Дәрі-дәрмек өнімдеріне жатпайтын, құрамында прекурсорлары бар өнімнің Қазақстан Республикасына белгілі бір санын әкелуге (әкетуге) рұқсат алу үшін құжаттарды келісу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2004 жылғы 26 тамыздағы N 242-п бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 22 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3081. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 8 шілдедегі № 472 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 08.07.2015 № 472 бұйрығымен.
"Келісілгенді"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігінің
Есірткі бизнесімен күрес және
есірткі айналымына бақылау
жөніндегі комитеттің төрағасы
2004 жылғы 26 тамызда
Дәрі-дәрмек өнімдеріне жатпайтын, құрамында прекурсорлары бар өнімнің Қазақстан Республикасына белгілі бір санын әкелуге (әкетуге) рұқсат алу үшін құжаттарды келісудің бірыңғай тәртібін белгілеу және "Қазақстан Республикасында есірткі құралдары психотропты заттар және прекурсорлар айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 қарашадағы N 1693  қаулысына сәйкес Бұйырамын:
1. Дәрі-дәрмек өнімдеріне жатпайтын прекурсорларды әкелуге (әкетуге) келісім-хат беру үшін нұсқаулығы бекітілсін.
2. Сараптау және лицензиялау департаменті Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың Заңдарда бекітілген тәртіпке сәйкес мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр Ж.Л. Бекжановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
Қоршаған ортаны қорғау
Министрінің міндетін
атқарушы
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау
Министрі міндетін атқарушының
2004 жылғы 26 тамызда
N 242-п бұйрығымен бекітілді
"Дәрі-дәрмек өнімдеріне жатпайтын,
құрамында прекурсорлары бар
өнімнің Қазақстан Республикасына
белгілі бір санын әкелуге
(әкетуге) рұқсат алу үшін
құжаттарды келісу жөніндегі
нұсқаулықты бекіту туралы"
Дәрі-дәрмек өнімдеріне жатпайтын прекурсорларды әкелуге (әкетуге) келісім-хат беру нұсқаулығы 1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық "Есірткі құралдары, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдалануына қарсы іс-әрекет шаралары туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына , "Қазақстан Республикасында есірткі құралдары психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 10 қарашадағы N 1693  қаулысына сәйкес әзірленген.

Об утверждении Инструкции по выдаче письма-согласования на ввоз (вывоз) прекурсоров, не являющихся лекарственными средствами
Приказ и.о. Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 26 августа 2004 года N 242-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2004 года N 3081. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 8 июля 2015 года № 472
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 08.07.2015 № 472.
Согласовано
Председатель Комитета
по борьбе с наркобизнесом и
контролю за оборотом наркотиков
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
26 августа 2004 г.
В соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1693 "Об утверждении Правил осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан" и в целях согласования документов для выдачи письма-согласования ввоз (вывоз) прекурсоров, не являющихся лекарственными средствами, приказываю:
1. Утвердить Инструкцию по выдаче письма-согласования на ввоз (вывоз) прекурсоров, не являющихся лекарственными средствами.
2. Департаменту экспертизы и лицензирования обеспечить государственную регистрацию настоящего Приказа в установленном законодательством порядке.
3. Контроль за выполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Бекжанова Ж. Л.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Утверждена
Приказом и.о. Министра охраны
окружающей среды Республики
Казахстан от 26 августа 2004 года N 242-п
"Об утверждении Инструкции по выдаче
письма-согласования на ввоз
(вывоз) прекурсоров, не являющихся
лекарственными средствами"
Инструкция
по выдаче письма-согласования на ввоз (вывоз)
прекурсоров, не являющихся лекарственными средствами 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими",  постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1693 "Об утверждении Правил осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан".

2. Осы нұсқаулық есірткі бизнесімен күрес және есірткі айналымын бақылау жөніндегі комитет беретін құрамында прекурсорлар бар өнімнің Қазақстан Республикасына белгілі бір санын әкелуге (әкетуге) келісім-хат беру бірыңғай тәртібін нақтылау үшін әзірленген.
2. Дәрі-дәрмек өнімдеріне жатпайтын прекурсорларды
әкелуге (әкетуге) келісім-хат алу үшін
ұсынылатын құжаттар тізбесі
3. Дәрі-дәрмек өнімдеріне жатпайтын прекурсорды әкелуге (әкетуге) келісім-хат мынадай құжаттардың ұсыну негізінде беріледі:
келісімнің қажеттілігі туралы бекітілген нысанды өтініш (1-қосымша);
қоршаған ортаны ластағаны үшін сақтандыру полисі;
прекурсор айналым саласына қызмет етуге берілетін лицензия көшірмесі.
Осы Нұсқаулықтың 3-тармағында аталған құжаттарға, басшы қол қояды және заңды тұлғаның сәйкес мөрімен куәландырылады.
4. Дәрі-дәрмек өнімдеріне жатпайтын прекурсорларды әкелуге (әкетуге) келісім-хат он күн мерзімінен кешіктірілмей беріледі.
5. Дәрі-дәрмек өнімдеріне жатпайтын прекурсорларды әкелу (әкету) туралы келісім-хат осы нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша беріледі.
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау
Министрі міндетін атқарушы
2004 жылғы 26 тамызда
N 242-п бұйрығымен бекітілген
нұсқаулыққа бекіту туралы"
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
Өтініш
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсі)
Қазақстан Республикасының Ішкі істер Министрлігінің есірткі
бизнесімен күрес және есірткі айналымына бақылау жөніндегі
комитеттен дәрі-дәрмек өнімдеріне жатпайтын прекурсорларды әкелуге
(әкетуге) рұқсат алу үшін келісім-хат беруіңізді сұраймын.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(елдің, ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефоны, факсі, E-mail)
__________________________________________________________________
N | Кесте   | Халықаралық | Сауда | Өлшем  | Саны |  Нөмір, күні,
р/с|Тізім N, |  патенттел. | атауы | бірлігі|      | жеткізушімен
|Ұстаным  |    меген    |       |        |      | шарт күшінің
|  N      |  атауы (ХПА)|       |        |      |    мерзімі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Ұсынылатын құжаттардың тізімі ____________________________________
Басшы (уәкілетті тұлға) ___________ ______________________________
лауазымы
___________________________________________________________________
Заңды тұлғаның басшысының (уәкілетті тұлғаның)
М.О.                                        200__ ж. ___   ______
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау
Министрі міндетін атқарушы
2004 жылғы 26 тамызда
N 242-п бұйрығымен бекітілген
нұсқаулыққа бекіту туралы"
2-қосымша
_________________________________
_________________________________
ұйымның атауы, заңды мекен-жайы
Дәрі-дәрмек өнімдеріне жатпайтын
прекурсорларды әкелуге (әкетуге) келісім-хат
2000 жылғы 10 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметінің N 1693  қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасында есірткі құралдары психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру ережесінің 43-тармағымен Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны қорғау "Дәрі-дәрмек өнімдеріне жатпайтын прекурсорларды әкелуге (әкетуге) келісім-хат беру тәртібі туралы" нұсқаулықтың 3-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттар негізінде мынадай кестеге сәйкес, құрамында прекурсорлар бар өнімдерге рұқсат алу үшін келісім берілген:
____________________________________________________________________
N |Кесте   | Халықаралық|Сауда|Өлшем  |Саны|Нөмір, күні,| Елдің,
р/с|Тізім N,| патенттел. |атауы|бірлігі|    |жеткізушімен| ұйымның
|Ұстаным | меген атауы|     |       |    |шарт күшінің|  атауы,
|   N    |   (ХПА)    |     |       |    |  мерзімі   |  заңды
|        |            |     |       |    |            |мекен-жайы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

2. Настоящая Инструкция разработана в целях детализации процедуры выдачи письма-согласования, необходимого для последующего получения Разрешения (Сертификата) на ввоз (вывоз) в Республику Казахстан определенного количества продукции, содержащей прекурсоры, выдаваемого Комитетом по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Перечень документов, предъявляемых
для получения письма-согласования на ввоз (вывоз) прекурсоров,
не являющихся лекарственными средствами
3. Письмо-согласование на ввоз (вывоз) прекурсоров, не являющихся лекарственными средствами, выдается на основании представления нижеследующих документов:
заявления установленной формы о необходимости согласования (приложение 1 к настоящей Инструкции);
страховой полис за загрязнение окружающей среды;
копии лицензии на деятельность в сфере оборота прекурсоров.
Документы, указанные в пункте 3 настоящей Инструкции, подписываются первым руководителем и заверяются соответствующей печатью юридического лица.
4. Письмо-согласование о ввозе/вывозе прекурсоров, не являющихся лекарственными средствами, выдается не позднее десятидневного срока со дня подачи заявления.
5. Письмо-согласование о ввозе/вывозе прекурсоров, не являющихся лекарственными средствами, выдается по установленной форме, согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
______________________________________
Приложение 1
К Инструкции по выдаче
письма-согласования на ввоз (вывоз)
прекурсоров, не являющихся
лекарственными средствами, утвержденной
приказом и.о. Министра охраны
окружающей среды Республики Казахстан
от 26 августа 2004 года N 242-п.
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
Заявление
От________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес, телефон, факс)
Прошу выдать письмо-согласование для получения в Комитете по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан Разрешения (Сертификата) на ввоз (вывоз) продукции, содержащей прекурсоры, не являющихся лекарственными средствами из/в:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________(название страны,
юридического лица, юридический адрес, телефон, факс, е-mail)
__________________________________________________________________________
N |Таблица  |Междуна-|Торговое| Единица |Количество|Номер, дата,
п/п|N списка,|родное  |название|измерения|          |срок действия
|N позиции|непатен-|        |         |          |договора с
|         |тованное|        |         |          |поставщиком
|         |название|        |         |          |
|         | (МНН)  |        |         |          |
___|_________|________|________|_________|__________|_____________________
___|_________|________|________|_________|__________|_____________________
Перечень прилагаемых документов___________________________________________
__________________________________________________________________________
Руководитель (уполномоченное лицо) _______________________________________
(должность)
__________________________________________________________________________
(фамилия и инициалы руководителя (уполномоченного лица)
М.П.                                        "____"_______200__года.
Приложение 2
К Инструкции по выдаче
письма-согласования на ввоз (вывоз)
прекурсоров, не являющихся
лекарственными средствами, утвержденной
приказом и.о. Министра охраны
окружающей среды Республики Казахстан
от 26 августа 2004 года N 242-п.
_____________________________________
(наименование юридического лица)
_____________________________________
(юридический адрес)
Письмо-согласование
на ввоз (вывоз) прекурсоров, не являющихся лекарственными средствами
Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан в соответствии с пунктом 3 Инструкции по выдаче письма-согласования на ввоз (вывоз) прекурсоров, не являющихся лекарственными средствами, утвержденной приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 26 августа 2004 года N 242-п и пунктом 43  Правил  осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1693, выдано письмо-согласование для получения Разрешения (Сертификата) на ввоз (вывоз) прекурсоров, не являющихся лекарственными средствами.
__________________________________________________________________________
N |Таблица  |Междуна-|Торговое|Единица|Коли- |Номер, дата, |Название
п/п|N списка,|родное  |название|измере-|чество|срок действия|страны,
|N позиции|непатен-|        |  ния  |      |договора с   |организации,
|         |тованное|        |       |      |поставщиком  |юридический
|         |название|        |       |      |             |адрес
|         | (МНН)  |        |       |      |             |
___|_________|________|________|_______|______|_____________|_____________
___|_________|________|________|_______|______|_____________|_____________