Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары жөніндегі есептің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 75 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 21 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 4201. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 130 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.05.2016 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Инвестициялық қорлар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 42-бабының 3-тармағына және»"Бағалы қағаздар рыногы туралы"» Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары жөніндегі есептің нысаны бекітілсін.
2. Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есеп екі данада қағаз тасымалдауышта (мемлекеттік және орыс тілінде) және Acrobat Reader форматындағы электрондық тасымалдауышта (инвестициялық пай қорының пайларының меншік иелері туралы мәліметтерсіз) пайларды орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау туралы өтінішпен бірге ұсынылады. Агентство раскрывает информацию, представленную в рамках отчетов об итогах их размещения паев, на своем официальном web-сайте либо по запросу заинтересованных лиц.
РҚАО-ның ескертуі: 2-тармақтың екінші сөйлемінің мемлекеттік тілде аудармасы болмағандықтан мәтін ресми тілде беріліп отыр.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 287 қаулысымен .
3. Егер инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары жөніндегі соңғы есеп ұсынылған күннен бастап алты ай өткеннен кейін инвестициялық пай қорының пайлары орналастырылмаса, басқарушы компания Агенттікке осы қаулының 2-қосымшасына сай нысанда инвестициялық пай қорының пайларын орналастырмау туралы хабарламаны ұсынады.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
5. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;

Об утверждении формы отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 75. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2006 года N 4201. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 130
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 30.05.2016 № 130 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 42 Закона Республики Казахстан "Об инвестиционных фондах" и пунктом 2 статьи 24 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить форму отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда в соответствии с приложение 1 к настоящему постановлению.
2. Отчет об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда представляется на бумажном носителе в двух экземплярах (на государственном и русском языках) и на электронном носителе в формате Аcrobat Reader (без сведений о собственниках паев паевого инвестиционного фонда) с заявлением о рассмотрении отчета об итогах размещения паев. Агентство раскрывает информацию, представленную в рамках отчетов об итогах их размещения паев, на своем официальном web-сайте либо по запросу заинтересованных лиц.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 11 декабря 2006 года N 287 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос.регистрации в МЮ РК).
3. В случае, если по истечении шести месяцев с даты представления последнего отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда размещение паев паевого инвестиционного фонда не производилось, управляющая компания представляет в Агентство уведомление о неразмещении паев паевого инвестиционного фонда по форме согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
6. Агенттіктің Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2006 жылғы 25 наурыздағы
N 75 қаулысына 1-қосымша
Ескерту: 1-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006.12.11 N 287 , 2009.03.27 N 52 Қ аулыларымен .
Инвестициялық пай қорының пайларын
орналастыру қорытындылары жөніндегі
ЕСЕП
1. Инвестициялық пай қорының атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Инвестициялық пай қорының пайлары шығарылымының мемлекеттік тіркелген күні мен нөмірі___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Басқарушы компанияның атауы және оның орналасқан жері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Инвестициялық портфельді басқаруға берілген лицензияның нөмірі мен алынған күні____________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Кастодианның атауы және оның орналасқан жері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Кастодиандық қызметті жүзеге асыруға берілген лицензияның нөмірі
мен алынған күні ___________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Тіркеушінің атауы және оның орналасқан жері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімі жүйесін жүргізу қызметін
жүзеге асыруға берілген лицензияның нөмірі мен алынған күні
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
6. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение 1
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 25 марта 2006 года N 75
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 11.12.2006 N 287 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); от 27.03.2009  N 52 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
ОТЧЕТ
об итогах размещения паев
паевого инвестиционного фонда
1. Наименование паевого инвестиционного фонда
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Дата и номер государственной регистрации выпуска паев паевого
инвестиционного фонда___________________________________________
________________________________________________________________
3. Наименование управляющей компании и ее место нахождение
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
4. Номер и дата получения лицензии на управление инвестиционным
портфелем_______________________________________________________
________________________________________________________________
5. Наименование кастодиана и его место нахождение
________________________________________________________________
________________________________________________________________
6. Номер и дата получения лицензии на осуществление
кастодиальной деятельности______________________________________
________________________________________________________________
7. Наименование регистратора и его место нахождение
________________________________________________________________
________________________________________________________________
8. Номер и дата получения лицензии на осуществление деятельности
по ведению системы реестров держателей ценных бумаг
________________________________________________________________
________________________________________________________________

9. Пайларды бастапқы орналастыру туралы мәліметтер:
1) инвестициялық пай қорының пайларын бастапқы орналастырылуының
басталған және аяқталған күні*
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Егер инвестициялық пай қорының пайларын бастапқы орналастыру мерзімін ұзарту туралы шешім қабылданған жағдайда, осы тармақта уәкілетті органның инвестициялық пай қорының пайларын бастапқы орналастыру мерзімін ұзарту туралы хатының күні мен нөмірі көрсетіледі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2) инвестициялық пай қорының пайларын бастапқы орналастыру кезінде инвестициялық пай қоры пайының номиналдық құны
____________________________________________________________________
3) инвестициялық пай қорының пайларын бастапқы орналастырудың аяқталу күнгі жағдай бойынша орналастырылған инвестициялық пай қоры пайларының саны
9-1. Орналастыру кезеңін, инвестициялық пай қорының орналастырылған пайларының санын және орналастырудың жеке әр алдыңғы есептілік кезеңі үшін олардың төлем сомасын, сондай-ақ инвестициялық пай қорының пайларын орналастырмау жөніндегі ақпаратты мәлімет үшін қабылдау күнін көрсетіп, алдыңғы есепті (есептерді) бекіту күні
____________________________________________________________________
10. Есепті кезеңнің аяқталу күніне инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру туралы мәліметтер:
1) инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру кезеңінің басталу және аяқталу күндері ____________________________________________________________________;
2) есепті кезеңде орналастырылған инвестициялық пай қоры пайларының саны ____________________________________________________________________;
3) инвестициялық пай қорының есептік кезеңде сатып алынған пайларының саны ____________________________________________________________________;
4) инвестициялық пай қорының есептік кезеңде пайларын сатып алуға төленген ақша сомасы ____________________________________________________________________;
5) бұрынғы орналастырылған пайларды ескере отырып, есепті кезеңде орналастырылған инвестициялық пай қоры пайларының жиынтық саны (сатып алынған пайларды шегеріп) ____________________________________________________________________;
6) есепті кезеңде инвестициялық пай қорының пайларын төлеуге түскен, есепті кезеңде орналастырылған пайларды төлеуге ақшаның түскендігі туралы кастодиан анықтамасымен расталған ақша сомасы ____________________________________________________________________.

9. Сведения о первоначальном размещении паев:
1) даты начала и окончания периода первоначального размещения
паев паевого инвестиционного фонда* ____________________________
________________________________________________________________
В случае, если было принято решение о продлении срока
первоначального размещения паев паевого инвестиционного фонда,
то в данном пункте указывается дата и номер письма
уполномоченного органа о продлении срока первоначального
размещения паев паевого инвестиционного фонда
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2) номинальная стоимость пая паевого инвестиционного фонда при
первоначальном размещении паев паевого инвестиционного фонда
________________________________________________________________
3) количество паев паевого инвестиционного фонда, размещенных
по состоянию на дату окончания первоначального размещения паев
паевого инвестиционного фонда___________________________________
________________________________________________________________
9-1. Дата утверждения предыдущего (предыдущих) отчета (отчетов) с
указанием периода размещения, количества размещенных паев паевого
инвестиционного фонда и суммы их оплаты отдельно за каждый предыдущий
отчетный период размещения, а также даты принятия к сведению
информации о не размещении паев паевого инвестиционного фонда
________________________________________________________________
10. Сведения о размещении паев паевого инвестиционного фонда на дату
окончания отчетного периода:
1) даты начала и окончания периода размещения паев паевого
инвестиционного фонда
_________________________________________________________________;
2) количество паев паевого инвестиционного фонда, размещенных в
отчетном периоде
_________________________________________________________________;
3) количество паев паевого инвестиционного фонда, выкупленных в
отчетном периоде
_________________________________________________________________;
4) сумма денег, оплаченная за выкуп паев паевого инвестиционного
фонда в отчетном периоде
_________________________________________________________________;
5) суммарное количество паев паевого инвестиционного фонда,
размещенных на отчетную дату, с учетом ранее размещенных паев (за
вычетом выкупленных паев)
_________________________________________________________________;
6) сумма денег, поступившая в оплату паев паевого инвестиционного
фонда в отчетном периоде, подтвержденная справкой кастодиана о
поступлении денег в оплату паев, размещенных в отчетном периоде
__________________________________________________________________.

11. Есепті кезеңде басқарушы компаниядан пайларды сатып алған, әрбір меншік иесі бөлігінде инвестициялық пай қоры пайларының меншік иелері туралы мәліметтер:
Заңды тұлға-
меншік иеле. рінің толық
атауы немесе
жеке тұлға-
меншік иеле.
рінің фамилиясы, аты, болса
әкесінің аты
Жеке тұлғаның
- пайдың мен.
шік иесінің
жеке басын
куәландыратын құжаттың атауы және дерек.
темелері, заңды
тұлға-меншік
иесін
мемлекеттік
тіркеу (қайта
тіркеу) күні
Меншік
иесінің
сатып алу күні және сатып алу күніне пай
құны
Есепті
кезеңде
пайларды
орналастыру кезінде
меншік иесі сатып
алған ин.
вестиция.
лық пай
қоры пай.
ларының
жалпы саны
Пай төлеміне
келіп түскен ақша сомасы
12. Есепке инвестициялық пай қорының активтерін басқаруды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшенің басшысы, басқарушы компанияның бас бухгалтері не олардың орнындағы адамдар қол қояды және ол басқарушы компанияның мөрімен бекітіледі. Есептің әрбір данасы есепті кезеңнің аяқталған күнінде жасалған, орналастырылған пайлардың есебі бойынша инвестициялық пай қорының жеке шотынан тіркеуші үзіндісінің және есепті кезеңде орналастырылған пайларды төлеуге ақшаның түскендігін растау туралы кастодиан анықтамасының көшірмесімен бірге тігіледі және жіптің түйініне әрі ішінара параққа желімделген қағаз пломбамен бекітіледі. Мөр ішінара қағаз пломбаға, ішінара құжат парағына қойылуы тиіс.
13. Пайларды орналастырудың қорытындысы жөніндегі есепті бекітуден бас тартылған жағдайда, басқарушы компания бас тартуды алған күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде қайталап жетілдірілген есепті уәкілетті органға береді.
Инвестициялық пай қорының п айларын орналастырудың қорытындысы жөніндегі есепті бекітуге құжаттарды қайталап бергенде, қару мерзімін санау қайтадан басталады.
___________________________________________________________
* орналастырудың есепті кезеңі:
- бастапқы орналастыру кезінде:
орналастыру басталған күннен бастап үш айдан астам емес (осы мерзім уәкілетті органның рұқсаты негізінде ұзартылған жағдайда - рұқсатта көрсетілген мерзімге);
инвестициялық пай қорының пайларын одан әрі орналастыру кезінде:
- әрбір алты айдың қорытындылары бойынша ("Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабының 2-тармағына сәйкес).
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2006 жылғы 25 наурыздағы
N 75 қаулысына 2-қосымша
Ескерту: 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.03.27 N 52 Қ аулыларымен .
"___________________________________________"
(инвестициялық пай қорының атауы)
Инвестициялық пай қорының пайларын
орналастырмау туралы хабарлама
200_ж "____"_________ бастап (есепті кезеңнің басталған күні)
200_ж. "____"_________ дейінгі кезеңде (есепті кезеңнің аяқталған күні) басқарушы компания _________________________________________
__________________________________________________________________
(басқарушы компанияның атауы)
инвестициялық пай қорының пайларын орналастырмады. Есепті кезеңнің аяқталу күніне инвестициялық пай қорының айналыстағы пайларының саны, __________________________________________________________________
И нвестициялық пай қорының есептік кезеңде сатып алынған пайларының саны___________________________________________________.
Орналастырылған пайларды есепке алу үшін инвестициялық пай қорының жеке шотынан есепті кезеңнің аяқталу күніне, инвестициялық пай қорының тіркеушісі берген үзінді жазбаның көшірмесі осы Хабарламаның ажырамас бөлігі болып табылады.
Хабарламаға инвестициялық пай қорының активтерін басқаруды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшенің басшысы, басқарушы компанияның бас бухгалтері не олардың орнындағы адамдар қол қояды және ол инвестициялық пай қоры басқарушы компаниясының мөрімен бекітіледі.

11. Сведения о собственниках паев паевого инвестиционного фонда
в разрезе каждого собственника, приобретших паи у управляющей
компании в отчетном периоде:
Полное
наиме-
нование
собствен-
ников -
юридических
лиц или
фамилия,
имя, при
наличии -
отчество
собствен-
ников -
физических
лиц
Наименование
и реквизиты
документа,
удостове-
ряющего
личность
собственника
пая-физичес-
кого лица и
дата госу-
дарственной
пере
(регистрации)
собственника
пая-юриди-
ческого лица
Дата
приоб-
ретения
собст-
венником
паев и
стоимость
пая на
дату
приоб-
ретения
Общее
количество
паев
паевого
инвести-
ционного
фонда,
приобре-
тенных
собствен-
ником при
размещении
паев в
отчетном
периоде
Сумма
денег,
поступившая
в оплату
паев
12. Отчет подписывается руководителем структурного
подразделения, осуществляющего управление активами паевого
инвестиционного фонда, главным бухгалтером управляющей компании
либо лицами, их замещающими и заверяется оттиском печати
управляющей компании. Каждый экземпляр отчета прошивается с копиями
выписки регистратора с лицевого счета паевого инвестиционного фонда
по учету размещенных паев и справкой кастодиана о подтверждении
поступления денег в оплату паев, размещенных в отчетном периоде,
составленные на дату окончания отчетного периода и скрепляется
бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист.
Оттиск печати должен быть нанесен частично на бумажную пломбу,
частично на лист документа.
13. В случае отказа в утверждении отчета об итогах размещения паев
управляющая компания повторно представляет в уполномоченный орган
доработанный отчет в течение тридцати календарных дней со дня
получения отказа.
При повторном представлении документов на утверждение отчета об
итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда исчисление срока
рассмотрения начинается заново.
_____________________________________________________________
* отчетный период размещения составляет:
- при первоначальном размещении:
не более трех месяцев с даты начала размещения (в случае продления
данного срока на основании разрешения уполномоченного органа - в
срок, указанный в разрешении;
- при дальнейшем размещении паев паевого инвестиционного
фонда:
по итогам каждых шести месяцев (в соответствии с пунктом 2
статьи 24 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг").
Приложение 2
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 25 марта 2006 года N 75
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.03.2009 N 52 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Уведомление о неразмещении
паев паевого инвестиционного фонда
"_____________________________________________"
(наименование паевого инвестиционного фонда)
В период с "____"_________ 200_г. (дата начала отчетного
периода) по "____"_________ 200_г. (дата окончания отчетного
периода) размещения паев паевого инвестиционного фонда
управляющей компанией___________________________________________
________________________________________________________________
(наименование управляющей компании)
не осуществлялось. Количество паев паевого инвестиционного
фонда, находящихся в обращении на дату окончания отчетного
периода,________________________________________________________
Количество паев паевого инвестиционного фонда, выкупленных
в отчетном периоде
________________________________________________________________
Неотъемлемой частью настоящего Уведомления является копия
выписки с лицевого счета паевого инвестиционного фонда для учета
размещенных паев, выданная регистратором паевого инвестиционного
фонда, на дату окончания отчетного периода.
Уведомление подписывается руководителем структурного
подразделения, осуществляющего управление активами паевого
инвестиционного фонда, главным бухгалтером управляющей компании
паевого инвестиционного фонда либо лицами, их замещающими, и
заверяется оттиском печати управляющей компании паевого
инвестиционного фонда.