Жұмыс істейтiн азаматтарға мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру жөнiндегi жәрдемақыларды төлеуге жұмсалған жұмыс берушілердiң шығыстарын өтеудiң қағидасына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2000 жылғы 11 мамырдағы N 224 бұйрығы Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігімен Келісілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 14 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1157. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 31 шілдедегі N 328 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.07.31 N 328 Бұйрығымен.
------------------- Бұйрықтан үзінді ------------------
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің мынадай:
......;
"Жұмыс істейтін азаматтарға міндетті әлеуметтік қамсыздандыру жөніндегі жәрдемақыларды төлеуге жұмсалған жұмыс берушілердің шығыстарын өтеудің қағидасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2000 жылғы 11 мамырдағы N 224 Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін Мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2000 жылғы 14 маусымдағы N 1157 тіркелген) бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. ...
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр                                         Б. Жәмішев
"2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 1999 жылғы 11 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН: 1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1999 жылғы 25 мамырдағы N 242 V990810_ бұйрығымен бекiтiлген Жұмыс iстейтiн азаматтарға мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру жөнiндегi жәрдемақыларды төлеуге жұмсалған жұмыс берушiлердің шығыстарын өтеудiң қағидасына қоса берiлiп отырған өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн. 2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi. Министр Жұмыс істейтiн азаматтарға мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру жөнiндегi жәрдемақыларды төлеуге жұмсалған жұмыс берушілердiң шығыстарын өтеудiң қағидасына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
"Жұмыс iстейтiн азаматтарға мiндеттi әлеуметтік қамсыздандыру жөнiндегi жәрдемақыларды төлеуге жұмсалған жұмыс берушiлердiң шығыстарын өтеудiң қағидасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1999 жылғы 25 мамырдағы N 242 бұйрығымен бекiтiлген Жұмыс iстейтiн азаматтарға мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру жөнiндегi жәрдемақыларды төлеуге жұмсалған жұмыс берушiлердiң шығыстарын өтеудiң қағидасына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
3-тармақтағы "қосымшаға" деген сөз "1-қосымшаға" деген сөздермен ауыстырылсын; үшiншi және төртiншi тараулардың атауы "1999 жылы" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 4-1-тараумен толықтырылсын:
"4-1. 2000 жылдан бастап мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру жөнiндегi жәрдемақыларды төлеуге жұмсалған мемлекеттiк мекемелердiң шығыстарын өтеудiң тәртiбi
10-1. 1999 жылдың 1 қаңтарынан бастап 1999 жылдың 17 сәуiрiн қоса алғандағы кезеңде есептелген және кейiнгi қаржы жылдары төленбеген жәрдемақылар бойынша берешектi өтеу үшiн 2000 жылдан бастап республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық (қалалық) еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмдерiне 1999 жылдың 1 қаңтарынан бастап 1999 жылдың 17 сәуiрiн қоса алғандағы кезеңде есептелген және растау күнiнде төленбеген жәрдемақылар бойынша берешектiң қалдығына растама бередi.
10-2. Аудандық (қалалық) еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмдерi республикалық бюджеттен қаржыландыру лимиттерi түскен кезде және осы берешектiң бар-жоғы туралы мемлекеттiк мекеменiң растамасын алған кезде төлем тапсырмасымен қалдықтың расталған сомасының шегiнде мемлекеттiк мекемелердiң бюджеттiк шоттарына шығыстардың экономикалық сыныптамасының 113-ерекшелiгiне республикалық бюджеттiң қаражатын аудару жолымен жұмыс берушiлермен (мемлекеттiк мекемелермен) есеп айырысуды жүргiзедi. Жұмыс берушi қаражатты алғаннан кейiн жұмысшыларға 113-ерекшелiк бойынша есептелген жәрдемақыларды төлейдi.";
15-тармақтағы "қазынашылықтың аумақтық органдары" деген сөздер "Қаржы бақылау комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерi" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген Қағидаға қосымшада: "Қосымша" деген сөз "1-қосымша" деген сөздермен ауыстырылсын.
Жұмыс істейтiн азаматтарға мiндеттi
әлеуметтiк қамсыздандыру жөнiндегi жәрдемақыларды төлеуге жұмсалған жұмыс берушілердiң шығыстарын өтеу қағидасына 2-қосымша
1999 жылғы 1 қаңтардан бастап 1999 жылғы 17 сәуірге дейінгі кезеңде есептелген және растау күнінде төленбеген жәрдемақылар бойынша берешектің қалдығына Растама __________________________________ (мемлекеттік мекеменің атауы) ____________________________________________________________________ р/р Шығыстардың атауы Теңгенің Жыл басынан бергі Берешектің есептелгені кассалық шығыс*, қалдығы, теңге теңге ____________________________________________________________________ 1 2 3 4 5 ____________________________________________________________________ 1 Жәрдемақылар: Еңбекке уақытша жарам. сыздық бойынша,барлығы ____________________________________________________________________ 2 оның ішінде еңбекте жарақат алуы және кәсіби ауруы бойынша ____________________________________________________________________ 3 Жүктілігі және бала тууы бойынша ____________________________________________________________________ 4 Бала туылған кездегі ____________________________________________________________________ 5 Жерлеуге ____________________________________________________________________ Жолдар сомасының жиыны (1,3-5) ____________________________________________________________________ 200___жылғы ________ Басшы__________ ____________________ (қолы) (аты-жөні,лауазымы) Бас бухгалтер___________ ___________________ (қолы) (аты-жөні,лауазымы) МО * Ескерту: жұмыс істейтін азаматтарға іс жүзінде төленген жәрдемақылардың сомасы бойынша шығыстар, оның ішінде депонентке жатқызылған сома да қамтылады. Оқығандар: Омарбекова А.Т. Икебаева Ә.Ж.

О внесении изменений и дополнений в Правила возмещения расходов работодателей на выплату работающим гражданам пособий по обязательному социальному обеспечению
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 мая 2000 года N 224 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14.06.2000 г. за N 1157. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2009 года № 328.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 31.07.2009 № 328.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 11 ноября 1999 года Z990473_ "О республиканском бюджете на 2000 год" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения в Правила возмещения расходов работодателей на выплату работающим гражданам пособий по обязательному социальному обеспечению, утвержденные приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 25 мая 1999 года N 242 V990810_ .
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждены:
приказом
Министерства финансов
Республики Казахстан
N 224 от 11 мая 2000 года
О внесении изменений и дополнений в Правила возмещения
расходов работодателей на выплату работающим гражданам
пособий по обязательному социальному обеспечению
1. Внести в Правила возмещения расходов работодателей на выплату работающим гражданам пособий по обязательному социальному обеспечению, утвержденные приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 25 мая 1999 года N 242 V990810_ "Об утверждении Правил возмещения расходов работодателей на выплату работающим гражданам пособий по обязательному социальному обеспечению" следующие изменения и дополнения:
в пункте 3 слово "приложению" заменить словами "приложению 1";
наименование глав третьей и четвертой дополнить словами "в 1999 году";
дополнить главой 4-1 следующего содержания:
"4-1. Порядок возмещения расходов государственных учреждений на выплату пособий по обязательному социальному обеспечению с 2000 года
10-1. Для погашения задолженности по начисленным за период с 1 января 1999 года по 17 апреля 1999 года и не выплаченным пособиям, в последующих финансовых годах, начиная с 2000 года, государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского и местных бюджетов, представляют в районные (городские) отделы труда и социальной защиты населения подтверждение остатка задолженности по начисленным за период с 1 января 1999 года по 17 апреля 1999 года и не выплаченным на дату подтверждения пособиям, по форме согласно приложению 2.
10-2. Районные (городские) отделы труда и социальной защиты населения при поступлении лимитов финансирования из республиканского бюджета и при получении подтверждения государственного учреждения о наличии данной задолженности производят расчеты с работодателями (государственными учреждениями) путем перечисления средств республиканского бюджета платежным поручением на бюджетные счета государственных учреждений на 113 специфику экономической бюджетной классификации расходов в пределах подтвержденной суммы остатка. После получения средств работодатель выплачивает работникам начисленные пособия по 113 специфике.";
в пункте 15 слова "территориальные органы казначейства" заменить словами "территориальные подразделения Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан";
в Приложении к указанным Правилам:
слово "Приложение" заменить словами "Приложение 1".
Приложение 2
к Правилам возмещения расходов работодателей на выплату работающим гражданам пособий по обязательному социальному обеспечению
Подтверждение остатка задолженности по начисленным за период с 1 января 1999 года по 17 апреля 1999 года и не выплаченным пособиям ______________________________________________ (Наименование государственного учреждения) __________________________________________________________________________ п/п! Наименование ! Начислено ! Кассовый расход* ! Остаток ! расходов ! тенге ! с начала года, !задолженности, ! ! ! тенге ! тенге ___!________________________!___________!__________________!______________ _1_!____________2___________!_____3_____!________4_________!______5_______ Пособия: 1 По временной нетрудоспособности, всего 2 В том числе по трудовым увечьям и профессиональным заболеваниям 3 По беременности и родам 4 На рождение ребенка 5 На погребение Итого сумма строк (1,3-5) __________________________________________________________________________ "____"__________20___г. Руководитель___________ ________________ (подпись) (ФИО, должность) Главный бухгалтер_________ ________________ (подпись) (ФИО, должность) МП
*Примечание: включаются расходы, по суммам фактически выплаченных работающим гражданам пособий, в том числе и сумма, отнесенная на депонент.
(Специалисты: Склярова И.В., Умбетова А.М.)