Аршалы ауданы бойынша үйлерінде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету туралы
Ақмола облысы Аршалы ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 13 мамырдағы № А-267 қаулысы. Ақмола облысы Аршалы ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 12 маусымда № 1-4-148 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Аршалы ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 5 маусымдағы № А-233 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Аршалы ауданы әкімдігінің 05.06.2012 № А-233 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағының 14 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылдың 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 56 бабының 1 тармағының 4 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Занының 11 бабының 2 тармағының 3 тармақшасына сәйкес, үйлерінде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға материалдық көмек көрсету мақсатында, Аршалы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аршалы ауданы бойынша үйлерінде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуді көрсету
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы ауданы әкімдігінің 2011.03.04 № А-60 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз)қаулысымен
2. Белгіленсін:
1) материалдық қамтамасыз ету туылған, асырап алынған, сондай-ақ қамқорлыққа алынған (толық мемлекеттік қамтамасыз етуде болған мүгедек балалардан басқа) балалардың ата-аналарының біреуіне немесе олардың орындағы тұлғаларға
2) материалдық қамтамасыз ету Ақмола облысы әкімдігінің білім департаментінің психологиялық–медициналық-педагогикалық консультациясының қорытындысы бойынша қажет құжаттар берілген айдан бастап беріледі;
3) материалдық қамтамасыз ету ағымдағы жылдың аяғына дейін 18 жасқа жетпеген әрбір мүгедек балаларға тоқсанына 6 айлық есептік көрсеткіш көлемінде тағайындалады;
4) материалдық қамтамасыз ету төлемі түскен қаржыландыру шамасына қарай өткен айға жүргізіледі. Материалдық қамтамасыз етуді тоқтату жағдайы (мүгедек бала 18 жасқа толса, мүгедек бала қайтыс болса, мүгедектігі алынса) төлем төлеу осындай жағдай туындаған айдан кейінгі айда тоқтатылады.
3. Алынып тасталды - Ақмола облысы Аршалы ауданы әкімдігінің 2011.03.04 № А-60 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз)қаулысымен

Об оказании материального обеспечения детям-инвалидам воспитывающимся и обучающимся на дому по Аршалынскому району
Постановление акимата Аршалынского района Акмолинской области от 13 мая 2009 года № А-267. Зарегистрировано Управлением юстиции Аршалынского района Акмолинской области от 12 июня 2009 года № 1-4-148. Утратило силу постановлением акимата Аршалынского района Акмолинской области от 5 июня 2012 года № А-233
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 05.06.2012 № А-233.
В соответствии с подпунктом 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4 пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 3 пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", в целях оказания материальной помощи детям–инвалидам, и воспитывающимся и обучающимся на дому, акимат Аршалынского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказать материальное обеспечение детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому по Аршалынскому району".
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата Аршалынского района Акмолинской области от 04.03.2011 № А-60 (порядок введение в действие см. в п.-3)
2. Установить, что:
1) материальное обеспечение предоставляется на рожденных, усыновленных, а также взятых под опеку детей (кроме детей-инвалидов, находящихся на полном государственном обеспечении) одному из родителей или лицу, его заменяющему, независимо от дохода семьи;
2) материальное обеспечение предоставляется на основании заключения межведомственной психолого–медико-педагогической консультативной комиссии государственного учреждения "Департамент образования Акмолинской области с месяца подачи необходимых документов;
3) материальное обеспечение назначается до конца текущего года в размере 6 месячного расчетного показателя на квартал, на каждого ребенка–инвалида, не достигшего 18 лет;
4) выплата материального обеспечения детям-инвалидам, производится за истекший месяц по мере финансирования. При наступлении обстоятельств влекущих прекращение выплаты материального обеспечения (достижения ребенка-инвалидом в возраста 18 лет, смерть ребенка-инвалида, снятие инвалидности), выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.
3. Исключен постановлением акимата Аршалынского района Акмолинской области от 04.03.2011 № А-60 (порядок введение в действие см. в п.-3)

4. «Аршалы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі үйлерінде оқып және тәрбиеленетін мүгедек балаларға әлеуметтік көмек көрсету үшін аудандық бюджеттен бөлінген ақша қаражатын уақтылы игеруді қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдансын.
5. Осы қаулы 2009 жылдың 1 қаңтардағы құқықтық қатынаста тарқатылады.
6. Осы қаулы Аршалы ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін және ресми жарияланғаннан кейін күшіне енеді.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Аршалы ауданы әкімінің орынбасары Мәмбетов Т.Ж. жүктелсін.
Аршалы ауданының әкімі                     Е.Маржықпаев
КЕЛІСІЛГЕН:
«Аршалы аудандық жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің                    Б.Сыздықова
«Аршалы аудандық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Т.Чернова

4. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Аршалынского района" принять меры по обеспечению своевременного освоения денежных средств, выделенных из районного бюджета для оказания материального обеспечения детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому.
5. Настоящее постановление распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2009 года.
6. Настоящее постановление акимата Аршалынского района вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Аршалынского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
7.Контроль за исполнением настоящего постановления возлагается на заместителя акима района Мамбетова Талгата Жанабергеновича.
Аким Аршалынского района Е.Маржикпаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Аршалынского района"
Т.Чернова
Начальник
государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных
программ Аршалынского района
Б.Сыздыкова