Жол полициясының жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласында заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын орындауын тексерудi жүзеге асыруын ұйымдастыруы жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Iшкi Істер министрінің 2002 жылғы 26 ақпандағы N 130 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 3 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 1811. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Iшкi Істер министрінің 2006 жылғы 15 мамырдағы N 223 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Iшкi Істер министрінің 2006 жылғы 15 мамырдағы N 223 бұйрығымен (2006 жылғы 16 маусымда N 109-110 (916) "Заң газеті" газетінде жарияланған).
--------------Бұйрықтан үзінді---------------
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы заңының 40-бабына сәйкес бұйырамын:
"Жол полициясының жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласында заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы заңнамасының  талаптарын орындауын тексерудi жүзеге асыруын ұйымдастыруы жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi Істер министрінің 2002 жылғы 26 ақпандағы N 130 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 1811 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және басқа де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің 2002 жылғы N 18 Бюллетенінде жарияланған, Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 15 қыркүйектегі N 548 бұйрығымен өзгерістер енгізілген) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
Министр
----------------------------------
БҰЙЫРАМЫН
1. Қоса берiлiп отырған Жол полициясының жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласында заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын орындауын тексерудi жүзеге асыруын ұйымдастыруы жөнiндегi нұсқаулық бекiтiлсiн.
2. Астана қаласы IIБ-нiң, Алматы қаласы IIББ-нiң, облыстардағы IIББ-IIБ-нiң бастықтары:
1) осы Нұсқаулықты жол полициясы бөлiмшелерi қызметкерлерiнiң оқып-үйренуiн қамтамасыз етсiн және оны орындау жөнiндегi жұмысты ұйымдастырсын;
2) осы Нұсқаулықта көзделген қызметтiк құжаттама бланкiлерiнiң әзiрленуiн қамтамасыз етсiн және олармен жол полициясы бөлiмшелерiн жабдықтасын;
3) Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 66  бұйрығымен  бекiтiлген "Шаруашылық жүргiзушi субъектiлер қызметiн барлық тексерулердiң бастапқы есепке алу құжаттарын ұсыну мен тiркеудiң тәртiбi туралы" тәртiп талаптарына сәйкес заңды тұлғалардың тексерiлуiн тiркеудi ұйымдастырсын.
3. Осы бұйрықтың және бекiтiлген Нұсқаулық талаптарының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Iшкi iстер вице-министрi полиция генерал-майоры И.И.Оттоға және Қазақстан Республикасы Iшкіісминінiң Жол полициясы комитетiне (Н.Т.Мырзабеков) жүктелсiн.

Об утверждении Инструкции по организации осуществления дорожной полицией проверок выполнения юридическими лицами требований законодательства Республики Казахстан в сфере обеспечения безопасности дорожного движения
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2002 года N 130. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 апреля 2002 года N 1811. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 мая 2006 года N 223
Извлечение
из приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 15 мая 2006 года N 223
В соответствии со статьей 40 Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2002 года N 130 "Об утверждении Инструкции по организации осуществления дорожной полицией проверок выполнения юридическими лицами требований законодательства Республики Казахстан в сфере обеспечения безопасности дорожного движения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1811, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 г., N 18, внесены изменения приказом Министра внутренних дел РК от 15 сентября 2005 года N  548).
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
---------------------------------------------------------------------
Приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по организации осуществления дорожной полицией проверок выполнения юридическими лицами требований законодательства Республики Казахстан в сфере обеспечения безопасности дорожного движения.
2. Начальникам УВД г. Астаны, ГУВД г. Алматы, ГУВД-УВД областей:
1) обеспечить изучение данной Инструкции сотрудниками подразделений дорожной полиции и организовать работу по ее исполнению;
2) обеспечить изготовление бланков служебной документации, предусмотренных настоящей Инструкцией, и снабжение ими подразделений дорожной полиции;
3) организовать регистрацию проверок юридических лиц в соответствии с требованиями Правил  V001374_  "О порядке представления и регистрации документов первичного учета всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов", утвержденных приказом Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 66.
3. Контроль выполнения настоящего приказа и требований утвержденной Инструкции возложить на Вице-Министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Отто И.И. и на Комитет дорожной полиции МВД Республики Казахстан (Мурзабеков Н.Т.).

4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Ішкі Істер министрі
генерал-лейтенант
Қазақстан Республикасы
Iшкiiсминiнiң
2002 жылғы 26 ақпандағы
N 130 бұйрығымен бекiтiлген
Жол полициясының жол қозғалысы қауiпсiздiгiн
қамтамасыз ету саласында заңды тұлғалардың
Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын
орындауын тексерудi жүзеге асыруын ұйымдастыруы жөнiндегi
НҰСҚАУЛЫҚ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық көлік құралдарын пайдаланумен байланысты қызметтi жүзеге асыру кезiнде жол полициясының заңды тұлғалардың "Жол жүрiсi қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын , жол қозғалысының қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласындағы заңнамалық және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердің талаптарын орындауын тексерудi (бұдан әрi - заңды тұлғаларды тексеру) ұйымдастыруын айқындайды.
2. Жол полициясының заңды тұлғаларды тексерумен байланысты қызметi Қазақстан Республикасының  Конституциясына , Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнің және Үкiметiнің кесiмдерiне, Қазақстан Республикасының басқа да нормативтiк құқықтық кесiмдерiне және осы Нұсқаулыққа негiзделедi.
3. Жол полициясының бөлiмшелерi заңды тұлғаларды тексерудің мынадай түрлерiн жүргiзуi мүмкiн:
1) жоспарлы;
2) жоспардан тыс - жол-көлiк оқиғаларының фактiлерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен қозғалған қылмыстық iстердi тергеуге байланысты, заңнамамен белгiленген тәртiппен жол-көлiк оқиғаларының фактiлерi бойынша iшкi iстер органдарының тергеушiлерi мен анықтаушылары тағайындайды.
4. Заңды тұлғаларды жоспарлы тексерудің кезеңдiлiгi олардың ұйымдастырушылық-құқықтық нысанына қарай белгiленедi:
1) қызметтің лицензияланбайтын түрлерiн жүзеге асыратын, саны 10 адамға дейiнгi кiшi кәсiпкерлiк субъектiлерi (толық серiктестiк, коммандиттiк серiктестiк, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiк, қосымша жауапкершiлiгi бар серiктестiк, өндiрiстiк кооператив) үш жылда бiр рет тексерiледi.
2) осы тармақтың 1-тармақшасында көрсетiлген заңды тұлғаларды қоспағандағы кәсiпкерлiк субъектiлерi жылына бiр рет тексерiледi.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 15 қыркүйектегі N 548   бұйрығымен .
5. Осы Нұсқаулықтың 4-тармағындағы 1) және 2) тармақшаларда көрсетiлген заңды тұлғаларды жоспарлы тексеру заңнамамен белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат орталығының органдарында (бұдан әрi - ҚСжАО органдары) тiркеуге жатады.

4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Утверждена
приказом МВД Республики Казахстан
от 26 февраля 2002 года N 130
Инструкция
по организации осуществления дорожной полицией
проверок выполнения юридическими лицами
требований законодательства Республики Казахстан в
сфере обеспечения безопасности дорожного движения
1.Общие положения
1. Настоящая Инструкция определяет организацию проведения дорожной полицией проверок выполнения юридическими лицами требований Закона Республики Казахстан  Z960029_  "О безопасности дорожного движения", законодательных и иных нормативных правовых актов в сфере обеспечения безопасности дорожного движения (далее - проверок юридических лиц), при осуществлении деятельности, связанной с эксплуатацией транспортных средств.
2. Деятельность дорожной полиции, связанная с проверками юридических лиц, основывается на  K951000_  Конституции Республики Казахстан, Законах Республики Казахстан, актах Президента и Правительства Республики Казахстан, других нормативных правовых актах Республики Казахстан и настоящей Инструкции.
3. Подразделениями дорожной полицией могут проводиться следующие виды проверок юридических лиц:
1) плановые;
2) внеплановые - связанные с расследованием возбужденных в установленном законодательством порядке уголовных дел по фактам дорожно-транспортных происшествий, назначаются следователями и дознавателями органов внутренних дел по фактам дорожно-транспортных происшествий, в установленном законодательством порядке.
4. Периодичность плановых проверок юридических лиц определяется в зависимости от их организационно-правовой формы:
1) субъекты малого предпринимательства (полное товарищество, коммандитное товарищество, товарищество с ограниченной ответственностью, товарищество с дополнительной ответственностью, производственный кооператив) численностью до 10 человек, осуществляющие не лицензируемые виды деятельности, подлежат проверке не чаще одного раза в три года;
2) юридические лица за исключением субъектов предпринимательской деятельности, указанных в подпункте 1) настоящего пункта, подлежат проверке не чаще одного раза в квартал;
3)  (подпункт исключен - от 15 сентября 2005 года N  548  (вводится в действие со дня официального опубликования). <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - приказом Министра внутренних дел РК от 15 сентября 2005 года N  548  (вводится в действие со дня официального опубликования).
5. Плановые проверки юридических лиц, указанных в подпунктах 1) и 2) пункта 4 настоящей Инструкции, подлежат регистрации в органах Центра правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее по тексту - органы ЦПСиИ) в установленном порядке.

6. Заңды тұлғаны бiр тексерудің мерзiмi оның басталуынан аяқталуына дейiн 10 күнтiзбелiк күннен аспауы тиiс.
2. Заңды тұлғаларды тексерудi ұйымдастыру
7. Тексерудi ұйымдастыру үшiн жол полициясы бөлiмшесiнің басшысы тексеру актiсiн (1-қосымша) шығарады және осы Нұсқаулықтың 5-тармағында көрсетiлген жағдайларда кейiннен ҚСжАО органдарында тiркеу арқылы заңнамамен белгiленген үлгiдегi есепке алу карточкасы толтырылады.
8. Жол полициясы заңды тұлғалардың мынадай мiндеттердi орындауын:
1) жол қозғалысы процесiнде қауiпсiздiктi қамтамасыз ететiн талаптарға сәйкес жүргізушілердің жұмысын ұйымдастыруды;
2) жүргiзушілердiң белгiленген еңбек және демалыс режимiн сақтауды;
3) жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн автомобиль және жерде жүретiн Қалалық электр көлiгi жүргізушілерi мен басқа да қызметкерлердің бiлiктiлiгiн арттыру үшiн жағдайлар жасауды;
4) жол-көлiк оқиғаларының себептерiне және Жол қозғалысы ережелерiн бұзушылыққа талдау жасау мен оларды жоюды;
5) көлiк құралдарының техникалық жағдайына және олардың жарамды күйде пайдаланылуына бақылау жасауды қамтамасыз етудi;
6) жүргiзушiлердi рейс алдында және кезеңдi медициналық тексерiп отыруды қамтамасыз етудi;
7) жүргiзушiлердің ЖКО-дан зардап шеккендерге дәрiгерге дейiнгi көмек көрсету дағдыларын жетiлдiру жөнiндегi iс-шараларды ұйымдастыруды тексередi.
9. Көлiк құралдарының техникалық жағдайының талаптары жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласындағы заңнамаға, өзге де нормативтiк кесiмдерге, ережелер мен стандарттарға сәйкес қойылады. Көлiк құралдарының техникалық жағдайын тексеру техникалық бақылаудың жылжымалы пункттерiн пайдалану арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
10. Көлiк құралдарының техникалық жағдайын тексеру нәтижелерi жол полициясының уәкiлеттi қызметкерi және заңды тұлғаның өкiлi қол қоятын тексеру актiсiне (1-қосымша) енгiзiледi. Акттің көшiрмесi заңды тұлғаға берiледi.
11. Жол қозғалысының қауiпсiздiгін қамтамасыз ету жөнiндегi заңнама талаптарын бұзушылықтар анықталған жағдайларда жол полициясы тәртiп бұзушылықтарды және оларды жою үшiн қажеттi шараларды көрсете отырып, орындауға мiндеттi жазбаша өкiм (2-қосымша) бередi.
12. Жазбаша өкiмдi орындауды тексеру заңды тұлғаны тексеру басталғаннан кейiн 10 күндiк мерзiмде жүзеге асырылуы тиiс. Жазбаша өкiмнің орындалуын тексеру туралы мәлiметтер тексеру актiсiнде көрсетiледi.
13. Әрбiр заңды тұлғаға қатысты заңды тұлғаны тексеру актiлерi, жазбаша өкiмдердің көшiрмелерi, көлiк құралдарының бар-жоғы және олардың техникалық жағдайы туралы, жол қозғалысы қауiпсiздiгiнің талаптарын орындау бойынша жүргiзiлетiн iс-шаралар туралы және т.с.с. қажеттi мәлiметтер тiгiлетiн бақылау iстерi жүргiзiледi.
3. Жол полициясы жүзеге асыратын заңды
тұлғаларды тексерудi бақылау

6. Срок одной проверки юридического лица с начала и до ее окончания должен составлять не более 10 календарных дней.
2. Организация проверок юридических лиц
7. Для организации проверки руководителем подразделения дорожной полиции выносится акт проверки (приложение 1) и заполняется карточка учета установленного законодательством образца, с последующей регистрацией их в органах ЦПСиИ в случаях, указанных в пункте 5 настоящей Инструкции.
8. Дорожной полицией проверяется выполнение юридическими лицами следующих обязанностей:
1) организация работы водителей в соответствии с требованиями, обеспечивающими безопасность в процессе дорожного движения;
2) соблюдение установленного режима труда и отдыха водителей;
3) создание условий для повышения квалификации водителей и других работников автомобильного и наземного городского электрического транспорта, обеспечивающих безопасность дорожного движения;
4) ведение анализа и устранения причин дорожно-транспортных происшествий и нарушений Правил дорожного движения;
5) обеспечение контроля за техническим состоянием транспортных средств и их эксплуатации в исправном состоянии;
6) обеспечение проведения предрейсовых и периодических медицинских осмотров водителей;
7) организация мероприятий по совершенствованию водителями навыков оказания доврачебной помощи пострадавшим в дорожно-транспортных происшествиях.
9. Требования к техническому состоянию транспортных средств предъявляются в соответствии с законодательством, иными нормативными актами, правилами и стандартами в сфере обеспечения безопасности дорожного движения. Проверка технического состояния транспортных средств может осуществляться с использованием передвижных пунктов технического контроля.
10. Результаты проверки технического состояния транспортных средств включаются в акт проверки (приложение 1), который подписывается уполномоченным сотрудником дорожной полиции и представителем юридического лица. Копия акта передается юридическому лицу.
11. В случае выявления нарушений требований законодательства по обеспечению безопасности дорожного движения, дорожной полицией выдается обязательное к исполнению предписание (приложение 2), с указанием нарушений и необходимых мер для их устранения.
12. Проверка исполнения предписания должна осуществляться в десятидневный срок с начала проверки юридического лица. Сведения о проверке исполнения предписания отражаются в акте проверки.
13. На каждое юридическое лицо ведется наблюдательное дело, в котором подшиваются акты проверок юридического лица, копии предписаний, необходимые сведения о наличии и техническом состоянии транспортных средств, проводимых мероприятиях по исполнению требований безопасности дорожного движения и т.д.
Контроль за проверками юридических лиц,
осуществляемыми дорожной полицией

14. Жол полициясы бөлiмшелерiнің заңды тұлғаларды тексерумен байланысты қызметiн iшкi iстер органдары жол полициясының жоғары тұрған органдары бақылайды.
15. Бақылау жол полициясы бөлiмшелерiн тексеру арқылы жүзеге асырылады. Бақылау барысында заңды тұлғаларды тексеру кезiнде заңдылықты сақтау, тексерудi осы Нұсқаулықтың талаптарына сай ұйымдастыру, заңды тұлғаларды тексеру туралы шынайы мәлiметтер көрсетiле отырып, есептер ұсыну мәселелерi белгіленедi.
Қазақстан Республикасы
Iшкiiсминiнiң
2002 жылғы 26 ақпандағы
N 130 бұйрығымен бекiтiлген
Нұсқаулыққа
1-қосымша
__________________ тiркеу N
(күнi, айы, жылы)
_________________________прокуратурасының ҚСАО
(ауданның, қаланың атауы)
Заңды тұлғалардың жол қозғалысы қауiпсiздiгiн
қамтамасыз ету саласындағы Қазақстан
Республикасы заңнамасының талаптарын
орындауын тексерудің
N _________АКТIСI
"Жол жүрiсi қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының  және "Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдары
туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң  Заң  күші бар Жарлығының
талаптарын басшылыққа ала отырып,_________ бастап____________ дейiн
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, оның ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны, заңды
_____________________________тексеру жүргiзудi белгiлеймiн.
мекен-жайы)
____________________________________________________________________
(жол полициясы бөлімшесi басшысының лауазымы, атағы, Т.А.Ә., қолы)
Мен,________________________________________________________________
(тексеру уәкiлеттiгi берілген жол полициясы қызметкерiнiң лауазымы,
____________________________________________________________________
атағы, Т.А.Ә.,)
заңды тұлғаны тексеру барысында мыналарды анықтадым:
1) жол қозғалысы процесiнде қауiпсiздiктi қамтамасыз ететiн
талаптарға сәйкес жүргiзушiлердің жұмысын ұйымдастыру_______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2) жүргiзушiлердiң белгiленген еңбек және демалыс режимін сақтау______________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

14. Деятельность подразделений дорожной полиции, связанная с проверками юридических лиц, контролируется вышестоящими подразделениями дорожной полиции органов внутренних дел.
15. Контроль осуществляется посредством проверок подразделений дорожной полиции, в ходе которых устанавливаются вопросы соблюдения законодательства при осуществлении проверок юридических лиц, организации обеспечения проверок в соответствии с требованиями настоящей Инструкцией, достоверности представляемых в отчетах сведений о проверках юридических лиц.
Приложение 1
к Инструкции, утвержденной
приказом МВД Республики Казахстан
от 26 февраля 2002 года N 130
Регистрационный N_______от________________
(число, месяц, год) ЦПСиИ прокуратуры ___________
(наименование района, области)
АКТ  N ________
проверки выполнения юридическим лицом требований
законодательства Республики Казахстан
в сфере обеспечения безопасности дорожного движения
Руководствуясь требованиями Закона Республики Казахстан   Z960029_   "О безопасности дорожного движения" и Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона,   U952707_   "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", назначаю в срок с ___________ по _____________ проведение проверки
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(наименование юридического лица, его организационно-правовая форма,
юридический адрес)
___________________________________________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О., подпись, руководителя подразделения
дорожной полиции)                             М.П.
_________________________
(число, месяц, год)
Мною,_____________________________________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О. уполномоченного к проверке сотрудника
дорожной полиции)
в ходе проверки юридического лица установлено следующее:
1) организация работы водителей в соответствии с требованиями, обеспечивающими безопасность в процессе дорожного движения
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
___________________________________________________;
2) соблюдение установленного режима труда и отдыха водителей
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_______________________________________________________;

3) жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн автомобиль
және жерде жүретiн қалалық электр көлігі жүргiзушiлерi мен басқа да
қызметкерлердiң бiлiктiлiгiн арттыру үшiн жағдайлар жасау___________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4) жол-көлiк оқиғаларының себептерiне және Жол қозғалысы
ережелерiн бұзушылыққа талдау жасау мен оларды жою__________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5) көлiк құралдарының техникалық жағдайына және олардың жарамды
күйде пайдаланылуына бақылау жасауды қамтамасыз ету_________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6) жүргiзушiлердi рейс алдында және кезеңдi медициналық
тексерiп отыруды қамтамасыз  ету____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7) жүргiзушiлердiң ЖКО-дан зардап шеккендерге дәрiгерге дейiнгi
көмек көрсету дағдыларын жетілдіру жөніндегі iс-шараларды ұйымдастыру_________________________________________________________
____________________________________________________________________
8) заңды тұлғаның балансында тұрған көлiк құралдарының_________
бiрлiгiнiң техникалық жағдайы тексерілді, оның ішінде:
____________________________________________________________________
N КҚ типi Моделi  Мемлекеттiк  Шығарылған  Техникалық жағдайының ЖҚҚ
нөмiрлiк     жылы        саласындағы заңнама
белгiсi                  талаптарына сәйкестiгi
немесе сәйкес еместігі
көрсетіле отырып,
техникалық жағдайын
тексерудің нәтижелерi
туралы қорытынды,
себептері
____________________________________________________________________
1     2     3        4            5                   6
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тексеру нәтижелерi бойынша_______ көлiк құралы ақаусыз деп танылды,
(саны)
ал______көлiк құралы ақауы бар деп танылды.
(саны)
"Таныстым"__________________________________________________________
(тексерiлген ұйым басшысының лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Тексеру нәтижелерi бойынша қорытынды:_______________________________
(заңды тұлғаға Жазбаша өкiмнiң берiлгендiгi туралы, Жазбаша өкiмнiң
орындалуын тексеру туралы, көлiк құралдарының техникалық жағдайына
және оларды пайдалануға жауапты лауазымды адамдарды әкiмшiлiк
жауапкершiлiкке тарту туралы және т.б.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тексеру уәкiлеттiгi берiлген жол полициясы
____________________________________________________________________
қызметкерiнiң лауазымы, атағы, Т.А.Ә.,)
Қазақстан Республикасы
Iшкiiсминiнiң
2002 жылғы 26 ақпандағы
N 130 бұйрығымен бекiтiлген
Нұсқаулыққа
2-қосымша
Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөніндегі
заңнама талаптарын бұзушылықты жою туралы
ЖАЗБАША ӨКІМ
_____________________________________ тексеру барысында мынадай жол
(заңды тұлғаның атауы)
қозғалысын қамтамасыз ету саласындағы заңнаманы бұзушылықтар анықталды __________________________________________________________
(заңнама талаптарын орындамау фактілері жазылады)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________
"Жол жүрiсi қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасы  Заңы
мен "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы"
Қазақстан Республикасы Президентінің  Заң  күші бар Жарлығы
талаптарының негізінде______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Осы Жазбаша өкім міндетті түрде орындалуы керек.
Қабылданған шаралар туралы 200__ ж. "___" ____________дейін.
хабарлауыңызды сұраймын.
____________________________________________________________________
(жол полициясының уәкілетті қызметкерінің лауазымы, атағы,
Т.А.Ә.қолы)
М.О.                              200__ ж. "___" ____________
Жазбаша өкімді алдым:
____________________________________________________________________
(ұйым басшысының лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
200__ ж. "___" ____________

3) создание условий для повышения квалификации водителей и других работников автомобильного и наземного городского электрического транспорта, обеспечивающих безопасность дорожного движения
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
________________________________________________________;
4) ведение анализа и устранения причин дорожно-транспортных
происшествий и нарушений Правил дорожного движения
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
________________________________________________________;
5) обеспечение контроля за техническим состоянием транспортных
средств и их эксплуатации в исправном состоянии
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
________________________________________________________;
6) обеспечение проведения предрейсовых и периодических медицинских
осмотров водителей
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
________________________________________________________;
7) организация мероприятий по совершенствованию водителями навыков оказания доврачебной помощи пострадавшим в дорожно-транспортных происшествиях
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
________________________________________________________;
8) Проверено техническое состояние _______ ед. транспортных средств из числа _________ ед., стоящих на балансе юридического лица транспортных средств, в том числе:
___________________________________________________________________________
N | Тип ТС |  Модель  |Гос. номер- |Год выпуска|Заключение о результатах
|        |          |ной знак    |           |проверки технического сос-
|        |          |            |           |тояния с указанием соот-
|        |          |            |           |ветствия либо не соответ-
|        |          |            |           |ствия тех. состояния тре-
|        |          |            |           |бованиям законодательства
|        |          |            |           | в сфере БДД, причины
__|________|__________|____________|___________|___________________________
1 |   2    |    3     |     4      |     5     |           6
__|________|__________|____________|___________|___________________________
__|________|__________|____________|___________|___________________________
__|________|__________|____________|___________|___________________________
По результатам проверки признаны исправными____________ ед. тр. средств,
(количество)
Признаны не исправными __________________ ед. тр. средств.
(количество)
"Ознакомлен"______________________________________________________________
(должность, Ф.И.О., подпись руководителя проверяемой
организации)                       м.п.
Заключение по результатам проверки:
________________________________________________________________________
(указываются сведения о выдаче юридическому лицу Предписания, о проверке
исполнения Предписания, о привлечении должностных лиц, ответственных за
техническое состояние и эксплуатацию транспортных средств, к
административной ответственности и т.п.)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О., подпись уполномоченного к проверке сотрудника
дорожной полиции)
_______________________________________________________________________
Приложение 2
к Инструкции, утвержденной
приказом МВД Республики Казахстан
от 26 февраля 2002 года N 130
Предписание
об устранении нарушений требований
законодательства по обеспечению безопасности
дорожного движения
В ходе проверки ____________________________________________________
(наименование юридического лица)
установлены следующие нарушения законодательства в сфере обеспечения
безопасности ____________________________________________________________
(констатируется невыполнение требований законодательства)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
На основании требований Закона Республики Казахстан   Z960029_   "О
безопасности дорожного движения" и Указа Президента Республики Казахстан,
имеющего силу Закона,   U952707_   "Об органах внутренних дел Республики
Казахстан", предлагаю
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Настоящее Предписание является обязательным для исполнения. О
принятых мерах прошу сообщить к "____" _____________200__г.
_________________________________________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О., подпись уполномоченного сотрудника
дорожной полиции)
М.П.                                   "_____"______________200___г.
Предписание получил:
__________________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О., подпись, руководителя организации)
"_____"______________200___г.
__________________________________________________________________________