"Мамлют", "Смирнов", "Согров" мемлекеттік табиғи қорғалымдары (зоологиялық) аумағында шаруашылық қызметтерге шектеу қою туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 10 қыркүйекте N 261 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 7 қазанда N 1691 тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 25 сәуірдегі № 153 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 25.04.2017 № 153 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңы 27 бабы 1 тармағы 9) тармақшасы, "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі N 175 Заңының 68 бабы 1 тармағы негізінде, мемлекеттік табиғи қорғалымдардың мемлекеттік табиғи-қорықтық қорлары объектілерін сақтау, қайта қалпына келтіру және одан әрі дамыту мақсатында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мамлют", "Смирнов", "Согров" мемлекеттік табиғи қорғалымдары (зоологиялық) аумағында жер учаскелерінің жеке меншік иелері, жер пайдаланушылар және табиғат пайдаланушылар үшін шаруашылық қызметтерге келесі шектеулер енгізілсін:
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында орталық мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесінің рұқсаты бойынша қасқыр аулаудан басқа аңшылыққа;
әртүрлі айла-тәсілдермен жабайы жануарларды аулауға;
15 тамыздан 15 қазанға дейін кәсіптік балық аулауға;
өсімдіктердің және жануарлардың жаттұқымды түрлерін жерсіндіруге;
жабайы жануарлардың ұяларын, ін-апандарын және басқа да мекендейтін жатақтарын бұзуға, жұмыртқаларын жинауға;
экологиялық жүйеге зиянды әсер ететін объектілерді жайғастыруға, салуға, пайдалануға беруге және жаңа технологияларды енгізуге.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.С. Ескендіровке жүктелсін.
3. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Біләлов

Об ограничении хозяйственной деятельности на территории государственных природных заказников (зоологических) "Мамлютский", "Смирновский", "Согровский"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 10 сентября 2008 года N 261. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 октября 2008 года N 1691. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 25 апреля 2017 года № 153
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 25.04.2017 года № 153 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
На основании подпункта 9) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", пункта 1 статьи 68 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года N 175 "Об особо охраняемых природных территориях", в целях сохранения, восстановления и дальнейшего развития объектов государственного природно-заповедного фонда государственных природных заказников акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести на территории государственных природных заказников (зоологических) "Мамлютский", "Смирновский", "Согровский" следующие ограничения хозяйственной деятельности для собственников земельных участков, землепользователей и природопользователей:
охоту, за исключением добычи волка по разрешению территориального подразделения центрального государственного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
добыча любыми способами и средствами диких животных;
промысловый лов рыбы с 15 августа по 15 октября;
интродукция чужеродных видов растений и животных;
разрушение гнезд, логовищ и других мест обитания диких животных, сбор яиц;
размещение, строительство и эксплуатация объектов, внедрение новых технологий, оказывающих вредные воздействия на экологические системы.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Ескендирова С.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области С.Билялов