Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасның "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банктердің ірі қатысушыларының және банктік холдингтердің есеп беру ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылығы 25 қазандағы N 304 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 41 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы Нарығын және Қаржы Ұйымдарын Реттеу мен Қадағалау Агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 28 мамырдағы N 148 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 13 шілдеде нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4804 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 275 (2008 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2007.12.24.  N 275  (2008 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы  Заңының 54-1-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банктердің ірі қатысушыларының және банктік холдингтердің есеп беру ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 25 қазандағы N 304 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы  N 41  қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4180 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінде құжаттарды ұсыну мәселелері бойынша кейбір нормативтік құқықтық кесімдерге толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76  қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4670 тіркелген) енгізілген толықтырулармен бірге мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банктердің ірі қатысушыларының және банктік холдингтердің есеп беру  ережесінде :

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 41 "Об утверждении Правил представления отчетности крупными участниками банков и банковскими холдингами и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 304 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года N 148. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2007 года N 4804. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года N 275 (вводится в действие с 1 марта 2008 года).
Сноска.   Постановление Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года N 148 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24.12.2007  N 275  (вводится в действие с 1 марта 2008 года).
В соответствии со  статьей 54-1  Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 февраля 2006 года  N 41  "Об утверждении Правил представления отчетности крупными участниками банков и банковскими холдингами и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 304 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4180), с дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 30 марта 2007 года  N 76  "О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты по вопросам представления документов в Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4670), следующие дополнения и изменения:
в  Правилах  представления отчетности крупными участниками банков и банковскими холдингами, утвержденных указанным постановлением:

мынадай мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Заңның 54-1-бабының 4-тармағының үшінші бөлігінде көрсетілген жағдайда банктің ірі қатысушысы - заңды тұлға немесе банк холдингі осы Ереженің 3-1 қосымшасына сәйкес оның атқарушы органының бірінші басшысының мінсіз іскерлік беделі туралы
мәліметтерді мыналарды қоса беруімен ұсынады:
экономикалық қызмет саласындағы қылмыстар үшін немесе ауырлығы орташа қылмыстар, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болмауын растайтын құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есеп жүргізу жөніндегі
уәкілетті мемлекеттік органның анықтама нысанында берген құжатты (аталған құжаттың берілген күні уәкілетті органға мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтерді ұсынған күннен бұрын үш айдан аспауы тиіс). Шетелдік азаматтар қосымша олар азаматтық алған елдің, ал
азаматтығы жоқ тұлғалар - олардың тұрақты тұратын елдің тиісті мемлекеттік органы берген осыған ұқсас мазмұндағы құжатты ұсынады;
осы Ереженің 3-1 қосымшасында көрсетілген мәліметтерді растайтын өзге де құжаттардың көшірмелері.
Уәкілетті орган ұсынылған құжаттардың шынайылығын тексеру қажет болған жағдайда тиісті органдар мен ұйымдардан қосымша мәліметтер сұратады.";
8-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жеке тұлға болып табылатын банктің ірі қатысушысы Қазақстан Республикасының салық туралы заңнамасына сәйкес салық қызметі органына кірістер туралы декларация беретін болған жағдайда қаржы жылы аяқталғаннан кейін жүз жиырма күн ішінде уәкілетті органға
кірістер туралы декларацияның нотариатта куәландырылған, оның қабылданғаны туралы салық органының белгісі қойылған көшірмесін береді.";
осы қаулының қосымшасына сәйкес 3-1-қосымшасымен толықтырылсын;
9-қосымшасында:
3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Банктің ірі қатысушысының (банктік холдингі) міндеттемелерін, банк акцияларына орналастырған активтерін, сондай-ақ өзге заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысу үлесіне және акцияларына орналастырылған активтер сомасын шегерілген активтері сомасы шеңберінде банк акцияларын сатып алу үшін қолданылған дерек көздері мен қаражаттардың сипаттамасын растайтын құжаттарды қоса бере отырып көрсетеді
_________________________________________________________________
_______________________________________________________________";
10-тармақта:
3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Банктің ірі қатысушысының меншік құқығында тиесілі мүліктің құнынан аспайтын мөлшерде банк акцияларын сатып алу үшін қолданылған дерек көздері мен қаражаттардың сипаттамасын растайтын құжаттарды қоса бере отырып көрсетеді
_________________________________________________________________
_______________________________________________________________".

дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. В случае, указанном в части третьей пункта 4 статьи 54-1 Закона, крупный участник банка - юридическое лицо или банковский холдинг представляет сведения о безупречной деловой репутации первого руководителя его исполнительного органа согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам с приложением:
документа, подтверждающего отсутствие неснятой или непогашенной судимости за преступления в сфере экономической деятельности или за преступления средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления, выданного в форме справки уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов (дата выдачи указанного документа не может быть более трех месяцев, предшествующих дате представления в уполномоченный орган сведений о безупречной деловой репутации). Иностранные граждане дополнительно представляют документ аналогичного содержания, выданный соответствующим государственным органом страны их гражданства, а лица без гражданства - страны их постоянного проживания;
копий иных документов, подтверждающих сведения, указанные в приложении 3-1 к настоящим Правилам.
В случае необходимости проверки достоверности представленных документов уполномоченный орган запрашивает дополнительные сведения в соответствующих органах и организациях.";
пункт 8 дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае представления декларации о доходах в органы налоговой службы в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан крупный участник банка, являющийся физическим лицом, в течение ста двадцати дней по окончании финансового года представляет в уполномоченный орган нотариально засвидетельствованную копию декларации о доходах, содержащей отметку налоговой службы об ее принятии.";
дополнить приложением 3-1 согласно приложению к настоящему постановлению;
в приложении 9:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Описание источников и средств, используемых для приобретения акций банка в пределах суммы активов крупного участника банка (банковского холдинга) за вычетом его обязательств, активов, ранее размещенных в акции банка, а также суммы активов, размещенных в акции и доли участия в уставном капитале других юридических лиц, с приложением подтверждающих документов
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________";
в приложении 10:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Описание источников и средств, используемых для приобретения акций банка в размере, не превышающем стоимости имущества, принадлежащего крупному участнику банка на праве собственности, с приложением подтверждающих документов
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________".

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Банктерді қадағалау департаменті (Р.Е. Раева):
1) Заң департаментімен (М.Б. Байсынов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан Қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Төраға қызметі (Е.Н. Заборцева) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2007 жылғы 28 мамырдағы
N 148 қаулысына қосымша
"Банктердің ірі қатысушыларының
және банктік холдингтердің есеп
беру ережесіне 3-1-қосымшасы
Банктің ірі қатысушысы - заңды тұлғаның немесе банктік
холдингінің атқарушы органының бірінші басшысының мінсіз іскерлік
беделі туралы мәліметтер
1. Білімі
Оқу
орнының
атауы
Келіп түскен
күні - аяқтаған
күні
Мамандығы
Білімі туралы
дипломның
деректемелері,
біліктілігі
Оқу орнының
орналасқан
жері
2. Соңғы үш жылдағы біліктілік көтеру жөніндегі семинарлар,
біліктілік көтеру курстарынан өту туралы мәліметтер
Ұйымның атауы
Өткізу күні және
орны
Сертификат
деректемелері
3. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Жұмыс
кезеңі
Жұмыс
орны
Лауазымы
Тәртіптік шара
қолданудың болуы
Жұмыстан шығу,
қызметтен босату
себептері
4. Бар жарияланымдар, ғылыми әзірленімдер және басқа да
жетістіктер:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
5. Экономикалық қызмет саласындағы қылмыстар үшін немесе ауырлығы
орташа қылмыстар, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін алынбаған
немесе өтелмеген соттылығының бар болуы жөніндегі мәліметтер
Күні
Сот
органы-
ның
атауы
Соттың
тұратын
орны
Жазаның
түрі
1997 жылғы 16 шіл-
дедегі Қазақстан
Республикасының
Қылмыстық кодексі-
нің бабы
Соттың процес-
суалды шешімді
қабылдаған күні
6. Өзіне қабылдаған міндеттемелерді (өтелмеген немесе мерзімі
өткен заемдар және басқалар) орындамау фактілерінің болуы туралы
мәліметтер:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(аталған фактілер болған жағдайда ұйымның атауын және
міндеттемелер сомасын көрсету қажет)

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за банками (Раева Р.Е.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя (Заборцева Е.Н.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 28 мая 2007 года N 148
"Приложение 3-1
к Правилам представления
отчетности крупными
участниками банков и
банковскими холдингами
Сведения о безупречной деловой репутации первого
руководителя исполнительного органа крупного участника
банка - юридического лица или банковского холдинга
1. Образование
Наимено-
вание
учебного
заведения
Дата
поступления
- дата
окончания
Специаль-
ность
Реквизиты
диплома об
образовании,
квалификация
Место
нахождения
учебного
заведения
2. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению
квалификации за последние три года
Наименование
организации
Дата и место
проведения
Реквизиты
сертификата
3. Сведения о трудовой деятельности
Период
работы
Место
работы
Должность
Наличие
дисциплинарных
взысканий
Причины
увольнения,
освобождения
от должности
4. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Сведения о наличии неснятой или непогашенной судимости за
преступления в сфере экономической деятельности или за преступления
средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления
Дата
Наименование
судебного
органа
Место
нахождения
суда
Вид
наказания
Статья
Уголовного
кодекса
Республики
Казахстан
от 16 июля
1997 года
Дата
принятия
процес-
суального
решения
судом
6. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя
обязательств (непогашенные или просроченные займы и другое):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(в случае наличия указанных фактов необходимо указать
наименование организации и сумму обязательств)

7. Ашық жинақтаушы зейнетақы қорымен аффилиирленгендігі болуы
(болмауы):
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(иә/жоқ, аффилиирлік сипаттарын көрсету)
8. Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Осы ақпарат тексерілгенін және шынайы мен толық болып
табылатынын растаймын.
Банктің ірі қатысушысының - заңды тұлғаның немесе банктік
холдингтің атқарушы органының бірінші басшысы
_________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) баспа әріптерімен, қолы)
Мөр орны
Күні _____________________"

7. Наличие (отсутствие) аффилиированности с банком:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(да/нет, указать признаки аффилиированности)
8. Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и
является достоверной и полной.
Первый руководитель исполнительного органа крупного участника
банка - юридического лица или банковского холдинга________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) печатными буквами, подпись)
Место печати
Дата____________________"