"Жүргізуші куәлігінің және көлік құралын тіркеу туралы куәліктің жаңа үлгілерін енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2000 жылғы 27 қарашадағы N 644 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 17 қарашадағы N 639 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 18 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3934. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 874 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 08.12.2014 № 874 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасының  Заңының 6-бабын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы N 607  қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі туралы ереженің 12-тармағын басшылыққа ала отырып,  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жүргізуші куәлігінің және көлік құралын тіркеу туралы куәліктің жаңа үлгілерін енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2000 жылғы 27 қарашадағы N 644  бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1322 болып тіркелген, N 3099 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің 2004 жылғы 8 қыркүйектегі N 521  бұйрығымен өзгерістер енгізілген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының аумағында:
1) көлік құралдарын басқару құқығының куәлік үлгісі (жүргізу куәлігі) (N 1 қосымша) қолданысқа енгізілсін.
2005 жылғы 10 желтоқсанға дейін берілген жүргізуші куәліктері олардың жарамдылық мерзімі аяқталғанға дейін көлік құралдарын басқару құқығын растайды деп белгіленсін;
2) Қазақстан Республикасының көлік құралын тіркеу туралы куәлік үлгісі (N 2 қосымша) қолданысқа енгізілсін.";
N 1 қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы департаменті осы бұйрықтан туындайтын тиісті шараларды қабылдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы департаментіне (Ө.Т.Түсімов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2005 жылғы 10 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Министр
"Жүргізуші куәлігінің жаңа үлгілері мен
көлік құралын тіркеу туралы куәлікті
енгізу туралы" Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің 2000 жылғы
27 қарашадағы N 644 бұйрығына
өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан
Республикасы Ішкі істер министрінің

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 644 "О введении новых образцов водительского удостоверения и свидетельства о регистрации транспортного средства"»
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 ноября 2005 года N 639. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 ноября 2005 года N 3934. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 874
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 08.12.2014 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь  статьей 6  Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", а также  пунктом 12  Положения о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года N 607,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 644 "О введении новых образцов водительского удостоверения и свидетельства о регистрации транспортного средства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 1322, с изменением, внесенным  приказом  Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 сентября 2004 года N 521, зарегистрированным за N 3099), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
1. Ввести в действие на территории Республики Казахстан:
1) образец удостоверения на право управления транспортными средствами (водительское удостоверение) (приложение N 1).
Установить, что водительские удостоверения, выданные до 10 декабря 2005 года, подтверждают право на управление транспортными средствами до истечения срока их действия;
2) образец свидетельства о регистрации транспортного средства Республики Казахстан (приложение N 2).";
приложение N 1 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан принять соответствующие меры, вытекающие из настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Тусумов О.Т.).
4. Настоящий приказ вводится в действие с 10 декабря 2005 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр
Приложение к приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан

2005 жылғы 17 қарашадағы N 639
бұйрығына қосымша
"Жүргізуші куәлігінің жаңа үлгілері
мен көлік құралын тіркеу туралы
куәлікті енгізу туралы" Қазақстан
Республикасы Ішкі істер министрінің
2000 жылғы 27 қарашадағы N 644 бұйрығына
N 1 қосымша
Жүргізуші куәлігінің үлгісі
Жүргізуші куәлігі мынадай көрінетін элементтерден тұрады:
1) жүргізуші және жүргізуші куәлігі туралы мәліметтер;
2) иесінің фотосуреті және қолы;
3) жол полициясы емтихан қабылдау бөлімшесінің мөрі;
4) интегралдық микросхема;
5) түс бетінде орналасқан мәліметтер сипаттамасы.
Интегралдық микросхема мынадай мәліметтерді құрайды:
жүргізуші куәлігі туралы:
сериясы мен нөмірі;
берілген күні;
емтихан қабылдау бөлімшесі мөрінің нөмірі;
жүргізуші туралы:
тегі, аты, әкесінің аты;
туған күні және жері;
тұрғылықты жері;
салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);
жеке басын куәландыратын құжаттың түрі, сериясы, нөмірі және
берілген күні;
фотосуреті;
көлік құралын жүргізу рұқсаты туралы:
рұқсат етілген санаттар;
жүргізуші куәлігінің жарамды болу мерзімінің аяқталуы;
айрықша белгілер;
әкімшілік құқық бұзушылық туралы:
құқық бұзушылық жасаудың түрі және күні;
әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың сериясы мен
нөмірі;
әкімшілік жазаның түрі;
жүргізуші бір жыл ішінде жасаған құқық бұзушылықтардың саны;
жүргізуші мас күйінде жасаған құқық бұзушылықтардың саны;
төленбеген айыппұлдар саны.

от 17 ноября 2005 года N 639
"О внесении изменений в приказ
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 ноября 2000 года N 644
"О введении новых образцов
водительского удостоверения
и свидетельства о регистрации
транспортного средства"»
Приложение N 1 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 ноября 2000 года N 644
"О введении новых образцов
водительского удостоверения
и свидетельства о регистрации
транспортного средства"
Образец водительского удостоверения
Водительское удостоверение состоит из следующих визуальных элементов:
1) сведения о водителе и водительском удостоверении;
2) фотография и подпись владельца;
3) печать экзаменационного подразделения дорожной полиции;
4) интегральная микросхема;
5) описание сведений, расположенных на лицевой стороне.
Интегральная микросхема содержит следующие сведения:
1) о водительском удостоверении:
серия и номер;
дата выдачи;
номер печати экзаменационного подразделения;
2) о водителе:
фамилия, имя, отчество;
дата и место рождения;
место жительства;
регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
тип, серия, номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность;
фотография;
3) о доступе к управлению транспортным средством:
разрешенные категории;
срок окончания действия водительского удостоверения;
особые отметки;
4) об административных правонарушениях:
вид и дата совершения нарушения;
серия и номер протокола об административном правонарушении;
вид административного взыскания;
количество правонарушений, совершенных водителем в течение года;
количество правонарушений, совершенных водителем в состоянии опьянения;
количество неоплаченных штрафов.