Мемлекеттер, мемлекеттер үкіметі, халықаралық ұйымдар желілері бойынша Қазақстан Республикасына берілген грант қаражаты есебінен тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) жеткізушілерге қосылған құн салығын төлеуді растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 22 қарашадағы N 1583 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 27 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 1705. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 9 қаңтардағы N 5 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 5 бұйрығымен.
-------------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
2. ...
3. ...
4. Осы бұйрық 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Министр                                        Б.Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрдің
2009 жылғы 9 қаңтардағы
№ 5 бұйрығына қосымша
Күші жойылған кейбір нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. .......
5. "Мемлекеттер, мемлекеттер үкіметі, халықаралық ұйымдар желілері бойынша Қазақстан Республикасына берілген грант қаражаты есебінен тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) жеткізушілерге қосылған құн салығын төлеуді растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 22 қарашадағы № 1583 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1705 болып тіркелді, "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетені" журналында жарияланды, 2002 ж. № 12, 552-құжат).
.........
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлген Мемлекеттер, мемлекеттер үкiметi, халықаралық ұйымдар желiлерi бойынша Қазақстан Республикасына берiлген грант қаражаты есебiнен тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) жеткiзушiлерге қосылған құн салығын төлеудi растайтын құжаттар тiзбесi бекітiлсiн. 2. Әдiстеме департаментi (Н.Д.Үсенова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiссiн және оны мемлекеттiк тiркеуге Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне жiберсiн. 3. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркеу күнiнен бастап күшiне енедi және 2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi. Министр Келісілді Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының Мемлекет кіріс министрінің Қаржы министрі 2001 ж. 22 қарашадағы 2001 ж. 26 қараша N 1583 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттер, мемлекеттер үкіметі, халықаралық ұйымдар желілері бойынша Қазақстан Республикасына берілген грант қаражаты есебінен тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) жеткізушілерге қосылған құн салығын төлеуді растайтын құжаттар тізбесі
Грант қаражаты есебiнен сатып алынатын (322.00 нысаны) тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша төленген қосылған құн салығын қайтару туралы өтiнiште қосылған құн салығын қайтару үшiн Қазақстан Республикасына грант беру туралы халықаралық шартқа сәйкес бенефициар болып табылатын мемлекеттiк орган - грант алушы және егер Қазақстан Республикасының аталған халықаралық шартымен өзге көзделмесе орындаушыны тағайындаушы оны сату мақсатында грант алушы тағайындайтын орындаушы - тұлға (бұдан әрi - орындаушы) салық органына өз тiркеу орны бойынша мынадай құжаттарды бередi:
1) 322.00 нысан бойынша өтiнiш;
2) Қазақстан Республикасына грант беру туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тiзбеге енгiзiлген шетел мемлекетiмен, шет ел мемлекеттерiнің үкіметтерiмен немесе халықаралық ұйымдармен жасалған Қазақстан Республикасының шартының көшiрмесi;
3) тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) жеткiзушi грант алушы не орындаушы жасаған шарт (келiсiм-шарт) көшiрмесi;
4) орындаушының қосылған құн салығын қайтаруға өтiнiшпен жүгiну кезiнде осындай ретiнде оны тағайындауды растайтын құжат көшiрмесi берiледi;
5) тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) тиеу және алуды растайтын құжаттар:
жеке жолмен қосылған құн салығының сомасын бөле отырып қосылған құн салығын төлеушi болып табылатын жеткiзушiге қойылған шот-фактура; жүк құжаттамасы, тауар-көлiк жүк құжаттамасы; грант алушы немесе орындаушы материалды-жауап берушiнiң тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) алуды растайтын құжаты; белгiленген тәртiпте рәсiмделген жұмыстарды (қызмет көрсетулердi) грант алушы немесе орындаушы орындаған және қабылдаған актiлер; 6) алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшiн, оның iшiнде қосылған құн салығына төлемді растайтын құжаттар. Мамандар: Омарбекова А.Т. Багарова Ж.А.

Об утверждении Перечня документов, подтверждающих уплату налога на добавленную стоимость поставщикам товаров (работ, услуг) из средств гранта, предоставленных Республике Казахстан по линии государств, правительств государств, международных организаций
Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 22 ноября 2001 года N 1583. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2001 года N 1705. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 января 2009 года № 5
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 № 5.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 12 июня 2001 года приказываю:
1. Утвердить прилагаемый Перечень документов, подтверждающих уплату налога на добавленную стоимость поставщикам товаров (работ, услуг) из средств гранта, предоставленных Республике Казахстан по линии государств, правительств государств, международных организаций.
2. Департаменту методологии (Усенова Н.Д.) согласовать настоящий приказ с Министерством финансов Республики Казахстан и направить его на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан. 3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие с 1 января 2002 года. Министр "Согласовано" "Утверждено" Министр финансов приказом Министра Республики Казахстан государственных доходов Республики Казахстан от 22 ноября 2001 года N 1583 Перечень документов, подтверждающих уплату налога на добавленную стоимость поставщикам товаров (работ, услуг) из средств гранта, предоставленных Республике Казахстан по линии государств, правительств государств, международных организаций
Для возврата налога на добавленную стоимость к Заявлению о возврате налога на добавленную стоимость, уплаченного по товарам (работам, услугам), приобретаемым за счет средств гранта (форма 322.00), грантополучатель - государственный орган, являющийся бенефициаром в соответствии с международным договором о предоставлении Республике Казахстан гранта и назначающий исполнителя, если иное не предусмотрено указанным международным договором Республики Казахстан, или исполнитель - лицо, назначаемое грантополучателем для целей его реализации (далее - исполнитель), представляет в налоговый орган по месту своей регистрации следующие документы:
1) заявление по форме 322.00;
2) копию договора между Республикой Казахстан и иностранным государством, правительством иностранного государства либо с международной организацией, включенной в перечень, утвержденный Правительством Республики Казахстан, о предоставлении Республике Казахстан гранта;
3) копию договора (контракта), заключенного грантополучателем либо исполнителем с поставщиком товаров (работ, услуг);
4) при обращении исполнителя с заявлением на возврат налога на добавленную стоимость представляется копия документа, подтверждающего его назначение в качестве такового;
5) документы, подтверждающие отгрузку и получение товаров (работ, услуг):
счет-фактура, выставленный поставщиком, являющимся плательщиком налога на добавленную стоимость, с выделением суммы налога на добавленную стоимость отдельной строкой; накладная, товарно-транспортная накладная; документ, подтверждающий получение товара материально-ответственным лицом грантополучателя или исполнителя; акты выполненных и принятых грантополучателем или исполнителем работ (услуг), оформленных в установленном порядке; 6) документы, подтверждающие оплату за полученные товары (работы, услуги), в том числе налога на добавленную стоимость. ________________________________________________________ (Специалисты: Пучкова О.Я., Мартина Н.А.)