"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған тұлғалар және сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы туралы" N 3-К нысанды есепті құру бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 11 желтоқсандағы N 69 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 26 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2642. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 қазандағы № 112 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.08 № 112 (01.01.2015 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың атауы жаңа редакцияда берілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.06.24 № 55 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
"Келісілген"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
3 желтоқсан 2003 жыл
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрі
25 желтоқсан 2003 жыл
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер Министрі
29 қараша 2003 жыл
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар бойынша
агенттігінің Төрағасы
1 желтоқсан 2003 жыл
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің Төрағасы
22 қараша 2003 жыл
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс Министрі
10 қараша 2003 жыл
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау
агенттігінің Төрағасы
12 қараша 2003 жыл
Қазақстан Республикасының
Қаржы полициясы
агенттігінің Төрағасы
5 желтоқсан 2003 жыл
Ескерту: Тақырыбындағы, бұйрықтың толық мәтіні бойынша және оған қоса берілген қосымшадағы N 3-К нысанды статистикалық есептің аталуы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 маусымдағы N 23 бұйрығымен .
Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлық қылмыспен күрес туралы" Заңын ақпарат-статистикалық қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасының "Прокуратура туралы" Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, бұйырамын:
1. Бекітілсін:
1) 1-қосымшаға сәйкес «Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған тұлғалар және сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы туралы» № 3-К нысанды есеп;
2) 2-қосымшаға сәйкес «Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған тұлғалар және сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы туралы» № 3-К нысанды есепті құру мен қалыптастыру бойынша Нұсқаулық.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.06.24 № 55 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.

Об утверждении отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его составлению
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 декабря 2003 года № 69. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2003 года № 2642. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 октября 2014 года № 112
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 08.10.2014 № 112 (вводится в действие с 01.01.2015).
Сноска. Наименование приказа в редакции приказа Генерального прокурора РК от 24.06.2011 № 55 (вводится в действие с 03.08.2011).
Сноска. В заголовке, по всему тексту приказа и приложений к нему наименование статистического отчета формы N 3-К в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 13.06.2005 N 23 (порядок введения в действие см. п. 4).
Согласовано:
Председатель Верховного Суда         Председатель Комитета
Республики Казахстан                 национальной безопасности
"3" декабря 2003 г.                  Республики Казахстан
"22" ноября 2003 г.
Министр юстиции                      Министр обороны
Республики Казахстан                 Республики Казахстан
"25" декабря 2003 г                  "10" ноября 2003 г.
Министр внутренних дел               Председатель Агентства
Республики Казахстан                 таможенного контроля
"29" ноября 2003 г.                  Республики Казахстан
"12" ноября 2003 г.
Председатель Агентства               Председатель Агентства
Республики Казахстан                 финансовой полиции
по чрезвычайным ситуациям            Республики Казахстан
"1" декабря 2003 г.                  "5" декабря 2003 г.
В целях информационно-статистического обеспечения Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией", руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", приказываю:
1. Утвердить:
1) отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" согласно приложению 1;
2) Инструкцию по составлению и формированию отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" согласно приложению 2.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 24.06.2011 № 55 (вводится в действие с 03.08.2011).

2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі (Р.С.Хайруллин) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алу үшін шаралар қолдансын.
3. Бұйрық құқықтық статистика субъектілеріне, Бас әскери прокурорға, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетке және оның аумақтық бөлімшелеріне, облыс және оларға теңестірілген прокурорларға орындау үшін жолдансын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік етуші орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап өз күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2003 жылғы 11 желтоқсандағы
N 69 бұйрығына 1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда берілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.06.24 № 55 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған тұлғалар, сотталғандар және сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы туралы есеп
1-бөлім. Тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар және олар жөніндегі қылмыстық істер туралы мәліметтер
А кестесі (қылмыстар бойынша)
атауы
Жолдың коды
Қылмыстық істері есептік кезеңде іс жүргізуде болған қылмыстардың саны
Есептік кезеңде тіркелген қылмыстардың саны
Қылмыстық істері тергеумен аяқталған қылмыстардың саны
4-бағаннан
Қылмыстық істері ақталынған негіздер бойынша қысқартылған қылмыстардың саны
Қылмыстық істері тоқтатылған қылмыстардың саны
барлығы
2-бағаннан
сотқа жіберілген қылмыстық істер
Ақталынбаған негіздер бойынша қылмыстық істері қысқартылған қылмыстардың саны
барлығы
ҚІЖК 50-6. 1-б. 1-т бойынша
ҚІЖК 50-б. 1-б. 2-т бойынша
ҚІЖК 50-б. 1-б. 5-т бойынша
ҚІЖК 50-б. 1-б. 7-т бойынша
ҚІЖК 50-б. 1-б. 8-т бойынша
соның ішінде прокурормен қозғалған қылмыстық істер бойынша
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Сыбайлас жемқорлық қылмыстардың барлық саны
1
соның ішінде
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иеленіп алу немесе ысырап ету (ҚК 176-б 3-б "г"т.)
2
Алаяқтық (ҚК 177-б 3-б "г" т.)
3
Жалған кәсіпкерлік (ҚР ҚК 192-б. 2-б "в" т)
4
Заңсыз жолмен алынған ақша қаражатын немесе өзге мүлікті заңдастыру (ҚК 193-б 3-б "а"-т.)
5
Экономикалық контра6анда (КК 209-б 3-б "а"-т.)
6
Қызмет өкілеттігін теріс пайдалану (ҚК 307-б)
7
Билікті немесе қызметтік өкілеттікті асыра пайдалану (ҚК 308-б 4-б "в"-т.)
8
Кәсіпкерлік қызметке заңсыз қатысу (ҚК 310-б)
9
Пара алу (ҚК 311-б)
10
Пара беру (ҚК 312-б.)
11
Парақорлыққа делдал болу (ҚК 313-б)
12
Қызметтік жалғандық жасау (ҚК 314-б)
13
Қызметтегі әрекетсіздік (ҚК 315-б.)
14
Билікті теріс пайдалану. биліктің асыра қолданылуы немесе әрекетсіздігі (ҚК 380-б.)
15
Сыбайлас жемқорлық емеске қайта 6іліктіленгеннін барлық саны
16
кестенің жалғасы
Жолдың коды
Істері ҚІЖК 50-б. 1-б. 4-т бойынша тоқтатылған қылмыстардың саны
Өткен жылдардың істері ҚІЖК 50-б. 1-б. 4-т бойынша тоқтатылған қылмыстардың саны
Аяқталған қылмыстық істер бойынша
Істі қозғаған кезге 2 айдан астам уақыт өтіп кеткен, ал мерзімін ұзарту туралы ақпарат келіп түспеген қылмыстардың саны
Қылмыстық істері есептен шығару арқылы тергеуге алынғандығы бойынша жіберілген қылмыстардың саны
Қылмыстық Іс қозғауда ақталынбаған негіздер бойынша бас тартылған (2-бағаннан)
Материалдық залалдың белгіленген көлемі (мың теңгеліктер түрінде)
Мүлікке тыйым салынған (мың теңгеліктер түрінде)
Алып қойылған және өз еркімен өтелген (мың теңгеліктер түрінде)
14
15
16
17
18
19
20
21
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
1-бөлім. Тiркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар және олар жөнiндегi қылмыстық iстер туралы мәлiметтер
Б кестесі
Атауы
Жолдың коды
Есептік жылдың басына қылмыстық істердің қалдығы
Есептік кезеңде іс жүргізуде болған қылмыстық істердің саны
2 бағаннан
Есептен шығарумен тергеуге алынғандығы бойынша жіберілген қылмыстық істердің саны
Қосымша тергеуге қайтарылған қылмыстық істер саны
Есептік кезеңде аяқталған қылмыстық істер
Есептік кезеңде қозғалған қылмыстық істердің саны
Тіркеуге алынғандығы бойынша келіп түскен қылмыстық істердің саны
прокурормен
сотпен
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Сыбайлас жемқорлық қылмыстар істерінің саны
1
соның ішінде:
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иеленіп алу немесе ысырап ету (ҚК 176-б. 3-б. "г"т.)
2
Алаяқтық (ҚК 177-б. 3-б "г"-т.)
3
Жалған кәсіпкерлік (ҚР ҚК 192-б. 2 б. «в» т.)
4
Заңсыз жолмен алынған ақша қаражатын немесе өзге мүлікті заңдастыру (ҚК 193-б. 3-б. "а"-т.)
5
Экономикалық контрабанда (ҚК 209-б.3-б. "а"-т.)
6
Қызмет өкілеттігін теріс пайдалану (ҚК 307-б.)
7
Билікті немесе қызметтік өкілеттікті асыра пайдалану (ҚК 308-б. 4-б."в"-т.)
8
Кәсіпкерлік қызметке заңсыз қатысу (ҚК 310-б.)
9
Пара алу (ҚК 311-б.)
10
Пара беру (ҚК 312-б.)
11
Парақорлыққа делдал болу (ҚК 313-б.)
12
Қызметтік жалғандық жасау (ҚК 314-б.)
13
Қызметтегі әрекетсіздік (ҚК 315-б.)
14
Билікті теріс пайдалану, биліктің асыра қолданылуы немесе әрекетсіздігі (ҚК 380-б.)
15
Қайталаулар арқылы барлық саны
16
Сыбайлас жемқорлық емес қайта біліктіленген барлық саны
17
кестенің жалғасы
Жолдың коды
8 бағаннан
Қылмыстық істері тоқтатылған қылмыстардың саны
Қылмыстық істері ҚІЖК 50-б. 1-б. 4-т. бойынша тоқтатылған қылмыстардың саны
Өткен жылдардың істері ҚІЖК 50-б. 1-б. 4-т. Бойынша тоқтатылған қылмыстардың саны
Есептік кезеңнің аяғындағы қылмыстық істердің саны
Біріктірілген істердің саны
Сотқа жіберілгені (ҚІЖК 284, 289-б.б.)
Сотқа жіберілгені ҚІЖК 514-б.б.)
Ақталынбаған негіздер бойынша қылмыстық істері қысқартылған қылмыстардың саны
Қылмыстық істері анықталынған негіздер бойынша қысқартылған қылмыстардың саны
барлығы
ҚІЖК 50-б. 1-б. 1-т. бойынша
ҚІЖК 50-б. 1-б. 2-т. бойынша
ҚІЖК 50-б. 1-б. 5-т. бойынша
ҚІЖК 50-б. 1-б. 7-т. бойынша
ҚІЖК 50-б. 1-б. 8-т. бойынша
Б
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Хайруллин Р.С.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа.
3. Приказ направить субъектам правовой статистики, Главному военному прокурору, Комитету по правовой статистике и специальным учетам и его территориальным подразделениям, прокурорам областей и приравненным к ним для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 11 декабря 2003 года № 69
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 24.06.2011 № 55 (вводится в действие с 03.08.2011).
Отчет о коррупционных преступлениях, лицах их совершивших,
осужденных и движении уголовных дел о коррупционных преступлениях
Раздел 1. Сведения о зарегистрированных коррупционных преступлениях и уголовных делах
Таблица А
Наименование
К
о
д
с
т
р
о
к
и
Коли-
чество
преступ-
лений, о
которых
уголов-
ные дела
находи-
лись в
произ-
водстве
в
отчетном
периоде
Количество
преступлений,
зарегистриро-
ванных в
отчетном
периоде
Количество
преступ-
лений, о
которых
уголовные
дела
окончены
расследо-
ванием
из графы 4
Количество
преступ-
лений, о
которых
уголовные
дела
прекращены
по реаби-
литирующим
основаниям
уголов-
ные
дела
направ-
лены в
суд
Коли-
чество
преступ-
лений, о
которых
уголовные
дела
прекра-
щены по
нереаби-
лити-
рующим
основа-
ниям
в
с
е
г
о
из графы 2
в т. ч. по
уголовным
делам,
возбуж-
денным
прокурорами
А
1
2
3
4
5
6
7
Всего коррупционных
преступлений
1
в том числе:
Присвоение или
растрата вверенного
чужого имущества
(п. "г" ч. 3 ст. 176 УК)
2
Мошенничество (п. "г"
ч. 3 ст. 177 УК РК)
3
Лжепредпринимательство
(п. "в" ч. 2
ст. 192 УК РК)
4
Легализация денежных
средств или иного
имущества,
приобретенного
незаконным путем
(п. "а" ч. 3 ст. 193
УК РК)
5
Экономическая
контрабанда (п. "а"
ч. 3 ст. 209 УК РК)
6
Злоупотребление
должностными
полномочиями
(ст. 307 УК РК)
7
Превышение власти или
должностных полномочий
(п. "в" ч. 4 ст. 308
УК РК)
8
Незаконное участие в
предпринимательской
деятельности
(ст. 310 УК РК)
9
Получение взятки
(ст. 311 УК РК)
10
Дача взятки
(ст. 312 УК РК)
11
Посредничество во
взяточничестве
(ст. 313 УК РК)
12
Служебный подлог
(ст. 314 УК РК)
13
Бездействие по службе
(ст. 315 УК РК)
14
Злоупотребление
властью, превышение
или бездействие власти
(ст. 380 УК РК)
15
Всего
переквалифицированных
в некоррупционные
преступления
16
продолжение таблицы
Количество преступлений, о которых уголовные дела приостановлены
Количество
преступлений,
дела о которых
приостановлены по
п. 4 ч. 1 ст. 50 УПК
Количество
преступлений,
дела прошлых лет
о которых
приостановлены по
п. 4 ч. 1 ст. 50
УПК
в
с
е
г
о
по
п. 1
ч. 1
ст. 50
УПК
по
п. 2
ч. 1
ст. 50
УПК
по
п. 5
ч. 1
ст. 50
УПК
по
п. 7
ч. 1
ст. 50
УПК
по
п. 8
ч. 1
ст. 50
УПК
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
По оконченным уголовным делам
Количество
преступлений,
по делам о
которых с
момента
возбуждения
прошло более
2-х месяцев, а
информация о
продлении срока
не поступила
Количество
преступлений,
уголовные дела
о которых
направлены по
подследствен-
ности со
снятием с
учета
Отказано в
возбуждении
уголовного
дела по
нереабилитирующим
основаниям
(из графы 2)
Установленный
размер
материального
вреда
(тыс. тенге)
Наложен
арест на
имущество
(тыс. тенге)
Изъято и
добровольно
погашено
(тыс. тенге)
16
17
18
19
20
21
Раздел 1.  Сведения о зарегистрированных коррупционных
преступлениях и уголовных делах о них
Таблица Б (по уголовным делам)
Наименование
К
о
д
с
т
р
о
к
и
Остаток
уголовных
дел на
начало
отчетного
года
Количество
уголовных
дел,
находив-
щихся в
произ-
водстве в
отчетном
периоде
из графы 2
Количество
уголовных
дел, нап-
равленных
по под-
следствен-
ности со
снятием с
учета
Количество
уголовных
дел, воз-
вращенных
на допол-
нительное
расследо-
вание
Количество
уголовных
дел,
возбужден-
ных в
отчетном
периоде
Количество
уголовных
дел,
поступив-
ших по
подследст-
венности
проку-
рором
с
у
д
о
м
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Всего уголовных дел
о коррупционных
преступлениях
1
в том числе:
Присвоение или
растрата вверенного
чужого имущества
(п. "г" ч. 3
ст. 176 УК)
2
Мошенничество
(п. "г" ч. 3
ст. 177 УК РК)
3
Лжепредприни-
мательство (п. "в"
ч. 2 ст. 192 УК РК)
4
Легализация
денежных средств
или иного
имущества,
приобретенного
незаконным путем
(п. "а" ч. 3
ст. 193 УК РК)
5
Экономическая
контрабанда
(п. "а" ч. 3
ст. 209 УК РК)
6
Злоупотребление
должностными
полномочиями
(ст. 307 УК РК)
7
Превышение власти
или должностных
полномочий
(п. "в" ч. 4
ст. 308 УК РК)
8
Незаконное
участие в
предпринимательской
деятельности
(ст. 310 УК РК)
9
Получение взятки
(ст. 311 УК РК)
10
Дача взятки
(ст. 312 УК РК)
11
Посредничество во
взяточничестве
(ст. 313 УК РК)
12
Служебный подлог
(ст. 314 УК РК)
13
Бездействие по
службе (ст. 315 УК РК)
14
Злоупотребление
властью, превышение
или бездействие
власти (ст. 380 УК РК)
15
Всего с повторными
16
Всего переквалифи-
цированных в
некоррупционные
преступления
17
продолжение таблицы
Окончено
уголовных
дел в
отчетном
периоде
из графы 8
Прек-
ращено
дел по
реаби-
лити-
рующим
основа-
ниям
Количество приостановленных уголовных дел
Направлено
в суд
(ст. 284,
289 УПК)
Направлено
в суд в
порядке
ст. 514
УПК
Прекра-
щено дел
по нереа-
билити-
рующим
осно-
ваниям
в
с
е
г
о
по
п. 1
ч. 1
ст. 50
УПК
по
п. 2
ч. 1
ст. 50
УПК
по
п. 5
ч. 1
ст. 50
УПК
по
п. 7
ч. 1
ст. 50
УПК
по
п. 8
ч. 1
ст. 50
УПК
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Приостановлено
по п. 4 ч. 1
ст. 50 УПК
(в связи с
болезнью)
Приостановлено
дел прошлых
лет по п. 4
ч. 1 ст. 50 УПК
Остаток уголовных
дел на конец
отчетного периода
Количество соединенных дел
19
20
21
22

2-бөлім. Мемлекеттік функцияларды орындауға өкілетті тұлғаларға және оларға теңестірілген тұлғаларға қатысты қылмыстық іс қозғалған сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтер
Атауы
Жолдың коды
Мемлекеттік функцияларды орындауға өкілетті тұлғаларға және оларға теңестірілген тұлғаларға қатысты қылмыстық іс қозғалған қылмыстардың барлық саны
қызметкерлер
ішкі істер органдарының (3 бағандағы көрсеткіштерін қоспағанда)
ІІМ ІӘ
ұлттық қауіпсіздік органдарының (5 бағандағы көрсеткіштерін қоспағанда)
ҰҚК шекара қызметінің
прокуратура органдарының
ӘМ Қылмыстық - атқару жүйесі комитетінің
қаржы полициясы органдарының
салық қызметі органдарының
кедендік бақылау органдарының
Қарулы күштер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Сыбайлас жемқорлық қылмыстардың барлық саны
1
оның ішінде мемлекеттік органның өз бастамасы бойынша анықталған
2
соның ішінде
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иеленіп алу немесе ысырап ету (ҚК 176-б. 3-б. "г"т.)
3
Алаяқтық (ҚК 177-б. 3-б "г"-т.)
4
Жалған кәсіпкерлік (ҚР ҚК 192 б. 2 б. «в» т.)
5
Заңсыз жолмен алынған ақша қаражатын немесе өзге мүлікті заңдастыру (ҚК 193-б. 3-б. "в"-т.)
6
Экономикалық контрабанда (ҚК 209-б.3-б. "а"-т.)
7
Қызмет өкілеттігін теріс пайдалану (ҚК 307-б.)
8
Билікті немесе қызметтік өкілеттікті асыра пайдалану (ҚК 308-б. 4-б."в"-т.)
9
Кәсіпкерлік қызметке заңсыз қатысу (ҚК 310-б.)
10
Пара алу (ҚК 311-б.)
11
Пара беру (ҚК 312-б.)
12
Парақорлыққа делдал болу (ҚК 313-б.)
13
Қызметтік жалғандық жасау (ҚК 314-б.)
14
Қызметтегі әрекетсіздік (ҚК 315-б.)
15
Билікті теріс пайдалану, биліктің асыра қолданылуы немесе әрекетсіздігі (ҚК 380-б.)
16
Ақталынған негіздер бойынша қысқартылғандар
17
Қылмыстық іс қозғау туралы қаулының жойылғаны
18
Сыбайлас жемқорлық емеске қайта біліктіленгендердің барлық саны
19
Қылмыстық істі қозғаудан бас тартылғаны
20
кестенің жалғасы
Жолдың коды
қызметкерлер
соттар
әкімдер
депутаттар
мемлекеттік органдар қызметшілері
Республикалық гвардияның
ТЖ органдарының
ӘМ сот актілерін орындау Комитетінің
Әділет министрлігінің (7, 17 бағандардағы көрсеткіштерін қоспағанда)
Сыртқы істер министрлігінің
Қаржы министрлігінің (9 және 10 бағандардың көрсеткіштерін қоспағанда)
Б
12
13
14
15
16
17
18
19
20
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің
Еңбек және халықты әлеуметтік қамту министрлігінің
Білім және ғылым министрлігінің
Көлік және коммуникация министрлігінің
Мұнай және газ министрлігінің
Денсаулық сақтау министрлігінің
Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің
Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің
Экономикалық даму және сауда министрлігінің
Туризм және спорт министрлігінің
Мәдениет министрлігінің
Байланыс және ақпарат министрлігінің
Статистика жөніндегі агенттіктің
Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттіктің
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
кестенің жалғасы
Табиғи монополияларды реттеу жөніндегі агенттігінің
Бәсекелестікті қорғау агенттігінің
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің
Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің
Дін істері жөніндегі агенттігінің
Ұлттық банктің
Ұлттық ғарыштық агенттігінің
Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің
әкімдіктер мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлері
Басқа мемлекеттік құрылымдардың қызметкерлерімен
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44

Раздел 2. Сведения о коррупционных преступлениях, уголовные дела
о которых возбуждены в отношении лиц, уполномоченных на выполнение
государственных функций, и лиц приравненных к ним
Наименование
К
о
д
с
т
р
о
к
и
Всего
преступ-
лений,
уголовные
дела о
которых
возбуж-
дены в
отношении
лиц,
уполно-
моченных
на выпол-
нение
госу-
дарст-
венных
функций,
и лиц
прирав-
ненных
к ним
в том числе в отношении:
сотрудников
ор-
ганов
внут-
ренних
дел
(без
учета
показа-
телей
графы 3)
В
В
М
В
Д
ор-
ганов
нацио-
нальной
безо-
пас-
ности
(без
учета
пока-
зателей
графы
5)
П
о
г
р
а
н
и
ч
н
о
й
с
л
у
ж
б
ы
К
Н
Б
о
р
г
а
н
о
в
п
р
о
к
у
р
а
т
у
р
ы
Коми-
тета
уго-
ловно-
испол-
ни-
тель-
ной
сис-
темы
МЮ
о
р
г
а
н
о
в
ф
и
н
а
н
с
о
в
о
й
п
о
л
и
ц
и
и
о
р
г
а
н
о
в
н
а
л
о
г
о
в
о
й
с
л
у
ж
б
ы
о
р
г
а
н
о
в
т
а
м
о
ж
е
н
н
о
г
о
к
о
н
т
р
о
л
я
В
о
о
р
у
ж
е
н
н
ы
х
с
и
л
Р
е
с
п
у
б
л
и
к
а
н
с
к
о
й
г
в
а
р
д
и
и
о
р
г
а
н
о
в
Ч
С
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Всего коррупционных
преступлений
1
из них выявлено по
инициативе самого
государственного
органа
2
в том числе:
Присвоение или
растрата вверенного
чужого имущества
(п. "г" ч. 3 ст. 176
УК РК)
3
Мошенничество (п. "г"
ч. 3 ст. 177 УК РК)
4
Лжепредпринимательство
(п. "в" ч. 2 ст. 192
УК РК)
5
Легализация денежных
средств или иного
имущества,
приобретенного
незаконным путем
(п. "в" ч. 3 ст. 193
УК РК)
6
Экономическая
контрабанда
(п. "а" ч. 3 ст. 209
УК)
7
Злоупотребление
должностными
полномочиями
(ст. 307 УК РК)
8
Превышение власти или
должностных полномочий
(п. "в" ч. 4 ст. 308
УК РК)
9
Незаконное участие в
предпринимательской
деятельности
(ст. 310 УК РК)
10
Получение взятки
(ст. 311 УК РК)
11
Дача взятки
(ст. 312 УК РК)
12
Посредничество во
взяточничестве
(ст. 313 УК РК)
13
Служебный подлог
(ст. 314 УК РК)
14
Бездействие по службе
(ст. 315 УК РК)
15
Злоупотребление
властью, превышение
или бездействие власти
(ст. 380 УК)
16
Прекращено по
реабилитирующим
основаниям
17
Отменено постановление
о возбуждении
уголовного дела
18
Переквалифицированные
в некоррупционные
преступления
19
Отказано в возбуждении
уголовного дела
20
продолжение таблицы
в том числе в отношении:
с
у
д
ь
и
а
к
и
м
ы
д
е
п
у
т
а
т
ы
служащих государственных органов
Ко-
ми-
тета
по
ис-
пол-
не-
нию
су-
деб-
ных
ак-
тов
МЮ
Ми-
нис-
тер-
ства
юсти-
ции
(без
учета
пока-
зате-
лей
графы
7, 17)
М
и
н
и
с
т
е
р
с
т
в
а
и
н
о
с
т
р
а
н
н
ы
х
д
е
л
Ми-
нис-
тер-
ства
фи-
нан-
сов
(без
учета
пока-
зате-
лей
граф
9 и
10)
М
и
н
и
с
т
е
р
с
т
в
а
с
е
л
ь
с
к
о
г
о
х
о
з
я
й
с
т
в
а
Ми-
нис-
тер-
ства
труда
и со-
циаль-
ной
за-
щиты
насе-
ления
М
и
н
и
с
т
е
р
с
т
в
а
о
б
р
а
з
о
в
а
н
и
я
и
н
а
у
к
и
Ми-
нис-
тер-
ства
транс-
порта
и
ком-
муни-
кации
М
и
н
и
с
т
е
р
с
т
в
а
н
е
ф
т
и
и
г
а
з
а
М
и
н
и
с
т
е
р
с
т
в
а
з
д
р
а
в
о
о
х
р
а
н
е
н
и
я
Ми-
нис-
тер-
ства
ин-
дуст-
рии и
новых
тех-
ноло-
гий
М
и
н
и
с
т
е
р
с
т
в
а
о
х
р
а
н
ы
о
к
р
у
ж
а
ю
щ
е
й
с
р
е
д
ы
М
и
н
и
с
т
е
р
с
т
в
а
э
к
о
н
о
м
и
ч
е
с
к
о
г
о
р
а
з
в
и
т
и
я
и
т
о
р
г
о
в
л
и
М
и
н
и
с
т
р
с
т
в
а
т
у
р
и
з
м
а
и
с
п
о
р
т
а
М
и
н
и
с
т
е
р
с
т
в
а
к
у
л
ь
т
у
р
ы
М
и
н
и
с
т
е
р
с
т
в
а
с
в
я
з
и
и
и
н
ф
о
р
м
а
ц
и
и
А
г
е
н
т
с
т
в
а
п
о
с
т
а
т
и
с
т
и
к
е
А
г
е
н
т
с
т
в
а
п
о
у
п
р
а
в
л
е
н
и
ю
з
е
м
е
л
ь
н
ы
м
и
р
е
с
у
р
с
а
м
и
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
продолжение таблицы
в том числе в отношении:
служащих государственных органов
служащих
прочих
гос-
структур
Агентства
по регу-
лированию
естест-
венных
монополий
Агентства
по защите
конкурен-
ции
Агентства
по делам
госу-
дарствен-
ной
службы
Агентства
по делам
строи-
тельства
и
жилищно-
комму-
нального
хозяйства
Агентства
по делам
религий
Нацио-
наль-
ного
банка
Нацио-
наль-
ного
косми-
ческого
агент-
ства
Счетного
комитета
по конт-
ролю за
исполне-
нием
респуб-
ликанс-
кого
бюджета
служа-
щие
аки-
матов
и их
струк-
турных
подраз-
делений
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44

4-бөлім. Сотталғандар, ақталғандар, істері сотпен қысқартылған тұлғалар туралы және сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін қолданылатын жазалау шаралары туралы мәліметтер
Б кестесі
Атауы
Жолдар коды
Істері қысқартылған тұлғалардың саны
Ақталғандардың саны
Жазалау шаралары
бас бостандығынан айыру
1 сатылы сотпен (апелляциялық, кассациялық тәртіпте)
соның ішінде оқиғаның немесе қылмыс құрамының жоқтығынан және айыптаудың дәлелденбеуінен
1 жылға дейін және оны қоса санағанда
1 жылдан жоғары 3 жылға дейін және оны қоса санағанда
3 жылдан жоғары 5 жылға дейін және оны қоса санағанда
5 жылдан жоғары 8 жылға дейін және оны қоса санағанда
8 жылдан жоғары 12 жылға дейін және оны қоса санағанда
барлығы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы (2-15-жолдардың сомасы)
1
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иеленіп алу немесе ысырап ету (ҚК 176-б. 3-б. "г"т.)
2
Алаяқтық ( ҚК 177-б. 3-б "г"-т.)
3
Жалған кәсіпкерлік (ҚР ҚК 192 б. 2 б. «в» т.)
4
Заңсыз жолмен алынған ақша қаражатын немесе өзге мүлікті заңдастыру (ҚК 193-б. 3-б. "а"-т.)
5
Экономикалық контрабанда (ҚК 209-б.3-б. "а"-т.)
6
Қызмет өкілеттігін теріс пайдалану (ҚК 307-б.)
7

Раздел 4.Сведения об осужденных, оправданных, о лицах, дела
о которых прекращены судом и мерах наказания за коррупционные преступления
Таблица Б
Наименование
К
о
д
с
т
р
о
к
и
Число лиц, дела
которых прекращены
Число
оправ-
данных
Меры наказания
судом
1-ой
инстан-
ции (в
апелля-
ционном,
касса-
ционном)
порядке
в т.ч.
за
отсутст-
вием
события
или
состава
преступ-
ления
и за
недока-
занностью
обвинения
лишение свободы
до 1
года
вклю-
чи-
тельно
свыше
1
года
до 3
лет
вклю-
чи-
тельно
свыше
3
лет
до 5
лет
вклю-
чи-
тельно
свыше
5
лет
до 8
лет
вклю-
чи-
тельно
свыше
8
лет
до 12
лет
вклю-
чи-
тельно
в
с
е
г
о
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего (сумма строк с
2 по 15)
1
Присвоение или
растрата вверенного
чужого имущества
(п. "г" ч. 3 ст. 176
УК РК)
2
Мошенничество (п. "г"
ч. 3 ст. 177 УК РК)
3
Лжепредпринима-
тельство (п. "в" ч. 2
ст. 192 УК РК
4
Легализация денежных
средств или иного
имущества,
приобретенного
незаконным путем
(п. "а" ч. 3 ст. 193
УК РК)
5
Экономическая
контрабанда (п. "а"
ч. 3 ст. 209 УК РК)
6
Злоупотребление
должностными
полномочиями
(ст. 307 УК РК)
7
Превышение власти
или должностных
полномочий (п. "в"

Билікті немесе қызметтік өкілеттікті асыра пайдалану (ҚК 308-б. 4-б."в"-т.)
8
Кәсіпкерлік қызметке заңсыз қатысу (ҚК 310-б.)
9
Пара алу (ҚК 311-б.)
10
Пара беру (ҚК 312-б.)
11
Парақорлыққа делдал болу (ҚК 313-б.)
12
Қызметтік жалғандық жасау (ҚК 314-б.)
13
Қызметтегі әрекетсіздік (ҚК 315-б.)
14
Билікті теріс пайдалану, биліктің асыра қолданылуы немесе әрекетсіздігі (ҚК 380-б.)
15
кестенің жалғасы
Жолдар коды
Қосымша жазалау шаралары
қамауға алу
бостандығын шектеу
әскери қызметі бойынша шектеу
айып пұл
Белгілі бір лауазымда болу немесе белгілі бір қызметпен айналысу құқығынан айыру
Қоғамдық жұмыстарға жұмылдыру
Түзету жұмыстары
Шартты
Үкімнің орындалуын кейінге қалдыру
Рақымшылық жасау және басқа да негіздер жөніндегі жазадан үкімдер бойынша сотталғандардың, босатылғандардың саны
Арнайы, әскери немесе құрмет атағынан, сыныптық шеннен, дипломатиялық дәрежеден, біліктілік сыныбынан және мемлекеттік наградадан айыру
Мүлікті тәркілеу
Айыппұл
Б
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

ч. 4 ст. 308 УК РК)
8
Незаконное участие в
предпринимательской
деятельности
(ст. 310 УК РК)
9
Получение взятки
(ст. 311 УК РК)
10
Дача взятки
(ст. 312 УК РК)
11
Посредничество во
взяточничестве
(ст. 313 УК РК)
12
Служебный подлог
(ст. 314 УК РК)
13
Бездействие по службе
(ст. 315 УК РК)
14
Злоупотребление
властью, превышение
или бездействие
власти (ст. 380 УК РК)
15
продолжение Таблицы
Меры наказания
Дополнительные меры
наказания
а
р
е
с
т
огра-
ниче-
ние
сво-
боды
огра-
ниче-
ние
по
воен-
ной
службе
Ш
т
р
а
ф
Лишение
права
занимать
опреде-
ленную
должность
или зани-
маться
определен-
ной
деятель-
ностью
Прив-
лече-
ние к
общест-
вен-
ным
рабо-
там
Испра-
ви-
тель-
ные
работы
У
с
л
о
в
н
о
Отс-
рочка
от
испол-
нения
приго-
вора
Число
осуж-
денных
освобож-
денных
по приго-
вору от
наказания
по
амнистии
и другим
осно-
ванием
Лишение
специального,
воинского или
почетного
звания,
классного
чина,
диплома-
тического
ранга,
квалификацион-
ного класса и
государствен-
ных наград
Конфис-
кация
иму-
ществ
Ш
т
р
а
ф
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

5-бөлім. Әкімшілік жауаптылыққа тартылған сыбайлас жемқорлық құқықбұзушылықтар субъектілері туралы мәлімет Әкімшілік құқық бұзушылық Кодексінің 532-537-баптары)) жағдайына (құрылған күні)
А кестесі
Аумақтар
Мемлекеттік қызметшілермен жасалынған
Барлығы (2-ден 43 бағандар сомасы)
соның ішінде органдар қызметкерлерімен:
соттар
әкімдер
депутаттар
соның ішінде мемлекеттік органдардың қызметшілерімен
ішкі істер органдарының (3 бағандағы көрсеткіштерін қоспағанда)
ІІМ ІӘ
ұлттық қауіпсіздік органдарының (5 бағандағы көрсеткіштерін қоспағанда)
ҰҚК шекара қызметінің
прокуратура органдарының
ӘМ Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің
қаржы полициясы органдарының
салық қызметі органдарының
кедендік бақылау органдарының
Қарулы күштер
Республикалық гвардияның
ТЖ органдарының
ӘМ сот актілерін орындау Комитетінің
Әділет министрлігі ( 7, 17 бағандағы көрсеткіштерін қоспағанда)
Сыртқы істер министрлігінің
Қаржы министрлігінің (9 және 10 бағандардың көрсіткештерін қоспағанда)
Ауыл шаруашылық министрлігінің
Еңбек және халықты әлеуметтік қамту министрлігінің
Білім және ғылым министрлігінің
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Астана қаласы
1
Ақмола облысы
2
Ақтөбе облысы
3
Алматы облысы
4
Алматы облысы
5
Атырау облысы
6
Шығыс Қазақстан облысы
7
Жамбыл облысы
8
Батыс Қазақстан облысы
9
Қарағанды облысы
10
Қызылорда облысы
11
Қостанай облысы
12
Маңғыстау облысы
13
Павлодар облысы
14
Солтүстік Қазақстан облысы
15
Оңтүстік Қазақстан облысы
16
Бас көлік прокуратурасы
17
Бас әскери прокуратурасы
18
Барлығы (1-ден 20 жолға дейін дейін сомасы)
19
кестенің жалғасы
Көлік және коммуникация министрлігінің
Мұнай және газ министрлігінің
Денсаулық сақтау министрлігінің
Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің
Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің
Экономикалық даму және сауда министрлігінің
Туризм және спорт министрлігінің
Мәдениет министрлігінің
Байланыс және ақпарат министрлігінің
Статистика жөніндегі агенттіктің
Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттіктің
Табиғи монополияларды реттеу жөніндегі агенттігінің
Бәсекелестікті қорғау агенттігінің
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің
Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің
Дін істері жөніндегі агенттігінің
Ұлттық банктің
Ұлттық ғарыштық агенттігінің
Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің
әкімдіктер мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлері
Басқа мемлекеттік құрылымдардың қызметкерлерімен
Соларға теңестірілген "Жемқорлыққа қарсы күресу туралы" ҚР Заңының 3 бабының 3 (3,4 б.) және 4 тармақтарына сәйкес
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45

Раздел 5. Сведения о субъектах коррупционных правонарушений,
привлеченных к административной ответственности (статьи 532-537
Кодекса РК об административных правонарушениях) по состоянию
на (дата составления)
Таблица Б
РЕГИОНЫ
Совершено государственными служащими,
с
у
д
ь
и
а
к
и
м
ы
д
е
п
у
т
а
т
ы
Всего
(сумма
со 2
по 43
графы)
в том числе сотрудниками органов:
орга-
нов
внут-
ренних
дел
(без
учета
пока-
зате-
лей
графы
3)
В
В
М
В
Д
орга-
нов
нацио-
наль-
ной
безо-
пас-
ности
(без
учета
пока-
зате-
лей
графы
5)
П
о
г
р
а
н
и
ч
н
о
й
с
л
у
ж
б
ы
К
Н
Б
о
р
г
а
н
о
в
п
р
о
к
у
р
а
т
у
р
ы
Коми-
тета
уго-
ловно-
испол-
нитель-
ной
системы
МЮ
о
р
г
а
н
о
в
ф
и
н
а
н
с
о
в
о
й
п
о
л
и
ц
и
и
о
р
г
а
н
о
в
н
а
л
о
г
о
в
о
й
с
л
у
ж
б
ы
орга-
нов
тамо-
жен-
ного
конт-
роля
В
о
о
р
у
ж
е
н
н
ы
х
с
и
л
Р
е
с
п
у
б
л
и
к
а
н
с
к
о
й
г
в
а
р
д
и
и
о
р
г
а
н
о
в
Ч
С
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
г.Астана
1
Акмолинской
области
2
Актюбинской
области
3
г.Алматы
4
Алматинской
области
5
Атырауской
области
6
Восточно-
Казахстанской
области
7
Жамбылской
области
8
Западно-
Казахстанской
области
9
Карагандинской
области
10
Кызылординской
области
11
Костанайской
области
12
Мангистауской
области
13
Павлодарской
области
14
Северо-
Казахстанской
области
15
Южно-
Казахстанской
области
16
Главной
транспортной
прокуратуры
17
Главной военной
прокуратуры РК
18
Итого (сумма с
1 по 20 строки)
19
продолжение таблицы
Совершено государственными служащими,
в том числе служащими государственных органов
Коми-
тета
по
испол-
нению
судеб-
ных
актов
МЮ
Минис-
тер-
ства
юсти-
ции
(без
учета
пока-
зате-
лей
графы
7, 17)
Минис-
тер-
ства
иност-
ран-
ных
дел
Минис-
тер-
ства
фи-
нан-
сов
(без
учета
пока-
зате-
лей
граф
9 и
10)
Минис-
тер-
ства
сельс-
кого
хо-
зяйст-
ва
Минис-
тер-
ства
труда
и со-
циаль-
ной
защиты
насе-
ления
Минис-
тер-
ства обра-
зова-
ния и
науки
Минис-
тер-
ства
транс-
порта
и ком-
муни-
кации
Минис-
тер-
ства
нефти
и газа
Минис-
тер-
ства
здра-
воох-
ране-
ния
Минис-
тер-
ства
индуст-
рии и
новых
техно-
логий
Минис-
тер-
ства
охраны
окру-
жающей
среды
Минис-
тер-
ства
эконо-
мичес-
кого
разви-
тия и
тор-
говли
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
продолжение таблицы
Совершено государственными служащими,
в том числе служащими государственных органов
Министер-
ства
туризма
и спорта
Министер-
ства
культуры
Министер-
ства
связи и
инфор-
мации
Агентства
по
статистике
Агентства
по управ-
лению
земель-
ными
ресурсами
Агентства
по регу-
лированию
естест-
венных
монополий
Агентства
по
защите
конку-
ренции
Агентства
по делам
государст-
венной
службы
30
31
32
33
34
35
36
37
продолжение таблицы
Совершено государственными служащими,
в том числе служащими государственных органов
служащих
прочих
госструк-
тур
приравненные
к ним в
соответствии с
пунктами 3
(ч. 3, 4) и 4
статьи 3
Закона РК
"О борьбе с
коррупцией"
Агентства
по делам
строи-
тельства
и жилищно-
комму-
нального
хозяйства
Агентства
по делам
религий
Нацио-
нального
банка
Нацио-
нального
косми-
ческого
агентства
Счетного
комитета по
контролю за
исполнением
республи-
канского
бюджета
служащие
акиматов
и их
структурных
подразде-
лений
38
39
40
41
42
43
44
45

5-1-бөлім. Әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты қайталап жасағаны үшін әкімшілік жауаптылыққа тартылған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы 20__ жылғы "___" __________ (құрылған күні) жағдайы бойынша мәліметтер (Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы ҚР Кодексінің 532-537-баптары))
А-кестесі
Атауы
Мемлекеттік қызметшілермен жасалынған
Барлығы (2-ден 43 бағандар сомасы)
соның ішінде органдар қызметкерлерімен:
соттар
әкімдер
депутаттар
соның ішінде мемлекеттік органдардың қызметшілерімен
ішкі істер органдарының
ұлттық қауіпсіздік органдарының
прокуратура органдарының
ӘМ Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің
қаржы полициясы органдарының
салық қызметі органдарының
кедендік бақылау органдарының
Қарулы күштер
ІІМ ІӘ (2 бағанды қоспағанда)
ҰҚК шекара қызметінің (3 бағанды қоспағанда)
Республикалық гвардияның
ТЖ органдарының
ӘМ сот актілерін орындау Комитетінің
Әділет министрлігі ( 7, 17 бағандағы көрсеткіштерін қоспағанда)
Сыртқы істер министрлігінің
Қаржы министрлігінің (7 және 8 бағандарды қоспағанда)
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
30-тарау. Әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық
1
Қаржы бақылау шараларын бұзу (532-б.)
2
соның ішінде
(532-б., 1-б.)
3
(532-б., 2-б.)
4
(532-б., 3-б.)
5
Мемлекеттiк функцияларды атқаруға уәкiлеттi жеке тұлғаларға немесе оларға теңестiрiлген адамдарға заңсыз материалдық сыйақы беру (533-б.)
6
Мемлекеттік функцияларды атқаруға уәкілетті адамның не оған теңестірілген адамның заңсыз материалдық сыйақы алуы (533-1-б)
7
(533-1-б., 1-б.)
8
Заңды тұлғалардың заңсыз материалдық сыйақы беруi (534-б.)
9
соның ішінде
(534-б.,1-б.)
10
(534-б.2-б.)
11
Мемлекеттiк органдар мен жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарының заңсыз кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыруы және заңсыз кiрiстер алуы (535-б.)
12
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөнiндегi мемлекеттiк (537-б.)
13
Мемлекеттік органдар, мекемелер мен кәсіпорындар басшысының не ұлттық компаниялар, ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық даму институттары, сондай-ақ олардың еншілес ұйымдары басшысының бұрын сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған адамдарды жұмысқа қабылдауы (537-1)
14
кестенің жалғасы
Ауыл шаруашылық министрлігінің
Еңбек және халықты әлеуметтік қамту министрлігінің
Білім және ғылым министрлігінің
Көлік және коммуникация министрлігінің
Мұнай және газ министрлігінің
Денсаулық сақтау министрлігінің
Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің
Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің
Экономикалық даму және сауда министрлігінің
Туризм және спорт министрлігінің
Мәдениет министрлігінің
Байланыс және ақпарат министрлігінің
Статистика жөніндегі агенттіктің
Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттіктің
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
кестенің жалғасы
Табиғи монополияларды реттеу жөніндегі агенттігінің
Бәсекелестікті қорғау агенттігінің
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің
Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің
Дін істері жөніндегі агенттігінің
Ұлттық банктің
Ұлттық ғарыштық агенттігінің
Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің
Әкімдіктер мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлері
Басқа мемлекеттік құрылымдардың қызметкерлерімен
Соларға теңестірілген "Жемқорлыққа қарсы күресу туралы" ҚР Заңының 3 бабының 3 (3,4 б.) және 4 тармақтарына сәйкес
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45

Раздел 5-1. Сведения о субъектах коррупционных правонарушений,
привлеченных к административной ответственности (статьи 532-537
Кодекса РК об административных правонарушениях) за совершение
административных коррупционных правонарушений по состоянию
на ____________________ (дата составления)
Таблица А
НАИМЕНОВАНИЕ
Совершено государственными служащими,
Всего
(сумма
со 2
по 43
графы)
в том числе сотрудниками органов:
с
у
д
ь
и
а
к
и
м
ы
д
е
п
у
т
а
т
ы
орга-
нов
внут-
рен-
них
дел
(без
учета
пока-
зате-
лей
графы
3)
В
В
М
В
Д
орга-
нов
на-
цио-
наль-
ной
безо-
пас-
ности
(без
учета
пока-
зате-
лей
графы
5)
П
о
г
р
а
н
и
ч
н
о
с
л
у
ж
б
ы
К
Н
Б
о
р
г
а
н
о
в
п
р
о
к
у
р
а
т
у
р
ы
Коми-
тета
уго-
лов-
но-
испол-
ни-
тель-
ной
сис-
темы
МЮ
о
р
г
а
н
о
в
ф
и
н
а
н
с
о
в
о
й
п
о
л
и
ц
и
и
о
р
г
а
н
о
в
н
а
л
о
г
о
в
о
й
с
л
у
ж
б
ы
о
р
г
а
н
о
в
т
а
м
о
ж
е
н
н
о
г
о
к
о
н
т
р
о
л
я
В
о
о
р
у
ж
е
н
н
ы
х
с
и
л
Р
е
с
п
у
б
л
и
к
а
н
с
к
о
й
г
в
а
р
д
и
и
о
р
г
а
н
о
в
Ч
С
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Администра-
тивные
коррупционные
правонару-
шения
(глава 30)
1
Нарушение мер
финансового
контроля
(ст. 532)
2
часть 1
ст. 532
3
часть 2
ст. 532
4
часть 3
ст. 532
5
Предостав-
ление
незаконного
материального
вознаграж-
дения
физическим
лицам,
уполномочен-
ным на
выполнение
государствен-
ных функций,
или лицам,
приравненным
к ним
(ст. 533)
6
Получение
незаконного
материального
вознагражде-
ния лицом,
уполномочен-
ным на
выполнение
государствен-
ных функций,
либо
приравненным
к нему лицом
(ст. 533-1)
7
часть 1
ст. 533-1
8
Предостав-
ление
незаконного
материального
вознаграж-
дения
юридическими
лицами
(ст. 534)
9
часть 1
ст. 534
10
часть 2
ст. 534
11
Осуществление
незаконной
предпринима-
тельской
деятельности
и получение
незаконных
доходов
государствен-
ными органами
и органами
местного са-
моуправления
(ст. 535)
12
Непринятие
мер
руководите-
лями либо
ответствен-
ными
секретарями
или иными
должностными
лицами,
определяемыми
Президентом
Республики
Казахстан,
государствен-
ных органов
по борьбе с
коррупцией
(ст. 537)
13
Принятие
руководителем
государствен-
ных органов,
учреждений и
предприятий
либо
руководителем
национальных
компаний,
национальных
управляющих
холдингов,
национальных
холдингов,
национальных
институтов
развития,
а также их
дочерних
организаций
на работу
лиц, ранее
совершивших
коррупционное
преступление
(ст. 537-1)
14
продолжение таблицы
Совершено государственными служащими,
в том числе служащими государственных органов
Коми-
тета
по
испол-
нению
судеб-
ных
актов
МЮ
Минис-
тер-
ства
юсти-
ции
(без
учета
пока-
зате-
лей
графы
7, 17)
Минис-
тер-
ства
иност-
ран-
ных
дел
Минис-
тер-
ства
фи-
нан-
сов
(без
учета
пока-
зате-
лей
граф
9 и
10)
Минис-
тер-
ства
сельс-
кого
хо-
зяйст-
ва
Минис-
тер-
ства
труда
и со-
циаль-
ной
защиты
насе-
ления
Минис-
тер-
ства обра-
зова-
ния и
науки
Минис-
тер-
ства
транс-
порта
и ком-
муни-
кации
Минис-
тер-
ства
нефти
и газа
Минис-
тер-
ства
здра-
воох-
ране-
ния
Минис-
тер-
ства
индуст-
рии и
новых
техно-
логий
Минис-
тер-
ства
охраны
окру-
жающей
среды
Минис-
тер-
ства
эконо-
мичес-
кого
разви-
тия и
тор-
говли
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
продолжение таблицы
Совершено государственными служащими,
в том числе служащими государственных органов
Министер-
ства
туризма
и спорта
Министер-
ства
культуры
Министер-
ства
связи и
инфор-
мации
Агентства
по
статистике
Агентства
по управ-
лению
земель-
ными
ресурсами
Агентства
по регу-
лированию
естест-
венных
монополий
Агентства
по
защите
конку-
ренции
Агентства
по делам
государст-
венной
службы
30
31
32
33
34
35
36
37
продолжение таблицы
Совершено государственными служащими,
в том числе служащими государственных органов
служащих
прочих
госструк-
тур
приравненные
к ним в
соответствии с
пунктами 3
(ч. 3, 4) и 4
статьи 3
Закона РК
"О борьбе с
коррупцией"
Агентства
по делам
строи-
тельства
и жилищно-
комму-
нального
хозяйства
Агентства
по делам
религий
Нацио-
нального
банка
Нацио-
нального
косми-
ческого
агентства
Счетного
комитета по
контролю за
исполнением
республи-
канского
бюджета
служащие
акиматов
и их
структурных
подразде-
лений
38
39
40
41
42
43
44
45

1. Жалпы ережелер
1. «Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған тұлғалар және сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы туралы» № 3-К нысанды есеп (бұдан әрі - есеп) «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңын статистикалық және ақпараттық қамтамасыз ету мақсатында енгізіледі, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, болдырмау және олардың жасалғанына кінәлі тұлғаларды жауапқа тарту бойынша уәкілетті мемлекеттік органдардың жұмысын бейнелейді, сыбайлас жемқорлық қылмыстармен келтірілген материалдық залал және оны өтеу бойынша жұмыстың ахуалы туралы, сондай-ақ сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасап, сол үшін жауапқа тартылған тұлғалардың ведомстволық тиістілігі, бірінші сатылы сотпен және апелляциялық тәртіпте қылмыстық істері қысқартылған тұлғалар жайында, сонымен бірге сыбайлас жемқорлық әрекеттердің түрлері және сол үшін жауаптылық туралы статистикалық ақпараттарды қамтиды.
Бұл құқықтық статистика субъектілеріне прокуратура, ішкі істер, ұлттық қауіпсіздік, қаржы полициясы, кедендік бақылау, әділет органдары, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі және Қазақстан Республикасы Жоғарғы  Сотының жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитетінің облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы Соттар әкімшілері жатады.
Аймақ бойынша есеп облыстардың құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аймақтық басқармаларымен (әрі қарай - аймақтық басқармалар) осы алғашқы есепке алу құжаттарының (1.0, 1.1, 2.0, 3.0 статистикалық карточкаларының және сотталушыға қойылған N 6 нысанды карточканың, N1-АП (5, 5-1-бөлімдер) және N1-К (6-бөлім) нысанды кәртішкелердің) негізінде жасалып, республика бойынша жинақтық есепті құру үшін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетіне (әрі қарай - Комитет) жіберіледі.
Есепті құру кезінде жеке көрсеткіштер арасындағы қисынды арақатынас сақталуы қажет. Есеп белгіленген мерзімге тапсырылуы қажет. Есепті тапсыру күні деп оның модемдік байланыс арқылы келіп түскен күні саналады. Есептің түпнұсқалары Комитетке пошта байланысымен жіберіледі. Есепті модемдік байланыспен Комитетке тапсырғаннан кейін оған түзету, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрықтарымен белгіленген тәртіпте жасалады.
Барлық есептер Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрықтарымен бекітілген нысандардың бланкілерінде жасалады.
Есеп ай сайын үдемелі қорытындымен құрылып, келесі мерзімдерде тапсырылады:

1. Общие положения
1. Отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" (далее - отчет) вводится с целью статистического и информационного обеспечения Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией", отражает работу уполномоченных государственных органов по выявлению, пресечению коррупционных правонарушений, и привлечению лиц, виновных в их совершении, к ответственности, содержит статистические информации о материальном вреде, причиненном коррупционными преступлениями, и состоянии работы по его возмещению, а также ведомственной принадлежности лиц, привлеченных к ответственности за совершение коррупционных правонарушений, о лицах, уголовные дела о которых прекращены судом первой и апелляционной инстанции, а также видах мер ответственности за коррупционные деяния.
К субъектам данной правовой статистики относятся органы прокуратуры, внутренних дел, национальной безопасности, финансовой полиции, таможенного контроля, юстиции, Министерства обороны Республики Казахстан и Администраторы судов областей, городов Астана, Алматы Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, а также все иные государственные органы и организации, органы местного самоуправления, обеспечивающие в пределах своих полномочий исполнение требований Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией".
Отчет по республике формирует Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) на основании отчетов по регионам, представленных региональными управлениями Комитета (далее - региональные управления), составленных по данным документов первичного учета (статистических карточек 1.0, 1.1, 2.0, 3.0, карточки на подсудимого формы N 6 и справки формы N 6) и на основании данных, представленных на централизованный учет Комитета карточек формы N 1-АП (разделы 5, 5-1) и N1-К (раздел 6).
При составлении отчета по региону необходимо соблюдать логические соотношения между отдельными показателями. Отчет должен представляться к установленному сроку. Датой представления отчета считается дата его поступления по модемной связи. Оригиналы отчета направляются в Комитет почтовой связью. Корректировка отчета после передачи его по модемной связи в Комитет производится в порядке, установленном приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан.
Все отчеты составляются на бланках форм, утвержденных приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан.
Отчет составляется ежемесячно с нарастающим итогом и представляется в следующие сроки:

1) аймақтық басқармалармен Комитетке есептік кезеңнен кейінгі айдың 8-күніне;
2) Комитетпен республика бойынша жинақтық есеп Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына есептік кезеңнен кейінгі айдың 14-күніне.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005.06.13. N 23, 2007.11.13. N 45, 2010.01.25 N 5, 2011.06.24  № 55(мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
2. Есепті құру
2. Есеп екі деректер банкінің мәліметтерін жинақтайтын 7 бөлімнен тұрады тұрады. 1 және 2-бөлімдер алғашқы есепке алу құжаттарында (NN 1.0, 1.1, 2.0, 3.0 нысанды карточкалар) қамтылатын ақпараттар негізінде құрылады және сыбайлас жемқорлық қылмыстарды, сотқа дейінгі қызметті табу, келтірілген залалды және сыбайлас жемқорлық көріністерінің ведомстволық көп таралғандығын өтеу бойынша жұмыс жағдайын сипаттайды.
2-бөлім N 1.0, 2.0, 3.0 нысанды карточка мәліметтерінің негізінде құрылады және мемлекеттік функцияларды орындауға өкілетті тұлғаларға және оларға теңестірілген тұлғаларға қатысты қылмыстық істер қозғалған сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтерді көрсетеді.
3-бөлімде N 2.0 нысанды карточка мәліметтерінің негізінде сыбайлас жемқорлық қылмыстар жасаған тұлғалар туралы мәліметтер бейнеленеді.
4-бөлім қылмыстық істері бірінші сатылы сотпен және апелляциялық тәртіпте қысқартылған, сотталған, ақталған тұлғалар туралы (ведомство бойынша) сараланған мәліметтерді қосады, сондай-ақ сотталушыға қойылған N 6 нысанды статистикалық карточка мәліметтерінен шығатын тағайындалған жазалау шаралары көрсетіледі.
Сонымен қатар, аймақтық басқармалар, мемлекеттік құрылым (2-бөлім) қызметкерлеріне және сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған сотталған (4-бөлім) қызметкерлерге қатысты қозғалған қылмыстық істердің тізімін Комитетке тапсырады.
5-бөлім әкімшілік жауаптылыққа тартылған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы мәліметтерден тұрады (Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодекстің 532-537-баптары).
5-1-бөлім әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты қайталап жасағаны үшін әкімшілік жауаптылыққа тартылған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы мәліметтерден тұрады.
6-бөлім "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тәртіптік жауаптылыққа тартылған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы мәліметтерден тұрады
Ескерту: 2-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 маусымдағы N 23, 2010.01.25 N 5 Бұйрықтарымен.

1) региональными управлениями в Комитет к 8 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
2) Комитет сводный отчет по республике в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан к 14 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 13.06.2005 N 23 (порядок введения в действие см. п. 4); от 13.11.2007 N 45; от 25.01.2010 № 5; от 24.06.2011 № 55 (вводится в действие с 03.08.2011).
2. Составление отчета
2. Отчет состоит из 7 разделов, аккумулирующих сведения из четырех банков данных. Разделы 1 и 2 формируются на основании информации, содержащейся в документах первичного учета (карточек формы NN 1.0, 1.1., 2.0., 3.0 и справки формы N 6) и характеризуют состояние работы по выявлению коррупционных преступлений, досудебной деятельности, возмещению причиненного вреда и ведомственной распространенности коррупционных проявлений.
Раздел 2 формируется на основании данных карточки формы N 1.0, 2.0, 3.0 и отражает сведения о коррупционных преступлениях, уголовные дела о которых возбуждены в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц приравненных к ним.
В разделе 3 отражаются сведения о лицах, совершивших коррупционные преступления на основании данных карточки формы 2.0.
Раздел 4 включает дифференцированные (по ведомствам) сведения о лицах, осужденных, оправданных, уголовные дела в отношении которых прекращены судом первой инстанции и в апелляционном порядке, а также указываются назначенные меры наказания, вытекающие из данных статистической карточки на подсудимого формы N 6.
Кроме того, региональные управления представляют в Комитет списки уголовных дел, возбужденных в отношении сотрудников государственных структур (раздел 2) и осужденных за совершение коррупционных преступлений (раздел 4).
Раздел 5 содержит сведения о субъектах коррупционных правонарушений, привлеченных к административной ответственности ( статьи 532 -537 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях).
Раздел 5-1 содержит сведения о субъектах коррупционных правонарушений, привлеченных к административной ответственности за совершение административных коррупционных правонарушений.
Раздел 6 содержит сведения о субъектах коррупционных правонарушений, привлеченных к дисциплинарной ответственности в соответствии с Законом Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией".
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 13.06.2005 N 23 (порядок введения в действие см. п. 4); от 25.01.2010 № 5.

3. 1-бөлім А (қылмыстар бойынша) және Б (қылмыстық істер бойынша) кестелерінен тұрады.
Бұл кестелердің жолдарында Қазақстан Республикасының қылмыстық заңдарына сәйкес сыбайлас жемқорлыққа жатқызылатын қылмыстар есептеледі.
А кестесінің 1-бағанында есептік кезеңде қылмыстық істері тергеу және анықтау органдарында өндірісте болған қылмыстардың саны көрсетіледі.
Бұл санға:
1) іс жүргізу шешімдері қабылданбаған;
2) іс жүргізу шешімдері есептік кезеңде бірінші рет қабылданған өткен жылдардағы қылмыстар кіреді.
Сонымен бірге бұл санға, іс-әрекеттерді алып тастағанда, істері есептік кезеңде қозғалған, қылмыстық істері есептен шығару арқылы қысқартылған қылмыстар қосылады. Істі бір қудалау органы қозғаған (мысалы қаржы полициясы) және кейіннен тергеуге алынғандығына қарай басқа органға тапсырылған (мысалы ішкі істер органы) жағдайда, бұл бағанда қылмыс тек қылмыстық істі қозғаған органның есебінде (қаржы полициясы органы бойынша есепте) көрсетіледі. Бұл жағдайда 2-баған көрсеткіштерінің 1-баған көрсеткіштерінен жоғары болуына рұқсат етіледі.
2-бағаннан 3-бағанда істері прокуратура органдарымен қозғалған қылмыстар ерекшеленеді. Қылмыстық істері прокурорлармен қозғалатын қылмыстар, тергеу өндірісі бірінші рет тапсырылған орган есебінің 2-бағанында белгіленетінін ескеру қажет.
Қылмыстық істері есептік кезеңде бірінші рет тергеумен аяқталған қылмыстар туралы мәліметтер 4-бағанда, соңғы іс жүргізу шешімдеріне байланыссыз 5 және 6-бағандарда олардың үлестірілуі бейнеленеді. Істері ақталынған негіздер бойынша қысқартылған (Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 37-бабы 1-бөлімі 1, 2, 5, 7, 8-тармақтары) қылмыстар 7-бағанда көрсетіледі.
8-бағанда қылмыстық істері бірінші рет тоқтатылған қылмыстар туралы мәліметтер, осындай шешімдерді қабылдау негіздері бойынша олардың саралануы 9-13-бағандарда бейнеленеді. 14-бағанда істері ҚР Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлімі 4-тармағының негізі бойынша есептік кезеңде бірінші рет тоқтатылған қылмыстардың саны көрсетіледі, 15-бағанда істері ҚР Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлімі 4-тармағының негізі бойынша өткен жылдарда тоқтатылған бұрынғы жылдардың қылмыстары көрінеді.
16-баған қылмыстық істері есептік кезеңде бірінші рет сотқа жіберілген немесе ақталынбаған негіздер бойынша қысқартылған қылмыстармен келтірілген материалдық залалдың көлемін (мың теңгеліктер түрінде) бейнелейді. 17-бағанда 4-бағанда көрсетілген қылмыстар туралы істері бойынша тыйым салынған мүліктің көлемі (мың теңгеліктер түрінде) көрсетіледі. Қылмыстық істер бойынша өз еркімен өтелген немесе алып қойылған мүліктің көлемі (мың теңгеліктер түрінде) 18-бағанда көрінеді.
Қылмыстық істер бойынша қылмыстық іс жүргізу заңдарымен белгіленген тергеу мерзімі өтіп кеткен, ал оның ұзартылуы туралы ақпарат құқықтық статистика органдарына келіп түспеген қылмыстар туралы мәліметтер 19-бағанда ескеріледі.

3. Раздел 1 состоит из таблиц: А (по преступлениям) и Б (по уголовным делам).
В строках данных таблиц перечисляются преступления, отнесенные к коррупционным в соответствии с  уголовным законодательством Республики Казахстан.
В графе 1 таблицы А отражается количество преступлений, уголовные дела о которых находились в производстве органов следствия и дознания в отчетном периоде.
В это число входят преступления прошлых лет, по которым:
1) процессуальные решения не приняты;
2) впервые процессуальные решения приняты в отчетном периоде;
3) возбужденные в отчетном периоде;
4) прекращенные по реабилитирующим основаниям;
5) направленные по подследственности в отчетном периоде со снятием с учета.
В графе 2 указывается количество преступлений, зарегистрированных в отчетном периоде, за исключением деяний, уголовные дела о которых прекращены со снятием с учета. В случае возбуждения дела одним органом уголовного преследования (например, финансовой полицией) и последующей передачей по подследственности в другой орган (например, в органы внутренних дел) в данной графе преступление указывается только в отчете органа, возбудившего уголовное дело (в отчете по органу финансовой полиции). В этом случае допустимо превышение показателей графы 2 над показателями графы 1.
Из графы 2 в графе 3 выделяются преступления, дела о которых возбуждены органами прокуратуры. Необходимо отметить, что преступления, уголовные дела о которых возбуждены прокурорами, учитываются в графе 2 отчета органа, которому поручено производство расследования.
Сведения о преступлениях, о которых уголовные дела впервые окончены расследованием в отчетном периоде, отражаются в графе 4 с распределением их на графах 5 и 6 в зависимости от окончательных процессуальных решений. Преступления, дела о которых прекращены по реабилитирующим основаниям (пункты 1, 2, 5, 7, 8 части 1 статьи 37 Уголовно-процессуального кодекса) указываются в графе 7.
В графе 8 отражаются данные о преступлениях, по которым уголовные дела впервые приостановлены, с дифференциацией их по основаниям принятия такого решения в графах 9-13. В графе 14 указывается количество преступлений, дела о которых впервые в отчетном периоде приостановлены по основаниям пункта 4 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса РК, в графе 15 - преступления прошлых лет, дела о которых приостановлены в предыдущие годы по основаниям пункта 4 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса.
Графа 16 отражает размер материального вреда (в тысячах тенге), причиненного преступлениями, о которых уголовные дела впервые в отчетном периоде направлены в суд или прекращены по нереабилитирующим основаниям. В графе 17 указывается размер имущества (в тысячах тенге), на которое наложен арест по делам о преступлениях, указанных в графе 4. Размер имущества (в тысячах тенге) добровольно погашенного или изъятого по уголовным делам, показывается в графе 18.
Сведения о преступлениях, о которых по уголовным делам истек установленный уголовно-процессуальным законодательством срок следствия, а информация о его продлении в органы правовой статистики не поступила учитываются в графе 19.

Есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен (2-баған) 20-бағанда қылмыстық істері есептен шығару арқылы беріп жіберілген қылмыстардың саны көрсетіледі.
Сонымен қатар, облыстың ішінде есептен шығару арқылы тергеуге алынғандығы бойынша қылмыстық істерді тапсырған жағдайда, облыстың жинақтық есебінде екі рет есепке алуды болдырмау үшін бұл іс 20-бағанда бейнеленеді. Облыстық жинақтық есепте бұл баған тек облыстан тыс есептен шығару арқылы тергеуге алынғандығы бойынша істі тапсырған жағдайда толтырылады.
Ескерту: 3-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 76 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
4. Бөлімнің Б кестесінде негізгі қылмыстық істер бойынша тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтер ескеріледі.
Кестенің 1-бағанында бүкіл есептік жыл бойы өзгертілмей қалдырылатын есептік кезеңнің басына қылмыстық істердің қалдығы бейнеленеді.
Есептік кезеңде іс жүргізуде жатқан қылмыстық істердің саны 2-бағанда көрсетіледі. Сонымен, бұл санға осы есептік кезеңде іс жүргізу шешімдері бірінші рет қабылданған, іс жүргізумен жаңартылған істерін қоса отырып шешімдері қабылданбаған өткен жылдардың істері қосылатындығын ескеру қажет. Сонымен бірге, бұл бағандағы есепке ағымдағы есептік кезеңде қозғалған және тергеуге алынғандығы бойынша келіп түскен істер жатады.
Сыбайлас жемқорлық қылмыс жөніндегі қылмыстық істі және сыбайлас жемқорлық категориясына жатпайтын, бірақ сыбайлас жемқорлықпен салыстырғанда ауырлау қылмыс жөніндегі істі біріктірген жағдайда, осындай біріктірілген қылмыстық іс бұл бағанда бейнеленбейтіндігін, ол тек 21-бағанда көрсетілетіндігін ескеру қажет.
Осындай істер 3-бағанда да ескерілмейді.
3-бағанда есептік кезеңде органның өзімен қылмысқа ұқсас қозғалған істер туралы мәліметтер бейнеленеді, 4-бағанда тергеуге алынғандығы бойынша келіп түскен істер ескеріледі. Тергеуге алынғаны бойынша келіп түскендігінің қайталануына байланыссыз әрбір қылмыстық іс тек бір рет қана және істің қозғалысы туралы шешімді соңғы қабылдаған органмен ескеріледі. 5-бағанда осы органның есебінен шығару арқылы тергеуге алынғандығы бойынша жіберілген істер бейнеленеді.
6 және 7-бағандарда істің қосымша тергелу нәтижелеріне байланыссыз үдемелі қорытынды арқылы сотпен немесе прокурормен қосымша тергеуге жіберілген істер бейнеленеді. 14-жолда қайтадан қосымша тергеуге жіберілген қылмыстық істер ескеріледі.
Есептік кезеңде тергеумен аяқталған қылмыстық істер 8-бағанда бейнеленеді, оның ішінен 9, 10, 11-бағандарда соңғы іс жүргізу шешімдері айқындалады.

Из числа зарегистрированных в отчетном периоде (графа 2) в графе 20 указывается количество преступлений, уголовные дела о которых переданы со снятием с учета.
При этом, в случае передачи уголовного дела по подследственности со снятием с учета внутри области, то в сводном отчете области такое дело в графе 20, во избежание двойного учета, не отражается. В областном сводном отчете данная графа заполняется только в случае передачи дела по подследственности со снятием с учета за пределы области.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 25.12.2006 N 76 (вводится в действие с 01.01.2007).
4. В таблице Б. раздела учитываются сведения о зарегистрированных коррупционных преступлениях по основным уголовным делам.
В графе 1 таблицы отражается остаток уголовных дел на начало отчетного года, который остается неизменным в течение всего отчетного года.
Количество уголовных дел, находившихся в производстве в отчетном периоде указывается в графе 2. При этом следует учесть, что в это число включаются дела прошлых лет, по которым процессуальные решения впервые приняты в данном отчетном периоде, решения не приняты, включая дела, возобновленные производством. В данной графе также подлежат учету дела, возбужденные в текущем отчетном периоде и поступившие по подследственности.
Следует отметить, что в случае соединения уголовного дела о коррупционном преступлении с делом о преступлении, не относящимся к категории коррупционных, но являющемся более тяжким по сравнению с коррупционным, то такое соединенное уголовное дело в данной графе не учитывается, а отражается лишь в графе 21.
Подобные дела не учитываются и в графе 3.
В графе 3 отражаются сведения о делах, возбужденные в отчетном периоде самим органом аналогичное преступлению, в графе 4 учитываются дела, поступившие по подследственности. Независимо от повторности поступления по подследственности каждое уголовное дело учитывается только один раз и тем органом, который последним принимал решение о движении дела. В графе 5 отражаются дела, направленные по подследственности со снятием с учета данного органа.
В графах 6 и 7 отражаются дела, направленные на дополнительное расследование судом или прокурором, с нарастающим, независимо от результатов дополнительного расследования дела. В строке 14 учитываются уголовные дела, направленные на дополнительное расследование повторно.
Уголовные дела, оконченные расследованием в отчетном периоде, отражаются в графе 8, из которой в графах 9, 10, 11 конкретизируются окончательные процессуальные решения.

Бірінші рет тоқтатылған қылмыстық істер (Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлімі 1, 2, 5, 7, 8-тармақтары бойынша), кейіннен іс жүргізу негіздері бойынша оларды 14-18-бағандарда үлестіру арқылы 13-бағанда көрсетіледі. 19-бағанда Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлімі 4-тармағы бойынша есептік кезеңде тоқтатылған қылмыстық істер көрсетіледі, 20-бағанда сол негіздер бойынша тоқтатылған өткен жылдардың істері бейнеленеді.
Есептік кезеңнің аяғында іс жүргізу шешімі қабылданбаған істердің қалдығы 21-бағанда көрсетіледі.
22-бағанда біріктірілген қылмыстық істердің саны бейнеленеді. Сонымен бірге ақталынған негіздер бойынша қысқартылған біріктірілген қылмыстық істер бұл бағаннан алып тастауға жатады. Ал есептен шығару арқылы тергеуге алынғандығы бойынша бір органнан екіншісіне біріктірілген істі тапсырған жағдайда, тапсырған орган біріктірілген істі 22-бағаннан алып тастайды, ал қабылдаған орган өз есебінің осы бағанында оларды қайта көрсетеді.
Ескерту: 4-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 76 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
5. 2-бөлім мемлекеттік функцияларды орындауға өкілетті тұлғаларға және оларға теңестірілген тұлғаларға қатысты қылмыстық іс қозғалған қылмыстар туралы мәліметтерден тұрады.
Бұл бөлім N 1.0 нысанды карточканың 13-реквизитінің негізінде құрылады, 17-20-бөлімдер 1.0, 1.1 және 3.0 карточкаларында қамтылатын мәліметтердің негізінде құрылады. Аймақтық есептердің реквизиттері іс жүргізу шешімдеріне байланыссыз есептік кезеңде қозғалған қылмыстарды көрсетеді.
1-жолда сыбайлас жемқорлық қылмыстардың жалпы саны бейнеленеді, олардың ішінен бөлімнің 3-16-жолдарынан Қазақстан Республикасының қылмыстық заңдарына сәйкес сыбайлас жемқорлыққа жатқызылатын қылмыстар көрсетіледі. 20-жолда істері ақталынған негіздер бойынша қысқартылған қылмыстар ескеріледі (Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 37-бабы 1-бөлімі 1, 2, 5, 7, 8-тармақтары); 18-жолда (1-жолдан) егер Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 190-бабының тәртібінде қылмыстық іс қозғау туралы қаулыны жою арқылы тергеу әрекеттері жасалған болса, қылмыстық іс қозғауда бас тартылған немесе қысқартылған қылмыстар бейнеленеді; 19-жолда істері сыбайлас жемқорлық әрекеттерінің тізіміне түспейтін бапқа қайта біліктілендірілген қылмыстар көрсетіледі.
Сыбайлас жемқорлық қылмыстар жасалған үшін мемлекеттік қызметшілерді (құқық қорғау органдары қызметкерлері) қылмыстық жауапқа тарту туралы құқықтық статистикалық ақпаратты толық есепке алу және уақытылы ұсынылуына бақылауды қамтамасыз ету мақсатында құқықтық статистика субъектілері бірінші басшылардың бақылап, қадағалайтын орынбасарлары қол қойған тиісті актілерді қарастыра отырып, тоқсанына бір рет салыстыру жүргізеді.
Ескерту: 5-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2008.09.04 N 50, 2010.01.25 N 5, 2011.06.24  № 55 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.

Приостановленные впервые уголовные дела (по пунктам 1, 2, 5, 7, 8 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса), указываются в графе 13 с последующим распределением их по процессуальным основаниями в графах 14-18. В графе 19 указываются уголовные дела, приостановленные в отчетном периоде по пункту 4 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса, в графе 20 - дела прошлых лет, приостановленные по тем же основаниям.
Остаток дел, по которым на конец отчетного периода не принято процессуальное решение, указывается в графе 21.
В графе 22 отражается количество присоединенных уголовных дел. При этом прекращенные по реабилитирующим основаниям соединенные уголовные дела подлежат исключению из данной графы. А в случае передачи соединенного дела из одного органа в другой по подследственности со снятием с учета, то передавший орган исключает соединенные дела из графы 22, а принявший орган повторно отражает их в данной графе своего отчета.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 25.12.2006 N 76 (вводится в действие с 01.01.2007).
5. Раздел 2 содержит сведения о преступлениях, уголовные дела о которых возбуждены в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц приравненных к ним.
Данный раздел формируется на основании реквизита 14 карточки формы N 1.0, строки 17-20 составляются на основании данных, содержащихся в карточках 1.0, 1.1 и 3.0. Реквизиты региональных отчетов отражают преступления, о которых возбужденны в отчетном периоде, независимо от процессуального разрешения.
В строке 1 отражается общее количество коррупционных преступлений, из них со строки 3-16 раздела указываются преступления, отнесенные к коррупционным в соответствии с уголовным законодательством Республики Казахстан. В этой строке не учитываются преступления, уголовные дела о которых прекращены по реабилитирующим основаниям и переданы по подследственности со снятием с учета. В строке 17 отражаются преступления, дела о которых прекращены по реабилитирующим основаниям (пункты 1, 2, 5, 7, 8 части 1 статьи 37 Уголовно-процессуального кодекса); в строке 18 отражаются преступления, по которым отменены постановления о возбуждении уголовного дела в порядке ч.1 и 3 статьи 190 Уголовно-процессуального кодекса; в строке 19 отражаются преступления, дела о которых переквалифицированы на статьи, не входящие в перечень коррупционных; в строке 20 отражаются преступления, по которым отказано в возбуждении уголовного дела.
В целях обеспечения полноты учетов и контроля своевременности представления правовой статистической информации о привлечении к уголовной ответственности государственных служащих (сотрудников правоохранительных органов) за совершение коррупционных преступлений субъектами правовой статистики проводятся сверки раз в квартал с составлением соответствующего акта за подписью курирующих заместителей первых руководителей.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 04.09.2008 N 50 (порядок введения в действие см. п. 4); от 25.01.2010 № 5; от 24.06.2011 № 55 (вводится в действие с 03.08.2011).

6. 3-бөлім 2.0 нысанды карточка мәліметтерінің негізінде құрылады (қылмыс жасаған тұлғаға қатысты).
1-бағанда осы есептік кезеңде бірінші рет сотқа жіберілген немесе ақталынбаған негіздер бойынша қысқартылған қылмыстық істер бойынша сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған тұлғалардың саны көрсетіледі. Олардың ішінен 2-бағанда қылмыстық істері сотқа жіберілген тұлғалар ерекшеленеді. 2-бағандағы мәліметтер жеке мемлекеттік құрылымдар бойынша 3-46-бағандарда үлестіріледі.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.25 N 5 Бұйрығымен.
7. 4-бөлім сотталушыға қойылған статистикалық карточка (№ 6-нысанды) мәліметтерінің негізінде құрылады.
Есептің А кестесі 1-бағанында осы есептік кезеңде заңды күшіне енген үкімдер бойынша сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған тұлғалардың саны көрсетіледі. 2-16-бағандарда 1-бағаннан сыбайлас жемқорлық әрекеттері үшін сотталған жеке мемлекеттік органдар қызметкерлерінің саны ерекшеленеді. 17-44-бағандарда Қазақстан Республикасының «Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы» Заңына сәйкес субъектілер болатын тұлғалар ескеріледі.
Бөлімнің 2-15-жолдары қылмыстық заңдарға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа жатқызылатын қылмыстардың тізімі бейнеленеді.
16-жолда істері апелляциялық тәртіпте бірінші сатылы сотпен қысқартылған тұлғалардың саны көрсетіледі. 16-жолдан 17-жолда қылмыс құрамы мен оқиғасының болмауынан және айыптаудың дәлелденбеуінен қысқартылған тұлғалар ескеріледі. 18-жолда ақталған тұлғалардың саны бейнеленеді.
4-бөлімнің 1 жолы сыбайлас жемқорлық қылмыстар бойынша сотталған тұлғалар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Есептің В кестесінің 1-бағанында сыбайлас жемқорлық қылмыстар жасағандары үшін осы есептік кезеңде заңды күшке енген үкімдер бойынша сотталған, мемлекеттік органның өзінің бастамасымен өз қызметкерлері арасынан анықталған тұлғалардың саны көрсетіледі. 1-бағаннан шығатын 2-44 бағандарда сыбайлас жемқорлық әрекеттері үшін мемлекеттік органның өзінің бастамасымен өз қызметкерлері арасынан анықталған сотталған жекелеген мемлекеттік қызметкерлердің саны ерекшеленеді. 45-бағанда Қазақстан Республикасының «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Заңына сәйкес субъектілер болып табылатын тұлғалар ескеріледі.
4-бөлімнің 2-15 жолдары қылмыстық заңнамаға сәйкес сыбайлас жемқорлық қатарына жатқызылған қылмыстар тізімін бейнелейді.
Ескерту: 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.06.24 № 55 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
8. 5, 5-1 және 6-бөлімдер № 1-АП нысанды (5, 5-1-бөлімдер) және № 1-К нысанды (6-бөлім) карточкалар бойынша Комитеттің құқықтық статистиканы қалыптастыру басқармасы мәліметтерінің негізінде қалыптастырылады және А мен Б кестелерінен тұрады.
5, 5-1 және 6-бөлімдердің А кестелерінде есептің құрылған күніндегі жағдай бойынша Комитеттің есебінде тұрған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы мәліметтер ескеріледі.
5, 5-1 және 6-бөлімдердің Б кестелерінде есептік кезеңде жауаптылыққа тартылған Комитеттің есебінде тұрған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы мәліметтер бейнеленеді.

6. Раздел 3 формируется на основании данных карточки формы 2.0 (на лицо, совершившее преступление).
В графе 1 указывается число лиц, совершивших коррупционные преступления по уголовным делам, впервые направленным в суд или прекращенным по нереабилитирующим основаниям в данном отчетном периоде. Из них в графе 2 выделяются лица, уголовные дела о которых направлены в суд. Данные из графы 2 распределяются по отдельным государственным структурам в графах 3-46.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 25.01.2010 № 5.
7. Раздел 4 формируется на основе данных статистической карточки на подсудимого (формы № 6).
В графе 1 Таблица А отчета указывается число лиц, осужденных за совершение коррупционных преступлений по приговорам, вступившим в законную силу в данном отчетном периоде. В графах 2-16 из графы 1 выделяется количество сотрудников отдельных государственных органов, осужденных за коррупционные деяния. В графах 17-44 учитываются лица, являющиеся субъектами в соответствии с Законом Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией".
Строки раздела 2-15 отражают перечень преступлений, отнесенных к коррупционным в соответствии с уголовным законодательством.
В строке 16 указывается число лиц, дела о которых прекращены судом первой инстанции и в апелляционном порядке. Из строки 16 в строке 17 учитываются лица, в отношении которых дела прекращены за отсутствием состава и события преступления и за недоказанностью обвинения. В строке 18 отражается число оправданных лиц.
В строке 1 раздела 4 отражаются сведения о лицах, осужденных за совершение коррупционных преступлений.
В графе 1 таблицы В отчета указывается число лиц, осужденных за совершение коррупционных преступлений по приговорам, вступившим в законную силу в данном отчетном периоде, выявленных по инициативе самого государственного органа среди своих работников. В графах 2-44 из графы 1 выделяется количество сотрудников отдельных государственных органов, осужденных за коррупционные деяния, выявленных по инициативе самого государственного органа среди своих работников. В графе 45 учитываются лица, являющиеся субъектами в соответствии с Законом Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией".
Строки 2-15 раздела 4 отражают перечень преступлений, отнесенных к коррупционным в соответствии с уголовным законодательством.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 24.06.2011 № 55 (вводится в действие с 03.08.2011).
8. Разделы 5, 5-1 и 6 формируются на основании данных управления формирования правовой статистики Комитета по информационным учетным документам формы № 1-АП (разделы 5, 5-1) и № 1-К (раздел 6) и состоят из таблиц А и Б.
В таблицах А разделов 5, 5-1 и 6 учитываются сведения о субъектах коррупционных правонарушений, состоящих на учете Комитета, по состоянию на день составления отчета.
В таблицах Б разделов 5, 5-1 и 6 отражаются сведения о субъектах коррупционных правонарушений, состоящих на учете Комитета, привлеченных к ответственности за отчетный период.

1-бағанның 5, 5-1 және 6-бөлімдерінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін жауапқа тартылған тұлғалардың жалпы саны бейнеленеді және қызметкерлері сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған тұлғалар болып табылатын ведомстволарға сәйкес 2-43-бағандар бойынша бөлініп толтырылады, сонымен қатар 2-43-бағандарында ескерілмеген, 44-45-бағандарда сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы мәліметтер көрсетіледі.
Ескерту: 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.25 N 5 Бұйрығымен.

В графе 1 разделов 5, 5-1 и 6 отражается общее количество лиц, привлеченных к ответственности за совершение коррупционных правонарушений и распределяются по графам 2-43, согласно ведомствам, сотрудниками которых являются лица, совершившие коррупционные правонарушения, при этом в графах 44-45 указываются сведения о субъектах коррупционных правонарушений, не учтенных в графах 2-43.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 8 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 13.06.2005 N 23 (порядок введения в действие см. п. 4); в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.01.2010 № 5.