М.Ф.Малахов және Қ.Ә.Мәмиев туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 9 сәуiрдегi N 2942
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы Ө.Ихсановтың мәлiмдеуi бойынша Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры қозғаған N 181 қылмыстық iс бойынша тергеу жүргiзiлуiне байланысты, Қазақстан Республикасы Конституциясының K951000_ 40-бабының 3-тармағына сәйкес билiк органдары мен олардың лауазымды адамдарының халықтың алдындағы сөзсiз жауапкершiлiгiн қамтамасыз ету мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы
М.Ф.Малаховтың өкiлеттiгi тоқтатылсын.
2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Төрағасының мiндеттерiн
атқару Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының қылмыстық iстер
жөнiндегi алқасы төрағасының мiндеттерiн атқарушы Қ.Ә.Мәмиевке
жүктелсiн.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О Малахове М.Ф. и Мамиеве К.А.
Указ Президента Республики Республики от 9 апреля 1996 г. N 2942
В связи с проведением расследования по уголовному делу N 181, возбужденному Генеральным Прокурором Республики Казахстан по заявлению судьи Верховного Суда Республики Казахстан Ихсанова У., в целях обеспечения безусловной ответственности органов власти и их должностных лиц перед народом в соответствии с пунктом 3 статьи 40 Конституции Республики Казахстан постановляю:
1. Приостановить полномочия Председателя Верховного Суда
Республики Казахстан Малахова М.Ф.
2. Возложить исполнение обязанностей Председателя Верховного
Суда Республики Казахстан на исполняющего обязанности председателя
коллегии по уголовным делам Верховного Суда Республики Казахстан
Мамиева К.А.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан