2009 жылға Өскемен қаласы тұрғындарының мақсатты топтарын анықтау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 7 қарашадағы N 1735 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қалалық Әділет басқармасында 2008 жылғы 27 қарашада N 5-1-94 тіркелді. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Өскемен қаласы әкімінің аппаратының 2010 жылғы 10 қаңтардағы N Ин-5/16 хатымен
Ескерту. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Өскемен қаласы әкімінің аппаратының 2010 жылғы 10 қаңтардағы N Ин-5/16 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 14) тармақшасына , Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 5 бабына , 7 бабының 2) тармақшасына сәйкес, Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылға Өскемен қаласы бойынша тұрғындардың келесі мақсатты топтары анықталсын:
1) жасы жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
2) балалар үйінің тәрбиеленушілері, жетім балалар және ата-анасының қамқорынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
3) кәмелеттік жасқа толмаған балаларды тәрбиелеуші, көп балалы, жалғыз басты ата-аналар;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіппен, үнемі күтімді, көмекті және қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдарды күтіп ұстайтын азаматтар;
5) зейнеткерлік жас алдындағы тұлғалар (жасы бойынша зейнеткерлікке шығуға екі жыл бұрын);
6) мүгедектер;
7) Қазақстан Республикасының қарулы Күштері қатарынан босатылған адамдар;
8) бас бостандығынан айыру орындарынан және (немесе) лажсыз емделуден босатылған адамдар;
9) оралмандар;
10) аз қамтылғандар;
11) мектептердің, техникалық және кәсіптік, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының бітірушілері.
12) жазғы демалыс уақытында студенттер мен мектеп оқушылары;
13) жұмыс беруші – заңды тұлғаның таратылуына немесе жұмыс беруші – жеке тұлғаның қызметінің тоқтатылуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған тұлғалар;
14) өндірісті ұйымдастырудың өзгеруіне, соның ішінде қайта ұйымдастыру және (немесе) жұмыс көлемінің қысқаруына байланысты толық емес жұмыс уақыты тәртібінде жұмыс істейтіндер;
15) еңбекақысы сақталмайтын демалыстағы тұлғалар;
16) ұзақ уақыт (бір жылдан астам) жұмыс істемейтін тұлғалар;
17) 50 жастан асқан әйелдер;
18) 55 жастан асқан ерлер.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Өскемен қаласы әкімідігінің 2009.06.05 № 1626 қаулысымен.

Об определении целевых групп населения города Усть-Каменогорска на 2009 год
Постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 7 ноября 2008 года N 1735. Зарегистрировано управлением юстиции города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области 27 ноября 2008 года за N 5-1-94. Прекращено действие по истечении срока, на который постановление было принято, на основании письма аппарата акима города Усть-Каменогорска от 10 января 2010 года № Ин-5/16
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который постановление было принято, на основании письма аппарата акима города Усть-Каменогорска от 10.01.2010 № Ин-5/16.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 5 , подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан  от 23 января 2001 года "О занятости населения", акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие целевые группы населения по городу Усть-Каменогорску на 2009 год:
1) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
2) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
3) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
4) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
5) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
6) инвалиды;
7) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
8) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
9) оралманы;
10) малообеспеченные;
11) выпускники школ, организаций технического и профессионального, высшего и послевузовского образования.
12) студенты и учащиеся школ во время летних каникул;
13) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя – юридического лица либо прекращением деятельности работодателя – физического лица, сокращением численности или штата работников;
14) лица, занятые в режиме неполного рабочего времени, в связи с изменением в организации производства, в том числе при реорганизации и (или) сокращения объема работ;
15) лица, находящиеся в отпусках без сохранения заработной платы;
16) лица, не работающие длительное время (более одного года);
17) женщины старше 50 лет;
18) мужчины старше 55 лет.
Сноска. Пункт 1 с изменением и дополнениями, внесенными постановлением акимата города усть-Каменогорска от 05.06.2009 № 1626 .

2. "Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі:
1) халықтың мақсатты топтарына жататын тұлғаларды уақытша жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдасын;
2) халықтың мақсатты топтарына жататын тұлғаларды жұмысқа орналастыруда көмек көрсетуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі орынбасарының міндетін атқарушы С.Ж. Жүніспековаға жүктелсін.
4. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Өскемен
қаласының әкімі                     Т. Қасымжанов

2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска":
1) принять меры по обеспечению временной занятости лиц, отнесенных к целевым группам населения;
2) обеспечить содействие в трудоустройстве лиц, отнесенных к целевым группам населения.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на исполняющую обязанности заместителя акима города Жунуспекову С.Ж.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким
города Усть-Каменогорска            Т. Касымжанов