"Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 2 ақпандағы № 123 Жарлығы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"Мемлекеттік саяси лауазымдар" деген 1-тарауда:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы, оның орынбасарлары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының Басшысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппараты Басшысының бірінші орынбасары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасының Парламентіндегі өкілі
Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппараты Басшысының орынбасарлары";
"Мемлекеттік әкімшілік лауазымдар" деген 2-тарауда:
"Б" корпусы" деген бөлімде:
В санаттарының тобында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Парламенті Палаталарының аппараттары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты, Қазақстан Республикасының Сот әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының Аппараты, Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының аппараты, Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет), Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы, Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі, Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық";
В-2 санатында:
"Құрылымдық бөлімше басшысының орынбасары" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының өңірлік инспекторы";
В-3 санатында:
"Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы Төрағасының көмекшісі, кеңесшісі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының сектор меңгерушісі";
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының, Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың бас инспекторы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының, Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың бас инспекторы";
В-4 санатында:
"Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының көмекшісі, кеңесшісі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппараты Басшысының көмекшісі, кеңесшісі".

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих"
Указ Президента Республики Казахстан от 2 февраля 2023 года № 123
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" следующие изменения и дополнения:
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе 1 "Политические государственные должности":
строку "Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместители" изложить в следующей редакции:
"Руководитель Аппарата Правительства Республики Казахстан
Первый заместитель Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан, Представитель Правительства Республики Казахстан в Парламенте Республики Казахстан
Заместители Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан";
в главе 2 "Административные государственные должности":
в разделе "Корпус Б":
в группе категорий В:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Аппараты палат Парламента Республики Казахстан, Аппарат Правительства Республики Казахстан, Судебная администрация Республики Казахстан, Аппарат Конституционного Суда Республики Казахстан, Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, Управление делами Президента Республики Казахстан, аппарат Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Высшая аудиторская палата Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба), Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, Генеральная прокуратура Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу, Национальный центр по правам человека";
в категории В-2:
после строки "Заместитель руководителя структурного подразделения" дополнить строкой следующего содержания:
"Региональный инспектор Аппарата Правительства Республики Казахстан";
в категории В-3:
после строки "Помощник, советник Председателя Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Заведующий сектором Аппарата Правительства Республики Казахстан";
строку "Главный инспектор Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Управления делами Президента Республики Казахстан, Национального центра по правам человека" изложить в следующей редакции:
"Главный инспектор Аппарата Правительства Республики Казахстан, Управления делами Президента Республики Казахстан, Национального центра по правам человека";
в категории В-4:
строку "Помощник, советник Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Помощник, советник Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан".

2. Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев

2. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев