Орлиногор мемлекеттік табиғи қоралым (ботаникалық) аумағында шаруашылық қызметтерге шектеу қою туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 10 қыркүйекте N 262 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 7 қазанда N 1690 тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңы 27 бабы 1 тармағы 9) тармақшасы, "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі N 175 Заңы 68 бабы 1 тармағы негізінде, бірегей табиғи кешендерді және мемлекеттік табиғи қорғалымдардың мемлекеттік табиғи-қорықтық қорлары объектілерін сақтау, қайта қалпына келтіру және одан әрі дамыту мақсатында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Орлиногор мемлекеттік табиғи қорғалымы (ботаникалық) аумағындағы жер пайдаланушылардың және табиғат пайдаланушылардың шаруашылық қызметтеріне келесі шектеулер енгізілсін:
мал жаюға, шөп шабуға, ағаш кесудің барлық түрлеріне, гүлдерді жинауға, түптерді, түйнектерді, және өсімдіктердің баданаларын тамырымен қазуға;
от жағуға;
жолдары жоқ жерлерде көлік құралдарының жүруіне және жылжуына;
өсімдіктердің және жануарлардың жаттұқымды түрлерінің интродукциясы;
сол сияқты өсімдіктердің бүлінуін және жойылуын туғызған немесе туғызатын басқа да әрекеттерге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 25.03.2022 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 25.03.2022 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Біләлов

Об ограничении хозяйственной деятельности на территории Орлиногорского государственного природного заказника (ботанического)
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 10 сентября 2008 года N 262. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 октября 2008 года N 1690.
На основании подпункта 9) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", пункта 1 статьи 68 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года N 175 "Об особо охраняемых природных территориях", в целях сохранения, восстановления и дальнейшего развития уникальных природных комплексов и объектов государственного природно-заповедного фонда государственного природного заказника акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести на территории Орлиногорского государственного природного заказника (ботанического) следующие ограничения хозяйственной деятельности для собственников земельных участков, землепользователей и природопользователей:
пастьба скота, сенокошение, все виды рубок леса, сбор цветов, выкапывание корней, клубней и луковиц растений;
разведение костров;
заезд и передвижение вне существующих дорог транспортных средств;
интродукция чужеродных видов растении и животных;
равно как и другие действия, вызвавшие или которые могут вызвать повреждение и уничтожение растительности.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 25.03.2022 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления акимата СевероКазахстанской области от 25.03.2022 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области С.Билялов