Шығыс Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органдары ұсынатын мемлекеттік қызметтерді көрсету стандарттарын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі N 527 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 8 мамырда N 2483 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 7 сәуірдегі N 19 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.04.07 N 19 қаулысымен.
МАЗМҰНЫ
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағын       басшылыққа ала отырып, "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 , "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызметтерді көрсету стандарттары бекітілсін:
1) осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес "Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою";
2) осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес "Миссионерлік қызметпен айналысатын азаматтарды есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою";
3) осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес "Жалпы таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен өндіру мен барлауға келісім-шарттарды тіркеу";
4) осы қаулының 4 қосымшасына сәйкес "Жалпы таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге және бірлескен өндіру мен барлауға кепіл шартын тіркеу";
5) осы қаулының 5 қосымшасына сәйкес "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу";
6) осы қаулының 6 қосымшасына сәйкес "Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу";
7) осы қаулының 7 қосымшасына сәйкес "Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығына актілерді ресімдеу";
8) осы қаулының 8 қосымшасына сәйкес "Уақытша жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу";
9) осы қаулының 9 қосымшасына сәйкес "Әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру";
10) осы қаулының 10 қосымшасына сәйкес "Қайтыс болғаны туралы анықтамалар - дәрігерлік куәліктер беру".
2. Ішкі саясат (Т.Т. Түсіпбеков), кәсіпкерлік және өнеркәсіп (Қ.К. Таукен), денсаулық сақтау (Э.А. Қалиев) департаменттерінің директорлары, жер қатынастары (Қ.Қ. Төлеубеков), мәдениет (К.Т. Мыржықбай) басқармаларының бастықтары:

Об утверждении стандартов оказания государственных услуг, предоставляемых местными исполнительными органами Восточно-Казахстанской области
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 8 апреля 2008 года N 527. Зарегистрировано департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 8 мая 2008 года за N 2483. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 7 апреля 2009 года № 19
Сноска. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 07.04.2009 № 19.
ОГЛАВЛЕНИЕ
Руководствуясь пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты оказания государственных услуг:
1) "Постановка на учет иностранных средств массовой информации" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) "Постановка на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан, занимающихся миссионерской деятельностью" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) "Регистрация контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых" согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) "Регистрация договора залога на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых" согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) "Оформление актов на право частной собственности на земельный участок" согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) "Оформление актов на право постоянного землепользования" согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) "Оформление актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)" согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) "Оформление актов на право временного землепользования" согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) "Выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности" согласно  приложению 9 к настоящему постановлению;
10) "Выдача справок - врачебных свидетельств о смерти" согласно  приложению 10 к настоящему постановлению.
2. Директорам департаментов внутренней политики (Тусипбеков Т.Т.), предпринимательства и промышленности (Таукен Қ.К.), здравоохранения (Калиев Э.А.), начальникам управлений земельных отношений (Толеубеков К.К.), культуры (Мыржыкбай К.Т.) обеспечить:

1) бекітілген мемлекеттік қызметтерді көрсету стандарттарын қызметке енгізуді және оларды сақтауды;
2) мемлекеттік қызметтерді көрсету стандарттарын web-сайттарда және ғимараттың ақпараттық стендтерінде орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің бірінші орынбасары Ә.С. Бергеневке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы                            Ә. БЕРГЕНЕВ
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2008 жылғы 08 сәуірдегі
N 527 қаулысына 1 қосымша
"Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою"
мемлекеттік қызметін көрсету
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт Шығыс Қазақстан облысының аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою тәртібін айқындайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-4-бабы 2) тармақшасының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі N 843 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдiк бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу ережесiнің 3-тармағының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті Өскемен қаласы, М.Горький көшесі, 40 мекенжайы бойынша "Шығыс Қазақстан облысының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) көрсетеді. Қызмет көрсету туралы ақпарат Шығыс Қазақстан облысы әкімінің www.akimvko.gov.kz веб-сайтында орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтижесі) тарату үшін мәлімделген шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу туралы анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Шығыс Қазақстан облысының аумағында шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарының өнімдерін таратуды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғаларға (филиалдарға немесе өкілдіктерге) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулер мерзімдері:
1) шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу туралы анықтама тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 15 күнтізбелік күн ішінде беріледі;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 30 минут;
3) анықтаманы алу кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Шығыс Қазақстан облысы әкімінің www.akimvko.gov.kz веб-сайтында орналастырылады, ресми ақпарат көздерінде (облыстық "Дидар" және "Рудный Алтай" газеттерінде) жарияланған, Департаменттің ақпараттық стендінде орналастырылған.

1) внедрение в деятельность утвержденных стандартов оказания государственных услуг и их соблюдение;
2) размещение стандартов оказания государственных услуг на web-сайтах и информационных стендах в здании.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Бергенева.А.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области                                А. БЕРГЕНЕВ
Приложение 1 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата от
"08" апреля 2008 года N 527
Стандарт
оказания государственной услуги
"Постановка на учет иностранных средств массовой информации"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок постановки на учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории Восточно-Казахстанской области.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 2) статьи 4-4 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации", пункта 3 Правил учета иностранных средств массовой информации , распространяемых в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года N 843.
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Департамент внутренней политики Восточно-Казахстанской области" (далее - Департамент) по адресу город Усть-Каменогорск, улица М.Горького, 40. Информация об оказании услуги располагается на веб-сайте акима Восточно-Казахстанской области - www.akimvko.gov.kz.
5. Формой завершения (результатом) государственной услуги является выдача справки об учете заявленных для распространения иностранных средств массовой информации.
6. Государственная услуга оказывается физическим или юридическим лицам (филиалам или представительствам), осуществляющим распространение продукции иностранных средств массовой информации на территории Восточно-Казахстанской области.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) справка об учете иностранных средств массовой информации выдается в течение 15 календарных дней с момента сдачи потребителем необходимых документов;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги располагается на веб-сайте акима Восточно-Казахстанской области - www.akimvko.gov.kz, опубликован в официальных источниках информации (в областных газетах "Дидар" и "Рудный Алтай"), размещен на информационном стенде Департамента.

10. Мемлекеттік қызмет сенбі мен жексенбіден басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау жалпы кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің ғимаратында көрсетіледі, оған кіретін жерде бақылау-өткізу пункті орналасқан, сондықтан тұтынушыға өзімен бірге жеке басын куәландыратын құжат алып жүру қажет.
Департаменттің толтырылған бланктер үлгілерімен ақпараттық стенді, күтуге арналған креслолар бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы ұсынады:
1) шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу туралы арызды, онда көрсетілуі тиіс:
арыз берілетін жергілікті атқарушы органның атауы;
таратушының мәртебесі (жеке кәсіпкер немесе заңды тұлға), оның ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны, атауы (тегі, аты және әкесінің аты), тұрған жері (тұратын жері);
Шығыс Қазақстан облысының аумағында таратылатын шетелдік БАҚ атауларының толық тізбесі;
шетелдік БАҚ-тың таратылу аумағы;
таратылатын шетелдік БАҚ-тың тілі (тілдері);
таратылатын шетелдік БАҚ-тың негізгі тақырыптық бағыты;
мерзімдік баспа басылымының таратылатын даналарының болжанып отырған саны, шетелдік БАҚ хабарларын ретрансляциялау көлемі;
2) таратушы жеке тұлға үшін -кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқықты растайтын құжаттың көшірмесі;
3) таратушы заңды тұлға (филиал немесе өкілдік) үшін - заңды тұлғаны (филиалды немесе өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы куәліктің көшірмесі.
13. Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу туралы анықтама беруге арыз нысаны Шығыс Қазақстан облысы әкімінің www.akimvko.gov.kz веб-сайтында орналасады, арыз бланкін Өскемен қаласы, М.Горький көшесі, 40, 244-кабинет мекенжайы бойынша Департаменттен алуға болады.
14. Құжаттарды қабылдауды Департаменттің жауапты лауазымды тұлғасы (ақпараттық саясат және бұқаралық ақпарат құралдарының мониторингі бөлімінің бастығы немесе маманы, олар болмаған жағдайда қабылдау бөлмесінің инспекторы) жүзеге асырады, 244 кабинет.
15. Тұтынушыға тиісті құжаттардың қабылданғандығы туралы тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні жазылған қолхат беріледі.
16. Тұтынушыға анықтама беруді Департаменттің уәкілетті лауазымды тұлғасы (ақпараттық саясат және бұқаралық ақпарат құралдарының мониторингі бөлімінің бастығы немесе маманы) күнделікті 238 немесе 244- кабинетте берілген қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде тұтынушының жеке келуі арқылы (не болмаса сенімхат бойынша) жүзеге асырады.

10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке живой очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в здании Восточно-Казахстанского областного акимата, при входе в которое расположен контрольно-пропускной пункт, вследствие чего потребителю необходимо иметь при себе документ, удостоверяющий личность.
Имеется информационный стенд Департамента с образцами заполненных бланков, кресла для ожидания.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет:
1) заявление об учете иностранных средств массовой информации, в котором должны быть указаны:
наименование местного исполнительного органа, в который подается заявление;
статус распространителя (индивидуальный предприниматель или юридическое лицо), его организационно-правовая форма, наименование (фамилия, имя и отчество), место нахождения (место жительство);
полный перечень названий иностранных СМИ, распространяемых на территории Восточно-Казахстанской области;
территория распространения иностранного СМИ;
язык (языки) распространяемого иностранного СМИ;
основная тематическая направленность распространяемого иностранного СМИ;
предполагаемое количество распространяемых экземпляров периодического печатного издания, объем ретрансляции передач иностранных СМИ;
2) для физического лица-распространителя - копия документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
3) для юридического лица (филиала или представительства) - распространителя - копия свидетельства о государственной (учетной) регистрации юридического лица (филиала или представительства).
13. Форма заявления на выдачу справки об учете иностранных средств массовой информации, располагается на веб-сайте акима Восточно-Казахстанской области - www.akimvko.gov.kz, бланк заявления можно получить в Департаменте по адресу город Усть-Каменогорск, улица М.Горького, 40, кабинет 244.
14. Прием документов осуществляется ответственным должностным лицом Департамента (начальником или специалистом отдела информационной политики и мониторинга средств массовой информации, в случае их отсутствия инспектором приемной), кабинет 244.
15. Потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Выдача справки потребителю осуществляется уполномоченным должностным лицом Департамента (начальником или специалистом отдела информационной политики и мониторинга средств массовой информации) ежедневно в кабинете 238 или 244 на основании выданной расписки в указанный в ней срок через личное посещение потребителя (либо по доверенности).

17. Департамент тұтынушыға мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуы мүмкін:
1) егер осы стандарттың 12-тармағында қарастырылған қажетті құжаттардың барлығы тапсырылмаса;
2) егер осы стандарттың 12-тармағында қарастырылған құжаттарда толық емес немесе шынайы емес ақпарат көрсетілсе.
3) егер шетелдік БАҚ материалдары Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күшпен өзгертуді, тұтастығын бұзуды, мемлекеттің қауіпсіздігін әлсіретуді, соғысты, әлеуметтік, тектік-таптық, діни, нәсілдік, ұлттық және рулық артықшылықты, қатыгездікті, зорлыққа табынуды және порнографияны насихаттауды немесе үгіттеуді қамтыса;
4) егер таратушыға қатысты оған қызметтің осы түрімен айналысуға тыйым салатын сот шешімі болса;
5) егер шетелдік БАҚ өнімдеріне қатысты оны Қазақстан Республикасының аумағында таратуға тыйым салу туралы сот шешімі болса.
Шетелдік БАҚ-ты есепке алудан бас тартылған кезде таратушыға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жазбаша түрде дәлелді бас тарту беріледі.
Таратушы Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдары туралы заңнамасын бұзған жағдайларда, Департаменттің шетелдік БАҚ-ты есепке алу туралы анықтаманы сот тәртібімен тоқтата тұруға не болмаса кері қайтарып алуға құқығы бар.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Департаменттің қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен еркіндіктерін сақтау;
2) сыпайылық;
3) жан-жақты және толық ақпарат беру;
4) ақпараттың қорғалуы және құпиялығы.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет ұсыну сапасы бойынша наразылықтар болған жағдайда шағым Департамент директорының атына беріледі. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне/әрекетсіздігіне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты және шағым дайындауда жәрдем көрсетуді 235-кабинеттен және 8 (7232) 26-42-54 телефоны арқылы алуға болады.
22. Шағым Департаменттің қабылдау бөлмесіне 235-кабинетке, сондай-ақ dvp_vko@rambler.ru электрондық мекенжайына беріледі.
23. Тұтынушыға шағымның екінші данасы тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып қайтарылады. Берілген шағымға жауапты не болмаса шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты тұтынушы тікелей Департаменттің қабылдау бөлмесінен (235-кабинет) немесе 8 (7232) 26-42-54 телефоны арқылы ала алады.

17. Департамент может отказать потребителю в предоставлении государственной услуги:
1) если не представлены все необходимые документы, предусмотренные пунктом 12 настоящего стандарта;
2) если указана неполная или недостоверная информация в документах, предусмотренных пунктом 12 настоящего стандарта;
3) если материалы иностранного СМИ содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, социального, сословного, религиозного, расового, национального и родового превосходства, культа жестокости, насилия и порнографии;
4) если в отношении распространителя имеется решение суда, запрещающее ему занятие данным видом деятельности;
5) если в отношении продукции иностранного СМИ имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан.
При отказе в учете иностранного СМИ распространителю дается мотивированный отказ в письменном виде в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Департамент имеет право в судебном порядке приостановить либо отозвать справку об учете иностранных СМИ в случаях нарушения распространителем законодательства Республики Казахстан о средствах массовой информации.
3. Принципы работы
18. Деятельность Департамента основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) вежливость;
3) предоставление исчерпывающей и полной информации;
4) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя директора Департамента. Информацию о порядке обжалования, действия/бездействия уполномоченных должностных лиц и содействие в подготовке жалобы, можно получить в кабинете 235 и по телефону 8 (7232) 26-42-54.
22. Жалоба подается в приемную департамента, кабинет 235, а также на электронный адрес dvp_vko@rambler.ru.
23. Потребителю возвращается второй экземпляр жалобы с указанием даты и времени регистрации, фамилией и инициалами лица, принявшего обращение. Ответ на поданную жалобу либо информацию о ходе рассмотрения жалобы потребитель может получить непосредственно в приемной Департамента (кабинет 235) или по телефону 26-42-54.

6. Байланыс ақпараты
24. Департаменттің пошталық мекенжайы: 070019, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, М.Горький көшесі, 40.
"Шығыс Қазақстан облысының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесі, телефондар - 8 (7232) 26-42-54 (қабылдау бөлмесі), 8 (7232) 26-47-07 (ақпараттық саясат және БАҚ мониторингі бөлімі).
Электрондық мекенжайы: dvp_vko@rambler.ru
Жұмыс тәртібі: сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күнделікті сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі және жексенбі.

6. Контактная информация
24. Почтовый адрес Департамента: 070019, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, улица М.Горького, 40.
Государственное учреждение "Департамент внутренней политики Восточно-Казахстанской области", телефоны - 8 (7232) 26-42-54 (приемная), 8 (7232) 26-47-07 (отдел информационной политики и мониторинга СМИ).
Электронный адрес: dvp_vko@rambler.ru.
Режим работы: ежедневно с 09.00 по 18.00 с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни - суббота и воскресенье.

5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
100
95
90
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2008 жылғы 08 сәуірдегі
N 527 қаулысына 2 қосымша
"Миссионерлік қызметпен айналысатын азаматтарды
есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою"
мемлекеттік қызметін көрсету
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт Шығыс Қазақстан облысының аумағында миссионерлік қызметпен айналысатын азаматтарды есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою тәртібін айқындайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Діни сенім бостандығы және діни бірлестіктер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-1 , 4-2-баптарының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 136 қаулысымен бекітілген Шетелдіктердің Қазақстан Республикасына келуінің және болуының, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуінің ережесінің 17-1-тармағының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті "Шығыс Қазақстан облысының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) көрсетеді Өскемен қаласы, М.Горький көшесі, 40, 237 а-кабинет, www.akimvko.gov.kz.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтижесі) Шығыс Қазақстан облысының аумағында миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаны есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою туралы куәлік беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдік азаматтарға және азаматтығы жоқ тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулер мерзімдері:
1) Шығыс Қазақстан облысының аумағында миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаны есептік тіркеу туралы куәлік тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап 7 күн ішінде беріледі;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 10 минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 10 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін ұсынылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Шығыс Қазақстан облысы әкімінің www.akimvko.gov.kz. веб-сайтында орналасады, ресми ақпарат көздерінде ("Дидар" және "Рудный Алтай" облыстық газеттерінде) жарияланған, Департаменттің ақпараттық стендінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі мен жексенбіден басқа, күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Қабылдау жалпы кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью персонала
100
95
90
Приложение 2 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата от
"08" апреля 2008 года N 527
Стандарт
оказания государственной услуги
"Постановка на учетную регистрацию (перерегистрацию)
граждан, занимающихся миссионерской деятельностью"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок постановки на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан, занимающихся миссионерской деятельностью на территории Восточно-Казахстанской области.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 4-1 , 4-2 Закона Республики Казахстан "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях", пункта 17-1 Правил въезда и пребывания иностранцев в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан, утвержденных постановлением Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранцев в Республике Казахстан".
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Департамент внутренней политики Восточно-Казахстанской области" (далее-Департамент) город Усть-Каменогорск, улица М.Горького, 40, кабинет 237а, www.akimvko.gov.kz .
5. Формой завершения (результатом) государственной услуги является выдача свидетельства об учетной регистрации (перерегистрации) лица, осуществляющего миссионерскую деятельность на территории Восточно-Казахстанской области.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранным гражданам и лицам без гражданства.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) свидетельство об учетной регистрации лица, осуществляющего миссионерскую деятельность на территории Восточно-Казахстанской области, выдается в течение 7 дней со дня подачи потребителем необходимых документов;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов 10 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов 10 минут;
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайте акима Восточно-Казахстанской области www.akimvko.gov.kz , опубликована в официальных источниках информации (в областных газетах "Дидар" и "Рудный Алтай"), размещена на информационном стенде Департамента.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке живой очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Мемлекеттік қызмет Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің ғимаратында көрсетіледі М.Горький көшесі 40, 238а-кабинет, оған кіретін жерде бақылау-өткізу пункті орналасқан, сондықтан тұтынушыға өзімен бірге жеке басын куәландыратын құжат алып жүру қажет.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы ұсынады:
1) ұстанатын дiнi, миссионерлiк қызметтiң аумағы мен мерзiмi көрсетілген арызды;
2) миссионерлiк қызметтi жүзеге асыру құқығына дiни бірлестік берген сенiмхаттың немесе өзге де құжаттың көшiрмесiн;
3) миссионер мүддесiн бiлдiретiн дiни бірлестіктің өз елiнiң заңнамасына сәйкес ресми тiркелген болып табылатындығын куәландыратын тiркеу туралы куәлiктiң немесе өзге де құжаттың көшiрмесiн;
4) Қазақстан Республикасында тiркелген дiни бірлестіктің шақыруын;
5) миссионерлiк қызметке арналған дiни мақсаттағы әдебиеттерді, тыңдау, бейне материалдарын және (немесе) өзге де заттарды. Діни мазмұндағы материалдарды есептік тіркеуден кейін қосымша пайдалану жергілікті атқарушы органдармен келісіледі.
Аталған құжаттарды тапсырған кезде арыз иесі төлқұжатын немесе жеке басын куәландыратын өзге құжатты көрсетеді.
Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын шетелдік тұлғалар төлқұжатын тіркеген сәттен бастап 3 тәулік ішінде құжаттарын тапсырады.
Шығыс Қазақстан облысының аумағындағы миссионерлер жыл сайын қайта тіркеуден өтуге міндетті.
13. Шығыс Қазақстан облысының аумағында миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды есептік тіркеу туралы куәлікті беруге арыздың нысаны Шығыс Қазақстан облысы әкімінің www.akimvko.gov.kz веб-сайтында орналасады, оны Өскемен қаласы, М.Горький көшесі, 40, 237а-кабинет мекенжайы бойынша Департаменттен алуға болады.
14. Құжаттарды қабылдауды N 237 а-кабинетте Департаменттің жауапты лауазымды тұлғасы (саяси партиялармен және діни бірлестіктермен жұмыс жөніндегі бөлім бастығы немесе маманы) жүзеге асырады.
15. Тұтынушыға құжаттардың қабылданғандығы туралы тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні жазылған қолхат беріледі.
16. Тұтынушыға куәлікті беруді Департаменттің уәкілетті лауазымды тұлғасы (саяси партиялармен және діни бірлестіктермен жұмыс жөніндегі бөлім бастығы немесе маманы) берілген қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде тұтынушының жеке келуі арқылы Өскемен қаласы, М.Горький көшесі, 40, 237 а-кабинет мекенжайы бойынша жүзеге асырады.

11. Государственная услуга оказывается в здании Восточно-Казахстанского областного акимата М.Горького 40, кабинет 238 а, при входе в которое расположен контрольно-пропускной пункт, вследствие чего потребителю необходимо иметь при себе документ, удостоверяющий личность.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет:
1) заявление с указанием вероисповедной принадлежности, территории и срока миссионерской деятельности;
2) копию доверенности или иного документа, выданного религиозным объединением на право осуществления миссионерской деятельности;
3) копию свидетельства о регистрации или иного документа, удостоверяющего, что религиозное объединение, которое представляет миссионер, является официально зарегистрированным в соответствии с законодательством своей страны;
4) вызов религиозного объединения, зарегистрированного в Республике Казахстан;
5) литературу, аудио-, видеоматериалы и (или) иные предметы религиозного назначения, предназначенные для миссионерской деятельности. Дополнительное использование после учетной регистрации материалов религиозного содержания согласовывается с местными исполнительными органами.
При представлении указанных документов заявитель предъявляет паспорт или иной документ, удостоверяющий личность.
Иностранные граждане, осуществляющие миссионерскую деятельность, представляют документы в течение 3 суток с момента регистрации паспорта.
Миссионеры на территории Восточно-Казахстанской области обязаны ежегодно проходить перерегистрацию.
13. Форма заявления на выдачу свидетельства об учетной регистрации лиц, осуществляющего миссионерскую деятельность на территории Восточно-Казахстанской области, располагается на веб-сайте акима Восточно-Казахстанской области www.akimvko.gov.kz , ее можно получить в Департаменте по адресу: город Усть-Каменогорск, улица М.Горького, 40, кабинет 237а.
14. Прием документов осуществляется ответственным должностным лицом Департамента (начальником или специалистом отдела по работе с политическими партиями и религиозными объединениями) в кабинете N 237а.
15. Потребителю выдается расписка о приеме документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Выдача свидетельства потребителю осуществляется уполномоченным должностным лицом Департамента (начальником или специалистом отдела по работе с политическими партиями и религиозными объединениями) на основании выданной расписки в указанный в ней срок через личное посещение потребителя по адресу: город Усть-Каменогорск, улица М.Горького, 40, кабинет 237а.

17. Департамент мынадай негіздермен тұтынушыға мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тартуы мүмкін:
1) егер осы стандарттың 12-тармағында қарастырылған қажетті құжаттардың барлығы тапсырылмаса;
2) егер осы стандарттың 12-тармағында қарастырылған құжаттарда толық емес немесе шынайы емес ақпарат көрсетілсе.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Департаменттің қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен еркіндіктерін сақтау;
2) сыпайылық;
3) жан-жақты және толық ақпарат беру;
4) ақпараттың қорғалуы және құпиялығы;
5) тұтынушының белгіленген мерзімдерде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет ұсыну сапасы бойынша наразылықтар болған жағдайда шағым Департамент директорының атына беріледі. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне/әрекетсіздігіне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты және шағым дайындауда жәрдем көрсетуді 235-кабинеттен және 8 (7232) 26-42-54 телефоны арқылы алуға болады.
22. Шағым Департаменттің қабылдау бөлмесіне 235-кабинетке, сондай-ақ dvp_vko@rambler.ru электрондық мекенжайына беріледі.
23. Тұтынушыға шағымның екінші данасы тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып қайтарылады. Берілген шағымға жауапты не болмаса шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты тұтынушы тікелей Департаменттің қабылдау бөлмесінен (235-кабинет) немесе 8 (7232) 26-42-54 телефоны арқылы ала алады.
6. Байланыс ақпараты
24. Департаменттің пошталық мекенжайы: 070019, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, М.Горький көшесі, 40.
"Шығыс Қазақстан облысының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесі, телефондар - 8 (7232) 26-42-54 (қабылдау бөлмесі), 8 (7232) 26-47-07 (ақпараттық саясат және БАҚ мониторингі бөлімі).
Электрондық мекенжайы: dvp_vko@rambler.ru.
Жұмыс тәртібі: сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күнделікті сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі және жексенбі.
Департамент директорының қабылдау күні - дүйсенбі сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін, директор орынбасарының қабылдау күні - сәрсенбі сағат 10.00-ден 13.00-ге дейін.
Шығыс Қазақстан облысы
ішкі саясат департаментінің
директоры                                    Т.Түсіпбеков
"Миссионерлік қызметпен айналысатын
азаматтарды есептік тіркеуге
(қайта тіркеуге) қою" мемлекеттік
қызметін көрсету стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіштің есептік
жылдағы ағымдық мәні

17. Департамент может отказать потребителю в предоставлении государственной услуги на следующих основаниях:
1) если не представлены все необходимые документы, предусмотренные п.12 настоящего стандарта;
2) если указана неполная или недостоверная информация в документах, предусмотренных п.12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность Департамента основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) вежливость;
3) предоставление исчерпывающей и полной информации;
4) защита и конфиденциальность информации;
5) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя директора Департамента. Информацию о порядке обжалования, действия/бездействия уполномоченных должностных лиц и содействие в подготовке жалобы, можно получить в кабинете 235 и по телефону 8 (7232) 26-42-54.
22. Жалоба подается в приемную Департамента, кабинет 235, а также на электронный адрес dvp_vko@rambler.ru.
23. Потребителю возвращается второй экземпляр жалобы с указанием даты и времени регистрации, фамилией и инициалами лица, принявшего обращение. Ответ на поданную жалобу либо информацию о ходе рассмотрения жалобы потребитель может получить непосредственно в приемной Департамента (кабинет 235) или по телефону 8 (7232) 26-42-54.
6. Контактная информация
24. Почтовый адрес Департамента: 070019, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, улица М.Горького, 40.
Государственное учреждение "Департамент внутренней политики Восточно-Казахстанской области", телефоны - 8 (7232) 26-42-54 (приемная), 8 (7232) 26-47-07 (отдел информационной политики и мониторинга СМИ).
Электронный адрес: dvp_vko@rambler.ru.
Режим работы: ежедневно с 09.00 по 18.00 с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни - суббота и воскресенье.
Приемный день директора Департамента - понедельник с 15.00 по 18.00, заместителя директора - среда с 10.00 до 13.00.
Директор департамента
внутренней политики
Восточно-Казахстанской области               Т.Тусипбеков
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги
"Постановка на учетную регистрацию
(перерегистрацию) граждан,
занимающихся миссионерской
деятельностью"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

1. Осы стандарт жалпы таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге келiсiм-шарттарды тіркеу (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11 , 42, 44-баптарының , "Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын берудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті Өскемен қаласы, М. Горький көшесі, 40, 306- кабинет мекенжайы бойынша "Шығыс Қазақстан облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтижесі) жер қойнауын пайдалану бойынша операцияны жүргізуге келісім-шартты мемлекеттік тіркеу сертификатын беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет қазақстандық және шетелдік жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулер мерзімдері:
1) жер қойнауын пайдалану бойынша операцияны жүргізуге келісім-шартты мемлекеттік тіркеу сертификаты жер қойнауын пайдаланушының қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап 30 күнтізбелік күн ішінде беріледі;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 20 минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 20 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін ұсынылады.
9. Мемлекеттік қызмет стандарты Өскемен қаласы, М. Горький көшесі, 40 мекенжайы бойынша Департамент стендінде, сондай-ақ www.akimvko.gov.kz сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі мен жексенбі және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі үзіліспен күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз ұсынылады.
11. Мемлекеттік қызмет Өскемен қаласы, М. Горький көшесі 40, 306-кабинет мекенжайы бойынша облыс әкімдігінің ғимаратында көрсетіледі, онда ақпараттық стенд орналасқан, ғимаратта креслоларымен күту залы бар, лифт жұмыс істейді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін ұсыну қажет:
1) мемлекеттік қызмет алу үшін арызды;
2) Шығыс Қазақстан облысының әділет департаменті беретін келісім-шарт жобасына құқықтық сараптама қорытындысын (Өскемен қаласы, Ворошилов көшесі, 6 тел. 22-11-68, жұмыс кестесі сенбі мен жексенбі және мереке күндерінен басқа, күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін);

1. Данный стандарт определяет порядок регистрации контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 11 , 42, 44 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании";  постановления Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 108 "Об утверждении Правил представления права недропользования в Республике Казахстан".
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Департамент предпринимательства и промышленности Восточно-Казахстанской области" (далее - Департамент), по адресу город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40, кабинет 306.
5. Формой завершения (результат ом ) оказываемой государственной услуги является выдача сертификата государственной регистрации контракта на проведение операции по недропользованию.
6. Государственная услуга оказывается казахстанским и иностранным физическим и юридическим лицам ( далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сертификат государственной регистрации контракта на проведение операции по недропользованию выдаются в течение 30 календарных дней с момента сдачи недропользователем необходимых документов;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Стандарт государственной услуги размещен на стенде Департамента по адресу город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40, а также на сайте: www.akimvko.gov.kz.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом с 13.00 до 14.00 часов, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в здании областного акимата по адресу г.Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40, кабинет 306, где располагается информационный стенд, в здании имеется зал ожидания с креслами, работает лифт.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги необходимо предоставить:
1) заявление для получения государственной услуги;
2) заключение правовой экспертизы проекта контракта, которое выдается Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области (г. Усть-Каменогорск, ул. Ворошилова, 6, тел. 22-11-68, график работы ежедневно, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов);

3) Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық қоршаған ортаны қорғау басқармасы беретін келісім-шарт жобасына экологиялық сараптама қорытындысын (Өскемен қаласы, Потанин көшесі, 12, тел. 27-36-82, жұмыс кестесі сенбі мен жексенбі және мереке күндерінен басқа, күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін);
4) Шығыс Қазақстан облысы бойынша салық комитеті беретін келісім-шарт жобасына салықтық сараптама қорытындысын (Өскемен қаласы, Пермитин көшесі, 27 тел. 24-02-3, жұмыс кестесі сенбі мен жексенбі және мереке күндерінен басқа, күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін);
5) Шығыс Қазақстан облысының экономика және бюджеттік жоспарлау департаменті беретін келісім-шарт жобасына экономикалық сараптама қорытындысын (Өскемен қаласы, М. Горький көшесі, 40 тел. 26-37-62, жұмыс кестесі сенбі мен жексенбі және мереке күндерінен басқа, күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін);
6) Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменті беретін келісім-шарт жобасына санитарлық-эпидемиологиялық сараптама қорытындысын (Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 17 тел. 27-38-13, жұмыс кестесі сенбі мен жексенбі және мереке күндерінен басқа, күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін);
7) Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық геология және жер қойнауын пайдалану басқармасы беретін келісім-шарттың жобасын, жұмыс бағдарламасын және тау-кендік бөлу жобасын келісуді (Өскемен қаласы, Тоқтаров көшесі, 35 тел. 26-65-48, жұмыс кестесі сенбі мен жексенбі және мереке күндерінен басқа, күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін);
8) Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайларға және өнеркәсіптік қауіпсіздікке бақылау жасау жөніндегі басқармасы беретін өнеркәсіптік қауіпсіздік органының қорытындысын (Өскемен қаласы, Буров көшесі, 63 тел. 26-13-73, жұмыс кестесі сенбі мен жексенбі және мереке күндерінен басқа, күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін);
9) Шығыс Қазақстан облысының әкімі мен жер қойнауын пайдаланушы арасында жасалған Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге келісім-шартты; жұмыс бағдарламасын;
10) конкурстық комиссияның Конкурс жеңімпазы туралы хаттамасын.
13. Арыз ерікті нысанда жазылады.
14. Құжаттарды қабылдауды Өскемен қаласы, М. Горький көшесі 40, 306-кабинет мекенжайы бойынша Департаменттің түсті металлургия және жер қойнауын пайдалану бөлімінің бас маманы жүзеге асырады.
15. Жер қойнауын пайдаланушының арызы мемлекеттік қызметті алу үшін тіркеу журналына тіркеледі, онда арыздың тіркелген нөмірі мен күні көрсетіледі және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні қойылған талон беріледі.

3) заключение экологической экспертизы проекта контракта, которое выдается Восточно-Казахстанским областным территориальным управлением охраны окружающей среды (г. Усть-Каменогорск, ул. Потанина 12, тел. 27-36-82, график работы ежедневно, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов);
4) заключение налоговой экспертизы проекта контракта, которое выдается налоговым комитетом по Восточно-Казахстанской области (г. Усть-Каменогорск, ул. Пермитина,27, тел. 24-02-3, график работы ежедневно, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов);
5) заключение экономической экспертизы проекта контракта, которое выдается департаментом экономики и бюджетного планирования Восточно-Казахстанской области (г. Усть-Каменогорск, ул. М. Горького,40, тел. 26-37-62, график работы ежедневно, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов);
6) заключение санитарно-эпидемиологической экспертизы проекта контракта, которое выдается департаментом государственного санитарно-эпидемиологического надзора Восточно-Казахстанской области (г.Усть-Каменогорск, пр. Независимости,17 тел.27-38-13, график работы ежедневно, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов);
7) согласование проекта контракта, рабочей программы и проекта горного отвода, которое выдается Восточно-Казахстанским областным территориальным управлением геологии и недропользования (г. Усть - Каменогорск, ул. Тохтарова,35, тел.26-65-48, график работы ежедневно, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов);
8) заключение органа промышленной безопасности, которое выдается управлением по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Восточно-Казахстанской области (г. Усть-Каменогорск, ул. Бурова,63, тел. 26-13-73, график работы ежедневно, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов);
9) Контракт на проведение операций по недропользованию, заключенный между Акимом Восточно-Казахстанской области и недропользователем; рабочую программу;
10) протокол конкурсной комиссии о победителе Конкурса.
13. Заявление пишется в произвольной форме.
14. Прием документов осуществляет главный специалист отдела цветной металлургии и недропользования Департамента, по адресу: город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40, кабинет 306.
15. Заявление недропользователя регистрируется в журнале регистрации для получения государственной услуги, в котором указываются номер и дата регистрации заявления, и выдается талон, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.

16. Сертификат журналда тіркеледі және Өскемен қаласы, М. Горький көшесі 40, 306-кабинет мекенжайы бойынша Департаменттің түсті металлургия және жер қойнауын пайдалану бөлімінде тіркеу талонын көрсеткен кезде жер пайдаланушының өкіліне жеке беріледі.
17. Осы стандарттың 12-тармағында тізбеленген құжаттар болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тартылу мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Департаменттің қызметі:
1) адамның конституциялық құқықтары мен еркіндіктерін сақтау;
2) сыпайылық;
3) жан-жақты және толық ақпарат беру;
4) ақпараттың қорғалуы және құпиялығы;
5) тұтынушының белгіленген мерзімдерде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет ұсыну сапасы бойынша наразылықтар жағдайында шағым Шығыс Қазақстан облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті бастығының атына беріледі. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты және шағым дайындауда жәрдем көрсетуді 315-кабинеттен алуға болады, телефон: 8 (7232) 26-38-71.
22. Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы, не болмаса қолға "Шығыс Қазақстан облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті" мемлекеттік мекемесінің атына жіберіледі, Өскемен қаласы, М. Горький көшесі, 40, 315-кабинет.
Электрондық пошта мекенжайы: deppromvko@ukg.kz .
23. Қабылданған шағым Департаменттің қабылдау бөлмесінде заңды, жеке тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналына тіркеледі, шағымның қаралу барысы туралы 8 (7232) 26-38-71 телефоны арқылы білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Байланыс деректері:
Шығыс Қазақстан облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің мекенжайы мен байланыс телефоны: Өскемен қаласы, М. Горький көшесі, 40, тел. 8 (7232) 26-38-71.
Жұмыс кестесі: сенбі мен жексенбі және мереке күндерінен басқа, күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Электрондық пошта мекенжайы: deppromvko@ukg.kz .
Департамент бастығының жеке мәселелер бойынша қабылдауы демалыс және мереке күндерінен басқа, сәрсенбіде сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін.
Шығыс Қазақстан облысының
кәсіпкерлік және өнеркәсіп
департаментінің директоры                    Қ. Таукен
"Жалпы таралған пайдалы
қазбаларды барлауға,
өндiруге немесе бiрлескен
барлау мен өндiруге
келiсiм-шарттарды тіркеу"
мемлекеттік қызметін көрсету
стандартына қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылғы
ағымдағы мәні

16. Сертификат регистрируется в журнале и выдается лично представителю недропользователя при предъявлении талона регистрации в отделе цветной металлургии и недропользования Департамента по адресу: город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40, кабинет 306.
17. Может быть отказано в предоставлении государственной услуги, в случае отсутствия документов, перечисленных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность Департамента основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) вежливости;
3) предоставления исчерпывающей и полной информации;
4) защиты и конфиденциальности информации;
5) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя начальника Департамента предпринимательства и промышленности Восточно-Казахстанской области. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и содействие в подготовке жалобы можно получить в кабинете 315, телефон: (8 7232) 26-38-71.
22. Жалобы направляется в письменной форме по почте, либо нарочно в адрес государственного учреждения "Департамент предпринимательства и промышленности Восточно-Казахстанской области", город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40, кабинет 315.
Адрес электронной почты: deppromvko@ukg.kz .
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических, юридических лиц в приемной Департамента, о ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону: (8 7232) 26-38-71.
6. Контактная информация
24. Контактные данные:
Адрес департамента предпринимательства и промышленности Восточно-Казахстанской области и контактный телефон: город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40, тел. (8 7232) 26-38-71. График работы: ежедневно, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов.
Адрес электронной почты: deppromvko@ukg.kz .
Прием начальника Департамента по личным вопросам в среду с 16.00 до 1800 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Директор департамента
предпринимательства и промышленности
Восточно-Казахстанской области               Қ.Таукен
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация контрактов на разведку,
добычу или совмещенную разведку и добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

1. Осы стандарт жалпы таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге кепіл шартын тіркеу (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті Өскемен қаласы, М. Горький көшесі, 40, 306- кабинет мекенжайы бойынша "Шығыс Қазақстан облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтижесі) жер қойнауын пайдалану құқығын кепілге беруге рұқсат беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет қазақстандық және шетелдік жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулер мерзімдері:
1) жер қойнауын пайдалану құқығын кепілге беруге рұқсат арыз берілген күннен бастап 45 күн ішінде беріледі;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 20 минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 20 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін ұсынылады.
9. Мемлекеттік қызмет стандарты Өскемен қаласы, М. Горький көшесі, 40 мекенжайы бойынша Департамент стендінде, сондай-ақ www.akimvko.gov.kz сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі мен жексенбі және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі үзіліспен күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз ұсынылады.
11. Мемлекеттік қызмет Өскемен қаласы, М. Горький көшесі 40, 306-кабинет мекенжайы бойынша облыс әкімдігінің ғимаратында көрсетіледі, онда ақпараттық стенд орналасқан, ғимаратта креслоларымен күту залы бар, лифт жұмыс істейді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін Өскемен қаласы, М. Горький көшесі 40, тел. (8 7232) 26-38-71, deppromvko@ukg.kz мекенжайы бойынша Шығыс Қазақстан облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментіне ұсыну қажет:
1) жер қойнауын пайдаланушының мемлекеттік қызметті алуға арызын;
2) жер қойнауын пайдаланушының оның пайдасына осындай тапсыруды жүргізуге ниет білдірген жеке немесе заңды тұлға туралы ақпаратты.
Жер қойнауын пайдалану құқығы кепіліне алынған кредит тек келісім-шартта қарастырылған жер қойнауын пайдалану мақсаттарына ғана пайдаланылуы тиіс.

1. Данный стандарт определяет порядок регистрации договора залога на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 14 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Департамент предпринимательства и промышленности Восточно-Казахстанской области" (далее - Департамент) по адресу город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40, кабинет 306.
5. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги, является выдача разрешения на передачу права недропользования в залог.
6. Государственная услуга оказывается казахстанским и иностранным физическим и юридическим лицам ( далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) разрешение на передачу права недропользования в залог выдается в течение 45 дней со дня подачи заявления:
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Стандарт государственной услуги размещен на стенде Департамента по адресу город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40, а также на сайте: www.akimvko.gov.kz .
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом с 13.00 до 14.00 часов, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в здании областного акимата по адресу г.Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40, кабинет 306, где располагается информационный стенд, в здании имеется зал ожидания с креслами, работает лифт.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги необходимо предоставить в департамент предпринимательства и промышленности Восточно-Казахстанской области по адресу: город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40, тел. (8 7232) 26-38-71, deppromvko@ukg.kz .:
1) заявление недропользователя на получение государственной услуги;
2) информацию о физическом или юридическом лице, в пользу которого недропользователь намеревается произвести такую передачу.
Полученный кредит под залог права недропользования, должен быть использован только на цели недропользования, предусмотренные контрактом.

13. Арыз ерікті нысанда жазылады.
14. Құжаттарды қабылдауды Өскемен қаласы, М. Горький көшесі 40, 306-кабинет мекенжайы бойынша Департаменттің түсті металлургия және жер қойнауын пайдалану бөлімінің бас маманы жүзеге асырады.
15. Жер қойнауын пайдаланушының арызы мемлекеттік қызметті алу үшін тіркеу журналына тіркеледі, онда арыздың тіркелген нөмірі мен күні көрсетіледі және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні қойылған талон беріледі.
16. Рұқсат журналда тіркеледі және Өскемен қаласы, М. Горький көшесі 40, 306-кабинет мекенжайы бойынша Департаменттің түсті металлургия және жер қойнауын пайдалану бөлімінде тіркеу талонын көрсеткен кезде жер пайдаланушының өкіліне жеке беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тартылу мүмкін:
1) егер жер қойнауын пайдалану құқығын беру болжанған тұлға жер қойнауын пайдаланушыға келісім-шартпен жүктелетін міндеттемелерді немесе міндеттемелердің бір бөлігін (жер қойнауын пайдалану құқығын бөліктей беру жағдайында) орындауға қабілетті болмаса;
2) жер қойнауын пайдаланушы құзыретті органға көрінеу жалған ақпарат берсе;
3) егер жер қойнауын пайдалану құқығын беру елдің ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды сақтамауға әкеп соқтырса, соның ішінде келісім-шарт шеңберінде құқықтарды шоғырландыру және (немесе) жер қойнауын пайдалану саласындағы операцияларды жүргізу құқықтарын шоғырландыру жағдайында.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Департаменттің қызметі:
1) адамның конституциялық құқықтары мен еркіндіктерін сақтау;
2) сыпайылық;
3) жан-жақты және толық ақпарат беру;
4) ақпараттың қорғалуы және құпиялығы;
5) тұтынушының белгіленген мерзімдерде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді:
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет ұсыну сапасы бойынша наразылықтар жағдайында шағым Шығыс Қазақстан облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті бастығының атына беріледі. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты және шағым дайындауда жәрдем көрсетуді 315-кабинеттен алуға болады, телефон: 8 (7232) 26-38-71.

13. Заявление пишется в произвольной форме.
14. Прием документов осуществляет главный специалист отдела цветной металлургии и недропользования Департамента, по адресу: город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40 кабинет 306.
15. Заявление недропользователя регистрируется в журнале регистрации для получения государственной услуги, в котором указываются номер и дата регистрации заявления, и выдается талон, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Разрешение регистрируется в журнале и выдается лично представителю недропользователя при предъявлении талона регистрации в отделе цветной металлургии и недропользования Департамента по адресу: город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40 кабинет 306.
17. Может быть отказано в предоставлении государственной услуги:
1) если лицо, которому предполагается передать право недропользования, не способно выполнить обязательства или часть обязательств (в случае частичной передачи права недропользования), возлагаемые на недропользователя контрактом;
2) предоставления недропользователем компетентному органу заведомо ложной информации;
3) если передача права недропользования повлечет за собой несоблюдение требований по обеспечению национальной безопасности страны, в том числе в случае концентрации прав в рамках контракта и (или) концентрации прав на проведение операций в области недропользования.
3. Принципы работы
18. Деятельность Департамента основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) вежливости;
3) предоставления исчерпывающей и полной информации;
4) защиты и конфиденциальности информации.
5) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением  к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя начальника Департамента предпринимательства и промышленности Восточно-Казахстанской области. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и содействие в подготовке жалобы можно получить в кабинете 315, телефон: (8 7232) 26-38-71.

22. Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы, не болмаса қолға "Шығыс Қазақстан облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті" мемлекеттік мекемесінің атына жіберіледі, Өскемен қаласы, М. Горький көшесі, 40, 315-кабинет.
Электрондық пошта мекенжайы: deppromvko@ukg.kz .
23. Қабылданған шағым Департаменттің қабылдау бөлмесінде заңды, жеке тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналына тіркеледі, шағымның қаралу барысы туралы 8 (7232) 26-38-71 телефоны арқылы білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Байланыс деректері:
Шығыс Қазақстан облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің мекенжайы мен байланыс телефоны: Өскемен қаласы, М. Горький көшесі, 40, тел. 8 (7232) 26-38-71.
Жұмыс кестесі: сенбі мен жексенбі және мереке күндерінен басқа, күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Электрондық пошта мекенжайы: deppromvko@ukg.kz .

22. Жалоба направляется в письменной форме по почте, либо нарочно в адрес государственного учреждения "Департамент предпринимательства и промышленности Восточно-Казахстанской области", город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40, кабинет 315.
Адрес электронной почты: deppromvko@ukg.kz .
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических, юридических лиц в приемной Департамента, о ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону: (8 7232) 26-38-71.
6. Контактная информация
24. Контактные данные:
Адрес департамента предпринимательства и промышленности Восточно-Казахстанской области и контактный телефон: город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 40, тел. (8 7232) 26-38-71.
График работы: ежедневно, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов.
Адрес электронной почты: deppromvko@ukg.kz .

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-1 , 16,   23,43-баптарының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті "Шығыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) көрсетеді.
5. Жер учаскелеріне жеке меншік құқығына сәйкестендіру құжатын (бұдан әрі - Мемлекеттік акт) беру қызметтің аяқталу нысаны (нәтижесі) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес заңды тұлғаларына (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Осы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеулер мерзімдері:
1) "Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы" Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі - ЕМК) Мемлекеттік актіні дайындауы 1 айға дейін;
2) Басқарманың ЕМК дайындаған Мемлекеттік актіні сараптауы және беруі 2 күн ішінде;
3) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 40 минут;
4) мемлекеттік қызметті алу кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 40 минут.
8. Мемлекеттік қызмет өтеусіз негізде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Шығыс Қазақстан облысы әкімінің веб-сайтында www.akimvko.gov.kz орналасады, Өскемен қаласы, К.Либкнехт көшесі, 19, 502-кабинет мекенжайы бойынша Басқарманың ақпараттық стендінде орналасқан, электрондық мекенжайы: zemvko@mail.east.teleсom .
10. Қызмет көрсету бойынша жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзіліспен күнделікті сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін. Қабылдау жалпы кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Қызмет Басқарманың қызметті тұтынушылармен жұмыс істеуге лайықталған кабинеттерінде көрсетіледі, ақпараттық стендте қажетті құжаттардың үлгілері мен тізбесі орналастырылады. Басқарма ғимаратында адамдарды өткізу тәртібі белгіленген, мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар қарастырылмаған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тапсыру (көрсету) қажет:
1) жеке тұлғаның жеке куәлігі (төлқұжаты) (Мемлекеттік акт берілетін адамның және оны алуға сенімді тұлғаның);
2) заңды тұлға басшысының Мемлекеттік актіні алуға сенімхаты;
3) ЕМК-да дайындалатын, жер учаскелеріне жеке меншік құқығына Мемлекеттік акт. Мемлекеттік актіні дайындау үшін жеке және заңды тұлғалар жергілікті атқарушы органның жер учаскесіне тиісті құқық беру туралы шешімін қоса бере отырып өтінім беруі тиіс. Өтінім нысанын және қажетті құжаттардың тізбесін Өскемен қаласы, К.Либкнехт көшесі, 19, 502-кабинет, телефон: 8 (7232) 253681 мекенжайы бойынша Басқармадан және Өскемен қаласы, Ворошилов көшесі, 152, телефон: 8 (7232) 478336, 1-қабат, құжаттарды қабылдау және тіркеу бөлімі мекенжайы бойынша ЕМК-дан алуға болады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 14-1 , 16, 23, 43 Земельного кодекса Республики Казахстан.
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Управление земельных отношений Восточно-Казахстанской области" (далее - Управление).
5. Формой завершения (результатом) услуги является выдача идентификационного документа (далее - Государственный акт) на право частной собственности на земельные участки.
6. Государственная услуга оказывается негосударственным юридическим лицам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании данной государственной услуги:
1) изготовление Восточно-Казахстанским дочерним государственным предприятием "Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства" (далее - ДГП) Государственного акта до 1 месяца;
2) экспертиза и выдача изготовленного ДГП Государственного акта Управлением в течение 2 дней;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов 40 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении государственной услуги 40 минут.
8. Государственная услуга оказывается на безвозмездной основе.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайте акима Восточно-Казахстанской области: www.akimvko.gov.kz , размещена на информационном стенде Управления по адресу: город Усть-Каменогорск, улица К. Либкнехта, 19, кабинет 502, электронный адрес: zemvko@mail.east.telecom .
10. График работы по оказанию услуги: ежедневно, кроме выходных и праздничных дней с 9.00 до 18.00 с перерывом с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке живой очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Услуга оказывается в кабинетах Управления, приспособленных для работы с потребителями услуг, на информационном стенде располагаются образцы и перечень необходимых документов. В здании Управления установлен пропускной режим, условия для людей с ограниченными возможностями не предусмотрены.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги необходимо предоставить (предъявить):
1) удостоверение личности (паспорт) физического лица (на имя которого выдается Государственный акт и лица доверенного на получение);
2) доверенность руководителя юридического лица на получение Государственного акта;
3) Государственный акт на право частной собственности на земельные участки, который изготавливается в ДГП. Для изготовления Государственного акта физические и юридические лица должны подать заявку с приложением решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на земельный участок. Форму заявки и перечень необходимых документов можно получить в Управлении по адресу: город Усть-Каменогорск, улица К. Либкнехта, 19, кабинет 502 телефон: 8 (7232) 253681 и в ДГП по адресу: город Усть-Каменогорск, улица Ворошилова, 152, телефон: 8 (7232) 478336, 1 этаж, отдел приема и регистрации документов.

13. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде бланктерді толтыру талап етілмейді.
14. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттар Басқармаға, жер учаскелерін беру және алып қою жөніндегі ұсыныстарды дайындау бөлімінің мамандарына N 515 кабинетке тапсырылады.
15. Жер учаскесіне Мемлекеттік актіні алу үшін құжаттардың тапсырылғаны туралы растау Басқарманың кеңсе қызметкерінің құжаттың тапсырылған күні мен берілген реттік нөмірі қойылған қолхаты болып табылады.
16. Басқарма Мемлекеттік актілерді тұтынушыға жеке келу кезінде Өскемен қаласы, К.Либкнехт көшесі, 19, 502-кабинет, телефон: 8 (7232) 253681 мекенжайы бойынша береді.
17. Қызмет көрсетуден бас тарту үшін осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың болмауы негіз бола алады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде Басқарма мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) сыпайылық;
2) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты қорғауды және құпиялығын қамтамасыз ету;
3) тұтынушының белгіленген мерзімдерде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызметтер көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет ұсыну сапасы бойынша наразылықтар болған жағдайда шағым Басқарма бастығының атына беріледі. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Өскемен қаласы, К.Либкнехт көшесі, 19, 502-кабинет, 8 (7232) 253681 мекенжайы бойынша Басқарма мамандарынан алуға болады.
22. Шағымдар Басқарманың қабылдау бөлмесіне 502-кабинетке, сондай-ақ zemvko@mail.east.teleсom электрондық пошта мекенжайына беріледі.
23. Қабылданған шағым азаматтар мен заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу журналына тіркеледі. Шағымның қаралу барысын 8 (7232) 253681 телефоны арқылы білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Басқарманың байланыс деректері:
мекенжайы: Өскемен қаласы, К.Либкнехт көшесі, 19, 502-кабинет;
тел/факс: 8 (7232) 253681;
электрондық пошта мекенжайы: zemvko@mail.east.telecom;
қызмет көрсету бойынша жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі үзіліспен күнделікті сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін;
Басқарма бастығының жеке мәселелер бойынша қабылдауы демалыс және мереке күндерінен басқа, бейсенбіде сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін.
Шығыс Қазақстан облысының
жер қатынастары басқармасының
бастығы                                      Қ. Төлеубеков
"Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсету
стандартына қосымша
Кесте: Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің  мәндері
Сапа және қол
жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі
жылғы нысаналы
мәні
Көрсеткіштің
есептік
жылғы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

13. Заполнение бланков при оказании государственной услуги не требуется.
14. Документы, указанные в пункте 12 настоящего стандарта, сдаются в Управление, специалистам отдела подготовки предложении по предоставлению и изъятию земельных участков, кабинет N 515.
15. Подтверждением о сдаче документов для получения Государственного акта на земельный участок является расписка работника канцелярии Управления, с датой сдачи документа и присвоенным порядковым номером.
16. Государственные акты выдаются Управлением потребителю при личном посещении по адресу: город Усть-Каменогорск, улица К. Либкнехта, 19, кабинет 502 телефон: 8 (7232) 253681.
17. Основанием для отказа в оказании услуги может послужить отсутствие указанных в пункте 12 настоящего стандарта документов.
3. Принципы работы
18. При оказании государственной услуги Управление руководствуется следующими принципами:
1) вежливость;
2) обеспечение защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя;
3) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги юридическим лицам измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя начальника Управления. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц можно получить у специалистов Управления по адресу: город Усть-Каменогорск, улица К. Либкнехта, 19, кабинет 502, телефон: 8 (7232) 253681.
22. Жалобы подаются в приемную Управления, кабинет 502, а также на адрес электронной почты: zemvko@mail.east.telecom.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале регистрации обращений граждан и юридических лиц. Ход рассмотрения жалобы можно узнать по телефону: 8 (7232) 253681.
6. Контактная информация
24. Контактные данные Управления:
адрес: город Усть-Каменогорск, улица К. Либкнехта, 19, кабинет 502; тел/факс: 8 (7232) 253681;
адрес электронной почты: zemvko@mail.east.telecom .
график работы по оказанию услуги: ежедневно, кроме выходных и праздничных дней с 9.00 до 18.00 с перерывом с 13.00 до 14.00 часов;
прием по личным вопросам начальника Управления в четверг с 16.00 до 18.00 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Начальник
управления земельных отношений
Восточно-Казахстанской области               К. Толеубеков
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги
"Оформление актов на право
частной собственности"
Таблица: Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-1, 16, 34, 43-баптарының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті "Шығыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) көрсетеді.
5. Жер учаскелеріне тұрақты жер пайдалану құқығына сәйкестендіру құжатын (бұдан әрі - Мемлекеттік акт) беру қызмет көрсетудің аяқталу нысаны (нәтижесі) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының мемлекеттік заңды тұлғаларына (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Осы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеулер мерзімдері:
1) "Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы" Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі - ЕМК) Мемлекеттік актіні дайындауы 1 айға дейін;
2) Басқарманың ЕМК дайындаған Мемлекеттік актіні сараптауы және беруі 2 күн ішінде;
3) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 40 минут;
4) мемлекеттік қызметті алу кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 40 минут.
8. Мемлекеттік қызмет өтеусіз негізде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Шығыс Қазақстан облысы әкімінің веб-сайтында www.akimvko.gov.kz орналасады , Өскемен қаласы, К.Либкнехт көшесі, 19, 502-кабинет мекенжайы бойынша Басқарманың ақпараттық стендінде орналасқан, электрондық мекенжайы: zemvko@mail.east.teleсom .
10. Қызмет көрсету бойынша жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзіліспен күнделікті сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін. Қабылдау жалпы кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Қызмет Басқарманың қызметті тұтынушылармен жұмыс істеуге лайықталған кабинеттерінде көрсетіледі, ақпараттық стендте қажетті құжаттардың үлгілері мен тізбесі орналастырылады. Басқарма ғимаратында адамдарды өткізу тәртібі белгіленген, мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар қарастырылмаған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тапсыру (көрсету) қажет:
1) жеке тұлғаның жеке куәлігі (төлқұжаты) (Мемлекеттік акт берілетін адамның және оны алуға сенімді тұлғаның);
2) заңды тұлға басшысының Мемлекеттік актіні алуға сенімхаты;
3) ЕМК-да дайындалатын, жер учаскелеріне тұрақты жер пайдалану құқығына Мемлекеттік акт. Мемлекеттік актіні дайындау үшін жеке және заңды тұлғалар жергілікті атқарушы органның жер учаскесіне тиісті құқық беру туралы шешімін қоса бере отырып өтінім беруі тиіс. Өтінім нысанын және қажетті құжаттардың тізбесін Өскемен қаласы, К.Либкнехт көшесі, 19, 502-кабинет, телефон: 8 (7232) 253681 мекенжайы бойынша Басқармадан және Өскемен қаласы, Ворошилов көшесі, 152, телефон: 8 (7232) 478336, 1-қабат, құжаттарды қабылдау және тіркеу бөлімі мекенжайы бойынша ЕМК-дан алуға болады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании, статей 14-1 , 16 , 34 , 43 Земельного кодекса Республики Казахстан.
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Управление земельных отношений Восточно-Казахстанской области" (далее - Управление).
5. Формой завершения (результатом) оказания услуги является выдача идентификационного документа (далее - Государственный акт) на право постоянного землепользования на земельные участки.
6. Государственная услуга оказывается государственным юридическим лицам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании данной государственной услуги:
1) изготовление Восточно-Казахстанским дочерним государственным предприятием "Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства" (далее - ДГП) Государственного акта до 1 месяца;
2) экспертиза и выдача изготовленного ДГП Государственного акта Управлением в течении 2 дней;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов 40 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении государственной услуги 40 минут.
8. Государственная услуга оказывается на безвозмездной основе.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайте акима Восточно-Казахстанской области: www.akimvko.gov.kz , размещена на информационном стенде Управления по адресу: город Усть-Каменогорск, улица К. Либкнехта, 19, кабинет 502, электронный адрес: zemvko@mail.east.telecom .
10. График работы по оказанию услуги: ежедневно, кроме выходных и праздничных дней с 9.00 до 18.00 с перерывом с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке живой очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Услуга оказывается в кабинетах Управления, приспособленных для работы с потребителями услуг, на информационном стенде располагаются образцы и перечень необходимых документов. В здании Управления установлен пропускной режим, условия для людей с ограниченными возможностями не предусмотрены.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги необходимо предоставить (предъявить):
1) удостоверение личности (паспорт) физического лица (на имя которого выдается Государственный акт и лица, доверенного на получение);
2) доверенность руководителя юридического лица на получение Государственного акта;
3) Государственный акт на право постоянного землепользования на земельные участки, который изготавливается в ДГП. Для изготовления Государственного акта физические и юридические лица должны подать заявку с приложением решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на земельный участок. Форму заявки и перечень необходимых документов можно получить в Управлении по адресу: город Усть-Каменогорск, улица К. Либкнехта, 19, кабинет 502 телефон: 8 (7232) 253681 и в ДГП по адресу: город Усть-Каменогорск, улица Ворошилова, 152, телефон: 8 (7232) 478336, 1 этаж, отдел приема и регистрации документов.

4.4. шағымдану мерзімдеріне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90
85
80
5. Сыпайылық
5.1. персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90
85
80
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2008 жылғы
08 сәуірдегі N 527
қаулысына 7 қосымша
"Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді)
жер пайдалану (жалға алу) құқығына актілерді ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсету
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт жер учаскелеріне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығына актілерді ресімдеу (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.

4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками обжалования
90
85
80
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90
85
80
Приложение 7 к  постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 8 апреля 2008 года N 527
Стандарт
оказания государственной услуги
"Оформление актов на право временного возмездного
(долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по оформлению актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного)землепользования (аренды) на земельные участки (далее - государственная услуга).

3) ЕМК-да дайындалатын, жер учаскелеріне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығына Мемлекеттік акт. Мемлекеттік актіні дайындау үшін жеке және заңды тұлғалар жергілікті атқарушы органның жер учаскесіне тиісті құқық беру туралы шешімін қоса бере отырып өтінім беруі тиіс. Өтінім нысанын және қажетті құжаттардың тізбесін Өскемен қаласы, К.Либкнехт көшесі, 19, 502-кабинет, телефон: 8 (7232) 253681 мекенжайы бойынша Басқармадан және Өскемен қаласы, Ворошилов көшесі, 152, телефон: 8 (7232) 478336, 1-қабат, құжаттарды қабылдау және тіркеу бөлімі мекенжайы бойынша ЕМК-дан алуға болады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде бланктерді толтыру талап етілмейді.
14. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттар Басқармаға, жер учаскелерін беру және алып қою жөніндегі ұсыныстарды дайындау бөлімінің мамандарына N 515 кабинетке тапсырылады.
15. Жер учаскесіне Мемлекеттік актіні алу үшін құжаттардың тапсырылғаны туралы растау Басқарманың кеңсе қызметкерінің құжаттың тапсырылған күні мен берілген реттік нөмірі қойылған қолхаты болып табылады.
16. Басқарма Мемлекеттік актілерді тұтынушыға жеке келу кезінде Өскемен қаласы, К.Либкнехт көшесі, 19, 502-кабинет, телефон: 8 (7232) 253681 мекенжайы бойынша береді.
17. Қызмет көрсетуден бас тарту үшін осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың болмауы негіз бола алады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде Басқарма мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) сыпайылық;
2) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты қорғауды және құпиялығын қамтамасыз ету;
3) тұтынушының белгіленген мерзімдерде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызметтер көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет ұсыну сапасы бойынша наразылықтар болған жағдайда шағым Басқарма бастығының атына беріледі. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Өскемен қаласы, К.Либкнехт көшесі, 19, 502-кабинет, телефон: 8 (7232) 253681 мекенжайы бойынша Басқарма мамандарынан алуға болады.

3) Государственный акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельные участки, который изготавливается в ДГП. Для изготовления Государственного акта физические и юридические лица должны подать заявку с приложением решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на земельный участок. Форму заявки и перечень необходимых документов можно получить в Управлении по адресу: город Усть-Каменогорск, улица К. Либкнехта, 19, кабинет 502 телефон: 8 (7232) 253681 и в ДГП по адресу: город Усть-Каменогорск, улица Ворошилова, 152, телефон: 8 (7232) 478336, 1 этаж, отдел приема и регистрации документов.
13. Заполнение бланков при оказании государственной услуги не требуется.
14. Документы, указанные в пункте 12 настоящего стандарта, сдаются в Управление, специалистам отдела подготовки предложении по предоставлению и изъятию земельных участков, кабинет N 515.
15. Подтверждением о сдаче документов для получения Государственного акта на земельный участок является расписка работника канцелярии Управления, с датой сдачи документа и присвоенным порядковым номером.
16. Государственные акты выдаются Управлением потребителю при личном посещении по адресу: город Усть-Каменогорск, улица К. Либкнехта, 19, кабинет 502 телефон: 8 (7232) 253681.
17. Основанием для отказа в оказании услуги может послужить отсутствие указанных в пункте 12 настоящего стандарта документов.
3. Принципы работы
18. При оказании государственной услуги Управление руководствуется следующими принципами:
1) вежливость;
2) обеспечение защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя;
3) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги физическим и юридическим лицам измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя начальника Управления. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц можно получить у специалистов Управления по адресу: город Усть-Каменогорск, улица К. Либкнехта, 19, кабинет 502, телефон: 8 (7232) 253681.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-1 , 16, 36,   43-баптарының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті "Шығыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) көрсетеді.
5. Жер учаскелеріне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына сәйкестендіру құжатын (бұдан әрі - Мемлекеттік акт) беру қызмет көрсетудің аяқталу нысаны (нәтижесі) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына және Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларына (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Осы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеулер мерзімдері:
1) "Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы" Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі - ЕМК) Мемлекеттік актіні дайындауы 1 айға дейін;
2) Басқарманың ЕМК дайындаған Мемлекеттік актіні сараптауы және беруі 2 күн ішінде;
3) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 40 минут;
4) мемлекеттік қызметті алу кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 40 минут.
8. Мемлекеттік қызмет өтеусіз негізде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Шығыс Қазақстан облысы әкімінің веб-сайтында www.akimvko.gov.kz орналасады , Өскемен қаласы, К.Либкнехт көшесі, 19, 502-кабинет мекенжайы бойынша Басқарманың ақпараттық стендінде орналасқан, электрондық мекенжайы: zemvko@mail.east.teleсom .
10. Қызмет көрсету бойынша жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзіліспен күнделікті сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін. Қабылдау жалпы кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Қызмет Басқарманың қызметті тұтынушылармен жұмыс істеуге лайықталған кабинеттерінде көрсетіледі, ақпараттық стендте қажетті құжаттардың үлгілері мен тізбесі орналастырылады. Басқарма ғимаратында адамдарды өткізу тәртібі белгіленген, мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар қарастырылмаған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тапсыру (көрсету) қажет:
1) жеке тұлғаның жеке куәлігі (төлқұжаты) (Мемлекеттік акт берілетін адамның және оны алуға сенімді тұлғаның);
2) заңды тұлға басшысының Мемлекеттік актіні алуға сенімхаты;
3) ЕМК-да дайындалатын, жер учаскелеріне уақытша жер пайдалану (жалға алу) құқығына Мемлекеттік акт. Мемлекеттік актіні дайындау үшін жеке және заңды тұлғалар жергілікті атқарушы органның жер учаскесіне тиісті құқық беру туралы шешімін қоса бере отырып өтінім беруі тиіс. Өтінім нысанын және қажетті құжаттардың тізбесін Өскемен қаласы, К.Либкнехт көшесі, 19, 502-кабинет, телефон: 8 (7232) 253681 мекенжайы бойынша Басқармадан және Өскемен қаласы, Ворошилов көшесі, 152, телефон: 8 (7232) 478336, 1-қабат, құжаттарды қабылдау және тіркеу бөлімі мекенжайы бойынша ЕМК-дан алуға болады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании, статей 14-1 , 16 , 36 , 43 Земельного кодекса Республики Казахстан.
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Управление земельных отношений Восточно-Казахстанской области" (далее - Управление).
5. Формой завершения (результатом) оказания услуги является выдача идентификационного документа (далее - Государственный акт) на право временного безвозмездного землепользования на земельные участки.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан и юридическим лицам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании данной государственной услуги:
1) изготовление Восточно-Казахстанским дочерним государственным предприятием "Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства" (далее - ДГП) Государственного акта до 1 месяца;
2) экспертиза и выдача изготовленного ДГП Государственного акта Управлением в течении 2 дней;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов 40 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении государственной услуги 40 минут.
8. Государственная услуга оказывается на безвозмездной основе.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайте акима Восточно-Казахстанской области: www.akimvko.gov.kz , размещена на информационном стенде Управления по адресу: город Усть-Каменогорск, улица К. Либкнехта, 19, кабинет 502, электронный адрес: zemvko@mail.east.telecom .
10. График работы по оказанию услуги: ежедневно, кроме выходных и праздничных дней с 9.00 до 18.00 с перерывом с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке живой очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Услуга оказывается в кабинетах Управления, приспособленных для работы с потребителями услуг, на информационном стенде располагается образцы и перечень необходимых документов. В здании Управления установлен пропускной режим, условия для людей с ограниченными возможностями не предусмотрены.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги необходимо предоставить (предъявить):
1) удостоверение личности (паспорт) физического лица (на имя которого выдается Государственный акт и лица, доверенного на получение);
2) доверенность руководителя юридического лица на получение Государственного акта;
3) Государственный акт на право временного землепользования (аренды) на земельные участки, который изготавливается в ДГП. Для изготовления Государственного акта физические и юридические лица должны подать заявку с приложением решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на земельный участок. Форму заявки и перечень необходимых документов можно получить в Управлении по адресу: город Усть-Каменогорск, улица К. Либкнехта, 19, кабинет 502 телефон: 8 (7232) 253681 и в ДГП по адресу: город Усть-Каменогорск, улица Ворошилова, 152, телефон: 8 (7232) 478336, 1 этаж, отдел приема и регистрации документов.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 6) тармақшасының , "Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы N 447 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті Шығыс Қазақстан облысы мәдениет басқармасының жанындағы мәдени құндылықтарды әкету және әкелу жөніндегі сараптау комиссиясы көрсетеді, Өскемен қаласы, Головков көшесі, 29.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтижесі) сараптау комиссиясының әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытындыны беруі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет әкетуге мәлімделген мәдени құндылықтарды сараптауға ұсынатын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет ұсынылады:
1) арызды тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде (тіркеу, талон алу кезінде) кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 15 минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 15 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Шығыс Қазақстан сәулет-этнографиялық және табиғи-ландшафтық мұражай-қорықтың фойесіндегі ақпараттық және анықтамалық стендтерде, сондай-ақ, www.etnography.narod.ru ресми сайтында, e-mail: etnograf vko @mail.ru электрондық мекенжайы бойынша және облыстық "Рудный Алтай" және "Дидар" ресми газеттерінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі мен жексенбіден басқа, күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Қабылдау жалпы кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Қызмет Шығыс Қазақстан облысы мәдениет басқармасының "Шығыс Қазақстан сәулет-этнографиялық және табиғи-ландшафтық мұражай-қорығы" қазыналық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының (бұдан әрі - Кәсіпорын) кабинетінде көрсетіледі, Өскемен қаласы, Головков көшесі, 29, 6-кабинет. Фойеде және кабинетте толтырылған бланктер үлгілерімен ақпараттық стендтер бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы ұсынады:
Меншік иесі туралы (аты, тегі және әкесінің аты, туған күні, азаматтығы, тұратын және тіркелген жері, байланыс телефоны, заңды тұлғаның деректемелері), онда тапсырылған заттарға меншік құқығының пайда болу негізі туралы ақпарат, сондай-ақ олардың сипаттамасы болуы тиіс арыз. Мәдени құндылық ретінде қаралатын затты Қазақстан Республикасының аумағынан уақытша әкеткен жағдайда әкету мақсаты, тасымалдау жағдайлары және оның Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерде болу мерзімдері көрсетіледі.
Заңды тұлғадан түскен арызға бірінші басшы не болмаса оны ауыстыратын тұлға қол қояды.
Арызға қоса беріледі:

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 6) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О культуре", постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года N 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан".
4. Государственная услуга оказывается экспертной комиссией по вывозу и ввозу культурных ценностей при управлении культуры Восточно-Казахстанской области, город Усть-Каменогорск, улица Головкова, 29.
5. Формой завершения (результатом) государственной услуги является выдача заключения экспертной комиссии о наличии у вывозимого предмета культурной ценности.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, предоставляющим на экспертизу культурные ценности заявленные к вывозу (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется:
1) в течении пяти рабочих дней со дня регистрации заявления;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона) 15 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах размещена на информационных и справочных стендах в фойе Восточно-Казахстанского архитектурно-этнографического и природно-ландшафтного музея-заповедника, а также на официальном сайте: www.etnography . narod. ru, по электронному адресу: e-mail: etnograf vko @mail.ru , в официальных областных газетах "Рудный Алтай" и "Дидар".
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке живой очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Услуга оказывается в кабинете Казенного государственного коммунального предприятия "Восточно-Казахстанский областной архитектурно-этнографический и природно-ландшафтный музей-заповедник" Управления культуры Восточно-Казахстанской области (далее - Предприятие), город Усть-Каменогорск, улица Головкова, 29, кабинет 6. В фойе и кабинете имеются информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет:
Заявление, в котором должна содержаться информация о собственнике (имя, фамилия и отчество, дата рождения, гражданство, место проживания и прописки, контактный телефон, реквизиты юридического лица), об основании возникновения у него права собственности на представленные предметы, а также их описание. При временном вывозе с территории Республики Казахстан предмета, рассматриваемого как культурная ценность, указываются цель вывоза, условия транспортировки и сроки его нахождения за пределами территории Республики Казахстан.
Заявление от юридического лица подписывается первым руководителем, либо лицом его замещающим.
К заявлению прилагаются:

1) азаматтың жеке басын куәландыратын құжаттың немесе заңды тұлғаның тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесі;
2) қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың болу мақсаттары мен жағдайлары туралы шартының көшірмесі;
3) әрбір мәдени құндылықтың немесе оны құрайтын бөлшектердің 10х15 көлемді фотосуреті;
4) мәдени құндылықтарға меншік иесі құқығын растайтын құжаттар;
5) заңды тұлғалар үшін - уақытша әкету кезеңінде мәдени құндылықтардың сақталуына белгілі бір тұлғаға жауапкершілік жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығы;
6) мәдени құндылықтар ретінде қаралатын, сараптауға жататын заттар.
13. Арыздардың бланктерін Кәсіпорыннан Өскемен қаласы, Головков көшесі, 29, 6-кабинет мекенжайы бойынша алуға болады www.:culturevko.uka.kz
14. Құжаттарды қабылдауды Кәсіпорында сараптау комиссиясының төрағасы Өскемен қаласы, Головков көшесі, 29, 6-кабинет мекенжайы бойынша жүзеге асырады.
15. Арыз иесіне арыздың және оған материалдардың алынғандығы туралы хабарлама арыздың тіркеу нөмірі; қоса берілген құжаттар мен заттардың саны мен атаулары; құжаттардың берілетін күні мен орны; сараптау комиссиясының арызды қабылдаған қызметкерінің аты, тегі, әкесінің аты көрсетіле отырып беріледі.
16. Қорытынды беруді Шығыс Қазақстан облысы мәдениет басқармасының жанындағы мәдени құндылықтарды әкету және әкелу жөніндегі сараптау комиссияның төрағасы немесе қызметкері күнделікті, хабарламаның негізінде, онда көрсетілген мерзімде жеке келу кезінде Өскемен қаласы, Головков көшесі, 29, 6-кабинет мекенжайы бойынша жүзеге асырады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту үшін негіздер болып табылады:
1) қажетті құжаттардың болмауы, көрінеу жалған мәліметтерді ұсыну;
2) сараптау комиссиясының қорытындысында көрсетілген әкетілетін мәдени құндылықтардың қанағаттанғысыз физикалық жағдайы, оларды қалпына келтіру мақсатында уақытша әкету жағдайларын қоспағанда;
3) мәдени құндылықтардың халықаралық және (немесе) мемлекеттік іздестіруде болуы;
4) сараптау комиссиясының қорытындысында көрсетілген әкету мақсатының арызда көзделген мақсатқа сәйкес болмауы.
Арыз иесіне бас тарту себебінің жазбаша негіздемесі беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Сараптау комиссиясының қызметі:
1) адамның конституциялық құқықтары мен еркіндіктерін сақтау;
2) сыпайылық;
3) жан-жақты ақпарат беру;
4) құжаттар мен заттардың сақталуын қамтамасыз ету;
5) ақпараттың қорғалуы және құпиялығы қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері

1) копия документа, удостоверяющего личность гражданина, или свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица, заверенная нотариально;
2) копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
3) фотография размером 10x15 сантиметров каждой культурной ценности или ее составляющих частей;
4) документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности;
5) приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза - для юридических лиц;
6) предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
13. Бланки заявлений можно получить в Предприятии по адресу город Усть-Каменогорск, улица Головкова, 29, кабинет 6, www.: culturevko.uka.kz.
14. Прием документов осуществляется в Предприятии председателем экспертной комиссии по адресу город Усть-Каменогорск, улица Головкова, 29, кабинет 6.
15. Заявителю выдается уведомление о получении заявления и материалов к нему с указанием регистрационного номера заявления; количества и названий приложенных документов и предметов; даты и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества сотрудника экспертной комиссии, принявшего заявление.
16. Выдача заключения осуществляется председателем или сотрудником экспертной комиссии по вывозу и ввозу культурных ценностей при управлении культуры Восточно-Казахстанской области ежедневно на основании уведомления, в указанный в нем срок при личном посещении, по адресу город Усть-Каменогорск, улица Головкова, 29, кабинет 6.
17. Основаниями для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) отсутствие необходимых документов, предоставление заведомо ложных сведений;
2) неудовлетворительное физическое состояние вывозимых культурных ценностей, указанное в заключении экспертной комиссии, за исключением случаев временного вывоза их в целях реставрации;
3) нахождение культурных ценностей в международном и (или) государственном розыске;
4) несоответствие цели вывоза, указанной в заключении экспертной комиссии, с целью, предусмотренной в заявлении.
Заявителю выдается письменное обоснование причины отказа.
3. Принципы работы
18. Деятельность экспертной комиссии основывается на принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) вежливости;
3) предоставления исчерпывающей информации;
4) обеспечения сохранности документов и предметов;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы

19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет ұсыну сапасы бойынша наразылықтар болған жағдайда шағым Шығыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы бастығының атына беріледі. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты және шағым дайындауда жәрдем көрсетуді 1-кабинеттен алуға болады, телефон: 8 (7232) 25-28-30;
22. Шағым Өскемен қаласы мәдениет басқармасының қабылдау бөлмесіне Өскемен қаласы, Крылов көшесі, 80, 1-кабинет, сондай-ақ  culturevko@mail.ru электрондық мекенжайына беріледі.
23. Қабылданған шағым жеке (заңды) тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналына тіркеледі, арыз иесіне кіріс нөмірі, күні және құжатты қабылдаған адамның жеке қолы бар талон беріледі, шағымның қаралу барысын 8 (7232) 25-28-30 телефоны арқылы біліп отыруға болады.
Тұтынушы Басқарманың шешімімен келіспеген жағдайда оның сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.
6. Байланыс ақпараты
24. Байланыс деректері:
Шығыс Қазақстан облысы мәдениет басқармасының бастығы:
Мекенжайы: Өскемен қаласы, Крылов көшесі, 80, 1-кабинет, телефон: 8 (7232) 25-28-30
Электронды пошта мекенжайы: culturevko@mail.ru
Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күнделікті сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Жеке мәселелер бойынша қабылдау демалыс және мереке күндерінен басқа, бейсенбіде сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін.
Шығыс Қазақстан облысы мәдениет басқармасы бастығының орынбасары:

19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя начальника управления культуры Восточно-Казахстанской области. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и содействие в подготовке жалобы можно получить в кабинете 1, телефон: 8 (7232) 25-28-30.
22. Жалоба подается в приемную Управления культуры города Усть-Каменогорска ул.Крылова 80, кабинет 1, а также на электронный адрес culturevko@mail.ru.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических (юридических) лиц, заявителю выдается талон с входящим номером, датой и личной подписью принявшего документ, ход рассмотрения жалобы можно узнать по телефону: 8 (7232) 25-28-30.
В случае, если потребитель не согласен с решением Управления, то он имеет право на обжалование в судебном порядке.
6. Контактная информация
24. Контактные данные:
Начальник управления культуры Восточно-Казахстанской области:
Адрес: город Усть-Каменогорск, улица Крылова 80, кабинет 1, телефон: 8 (7232) 25-28-30.
Адрес электронной почты: culturevko@mail.ru .
График работы: ежедневно с 09.00 до 18.00, кроме выходных и праздничных дней, перерыв с 13.00 до 14.00.
Прием по личным вопросам в четверг с 16.00 до 18.00 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Заместитель начальника управления культуры Восточно-Казахстанской области:

Мекенжайы: Өскемен қаласы, Крылов көшесі, 80, 3-кабинет, телефон: 8 (7232) 26-90-09
Электронды пошта мекенжайы: nurzhazivko@mail.ru
Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күнделікті сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Жеке мәселелер бойынша қабылдау демалыс және мереке күндерінен басқа, сәрсенбіде сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін.
Шығыс Қазақстан облысы
мәдениет басқармасының
бастығы                                      К. Мыржықбай
"Әкетілетін заттың мәдени
құндылығының болуы туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
қызметін көрсету стандартына
қосымша
Кесте: Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің нысаналы мәні
Көрсеткіштің ағымдағы
мәні
1
2
3
4

Адрес: город Усть-Каменогорск, улица Крылова 80, кабинет 3 телефон: 8 (7232) 26-90-09.
Адрес электронной почты: nurzhazivko@mail.ru.
График работы: ежедневно с 09.00 до 18.00, кроме выходных и праздничных дней, перерыв с 13.00 до 14.00.
Прием по личным вопросам в среду с 16.00 до 18.00 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Начальник
управления культуры
Восточно-Казахстанской области               К. Мыржыкбай
Приложение к стандарту
оказания государственной услуги
"Выдача заключения о наличии
у вывозимого предмета
культурной ценности"
Таблица: Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое
значение показателя
Текущее значение показателя
1
2
3
4

5. Сыпайылық
5.1. персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95
90
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2008 жылғы
08 сәуірдегі N 527
қаулысына 10 қосымша
"Қайтыс болғаны туралы анықтамалар - дәрігерлік куәліктер
беру" мемлекеттік қызметін көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт Шығыс Қазақстан облысы медициналық ұйымдарының қайтыс болғаны туралы анықтамалар - дәрігерлік куәліктер (бұдан әрі - дәрігерлік куәліктер) беру (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Көрсетілетін қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Туу, қайтыс болу және перинаталдық өлім жағдайларын куәландыратын медициналық құжаттаманы енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2007 жылғы 27 тамыздағы N 520 бұйрығымен бекітілген Туу, қайтыс болу және перинаталдық өлім жағдайларын куәландыратын медициналық құжаттаманы толтыру, беру жөніндегі нұсқаулық негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті медициналық ұйымның дәрігері (орта медициналық қызметкері) немесе жеке медициналық практикамен айналысатын жеке тұлға мәйітті тексеру, медициналық құжаттамадағы жазбалар, науқасты бұрынғы бақылау немесе ашып тексеру нәтижелерінің негізінде көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтижесі) қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәліктер беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет қайтыс болған адамның туыстарына немесе онымен бірге тұратын тұлғаларға, ондайлар болмаған жағдайда мәйітті тауып алған ішкі істер органдарына (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулер мерзімдері:
1) патологоанатомиялық ашып тексеру жүргізілген жағдайда қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәлік ашып тексерілген күні оның нәтижелерін ескере отырып ресімделеді;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 30 минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп жол берілетін уақыты 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін ұсынылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Шығыс Қазақстан облысы әкімінің www.akimvko.gov.kz веб-сайтында, "Шығыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау департаменті" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Департамент) www.densaulik-vko.kz веб-сайтында орналасады, ресми ақпарат көздерінде (облыстық "Дидар" және "Рудный Алтай" газеттерінде) жарияланған, Департаменттің ақпараттық стендінде және медициналық ұйымдардың тіркеу орындарының ақпараттық стендтерінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет медициналық ұйымда жексенбіден басқа, сағат 12.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күнделікті сағат 8.00-ден 17.00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау жалпы кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью
персонала
95
90
Приложение 10 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 8 апреля 2008 года N 527
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача справок - врачебных свидетельств о смерти"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок выдачи справок - врачебных свидетельств (далее - врачебные свидетельства) о смерти медицинскими организациями Восточно-Казахстанской области (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Инструкции по заполнению, выдаче медицинской документации, удостоверяющей случаи рождения, смерти, перинатальной смерти, утвержденной Приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 августа 2007 года N 520 "О введении медицинской документации, удостоверяющей случаи рождения, смерти и перинатальной смерти".
4. Государственная услуга оказывается врачом (средним медицинским работником) медицинской организации или физическим лицом, занимающимся частной медицинской практикой, на основании осмотра трупа, записей в медицинской документации, предшествующего наблюдения за больным или результатов вскрытия.
5. Формой завершения (результатом) государственной услуги является выдача врачебных свидетельств о смерти.
6. Государственная услуга оказывается родственникам умершего или лицам, проживающим вместе с ним, в случае отсутствия таковых органам внутренних дел, обнаружившим труп (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) в случае проведения патологоанатомического вскрытия врачебное свидетельство о смерти оформляется в день вскрытия с учетом его результатов;
2) максимально допустимое время ожидании в очереди при сдаче документов 30 минут.
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов 30 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги располагается на веб-сайте акима Восточно-Казахстанской области www.akimvko.gov.kz , веб-сайте государственного учреждения "Департамент здравоохранения Восточно-Казахстанской области" (далее - Департамент) www.densaulik-vko.kz , опубликована в официальных источниках информации (в областных газетах "Дидар" и "Рудный Алтай"), размещена на информационном стенде Департамента и на информационных стендах регистратур медицинских организаций.
10. Государственная услуга предоставляется в медицинской организации ежедневно, кроме воскресенья, с 8.00 часов до 17.00 часов с перерывом на обед с 12.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке живой очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Мемлекеттік қызмет медициналық ұйымдар дәрігерінің кабинетінде ұсынылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12.Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қайтыс болған адамның жеке куәлігін немесе оның жеке басын куәландыратын басқа құжатты тапсыру қажет.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланктерді толтыру талап етілмейді.
14. Құжаттар қайтыс болған жер бойынша медициналық ұйымда дәрігерге (орта медициналық қызметкерге) тапсырылады.
15. Қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәлік медициналық ұйымның немесе жеке медициналық практикамен айналысатын жеке тұлғаның дөңгелек мөрімен және куәлікті ресімдеген медициналық қызметкердің қолымен расталады, сонан кейін қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәліктің үзіндісін алушы оны алғандығына куәліктің түбіртегіне қол қояды.
16. Қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәлікті ресімдеу қайтыс болған адамның туыстары немесе бірге тұратын тұлғалардың медициналық ұйымға немесе жеке медициналық практикамен айналысатын жеке тұлғаға жеке келуі үдерісінде жүргізіледі.
17. Қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздер жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18.Медициналық ұйымдардың және жеке медициналық практикамен айналысатын жеке тұлғалардың қызметі:
1) адамның конституциялық құқықтары мен еркіндіктерін сақтау;
2) сыпайылық;
3) жан-жақты және толық ақпарат беру;
4) ақпараттың қорғалуы және құпиялығы қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Қызмет көрсету нәтижелері - тұтынушыларға қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәлік беру осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының жұмысы бағаланатын қызметтің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет ұсынудың сапасы бойынша наразылықтар жағдайында Өскемен қаласы, Гоголь көшесі, 36, 203-кабинет мекенжайы бойынша Департаменттің әкімшілік бөлімінің бастығына хабарласуға болады, ол уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне/әрекетсіздігіне шағымдану тәртібін түсіндіреді және директордың атына шағым дайындауда жәрдем көрсетеді.
22. Шағым Өскемен қаласы, Гоголь көшесі, 36, 203-кабинет мекенжайы бойынша Шығыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау департаментіне жазбаша нысанда беріледі.
23. Берілген шағым азаматтардың өтініштерін тіркеу журналына тіркеледі, онда жауап алу мерзімі мен орны көрсетіледі, шағымның қаралу барысын 8 (7232) 52 32 21 телефоны арқылы біліп отыруға болады.

11. Государственная услуга предоставляется в кабинете врача медицинских организаций.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для оказания государственной услуги необходимо предоставить удостоверение личности умершего или другой документ, удостоверяющий его личность.
13. Для получения государственной услуги заполнение бланков не требуется.
14. Документы предъявляются врачу (среднему медицинскому работнику) в медицинской организации по месту смерти.
15. Врачебное свидетельство о смерти заверяется круглой печатью медицинской организации или физического лица, занимающегося частной медицинской практикой и подписью медицинского работника, оформившего свидетельство, после чего получатель отрывного врачебного свидетельства о смерти расписывается в его получении в корешке свидетельства.
16. Оформление врачебного свидетельства о смерти происходит в процессе личного посещения родственниками или лицами, проживающим вместе с умершим, медицинской организации или физического лица, занимающегося частной медицинской практикой.
17. Оснований для отказа в предоставлении услуги не имеется.
3. Принципы работы
18. Деятельность медицинских организаций и физических лиц, занимающихся частной медицинской практикой основывается на принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) вежливости;
3) предоставление исчерпывающей и полной информации;
4) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания услуги - выдачи врачебного свидетельства о смерти потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности услуги, по которым оценивается работа медицинских организаций здравоохранения, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги можно обратиться по адресу город Усть-Каменогорск, ул. Гоголя, 36, кабинет 203 к начальнику административного отдела Департамента, который разъяснит порядок обжалования действия/бездействия уполномоченных должностных лиц и окажет содействие в подготовке жалобы на имя директора.
22. Жалоба подается в письменной форме в Департамент здравоохранения Восточно-Казахстанской области по адресу город Усть-Каменогорск, улица Гоголя, 36, кабинет 203.
23. Поданная жалоба регистрируется в журнале регистрации обращений граждан, где указывается срок и место получения ответа, ход рассмотрения жалобы можно узнать по телефону 8 (7232) 52 32 21.

Тұтынушы Департаменттің шешімімен келіспеген жағдайда және/немесе уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттерін заңсыз деп санаса, қабылданған шараларға қанағаттанбаса және/немесе осы мәселе жоғары тұрған инстанцияның қарауын талап етсе, сондай-ақ өзге себептер болған кезде ол Өскемен қаласы, М.Горький көшесі, 40, 175-кабинет мекенжайы бойынша Шығыс Қазақстан облысы әкімінің аппаратына жазбаша шағым/өтініш жолдауға құқығы бар.
6. Байланыс ақпараты
24. Департаменттің байланыс телефондары ресми ақпарат көздерінде және Департаментте орналасқан ақпараттық стендтерде көрсетіледі.
Пошталық мекенжайы: 070003, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Гоголь көшесі, 36, телефон 52-32-02 (қабылдау бөлмесі), 52-32-21
"Шығыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау департаменті" мемлекеттік мекемесі.
Электронды мекенжайы: uk_oblzdrav@mail.ru

В случае, если потребитель не согласен с решением Департамента и/или считает действия уполномоченных должностных лиц неправомерными, не удовлетворен предпринятыми мерами, и/или данный вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанции, а также при наличии иных причин, он имеет право направить письменную жалобу/обращение в аппарат акима Восточно-Казахстанской области по адресу город Усть-Каменогорск, улица М.Горького, 40, кабинет 175.
6. Контактная информация
24. Контактные телефоны Департамента указываются в официальных источниках информации и на информационных стендах, расположенных в Департаменте.
Почтовый адрес: 070003, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, ул. Гоголя, 36, телефон 52-32-02 (приемная), 52-32-21.
Государственное учреждение "Департамент здравоохранения Восточно-Казахстанской области". Электронный адрес: uk_oblzdrav@mail.ru.

Жұмыс тәртібі: сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күнделікті сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі және жексенбі.
Шығыс Қазақстан облысының
денсаулық сақтау департаментінің
директоры                                    Э. Қалиев
"Қайтыс болғаны туралы
анықтамалар - дәрігерлік
куәліктер беру" мемлекеттік
қызметін көрсету
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің 2008 жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы  ағымдағы мәні

Режим работы: ежедневно с 09.00 по 18.00 с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни - суббота и воскресенье.
Директор
департамента здравоохранения
Восточно-Казахстанской области               Э.Калиев
Приложение к стандарту
оказания государственной услуги
"Выдача справок - врачебных
свидетельств о смерти"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в 2008 году
Текущее значение показателя в отчетном году