"Әдiлет органдарының Қазақcтан Республикасының мемлекеттiк органдарын нормативтiк құқықтық актiлердi шығаруды, қолдануды, мемлекеттiк тiркеу мен жариялауды реттейтiн заңнаманы сақтау бойынша тексерулердi жүргiзу жөнiндегi Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 3 сәуірдегі N 48 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2005 жылғы 8 желтоқсандағы N 325 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 8 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3968. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2013 жылғы 8 қаңтардағы № 6 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 08.01.2013  № 6 бұйрығымен.
"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабын басшылыққа алып,  БҰЙЫРАМЫН :
1. "Әдiлет органдарының Қазақcтан Республикасының мемлекеттiк органдарын нормативтiк құқықтық актiлердi шығаруды, қолдануды, мемлекеттiк тiркеу мен жариялауды реттейтiн заңнаманы сақтау бойынша тексерулердi жүргiзу жөнiндегi Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 3 сәуірдегі N 48  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тізілімінде N 1813 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік-құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2002 жыл, N 19, 608-құжат, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2005 жылғы  8 ақпандағы N 36  бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген ) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Әдiлет органдарының Қазақcтан Республикасының мемлекеттiк органдарын нормативтiк құқықтық актiлердi шығаруды, қолдануды, мемлекеттiк тiркеу мен жариялауды реттейтiн заңнаманы сақтау бойынша тексерулердi жүргiзу жөнiндегi нұсқаулықта:
9-тармақта "жергілікті мемлекеттік басқару органдарының нормативтік құқықтық актілерін тіркеу және бақылау" деген сөздер "нормативтік құқықтық актілерді тіркеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақта:
екінші бөлімде "деңгейде" деген сөзден кейін ", республикалық маңызы бар қаладағы (астанадағы) аудандық" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөлімді:
", республикалық маңызы бар қаладағы (астанадағы) аудандық" деген сөздер алып тасталсын;
"округтік әкімдіктер" деген сөздер "округтер" деген сөзбен ауыстырылсын;
11-тармақтың екінші бөлімінде:
", республикалық маңызы бар қаладағы (астанадағы) аудандық" деген сөздер алып тасталсын;
"округтік әкімдіктер" деген сөздер "округтер" деген сөзбен ауыстырылсын;
12-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші және төртінші бөлімдермен толықтырылсын;
"Бұл ретте, жергілікті мемлекеттің басқару органында жоспарлы тексеруді аумақтық әділет органы осы Нұсқаулықтың 10-тармағына сәйкес жарты жылда кемінде бір рет жүргізеді.
Қажет болған жағдайда облыстық Әділет департаменттері аудандық (облыстық маңызы бар қалалық), аудандық маңызы бар қалалық, кенттік, ауылдық (селолық), ауылдық (селолық) округтің жергілікті мемлекеттік басқару органдарына, бірақ олардың алтауына, ғана жоспарлы тексеруді жүргізуі мүмкін.".

О внесении изменений и дополнений в Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года № 48 "Об утверждении Инструкции по проведению проверок государственных органов Республики Казахстан органами юстиции по соблюдению законодательства, регулирующего издание, применение, государственную регистрацию и опубликование нормативных правовых актов"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 8 декабря 2005 года № 325. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2005 года № 3968. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 8 января 2013 года № 6
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 08.01.2013 № 6.
Руководствуясь статьей 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года N 48 "Об утверждении Инструкции по проведению проверок государственных органов Республики Казахстан органами юстиции по соблюдению законодательства, регулирующего издание, применение, государственную регистрацию и опубликование нормативных правовых актов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1813, опубликованный в "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2002 год, N 19, ст. 608, с внесенными изменениями и дополнениями Приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 8 февраля 2005 года N 36), следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по проведению проверок государственных органов Республики Казахстан органами юстиции по соблюдению законодательства, регулирующего издание, применение, государственную регистрацию и опубликование нормативных правовых актов, утвержденной указанным приказом:
по всему тексту слова "местных органов" заменить словами "органов местного";
в пункте 9 слова "и контроля за нормативными правовыми актами местных органов  государственного управления" заменить словами "нормативных правовых актов";
в пункте 10:
в части второй после слова "уровня" дополнить словами ", районного в городе республиканского значения (столице)";
в части третьей:
слова ", районного в городе республиканского значения (столице)" исключить;
слова "окружного акимата" заменить словом "округа";
в части второй пункта 11:
слова ", районного в городе республиканского значения (столице)" исключить;
слова "окружного акимата" заменить словом "округа";
пункт 12 дополнить частями третьим и четвертым следующего содержания:
"При этом, плановая проверка в органе местного государственного управления проводится территориальными органами юстиции не чаще одного раза в полугодие в соответствии с пунктом 10 настоящей Инструкции.
При необходимости Департаменты юстиции областей могут проводить плановые проверки органов местного государственного управления районного (городов областного значения), городского районного значения, поселкового, аульного (сельского), аульного (сельского) округа, но не более чем в шести из них.".

2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі

2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-Министра юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий Приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации.
Министр юстиции
Республики Казахстан