N 2347 болып тiркелген "Уақытша кедендiк декларацияны толтыру және уақытша декларациялау рәсiмдерiн пайдалана отырып кедендiк ресiмдеудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы N 218 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 30 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3865. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік комитеті төрағасының 2006 жылғы 27 маусыдағы N 220 бұйрығымен
Ескерту: Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік комитеті төрағасының 2006 жылғы 27 маусыдағы N 220  бұйрығымен .
______________________________________________
Қазақстан Республикасының Кеден  кодексiнiң  53 және  387-баптарына  сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Уақытша кедендiк декларацияны толтыру және уақытша декларациялау рәсiмдерiн пайдалана отырып кедендiк ресiмдеудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы N 218  бұйрығына  (Нормативтiк құқықтық актiсi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2347 болып тiркелген және "Ресми газеттiң" 2003 жылғы 20 қыркүйекте N 38 санында жарияланған, Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгi төрағасының 2004 жылғы 8 шiлдедегi N 299 бұйрығымен енгiзiлген өзгерiстерiмен) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Уақытша кедендiк декларацияны толтыру және уақытша декларациялау рәсiмдерiн пайдалана отырып кедендiк ресiмдеудiң ережесiнде:
5-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"5.  Кодекстiң  55 және  439-баптарына  сәйкес кеден органдары тауарлардың Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы iс жүзiнде өткiзiлуiне бақылауды өткiзу пункттерiнде және тауарларды кедендiк бақылау орындарда жүзеге асырады.";
7-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) кедендiк бақылау орындары - коммерциялық есептеу құралдарын орнату орындарында орналасқан өткiзу пункттерi және құбыр көлiгiмен және электр беру желiсi бойынша өткiзiлетiн тауарларды қабылдап алу-тапсыру пункттерi;";
4) тармақша алынып тасталсын;
5), 6) және 7)-тармақшалар мынадай редакцияларда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 218 "Об утверждении Правил заполнения временной таможенной декларации и таможенного оформления с использованием процедуры временного декларирования"
Приказ и.о. Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 28 сентября 2005 года N 382. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2005 года N 3865. Утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 27 июня 2006 года N 220 (вводится в действие по истечении одного месяца со дня первого официального опубликования)
Сноска. Приказ и.о. Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 28 сентября 2005 года N 382 утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 27 июня 2006 года N  220  (вводится в действие по истечении одного месяца со дня первого официального опубликования).
В   соответствии со  статьями 53  и  387  Таможенного кодекса Республики Казахстан,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 218 "Об утверждении Правил заполнения временной таможенной декларации и таможенного оформления с использованием процедуры временного декларирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2347, опубликованный в "Официальной газете" от 20 сентября 2003 года N 38, с изменениями, внесенными  приказом  Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от   8 июля 2004 года N 299) следующие изменения и дополнения:
в Правилах заполнения временной таможенной декларации и таможенного оформления с использованием процедуры временного декларирования, утвержденных указанным приказом:
абзац первый пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5. Таможенными органами осуществляется контроль за фактическим перемещением товаров через таможенную границу Республики Казахстан, согласно  статьям 55 439  Кодекса, в пунктах пропуска и местах таможенного контроля товаров.";
в пункте 7:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
3) места таможенного контроля - пункты пропуска и пункты приема-сдачи товаров, перемещаемых трубопроводным транспортом и по линиям электропередачи, находящиеся в местах установки приборов коммерческого учета;";
подпункт 4) исключить;
подпункты 5), 6) и 7) изложить в следующей редакции:

"5) тауардың жалпы салмағы - балластпен салмағы;
6) тауардың таза салмағы - балласты есептеп шығарылған салмағы;
7) балласт - судың массалық үлесiнiң (%), механикалық қоспалардың және Қазақстан Республикасында қолданыстағы мемлекеттiк салалық стандарттары (ГОСТ) бойынша зертханалық талдау жолымен анықталған басқа да және құраушылардың массалық үлесiнiң (%) құрамы;";
8-тармақ "тасымалдаушы" деген сөзден кейiн "және орындаушы" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы тауарларды құбыр көлiгiмен және электр беру желiлерi бойынша өткiзу кезiндегi алдын ала операциялар мен кедендiк рәсiмдер";
10-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) кеден органдарын Қазақстан Республикасының кеден шекарасынан өткендiгi туралы хабардар ету;";
3) тармақшада "орны бойынша" деген сөздер "орнына дейiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының кеден шекарасына құбыр көлiгiмен және электр беру желiлерi бойынша тауарларды әкету кезiндегi кедендiк рәсiмдеуге мынадай кедендiк операциялар кiредi:
1) жөнелту кеден органын, уақытша жүк кедендiк декларацияны, құжаттарды және мәлiметтердi ұсыну жолымен тауарларды өткiзудi жүзеге асыратын адам оларды Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс жерлерге әкету ниетi туралы хабарлайды;
2) кедендiк ресiмдеудi жүзеге асыру;
3) тауарлар мен көлiк құралдарын Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасындағы өткiзу пунктiне дейiн жеткiзу;
4) тасымалдаушының кедендiк мақсаттар үшiн қажеттi құжаттар мен мәлiметтердi ұсынуы жолымен межелi кеден органын хабардар етуi;
5) тауарларды iс жүзiнде Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасынан тысқары әкету.";
12-тармақтың 2) тармақшасындағы "сыртқы экономикалық қызмет номенклатурасының 27-тобында топтастырылған" деген сөздер мен "және (немесе)" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 13-1-тармағымен толықтырылсын:
"13-1. Уақытша кеден декларациясы кеден органына жеткiзу басталғанға дейiн ұсынылады.";
21-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) бiрiншi парақ - кеден органында қалдырылады және арнайы мұрағатта сақталады;";
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) екiншi парақ - кеден органында қалады және кедендiк бақылау мақсатында пайдаланылады;"
23-тармақта "Мәлiмделген өткiзу кезеңi iшiнде тауарларды УЖКД-да көрсетiлгеннен аз мөлшерде әкеткен (әкелген) жағдайда, мынадай тауарлар оларды кейiннен жеткiзу кезiнде декларациялауға жатады." деген екiншi сөйлем алынып тасталсын;
26-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Тауарлардың қалған мөлшерi олардың алдағы уақытта жеткiзiлуi бойынша аталған кеден органында кедендiк ресiмдеуге жатады".;
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Декларант УЖКД мәлiмделген тауарлар легi жеткiзiлгеннен кейiнгi күннен бастап күнтiзбелiк отыз күннен кешiктiрмей, бiрақ УЖКД тiркелген күннен бастап күнтiзбелiк тоқсан күннен асырмай ТЖКД беруге мiндеттi.
Тауарларды бағаны айқындау талаптары бар шарт бойынша өткiзу кезiнде, меншiк құқығын Қазақстан Республикасы кедендiк аумағының шегiнен тыс жерлерге беру кезiнде көрсетiлген мерзiм баға мен мөлшердi айқындау үшiн пайдаланылатын коносамент, қабылдап алу-тапсыру актiсi ресiмделген күннен бастап есептеледi. Егер декларацияланатын тауарлар легiне бiрнеше көлiктiк құжат жасалса, көрсетiлген мерзiм соңғы көлiктiк құжат ресiмделген күннен бастап есептеледi.";

5) вес товара брутто - вес с балластом;
6) вес товара нетто - вес за вычетом балласта;
7) балласт - содержание массовой доли воды (%), массовой доли механических примесей (%) и других составляющих, определенных путем лабораторного анализа по действующим в Республике Казахстан государственным отраслевым стандартам (ГОСТ);";
пункт 8 после слов "для перевозчика" дополнить словами "и исполнителя";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"2. Предварительные операции и таможенные процедуры при перемещении товаров через таможенную границу Республики Казахстан трубопроводным транспортом и по линиям электропередачи";
в пункте 10:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) уведомление таможенных органов о пересечении таможенной границы Республики Казахстан;";
в подпункте 3) слова "по месту" заменить словами "до места";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Таможенные процедуры при вывозе товаров за пределы таможенной территории Республики Казахстан трубопроводным транспортом и по линиям электропередачи включает следующие таможенные операции:
1) уведомление таможенного органа отправления лицом, перемещающим товары, о намерении их вывоза за пределы таможенной территории Республики Казахстан, которое осуществляется путем представления временной таможенной декларации, документов и сведений;
2) осуществление таможенного оформления;
3) доставка товаров и транспортных средств до пункта пропуска на таможенной границе Республики Казахстан;
4) уведомление таможенного органа назначения путем представления перевозчиком документов и сведений, необходимых для таможенных целей;
5) фактический вывоз товаров за пределы таможенной территории Республики Казахстан.";
в подпункте 2) пункта 12 слова«"классифицируемых в 27 группе Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности и (или)"»исключить;
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Временная таможенная декларация представляется в таможенный орган до начала поставки.";
в пункте 21:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
1) первый лист - остается в таможенном органе и хранится в специальном архиве;";
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) второй лист - остается в таможенном органе и используется в целях таможенного контроля;";
в пункте 23 предложение второе "В случае фактического вывоза (ввоза) товаров в течение заявленного периода перемещения в количестве меньшем, чем по ВГТД, такие товары подлежат декларированию при их последующей поставке." исключить;
пункт 26 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Оставшееся количество товаров подлежит таможенному оформлению в данном таможенном органе при их последующей поставке.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Не позднее тридцати календарных дней после поставки заявленной во ВГТД партии товара, но не более девяноста календарных дней с даты регистрации ВГТД декларант обязан подать ПГТД.
При перемещении товаров по договорам с условиями определения цены, при передаче права собственности за пределами таможенной территории Республики Казахстан указанный срок исчисляется со дня оформления коносомента, приема-сдаточного акта, используемых для определения цены и количества. В случае если на декларируемую партию составлялось несколько транспортных документов, указанный срок исчисляется с даты оформления последнего транспортного документа.";

28-тармақтың үшiншi абзацы мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"1-1) ТЖКД-ның 31-бағанында күнтiзбелiк ай және жыл, сондай-ақ сатып алушыға iс жүзiнде берiлген тауардың мөлшерi көрсетiле отырып, "... iшiнде өткiзу" деген қосымша жазба жасалады.";
29-тармақтың бесiншi және алтыншы абзацтарында "ТЖКД" деген аббервиатураны "УЖКД" деген аббервиатурамен ауыстырылсын;
30-тармақтың екiншi абзацы алынып тасталсын;
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Уақытша кедендiк декларация берiлген кезде нақты сатып алушы айқындалмаған жағдайда, кеден органының рұқсатымен бiр сыртқы сауда шарты (келiсiм-шарты) шеңберiнде тауарлар беруге бiр уақытша кедендiк декларация берiлiп, кейiннен нақты сатып алушылардың саны бойынша бiрнеше толық кедендiк жүк декларациясы мен сатып алу-сату шарты (келiсiм-шарты) берiледi.
Бұл жағдайда мәмiле паспорты әрбiр шартқа жеке ресiмделедi. Бұл жағдайда ТЖКД-ның тiркеу нөмiрiнде екiншi сан бiр ЖКД-да бiрнеше ТЖКД-ның ұсынылғандығын бiлдiредi (мысалы, УД N 50300/10011/0000007, ТД N 50300/15021/0100007, ТД N 50300/22021/0200007 және тағы басқа).
Бiрнеше ТЖКД бойынша ресiмделген мұнай көлемi УЖКД бойынша ресiмделген мұнай көлемiнен асуы мүмкiн емес.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Осы Ереженiң 32-тармағында көрсетiлген ресiмдеу тәртiбi межелi елдi және өткiзу пункттерiн анықтау мүмкiн болмаған жағдайларда да таратылады.";
мынадай мазмұндағы 35-1, 35-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"35-1. ТЖКД-ны құбыр көлiгiмен және электр беру желiлерiмен өткiзiлетiн сатып алушыға iс жүзiнде берiлген тауарлар табиғи тозу немесе жоғалудың салдарынан саны мен жай-күйiнiң өзгерiстерiмен, не тасымалдаудың, тасу мен сақтаудың қалыпты жағдайы кезiнде табиғи қасиеттерiмен, көлiк құралдарында төгiлмейтiн қалдықтардың болуы салдарынан тауарлар санының өзгерiстерiмен бiрге, сондай-ақ тасымалдаудың технологиялық ерекшелiктерi мен тауарлардың ерекше қасиеттерi салдарынан болатын тауарлар жай-күйiнiң өзгерiстерiмен бiрге кедендiк ресiмдеуге жатады.
ТЖКД-ны ресiмдеу тауарларды кедендiк бақылау орындарында тасымалдаушы тiркеген мөлшерге көлемге сәйкес (1, 2, 3-қосымшалар) жүзеге асырылады. Бұл ретте, тасымалдаушы, экспорттаушы (импорттаушы) ұсынатын жедел, коммерциялық және көлік құжаттары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы кеден органының талабы бойынша басқа да мәлiметтер пайдаланылады.
35-2. Кеден органдары тауарлардың Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы құбыр көлiгiмен және электр беру желiлерiмен iс жүзiнде өткiзiлуiне бақылау жасауды  Кодекстiң  55,   439-баптарына сәйкес 1, 2, 3-қосымшаларда анықталған өткiзу пункттерiнде және тауарларды кедендiк бақылау орындарда жүзеге асырады.";

абзац третий пункта 28 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) В графе 31 ПГТД дополнительно делается запись: "Перемещение в течение ... " с указанием календарного месяца и года, а также количество товара фактически переданного покупателю.";
в абзаце пятом и шестом пункта 29 аббревиатуру "ПГТД" заменить аббревиатурой "ВГТД";
абзац второй пункта 30 исключить;
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. В случае если на момент подачи ВГТД не определен конкретный покупатель, то с разрешения таможенного органа подается одна ВГТД на поставку товаров в рамках одного внешнеторгового договора (контракта) с последующим представлением нескольких полных грузовых таможенных деклараций и договоров купли-продажи (контрактов) по количеству фактических покупателей.
Паспорта сделок оформляются на каждый контракт отдельно. При этом в регистрационном номере ПГТД вторая цифра обозначает признак предоставления нескольких ПГТД на одну ВГТД (Например, ВД N 50300/10011/0000007, ПД N 50300/15021/0100007, ПД N 50300/22021/0200007 и так далее).
Объем товара, оформленный по нескольким ПГТД, не может превышать объема заявленного в ВГТД.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Порядок оформления, указанный в пункте 32 настоящих Правил, распространяется также в случаях невозможности определения страны назначения и пунктов пропуска.";
дополнить пунктами 35-1, 35-2 следующего содержания:
"35-1. При подаче ПГТД товары, перемещаемые трубопроводным транспортом и линиями электропередачи, фактически переданные покупателю, подлежат таможенному оформлению вместе с изменениями количества и состояния вследствие естественного износа или убыли, либо естественных свойств товаров при нормальных условиях перевозки, транспортировки и хранения, изменения количества товаров вследствие наличия не сливаемых остатков в транспортном средстве, а также вместе с изменениями состояния товаров вследствие технологических особенностей транспортировки и специфических характеристик товаров.
Оформление ПГТД осуществляется в соответствии с количеством и объемом, зафиксированным в местах таможенного контроля товаров (приложение 1, 2, 3). При этом используются оперативные, коммерческие и транспортные документы, представляемые перевозчиком, экспортером (импортером), а также другие сведения по требованию таможенного органа Республики Казахстан.
35-2. Контроль за фактическим перемещением товаров через таможенную границу Республики Казахстан трубопроводным транспортом и линиями электропередачи таможенными органами осуществляется согласно  статей 55 439  Кодекса, в пунктах пропуска и местах таможенного контроля, определенных в приложениях 1, 2, 3.";

40, 41-тармақтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 4-1-тарауымен толықтырылсын:
"4-1. Құбыр тасымалы мен электр беру желiлерi бойынша өтетiн тауарлардың транзитi
41-1. Халықаралық электр беру желiсi бойынша Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы шектес елдердiң электр энергиясының ағындарын декларациялау, олардың электр беру желiлерi бойынша шектес елдердiң кеден аумағы арқылы Қазақстандық электр энергиясының ағындары сияқты тең, энергия жүйесiнiң параллель жұмыстары кезiнде, иелерi туралы, есептеу кезеңiндегi ағындар көлемi және электр энергиясының шартты құны туралы мәлiметтердi ұсыну жолымен "тауарлар транзитi" кеден режимiнде декларант УЖКД немесе ЖКД-ың ұсынбастан жүргiзiледi.
41-2. Құбыр желiсiмен және электр энергия беру желілерi арқылы өткiзiлетiн тауарлардың транзитін декларациялауды жөнелтушi (сатушы), алушы (сатып алушы), жөнелтiлетiн ел, межелi ел, тауарлардың мөлшерi, құны туралы мәлiметтер берiле отырып және өткiзу пункттерi көрсетiле отырып 9-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша кеден органдарын хабардар ету жолымен тауарлардың өткiзiлуi басталғанға дейiн оңайлатылған тәртiппен отандық өткiзушi немесе кеден брокерi жүзеге асырады. Бұл ретте хабарламаларды тiркеу 10-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы журналда жүргiзiледi.
Тауарлар өткiзiлген айдың соңғы күнiнен бастап 30 күннен кешiктiрiлмей есептi кезең iшiнде әрбiр арналы құбыр желiсi мен электр беру желiлерi бойынша тауарлардың транзиттiк көлемi партиясына арналған ЖКД толтырылады.";
44-тармақ "УЖКД "деген сөздердiң алдынан "Кодекстiң 531-бабының 2-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
54-тармақтағы "5-шi күнi" деген сөздер "10-шы күнi" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 9-1-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң Энергия ресурстарына кедендiк бақылауды ұйымдастыру басқармасы (Н.Ғ.Досмұратова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (К.І.Махамбетов) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетi төрағасының орынбасары Б.Т.Әбдiшевке жүктелсiн.

пункты 40, 41 исключить;
дополнить главой 4-1 следующего содержания:
"4-1. Транзит товаров перемещаемых трубопроводным транспортом и линиями электропередачи
41-1. Декларирование перетоков электроэнергии сопредельных стран через таможенную территорию Республики Казахстан по межгосударственным линиям электропередачи, равно как и перетоки казахстанской электроэнергии через таможенные территории сопредельных стран по их линиям электропередачи, при параллельной работе энергосистем, производится без представления декларантом ВГТД или ГТД в таможенном режиме "транзит товаров", путем представления сведений о владельце, об объемах перетоков за расчетный период и условной стоимости электроэнергии.
41-2. Декларирование транзита товаров, перемещаемых магистральными трубопроводами и линиями электропередачи, осуществляется отечественным перевозчиком или таможенным брокером в упрощенном порядке, путем представления уведомления в таможенные органы, по форме согласно приложению 9-1, до начала перемещения товаров с предоставлением сведений об отправителе (продавец), получателе (покупатель), стране отправления, стране назначения, количестве товара, стоимости и указанием мест таможенного контроля. При этом регистрация уведомлений производится в журнале установленной формы, согласно приложению 10.
Не позднее 30 дней с последнего дня месяца перемещения товаров заполняется ГТД на партию транзитного объема товаров по каждому магистральному трубопроводу и линиям электропередачи за расчетный период.";
пункт 44 после слов "не производится" дополнить словами ", за исключением случаев, предусмотренных пунктом 2  статьи 531  Кодекса";
в пункте 54 слова "до 5-го числа" заменить словами "до 10-го числа";
приложение 2, утвержденное указанным приказом изложить в новой редакции согласно  приложению 1  к настоящему приказу;
дополнить приложением 9-1 согласно  приложению 2  к настоящему приказу.
2. Управлению организации таможенного контроля за энергоресурсами Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Досмуратова Н.Г.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Махамбетов К.И.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Абдишева Б.Т.

025
"Мақат" НПС
Кеңқияқ-Атырау
026
"Кеңқияқ" ЛПДС
Жаңажол-Кеңқияқ-Орск
027
"Темір" НПС
Жаңажол-Кеңқияқ-Орск
028
6-НПС
Жаңажол-Кеңқияқ-Орск
029
7-НПС
Жаңажол-Кеңқияқ-Орск
030
"Құмкөл" НПС
Омск-Павлодар-Шымкент-Чарджоу
031
"Қарақойын" НПС
Омск-Павлодар-Шымкент-Чарджоу
032
"Прииртышская" ТҚП
Омск-Павлодар-Шымкент-Чарджоу
Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы
арқылы құбыр желісімен өткізілетін газ конденсатын
кедендік бақылау орындары
Кедендік бақылау орнының коды
Газ конденсатын
қабылдап алу-тапсыру
пункті (ТҚП)
Газ конденсатын есептеу торабы
Конденсат өткізу
033
Ақсай ТҚП
Өлшеу торабы ГП - 3 "Қарашығанақ Петролиум Оперейтинг Б.В."
Қарашығанақ - Оренбург
Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы
құбыр көлігімен өткізілетін, мұнайдың саны мен сапасы
туралы қосымша көмекші мәліметтер ретінде Қазақстан
Республикасының кеден органдары қабылдайтын көліктік
құжаттар ресімделетін Қазақстан Республикасының кеден
аумағынан тысқары жерлерде орналасқан мұнайды өткізу
ПУНКТТЕРІ
Кедендік бақылау орнының коды
Мұнай айдау станциясы (МАС) мұнай тапсыру-қабылдап алу пункті (ТҚП)
Мұнай саны мен сапасы көрсеткішін өлшеу жүйесі бар мұнайды есептеу торабы (МСӨЖ) (МЕТ))
Мұнай құбыры
034
ТҚП Орск
МЕТ (МСӨЖ) N 447 және (немесе) резервуарлар
Жаңажол-
Кеңқияқ-Орск
035
Самара МАС
МЕТ (МСӨЖ) N 719 және (немесе) резервуарлар
Өзен-Атырау-
Самара
036
Астрахан МАС
МЕТ (МСӨЖ) N 23РК - А002 және (немесе) резервуарлар
КТК-Р
037
Суслово МАС
Резервуарлар
ТОН - II
038
ТҚП Омск
(МСӨЖ) N 13
ТОН - II
Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы
құбыр көлігімен өткізілетін мұнай өнімдерін
қабылдап алу және кедендік бақылау
ОРНЫ
Кедендік бақылау орнының коды
Мұнайды құбыр өткізу жүйесіне қабылдап алу-тапсыру пункті
Мұнай өнімдерін өткізудің атауы
001
"Петропавл" ӨЖДС
Омск - Уфа
002
"Петропавл мұнайбазасы" АҚҰ
Омск - Уфа
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Кедендік бақылау комитеті
төрағасының міндетін атқарушының
2005 жылғы 28 қыркүйектегі
N 382 бұйрығына 2-қосымша
Уақытша кедендік декларацияны
толтыру және уақытша
декларациялау рәсімдерін
пайдалана отырып кедендік
ресімдеудің ережесіне
9-1-қосымша
N___ ХАБАРЛАМА
Осы Ескерту  "тауарларды өткiзу мерзiмi көрсетiледi"  iшiнде
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша Кеден кодексiнiң
219-бабына сәйкес  "тауарлардың атауы"  тауарлар транзитiн жүргiзу
ниетi туралы
Жөнелтушi ел _______________________________________________
Жөнелтушi __________________________________________________
Жөнелтушiнiң мекен-жайы ____________________________________
Межелi ел __________________________________________________
Алушы ______________________________________________________
Алушының мекен-жайы ________________________________________
Тауардың шыққан елi ________________________________________
Кеден брокерi ______________________________________________
Кеден брокерiнiң мекен-жайы ________________________________
Брокердiң банктiк реквизиттерi _____________________________
Тасымалдаушының атауы (орындаушы) __________________________
Тасымалдаушының мекен-жайы (орындаушы) _____________________
Тасымалдаушының банктiк реквизиттерi _______________________
Көлiк түрi _________________________________________________
Шекарадағы кеден ___________________________________________
Тауар коды _________________________________________________
Тауардың сипаттамасы _______________________________________
Жалпы салмағы _______________, Таза салмағы ________________
Валюта коды _________________, валюта бағамы _______________
Кедендiк құн ________________, жалпы кедендiк құны _________
Статистикалық құны _________________________________________
Тауарға iлеспе құжат:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Кедендік баждар мен алымдарды есептеу:
Түрі
Есептеудің негізі
Ставкасы
Сомасы
СП
Еуро бағамы ________
Орны және күні
Ұйым
Орындаушы
Қолы
Мөрі
Кедендік бақылау

025
НПС "Макат"
Кенкияк-Атырау
026
ЛПДС "Кенкияк"
Жанажол-Кенкияк-Орск
027
НПС "Темир"
Жанажол-Кенкияк-Орск
028
НПС N 6
Жанажол-Кенкияк-Орск
029
НПС N 7
Жанажол-Кенкияк-Орск
030
НПС "Кумколь"
Омск-Павлодар-Шымкент-
Чарджоу
031
НПС "Каракойын"
Омск-Павлодар-Шымкент-
Чарджоу
032
ПСП   "Прииртышская"
Омск-Павлодар-Шымкент-
Чарджоу
Места таможенного контроля газового конденсата,
перемещаемого трубопроводным транспортом через
таможенную границу Республики Казахстан
Код места  таможенного контроля
Пункт приема-
сдачи газового
конденсата (ПСП)
Узел учета
газового
конденсата
Конденсато-
провод
033
ПСП Аксай
Замерный
узел ГП-3
"Карача-
ганак
Петролиум
Оперейтинг
Б.В."
Карачаганак
- Оренбург
Пункты пропуска нефти,
расположенные за пределами таможенной территории
Республики Казахстан, на которых оформляются транспортные
документы, принимаемые таможенными органами Республики
Казахстан, как дополнительные вспомогательные сведения
о количестве и качестве нефти, перемещенной через
таможенную границу РК трубопроводным транспортом
Код места
таможенного
контроля
Нефтеперекачивающая
станция (НПС),
пункт приема-сдачи
нефти (ПСП)
Узел учета нефти с системой
измерения
количества и
показателей
качества
нефти (УУН
(СИКН))
Нефтепровод
034
ПСП Орск
УУН (СИКН)
N 447 и (или)
резервуары
Жанажол-
Кенкияк-
Орск
035
НПС Самара
УУН (СИКН)
N 719 и (или)
резервуары
Узень-
Атырау-
Самара
036
НПС Астраханская
УУН (СИКН)
N 23РК-А002
и (или)
резервуары
КТК-Р
037
НПС Суслово
Резервуары
ТОН-II
038
ТПП Омск
(СИКН) N 13
ТОН-II
Места таможенного контроля
нефтепродуктов, перемещаемых трубопроводным
транспортом через таможенную границу
Республики Казахстан
Код места таможенного контроля
Пункт приема-сдачи нефтепродуктов
Наименование нефтепродуктопровода
001
ЛПДС "Петропавловск"
Омск-Уфа
002
ОАО "Петропавловская нефтебаза"
Омск-Уфа
Приложение 2 к приказу
И.о. Председателя Комитета
таможенного контроля Министерства
финансов Республики Казахстан
от 28 сентября   2005 года N 382
Приложение 9-1 к Правилам
заполнения временной таможенной
декларации и таможенного
оформления с использованием процедуры
временного декларирования
УВЕДОМЛЕНИЕ N ______
Настоящим уведомляю о намерении произвести транзит товара
"_____________________________" в соответствии со  статьей 219
наименование товара
Таможенного кодекса по территории Республики Казахстан в течение
"_____________________________________"
указывается срок перемещения товара
Страна отправления _____________________________________________
Отправителя ____________________________________________________
Адрес отправителя ______________________________________________
Страна назначения ______________________________________________
Получатель _____________________________________________________
Адрес получателя _______________________________________________
Страна происхождения товаров ___________________________________
Таможенный брокер ______________________________________________
Адрес таможенного брокера ______________________________________
Банковские реквизиты брокера ___________________________________
Наименование перевозчика (исполнителя)__________________________
Адрес перевозчика (исполнителя)_________________________________
Банковские реквизиты перевозчика (исполнителя)__________________
Вид транспорта__________________________________________________
Таможня на границе _____________________________________________
Код товара _____________________________________________________
Описание товара ________________________________________________
Вес брутто _________________,   Вес нетто ____________,
Код валюты _________________, курс валюты __________
Таможенная стоимость _______, общая таможенная стоимость________
Статистическая стоимость _______________________________________
Товаро-соправодительные документы:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
4. _____________________________________________________________
Исчисление таможенных пошлин и сборов:
Вид
Основа начисления
Ставка
Сумма
СП
Курс евро _________
Место и дата
Организация
Исполнитель
Подпись
Печать
Таможенный контроль