөздер "Айрықша мақсаттағы күштер" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының тәртіптік жарғысындағы:
27-тармақтағы "Объектілерді қорғау қызметінің бастығы" деген сөздер "Айрықша мақсаттағы күштердің қолбасшысы" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Құпия.
5. Қызмет бабында пайдалану үшін.

О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 июня 2019 года № 13.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
(выписка)
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 июня 2019 года
№ 13
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 212):
в Перечне должностей политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, а также назначаемых по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки:
"
Первый заместитель Управляющего делами Президента Республики Казахстан
Первым Президентом Республики Казахстан – Елбасы
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Первый заместитель Начальника Службы государственной охраны – Начальник Службы Безопасности Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
Первым Президентом Республики Казахстан – Елбасы
".
2. В Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям":
Для служебного пользования.
3. В Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 "Об утверждении общевоинских уставов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан":
в уставе гарнизонной и караульной служб Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 1 слова "Службы обороны объектов" заменить словами "Сил особого назначения";
в дисциплинарном уставе Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 27 слова "начальник Службы обороны объектов" заменить словами "Командующий Силами особого назначения".
4. Секретно.
5. Для служебного пользования.

6. Құпия.
7. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 4 мамырдағы № 814 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 32, 279-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі туралы ережедегі:
барлық мәтін бойынша "Объектілерді қорғау қызметі", "Объектілерді қорғау қызметін", "Объектілерді қорғау қызметінің" деген сөздер тиісінше "Айрықша мақсаттағы күштері", "Айрықша мақсаттағы күштерін", "Айрықша мақсаттағы күштерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақ "және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақтағы "Астана қаласы, Кенесары көшесі, 26" деген сөздер "Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік ел көшесі, 30." деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақтың екінші бөлігі "кіріс" деген сөзден кейін "Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе," деген сөздермен толықтырылсын;
19-тармақтың 2) тармақшасындағы "жедел-іздестіру" деген сөздерден кейін "және қарсы барлау" деген сөздермен толықтырылсын;
21-тармақта:
мынадай мазмұндағы 13-1) тармақшамен толықтырылсын:
"13-1) полиграфиялық және фото-, бейнестудия құрал-жабдықтарын пайдалану, сондай-ақ ақпараттық-талдау, әскери-публицистикалық және басқа да материалдарды басып шығаруды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 17-1) тармақшамен толықтырылсын:
"17-1) құпия;";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Бастықтың орынбасарлары, оның ішінде бір бірінші орынбасары болады. Бастықтың орынбасарларын Бастықтың ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайды және қызметтен босатады. Бастықтың бірінші орынбасарын Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Құпия.";
27-тармақта:
мынадай мазмұндағы 12-1) тармақшамен толықтырылсын:
"12-1) Мемлекеттік күзет қызметінің қолданыстағы және шартты атауын қолдану тәртібін айқындайды;";
14) тармақшадағы "және әскери қызметшілердің" деген сөздер алып тасталсын.
8. Құпия.

6. Секретно.
7. В Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 814 "Об утверждении Положения о Службе государственной охраны Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан 2014 г., № 32, ст. 279):
в Положении о Службе государственной охраны Республики Казахстан, утвержденном названным Указом:
по всему тексту слова "Служба обороны объектов", "Службу обороны объектов", "Службы обороны объектов" заменить соответственно словами "Силы особого назначения", "Силы особого назначения", "Сил особого назначения";
пункт 7 дополнить словами "и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 10 слова "Астана, улица Кенесары, 26" заменить словами "Нур-Султан, улица Мәңгілік Ел, 30.";
часть вторую пункта 14 дополнить словами ", если иное не установлено законодательством Республики Казахстан";
подпункт 2) пункта 19 после слова "оперативно-розыскные" дополнить словами "и контрразведывательные";
в пункте 21:
дополнить подпунктом 13-1) следующего содержания:
"13-1) использовать полиграфическое и фото-, видеостудийное оборудование, а также осуществлять выпуск информационно-аналитических, военно-публицистических и иных материалов;";
дополнить подпунктом 17-1) следующего содержания:
"17-1) секретно;";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Начальник имеет заместителей, в том числе одного первого. Заместители Начальника назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом Республики Казахстан по представлению Начальника. Первый заместитель Начальника назначается на должность и освобождается от должности Первым Президентом Республики Казахстан – Елбасы."
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Секретно.";
в пункте 27:
дополнить подпунктом 12-1) следующего содержания:
"12-1) определяет порядок применения действительного и условного наименований Службы государственной охраны;";
в подпункте 14) слова "и военнослужащих" исключить.
8. Секретно.