Облигациялар ұстаушылар өкілінің өз функциялары мен міндеттерін орындау, оның өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату тәртібі және жағдайлары туралы, сондай-ақ эмитент пен облигациялар ұстаушылардың өкілі арасында жасалатын облигациялар ұстаушылардың мүдделерін білдіру туралы шарттың мазмұнына қойылатын талаптар туралы ережені бекіту жөнінде
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының 2003 жылғы 12 қарашадағы N 397 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 10 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2603. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 88 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19 және 20-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Облигациялар ұстаушылар өкілінің өз функциялары мен міндеттерін орындау, оның өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату тәртібі және жағдайлары туралы, сондай-ақ эмитент пен облигациялар ұстаушылардың өкілі арасында жасалатын облигациялар ұстаушылардың мүдделерін білдіру туралы шарттың мазмұнына қойылатын талаптар туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қор биржасы" жабық акционерлік қоғамына, бағалы қағаздар рыногында кастодиандық және (немесе) брокерлік-дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға, "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" Қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Облигациялар ұстаушылар
өкілінің өз функциялары мен
міндеттерін орындау, оның
өкілеттіктерін мерзімінен
бұрын тоқтату тәртібі және
жағдайлары туралы, сондай-ақ
эмитент пен облигациялар
ұстаушылардың өкілі арасында
жасалатын облигациялар
ұстаушылардың мүдделерін
білдіру туралы шарттың
мазмұнына қойылатын талаптар
туралы ережені бекіту жөніндегі"
2003 жылғы 12 қарашадағы
N 397 қаулысымен бекітілген
Облигациялар ұстаушылар өкілінің өз функциялары
мен міндеттерін орындау, оның өкілеттіктерін
мерзімінен бұрын тоқтату тәртібі және жағдайлары
туралы, сондай-ақ эмитент пен облигациялар
ұстаушылардың өкілі арасында жасалатын облигациялар
ұстаушылардың мүдделерін білдіру туралы шарттың
мазмұнына қойылатын талаптар туралы
ереже
Осы Ереже облигациялар ұстаушылар өкілінің (бұдан әрі - өкіл) өз функциялары мен міндеттерін орындау тәртібін, оның өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату тәртібі мен жағдайларын, сондай-ақ эмитент пен облигациялар ұстаушылардың өкілі арасында жасалатын облигациялар ұстаушылардың мүдделерін білдіру туралы шарттың мазмұнына қойылатын талаптарды белгілейді.

Об утверждении Правил исполнения представителем держателей облигаций своих функций и обязанностей, о порядке и случаях досрочного прекращения его полномочий, а также о требованиях к содержанию договора о представлении интересов держателей облигаций, заключаемого между эмитентом и представителем держателей облигаций
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 ноября 2003 года № 397. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2003 года № 2603. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 88
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 88 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 19 и 20 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила исполнения представителем держателей облигаций своих функций и обязанностей, о порядке и случаях досрочного прекращения его полномочий, а также о требованиях к содержанию договора о представлении интересов держателей облигаций, заключаемого между эмитентом и представителем держателей облигаций.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, Закрытого акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа", организаций, осуществляющих кастодиальную и(или) брокерско-дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Правил
исполнения представителем
держателей облигаций своих
функций и обязанностей, о порядке
и случаях досрочного прекращения
его полномочий, а также о
требованиях к содержанию
договора о представлении
интересов держателей облигаций,
заключаемого между эмитентом и
представителем держателей
облигаций"
от 12 ноября 2003 года N 397
Правила
исполнения представителем держателей облигаций
своих функций и обязанностей, о порядке и случаях
досрочного прекращения его полномочий, а также
о требованиях к содержанию договора о представлении
интересов держателей облигаций, заключаемого между
эмитентом и представителем держателей облигаций
Настоящие Правила устанавливают порядок исполнения представителем держателей облигаций (далее - представитель) своих функций и обязанностей, порядок и случаи досрочного прекращения его полномочий, а также требования к содержанию договора о представлении интересов держателей облигаций, заключаемого между эмитентом и представителем.

1-тарау. Өкілдің функциялары мен міндеттерін орындауы
1. Өкіл эмитенттің облигациялар ұстаушылар алдындағы міндеттемелерін орындауын бақылауды эмитенттен эмитент пен облигациялар ұстаушылардың өкілі арасында жасалатын облигациялар ұстаушылардың мүдделерін білдіру туралы шартта (бұдан әрі - шарт) белгіленген тәртіппен және мерзімдерде кезеңдік есептер алу, сондай-ақ эмитентке тиісті сұратулар жіберу және одан эмитенттің облигациялар ұстаушылар алдындағы міндеттемелерін орындауы туралы мәліметтер алу арқылы жүзеге асырады.
2. Өкіл облигациялар ұстаушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды:
1) облигациялар ұстаушылар алдындағы облигациялар шығарылымының проспектісінде белгіленген міндеттемелерін орындауы жөніндегі талаптармен эмитентке;
2) бағалы қағаздар рыногын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) және Қазақстан Республикасының өзге де мемлекеттік органдарына;
3) облигацияларды ұстаушылар берген сенімхаттар негізінде олардың құқықтары мен мүдделерін қорғау туралы талап арызбен сотқа өтініш жасау арқылы жүзеге асырады.
3. Шарт облигациялар шығарылымының мемлекеттік тіркеуге дейін жасалады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.07.16. N 207 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
4. Эмитенттің облигациялар ұстаушылардың алдындағы міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету болып табылатын мүлік (бұдан әрі - кепілдік мүлік) толық немесе ішінара жоғалған немесе бүлінген жағдайда эмитент Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны қалпына келтіру немесе ауыстыру шараларын қолданады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.07.16. N 207 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
5. Облигациялар ұстаушыларға зиян келтіруі мүмкін жағдайлар болған кезде, оның ішінде егер кепілге салынған мүлік эмитенттің міндеттемелерін орындауын толық көлемде қамтамасыз етпесе, өкіл бұл жөнінде оған белгілі болған күннен бастап үш күнтізбелік күн ішінде облигациялар ұстаушыларды оның жарғысында белгіленген хабарламаны бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау жолымен хабардар етеді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.07.16. N 207 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.

Глава 1. Исполнение представителем
функций и обязанностей
1. Контроль за исполнением эмитентом обязательств перед держателями облигаций осуществляется представителем путем получения периодических отчетов эмитента в порядке и сроки, установленные договором о представлении интересов держателей облигаций, заключаемым между эмитентом и представителем (далее - договор), а также направления эмитенту соответствующих запросов и получения от него сведений об исполнении эмитентом обязательств перед держателями облигаций.
2. Защита прав и интересов держателей облигаций осуществляется представителем путем обращения:
1) к эмитенту с требованиями об исполнении его обязательств, установленных проспектом выпуска облигаций, перед держателями облигаций;
2) в государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор за рынком ценных бумаг (далее - уполномоченный орган), и иные государственные органы Республики Казахстан;
3) в суд с исковым заявлением о защите прав и интересов держателей облигаций на основании выданных ими доверенностей.
3. Договор заключается до государственной регистрации выпуска облигаций.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года N 207 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
4. В случае полной или частичной утраты или повреждения имущества, являющегося обеспечением исполнения обязательств эмитента перед держателями облигаций (далее залоговое имущество), эмитент принимает меры по его восстановлению или замене в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года N 207 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
5. При наличии обстоятельств, которые могут повлечь убытки держателей облигаций, в том числе, если состояние залогового имущества не обеспечивает исполнение обязательств эмитента в полном объеме, представитель в течение трех календарных дней с даты, когда ему стало известно об этом, информирует держателей облигаций путем опубликования сообщения в средствах массовой информации, определенных его уставом.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года N 207 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).

5-1. Эмитент сыйақыны және (немесе) облигациялардың номиналды құнын төлеу бойынша міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, сондай-ақ шектеулерді (ковенантты) бұзған жағдайда өкіл осы мәліметтерді алған күннен бастап бір жұмыс күннен кешіктірмей ол туралы өкілдің эмитентпен жасалған шарт бойынша өзінің функцияларын жүзеге асыру және өзінің құқықтарын іске асыру аясында қолданатын шараларды көрсете отырып, уәкілетті органды, облигация ұстаушыларды және сауда-саттықты ұйымдастырушыларды (облигациялар сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне енгізілген жағдайда) хабардар етеді.
Ескерту. Ереже 5-1-тармақпен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.04.29 N 89 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
5-2. Өкіл эмитент облигацияларды орналастыру нәтижесінде алған ақшаны пайдалану тәртібіне және мақсатты пайдалануына бақылау жүргізу бойынша шаралар қабылдайды және тоқсан сайынғы негізде бақылау нәтижесінде алған ақпаратты шартқа сәйкес облигациялар ұстаушыларға жеткізеді.
Ескерту. Ереже 5-2-тармақпен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.04.29 N 89 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
6. Өкіл эмитенттің облигациялар ұстаушылардың алдындағы міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету болып табылатын мүліктің (бұдан әрі - кепілге салынған мүлік) жай-күйін бақылауды:
1) эмитенттің кепілге салынған мүлікке құқығын растайтын құжаттардың түпнұсқаларымен танысу;
2) эмитенттен кепілге салынған мүліктің жай-күйі туралы және өкілдің талабы бойынша кез келген күнге ақпарат алу;
3) эмитенттен тоқсанның қорытындысы бойынша немесе өкілдің талабы бойынша кез келген күнге оның қаржылық есебінің көшірмесін алу;
4) жыл сайын эмитенттің аудитор растаған қаржылық есебі негізінде оның қаржылық жай-күйіне талдау жасау;
5) оның жарғысымен белгіленген тоқсан сайын бұқаралық ақпараттар құралдарында жариялау, кепілдік мүліктің жай-күйіне талдау жасау арқылы жүзеге асырады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.07.16. N 207 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
7. Өкіл кепілге салынған мүлікке қатысты іс-әрекетін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүзеге асырады.
2-тарау. Өкілдің өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату
8. Облигациялар ұстаушылар өкілінің өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату:

5-1. В случае неисполнения или ненадлежащего исполнения эмитентом обязательств по выплате вознаграждения и (или) номинальной стоимости облигаций, а также нарушения ограничений (ковенант) представитель в срок не позднее одного рабочего дня со дня получения данных сведений информирует об этом уполномоченный орган, держателей облигаций и организатора торгов (в случае, если облигации включены в официальный список организатора торгов) с описанием мер, предпринимаемых представителем в рамках осуществления своих функций и реализации своих прав по заключенному договору с эмитентом.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 89 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
5-2. Представитель принимает меры по контролю за порядком и целевым использованием эмитентом денег, полученных им в результате размещения облигаций и на ежеквартальной основе доводит полученную в результате контроля информацию держателям облигаций в соответствии с договором.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 89 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
6. Контроль за состоянием залогового имущества осуществляется представителем посредством:
1) ознакомления с оригиналами документов, подтверждающими права эмитента на залоговое имущество;
2) получения информации от эмитента о состоянии залогового имущества и на любую дату по требованию представителя;
3) получения от эмитента копии его финансовой отчетности по итогам квартала и на любую дату по требованию представителя;
4) проведения ежегодного анализа финансового состояния эмитента на основе его финансовой отчетности, подтвержденной аудитором;
5) ежеквартального опубликования в средствах массовой информации, определенных его уставом, анализа состояния залогового имущества.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года N 207 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
7. Действия представителя в отношении залогового имущества осуществляются им в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Досрочное прекращение
полномочий представителя
8. Досрочное прекращение полномочий представителя держателей облигаций наступает в следующих случаях:

1) бағалы қағаздар рыногында кастодиандық және (немесе) брокерлік-дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялар қайтарылып алынған;
2) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес қайта ұйымдастыруға, таратуға байланысты өкілдің қызметі тоқтатылған жағдайларда;
3) тараптардың келісуі бойынша;
3-1) эмитенттің бастамасы бойынша, егер облигациялар ұстаушылардың он және одан көп пайызы эмитенттің атына өкілді ауыстыру талабымен өтініш берген жағдайда;
4) шартты бұзу туралы сот шешімі негізінде басталады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.07.16. N 207 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
9. Осы Ереженің 8-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген жағдайлар басталған кезде өкіл үш күнтізбелік күн ішінде эмитентке тиісті жазбаша хабарлама жіберу арқылы оған бұл туралы хабарлайды.
Осы Ереженің 8-тармағының 3-1) тармақшасында көрсетілген жағдай басталған кезде эмитент жеті жұмыс күн ішінде өкілмен жасасқан шартты бұзу шараларын қолданады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.07.16. N 207 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
10. Эмитент жаңа өкілмен шарт жасасқаннан кейін және облигациялар шығарылымының проспектісіне тиісті өзгеріс енгізгеннен кейін Шарттың қолданылуы тоқтатылады.
Осының алдындағы өкілмен жасалған шарттың қолданылуы тоқтатылғаны және эмитенттің басқа өкілмен жаңа шарт жасағаны туралы ақпаратты эмитент оның жарғысында белгіленген тәртіппен облигациялар шығарылымының проспектісіне тиісті өзгерістер енгізген күннен бастап бес күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында міндетті жариялайды.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.07.16. N 207 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
3-тарау. Эмитент пен өкіл арасында жасалатын облигациялар
ұстаушылардың мүдделерін білдіру туралы шарты
11. Шартта Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген талаптардан басқа:
1) эмитенттің өкілге:
күн тәртібін қоса бере отырып акционерлердің (қатысушылардың) алда болатын жалпы жиналысы туралы, егер осы жиналыстың күн тәртібінде облигациялар ұстаушылардың құқықтары мен мүдделерін қозғайтын мәселелері бар болса;
егер облигациялар ұстаушылардың құқықтары мен мүдделерін қозғайтын мәселелер бойынша шешімдер қабылданса, директорлар кеңесінің және акционерлердің (қатысушылардың) жалпы жиналысының шешімдері туралы;
облигациялар бойынша сыйақылар және олар бойынша негізгі борышты төлеуі туралы;
облигациялар шығарылымы проспектісінде көзделген шектеулерді (ковенантты) сақтау туралы;
эмитенттің облигациялар ұстаушылар алдындағы, облигациялар шығару проспектісінде белгіленген өзге міндеттемелерін орындауы туралы ақпарат ұсыну;

1) отзыва лицензий на осуществление кастодиальной и (или) брокерско-дилерской деятельности на рынке ценных бумаг;
2) прекращения деятельности представителя в связи с реорганизацией, ликвидацией в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) по соглашению сторон;
3-1) по инициативе эмитента, в случае, если десять и более процентов держателей облигаций обратились в адрес эмитента с требованием о смене представителя;
4) на основании судебного решения о расторжении договора.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года N 207 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
9. При наступлении случаев, указанных в подпунктах 1) и 2) пункта 8 настоящих Правил, представитель в течение трех календарных дней извещает об этом эмитента путем направления ему соответствующего письменного уведомления.
При наступлении случая, указанного в подпункте 3-1) пункта 8 настоящих Правил, эмитент в течение семи рабочих дней принимает меры по расторжению договора с представителем.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года N 207 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
10. Договор прекращает свое действие после заключения эмитентом договора с новым представителем и внесения соответствующих изменений в проспект выпуска облигаций.
Информация о прекращении действия договора с прежним представителем и заключении эмитентом нового договора с другим представителем подлежит обязательному опубликованию эмитентом в средствах массовой информации, определенных его уставом, в течение пяти дней с даты внесения соответствующих изменений в проспект выпуска облигаций.
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года N 207 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
Глава 3. Договор о представлении интересов держателей
облигаций, заключаемый между эмитентом и представителем
11. Договор помимо условий, установленных законодательством Республики Казахстан, содержит следующие сведения о порядке и сроках:
1) представления эмитентом представителю информации:
о предстоящем общем собрании акционеров (участников), если повестка дня данного собрания содержит вопросы, затрагивающие права и интересы держателей облигаций;
о решениях совета директоров и общих собраний акционеров (участников), если принимались решения по вопросам, затрагивающим права и интересы держателей облигаций;
о выплате вознаграждений по облигациям и основного долга по ним;
о соблюдении ограничений (ковенант), предусмотренных проспектом выпуска облигаций;
об исполнении иных обязательств эмитентом перед держателями облигаций, установленных проспектом выпуска облигаций;

2) өкілдің функциялары мен міндеттемелерін орындау;
3) облигация ұстаушылар өкілінің хабарламасы, оның ішінде облигациялар шығарылымы проспектісінде көзделген шектеулерді (ковенантты) бұзғаны туралы хабарлау;
4) өкілдің өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату;
5) эмитенттің кепілге салынған мүлік бүлінген, бағалау құны төмендеген немесе жоғалған жағдайда оны ауыстыру (қалпына келтіру);
6) эмитенттің өкілге қаржылық есебін беру тәртібі мен мерзімдері туралы мәліметтер болады.
Ескерту. Ереже 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.04.29 N 89 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
4-тарау. Қорытынды ережелер
12. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.

2) исполнения представителем функций и обязанностей;
3) извещения представителем держателей облигаций, в том числе о нарушении ограничений (ковенант), предусмотренных проспектом выпуска облигаций;
4) досрочного прекращения полномочий представителя;
5) замены (восстановления) эмитентом заложенного имущества в случае его порчи, снижения оценочной стоимости или утраты;
6) представления эмитентом представителю своей финансовой отчетности.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 89 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Глава 4. Заключительные положения
12. Вопросы, неурегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.