Жер учаскелерін беруіне байланысты, сұрақтарды қарау комиссиясын құру туралы
Алматы облысы Қапшағай қалалық әкімиятының 2003 жылғы 04 тамыздағы N 320 қаулысы. Алматы облыстық Әділет басқармасында 2003 жылы 02 қыркүйекте N 1306 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Қапшағай қалалық әкімдігінің 2008 жылғы 29 қыркүйектегі N 2662 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Қапшағай қалалық әкімдігінің 2008.09.29 N 2662 Қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-ІІ Қазақстан Республикасының Заңының 31-баптың 1-тармақтың 17-тармақшасын, 2003 жылғы 20 маусымдағы N 442-ІІ Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 43-баптың 2-тармағын орындау мақсатымен, қала әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ
1. N 1 қосымша бойынша, жер учаскелерін беруіне байланысты, сұрақтарды қарау комиссиясын құру.
2. N 2 қосымша бойынша, жер учаскелерін беруіне байланысты, сұрақтарды қарау комиссия туралы ережені бекіту.
3. Комиссия жеке құрамын қала мәслихатына бекітуіне енгізу.
4. І.С. Сүгіров бірінші қала әкімінің орынбасарына осы қаулының атқарылуын бақылау жүктелсін.
Қала әкімі                                 С. Зеленский
Қала әкімиятының 2003 жылғы
04 тамыз N 320 қаулысына
N 1 қосымша
Жер учаскелерін беруіне байланысты, сұрақтарды қарау комиссия
ҚҰРАМЫ
Ілияс Сейтбекұлы Сүгіров
- қала әкімінің бірінші орынбасары,
Комиссияның төрағасы;
Жүрсін Нұрахметұлы Сапарғалиев
- Алматы облысы жер ресурстарын басқару жөніндегі комитетінің Қапшағай қаласы бойынша жетекші маманы (келісім бойынша)
Комиссия мүшелері:
1. Семейғазы Қажыбайұлы Молдақасымов
- бас суретшінің міндетін атқарушы - бас маман (келісім бойынша)
2. Николай Иванович Ефименко
- Қапшағай қалалық мәслихатының депутаты
3. Серік Жамбалбайұлы Шенкебаев
- жер ресурстарын басқару жөніндегі комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қала әкімиятының 2003 жылғы
04 тамыз N 320 қаулысына
N 2 қосымша
Жер учаскелерін беруіне байланысты, сұрақтарды қарау комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелері
1. Жер учаскелерін беруіне байланысты, сұрақтарды қарау комиссия (бұдан былай комиссия) деп аталсын қала әкімият жөнінде консультативтік-кеңесші орган болып табылады әрі мемлекеттік және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға, Қазақстан Республикасының азаматтарына және шетел азаматтарына, жеке және тұлғаларға жер учаскелерін беруіне байланысты, сұрақтарды қарау мақсатында құрылған.

О создании комиссии по рассмотрению вопросов, связанных с предоставлением земельных участков
Постановление акимата города Капшагай Алматинской области от 4 августа 2003 года за N 320. Зарегистрировано Управлением юстиции Алматинской области от 2 сентября 2003 года за N 1306. Утратило силу постановлением акимата города Капшагай Алматинской области от 29 сентября 2008 года за N 2662
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Капшагай Алматинской области 29.09.2008 N 2662
Во исполнение пункта 2 статьи 43 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года N 442-II, руководствуясь подпунктом 17 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать комиссию по рассмотрению вопросов, связанных с предоставлением земельных участков, согласно приложения N 1.
2. Утвердить Положение о комиссии по рассмотрению вопросов вопросов, связанных с предоставлением земельных участков, согласно приложения N 2.
3. Внести на утверждение городского маслихата персональный состав комиссии.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города И.С. Сугурова.
Аким города С. Зеленский
Приложение N 1
к постановлению акимата
города N 320 от
04 августа 2003 года
СОСТАВ
комиссии по рассмотрению вопросов, связанных с предоставлением
земельных участков
Сугуров Ильяс Сейтбекович
- первый заместитель Акима города, председатель комиссии;
Сапаргалиев Журсын Нурахметович
- ведущий специалист Алматинского областного комитета по управлению земельными ресурсами, секретарь комиссии;
(по согласованию)
Члены комиссии:
1. Молдакасимов Сеймейгазы Кажибаевич
- и.о. главного специалиста-главного архитектора города Капчагая; (по согласованию)
2. Ефименко Николай Иванович
- депутат Капчагайского городского маслихата;
(по согласованию)
3. Ченкебаев Серик Жамалбаевич
- председатель комитета по управлению земельными ресурсами (по согласованию)
Приложение N 2
к постановлению акимата
города N 320 от
04 августа 2003 года
ПОЛОЖЕНИЕ
о комиссии по рассмотрению вопросов, связанных с предоставлением земельных участков
1. ОБЩИЕ ПОЛОЖЕНИЯ
1. Комиссия по рассмотрению вопросов, связанных с предоставлением земельных участков (далее комиссия) является консультативно-совещательным органом при акимате города и образована для рассмотрения вопросов о возможности предоставления земельных участков государственным и негосударственным юридическим лицам, гражданам Республики Казахстан и иностранным гражданам, физическим и юридическим лицам.

2. Комиссия өзінің жұмысында Жер кодексі, "Жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының, Қазақстан Республикасындағы басқа нормативтік құқықтық актілерін және осы ережені басшылыққа алады.
3. Комиссияның жеке құрамын қала әкімиятымен анықталады және қалалық сессия мәслихатымен бекітіледі.
2. Комиссияның негізгі міндеттері
4. Комиссияның негізгі міндеттері болып қаралады:
1) нысаналы мақсатымен сұралған жер учаскесін беруіне мүмкіндігін;
3. Комиссия құзыры
5. Комиссия келесі міндеттерді атқарады:
1) өтініш иесіне басқа жер учаскесі бар немесе
2) жер учаскесінің сұралатын пайдалану құқығын анықтау.
3) жер учаскесін пайдаланудың мақсатын оның болжамды мөлшерін анықтау.
4) сұралған жер учаскесінде орналасқан мүлікке құқық белгілейтін құжаттарды барын анықтайды.
5) қала әкімиятына қарап талқылауына, жер учаскелерін беру туралы ұсыныс дайындайды.
4. Комиссия өкілеттігі
6. Комиссия өкілетті:
1) комиссияға жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті материалдар мен құжаттарды бөлімдерден, комитеттерден, басқармалардан, мемлекеттік басқармалардың басқа да органдарынан талап ету;
2) жер учаскесіне қаралып жатқан материалдарға келісімдер жүргізген кездерде қажеттілігіне орай басқа мемлекеттік органдар және мекемелерінің мамандары мен қызметкерлерін жұмысқа тартады.
5. Комиссия жұмысын ұйымдастыру
7. Комиссия жұмыс жоспары негізінде жүзеге асырылады. Комиссия мәжілісі әр айда кемінде екі рет, сондай-ақ қажеттілікке орай өткізіліп тұрады.
8. Комиссия мәжілісін оның төрағасы, болмаса өзінің тапсыруына орай басқа комиссия мүшелері жүргізеді. Комиссия мәжілісі оның мүшелерінің жартысынан астамы қатысқан жағдайда құқылы.
9. Комиссия шешімі қатысушылардың көпшілік даусымен қабылданады, хаттама ретінде ресімделіп, комиссия мүшелері және төраға қол қояды.

2. Комиссия руководствуется в своей деятельности Земельным КодексомЗаконом о местном государственном управлении, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и настоящим положением.
3. Персональный состав комиссии определяется акиматом города и утверждается сессией городского маслихата.
2. ОСНОВНЫЕ ЗАДАЧИ КОМИССИИ
4. Основной задачей комиссии является рассмотрение:
1) возможность предоставления испрашиваемого земельного участка по заявленному целевому назначению;
3. КОМПЕТЕНЦИЯ КОМИССИИ
5. Комиссия выполняет следующие функции:
1) определяет наличие или отсутствие у заявителя другого земельного участка ( по земельным участкам, предоставляемым под садоводство, дачное строительство, ведение личного подсобного хозяйства, индивидуального жилищного строительства);
2) определяет испрашиваемое право пользования земельным участком;
3) определяет цель использования земельным участком, его предполагаемые размеры;
4) определяет наличие право устанавливающих документов на имущество, расположенное на испрашиваемом участке;
5) готовит предложение и рекомендации по предоставлению земельных участков на рассмотрение акимата города.
4. ПОЛНОМОЧИЯ КОМИССИИ
6. Комиссия уполномочена:
1) запрашивать от отделов, комитетов, управлений и других органов, документы и материалы необходимые для выполнения, возложенных на комиссию задач;
2) привлекать при необходимости согласования материалов рассматриваемого участка специалистов и работников других государственных органов и учреждений.
5. ОРГАНИЗАЦИЯ РАБОТЫ КОМИССИИ
7. Работа комиссии осуществляется в соответствии с планом. Заседание комиссии проводится не реже двух раз в месяц, а также по мере необходимости.
8. Заседание комиссии проводится его председателем, либо по его поручению другим членом комиссии. Заседание комиссии правомочно при наличии более половины членов комиссии.
9. Решение комиссии принимается большинством голосов присутствующих членов, оформляется протокольно, подписывается председателем и членами комиссии.